Venüs Terazi Transiti

  • 30 Eylül 2014
Venüs Terazi Transiti

Mitolojide Venüs

*Venüs kibar, ince, aşktaki mutluluğu anlatan tanrıdır ve başta adonis ve mars olmak üzere pek çok sevgilisi olduğundan bahsedilir. Evlilikle ilişkili olmakla birlikte bu kuruma bakışının fazla sağlam olduğundan bahsetmez kaynaklar. Kocası Volkanos’u (demirci ustası hefaistos) Mars uğruna terk etmiştir. Bu yüzden Venüs’ü aşka dair bir tutku olarak görmek gerektiği söylenir aslında.

 *Bu göz alıcı güç aslında güzelliğin, aşkın, doğurganlığın tanrıçası olarak bizlere barış, huzur ve keyif getirir. Zevklerin, hedonizmin ve rahatlığın işareti olarak da düşünebiliriz onu.

*Bedende; anne karnı, böbrekler, kadında yumurtalıklar, hormonlar.

*Yer olarak; sanat merkezleri, tiyatrolar, kuaförler, bahçeler, pastaneler, dans okulları.

* Maddi anlamda ise, fiziki güzellik, zenginlik, lüks ve konfora karşılık gelir. Bu yüzden para ve kazançlarla da ilişkisi vardır. Özellikle evlilik, anlaşmalar ve sanat yolu ile gelen kazançları anlatır.

Terazi burcunda Venüs (Yönetici): Sosyal hayatı, estetiği ve sanatsal duyarlılığı ifade eder. Entelektüel ve az sahip olmacıdır. Armoni yaratan etkileri yanında, romantik, zarif, aşka aşık ve sanatsal yetenekler dikkat çeker. Çevresine uyum ve güzellik katan yanlarını da unutmamalıyız.

Boğa burcunda Venüs (Yönetici):  Doğurgan ve verimli yönü ise toprak burcu Boğada öne çıkar. Sahiplenici olmakla birlikte, aşkın fiziksel yanından dem vurulabilir. Sakinlik, huzur ve güven arayan etkiler artacaktır. Özellikle ilişkilerde güven ararken uzun süreli ilişkilere yönelim söz konusudur. Somut şeyler yaratabileceği sanat dallarında yetenek göze çarpar.

Balık burcunda (Yücelir): İlişkilerinde duyarlı, ılımlı ve şefkatlidir. Yardımsever, sevgi dolu, biraz safçadır. Başkalarının acıların anlayabilen, yardımsever ve karşılık beklemeden sevebilendir. Aşkta gözü kör, platonik ve kafası karışık olabilir. Sanatın naif olan dallarında yaratıcı (Dans, şiir, müzik)

Venüs’ün zararlı olduğu burçlar; 

Mars’ın burcu Koç’taki bir Venüs, ilişkilerde ve para konularında kendine güven, heves ve enerjik bir yapı getirse de, arzularını ön planda tutan dominant etkiler gösterir. Özgürlüğünü ilişkiden önde görebilen aynı zamanda, artistik ve romantik becerilerden uzak direk bir yaklaşım sergiler. Aşkı kolay tüketebilir. Maddi alanda da risk alır.

Aynı şekilde Akrep’te bulunan bir Venüs ise, aşırı tutku ve sahiplenme duygusu yoğundur. Aradığı yoğun derinlik kişinin yaşadığı ilişkilerde mutluluk ve aşkın tadını hissetmesini zorlaştırabilir. İlişkide güç sahibi olmak, ya da kontrol etmek yolu ile sürekli bir değişim içinden geçer. Para ve sanatla ilgili konularda derinlemesine bir ele alış vardır.

Başak burcunda ise düşer; sade ve alçakgönüllü etkilerine rağmen, ilişkilerde mükemmellik arayışı öne çıkar. İlgisini ve sevgisini hizmet ederek, faydalı olmaya çalışarak gösterse de aşırı eleştirel tavırlar huzursuz edici ve yıpratıcı olabilir.

Geleneksel olarak ‘küçük iyilik’ (Leser Benefic) olarak adlandırılan Venüs zor durumda bile çok yıkıcı değildir. İyi bir evde olmadığı, rahat açılar içinde bulunmadığı ve güçlü dispozit edilmediği taktirde bazı zayıflıklara işaret eder.

*Doğum haritalarımızda, Venüs’ün bulunduğu Burç, bize nelerin zevk verdiğini, ne tür şeylerin bizim için değerli olduğunu, aşka yaklaşımımızı ve kendimizi nasıl çekici gösterdiğimizle ilgili ipuçları verir.

*Bulunduğu ev ise, hayatın hangi alanında tatmin arıyor, uyum ve huzuru nerede buluyoruz ayrıca, para kazanma potansiyelimizle ilgili bilgiler verir. Açıları ise Venüs’ün rengi hakkında önemli senaryolar anlatacaktır.

Bu döneme baktığımızda,

*Terazi burcundaki Venüs ile hayat şahane olabilir. 23 Ekim tarihine kadar her açıdan keyifli enerjiler, kendine has bir mutluluk ve tatlı flörtler ön planda diyebiliriz.

*Öncü ve Hava burcu olan Terazideki bir Venüs ile ilişkilerde ahenk, uyum ve güzellik yaratmak konusunda kendimizi ifade edebileceğimiz günler başlıyor. Sevgimizi ve ilgimizi yönelteceğimiz her konuda, başkaları ile olan ilişkilerimizde, ortaklıklarda, sosyal hayatta ve finansal konularda hayatımıza olumlu etkileri olacaktır.

*Bir yandan da güzellik, keyif ve şıklık yaratmak adına yapılacak harcamalarda öne çıkacaktır. Yine bize keyif veren konular, kültürel ve sanatsal faaliyetler artabilir. İçinde güzellik ve estetiğin olduğu ortamlar bizleri cezbedebilir. Ortaklıklar ve anlaşmalarda işbirlikleri geliştirmek adına olumlu bir dönem geçirebiliriz.

*Bu arada Akrep burcunda başlayan ve Terazi’de devam edecek Merkür retro etkileri yanında, Koç burcunda oluşacak Dolunay ve Ay tutulması etkileri başlamışken Venüs Terazi transiti ayrı bir önem kazanıyor. Özellikle ilişkilere dikkat çeken hızlı gelişmelere hazır olmalıyız. Önemli kararların öncesinde bizleri yeniden düşünmeye ve dikkatli olmaya iten şartları unutmamak gerek. İlişkiler ve hukuki konulara daha fazla odaklanma ihtiyacı belirebilir. Geçmişten gelen sorunları ortak bir bilinçle aşmak için zorlu koşulları fırsata çevirme şansı yaratmaya gayret etmeliyiz.

*7/12 Ekim arası; ilişkilerde gerginlik, yoğun bir güç gösterisi ve tarafların birbirini manipüle edebileceği etkiler öne çıkabilir. Önüne geçilemeyen gelişmelerle yüz yüze gelebiliriz. Uranüs/Pluto/Venüs etkisi (Öncü burçlar)

*14/20 Ekim ise Venüs/Jüpiter akıcı etkisi ile ilişkiler, anlaşmalar, hukuki konular, eğitim hayatı ve işbirliklerinde çeşitli fırsatlar elde edilebilir.

Ana haritalarınızda lütfen yükselen burcunuza göre takip etmeyi unutmayınız.

Koç Burcu/Yükselen Koç:

İlişkiler, evlilik ve ortaklaşa konularınız bambaşka etkilerle doluyor. 24 Ekim’e kadar size yeni heyecanlar getirecek, uyum içinde kalmaya itecek gelişmelere hazır olun. Öncelikle yakın ilişkilerin estirdiği hava ile farklı heyecanların peşinden gideceksiniz. Bunu yaparken bildiğiniz ezberleri bırakmalı, olayları kendi başınıza yönetme fikrinden vazgeçerek dışsal koşullara uyum göstermelisiniz. Yeni ortaklıkların önünü açan destekler ve anlaşmalar işbirliklerini hayata geçirmek konusunda etkisini gösterecektir. Özel hayata dair yenilenen koşullar yanında evlilik kararlarının öne çıkabileceği şartlara da işaret edebilir. Çok daha uyumlu birlikteliklerin kurulabileceği söylenebilir. Finansal anlamda ise yeni işbirlikleri kurmak adına çeşitli önerilerle karşılaşabilirsiniz. Konuşmalar ve pazarlıkların hızlanacağı fırsatlar yeniden gündeme gelecektir.  Hukuki konularda uzlaşma gerektiren gelişmelere yeni çözümler üretmek adına ortak hareket edeceğiniz destekler alınabilir.

Boğa Burcu/Yükselen Boğa:

İş ve günlük hayatınıza yeni bir renk giriyor. Her şeyden önce düzenli ve uyumlu bir ortam yaratmak, iş ilişkilerinde size huzur verecek paylaşımlar yaşamaktan hoşnutluk duyacağınız bir ay olacaktır. Bu süreçte kendinizi işinize adayacağınız zamanları en verimli biçimde yaşamak adına biraz daha paylaşımcı olmalı, tembellikten sakınmalısınız. Artistik yeteneklerinizi kullanabileceğiniz imkanlara yakın durmak, ortak hareket edebileceğiniz projelere yeniden göz atmak için elverişli şartlar öne çıkabilir. İşte yeteneklerinizi rahatlıkla ortaya koyarken, önemli detaylar ve günlük hayata dair yeni sorumluluklar da sizi bağlayacaktır. Kardeşler yanında, birlikte çalıştığınız kişilerle sorunlara ılımlı ve çözüm odaklı yaklaşma fırsatınız olacak. Sağlıkla ilgili sorunlara daha yakından bakarken, diyet ve yemek alışkanlıklarınıza titizlikle ele alabilirsiniz. (Böbrek ve üreme organları) Giyiminizle ilgili hoş ve zevkli yenilemeler yapabilirsiniz.

İkizler Burcu/Yükselen İkizler:

Kendinizi hayatın akışına kolay bıraktığınız son döneme yeni heyecanlar katılıyor. Aşk hayatında aradığınız hareketliliğe çok yeni şeyler katabilirsiniz. Zevkli ve heyecanlı ilişkilere sürüklenmek, tensel zevkler ve renkler peşinde koşmak ayın önemi temaları olarak görünüyor. Romantizm, eğlence ve hayatınıza hareket getiren ortak eylemlerin hızlanması ile seçenekleriniz de artacaktır. Yaratıcı uğraşlar, albeni yaratacağınız sunumlar çarpıcı biçimde dikkat çekecektir. Sanatsal açıdan çok farklı yollar denemek isteyenler değişik meşguliyetler edinebilirler. Özellikle kendinizi ifade etmeniz gereken temalar varsa (Tiyatro, sahne ve güzel sanatlar) başarı grafiğiniz yükselişe geçebilir. Ayrıca hayatın olumlu yanlarına kapıldığınız bu dönemde duygusal mutluluklarınız adına tatil planları yapabilir, sosyal hayatınıza yönelik eğlenceli toplantılarda yer alabilirsiniz. Çocuklarınızla ilgili konularda sizleri mutlu eden gelişmeler ya da bebek arzusu olanlarınız güzel haberler beklemeliler.

Yengeç Burcu/Yükselen Yengeç:

Keyifler ve mutluluk arayışınız eve yönelik konulara odaklı olacak. Yuvada pek çok yenilik yaptığınız son dönem yenilikleri hızlandırmak adına olumlu bir süreç olacaktır. Sizlere keyif veren değişiklikler üzerinden yaşanacak bu transitin etkileri. Kendi özel hayatınıza ilişkin yapıcı adımlar atarken ilişkiler akıcı ilerleyecektir. Daha naif ve uzlaşıcı olacağınız süreçte birtakım sorunlar aşmak adına destek görebilir, çözüme ulaştıracağınız kararlar alabilirsiniz. Aile büyükleri ile ilgili sorumluluklar yanında, onların temel ihtiyaçlarına dokunmak için oldukça heveslisiniz ayrıca. Uzun vadeli planlarınıza ailenizden destek bulmanız, özellikler yerleşim ve taşınma konuları olanlar adına pozitif etkiler olacaktır. Emlak yatırımı düşünenler için oldukça önemli yenilenmeler gündemde görünüyor. Ancak Merkür retro etkisi altında iken bu yöndeki kararlarda karmaşaya dikkat etmeli, riski durumları göz önünde bulundurmaya çalışmalısınız.

Aslan Burcu/Yükselen Aslan:

Son derece etkin ve canlı bir dönem içindesiniz. Kardeşler ve yakınlarla paylaşımlarınız iyimserlik kazanırken,  içinde yaşadığınız yakın çevre ile olan ilişkiler hareket kazanıyor. Kısa ziyaretler ve yolculukların sıklaşması yanında işle ilgili konuşmalar ve sunumlar dikkat çekecektir. Özellikle zihninizi yeni fikirlere ve öğrenmeye adapte edebilir, çalışmalarınıza yönelik yenilikler yapabilirsiniz. İşle ilgili  tanıtım  ve pazarlama konuları bazı anlaşmaları da gündeme getirebilir. Belki internet ve blok çalışmaları adına yapılacak değişikliklere daha fazla odaklanabilirsiniz. Çok farklı bilgilerin eşliğinde yaratıcı fikirlerle donatabilirsiniz bu yöndeki çalışmalarınızı. Eğitim hayatına yönelik aktiviteler de sıkça yer alacaktır bazılarınızın gündeminde.

Başak Burcu/Yükselen Başak:

Maddi konularda beklediğiniz şanslar ayağınıza gelmek üzere. Yeni bir planlama yaparak becerileriniz ve yeteneklerinizi ortaya çıkarmak konusunda adımlarınız hızlanıyor. Eldeki bütçe ile yapılacak alışverişler her ne kadar aşılsa da yenilerini eklemek zor olmayacak sizler için. Ortaklaşa konularda hiç olmadığınız kadar önemli şanslar elde edebilir, başlayan işbirliklerini geliştirebilirsiniz. Bu konuda yeni anlaşmaların önemi artacaktır. Belki sanatla ilgili bağlantıların kazanca dönüşmesi yönünde önemli girişimler, alınacak ek zamlar size güvenle yatırım yapma imkanı getirecektir.  Nakit durumunuzu yeniden masaya yatıracağınız bu süreçte yatırım odaklı alım satım planları devreye girebilir. Büyük ölçekli ve uzun vadeli projelere girişebilirsiniz.

Terazi Burcu/Yükselen Terazi:

Venüs geçişi en çok sizleri yakından ilgilendirecek. Bu kadar güçlü bir transit ile yapamayacağınız şey yok sanki.  Tüm güzellikleri kendinize çekebileceğiniz bu dönem sosyal becerileriniz ise hayatınıza yeni bir soluk getirecektir. Güzelliğinize ve bakımınıza olan düşkünlüğünüz öne çıkabilir. Bu yöndeki harcamalarınız, lüks tutkunuz ve şık şeylere olan düşkünlüğünüz kontrolden çıksa da sizi mutlu etmeye yetecektir. Kendinize hayatın her alanında yer bulacak, özellikle cazibenizle her tür ilişkide güzel etkiler yaratabilirsiniz.  En çok ikili ilişkilerde dışa dönük ve etkileyici yanlarınızla akıcı bir döneme yol alırken, maddi açıdan beklentileriniz artacaktır. Ortaklaşa kaynaklar konusunda kendi şansınızı yaratabilir, ihtiyacınız olan desteği kolaylıkla elde edebilirsiniz.

Akrep Burcu/Yükselen Akrep:

Hayatınıza girebilecek endişeler, korkular ve kaygılar daha ziyade ilişkiler, ortaklıklar ve parasal konularda sizi etkileyebilir. Elde olmayan nedenler sizi zorlarken, arka planda olup bitenleri görmekte sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bu süreçte geri planda kalmanın getirdiği baskıları dikkate almalı, lobi yapmaktan ve ısrarla olayları kontrol etmekten kaçınmaya çalışın. İlişkilerde kafa karışıklığı yaşarken rahat hareket edememek sizleri endişeye sürükleyebilir.  Özellikle gizleyici yanlarınız kendinize zarar verebileceğiniz beklenmedik sıkıntılardan koruyun kendiniz. Cevap aradığınız soruları akışa bırakın. Kendinize dinlenmek, iç huzurunuzu korumak adına molalar yaratmalısınız. Aynı zamanda iç dünyanızda yolculuk yapmak için bir şans vermeniz, geçmişte yaşanan ilişkilerin rengi konusunda yüzleşmeler yaşanabilir. Kendinizden çok başkalarının yanında yer alabileceğiniz yardımlaşmalar içinde yer alabilirsiniz.

Yay Burcu/ Yükselen Yay:

Tam da sizlere göre keyifli ve akıcı bir dönem başlıyor. Yeni ortamlar, sosyal açıdan sizi hareketli kılan keyifler ve arkadaşlıklar renk yumağı olarak hayatınıza girecek. Yeni dostluklar kuracağınız bu süreçte, güzellik yaratacağınız ve paylaşacağınız ortamlarda özgürce boy gösterebileceksiniz. Ortak organizasyonlar ve eylemler açısından aktif çalışmalar yapabilir,  yaratıcı enerjilerle güzel işler üretebilirsiniz. Arkadaşların içinde olduğu grup faaliyetleri canlılık kazanırken, sosyal dayanışmanın keyfine varabilirsiniz.  Ancak iş hayatında alınan sorumluluklara da göz atmakta yarar var. Daha ziyade sizlerin destek olması gereken işler bağlayıcı olabilir. Bir yandan da işten sağlanacak kazançlar dikkat çekecektir. Bir başka ihtimal ise içinde bulunduğunuz çevre vasıtası ile yeni aşklar karşınıza çıkabilir. Zira aşkta beklentilerinize karşılık bulacağınız fırsatlar söz konusu.

Oğlak Burcu/Yükselen Oğlak:

Kariyer hayatınıza yönelik önemli hedefler peşindesiniz. Sizler sosyal ve toplumsal açıdan önemli avantajlar elde edebilir, ast üst ilişkilerinden olabildiğince yararlanabilirsiniz bu süreçte. Çalışma hayatınızda çok daha uzun vadeli planlar yaparken, önceden atılan adımların daha görünür olacağı fırsatlar da hızlanacaktır. Başarılarınız sayesinde daha prestijli işlere yol alırken, finansal açıdan pozitif etkiler öne çıkabilir, önerileri avantaja çevirebilirsiniz. Aynı zamanda ortaklı işlerin ya da görevlerin gündeme gelmesi ile mesleki alanda önemli değişiklikler olabilir. Meslekte terfi bekleyenler adına da güzel gelişmeler beklenebilir. Toplum önündeki yerinizi sağlamlaştıracak değişiklikler ve önceden yapılan başlangıçların hızlanacağı bu sürece ailevi konular da eklenecektir.

Kova Burcu/Yükselen Kova:

Hayat size tam da aradığınız heyecanı ve yeni ufukları karşınıza çıkarmakta. Uzun yolculuklar, belki de hiç düşünmediğiniz yerler size çok yeni kişilerle bir araya gelme imkanı getirecektir. Yaşadığınız yerin dışında farklı beklentiler, kültürel arayışlar ve deneyimler oldukça farklı bir perspektif katacaktır sizlere. Özellikle yabancılarla bir araya geleceğiniz konular, işbirliği gerektiren gelişmeler üzerinden çeşitli avantajlar edinebilirsiniz. Alınacak yeni haberler özellikle iş hayatına yönelik gelişmelerin önünü açacaktır. Medya veya yayıncılıkla ilgili konularda olası yeni görüşmeler beklediğiniz fırsatları sunacaktır. Akademik arayışlar hızlanırken, bu yönde atılan adımların daha görünür olacağı etkiler de unutulmamalı. Yasal konularda açmazları olanlar için oldukça verimli gelişmeler sağlanabilir.

Balık Burcu/Yükselen Balık:  

Ortaklıklarda yeni işbirlikleri ve parasal konular özerinden hayatınıza giren gelişmeler var. Beklediğiniz destekler ve finansal değişimler oldukça avantajlı bir dönemde olduğunuzu gösteriyor. Yeni öneriler, bu alanda yaşanan kaygıların aşılabileceği şartları da getirecektir beraberinde. Yeter ki sizler kendi ayaklarınız üzerinde durmaya kararlı olun. Ortağın hayatında yaşanan değişimler üzerinden ilerlemek,  borçlarınızı sonlandırmak, yeni kredilere odaklanmak konusunda önünüzü açacaktır. Bankalarla olan bağların yenilenmesi, belki kardeşleri içine alan parasal anlaşmalar da bu dönem gündeme gelebilir.  Ortak iş projelerinin hızlanması ile yeni bağlantılara yönelebilir, alacak verecek işlerinizi tahsil edebilirsiniz. Ortak harcamaların artabileceğini unutmamalı ölçülü olmalısınız. Miras ve beklenen alacakların daha tutarlı değerlendirilmesi için yeni adımlar atılabilir. Sağlıkla ilgili sorunlara çözüm bulmak ve bu yönde olası giderleri de dikkate almak gerek.

 

Koç burcunda yaşanacak Tam Ay tutulması bilgilerini 6 Ekim tarihinde takip edebilirsiniz.

Sevgilerimle

Güner Yönel

Eylül 2014, Moda