Venüs Başak Transiti

  • 5 Eylül 2014
Venüs Başak Transiti

Tatlı Venüs 5 Eylül gecesinden ile 29 Eylül ilerleyen saatlere kadar Başak burcunda yolculuk yapacak.

Her ne kadar hepimizi farklı temalarda etkileyecek olsa da;

*Toprak elementi olan Başakta bir Venüs ile kelimeler, duygular ve sözcüklerden çok elle tutulur getirilere yöneleceğimizi söyleyebiliriz. İkili ilişkilerde mükemmellik ararken huzursuz, eleştirel yanlarımızı öne çıkarmaktan kaçınma şansımız var. Zira Merkür Terazi yolculuğu bizlere uyum yaratmak, huzur ve barışı korumak adına destek olacaktır.

*Yine sosyal hayat, arkadaşlıklar, bize keyif veren konularda içimizden geldiği gibi davranmaktan ziyade işe yarar oluşumuz önem kazanacak. Faydalı olanla olmayanı ayırt edebileceğimiz eylemlere yenilerini ekleyeceğiz. Hayatımıza çeki düzen vermek, çalışmak ve kendi potansiyelimizi harekete geçirmek yolu ile kusursuzluk arayabiliriz. Fayda yaratabilmek, araştırmacı yanlarımız ve becerilerimiz öne çıkacaktır. Hayatımıza daha fazla sadelik ve sakinlik katmak zor olmayacaktır bu dönemde.

*Doğum haritalarımızda Başak burcunun bulunduğu evde mantıklı ve elle tutulur beklentiler içinde oluruz. Ayrıca olaylara daha tiriz, inceleyici ve eleştirel gözlerle bakabiliriz.

*Haritalarımızda, Venüs’ün bulunduğu Burç bize nelerin zevk verdiğini, ne tür şeylerin bizim için değerli olduğunu, aşka yaklaşımımızı ve kendimizi nasıl çekici gösterdiğimizle ilgili ipuçları verir.

*Bulunduğu ev ise, hayatın hangi alanında tatmin arıyor, uyum ve huzuru nerede buluyoruz sorusunun cevaplarına ulaşabiliriz. Aynı zamanda para kazanma potansiyelimizle ilgili ipuçlarını da takip edebiliriz.

*Açıları ve başka bir planetle olan beraberliği ise Venüs’ün rengi hakkında önemli senaryolar anlatacaktır.

Ana haritalarınızda yükselen Burcunuzu takip etmeyi unutmayınız lütfen..

Koç Burcu/Yükselen Koç:

Günlük hayata ve çalışma ortamına dair yoğun tempoya Venüs de katılıyor. Son derece özenli ve titiz davranarak çeki düzen verilmesi gereken konulara başka gözlerle bakıyorsunuz artık. Özellikle iş ortamında yeni düzenlemeler, etkinliğinizi ortaya koyabileceğiniz değişik çalışma yöntemleri oluşturmanız söz konusu. Yine bu süreçte hizmet içerikli temalar artacaktır. Faydalı olmak adına sıkı çalışmak ve yeteneklerinizi geliştirmek konusunda yeni destekler yolda. Aynı zamanda detaylardan çok iş çıkarabilir, başlayan iş projelerini büyütme imkanı bulabilirsiniz. Önceden başlayan konulara yeni bir form kazandırmak, iş görüşmelerini hızlandırma şansınız olacaktır. Parasal alanda da size fırsatlar sunacak gelişmeler olabilir. Birlikte çalıştığınız kişiler var ise ilişkilerde sizi yoran ve zorlayan konuları dikkate almaya çalışın. Bu konuda daha fazla uyum ve sabır göstermek size düşecektir. Zira ortak çalışmalar bu dönemde hız kazanabilir. Başkalarına destek olmanız gereken koşulları kabullenmeli, sizi zayıf düşüren yorgunluklara, stres ve kaygı yaratan durumlara dikkat etmelisiniz. Sağlığınızla yakından ilgilenmeli gerektiğinde destek aramaktan kaçınmayın.

Boğa Burcu/Yükselen Boğa:

Keyiflere yöneldiğiniz bu döneme Venüs eşlik ediyor. Hayatın hoş yanları, ilişkiler ve gevşeyeceğiniz konulara yer açarak biraz olsun kendinizi mutlu etmeye başlıyorsunuz. Ancak hayatı akışına bırakmak ve yeterince keyif almak konusunda biraz da sizlerin çaba göstermesi gerekecek. Aşk hayatı, sevgi ilişkilerinde esnek olduğunuzda ve gereksiz inattan uzak durduğunuzda mutlu zamanlar geçirebilirsiniz. İlişkilerde mükemmeli aramak yerine sorunlara çözüm odaklı yaklaşmalısınız. Yeni aşklara açık olmaktan korkmayın ve iş ve duygusal keyifler arasında kalmayın. Ayrıca Başak burcunda bir Venüs ile yaratıcı işlerde kendinizi geliştireceğiniz ve göz dolduracağınız olanaklar bulabilirsiniz. Pratik ve fonksiyonel yanlarınızla çok yeni ürünler çıkarabilir, sanatsal çalışmalarda güzel sonuçlar alabilirsiniz. El becerilerinizi geliştirecek hobilerle ilgilenmek pek çoğunuzu mutlu edecektir. Aynı zamanda size keyif veren işle ilgili konularda gönüllü çalışmalar yapma şansınız var. Çocukları olanlar ise ilişkilerde mükemmel beklentiler ve gereksiz kaygıların dışında kalarak sorumluluk almakta zorlanmayacaklar.

İkizler Burcu/Yükselen İkizler:

Bu dönemde pek dışa dönük olmasanız da yapacak çok şeyiniz var. Zaten evde artan sorumluluklar, ailevi konular sizi oldukça titiz planlar yapmaya itmekte ve meşgul etmekte. Aile büyükleri, anne ya da babayla ilgili konularda sorumluluk alırken, onların güvenliği adına fedakarlık yapmanız gerekebilir. Ayrıca verimli sonuçlara odaklandığınız bu süreçte yerleşimle ilgili konulara öncelik verebilir, evde düşünülen değişiklikleri hayata geçirebilirsiniz. Tadilat, onarım ve eşya yenilenmelerini organize ederken, eve taşınan diğer çalışmalar hız kazanacaktır. Yakınlarla bir araya gelerek çözüm bekleyen konulara ve sorunlara beraberce göz atılabilir. Ayrıca sosyal paylaşımları ve yaratıcı uğraşları eve taşıyabileceğiniz zamanlar yaratalabilirsiniz. Kardeşler ve çocukların getirdiği sorumlulukları yeniden organize etmenizde mümkün. Eldeki maddi olanakların yatırıma yönelik kullanılması, emlak alım satımı ile bağlantılı girişimler adına elle tutulur planlar yapabilirsiniz.

Yengeç Burcu/Yükselen Yengeç:

Yakın çevrede olup biten konular, kardeşler ve akrabalarla ilişkiler yoğunlaşıyor. Sevdiklerinizi daha sık ziyaret edebilir, getireceği sorumluklar nedeni ile esnek planlar yapabilirsiniz. Onları ilgilendiren hizmet temaları ya da organize edilmesi gereken zorunlu uğraşlar sizi bağlayabilir. Bu arada zihinsel açıdan konsantre olmanız gereken eğitsel konular, sınavlar ve yolculuklar açısından gündeminiz yoğunlaşmakta. Yazışmalar, medya, belki blog çalışmaları adına son derece verimli ve etkin çalışmalar yapabilirsiniz. Ayrıca inceleme ve araştırma yapılması gereken iş konuları üzerinde durulabilir. Maddi konuları içine alan girişimler ve görüşmeler kardeşlerin desteği ile verimlilik kazanabilir. Bu arada bir takım sunumlar, tanıtım ve ticari faaliyetlerin hızlı ilerleyeceği bu dönem oldukça verimli geçecektir.

Aslan Burcu/Yükselen Aslan:

Sizler için artık para kazanmak ve bu konuda gereken özeni gösterme ihtiyacı artıyor. Özellikle yeteneklerinize göz atmak konusunda yeni kararlar almaya yönelebilirsiniz. Bunu yaparken hizmet temaları ya da organizasyonel işler üzerinde durmaya çalışın. İş hayatında uzmanlığınızı göstereceğiniz bağlantılar ve yaratıcı yetenekler  beklentilere cevap verecek nitelikte olacaktır.  İş gücünüzü ve yeteneklerinizi kazanca çevirecek yeni yollar bulabilir, değişik fikirler üretebilirsiniz. Bir takım fırsatlar ortaklaşa konular iş anlaşmaları üzerinden ilerleyebilir. Çok daha titiz ve gerçekçi olmanız gereken maddi konularda gelir gider dengenizi korurken, alacakların tahsili yönünde girişimlere odaklanabilirsiniz. Özellikle nakit durumunuzu korumak adına ölçülü olmak, keyfe keder harcamalarda ölçüyü kaçırmamak gerek. Gelir ve gider dengenizi toparlamak, alım satıma yönelik projelerin sonuçlandırılması mümkün.

Başak Burcu/Yükselen Başak:

Sizlere güç veren etkiler sürerken Venüs etkisi ile belirsizlik içeren konuların dışına çıkıyorsunuz. Özellikle ilişkiler, sosyal becerileriniz ve geri planda sizi endişelendiren konuları aşarak ilerlemeniz söz konusu. Olaylara daha net gözlerle bakarak böyle bir dönemde mantıklı kararlar almak adına birçok önceliğiniz olacak. Özellikle para ve iş konularının önem kazanması ile yeni arayışlar peşine düşeceksiniz. Kişisel hedefler, atılan adımların hızlanması ile kararlı bir duruş sergileyeceksiniz. Kendinizi dışa dönük hissedeceğiniz bu süreçte kişisel konular öncelik kazanacaktır. Direk kendinizle alakalı konularla ilgilenirken, dış görünüşünüzle ilgili değişiklikler yapabilir, kendinizi ve tarzınızı estetik açıdan yenileyebilirsiniz. Kendinizi güçlü hissettiğiniz bu süreçte sağlıkla ilgili konulara göz atılabilir. Yine ilişkilerde biraz esnek olmak, gereksiz alınganlıktan kaçınmakta yarar var. Ayrıntılarla boğuşurken bütünü görmekte zorlanmayın. Uzaklarla ilgili meseleler, eğitsel temalar ve kendinizi geliştireceğiniz yeni deneyimlerde hayatınızda yer alacaktır.

Terazi Burcu/Yükselen Terazi:

Bu süreçte akışta kalmak ve sabırlı olmak size çok şey kazandıracaktır. Elinizde olmayan dışsal faktörlerin getirdiği kısıtlamaları kabullenme mücadeleniz devam ediyor. Kendi iç dünyanızla baş başa kalmaya gayret etmelisiniz. Özellikle ilişkiler ve hayatın keyifli yanlarına karşı mesafeli olacağınız bu dönem yalnızlığı tercih etmeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Bunu yaparken sağlık problemlerinizi ihmal etmemeli gereken ihtimamı göstermelisiniz. Zira farkında olmadığınız gizli zayıflıklar sizi zorlayabilir. İstemeseniz de çalışmak zorunda olduğunuz son dönemde çok fazla sorumluluk altındasınız. Ancak kollektif çalışmalar, başkalarına daha çok destek olacağınız perde arkası işler ve yardım temaları içinde yer almaktan kaçınmayın. Fayda sağlamanın tatminini yaşayın. Ancak gizli durumlar ya da tam olarak anlaşılamamış konulara karşı uyanık olmalı, olumsuz düşüncelerden kaçınmalısınız. Tam aksi geçmişe göz atmak yolu ile bazı dersler çıkarmak ve yüzleşmek konusunda zaman sizden yana. Ruhunuza huzur verecek aktivitelere yer açmak, sizi kısıtlayan şartları aşmak adına doğru bir yol olacaktır.

Akrep Burcu/Yükselen Akrep:

İş hayatını içine alan tempo Venüs ile yükseliyor. Ekonomik anlamda yeni destekler öne çıkarken, takım çalışmalarında sorumluluklar artabilir. En önemlisi devam eden grup çalışmalarına, kariyerle bağlantılı işlerin ekleneceği süreç hızlanıyor. Bu geçmişten bırakılan bir konu olabilir. Bu yüzden sosyal gruplar içinde huzur sağlamak ve uyumu korumak adına gereksiz endişeler ise sizlere engel olmamalı. Aynı zamanda gelecekle ilgili kaygıları bir kenara bırakmanız halinde somut projeler ortaya koyma gücü verecektir sizlere. Sağlık veya hizmet temalarını içine alan organize işler çok daha öncelikli olabilir bazılarınız için. Amaçlarınızı destekleyen kişiler ve olaylar pozitif etkiler ve olayların hazırlayıcısı olabilir. Bir yandan da ortak iş projelerinin sonuçlarına yaklaşılan bu süreçte iyimser duygular taşımalı, başta arkadaşlar ve sosyal hayata dair paylaşımlara açık olmalısınız.

Yay Burcu/Yükselen Yay:

İş hayatında süren temponun önemi Venüs yolculuğu ile artmakta. Şimdi içinde ilerlediğiniz şartları dikkate almak, daha fazla sorumluluk yükleyen görevlere sıkı sarılmanın zamanı. İş hayatında önceden atılan adımların meyvelerini toplama süreci diyebiliriz bir anlamda. Aynı zamanda daha somut beklentilerle harekete geçerken içinde yer aldığınız organizasyonlar ön planda olacaktır. Başarınızı destekleyen iş ilişkileri, üstlerle olan bağlar açısından destekleyici şartlar bulunabilir. Kariyer hayatında elle tutulur sonuçlara yaklaştığınız düşünülürse, beklenen yeni görevler, atamalar ve maddi açıdan da size rahatlık sağlayacak imkanlar getirebilir. Başarıya odaklandığınız bu süreçte yaptıklarınızın herkesçe görünür olacağını unutmayın. Uzun vadeli iş planlarınızı bu dönemde netleşmesi ve nasıl bir yol çizeceğiniz konusu  sizleri meşgul ederken ortak çalışmalar söz öne çıkabilir. Yuva, aile özellikle anne ile ilgili konular da sizi bağlayacaktır.

Oğlak Burcu/Yükselen Oğlak:

Hayat görüşünüzü etkileyen, sizi daha esnek olmaya iten gelişmeler içindesiniz. Bu konudaki beklentileriniz Venüs eşliğinde başka bir boyut kazanabilir. Şimdi planlarınızın yurt dışı bağlantılarına odaklanmak, iş hayatını içine alan eğitsel konulara öncelik vermekten yana şans getiren girişimler yapılabilir. Başkalarının tecrübelerinden yararlanmak, size destek olacak kişilerle işbirliği geliştirmek adına hızlı bir süreç yaşanacaktır. Özellikle kendinizi yenileyeceğiniz uluslararası ve medya bağlantılı konuları olanlar açısından verimli bir dönem söz konusu. Eğitim hayatı, beceriler ve yetenekler konusunda yeni arayışları olanlar ise farklı ilişkiler ve konular içinde bulabilirler kendilerini. Pek çok konuda yeni organizasyonlar iş hayatını içine alacak şekilde gelişirken, sıklaşan yolculuklar, iletişim konuları ivme kazanacaktır. Bu alanda yeni bir düzenleme içine girebilir ve organizasyon gerektiren ayarlamalar yapılabilir. Yabancıları içine alan konular ve getireceği gelişmelerle yolculuklarınız sıklaşabilir.

Kova Burcu/Yükselen Kova:

Venüs eşliğinde süregelen parasal konuların önemi daha da artıyor. Eş ya da ortağın maddi durumunda başlayan değişiklikler olumlu etkiler getirecektir. Ancak ortak paylaşım gerektiren konularda bazı endişeler ve krizler sizi halen bağlamakta. Bu konulara karşı yaklaşımınızda kılı kırk yarmaktan uzak durmalı, esnek beklentiler içine girmelisiniz. Kişisel çıkarlarınız peşinden giderken tek başınıza karar almak kolay olmayacaktır. Yeni önerileri akılcı ele almalısınız. Parasal alanda yapılacak yeni anlaşmalar düşünülen ortaklıkların önünü açabilir ve yeni destekler bulabilirsiniz. Krediler ve borçların yapılandırılması yönünde temkinli ilerlediğiniz bu dönem kurumsal finans, borsa ve yatırımlar alanında riskten kaçınmalısınız. Başkalarının parasal sorumlulukların ve getirdiği endişeleri aşacak gücünüz var. Miras ya da beklenen parasal paylaşımların hukuki boyutu da başka bir olasılık olarak görünüyor.

Balık Burcu/Yükselen Balık:  

İkili ilişkiler ve ortaklıklar alanı yeni bir ivme kazanıyor. Pek çok konuda başlayan pazarlıklar, anlaşmalar ve kontratlar adına çok daha elverişli şartlar içindesiniz artık. Özellikle pratik ve akılcı çözümlerin masaya yatırılacağı bu dönemi iyi değerlendirmeli,  size destek olacak koşullara yakın durmalısınız. Ancak sizin dışınızda gelişen her konuda bazı eleştirilere açık olmakta fayda var. Belki ortak para konuları ve getirdiği meseleler sizi meşgul ederken yeni anlaşmalar hayata geçebilir. İlişkiler ve ortaklıkların devamı adına ise uyum yaratmak ve katkıda bulunmanız gerekecektir. Uzlaşmak ve uyumu korumak konusunda hoşgörülü olmaya çalışın. Görev sorumluluk getiren bağlar, eşin sağlık durumuna ilişkin konular da bazılarınızın gündemine girebilir. Yeni ilişkilerin de yeşerebileceği bu dönem akılcı kararlarla, ilişkisine yeni bir yön vermek isteyenleriniz adına pozitif gelişmeler olacaktır.

Sevgilerimle

Güner Yönel

Eylül,  2014, Moda