Venüs Transiti Evlerde (Nisan)

  • 4 Nisan 2014

images (38)

5 Nisan gecesi Venüs yüceldiği Balık burcunda yerini alıyor. 3 Mayıs tarihine kadar Venüs Balık yolculuğu hartalarımıza göre değişik etkiler getiriyor olsa da sevgi, ilgi ve memnuniyetimizi duygular aracılığı ile yaşamaya başlıyoruz. Bu dönemde duygusal deneyimler ve ifadelerle yakınlık kurma eğilimimiz artacaktır.  

Sevgi dolu zarif yanlarımız öne çıkarken, evrensel sevgi ve anlayışın içimizde yeşereceği, dayanışmanın artacağı senaryolardan söz edebiliriz. İlişkilerde kimliğimizi ortaya koymaktan çok karşı tarafın istek ve arzularına daha fazla değer vermeye yönelebiliriz. Bir anlamda teslimiyet içinde olacağımız daha çok öze yöneleceğimiz söylenebilir. En önemlisi, kolay incinebilir, platonik ilişkiler yanında, dengesiz ve hayalperest davranışlar sergileyebiliriz. İlişkilerimizi idealize etmenin getirebileceği kırıklıklara dikkat etmeliyiz. Geçmişe dönük hayallerimizin bizi yanıltabileceğini unutmayalım.  Ortaklık ve diplomasi gerektiren temalarda daha  anlayışlı ve kabullenici olacağımız bir dönem kısacası.

Yine bu süreçte estetiğe ve keyifli ortamlara yönelirken, tembellik etmeye meyilli olacağız. Ruhumuzu dinlendiren ve ona iyi gelen şeylerden mahrum etmeyelim kendimizi. Sanatın naif olan dallarına ilgi duyulabilir (Müzik, Dans ve Şiir) İlham ve esin alabileceğimiz yaratıcı bir dönem yaşanabilir. Finansal konularda ise dengeli ve mantıklı olmaktan uzaklaşmayalım.

Nisan ayında yaşanacak Ay ve Güneş tutulmalarını dikkate almakta fayda var. Genel bir Venüs transitinin olası etkileri aktarılmıştır.

LÜTFEN, Yükselen Burcunuza göre takip ediniz.

Koç Burcu/Yükselen Koç

Venüs 5 Nisan/3 Mayıs tarihleri arasında 12. Eviniz Balık burcunda olacak. Artık hayatı doğal akışına bırakma zamanı. Beklentilerde ölçülü olmalı, her tür planınızda acele etmemelisiniz. Özellikle Mars 7. Evinizde geri giderken. İlişkiler ve ortaklıklar cephesinde yaşanan sorunlara yenilerini eklemekten kaçınmanız gerek. Kendinizi ortaya koymakta zorlanacağınız temalar maddi konuları ve ilişkileri içine alacak şekilde öne çıkabilir. Üzerinizdeki baskıların artabileceği bu dönem biraz yalnızlık ve inziva içinde kalmayı tercih edebilirsiniz. Bunu yaparken zevkler ve keyifler başkaları olmadan da yaşanabilir. Finansal alanda da gerçek değerinizi sorgulamak adına zaaflarınızı aşmanız ve kabullenme içinde olmanız sizi endişelerden koruyacaktır. Bu nedenle elinizde olmadan gelişen faktörlerin getirdiği değişimi büyük bir olgunlukla kabullenmeye çalışmalısınız. Rüyalarınız ve sezgileriniz de artacaktır. Perde arkası işler ve ruhsal konular iç bütünlüğünüzü korumak adına size destek verebilir.  Ruhunuzu besleyecek her konu, başkalarına yardımcı olacağınız deneyimlerin sizi koruyacağına inanın.

9,10,11,12 Nisan: Ortaklıklar, ilişkiler, davalar ve maddi konularda kafanız karışık olabilir. Kontrol edilemeyen durumlara, kayıplara karşı temkinli olun. İlişkilerde gizli kalmış, fedakarlık gerektiren temalara dikkat. Yönünüzü bulmakta zorlanabilirsiniz. Kendinizi başkalarına adamak yanında, bağlı olduğunuz ideallerin peşinden giderken sınırlarınızı korumalısınız.

15,16 Nisan: Beklentileriniz büyümekte olup maddi açıdan sizi rahatlatacak etkiler ve şans söz konusu. Yeni destekler aileden gelebileceği gibi, geçmişten gelen finansal gelişmeler öne çıkabilir. Yine de yatırım planlarınızda, alım satım işlerinizde acele etmeyin. Gelişmelerin netlik kazanmadığı bir dönemdesiniz.

17,18,19 Nisan: İş hayatında ve kariyer konularında destekleyici etkiler var.  Bu dönemde amaçlarınızda başlayan ve hızlanan değişime rağmen kontrollü olmanızda fayda var.

22/27 Nisan arası: Ortak kaynaklara, başkalarından beklenen desteklere yönelebilirsiniz. Yatırım planlarınıza yeniden odaklanma süreci. Geçmişten gelen borçlar ya da ödemelere dikkat etmelisiniz.

Boğa Burcu/Yükselen Boğa

Venüs 5 Nisan/3 Mayıs tarihleri arasında 11. Eviniz Balık burcunda olacak. Kolektif bir sistemin,  grubun parçası olmak için güzel bir dönem başlıyor.  Kendinizi daha büyük ölçekli şeylerle tanımlamak ve kişisel beklentilerinizi rafa kaldırmak için paylaşımlarınızı güçlendirmeye açık olmalısınız. Aynı amaçla bir araya gelinecek  ortak aktiviteler, sosyal organizasyonlar açısından uygun şartlar oluşabilir. Ortak bir hedef etrafında toplanacağınız konular sizi çevrelerken, gelecekle ilgili ideallerinize odaklanabilirsiniz. Toplumu kucaklayan projelere duyarlılık göstermeniz halinde çok başka deneyimlerin içine çekildiğinizi siz de göreceksiniz. İş hayatından ve ortak çalışmalardan gelecek maddi kazanımlar bu dönem öne çıkabilir. Ancak hayatın maddi yanlarının biraz dışına çıkılabilir. Başkalarının ihtiyaçları ve beklentileri konusunda farkındalık kazanmak, duyarlılık gösterme zamanı. Sosyal hayatınızda ise canlı ve keyifli zamanlar yaşanacak. Arkadaşlarınızla sıcak ilişkiler kurabileceğiniz gibi, yaşanan sorunları aşmak için güzel koşullar var. Çevrenizi genişletmek, cemiyet hayatında daha fazla yer almak aradığınız keyifleri size sunacaktır. Yeni arkadaşlıklar edineceğiniz bu süreçte sanatla ilgili kişilerle buluşabilirsiniz. Aşk hayatınızda hareketlilik yaşanabilir.

9,10,11,12 Nisan:  İşten gelebilecek maddi kaynaklarla ilgili beklentilerde ölçülü olun. Bu tarihlerde tanışacağınız kişilere karşı uyanık hareket etmenizde yarar var. İdealist çalışmalar, ruhsal gruplar ya da spritüel konularla iç içe olunabilir. Başkalarından ilham alacağınız çalışmalara girişebilirsiniz.

15,16 Nisan: Arkadaşlar ve sosyal çevrede bağlarınız güçleniyor. Aynı zamanda ortak çalışmaların getireceği keyifli paylaşımlar yaşanabilir.  Amaçlarınıza maddi manevi destek olacak kişilerle ilişkiler genişliyor.

17,18,19 Nisan:  Sosyal ilişkiler ve grupların getirdiği sorumluluklar var. Dönüştürücü güçlü ilişkiler ve yeni kazançlar öne çıkabilir.

22/27 Nisan arası: İş hayatında ve ilişkilerde anlaşmalar ön çıkabilir. Önemli kararların ön hazırlığını yapabilirsiniz. İlişkinin boyutu ciddileşebilir.

İkizler Burcu/Yükselen İkizler

Venüs 5 Nisan/3 Mayıs tarihleri arasında 10. Eviniz Balık burcunda olacak. Kariyer hayatınızda, mesleğinizle ilgili konularda güzel bir dönem. Yaratıcı yanlarınız dışında, iç sesinizi dinleyerek olumlu gelişmeleri takip etmeniz yeterli. Bu yaparken, muhakeme yeteneğinizi ve akılcı yanlarınızı kullanabilmek önem kazanıyor. Toplumsal hayatla bütünleşmek, başkalarını sarıp sarmalayan iş konuları büyük ölçekte tatmin sağlayacaktır. Somut dünyanın gerçeklerinden de uzaklaşmayın Birden fazla sorumluluk yanında, iş ilişkilerinin yapıcı ilerleyeceği şartları doğru yönetmelisiniz. Kararlı ve pratik olmanız gereken bu dönemde atılacak adımlar maddi açıdan da bereketli kazanımlar getirebilir. Mantık ve duygu bir araya geldiğinde yeni başarıların önünü açabilir. Sanatsal ve finansal becerileriniz eşliğinde kariyerle ilgili konularda yeni kapıların açılacağı şanslar bulabilirsiniz. Başarlarınızın takdir edileceği, destekleneceği söylenebilir. Sosyal ilişkilerden yarar sağlamak

10,11 Nisan: İş hayatında yön bulmakta zorlanabilir, yanlış kararlar alabilirsiniz.  Bu günlerde iş görüşmeleri ve beklentiler belirsizlik içerebilir. Ancak yaratıcı enerjiler öne çıkıyor. Sorumluluklarınızı aksatmaktan fedakarlık yapmaya açık olacaksınız.

15,16 Nisan:  Beklenen maddi destekler, işle ilgili yeni imkanlar hızlanabilir. İşle ilgili hayallerin hayata geçebileceği, kaynaklarınızı ve değerlerinizi büyütebileceğiniz olanaklar bulabilirsiniz.

17,18,19 Nisan: Kendinizi işinize adarken, güçlü destekler altındasınız. Aynı zamanda işinizi sahiplenme duygunuz ve iradeniz ön planda. İş hayatında yeni bağlantılar ve öneriler üzerinde durulabilir.

22/27 Nisan arası: İş hayatında ve ilişkilerde kontrollü ilerleme dönemi. Beklentilerin tatmin edilmesi adına amaçlarınıza adım adım yaklaşmalısınız. Hırslı ve saygınlık peşinde olabilirsiniz.

Yengeç Burcu/Yükselen Yengeç

Venüs 5 Nisan/3 Mayıs tarihleri arasında 9. Eviniz Balık burcunda olacak. Sizi bağlayan temalardan biraz olsun uzaklaşabileceksiniz. Dışadönük etkilerle kendinizi yenileyeceğiniz bu dönem keyifli geçecektir. Hayatın size daha fazla gülümseyeceği bu süreci elinizden geldiğince değerlendirmeli, kendi şansınızı yaratabileceğinizi unutmamalısınız. Planlanan seyahatlerin getireceği keyifler yanında, felsefe, eğitim, yeni kişilerle bir araya geleceğiniz ortamlar öne çıkabilir. Çeşitli konferanslar, kendinizi geliştireceğiniz konular verimli sonuçlar getirecektir. Özellikle yeni bir dil öğrenmek, iletişim, medya ya da alternatif eğitim çalışmalarında önünüzü açacak  şans sizinle. Zihinsel açıdan yapacağınız her yolculuk size değişik ilhamlar verirken, entelektüel açıdan zenginlik barındıran konulara olan ilginizi büyütebilirsiniz. İnançlarınız ve sezgilerinizin size rehberlik edeceği bu dönemde fedakarlık yapmak ve kabullenici olmak önem kazanıyor. Uluslararası bağlantıların, beklemede olan planların hızlanacağı bu dönem verimli geçecektir.

9, 10,11, 12 Nisan:  Spritüel konular, yeni bir aşk hikayesi sizi büyüleyebilir. Ancak uluslararası ilişkilerin, girişimlerin akılcı yönetilmesi zorlaşabilir. Önünüzü göremediğiniz konularda harekete geçmeyin, mantıklı olun. Hukuki alanda uyanık davranmalısınız.

15,16 Nisan: Yolculuklar, beklenen haberler, eğitimle ilgili konularda akıcı ve şanslı gelişmeler içinde yer alabilirsiniz.

17,18,19 Nisan:  İlişkilerin ve ortaklaşa konuların işbirliği içinde kalarak ilerletileceği zamanlar. Birlikten güç doğabilir, zorlayıcı olmamak kaydı ile.

22/27 Nisan arası: İlişkilerde olumlu günler. Aynı zamanda karşılıklı destekle sorunları çözmeye yönelik adımlar atılabilir.

Aslan Burcu/Yükselen Aslan

Venüs 5 Nisan/3 Mayıs tarihleri arasında 8. Eviniz Balık burcunda olacak. Kontrol edemediğiniz bu alanda sizin çok daha dikkatli olmanız gerekebilir. Eşin ya da ortağın para durumunda yaşanan belirsizlikler Neptün nedeni ile sizi zorluyor olmalı. Bir yandan da sizi krize sokan ve fedakarlık yapılması gereken temalarda sezgilerinize kulak vermeli, riskli durumlara karşı uyanık olmalısınız. Aynı zamanda değişimlere karşı olan tutumunuzda gerçekçi olmalısınız. Düşünülen krediler, evlilikten, mirastan ya da iş ortaklıklarından gelecek maddi manevi kaynaklardan yararlanma imkanı artıyor. Miras, ilişkilerden beklenen kaynaklar, paylaşılması gereken değerler konusunda yapıcı bir işbirliği geliştirmek için bir takım şanslarınız olacaktır. Borç alacak konuları, ödemeler ve primlerle ilgili sorunların çözüleceği bu süreçte duygusal ve mahrem ilişkilerde öne çıkıyor. Var olan ilişkide tutku ve yoğunlaşan duygular söz konusu. Havada aşk kokusu var diyebiliriz. Cazibenizi kullanabilir, aşkta sınırları aşmak isteyebilirsiniz. En derinden gelen taşımakta zorlandığınız yükleri kabullenmek adına spritüel konulara yönelmek için süreci verimli değerlendirme şansınız var.

9,10,11,12 Nisan:  Finansal anlaşmalar, vergi konuları ve spekülatif alanda dikkat. Kredi beklentilerinde limitler sınırlı tutulmalı. Parasal alanda verilen sözlere fazla güvenmeyin. Unutulan ödemelere, dengesizce yapılacak harcamalara dikkat. Eş ya da ortağın para durumunda yaşanan belirsizlikler sizi zorlayabilir.

15,16 Nisan: Her açıdan iyimsersiniz ve beklentileriniz büyüyor. Bu günlerde yeni destekler yolda olabilir. Özellikle geçmişten gelecek maddi kazanımlar, alacakların tahsil edileceği olumlu şartlar ailenin de işin içinde olacağına işaret edebilir.

17,18,19 Nisan: İş ve para ilişkilerinden destek alınabilir. İşbirliği geliştirilmesi gereken bu günlerde finansal konularda güçlü destekler var.

22/27 Nisan arası: Aileden ve ortaklıklardan gelecek maddi kaynaklar söz konusu. Alım satım işleriniz, yatırım planlarınız adına daha somut kararlar alırken, sahip olunan değerleri doğru yönetebilirsiniz. İş hayatında maddi açıdan tatmin olacağınız fırsatlar bulabilirsiniz.

Başak Burcu /Yükselen Başak

Venüs 5 Nisan/3 Mayıs tarihleri arasında 7. Eviniz Balık burcunda olacak. İlişkileriniz ve ortaklıklarınız adına olumlu zamanlar söz konusu. Özellikle ilişkilerde uyum ve barıştan yana yeni işbirlikleri geliştireceğiniz görünüyor. Sempati ve romantizm yaratmak için güzel gelişmeler yaşanabilir. Bağlarınızın devamlılığı açsından gerekli katkıyı sağlamaya çalışırken, dengede kalmak ve akılcı yanların devrede olması gereken bir süreç olacaktır. Diğer insanların isteklerine anlayış göstermeye açıksınız.  Kendi beklentilerinizden vazgeçmek olarak düşünmemelisiniz. Para kazanma kapasiteniz yeni ortaklıklar ya da anlaşmalar yolu ile hayatınıza girebilir. Ancak, gerçekçi olmayan beklentiler aldanmaları beraberinde getirebilir. Başkalarını ideailize edeceğiniz bu süreçte özellikle iş ilişkilerinde yanılgılar yaşanabilir. Maddi durumunuzda yaşanacak değişiklikler başkalarının desteği le hızlandırabilirsiniz. Hukuki konuları içine alan konular, kontratlar ve anlaşmalar devrede olabilir. Yakın arkadaşlıklar, yabancılarla ilgili gelişmeler ise sosyal açıdan hareketli bir döneme girdiğinizi gösteriyor.

9, 10, 11,12:  Yeni bir ilişki sürecinde iseniz, düşünmeden karar almayın. Partnerin içinde bulunduğu karmaşaya sürüklenme riskiniz olabilir.

15,16 Nisan: Arkadaş ya da eşle girişilecek yeni bir ortaklık yapılabilir. Sosyal hayatın getirdiği fırsatlar geleceğe dönük planlarda şanslı günler. İşten gelecek maddi kaynaklar üzerinde durulabilir.

17,18,19 Nisan:   Aşk ilişkilerinde tutku ve romantizm bir arada. Eş ya da ortak yolu ile yaşanan değişim söz konusu. Ortaklıklara güç kazandıracak destekler alınabilir.  

22/27 Nisan arası: Ortaklıklar ve ilişkilerde istikrarın sağlanacağı günler. Anlaşmaları gerçek bir zeminde hayata geçirebilir. Yeni önerilerle kalıcı adımlar atılabilir. Ancak işinizi sağlama alın.

Terazi Burcu/Yükselen Terazi

Venüs 5 Nisan/3 Mayıs tarihleri arasında 6. Eviniz Balık burcunda olacak. Mars 1. evinizde geri giderken öncelikle sağlığınıza karşı daha dikkatli olmanız gerekecek. Enerjinizi dengeli kullanmakta zorlanmanız sizi yeterince uğraştırıyor olmalı. Başkalarına hizmet etmeniz gereken koşullar nedeni ile farkında olmadığınız zayıflıklar, sağlığınızla ilgili ihmal ettiğiniz gelişmeler sorun olabilir. Aşırı fedakarlık yapmak durumunda kalmak, duygusallık ve kabullenmeler biraz akışta kalmanız konusunda sizi uyarıyor. Bu süreçte fazla organize olmaktan kaçınarak işinizi keyif alacağınız bir noktaya taşımalı, aşırı dağınık olmamaya dikkat etmelisiniz. Bunun yanında yeteneklerin işe yansıyacağı, üzerinde çalıştığınız konularda yaratıcılığınızı göstereceğiniz eylemlere girişilebilir. Var olan becerilerinizde ustalaşmak, artistik yanlarınızla değişik çalışmalara yönelebilirsiniz. Ayrıca çalışma ortamınızı yaşanır ve huzur bulduğunuz bir hale getirmek için zevkli yanlarınızı konuşturma zamanı. Dalgınlık ve tembellikten kaçınarak diyet, sağlık ve hijyen konularında değişik çözümler üreterek kendinizi korumalısınız. İş ilişkilerinde yapıcı ve uyumlu yanlarınızla destek alma şansı bulabilirsiniz. İş çevresinde yaşanabilecek romantık bir ilişki de gündeme gelebilir.

9, 10, 11,12 Nisan: Kendinizi işinize adayacağınız, yaratıcılığınızı kullanabileceğiniz günler. İş görüşmeleri açısından daha temkinli olmalı, yanılabileceğiniz adımlar atmamalısınız. Sağlıkla ilgili konularınız varsa alternatif tıp, şifalı bitkiler ve terapiden destek alabilirsiniz. İlaç kullanımında dikkatli olmalı, küçük şeyler için gereksiz kaygılardan kaçınmalısınız.

15,16 Nisan: Alışkanlıkların, günlük rutinlerin doğru organize edileceği tarihler. Kariyerde başkalarının dikkatini çekmek, başarılarınızla görünür olmak için şansınızı kullanın. Yeni pozisyonlar, görevler için görüşmeler yapılabilir.

17, 18,19 Nisan:  İşten gelen kaynaklar, yetenekler üzerinden yaşanan değişim ve önemli destekler dikkat çekebilir.

22/27 Nisan arası: İş hayatında ve ilişkilerde sorunları çözmek için şansınız var. Aynı zamanda yeteneklerinizi somut hale getirmek, yatırım odaklı alım satımlara yönelmek için uygun günler. Sorumlulukların bilincindesiniz.

Akrep Burcu/Yükselen Akrep

Venüs 5 Nisan/3 Mayıs tarihleri arasında 5. Eviniz Balık burcunda olacak. Hayatın eğlenceli ve dışadönük yanları sizi bekliyor. Planlarınızı buna göre yapmalısınız. Zira içinizden geldiği gibi davranmaya belki de en çok sizin ihtiyacınız var. Size kendinizi özel hissettiren konular, yaratıcı uğraşlar, aşk ilişkilerinde keyifli günler geçirebilirsiniz. Öncelikle başkalarına sunacağınız yaratıcı yeteneklerle dikkat çekmek için değişik fırsatlar yaratabilirsiniz. Her ne kadar Satürn ilişkilerde sizi kısıtlıyor, akılcı olmaya zorluyor olsa da aşkı yanınızda bulabilir, ilişkilerin romantik yanlarına kapılabilirsiniz. Sosyal yaşam, eğlence bu süre zarfında sizi mutlu etmeye yetecek, aynı zamanda sevdikleriniz için harcamalar yapabileceksiniz. Değişik dinlenceler ve seyahatler için sorunlara ara vermek ve kasvetten uzaklaşmak çocukları olanların ilişkilerinde hoş bir sıcaklık yaratacaktır. Bebek planlayanlar için olumlu bir dönem.

9,10,11,12 Nisan:  Maddi konular, riskli girişimler, spekülatif adımlar için uygun günler değil. Üzerinde çalıştığınız yaratıcı uğraşlarda yeni denemelere, estetik dokunuşlara yer açılabilir. Hayal gücünüz size yol gösterebilir. Harcamalar, güzellikler ve keyifler için bonkörce davranabilirsiniz. Ortaklaşa alanda planlanan anlaşmalar için riskli zamanlar, yanılgılara dikkat edin. Sizi büyüleyen bir aşk ilişkisinin içinde bulabilirsiniz kendinizi. Gözünüzde fazla büyütmeden tadını çıkarın. Geçmişte yaşanan acı tecrübeler unutulmamalı.

15,16 Nisan: Seyahat planlarınızı tam da bu dönem yapmanız yerinde olabilir. Yeni tanışmalar, yurt dışı ilişkilerin hızlanacağı gelişmeler söz konusu. Akıcı kazançlar ve çocuklarınızla ilgili olumlu gelişmeler unutulmamalı. Uluslararası bağlantılardan sağlanacak kazançlar da söz konusu.

17,18,19 Nisan,  İlişkilerde aşırı duyarlı olabilir, derinlik arayışına gidebilirsiniz. Yaratıcı yanlarınızı geliştirmeniz yanında, seyahat planları yapılabilir.

22/27 Nisan arası:  İlişkilerde çok daha bilinçli ve kararlı olacağınız günler. Sorun yaşayanlar için çözüm üretmek, sağduyulu olmak kolaylaşıyor. Ölçülü de olsa sevginizi iletebilirsiniz. Hayatın keyiflerinde, spekülatif konularda daha tutarlı olunabilir. Aileden beklenen finansal destekler doğru yönetilebilir.

Yay Burcu/Yükselen Yay

5 Nisan/3 Mayıs tarihleri arasında 4. Eviniz Balık burcunda olacak. Bu süreçte aile fertleri, büyükler, yakınlarla ilişkilere zaman ayırmaya başlıyorsunuz. Dış dünyadan biraz uzaklaşmak kendi psikolojik ihtiyaçlarınıza yönelmek ise dönemin en belirgin konusu olabilir. Belki de pek çok konuda yaşanan istikrarsızlığa yönelik çabalarınız dikkat çekecek. Eğer varsa, aile ile ilgili sorunları çözmek, tatlıya bağlamak için ahenk yaratmaya gayret edin. Sorunların üstünü kapatmaktan özellikle kaçının. Yine bu zaman diliminde arkadaşlarınızla evde daha fazla zaman geçirmeli, sosyal ilişkilerinizi askıya almamalısınız. Yuvanıza kaşı daha fazla duygusal bağlarla bağlanmak, domestik konulara yönelmek size keyif verebilir. Özellikle eve ait birtakım düzenlemeler düşünüyor olabilirsiniz. Ertelediğiniz, eşya yenilenmeleri, dekoratif değişiklikler yapmak, konforlu bir atmosfer yaratmak için adım atabilirsiniz.

9, 10, 11,12 Nisan: Eldeki kaynakların kullanımı, yer değişiklikleri adına alınacak kararlarda bulanıklık söz konusu olabilir. Ancak bu dönem güzellik yaratabileceğiniz eylemlere girişebilirsiniz. Aileniz için fedakarlık yapmak isterken olası dalgalanmalara akılcı yaklaşmak lazım.

15,16 Nisan: Eldeki finansal kaynakları değerlendirmek adına olumlu günler. Harcamalar ve aileden gelen maddi destekler olabilir. Alım satım işlerinizde şanslı olabilirsiniz.

17,18,19 Nisan:  Büyük ölçekli değişimler, toprağa ait bir yatırım planı için olumlu etkiler var. İşle ilgili projelere odaklanabilirsiniz.

22/27 Nisan arası:   İş ilişkilerinde yeni bağlantılar kurarken, ortaklık ve işle ilgili yaratıcılığın getirdiği ticari gelişmeler hızlanabilir.

Oğlak Burcu/Yükselen Oğlak

5 Nisan/3 Mayıs tarihleri arasında 3. Eviniz Balık burcunda olacak. Yakın çevrede olup bitenler, kısa geziler, kardeşler ve akrabalarla ilişkiler açısından canlı bir dönem. Uyumlu ve rahat ilişkiler kurabileceğiniz keyifli zamanlar yaşanırken, sizi bağlayan fedakarlıklar, etkisi altında kalacağınız konuları kabullenmeye çalışmalısınız. Bu sayede yakınların desteğini alabilirsiniz. Kötümser ve depresif düşüncelerden uzaklaşmanız iş hayatında daha somut beklentiler içine girmenizi sağlayacaktır. Kendinizi ifade edebileceğiniz konuşmalar, işle ilgili bağlantılar üzerinde durulabilir. Kısa yolculuklarda size kazançlı çıkacağınız fırsatlar getirebilir. Aynı zamanda yaratıcı konularda hayal gücünüzü kullanabileceğiniz çalışmalar, düşüncelerinizle başkalarını etkileyebileceğiniz fırsatlar söz konusu. Zihinsel ve kültürel faaliyetler adına oldukça keyifli zamanlar. İşinizle ilgili yazışmalar, bilgi alışverişinin hızlanacağı eğitsel temalar ayın konuları içinde yer alabilir. Medya, internet çalışmaları olanlarınız yeni metodlar deneyebilir, çalışmalarınız için değişik veriler toplayabilirsiniz. Çocuklarınızla yapıcı bir iletişim içinde kalarak, onların eğitim hayatına yönelik planlar üretebilirsiniz. Aşk hayatınızda ise, başlayacak olumlu gelişmeler (29 Nisan, Boğa’da Güneş tutulması) öncesinde tereddütlerinizi yenmeli, yakın çevreden ya da kız kardeş vasıtası ile yaşanabilecek ilişkilere açık olmalısınız.

9,10,11,12 Nisan: Yakınlarla ilişkilerde yapıcı günler. Üzerinde çalıştığınız zihinsel konularda yaratıcılığınız artıyor. Ancak kafanız karışık olabilir. Yerine getiremeyeceğiniz sözler verebilirsiniz.

15,16 Nisan: Yeni öneriler karşısında akılcı kararlar dönemi. Anlaşmalar ve ortaklıklardan maddi manevi kazançlar gelebilir. Başkalarını ikna edebileceğiniz girişimlerde bulunabilirsiniz.

17,18,19 Nisan: Yakın çevre ilişkileri yanında, işle ilgili konularda başkalarını etkileme şansınız var. Zihinsel faaliyetlere odaklanabilirsiniz. Kısa ziyaretler ve duygusal ilişkiler canlanabilir.

22/27 Nisan arası, Sosyal ilişkilerde ve meslek hayatında istikrar arayışı öne çıkacak. İşten gelebilecek yeni kaynaklar revize edilebilir. Grup çalışmalarında sorumluluk bilinciniz artıyor.  

Kova Burcu/Yükselen Kova

5 Nisan/3 Mayıs tarihleri arasında 2. Eviniz Balık burcunda olacak. Maddi konularda şanslı bir dönem yaşanabilir. Bu alanda bereket ve bolluk getiren fırsatlar yaratmak, bir yandan da çalışma gücünüzü doğru kullanmak yolu ile yeni kararlar alabileceğiniz görünüyor. Sahip olduğunuz değerleri, nakit durumunuzu korumak için daha dikkatli olmanız gerektiğini unutmayın. Aşrı verici olmanız, idealist yaklaşımları sürdürme riskiniz her açıdan aşırı savurganlık da yapabileceğinizi anlatıyor. Kendi keyifleriniz yanında sevdikleriniz için aşırı para tüketimine yönelebilirsiniz. Eldekilerin kayıp gideceği belirsizliklere karşı uyanık olmalısınız. Yaratıcı yetenekler, sanatsal beceriler ve sezgilerle alternatif arayışlara girişebilir. Yabancılarla olan bağlantılar, eğitsel temalar ve iletişim konularında yeni işbirlikleri, ortaklıkların gelişebileceği maddi fırsatlar doğabilir. Aileden gelen desteklerde istikrarlı kullanılmalı. Emlak ya da toprağa ait yatırım planlarınız var ise yeni gelişmeler olabilir.

9,10,11,12 Nisan: Aşırı bonkörlük, yanlış alışverişlerin yapılabileceği günler. Beklediğiniz ödemeler gecikebilir. Kendinizi mutlu edeceğiniz güzelliklerden ve lüksten mahrum bırakmadan dengeli hareket etmelisiniz.

15,16 Nisan Venüs/Jüpiter: Maddi alanda en şanslı günleriniz. Kendinize ve yeteneklerinize olan güveniniz artıyor. Yeni iş bağlantıları kurulabilir.

17,18,19 Nisan: İş hayatı ve maddi konularda önemli destekler alabilirsiniz. Yatırım planlarınız, sizin için d

17,18,19 Nisan: İş hayatı ve maddi konularda önemli destekler alabilirsiniz. Yatırım planlarınız, sizin için değer ifade eden iş projeleri üretilebilir.

22/27 Nisan arası,  İstikrarlı kararlar alabilir, yatırım planlarınızı hayata geçirebilirsiniz. İş hayatından gelebilecek yeni projeler aynı zamanda sorumluluklarınızın artacağını gösteriyor.

Balık Burcu/Yükselen Balık

5 Nisan/3 Mayıs tarihleri arasında 1. Eviniz Balık burcunda olacak. Venüs’ün 12. evinizdeki yolculuğundan sonra bu ayın şanslısı sizlersiniz sanırım. Venüs’le beraber hayatı renkli ve dışadönük yaşama başlıyorsunuz. Kendinizi sevmek,  duyarlılık göstereceğiniz konulardan keyif almak için pek çok nedeniniz var artık. Başkaları ile olan ilişkilerinizde aşırı hassas olabilir ve aşırı fedakarlık yaparken sınırlarınızı korumakta zorlanabilirsiniz. Kardeşlerle ilişkilerde ise canlı koşullar öne çıkıyor. Yakın çevreyle olan bağlarınızda cana yakın tavırlarla başkalarını etkileyebilir, olayları uyumlu biçimde yönetebilirsiniz. Yine bu süreçte, kendinizi şımartmak adına kişisel görünümde ve bakımınızda değişiklikler yapabilirsiniz. Var olan şirinliğinizle cazibeniz bir araya geldiğinde aşkı kendinize daha kolay çekebileceksiniz. Yine bu süreçte romantizm sizi saracaktır. Yaratıcı konuların getireceği olanaklar, kendinizi ifade edeceğiniz sanatsal çalışmalarla şanslar elde edebilirsiniz.

9, 10,11, 12 Nisan:  Maddi paylaşımlar ve finansal konularda hatalar yapabilirsiniz. Mars geri giderken dikkatli olun. Ayrıca sizi büyüleyen bir ilişkiye kapılmaya hazırsınız. .Yine de aşkta affedici yanlarınızı kontrol edin. Güven sarsıcı konulara karşı uyanık olmalısınız. Yön bulmakta zorlandığınız bu günlerde belirsizlikleri yönetmeniz zorlaşabilir

15,16 Nisan: Şimdi aşk ve eğlenceye daha fazla kendinizi kaptırabilir, sevdiklerinizle uyum içindesiniz. Sizi mutlu eden harcamaları, abartmayın Sosyal hayata dair paylaşımlar, çocuklarla ilgili konular keyifli geçebilir. Şans oyunlarında abartılı hareket etmeyin.

17,18,19 Nisan: İşten gelen parasal kaynaklarda değişim süreci. Destekler alınabilir. Bu gelişmelere bağlı olarak hukuki bir süreç içinde olabilirsiniz.

22/27 Nisan arası: Gelecekle ilgili planlar, sosyal ilişkiler güçleniyor.  Özel hayatınız ve yurt dışı bağlantılı konuları daha istikrarlı yönetilebilir.

15 Nisan tarihinde Terazi burcunda yaşanacak AY TUTULMASI ile ilgili bilgileri önümüzdeki hafta  http://guneryonel.com/  adresinden takip edebilirsiniz.

Sevgilerimle

Güner Yönel

Nisan 2014, MODA