Venüs Transiti (İkizler)

  • 23 Haziran 2014
Venüs Transiti (İkizler)

18 Temmuz tarihine kadar hoş Venüs İkizler burcunda konuk olacak. Artık sevgi, ilgi ve kendimizi değerli hissedeceğimiz temalar zihinsel yollarla bizi çevreliyor.  Fiziksel ve zihinsel açıdan canlı bir dönem yaşarken, meraklı yanlarımız ve öğrenme isteğimiz ön planda. Özellikle bizleri harekete geçiren koşulara ön yargılardan arınmış bir şekilde yaklaşabilir, fikirlerimizi başkaları ile paylaşmanın getirdiği keyif ve tatmin duygusuna yakınlaşabiliriz.

İlişkilerde ise birisine yakın olma ihtiyacımız genel olarak zihinsel uyum yaratmak üzerinden yaşanabilir.  Ancak bu süreçte ilgimiz kolay dağılabilir, uçarılık ve havailik göze çarpabilir.

Zihinsel açıdan ise bizi besleyen, heyecanlandıran konulara,  düşünsel açıdan yeni keşiflere açık olmak bu ayın en keyifli teması olabilir. İkizler burcunun soru soran, araştıran, bilgiye önem veren entelektüel potansiyelini kullanmak adına olumlu bir süreç geçireceğimizi söyleyebiliriz.

30 Haziran tarihine kadar Venüs/Neptün (kare) kontağı sosyal alanda, kadınlarla ilgili konularda, parasal işlerde, zevklerle ilgili harcamalarda ve değer verdiğimiz kişilerle ilgili gelişmelerde yanılgılara, yanlış anlamalara belki de tatsızlıklara neden olabilir. 

*Haritalarımızda, Venüs’ün bulunduğu Burç, bize nelerin zevk verdiğini, ne tür şeylerin bizim için değerli olduğunu, aşka yaklaşımımızı ve kendimizi nasıl çekici gösterdiğimizle ilgili ipuçları verir.

*Bulunduğu ev ise, hayatın hangi alanında tatmin arıyor, uyum ve huzuru nerede bulduğumuz ve para kazanma potansiyelimizle ilgili bilgiler verir. Açıları ise Venüs’ün rengi hakkında önemli senaryolar anlatacaktır.

Lütfen Yükselen Burcunuzu takip etmeyi unutmayınız.

Koç Burcu/Yükselen Koç:

23 Haziran/18 Temmuz tarihleri arasında Venüs 3. evinizde iken yakın çevre ilişkileriniz yoğunluk ve tempo kazanacak. Kardeşler, yakınlar ve akrabalarla bir araya gelmeniz yanında çeşitli ziyaretler yapabilirsiniz. Ayrıca kardeşlerin yaşadığı olumlu gelişmelere eşlik etmeniz mümkün. Fakat bunlardan çok farklı öncelikleriniz de var. Zihinsel açıdan sizi uyaran, merakınızı cezbeden konular, işbirliği geliştirilmesi gereken konuşmalar ve anlaşmalar her açıdan dikkat çekici olacaktır. Daha ziyade zihinsel açıdan sizi ilgilendiren konularda daha meraklı ve araştırmacı olabilir,  sözel ifade gerektiren entelektüel temalara yönelebilirsiniz. Bazılarınız maddi konuları içine alan görüşmeler ve pazarlıklarda yeni düşünceler üretebilir, ortaklaşa işler hakkında çeşitli planlar geliştirebilirsiniz. En çok güzel yanı bu süreçte keyifli yolculuklar ardı ardına gelebilir.

Boğa Burcu/Yükselen Boğa:

23 Haziran/18 Temmuz tarihleri arasında Venüs 2. evinizde yer alacak. Artık işiniz gücünüz maddi konular ve sahip olduğunuz değerlerle ilgili düşüncelere odaklanmak olacak. Para durumunuza yönelik pek çok farklı düşünce ortaya çıkarken yeni projeler peşinden gitmek ve iletişim becerilerinizi kazanca çevirmek için fırsatlar doğabilir.  Kazançlarınıza yönelik yeni kararların alınacağı bu dönem, uzun zamandır beklediğiniz alacak verecek konularında sizi memnun eden gelişmeler hız kazanacaktır. Kendinize olan güveninizi bir yandan da nelerle mutlu olacağınız önem taşıyor. Mutluluk yaratmak adına harcamalarınızda, keyfe keder giderlerde dengeyi kaybedebilirsiniz. Siz yine de zorunlu ihtiyaçlara yönelik harcamalara öncelik vermeye gayret edin. Bu dönemi Merkür de orada iken daha akılcı planlar yapmalı, yetenekleriniz, iletişim ve anlaşmaların getireceği kazanç potansiyelleri üzerinde ısrarla durmaya çalışmalısınız. Zira becerilerinizi geliştirdiğiniz son dönemin getirileri bu dönem hızlanabilir. Birden fazla iş konusu, çift durumlar kazançlar açısından belirleyici olacaktır. Ancak bazı kararsızlıkları aşmalı, somut verilerle hareket etmeye özen göstermelisiniz.

İkizler Burcu/Yükselen İkizler:

23 Haziran/18 Temmuz tarihleri arasında Venüs’le birlikte hayat sizlere güzel yüzünü gösterecek. Hayata daha esnek bakacağınız bu süreçte keyif yaratmak, dış görünüşünüzle ilgili hoş değişiklikler yapmak için hareket geçebilir, imajınızı yenileyeceğiniz değişiklikler yapabilirsiniz. Ancak maddi açıdan yaşanan endişeleri unutmadan, akılcı manevralarla sorunlara çözüm odaklı yaklaşarak bu dönemden kazançlı çıkmaya çalışabilirsiniz. Aşk ilişkilerinde ise çok hoş ama bir yandan da karışık etkiler yaşanabilir. Başkalarının dikkatini çekmek başınızı döndürürken, flörtçü yanlarınızla birden fazla ilişki içinde bulabilirsiniz kendinizi. Ayrıca sosyal hayatın getirdiği keyiflerden doyasıya yararlanacak,  çocuklarınızla ilgili gelişmelerden ayrı bir keyif alacaksınız. Pozitif yanları ile sanatsal uğraşlarda kendinizi her açıdan öne çıkaracak adımlar atmanız, yaratıcılığınızı harekete geçiren konularda birden fazla önceliğe yer vermek isteyebilirsiniz.

Yengeç Burcu/Yükselen Yengeç:

23 Haziran/18 Temmuz tarihleri arasında Venüs 12.evnizde iken değişik kuruntular ve sıkıntılar üreterek keyif aldığınız pek çok konudan uzaklaşabilir, içe dönmenizin yaratacağı korkularla huzursuzluk duyabilirsiniz. Bu durum belki de eğitim, kardeşler ve iletişim konularında aksaklıklara yol açacaktır. Üzerinde çalıştığınız bir konu varsa dikkatinizi vermekte zorlanabilir, yanlış eylemlere girişebilirsiniz. Sosyal çevrenizin dışında kalmaya çalışacağınız bu dönem özel ilişkiler de kopukluklar, yanlış anlamalar ve dedikodular öne çıkabilir. İçinde bulunduğunuz arkadaş çevresi, sosyal konular sizi daha fazla fedakarlık yapmaya iterken, kendinizden vermeye ve başkaları için kendinizi adamaya açık olacağınız bu süreçte akışta kalmalısınız. Özellikle aşk hayatınızda karmaşık duygular taşımanız ya da üreterek kendi şanssız hissetmekten uzak durun lütfen.. Yine bu süreçte ilişkilere yönelik belirsizlikler nedeni ile yanlış ve acele kararlara yönelme riskiniz var. Kendinizi ifade etmekte zorlanırken başkalarının etkisi altında kalmaktan uzak kaçınmalı, kendinize dinleneceğiniz ve yalnız kalacağınız bir dünya kurmaya gayret etmelisiniz.

Aslan Burcu/Yükselen Aslan:

23 Haziran/18 Temmuz tarihleri arasında Venüs 11. evinizde size değişik olanaklar sunabilir. Öncelikle sosyal çevre ve ilişkilerin canlılık kazanması ile renkli bir döneme girdiğinizi unutmayın. Yeni dostluklar ve tanışmalar sayesinde farklı ortamlarda boy göstermek, entelektüel açıdan besleneceğiniz ortak çalışmalar üretmek ve başkaları ile paylaşmak keyif verici olacaktır. Bir yandan eğer grup çalışması yapıyorsanız hitabet yeteneğinizle çok iş çıkarabilir, başkalarını düşüncelerinizle etkileyeceğiniz organizasyonlar içinde yer alabilirsiniz. Özellikle iletişim içeren konulara odaklanmak, işle ilgili ortak aktivitelere yönelmenizin yanı sıra, meslekten gelen kazançlar üzerinde durabilirsiniz. Aşk ilişkileri açısından da hareketli zamanlar olacaktır. Ancak daha yüzeysel ve havai kişilerle bir araya geleceğiniz ihtimalini göz ardı etmeyin ve aceleci olmayın. Bu dönemde başlayan ilişkiler uzun soluklu ve bağlayıcı olmayacaktır. Gelecekle ilgili planlarda daha ayağı yere basan düşünceler üretmeli, beklentilerde gerçekçi olmalısınız.

Başak Burcu/Yükselen Başak:

23 Haziran/18 Temmuz tarihleri arasında Venüs 10. evinizde iken olumlu gelişmelerin yaşanacağı süreç başlıyor. Mesleki açıdan değişik bağlantılar kurmak adına birden fazla iş konusu gündeme taşınırken, kariyerde beklentileri hayata geçirmek, beklediğiniz iş önerilerine odaklanmanız söz konusu. En çok sosyal becerilerin ve bağlantıların getireceği yeni fırsatlar hızlı biçimde hayatınıza girecektir. Zira kariyerde yeni bir kimlikle öne çıkmanızı sağlayacak görüşmeler için elverişli koşullar bulacaksınız.  Aynı zamanda işle ilgili yolculuklar, fikirlerinizi hayata geçireceğiniz gelişmelerde başka bir olasılık. Yine bu süreçte üstlerle ilişkilerin olumlu ilerleyeceği, destek alınacağı zaman dilimi olacaktır. Terfi bekleyenler adına pozitif şartlar oluşabilir. Sizleri işbirliğine sürükleyen şans getirecek bu dönemde iş değişiklikleri yapmak isteyenler adına da güzel gelişmeler bekleyebilirler.

Terazi Burcu/Yükselen Terazi:

23 Haziran/18 Temmuz tarihleri arasında Venüs 9. evinizde yer alırken artık sizi bağlayan pek çok temadan uzaklaşıyorsunuz. Dış dünyaya açılacağınız bu süreçte çok şey yapılabilir. Kendinizi geliştireceğiniz, uzaklarla ilgili konuların içinde yer alabileceğinizi şartlar ivme kazanıyor. Uzun ya da kısa yolculuklar, akrabalarla görüşmeler, iletişim ve haberleşme trafiğinin hızlanması ile gündeminizde pek çok konu yer tutacak. Daha ziyade yayın dünyası, entelektüel açıdan sizi yenileyen arayışlar, eğitim temaları ve akademik planları olanlar için çok verimli bir ay olabilir. Hayata dair idealleriniz, değişik öğretilere olan ilginiz ve üzerinde çalıştığınız konularda bakış açınızı yenileme şansınız artacaktır. Aynı zamanda toplumla ilişkilerinizi yeniden gözden geçirmek ve denge sağlamak önem kazanacak. Var ise hukuki konulara yönelik yeni girişimler, haberler öne çıkabilir. Size pek çok açıdan yol gösterecek kişiler ve bilgilerle karşılaşmak bu dönemin başka bir getirisi olacaktır. Değişik avantajlar, farklı kişiler ya da seminerler yanında işi bağlayan eğitici yolculuklar gündeme gelebilir.

Akrep Burcu/Yükselen Akrep:

23 Haziran/18 Temmuz tarihleri arasında Venüs 8. Evinizde ilerleyecek. Artık ben değil biz kavramı hayatınızı çevreliyor. Tüm dikkatiniz finansal durumunuz, ortaklaşa para işleriniz ve eşle olan parasal bağlarınız üzerinde yoğunlaşacak. Kontrolün sizde olmayacağı bu süreçte kendi kaynaklarınızı daha özenli kullanmaya çalışmalısınız. Ortak harcamalarda denge bozulabilir. Aynı zamanda parasal açıdan yeni destekler alabileceğiniz, size arka çıkacak bağlantılar üzerinden ilerleyeceğiniz gelişmeler de yok değil. Ailenin bütçesinden yararlanabilirsiniz. Belki önceden konuşulmuş anlaşmaların yeniden masaya yatırılması söz konusu olurken, eşin ya da ortağın para durumunda yaşanan değişikliklerin finansal getirileri öne çıkabilir. Kredi işlemleriniz ve bankalarla olan ilişkileriniz ivme kazanabilir. Parasal konularda düşünülen yeni ortaklıklar hayata geçebilir. Başkalarının paraları ile ilgili sorumluluklara dikkat etmeli, geçmişten gelen borç alacak konuları veya mirasla bağlantılı gelişmelerde uyanık olmalısınız. Yakınlık içeren duygusal bağlar yanında cinsel açıdan çekiciliğiniz artıyor. Ancak her konuda istikrarı bozabilecek ufak tefek şeyler bu hafta biraz kaygı yaratabilir.

Yay Burcu/Yükselen Yay:

23 Haziran/18 Temmuz tarihleri arasında Venüs 7. evinizde yolculuk yaparken yakın arkadaşlıklar, ortaklaşa işler, anlaşmalar ve hukuki konularda ayak uydurmanız gereken gelişmelere dikkat çekecektir. Özellikle ilişkiler açısından keyifli ve canlı geçecek bu süreçte mantık ağırlıklı yeni yakınlıklar kurulabilir, evlilik temaları gündeme gelebilir. Arkadaş çevrenizde yaşanacak canlılık ile sosyal faaliyetler artarken, yeni ilişkiler kurabileceğiniz zamanlar oldukça eğlenceli geçecektir. Bir yandan da öncelikli konularınız ortak çalışmaların beraberce planlanacağı, diğer kişilerin önerileri doğrultusunda hareket edileceği projeler öne çıkabilir. İş ve özel hayatta başlayan bu hareketlilik ile maddi açıdan da sizi yakından ilgilendiren destekler anlaşmalar hayata geçebilir. Belki ortak bir organizasyonun getirdiği yeni bağlantılar olacaktır.

Oğlak Burcu/Yükselen Oğlak:

23 Haziran/18 Temmuz tarihleri arasında Venüs. 6. evinizde yolculuk yapacak. Bu yüzden sizler için az laf çok iş süreci başlıyor. Çalışma hayatı ve ortamınız hareketlenirken, günlük hayatınızın akışı hızlanıyor. Bu süreci olumlu değerlendirmek adına çalışma sisteminizde değişiklikler yapabilir, karışıklık yaratan problemlerde çözüme odaklı adımlar atabilirsiniz. Özelikle işle ilgili bağlantılar, konuşmalar ve iletişim bu süreçte hızlanacaktır. Beklenen iş görüşmelerinin gündeme gelmesi ile yeni bağlantılar kurabilirsiniz. Ayrıca daha fazla detay ve zihinsel olarak odaklanmanız gereken işler ön planda olacaktır. İş zekanız, iletişim beceriniz, network kurabilme yeteneğiniz sayesinde monotonluktan uzak bir ortam oluşturmak ve şansınız var. Aynı zamanda değişik iş projelerinin hızlı ilerleyeceği bu dönem bilgi akışını doğru yönetmeye gayret etmelisiniz. Daha fazla takım çalışmasının öne çıkması ve iş ilişkilerinin hareket kazanması ile yeni görevler gündeme gelebilir. Başkalarından destek alacağınız bu süreçte sağlık konusunda ise daha temkinli olmak, sizi huzursuz ve endişeli kılan konulara tekrar göz atmalısınız. Prensiplerinizden biraz olsun vazgeçmeniz ve esnek olmanız yararınıza sonuçlar getirecektir.

Kova Burcu/Yükselen Kova:

23 Haziran/18 Temmuz tarihleri arasında Venüs 5. evinizde hayatınıza dinamizm getirmek üzere sizinle. Kendinizi özel hissedeceğiniz belki de en çocuk hallerinizi yaşayacağınız zamanları değişik renklerle donatmaya hazır olun. İş hayatında süren yorucu şartlara ara vererek terapi etkisi yaratacak konular bulmanız hiç zor olmayacak. Özellikle yaratıcılığın tüm zamanlara yayılması, hayattan alacağınız keyifler düşüncelerinizi ifade edebileceğiniz gelişmeler üzerinden ilerleyebilirsiniz. Üzerinde çalışılan bir aktivitenin hayata geçmesi adına entelektüel birikiminizle dikkat çekebilirsiniz. Medya ve iletişim bağlantılı konularınız varsa bu dönem her şey çok hızlı ilerleyecektir. Aşk hayatınızda aradığınız çeşitlilik sizi şaşırtırken, sevgi ilişkilerinde çok bağlayıcı olmayan karşılaşmalar unutulmamalı. Bulunduğunuz ortamlar ve partilerde dikkatle üzerinizde olması ile şımarabilirsiniz. Eğlence hayatına, sosyal ilişkilere daha çok vakit yaratarak hayatın tadını çıkarmaya bakın. Çocuklarla ilgili konuları olanlar ise akılcı çözümler bulabilirler. Ya da bebek beklentisi içinde olanlar adına elverişli bir zaman diliminden bahsedebiliriz. Tatil planlarını hızlandırmak isterken, keyfe keder harcamalar risk içeren konularda yanlış adımlar atmaktan kaçınmalısınız. En azından bu hafta.

Balık Burcu/Yükselen Balık:

23 Haziran/18 Temmuz tarihleri arasında Venüs 4. Evinizde yol alacak. Artık eve yönelik uğraşların, yerleşimle ilgili konuların üzerinde kararlı biçimde durma vakti. Özellikle yer değişiklikleri ya da yaşanan yerle ilgili bakım onarım işlerine yöneleceğiniz bu dönemde hareket artıyor. Konfor ve şıklık yaratma isteğiniz eve yönelik masraflarda artış getirebilir. Belki bazılarınız için yeni bir ev alımı söz konusu olabilir. Aileniz ve yakınlarınızla bir araya geleceğiniz, evde kalabalığın artabileceği bir süreçten de bahsedebiliriz. Yuvanızda esen olumlu hava ilişkilerin keyifli ve hareketli yaşanacağı bu dönemde kardeşlerle ilişkilerin getirdiği sorumluluklar ise unutulmamalı. Onların içinde bulunduğu durumlara sizin çözüm bulmanız gerekebilir. Bir başka olasılık emlak ya da toprağa ait bir konunun aile içinde konuşulması.. Bir kısmınız ise yatırım odaklı planlara yeniden göz atabilir. İşte alınan sorumlulukların eve taşınacağı zamanlar size yeni sorumluluklar da getirecektir. Eve minik bir hayvan misafir etmeye karar verenleriniz olabilir.

Dikkatinize sunarım: Yukarıdaki bilgiler geneldir. Gerçek doğum haritanız, Venüs’ün bulunduğu burç ve ev dikkate alınamadan değerlendirilmiştir.

Sevgilerimle

Güner Yönel

Haziran 2014, Mod