Venüs Yengeç Transiti

  • 19 Temmuz 2014
Venüs Yengeç Transiti

Merhabalar,  11 Ağustos tarihine dek sürecek Venüs Yengeç burcu yolculuğu ile gündemimiz bir hayli değişiyor.

Yaşamın sunduklarını kabullenmek, sevmek ve ona güvenmek konusunda daha derin ihtiyaçlar peşinde olacağımız bir süreç yaşamaya başlıyoruz. Empati geliştirmek, şefkat ve fedakarlık her boyutu ile bizleri sarıp sarmalayacaktır. Aile, dostluklar ve manevi değerler öncelik kazanırken iç dünyaya yoğun bir dönüş söz konusu. Pek çok şeyi duygularla algılarken hassasiyet ve hayal gücü bizlere eşlik edecektir. Bir yandan da başkalarını korumak, yardımcı olmak, desteklemek, beslemek ve büyütmekle ilgili temalar ağırlığını gösterecektir. Anılar ve geçmişte yolculuk etmek bizlere ayrı bir keyif yaşatabilir.

İlişkilerimizde ise daha geleneksel ve yapıcı bağlar kurmaya eğilimli olacağız. Sevdiklerimize karşı korumacı ve duyguların ön planda olacağı tavırlar ağırlık kazanabilir.  Ancak aşırı sahiplenici ve bıktırıcı yanlarımızın sıkıntı kaynağı olabileceği unutmadan hareket etmeye çalışalım. Evimiz, yerleşik düzenimiz, güvenliğimiz ve yakınlarınızla ilgili pek çok uğraş adına harekete geçebileceğiz. Maddi konularda ise aşırı korumacı ve endişeli olunabilir. Daha uzun soluklu finansal yatırımlar yapmak için harekete geçebiliriz. Ancak Jüpiter’in Aslan yolculuğunu unutmamalı beklentilerde ve risklerde ölçülü ölçülü olmalıyız.

 *Haritalarımızda, Venüs’ün bulunduğu burç bize nelerin zevk verdiğini, ne tür şeylerin bizim için değerli olduğunu, aşka yaklaşımımızı ve kendimizi nasıl çekici gösterdiğimizle ilgili ipuçları verir.

*Bulunduğu ev ise, hayatın hangi alanında tatmin arıyor, uyum ve huzuru nerede bulduğumuz ve para kazanma potansiyelimizle ilgili bilgiler verir. Açıları ise Venüs’ün rengi hakkında önemli senaryolar anlatacaktır.

Lütfen Yükselen Burcunuzu takip etmeyi unutmayınız.

Koç Burcu/Yükselen Koç:

Bu süreç içinde eviniz, aileniz hayatınızın odak noktası olmaya başlıyor. Yakınlarla ilgili uğraşlar, ebeveynleri ilgilendiren konular çok daha öncelikli olacak. Onların ihtiyaçlarına karşı daha hassas yaklaşmak, beklentilerine karşı daha duyarlı yaklaşmanız gerekecek. Anıların daha çok hissedilir ve paylaşılır olacağı söylenebilir.  İlişkilerde huzur ve sıcaklığın artacağı bu dönem evde planlanan hoş değişiklikleri hayata geçirmek için aradığınız desteği görmeniz artık çok kolay. En önemlisi evde yapılması gereken önemli değişiklikleri büyük bir hevesle hayata geçireceğiniz adımlar atabilirsiniz. Bazılarınız yer değişiklikleri, yapılması planlanan önemli tadilat ve bakım işleri, hoş yenilenmeler üzerinde durabilir daha şık bir mekan yaratmaya girişebilirsiniz. Yeni bir mülk edinmek isteyenler bu süreçte önemli bir emlak yatırımına yönelebilirler. Bazılarınız aileden gelene destekle farklı alım satım işlerine girişebilir. Ancak daha istikrarlı ve riskten uzak kalınması gerektiği unutulmamalı.  Boyunuzdan büyük adımlar atmaktan kaçınmalısınız. Bir yandan da kendinizi güvende hissedeceğiniz önlemler alırken duygusal açıdan huzur arayışı içinde olacaksınız.

Boğa Burcu/Yükselen Boğa:

Tüm konsantrasyon alanınız yakın çevre, kardeşler ve akrabalarla ilgili konulara yönelik olacak. Duygusal paylaşımların güçlü biçimde dikkat çekeceği bu dönem ilişkileri sıcak tutmak, onların beklentilerini karşılamak için yeterince çaba göstereceksiniz. Aile büyüklerini ve yakınları ziyaretler bu süreçte sıklaşabilir. Kardeşlerin hayatında olup bitenler de size iyimserlik kazandıracaktır. İşinizle ilgili konular, görüşmeler belki de kardeşlerle ilgili mevzular bu dönemde sizi bağlayacaktır. Çalışma hayatının getirdiği iletişim konuları, düşünce alışverişleri harekete geçirici etkiler sunacaktır sizlere. Bu alanda değişik sunumlar ve ticari faaliyetler ivme kazanabilir. Hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullanarak eğitim hayatı ve zihinsel uğraşlara yönelik adımlar atabilirsiniz. Kısa yolculuklar açısından da keyifli planlar yapabilir bazılarınız. Bu arada düşünce dünyanızı geniş tutmanız ve iletişim gerektiren konularda aşırı duygusal hareket etmeniz söz konusu. Kararlarınızda daha geniş bir perspektif ile hareket etmek te fayda var.

İkizler Burcu/Yükselen İkizler:

Parasal konular önceliğiniz haline geliyor. Maddi manevi olarak size tatmin sağlayacak yeni girişimler peşinde olabilirsiniz. Su burcu olan Yengeç’te yaşanacak Venüs yolculuğu size bolluk ve bereket akıtabilir. Sezgilerinizi kullanabileceğiniz bu dönemde işle ilgili planlar ve kurulacak bağlantılar verimli ilerleyecektir. Özellikle alım satım konuları, ticari mevzular, emlakla ilgili yatırımların öncelik kazanması ile yeni destekler alabilirsiniz. Belki eldeki birikimlerin daha doğru değerlendirilmesi konusunda önemli kararların hayata geçeceği imkanlar yaratabileceksiniz. Aileden gelecek destekler yanında onların finansal işlerini yönetmeniz gereken konular da gündeme taşınabilir. Özellikle işte ve yaratıcı konulardaki becerilerinizden size daha fazla kazanç sağlayabilir. Ayrıca üzerinde çalıştığınız bir yaratıcı konunun getirilerinin hızlanacağı, ortak bir eyleme girişileceği fırsatlar bulabilirsiniz. Bir yandan da ortaklaşa işlerin getireceği avantajlar ve geçmişten beklediğiniz paralar öne çıkabilir. Bir ihtimal, kardeşlerin içinde olduğu ticari konular ve getireceği yolculuklar, anlaşmalar finansal anlamda size geniş imkanlar sağlayacaktır. Bu arada tatlı ve size keyif veren harcamaların artabileceği söylenebilir. Bütçenizi dengede tutmalı ve sağlam adımlarla ilerlemeye gayret etmelisiniz.

Yengeç Burcu/Yükselen Yengeç:

Kişisel olarak sizi kısıtlayan konuların dışına çıkarak daha net adımlar atma dönemi. Burcunuzda bulunan bir Venüs ile çok şey yapabilir ve hayatınıza güzellikleri çekebilirsiniz. En çok kendinizle ilgili  güzellik ve bakım işleriniz ön planda olabilir. Kişisel görünümle ilgi değişik arayışlara gidebilir, tarzınızda oynamalar yapabilirsiniz. Ardından ilişkiler ve aşk hayatında dışadönük keyifler yaratmaya başlıyorsunuz. Ancak bunu yaparken özellikle ilişkilerde aşırı bağımlı yanlarınızı biraz olsun geri planda tutmaya gayret etmenizi öneririm. Yeni aşkların kapıda olacağı bu dönemde cazibeniz ve çekiciliğiniz artacaktır. İlişkilerde yaşanan sorunları ise duygu ve akıl beraberliği ile bakmanızda yarar var. Diğer taraftan aileniz, sevdikleriniz ve özel hayatınıza karşı çok daha verici olabileceğiniz söylenebilir. Yuvanız ve sevdiklerinizle ilgili konularda yeni sorumluluklar alabilir, kendinizi emniyette hissedeceğiniz uğraşlara yönelebilirsiniz. Arkadaşlarla olan bağların güçlenmesi ile destekleyici etkiler altında olacaksınız. Sosyal faaliyetlerin getireceği çalışmaları ve ortak hareket edilmesi gereken konuları uyum içinde yönetmeniz söz konusu. Gelecekle ilgili yeni ümitler de bu dönemde ele alınacak konuları arasına girecektir.

Aslan Burcu/Yükselen Aslan:

Artık kendi iç dünyanıza dönmek ve sizi hassas kılan konularla baş başa kalma zamanı. Özellikle kendi sorunlarınıza yönelik endişelerden uzaklaşmaya çalışırken baş etmeniz gereken konular olabilir. Aileyi içine alan gelişmelerin getireceği sorumluluklar, zorunlu fedakarlıklar öne çıkabilir. Bir yandan eve ait konularda yapılması gereken zorunlu uğraşlar karşısında kendinizi kısıtlanmış hissetmeniz mümkün. Sizin yapmanız gereken en güzel şey sadece barışmak olmalı. Geçmişle, aileyle, yakınlarla ilgili her konuyu kabullenmek ve onarmak adına size çok iş düşecektir. Aksi halde iç dünyanızı huzursuz eden pek çok konu kontrol edilemeyen faktörleri harekete geçirebilir. İçinden çıkamadığınız sorunları ise akışa bırakmakta fayda var. Genel olarak daha verici ve fedakar olacağınız bu süreçte işle ilgili yoğun ve zorunlu işler, başkalarına destek olunması gereken uğraşlar sizi bağlayacaktır. Karşılıksız hizmet temaları iş hayatında kendini gösterirken destek görmekten mahrum kalabilirsiniz. Venüs yaratıcı etkileri iş hayatına yönelik konularda size yol gösterecektir. Arka planda kalarak sezgi ve duygu yüklü nice işler çıkarabilirsiniz. Belki bazılarınız spritüel uğraşlara yönelebilir,  anılarda yolculuk etmenin huzurunu yaşayabilir. Geçmişten gelen bir ilişki, başkaları ile paylaşmaktan kaçınacağınız bir aşk hikayesi ya da platonik duyguların yıpratıcı etkilerinden korumaya çalışın kendinizi. Özellikle ilişkilerinde sorun yaşayanların bu süreçte biraz geri planda kalarak kesin karar vermekten kaçınmaları faydalı olacaktır.

Başak Burcu/Yükselen Başak:

Sizi sarıp sarmalayan dostluklar, arkadaşlıklar ve sevdiklerinizle sıcak ilişkiler daha fazla gündemde olmaya başlıyor. Sevdiklerinizle bir arada olacağınız toplantılar sıklaşabilir. Yeni arkadaşlıkların, tanışmaların yaşanacağı bu dönem değişik organizasyon planları yapabilirsiniz. Sosyal hayatınıza daha fazla yönelseniz de sosyal duyarlılığın öne çıkacağı zaman dilimi sizi çevreleyebilir. Kendi isteklerinizden bir süre vazgeçecek olmanız size ayrı bir rahatlık ve gönül huzuru verecektir. Uyum ve ahenk içinde hareket edeceğiniz dostluklar ümitlerinize ve gelecekle ilgili planlarınıza destek alacağınız fırsatlar da sunabilir. Ancak özelikle siz bu konuda vesvese, endişeli duygulardan uzak durmaya çalışın. Ortak eylemlerin ve yardımlaşmaların içinde ise yapacak çok şey bulacaksınız. Gönüllü çalışmalar yanında size ihtiyacı olan kişilerle bir araya gelmeniz söz konusu olabilir. Aileyi içine alan paylaşımlar, onları ilgilendiren konuları yeniden gözden geçirmek ve duygusal açıdan kendinizi güven içinde hissetmek önem kazanacak. Bir yandan da iş hayatınızı içine alan konular ve takım çalışmaları yoğunlaşacaktır. İşten beklenen maddi kazançlarda artış olabileceği gibi, yeni yapılacak işbirliklerinin finansal getirilerine odaklanabilirsiniz. Ortak bir iş çalışmasının getireceği kaynaklar öne çıkabilir.

Terazi Burcu/Yükselen Terazi:

İş hayatında harekete geçirici şartlar sayesinde hızlı bir sürece giriyorsunuz. Kariyer hayatınızda dışsal şartlara uyum göstermek ve toplumun ihtiyaçlarına yönelik bir duruş sergilemek için olumlu gelişmelere hazır olun. Bir yandan da duygusal açıdan kendinizi güvende hissedeceğiniz iş ilişkilerini geliştirmek adına harekete geçirici etkiler altında olacaksınız. Kariyerle ilgili beklentilerin çok rahat karşılanacağı bu günlerde değişik iş görüşmeleri yapabilir, size gelen öneriler doğrultusunda atağa geçebilirsiniz. Özellikle beklenen iş terfileri açısından son derece keyifli sonuçlar alınabilir. Üstlerle ilişkiler yanında onların yaşadığı olumlu gelişmeler de her açıdan sizlere yansıyacaktır. Belki aileyi içine alan iş bağlantıları olanlar bu süreci pozitif gelişmelerle tamamlayabilirler. İş değişikliği arayışında olanlarınız için beklentilerin artacağı söylenebilir. İşbirliğine açık durarak başarıya odaklı adımlar atılacaktır. Maddi fırsatların da beraberinde geleceği destekler unutulmamalı. Aile fertleri, yuvaya ve eve yönelik ilgilenmeniz gereken değişik konular gündemde olacaktır. İş ve yuva temaları getirdiği sorumluluklar sizi dengede kalmaya itecektir.

Akrep Burcu/Yükselen Akrep:

Son derece dışa dönük ve şanslı etkilerle yeni bir döneme giriyorsunuz. Bakış açınızı biraz esnek tutabilmek,  yeni olana heyecanla bakabilmek ve rahatlık size şanslı bir dönem yaşatabilir. Hayata bakışınızı ilgilendiren yeni felsefeler ve öğretiler ilginizi çekecektir. Ancak bu dönem daha elle tutulur beklentilerle farklı temalara öncelik vermekten yanasınız ve tutarlı adımlar atmaya kararlısınız. Uzaklarla ilgili ticari konular, bağlantılarınızı güçlendireceğiniz yeni kişilerle bir arada olacağınız görüşmeler öne çıkacaktır. Bu yönde kurulacak ilişkiler size çok şey katacağa benziyor. Özellikle uluslararası bir konunun iş hayatına daha kolay yansıyacağı bir süreç başlamışken,  her açıdan canlı ve destekleyici etkilerle kendinize olan güveniniz artıyor. Yabancılarla ilgili yeni ilişkiler, seyahat fırsatlarının getireceği işbirlikleri, keyfe keder yolculuklar size renkli zamanlar taşıyabilir. Zihinsel ve kültürel faaliyetlere ilgi duyanlar adına da keyifli bir süreç olabilir. Genel olarak eşin yakınları ile olan ilişkiler yeni desteklerin alınacağı gelişmeler sağlayabilir sizlere. Bir kısmınız belki akademik çalışmalar, yayın dünyası, medya bağlantılı konularda somut beklentilerle yola çıkacak ve yeni arayışlara girişeceksiniz. Eşle yapılacak bir seyahat yanında, ortaklıkların yurt dışı ayağı ya da var ise hukuki yanı gündeme alınabilir. Yeni tanışacağınız kişilerle yaşanabilecek yakın ilişkiler gelişmeleri yapıcı biçimde ilerletme şansı verecektir.

Yay Burcu/Yükselen Yay:

Sizler ortaklaşa para konuları ve maddi arayışların getireceği imkanlara odaklanmaya başlıyorsunuz. Uzun soluklu parasal planların çok daha rahat ilerleyeceği bu dönem başkalarını daha fazla yanınızda hissedebilirsiniz. Yeni kaynak arayışları bu süreçte hızlanabilir ve finansal yatırımların yurt dışı ayağı öne çıkabilir. Bir yandan da alacak verecek konuları, bitmesi gereken krediler üzerinden ilerleme şansınız olacaktır. Ortak iş projelerinin getireceği finansal gelişmeler içinde bulabilirsiniz kendinizi. Eşin maddi durumunda yaşanan olumlu süreç yanında ortaklaşa finansal yatırımlara odaklanırken getireceği fırsatlar değerlendirilecek. Bu yönde yapılacak anlaşmalar aileyi ilgilendiren temalara da işaret edebilir. Özellikle mirasla ilgili bir konunun çözüme kavuşması, uzlaşı sağlanma olasılığı artacaktır. Geçmişe bağlı kalmaktan hoşlanmayan Yaylar sizi bağlayan duygusal temalardan biraz huzursuz olabilirsiniz ancak bu süreç kişisel menfaatlerinize göz atma vakti olacaktır. Vergi, borsa ve kurumsal bağlantılar da bazılarınız için gündemde olacaktır. Eşle olan ortak giderlerin artabileceği de unutulmamalı. Yakın duygusal bağlarda hoşgörü ve sevecenlik hakim olmuşken sevildiğinizi daha fazla hissediyor olacaksınız.

Oğlak Burcu/Yükselen Oğlak:

İlişkiler, ortaklıklar ve yakın arkadaşlıklarda iyimser bir süreç içindesiniz. Oldukça hareketli ve fırsatlara açık bu dönem değişik öncelikleriniz olacak. Her açıdan size iyimser duygular taşıyacak gelişmelerin ortaklıkları içine alan anlaşmaların ve beklenen sözleşmelerin hızlı ilerleyeceği şartlar hızlanıyor. Biraz dışsal koşullara uyum göstermeye çalışmak ise sesinizi duyurmanız açısından önem taşıyor. Her şeye rağmen dışsal koşulların altındasınız. Karşılaşacağınız teklifler iş hayatına dair konularda bir muhasebe dönemi de olabilir. Beklentiler açısından olumlu destekler alacağınız imkanlar bulabilirsiniz. Özellikle işe ait yeni ortak projelerin üretileceği ve uzun vadeli planlar üzerinden yürüneceği söylenebilir. Yeni desteklerin getirdiği fırsatlar kariyerinizi yakından ilgilendirecektir. Maddi ve manevi açıdan çok yünlü avantajlar sizi beklerken, özel hayatınıza ilişkin konularda duygusal açıdan daha fazla güven ihtiyacı arıyor olabilirsiniz. Aşk hayatı yolunda gidenler adına evlilik kararlarının hızla gündeme geleceği, ya da yeni evlilik önerilerinin dikkat çekeceği bir ay olabilir. Daha ziyade geleneksel ilişkiler göze çarpacaktır. Daha önceden başlamış ilişkilerin de resmi boyut kazanması çok olası. Yeni tanışmaların aşkla yaşanacağı bu dönem ailenin rolü unutulmamalı.

Kova Burcu/Yükselen Kova:

İş ortamında sizi oyalayan işler ve detaylar biraz bunaltıcı olacaktır. Özellikle geçmişe ait iş konuları ve günlük hayattaki duygusal yaklaşımlar karşısında bir miktar sıkıntı süreçler yaşanabilir. Emek gerektiren çeşitli çalışmalar, detaylar yoğunluk kazanırken kendinizi kısıtlanmış hissedebilirsiniz. Buna rağmen akılcı yanlarınızla ileriye dönük işler planlamak ve yaratıcı çalışmalar çıkarmak adına bu dönemi verimli geçirmeye gayretli olacaksınız. Boyun eğmeniz gereken iş şartlarını bir kenara iterek, ortam değişiklikleri ve daha üretken olacağınız iş projeleri geliştirmek adına harekete geçirici şartlar oluşturabilirsiniz. Zira destek alacağınız fırsatlar özellikle kadınlardan gelecektir. İşe ait amaçların gerçekleşmesi, çalışma tarzınız ve var olan özelliklerin ustaca gösterileceği koşullar eşliğinde ilerleme şansı bulunabilir. Özellikle işinizin uzaklarla olan ticari bağlantıları, seyahat ve yazışmaların getirdiği sorumluluklar çok daha önemli olacaktır. Kişisel sağlığınız yanında daha önceden yaşanan bir sorun varsa göz atmayı ihmal etmeyin. Özellikle beslenme alışkanlıklarınıza, bedeninizle ilgili konulara özenli yaklaşmaya çalışın. Sevimli bir evcil canlı edinebilirsiniz.

Balık Burcu/Yükselen Balık:

Son günlerin olumlu ve keyifli günleri başlıyor. Hayatın güzel yanlarına direnemeyecek, yeni planlara odaklanacaksınız. Sosyal ilişkilerin canlılık kazanması ile toplantılar, sosyal ortamlar ve sizi mutlu eden değişik gelişmeler içinde olacaksınız. Çocukları olanlar adına ise çok keyifli tatil ve gezi planlarından bahsedebiliriz. Sevdiğiniz kişilerle bir araya geleceğiniz, aileye ve eve ilişkin konulara yönelik yeni uğraşlar ve aktivitelere yer vereceğiniz bir program da yapılabilir. Aynı zamanda yaratıcı uğraşların öne çıkacağı bu ay içinizden geldiği gibi davranmaya heveslisiniz. Sezgiler ve hayal gücünüz eşliğinde yaratıcı konularda kendinizi ifade edeceğiniz çalışmalara yönelebilir, işinizin bir parçası haline getirebilirsiniz. Kendinize yeni bir hobi edinebilir belki de biriktirdiğiniz anılardan yararlanabilirsiniz. Bir yandan da sanatsal çalışmaların çok daha keyifle ele alınacağı bir dönem olacaktır bazılarınız için. Sevgi ilişkilerinde ise romantizm dikkat çekecek. Heyecanın dozu artarken son derece yapıcı, sevecen ve yumuşak duygular ağır basabilir. Ancak aşkta alınganlık ve hassasiyet yaratan durumları tolere etmelisiniz. Yeni aşkların da başlayabileceği bu süreçte duygusal ilişkilerin kurulabileceği fırsatlar söz konusu. Kendinizi aşka çok kolay bırakacaksınız. Ayrıca sevdikleriniz ve çocuklarınız için yapılacak harcamalar, hoş hediyeler unutulmamalı. Risk içeren konularda ise temkinli olmaya çalışın.

 

Sevgilerimle

Güner Yönel

Temmuz 2014, Moda