Venüs BOĞA Transiti

  • 28 Mayıs 2014
Venüs BOĞA Transiti

Merhabalar,

VENÜS 29 Mayıs/23 Haziran Tarihleri arasında Boğa burcunda yerini alıyor.

Toprak Elementi ve Sabit burç olan Boğa Venüs (Yönetici/Ruler) transiti güçlü yanları ile bize her açıdan destek verebilir. Maddi değer yaratmak konusunda yeni beklentiler içine girebiliriz. Aynı zamanda hayatın keyifli yanları, huzur, kendimizi güvenli ve sakin hissedeceğimiz keyifli ortamlar hayatımızda daha fazla yer tutabilir. Bunların yanı sıra, ayağı yere basan ilişkiler kurmak çoğumuz için öncelikli olacak. Özellikle yakın ilişkilerde kelimeler, duygular ve sözcüklerden ziyade elle tutulur getiriler belirleyici olurken, tutku ve sadakati unutmayalım.

Uzun süreli ve kalıcı olabilecek ilişkilere yönelimden söz edebiliriz Dünyevi bir Burç olan Boğa dendiğinde fiziksel ve maddi dünya gerçeklerini daha yakından hissetmek, sahip olduklarımızı korumak ve güven duygusu inşa etmek adına yeni adımlar atılabilir. Maddi konularda yapılacak anlaşmaların somut ve sağlam temellere dayanması açısından şanslı bir süreç olabilir.

*Doğum haritalarımızda, Boğa Burcunun bulunduğu yerde güvenlik arayışı, durağan ve tutucu tavırlar sergiler, risk almayız. Aynı zamanda tutarlılık uğruna gelişmeye karşı direniriz. Fiziksel ve maddi olanın dışındaki gerçekler bizi bağlamaz.

*Venüs’ün bulunduğu Burç ise, bize nelerin zevk verdiğini, ne tür şeylerin bizim için değerli olduğunu, aşka yaklaşımımızı ve kendimizi nasıl çekici gösterdiğimizle ilgili ipuçları verir.

*Bulunduğu ev ise, hayatın hangi alanında tatmin arıyor, uyum ve huzuru nerede buluyor ayrıca para kazanma potansiyelimizle ilgili bilgiler verir. Açıları ise Venüs’ün rengi hakkında önemli senaryolar anlatacaktır.

Venüs’ün yolculuğu esnasında yapacağı önemli kontaklara gelince,

3/5 Haziran arası, Venüs/Neptün: İlişkiler, sosyal hayat, arkadaşlıklar, kadınlarla ilgili konular ve parasal işlerde yapıcı etkiler getiriyor. Olaylara daha yumuşak, toleranslı ve insancıl yaklaşabilir, herkesi ilgilendiren ve kucaklayan duygularla ortak eylemlere girişebiliriz. Romantizm ve yaratıcılık söz konusu.

7,8,9 Haziran Venüs/Pluton: İlişkilerde, yaratıcı konularda, paraya yönelik kararlarımızda daha tutkulu olabiliriz. Bizi değişime iten şartları olumlu biçimde ele almalı, desteklere açık olmalıyız. Güç birliği yapılabilir.

11,14 Haziran Venüs/Satürn: İlişkilerde baş etmemiz gereken sorunlar açığa çıkabilir. Sevgimizi iletmek konusunda kısıtlayıcı etkiler artarken, ihtiyacımız olan ilgiyi görmekte zorlanabilir, sevilmediğimiz duygusuna kapılabiliriz. Evet, bu karşıtlık bizi yalnızlığa itebilir fakat gerçekçi olmak, farkındalık kazanmak adına bir fırsat olabilir. Aksi halde ilişkiler zedelenebilir. Bizi esnek olmaya ve değişime iten etkilerin halen devam ettiğini unutmayalım. Aynı zamanda sosyal hayat ve keyiflerin dışında kalmamız, sorumluluk duygusu ile hareket etmemiz gerekecek. Sabır anahtarımız olmalı.

16,17,18 Haziran Venüs/Jüpiter: İyimser ve yapıcı etkilerle sorunları çözmek, hayattan keyif almak adına keyifli günler.  Soğuyan ilişkiler onarılabilir, maddi açıdan yeni fırsatlar öne çıkabilir.

Lütfen Yükselen Burcunuzu takip etmeyi unutmayın:)

Koç Burcu/Yükselen Koç:

29 Mayıs/23 Haziran tarihleri arasında, her türlü maddi manevi kaynakları yönetebilmek, bu konuda somut adımlar atabilmek önemli olacak. Verimli geçecek bu dönem karşınıza değişik fırsatlar çıkabilir, Siz de girişimci yanlarınızla değişik imkanlar yaratabilirsiniz. Genellikle yatırıma yönelik, alım satım projeleri üzerinde düşünürken, beklentilerinizi tatmin edecek gelişmeler sizi harekete geçirecek. Ayrıca kazanımlarınızı biriktirmek konusunda yükselen bir dürtü hissederken, somut ve istikrarlı arayışlar peşinde olacaksınız. İşbirliği gerektiren gelişmeler, yeni öneriler, ortaklaşa üretilebilecek konulardan gelir elde etmeniz olası. Bir yandan da iş hayatında yeni beceriler kazanmak, yeteneklerinizi geliştirmek konusunda destek alacağınız söylenebilir. Genellikle imkanlar dahilinde yaşayan Koç’lar, bu süreçte ölçüyü kaçırabilir, mutlu olacakları kişisel keyiflere ve temel ihtiyaçlara yönelik harcamalarla biraz şımarıklık edilebilirsiniz. 29 Nisan tarihinde yaşanan Güneş tutulmasının etkileri Haziran ayının ilk haftası öne çıkabilir. Beklediğiniz fırsatlar yanında, bütçenizle ilgili kararları hayata geçirecek adımlar hız kazanabilir.

Boğa Burcu/Yükselen Boğa:

29 Mayıs/23 Haziran tarihleri arasında, ilişkilerde güven ve huzur tesis etmek adına olumlu bir döneme girdiniz. Maddi manevi ortaklıkların, işbirliklerinin getireceği avantajlarla bir adım daha öne çıkabilirsiniz. Yeni anlaşmalar, ortaklıkların getireceği avantajlar süren sorunlara ilaç gibi gelecektir. Zira kendi kendinizi motive edeceğiniz şanslı bir süreç. İş hayatının ve ortamının getirdiği yorgunlukları biraz olsun geri planda bırakırken, özellikle sağlığınızla ilgili konulara yer açmalısınız. Ancak bu süreçte aşırı iştah kilo problemi yaratabilir. Bir taraftan da iş hayatında gerçekleştirmek istediğiniz bağlantılar, görüşmeler ve finansal konularda neler yapabileceğinize dair projeler peşinde olacaksınız. Yine bu dönem, dış görünüşünüzle ilgili değişiklikler, giyim stilinize yönelik fark yaratacak zevkli seçimlerle yenilik yapabilirsiniz. Başkalarını etkilemek konusunda ise oldukça şanslısınız. Tüm dikkatler üzerinizde olabilir. Bu dönemde birisine yakın olma ihtiyacı artarken, ilişkilerde sorunlar varsa artık net gözlerle değerlendirmek için harekete geçilebilir. Güven oluşturmak, paylaşmak ancak bencilce bir duruş sergilememek kaydı ile. Aynı zamanda hayattan daha fazla keyif almak, sosyal hayatın içinde yer bulmak sizin için zor olmayacak. 29 Nisan tarihinde yaşanan Güneş tutulması etkileri ile Haziran ayının ilk haftası özellikle ilişkiler ve kendinizle ilgili her konuda harekete geçirici olacaktır.

İkizler Burcu/Yükselen İkizler:

29 Mayıs/23 Haziran Mayıs tarihleri arasında, yaşanacak belirsizlikler birden fazla konuyu öne çıkaracaktır. Maddi açıdan yaşanacak endişelerin, geçmişten gelen maddi bir problemin yaratacağı sorunlara karşı dikkatli olmalısınız. Bu konuda zaten var olan güvensizlik duygunuzu aşmaya çalışmak için bu süreçte bazı yüzleşmelere hazır olmalısınız. Bilinçsizce yapılacak harcamalar, spekülatif konularda alınacak yanlış kararlar huzurunuzu bozabilir. Bu dönemde aşk ilişkilerinden, sosyal hayattan uzak kalmaya ve içe dönmeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Yalnızlıkla barışık olmak isteyebilirsiniz. Ancak aşkta kontrol edilemeyen gelişmeler, gizlilik içinde hareket etmek ya da geçmişte yaşanan bir ilişkinin izlerini takip etmek size hüzün getirecektir. Çocuklarınızla ilgili konularda fedakarlıklar, beklenmedik sorunlara karşı sabırlı olmalı, akışta kalmalısınız. Her ne kadar 12. Ev olumsuz açıdan kullanımı en kolay nokta olsa da, pozitif açıdan bakıldığında sanatsal uğraşlar veya yaratıcılığınızı besleyen konularda size yükselen bir enerji getirebilir. İçsel motivasyonlara ve huzura yöneldiğinizde esin kaynağı olan, ilham veren konulara yer açabilirsiniz. Sezgileriniz ve rüyalarınız artabilir. 29 Nisan tarihinde yaşanan Güneş tutulmasının etkileri ile Haziran ayının ilk haftası  belirsizliklere farkı gözlerle bakabilir,  gizli saklı konuların açığa çıktığını görebilirsiniz.

Yengeç Burcu/Yükselen Yengeç:

29 Mayıs/23 Haziran tarihleri arasında, Sosyal hayatınız ve arkadaşlık ilişkileriniz canlanıyor. Keyfe yönelik toplantılar, belki sanatla ilgili ortak çalışmaların olduğu konular sizi çevreleyebilir. Arkadaşlarınızdan pek çok konuda destek alabilir, sizde onlara annelik edebilirsiniz. Fakat, içinizdeki güvensizlik duygusu ile bir şeylere ya da kişilere aşırı bağlanma duygunuzu kontrol etmeye çalışın. Huzur ve istikrar arayışınız maddi konulara odaklı planlar yapabileceğinizi söylüyor. İş hayatında yaşanan yenilenmeleri ortak çalışmalara ve organizasyonlar yolu ile topluma sunabileceğiniz şartlar oluşabilir. Beraberce ortak bir ideal adına yardım içeren konular dikkat çekebilir. İşten gelen yeni kaynaklar ise önemli olacak. Tabi bu arada Mars Terazi yolculuğunu unutmadan, adım adım ilerlemeli büyük ölçekli projelere dikkatli yaklaşmalısınız. Aşk ilişkilerinde ise zorluklar içinden geçtiğiniz son dönemin ardından biraz nefes alırken, arkadaş ya da sosyal çevrenizde tanışacağınız kişilere göz kırpma şansı yaratabilirsiniz. 29 Nisan tarihinde yaşanan Güneş tutulmasının etkileri Haziran ayının ilk haftası tetiklenebilir. Gelecekle ilgili planlar, beklentiler yönünde gelişmeler olabilir.

Aslan Burcu/Yükselen Aslan:

29 Mayıs/23 Haziran tarihleri arasında, iş hayatına dair olumlu bir dönemde olacaksınız. İnsan ilişkileri güçlü olan sizler statü ve güce yönelik beklentilerle hareket edebilir kendinize yeni kapılar açabilirsiniz. Özellikle sanatsal beceri ve finansal beklentilerin bir arada ilerleyeceği bu dönem kariyerde sağlam adımlar atabilir, marka değeri olan konularla iç içe olabilirsiniz. Ekonomik anlamda sizi tedirgin kılan şartları bu süreçte masaya yatırmalı,  profesyonel anlamda hedeflerinizi destekleyen ilişkilerden faydalanmaya çalışın. Size prestij kazandıracak yeni görevler veya iş değişiklikleri için harekete geçirici fırsatlar bulabilirsiniz. Ast üst ilişkilerinin dengeli ve sakin yönetilmesi gereken bu süreçte yeni destekler ve maddi ödüller öne çıkabilir. Terfi bekleyenler içinse güzel gelişmeler yaşanabilir. Ancak anne, aile veya yuvada olup biten konulara odaklanmak zorunda olanlar adına daha başka senaryolar söz konusu.  Yaşanan yerle ilgili sorunlar belki Finansal anlamda yaşanan kısıtlamalar ve kaygılar nedeni ile güven tazelemeye ihtiyacı duyabilirler. Kariyere yönelik beklentilerde artık harekete geçmek ve yön arayışını hızlandırmak gerekecek. 29 Nisan tarihinde yaşanan Güneş tutulmasının Haziran ayının ilk haftası etkileri kendini gösterebilir. Yeni destekler, iş bağlantıları öne çıkabilir.

Başak Burcu/Yükselen Başak:

29 Mayıs/23 Haziran tarihleri arasında kendinizi özgür bırakacağınız bir dönem yaşanacak. Biraz esnek ve yeniliklere açık olduğunuzda sınırları aşmanın getireceği avantajlara yakınlaşabilirsiniz. Akla yönelik gelişim konularının ön plana geçmesi ile eğitim, kurs ve zihinsel açıdan sizi yenileyen konulara ilginiz artacaktır. Akademik alan ya da sınavlar adına pozitif bir dönem olabilir. Hukuki konular, yolculuklar, iletişim, medya ya da ticari bağlantıların güçlenmesi ile atılan her adım önemli olacak. Özellikle toplumla olan uyumunuz yanında ilişkiler cephesinde olumlu gelişmeler beklenebilir. En çok maddi konuların hukuki yanları, işbirliği içinde olunması gereken ortak çıkarlar üzerinde durulma şansı artıyor. Bu alanda yaşanan aksaklıkları gözden geçirmeniz, belki de bakış açınızı değiştirmeniz gereken konular karşınıza çıkabilir. Sizden farklı kişilerin düşüncelerine kulak vermeli büyük resmi görmeye çalışmalısınız. Size huzur ve keyif verecek seyahatler, yakın ya da uzak akrabalarla bir araya gelme fırsatı bulabilirsiniz. Eşin kardeşleri, yakınları ile olan ilişkiler ve konuşmalar da gündemde olabilir. 29 Nisan’da yaşanan Güneş tutulması etkileri Haziran ayının ilk haftası tetiklenebilir, yukarıdaki konular hız kazanabilir.

Terazi Burcu/Yükselen Terazi:

29 Mayıs/23 Haziran tarihleri arasında, maddi konularda yeni gündemler söz konusu olacak. Çeşitli fırsatlar peşinde giderken, borç alacak konularınız, ortak bütçeniz, işle ilgili finansal konularınız önem kazanabilir. Kredi ve parasal desteklere yönelebilir, var olan açıkların kapatılmasına yönelik adımlar atabilirsiniz. Aynı zamanda yaşanan krizleri destek alarak yönetme şansı bulunabilir. Eş ya da ortağın maddi durumunda yaşanan olumlu gelişmelerden faydalanmak adına istikrarlı ilerlemek gerekecek. Yeni bir ortak iş projesinin getireceği kazançlar ya da yatırıma yönelik adımlar atılabilir. Eşle yapılacak orak harcamalar yanında mirasla ya da beklenen alacakların tahsil edilmesi yönünde gelişmeler bu dönemde hızlanabilir. Bu süreçte yakın ilişkilerde yükselen bir cazibe öne çıkarken cinsel açıdan uyum ve heyecan artacaktır. Ancak bazı sürtüşmeler ve krizlerin olabileceği unutulmamalı. 29 Nisan tarihinde yaşanan Güneş tutulmasının etkileri Haziran ayının ilk haftası etkilerini belli edebilir. Yeni parasal ortaklıklar devreye girebilir.

Akrep Burcu/Yükselen Akrep:

29 Mayıs/23 Haziran tarihleri arasında, dışsal koşullara ayak uydurmak, gelecek şansları hayata geçirmek konusunda sizi bekleyen gelişmeler var. İlişkiler, ortaklıklar ve yakın arkadaşlıklardan yana olumlu geçecek bu süreçte, öncelikle maddi açıdan güven veren sağlam ortaklıklar ve işbirlikleri geliştirme şansınız olabilir. Uzun vadeli beklentilerinize cevap verecek, anlaşmaların ve pazarlıkların öne çıkması ile rahat bir nefes alacaksınız. Bu dönemde yalnız olanlarınız için güzel sürprizlerin yaşanacağı söylenebilir. Sizi etkileyen, duyarlı, çekici ve hayatınıza güzellik katabilecek kişilerle tanışabilir, yeni bir aşk ilişkisine başlayabilirsiniz. Var olan ilişkilerin ise ciddi bir boyuta taşınabileceği güzel bir dönem olacaktır. Evliliğe ilk adımın atılacağı süreç olabilir. Ancak sabit, inatçı ve derinli arayanlar esnemekte zorlanabilir, ilişkinin devamı için daha gayretli olmaya çalışmalılar.  Evli olanlar içinse çok keyifli bir süreç. Eşle paylaşımlar huzur içinde yaşanırken, onun hayatında olup biten pozitif gelişmelerin size yansımaları olacaktır. Ortaklıklarda sorun yaşayanlar için hukuki konularda uzlaşma gerektiren gelişmeler yaşanabilir. 29 Nisan tarihinde yaşanan Güneş tutulmasının etkileri Haziran ayının ilk haftası öne çıkabilir, bu konular ivme kazanabilir.

Yay Burcu/Yükselen Yay:

29 Mayıs/23 Haziran tarihleri arasında iş, sağlık, beslenme ve alışkanlıklarınıza yönelik somut planlar yapabilirsiniz. Öncelikle sağlığınızla ilgili ihmal edilen konulara odaklanmak için bu bir fırsat olmalı. Kilo problemlerine dikkat edin. Size zarar veren alışkanlıklar, beden ve duygular arasında uyumu sağlamak için vedalaşma zamanı (Diyet). Gardrop yenilemek için Venüs Boğa döneminde zevkli seçimler yapılabilir.. Sahip olduğunuz yetenekleri somutlaştırmak, çalışma düzeninde değişiklik yapmak için destek alacağınız bu dönemde, iş görüşmeleri yapmak açısından uygun şartlar bulunabilir. Sanat, estetik ve güzellik gerektiren ya da para konularını içine alan bağlantılar kurabilirsiniz. Ancak unutmayın sizin de başkalarına destek olmanız, takım çalışmalarında sorumluluk altına girmeniz gerekecek. Planlanması, organize edilmesi gereken günlük rutinleri ciddiye aldığınızda çalışma arkadaşlarınızla ilişkiler keyif verici olabilir. 29 Nisan tarihinde yaşanan Güneş tutulmasının etkileri Haziran ayının ilk haftası tetiklenebilir, yukarıdaki konularda daha net ve seçici kararlar almaya yönelebilirsiniz.

Oğlak Burcu/Yükselen Oğlak:

29 Mayıs/23 Haziran tarihleri arasında, artık hayatın güzel yanları sizi sarmaya başlıyor. Yaratıcılığınızın günlük hayata yansıyacağı bu dönem, özellikle iş hayatına yönelik dikkat çekici çalışmalar planlayabilir, önemli projelerin tanıtımı ile ilgili adımlar atabilirsiniz. Tabi ki aşk hayatı ve romantizmin getireceği güzel gelişmeler unutulmamalı. Yalnızsanız kendinizi yeni ve huzurlu bir aşkın içinde bulabilirsiniz. Ancak aşırı sahiplenici ve kuralcı yanlarınız sorun olmamalı. Sosyal yaşamın getirdiği sorumluluklardan uzaklaşmak, kişisel keyif ve zevkin öne çıkması ile sessiz ve sade ortamlarda yapılacak tatil planlarına göz atsanız fena olmaz. Çocuklarınızla alakalı konular ve paylaşımlar yanında giderler dikkat çekebilir. Sadece kendinizi mutlu edeceğiniz bu dönemde değişik hobiler, uğraşlar ya da sanatla ilgisi olanların son derece üretken olacakları şartlar oluşabilir. İlişkilerinde sorun yaşayanların ise huzur ihtiyacı artarken, sorunlara çözüm bulabilecekleri istikrarlı kararlar alabilirler. 29 Nisan tarihinde yaşanan Güneş tutulmasının etkileri Haziran ayının ilk haftasında tetiklenebilir. Özellikle bebek beklentisi içinde olanlar için olumlu bir süreç yaşanabilir.

Kova Burcu/Yükselen Kova:

29 Mayıs/23 Haziran tarihleri arasında, genel olarak huzurlu ve rahat bir ev ortamı yaratmaya yöneleceksiniz. Bu kendi iç huzurunuz ve güvenlik duygunuz içinde geçerli olacak. Kova olarak dış dünyada yaşadığınız duygusal iniş çıkışlardan uzaklaşmak için evinizi sığınak olarak görebilirsiniz bu dönemde. Evin temel ihtiyaçlarına yönelik kararlar, yenilenme, dekorasyon ya da tadilat tarzında çalışmalara da öncelik verebilirsiniz. Güzelliklere ve konfora olan düşkünlüğünüz size yeni harcamalar getirebilir. Aileniz ve yakınlarınızla huzura dayanan ilişkiler geliştirmek, sosyal ilişkileri ve arkadaşlıkları evde yaşamak ta sizi mutlu edecektir. Yakın ya da uzak akrabalardan gelecek güzel destekler olabilir. En önemlisi yerleşimle ilgili konularda yeni bir döneme ilerlediğiniz. Taşınma, yer değişikliği ile ilgili köklü yenilenmeler hayatınıza girebilir. Veya eldeki maddi olanakların nasıl değerlendirileceği ile ilgili planlar yapabilirsiniz. Yatırım odaklı girişimlerin hayata geçebileceği bu süreçte iş hayatında süren sorumluluklar da sizi bağlayacaktır. 29 Nisan tarihinde yaşanan Güneş tutulmasının etkileri Haziran ayının ilk haftasında size bilgi verebilir. Net olmayan konularda harekete geçirici şartlar oluşabilir.

Balık Burcu/Yükselen Balık:

29 Mayıs/23 Haziran tarihleri arasında yakın çevre ilişkilerinde hoş bir hava esmeye başlıyor. Sıcak ve uyumlu bir dönemin yaşanacağı, kardeşler, akrabalarla ilişkilerin ziyaretlerin sıklaşacağı bu dönem başka öncelikleriniz de olacaktır. Özellikle yolculuklar ve eğitsel temalarda destekleyici şartlar eşliğinde somut işlere odaklanabilirsiniz. Kısa yolculuklar, eğitim planlarınızla ilgili projeler, iş ve para konularını içine alan görüşmeler yapılabilir. Zira orak para konuları önceliğini korurken, yeni konuşmalar, fikir alışverişleri ya da anlaşmalar üzerinde durmak için olumlu bir süreç olacaktır. Zihinsel açıdan bazılarınızı meşgul eden sınavlar, eğitsel bir projenin hazırlıkları, tanıtım ve İletişim/Medya konularında araştırmalar, bilgi toplayacağınız ziyaretler öne çıkacaktır. Bu konularda artistik çalışmalara daha fazla yer açabilirsiniz. Özellikle Blog hazırlıkları veya piar çalışmaları için verimli bir dönem olabilir. Yayın dünyası ile ilgili konuları olanları ise yeni görüşmeler ve sunumlar bekliyor olacak. Bu kadar bilgi ve iletişim yoğunluğu arasında bir ara huzur ve keyif getiren tatlı bir tatil planı hazırlıklarını araya alabilirsiniz. 29 Nisan tarihinde yaşanan Güneş tutulması etkileri Haziran ayının ilk haftası açığa çıkabilir ve girişimlerinize, projelerinize odaklanmak için daha kararlı adımlar atabilirsiniz.

Sevgilerimle.

 

Güner Yönel

Mayıs 2014, Moda