Venüs Koç Transiti

  • 1 Şubat 2017
Venüs Koç Transiti

Balık burcu seyri ardından (3 Şubat) Koç burcunda Venüs yolculuğu başlıyor. Naif, yumuşak duygular yerini daha agresif enerjilere bırakıyor. Koç burcu dendiğinde, hızlı hareket eden, minik şımarık bir çocuk gibi aklına eseni yapan, hep ben diyen, sabırsız, risk alan ve rekabetçi yanlardan bahsedebiliriz. Kendi beklentilerimiz ve isteklerimiz ön plana çıkarken, karşımızdaki kişilerin duygularını görmezden gelinebilir, bencilce davranışlar sergileyebiliriz. Aşırı heyecan ve ego, fethetme arzusu ile birleşince çıkabilecek sorunlara hazır olalım.

Venüs ilişkilerde biz diyen ve uyum içinde olmaya özen gösteren Terazi burcunun tam da karşısında iken zarif ve rafine yanlarını kaybederken dengeli, objektif olmak, kritik şartları sakin geçirmek ve gerektiğinde taviz vermeye gönüllü olmak.. !

Mars/Venüs adeta ateş topu..

*Finansal ortaklıklar, ilişkiler, hukuki konular ve anlaşmalarda düşünmeden atılan adımlar, yaratılacak rekabet ortamından çıkabilecek çözümsüzlükler unutulmamalı.

*Sosyal bağlarda, ikili ilişkilerde gerginlik yaratmayalım. Öfkemizin bizi ele geçirmesine meydan vermeyelim. Ben-Sen dengesini iyi kuralım. İlişkilerde heyecan ve riske açık olacağımız bu ay ani başlayan ilişkiler yaşanabilir. Bu ay evlilik düşünen kadınlar baskın, talep eden, hırslı figürler olacaktır.

Öneriler;

Gevşemek, rahatlamak, sakin olmak

Olayları başkalarının gözüyle görebilmek, empati kurabilmek

Kendimiz dışındaki insanların tecrübelerine kulak vermek

Paslaşmak, ortaklık, yardımlaşma, kooperasyon

Planlayarak, düşünerek ve sonuçlarını göze almaya karar verdikten sonra harekete geçmek

 

*Yükselen Burcunuzu dikkate alarak okumayı unutmayın lütfen. Aynı zamanda Venüs’ün doğum haritalarımızda bulunduğu burca, eve ve yönettiği evler önemli.

Koç Burcu/Yükselen Koç

Venüs 1.evinizde iken; direk sizinle ilgili kişisel konularla ilgilenme vakti.  Yeni öncelikler belirlediğiniz bu dönem enerjik, hevesli, girişkensiniz. Dış görünümünüzde yapacağınız değişiklikler yanında, bakımınız, güzellik içeren denemeler keyifli olabilir. Özellikle fiziksel çekiciliğinize yönelik yenilikler yapılabilir. Başkalarının dikkatini çekebilir, aşkta hızlı adımlar atabilirsiniz. Bu etki ile ani başlayan, biten ilişkiler yanında kişisel özgürlüğünüzü yaşamak size keyif verecektir elbet, ancak sadece kendi arzularınıza odaklanmanın, kolay sıkılan yanlarınız sorun yaratabilir. Jüpiter 7. evinizde bir yandan da. Ayrıca, maddi değerleriniz, yetenekleriniz ve finansal güvenliğiniz konusunda önemli bir ay olacaktır. Düşüncesizce harcamalar yapmaktan kaçınmalı, sizi mutlu edecek keyiflerde ölçülü olmalısınız. Kişisel yeteneklerinizi yenilemek isterken, girişimci yanlarınızla değişik kazanç yolları arayabilir, işle, ortaklıklar aracılığı üzerinden ani ve sürpriz görüşmeler yapabilir, bağlantılar kurabilirsiniz.

Boğa Burcu/Yükselen Boğa

Venüs 12. eviniz Koç burcunda iken; risk ve rekabet içeren eylemlerden, gizli kapaklı konulardan uzak durmalısınız. Belki iş ortamından kaynaklanan fedakarlıklar kimilerini kısıtlarken, günlük rutinler sıkıntı yaratabilir çalışma hayatı olanlar adına. Kendinizi geliştirmeye ve yenilemeye başladığınız bu dönem iş konularında fazla takdir beklemekten ziyade fazla çalışmanız, yük almanız gereken bu süreçte sağlığınızla ilgili konularda bilinçli olmakta fayda var. Mars orada iken kontrol edilemeyenler baş derdi haline gelmesin. Sizden gizlenen ya da sizin saklamak istediğiniz her hangi bir konu uğraştırabilir. Beklenmedik tersliklere karşı uyanık olun. Genel olarak, olaylar üzerinde etkinliğinizi kullanmakta pek şanslı değilsiniz. Kişisel planlarınıza yönelik çalışmalar yapmak doğru olacaktır. Henüz netlik kazanmayan projelerinizi bu dönemde hayata geçirmekte inat etmeyin. Biraz durun, düşünün.  Her konuda sırlarınızı paylaşmaktan kaçının, kendinize saklayın. Özellikle ilişkilerde geri planda kalma ihtiyacı duymak,  bu transitin etkileri olsa da, bilinç dışınız sizi yeni oyunlara davet edebilir, bir şeyler fısıldayabilir.

İkizler Burcu/Yükselen İkizler

Venüs 11. eviniz Koç burcunda iken; son derece aktif, hızlı bir süreç yaşanacak. Yeni arkadaşlıklar kurmak için oldukça hevesli ve girişken olacaksınız. Dostlarınız ve sosyal gruplar için mücadele içinde olacağınız gibi, liderlik edeceğiniz yenilikler yaratabilirsiniz. Aynı zamanda başkalarının önerilerine kulak vermek, gereksiz rekabetten kaçınmak, uyum yakalamak için yeterince çaba gösterin. Sosyal çevrede yaşanan yenilenmelere ayak uydurmak, tek başınıza olmadığınızı hatırlamak size çok şey kazandırabilir. İşin içinde meslekten gelen maddi kazançlar, ortak çalışmaların kazandıracağı sosyal olanaklar var. Yeni bir iş projesine, sosyal bir organizasyon içeren aktivitilere girişebilir, değişik faaliyetler düzenleyebilirsiniz. Ancak, destek görmek, başkaları ile ne kadar işbirliği içinde olduğunuza bağlı gelişecektir. Kendinizi fazla eğlence ve keyfe kaptıranlarımız olabilir, daha dengeli sosyal bağlar kurmak, aşk ilişkilerinde sağduyulu hareket etmek gerekecek.

Yengeç Burcu/Yükselen Yengeç

Venüs 10. Eviniz Koç burcunda iken; Değişik fırsatlar peşinde olabilir, beklentilerinize heyecanla sarılabilirsiniz. Kariyer hayatınızda olumlu bir dönem başlarken yaşanan mesleki yenilenmeler, üstlerle ilişkiler, başarıya odaklı hedefler hızlanıyor. Özellikle gelecekle ilgili kaygıların yerini iyimserlik almışken, siz yine de gereksiz risklerden kaçınmalısınız. Yen iş projeleri, talepleri, belki ortaklıklar adına harekete geçme zamanı ayrıca. Ayın ortalarında ast üst ilişkilerinde özenli olun ve duygularınızla hareket etmeyin. İçinde arkadaş ya da iş kaynaklı grup çalışmalarının olabileceği yeni adımlar iş hayatınızdaki hareketliliği ve desteği öne çıkarabilir. Bir hareket etmeye ihtiyaç duyulması gereken bu süreçte, iş arkadaşlarınızla yaşanabilecek rekabet sorunları büyütmesin. Bilinçli bir hırsla sorumlulukların farkındalığı önemli. Ayrıca iş hayatınızla, aile bağlarınız arasında denge kurma zorunluluğu söz konusu. Kariyer ve ev hayatının iç içe geçtiği bu günlerde göstereceğiniz her çaba değerli.

Aslan Burcu/Yükselen Aslan

Venüs 9. eviniz Koç burcunda iken; sizi bağlayan birçok temanın dışına çıkıyorsunuz. Hayata ilişkin hedeflerde bir şekilde ilerleme vakti. Yeni fikirlere açık olmalı, esneklikten uzaklaşmadan, sizden farklı düşünen kişilerin düşüncelerinden yararlanmalısınız. Yabancılarla ilişkilerin yeniden tanımlandığı son dönemin getireceği olanakların kazanımları hızlanıyor. Yeni adımlar attığınız son süreçte medya ve iletişim bağlantılı girişimler ivme kazanırken, seyahatler ve yurt dışı bağlantılarda atağa geçilecek bir süreç. Akademik çalışması olanlar için aktif bir dönem yaşanabilir, kariyere yönelik projeler uluslararası her konuyu içine alacak şekilde tasarlanabilir. Belki işle ilgili yeni bir konu ya da lisan eğitimi, kurslarla ilgili yeniliklere adım atma süreci. Kariyere yönelik seminerler, eğitsel çalışmalar yeni insanlarla bir araya geleceğiniz gelişmeler de söz konusu. Hukuki konuları olanlarımız dikkatli hareket etmeli. Bu konularda meydan okuyucu tavırlar risk getirebilir. Ancak işbirliği geliştirerek beklentilerimizi hayata geçirebileceğimizi unutmayalım. İlişkilerde macera ve deneyim yaşama arzunuz uzaklara yönelik olabilir. Yurt dışı temasları olan veya cesur bulduğunuz kişilere ilgi duyabilir iletişimi hızlandırabilirsiniz.

Başak Burcu /Yükselen Başak

Venüs 8. eviniz Koç burcunda iken; başkaları ile kurmak istediğiniz bağları, güven arayışınızı yenilemek yönünde çok şey yapılacak belli ki. Artık ortaklıkların, finansal beklentilerin, eşin para durumunu anlatan gelişmelerin size getireceği etkilerden bahsedilebilir. Uzun zamandır birlikte olduğunuz kişilerden bağımsız kalmak için mücadeleniz hız kazansa da şu dönem temkinli olun. Yeni destekler, miras ve borç alacak konuları, varsa paylaşımların hukuki yanı, prim, burslarla ilgili beklentilere odaklanabilirsiniz. Kontrollü olmalı, risk içerebilecek gelişmeleri doğru yönetmeli, ortak harcamalara dikkat etmelisiniz. Eşin ya da ortağın para durumunda  yaşanan değişiklikler unutulmamalı. Ödemeler dengenizi bozan şartları iyileştirmeye gayret ederken müşterek giderler, bütçe ele alınabilir. Ancak kredi alımlarında limitleri zorlamayın. Ortak finansal yatırımlar, aileden gelecek kaynaklar konusunda ani gelişmeleri fırsata çevirmeye çalışabilir kimilerimiz. Yakın duygusal ilişkilerin getireceği krizler, yeni ilişkilerde aşırı kıskançlık, sahiplenme duygusu, cinselliğin öncelikli olacağı hızlı ilişkiler de söz konusu kimileri adına.

Terazi Burcu/Yükselen Terazi

Venüs 7. eviniz Koç burcunda iken; ilişkiler, ortaklıklar ve yakın arkadaşlıklar açısından hareketli, hızlı bir o kadar da riskli bir dönem. Yalnız olanlarınız domine eden, benmerkezci, kendi beklentilerini dayatan, kolayca risk alan kişilerle ilişkiler dikkat çekebilir. Ani başlayan ve sizi heyecanlandıran bu ilişkilere hevesle yol alabilirsiniz ancak, getireceği sonuçları dikkate almayı unutmayın. Başladığı gibi bitebilir, ani evlilik kararı da alınabilir.. Evli ya da ilişkisi olanlarınız ise özellikle kaybetmek istemediğiniz bir ilişki varsa bu süreçte akılcı yüzleşmelerin sonucunda kazanımlar yaşanabilir. Ben-Sen dengesinin çok iyi kurulması gereken bu ay her an her şey olabilir. Tükenmiş ve zorla devam eden ilişkiler/ortaklıklarda sorunlar artabilir. Ortaklıkların getireceği yeni fırsatlar, size dayatılan koşullar ya da öneriler karşısında herkesin kazançlı çıkabileceği bir tutum takınmak önemli. Hukuki konuları olanlar için daha fazla uzlaşı ve işbirliği aranması gereken bu dönem önemli. Belki maddi paylaşımları ya da içinde para olan işbirlikleri veya ortaklaşa finansal kaynakların getireceği sorunları çözme savaşı senaryolar arasında yer alabilir. Hayatınıza yeni insanlar, arkadaşlıklar katılabilir.

Akrep Burcu/Yükselen Akrep

Venüs 6.eviniz Koç burcunda iken; hızlı bir tempoyla iş hayatınıza, günlük rutinlere yöneliyorsunuz. Çalışma hayatının getirdiği sorumluluklar ağırlaşsa da, çeşitli yöntemler kullanabilir, alternatif konular içinde daha fazla yer alabilirsiniz. Rutinin dışına çıkmak, kendi orijinal sisteminizi kurmak adına ve mücadele gerektirebilecek şartlar beraber çalıştığınız kişilerle ilişkileri zorlayabilir.  Ortak hareket edebilmek, kendinizden daha çok vermek, başkalarına destek olmak konusunda yapıcı olmak gerekecek. Geçmişten bugüne kazandığınız beceriler üzerinden ustalaşmak için güzel fırsatlar bulabilirsiniz. Yeni iş projeleri üretmek, iş bağlantıları sağlamak mümkün. Sağlıkla ilgili konulara daha fazla hassasiyet göstermeli, gereksiz risklerden, gergin ilişkilerden sakınmalısınız. Kafanızda esen projelere odaklanmak en doğrusu olacaktır. İşle ilgili önemli değişiklikler, çalışma ortamında, iş ve özel ilişkilerde yaşanan eşitsizlikleri çözmek için biraz zamana, belki de uzman bir desteği alabilirsiniz.

Yay Burcu/Yükselen Yay

Venüs 5. eviniz Koç burcunda iken; artık hayat sizlere güzel yüzünü göstermeye başlıyor. Kendinize yeni amaçlar edindiğiniz son dönemde, daha heveslisiniz. Aşk hayatında yaşanacak yenilenmeler sizi daha fazla risk almaya iterken, hür ve hercai ilişkiler peşinde olunabilir. Çok kolay aşk ilişkilerine girilebilecek bu dönemde hızlı aşk oyunları peşinden gidenler olabilir. Kısaca sosyal hayatın tüm keyiflerini doyasıya yaşarken pek çok konuda yeni ilgi alanları, hobiler ve yaratıcı işlerin eğlendirici ve motive edici yanları var. Sanata dair yetenekler, yeni bir hobi, spor aktiviteleri ön plana çıkabilir. Ölçüyü kaçırırsanız eğlence, parti, keyif ve zevklere düşkünlük   yorucu olabilir. İşle, arkadaşlarla ya da sosyal organizasyonlar adına kendinizi gösterebileceğiniz temaslar ve tanıtımlar hareket kazanıyor. İşten gelen gelirlere odaklandığınız son dönemi temkinli geçirmeli, harcamalarınızda ölçülü olmalısınız. Aynı zamanda değişik şans oyunlarına ilginiz artacaktır. Çocuklarınızla ilişkilere göz atmayı ihmal etmeyin. Onlarla kısa ama keyifli geçecek bir tatil turu ayarlanabilir. Bebek planları olanlar için eyleme geçebilecekleri bir süreç olabilir.

Oğlak Burcu/Yükselen Oğlak

Venüs 4. eviniz Koç burcunda iken; sizi zorlayan temalarla iç içe olma vakti. Ev ve iş arasında dengeyi korumak için sabırlı, soğukkanlı olunmalı. İş hayatında süregelen sorumluluklar, hedefler ön planda iken yuvaya yönelik öncelikler sizi yakından ilgilendirecek. Bağlarınızdan kurtulmak istediğiniz şu dönemde belki anne- baba ile alakalı sorumluluklar, evde ahengi bozacak ilişkiler yüzünden olası sıkıntıların özel hayatınıza yansıtmak, aşırı dominant tavırların kontrol edilmesi sizin elinizde. Aile hayatının getireceği kısıtlamalardan uzaklaşma isteğini zorlamak yerine, diğer önceliklere yer açma şansınız var. Belki yaşadığınız yerle ilgili olası değişiklikleri, yapılması gereken tadilat konuları veya taşınma planları gündemde yer alabilir. Evdeki dekoratif yenilenmeler hayata geçebilir. Artabilecek masraflar ise unutulmamalı. Sosyal hayatınıza evde yer açarken, çocuklarla paylaşımları ve yaratıcı konuların getirdiği sorumlulukları eve taşımayı tercih edebilirsiniz. Finansal alanda yatırım planlarınıza, emlakla ilgili projelerinize aileden destek alma şansı bulanabilir kimileri adına.

Kova Burcu/Yükselen Kova

Venüs 3. eviniz Koç burcunda iken; iletişim içinde olduğunuz kişiler, kardeşler ve akrabalarla ilişkilerde hareketlilik artıyor. Ancak sizi bağlayan bu temaların getirebileceği hoşnutsuzlukların dışında kalmak isterken öfkeli ve kırıcı olunabilir. Yeter ki Venüs enerjisini sizi heyecanlandıran temalarda kullanma gayretine girişmek güçlü bir olasılık. Aniden gelişen yolculuk fırsatları, önemli sözleşmeler, bilgilerin yenileneceği konularda girişim yapmak adına güzel bir dönem. Özellikle eğitim fırsatları, uzaklarla ilgili konularda bilgi ve haberleşme akışının hızlanması söz konusu. İş hayatına dair rekabet yanında hukuki konuları olanlar dikkatli olmalı. Harekete geçirici fırsatlar blog ve internet çalışmaları adına geliştirici olabilir. Sosyal medyanın her türlü imkanından yararlanabilir, zihinsel ve kültürel faaliyetlere yer açabilirsiniz. Okumak ve yazmak bu transitin getireceği diğer etkiler. Özellikle sınır tanımayan zihinsel yaratıcılığınız çeşitli fırsatlar sunarken, başkalarını etkileyecek sunumlar, konuşmalar ve toplantılar adına dinamik bir dönem.

Balık Burcu/Yükselen Balık

Venüs 2. eviniz Koç burcunda iken; artık maddi kazanımlarınız konusunda daha cesur, atak olmaya başlıyorsunuz. Ancak ihtiyatlı ve dengeli olmaya özen gösterin lütfen. Yeteneklerinizi harekete geçiren kararlar alabilir, yeni girişimlerde bulunabilirsiniz.  Gelir gider dengenizi bozan, ortak harcamaları toparlamak isterken yeni anlaşmaların önü açılabilir. Yatırım planlarınız varsa düşünerek hareket edilmeli. Paranızın bereketini korumak pek kolay olmayabilir. Geldiği gibi gidebilir. Yeni destekler, finansal beklentiler adına mücadeleci bir tutum içindesiniz ancak kişisel alışverişler, mutlu edici harcamalarda ölçü kaçabilir. Ayrıca son dönemde gelir kaynaklarında yaşanan yenilenmeler konusunda araştırmalar, edineceğiniz veriler ve anlaşmaların getirebileceği kazançlara odaklanma zamanı. Paranın size kazandıracağı özgürlük duygusuna fazla kapılmamalı, uzun vadeli planlar yapmalısınız.

-Bu kadarla kalmayacak elbette, şu süreçte neler başlıyor, ne hedefler peşindeyiz, ne tür projeler oluşturuyoruz?? Koç burcunun bulunduğu ev alanlarında.. Zira Şubat ayının son günleri Venüs durağan pozisyonda. 5 Mart tarihinde geri hareketi söz konusu. Beli ki bir şeyler yeniden ele alınacak, gözden geçirilecek, sorgulanacak!! Şubat ayı son günlerinde Venüs Retro Koç/Balık dönemi bilgilerinde buluşmak üzere.

 

Güner Yönel ♥

 

İletişim:gyonellibra@gmail.com

Web:www.guneryonel.com

@GunerYonel