Venüs Aslan Transiti

  • 12 Ağustos 2014
Venüs Aslan Transiti

Bugün Aslan burcundaki hareketliliğe tatlı Venüs katılınca söylenecek çok şey var.5 Eylül gecesine dek her ne kadar hepimizi farklı temalarda etkileyecek olsa da, genel olarak keyifli enerjiler ve sonsuz bir yaratıcılık eşliğinde kendini ifade etmeye yöneliyor.

Ateş burcu olan Aslan’da bir Venüs ilişkilerde hevesli, cesur ve tereddütsüz bir şekilde kendini ifade edecektir. Tutku ve gurur bir araya gelirken abartılı beklentiler içinde olabiliriz. Sevgimizi ve ilgimizi yönelteceğimiz her konuda dikkat çekmek, başkalarını etkilemek önem kazanacaktır. İlişkilerde ise ateşli, tutkulu, cömert ve sıcak duygular bizi saracaktır. Ancak kendimize olan hayranlığımız ve cazibe merkezi olma arzumuzu abartma riskimiz de var. Bu yüzden hükmedici yanlar ve egomuzu geri planda tutmaya gayret edebilmeliyiz. Aşırı pohpohlanma arzumuzu biraz olsun kontrol etmek, sürekli sevgi, ilgi ve alkış beklentimizde ölçülü olmakta yarar var.

Ayrıca güzellik, keyif ve şıklık yaratmak adına yapılacak harcamalarda artışlar yaşanırsa şaşırmayalım lütfen. İçimizden geldiği gibi kendimizi mutlu etmek hakkımız.  Ancak aşırı gösteriş pahalıya patlayabilir. Bu dönemde yine sosyal hayat, arkadaşlıklar, bize keyif veren konular tırmanışa geçecektir. İçimizden geldiği gibi davranmak, mutlu olmak ve yaşamın tadını çıkarmak adına 16/19 Ağustos arası Venüs/Jüpiter kucaklaşması ayın en hoş günleri. Haritalarımızda Aslan burcunun bulunduğu ve ifade ettiği konularda şanslı ve keyifli gelişmeler öne çıkabilir.   

*Haritalarımızda, Venüs’ün bulunduğu Burç, bize nelerin zevk verdiğini, ne tür şeylerin bizim için değerli olduğunu, aşka yaklaşımımızı ve kendimizi nasıl çekici gösterdiğimizle ilgili ipuçları verir.

*Bulunduğu ev ise, hayatın hangi alanında tatmin arıyor, uyum ve huzuru nerede bulduğumuz hakkında ipuçları verir. Aynı zamanda para kazanma potansiyelimizle ilgili bilgiler verir. Açıları ise Venüs’ün rengi hakkında önemli senaryolar anlatacaktır.

Ana haritalarınızda Lütfen Yükselen Burcunuzu takip etmeyi unutmayınız.

Koç Burcu/Yükselen Koç:

Aşk, yine aşk ve sadece aşk şeklinde başlanabilir sizler için. Venüs Aslan yolculuğu öylesine hoş gelişmeler getirebilir ki. Jüpiter’in yanına sokulmak üzereyken. Nereden başlamalı bilemiyorum. Eğer yalnızsanız bu dönemde aşık olmak için can atacaksınız. Erotizm ve tutku öne çıkabilir. Fakat hükmedici ve aşırı beklentiye giren yanlarınızı biraz yumuşatılmalısınız. Onu mutlu etmek adına güzel hediyelere boğabilir, lüks ve değerli ürünlere aşırı harcama yapabilirsiniz. Eğlence hayatı sizi daha fazla büyüleyebilir. Lütfen dikkat edin abartmayın Satürn/Mars 8. evinizde. Bir yandan da yolculuklar, uzaklara yapılacak kültürel seyahatler ve kendinizi geliştireceğiniz her konuda bolluk içindesiniz sanki. Sosyal ilişkiler, partiler, sizi hareketli kılan aktiviteler bu süreçte çok güzel eylemlere girişeceğinizi gösteriyor. Hayata çok renkli gözlerle bakarken yaşam enerjiniz artıyor ve risk içeren konulara da bir an önce girişmek istiyorsunuz. Abartmadan şansınızı deneyebilirsiniz tabi ki. Sahne ve sporla ilgili olanlarınız için kendilerini gösterecekleri fırsatlar olacaktır. Yaratıcı konularla ilgili yeni kararlar alabilir kreatif konulara ilgi duyabilirsiniz Spontan yanlarınız, medya ve kendi sahnenizi yaratacağınız konularda dikkat çekmenizi sağlayabilir. Aynı zamanda aile ya da babadan gelecek tatlı desteklerle finansal kararlar alınabilir. Bebek sahibi olmak için hoş denemeler yaparken, bazılarınız güzel haberler alabilir. Yalnız kolay hayat ve aşırı sefahat düşkünlüğüne yenik düşmekten de kaçınılmalı.

Boğa Burcu/Yükselen Boğa:

Sevginiz, ilginiz ve keyifleriniz tamamen eve yönelik konulara odaklanmışken uyum ve huzur yaşamınıza hakim oluyor. Aileniz, büyükler, yakınlarla ilişkiler açısından sıcak ve sevecen bir hava solunuyor. Kardeşlerin yaşadığı olumlu gelişmeler ve onlarla yaşanacak paylaşımlar da öne çıkabilir. Ayrıca yaşadığınız yerle ilgili planların hızlanacağı bu dönem oldukça gösterişli adımlar atmaya başlıyorsunuz. Yeni eşyalar, evde yapılması gereken düzenlemeler hızla hayata geçerken oldukça masraflı ama keyifli günler yaşanacaktır. Aynı zamanda yeni bir yere yerleşmek, ev almak konusunda çok olumlu bir dönem olacaktır bir kısmınız için. Bir yandan da eve yönelik yatırım planları, aileden gelecek finansal destekler ve eldeki kaynakların uzun vadeli kullanılması konusunda hevesli adımlar atılabilir. Yer değişiklikleri düşünenler adına da son derece olumlu bir hava söz konusu. Gönlünüzce bir mekana yerleşmek konusunda şans sizden yana. Yaşanan yerle ilgili değişiklik isteyenlerinizi yüklü harcamalar bekliyor olabilir.

İkizler Burcu/Yükselen İkizler:

Yakın çevrenizde başlayan hareketlilik yeni bir ivme kazanıyor. Kardeşler ve akrabalarla ilişkiler daha da sıcaklık kazanırken tabi ki farklı öncelikleriniz olacak. Sizler gibi meraklı ve konuşma becerisi olanların kendilerini ifade edebilecekleri konular öne çıkacak, yeni şeyler öğrenmek için bir adım daha atacaksınız. Bildiklerinize yenilerini eklemek, başkaları ile paylaşmak ve öğretmek adına süreç sizden yana işleyecektir emin olun. Ayrıca çevrenizi etkileyeceğiniz ve ikna edeceğiniz girişimler de olacaktır. Düşünülen eğitsel çalışmalarda sözleriniz ve parlak fikirlerinizle dikkat çekebilirsiniz. Artistik yeteneklerin kullanılması, sunumlar, anlaşmalar ve medya içerikli çalışmalarda hızlanabilir.  Blog hazırlıkları yanında kısa ya da uzun yolculuk planlarının hayata kolay geçebileceği bu süreçte kazanımlarınızı ilgilendiren anlaşmalar ve konuşmalar gündeme gelebilir. Yakın çevrenizden yaşanacak bir aşk ilişkisi diğer bir opsiyon olacaktır.

Yengeç Burcu/Yükselen Yengeç:

Para, para ve yine para.  Artık kazançların ivme kazanacağı zaman dilimi hızlanıyor. Bu dönem yeni girişimler için süper bir iyimserlik ve cesaretle donanıyorsunuz. Geçmişten gelen maddi beklentilere odaklanmışken Venüs beklediğiniz destekleri hızlandıracaktır. Özellikle yeni yatırımlara, büyük ölçekli planlara babadan gelebilecek destekler eklenebilir. Birikimlerinizi en çok artıracağınız bu süreçte aşırı boyutta harcamalar yapma riskiniz var. Sizi mutlu edecekse neden olmasın. Yaşanan yerle ilgili değişiklik isteyenleri yüklü harcamalar bekliyor olabilir. Ayrıca alım satım işlemlerinin bu dönemde hayata geçebileceği söylenebilir. Emlak alım satımlarının getireceği kaynaklara yönelenler olacaktır. Bekleyen iş bağlantıları, yeteneklerin üzerinden gelecek yeni kaynaklar öne çıkabilir. Ortak projelerin getirileri, takım çalışmalarından beklediğiniz maddi olanakların hızlanma olasılığı unutulmamalı.  Özellikle iş becerilerinizi ve bağlantılarınızı kullanarak kazanç sisteminizde tatmin edici olanaklar yaratabilirsiniz. Bu süreçte işle ilgili anlaşmalar, bütçenizi toparlamaya yönelik planlar kayda değer sonuçlar getirecektir.

Aslan Burcu/Yükselen Aslan:

Bu dönem hayat size tüm güzel yüzünü gösterirken şımartmaya karar vermiş anlaşılan. Burcunuzda süren birikime Venüs eklenince neler olmaz ki. Dış görünüşünüze yönelik değişiklikler için harekete geçebilir estetik dahil olmak üzere çok hoş yenilenmelere başlayabilirsiniz. Güzelleşmek, çekici görünmek için yapamayacağınız şey yok sanki. Kendinizi mutlu edeceğiniz harcamalar bu dönemde  artacaktır. Lükse ve kaliteye olan düşkünlüğünüz ise tavan yapacak gibi görünüyor. En önemlisi cazibenizin daha da artması ile ilişkilerde yaşanan sorunları aşmak adına iyimserlik sizinle olacak. Aşka olan inancınız artarken sevginizi tüm dünyaya duyurmak için elinizden geleni yapacaksınız. Başkalarını zaten etkilediğiniz ve dikkat çektiğiniz dönem başlamışken ve şans ayağınıza gelmişken, kendinizi öne çıkaracağınız pek çok yeni adım atabilirsiniz. Ancak bu durum dominant yanlarınızı harekete geçirebilir ve aşırı pohpohlanma arzunuz sorun olabilir. Bir yandan da kendinizi ifade edeceğiniz konular,  yakınlarla ilişkiler ise sıcaklık kazanacaktır. Aynı zamanda iş hayatında yeni beklentiler içinde olabilirsiniz. Çeşitli fırsatların sizi beklediği bu ay yeni girişimler yapabilir cazip önerilerle buluşabilirsiniz. Özellikle sanatsal ve yaratıcı konularla ilgilenenlerden fark yaratacak gelişmeler bekleyebiliriz.

Başak Burcu/Yükselen Başak:

Bu zaman dilimi pek çok açıdan sizin dikkatli olmanız gerektiğini söylüyor. Duygu ve ruh dünyanız karışırken, kendinizi yalnızlık içinde bulabilir ve gereksiz endişelerle yıpranabilirsiniz. Özellikle ilişkiler ve hayattan alınan keyiflerin geri plana itilmesi ve bazı şeylerin gurur meselesi yapılması söz konusu. Ayrıca yeni tanıdığınız kişilere biraz çekinceli yaklaşmanızda fayda var. Şimdilik biraz olsun geri planda kalmaya gayret etmeli ve dinlenmelisiniz. Sağlığınızla yakından ilgilenmek,  vazgeçmek istediğiniz bağımlılıklardan kurtulmak için şans sizden yana unutmayın. Kişisel konular ve adımların öncesinde ise yeni hazırlıklara girişebilirsiniz. Özellikle maddi konular ve işle ilgili girişimlerin üzerinde bir kez daha düşünmenizde yarar var. Henüz netlik kazanmamış detayları gözden kaçırabilir ve kontrol dışı sorunlar yaşayabilirsiniz. Acele alınacak kararlar size sorun taşıyabilir. Yarım kalan bazı konuları toparlamak isterken işte başkalarına destek olmanız gereken detaylar boğucu olabilir. Ayrıca birtakım dedikodular yaşanabilir. Olayların dışında kalmalı size huzur verecek ortamlar yaratmalısınız. Meditasyon ve spritüel öğretiler huzur bulmanıza yardımcı olacaktır. Gizli kapaklı konulara karşı da uyanık olmalısınız.

Terazi Burcu/Yükselen Terazi:

Tam da aradığınız gibi bir tempo ile eğlenceli, dinamik ve coşkulu bir dönem sizleri bekliyor. Jüpiter yolculuğuna Venüs katılınca neler olur bilemiyorum. 11. evinizde bu kadar hareketlilik varken bir gününüz boş geçmeyecek gibi görünüyor. Her şeyden önce sizlere büyük ölçüde keyif getirecek sosyal ortamlar, arkadaşlıklar, sosyal merkezli çalışmalar içinde yer alacağınız döneme girdiğinizi bilin. Planlarınızı buna göre yapın. Özellikle arkadaşlarla ortak hareket edeceğiniz yeni eylemler planlayabilir, istediğiniz yenilikleri yapabilirsiniz. Birbirinize destek olacağınız çalışmalar ortaya koyabilirsiniz. İş hayatına yönelik planlar ve toplumsal eylemlerin getirdiği sorumluluklar da unutulmamalı. Bu alanda edindiğiniz tecrübeleri başkalarına sunmak için oldukça idealist adımlar atabilir, yeni bir organizasyon içinde yer alabilirsiniz. Yaratıcı ve farklı yanlarınızı harekete geçiren projeler üretmeniz adına değişik fırsatlar sizi beklerken, işten gelen kazançlarda önemli artışlar elde edilebilir. Çok yeni ümitlerle dolduğunuz bu dönem gelecekle ilgili değişik planlarınıza umutla sarılacak, beklentileriniz artacaktır. Ayrıca delice partileri de ekleyelim ve aşk ilişkilerinin sürükleyebileceği heyecanları unutmayalım.

Akrep Burcu/Yükselen Akrep:

İş hayatında başlayan renkli ve coşkulu döneme Venüs katılınca yeni avantajlar sunacak hayatınıza. Renkli bir soluk katacak gelişmelere sıkı sarılmalı çıtanızı yükseltmelisiniz. Beklentileriniz büyürken, özellikle kariyer hayatınızda son derece destekleyici etkiler, üstlerle ilişkilerin getireceği imkanlar ve önemli adımlar atılabilir. Çok takdir edileceğiniz bir dönem olabilir. En tepeye oynadığınız bu süreçte meslekte cazip önerilerle karşılaşabilir sosyal konumunuzu etkileyecek görüşmeler yapabilirsiniz. İş değişiklikleri açısından aynı atmosfer söz konusu. İş ilişkilerinin size getireceği avantajlar mesleki konularda maddi açıdan da kazanımların olabileceğini gösteriyor. Başarıya odaklı atılacak her adımın pozisyon değişiklikleri ve itibar sağlayan yanları dikkat çekmenizi sağlayacaktır. Kariyer planlarınızın bir parçası yurt dışı odaklı konulara işaret ederken prestij getiren ilişkiler önemli olacak.

Yay Burcu/Yükselen Yay:

Sevgili Yaylar stresli ve sıkıcı şartları biraz olsun geri planda bırakıyor, aradığınız coşku ardı ardına gelmeye başlıyor. Jüpiter heyecanına kapılmışken Venüs keyfinize keyif katmak üzere sizlerle. Her açıdan kendinizi özgür hissettiğiniz bu dönem aklınız fikriniz yolculuklar ve farklı kişilerle bir araya geleceğiniz konular olacak. Hayata iyimser gözlerle baktığınız bu dönemi artık çeşitli avantajlarla süslemeye başlıyorsunuz. Sosyal ağların yurt dışı bağlantısı, yeni konular ve değişik kültürler bir ayağınızın yurt dışında olacağını anlatıyor olabilir. Dünyanızı genişletecek farklı eğitsel temalar, medya, basın dünyası ile ilgili arayışlar sizlere çok değişik fırsatlar getirebilir. Bu alanda değişik başarıların peşinden gitmek adına önemli kişilerle bir araya gelebilirsiniz. Uluslararası konular yanında ithalat ve ihracat bağlantıları olanlar adına uzun vadeli planların hızlanması da söz konusu. Özellikle iş bağlantılı haberleşmeler ve iletişim trafiğinin artacağı söylenebilir. Yine bu dönemde işle ilgili maddi konulara, ve ilişkilere öncelik verme zamanı olacaktır. Birtakım konferanslar, hayatınıza katacağınız yeni kişilerde Uzaklara olan ilginiz bazılarınızı keyifli seyahatlere sürükleyecektir. Akademik planları, üniversitelerle ilgili projeleri olanların arayışları da hızlanacaktır.

Oğlak Burcu/Yükselen Oğlak:

Jüpiter ile başlayan olumlu hava Venüs ile yeni desteklerin ardı ardına geleceğini gösteriyor. Önemli finansal destekler alabileceğiniz bu süreçte anlaşmaların çok kolay hayata geçebileceği söylenebilir. İş hayatında yeni ortaklıklar öne çıkarken, geniş imkanlar sizi bekliyor olacak. Beklediğiniz primler, işten beklenen ödüller, mirasla ilişkili gelişmeler öne çıkabilecek. Ödemeler dengeniz, borç alacak konularınız ve eşin maddi durumunda yaşanan olumlu gelişmeler de size yansıyacaktır. Alacak ve ödemeler dengenizi toparlamak istediğiniz bu dönem kararlısınız ve destekleyici etkiler altındasınız. Ortak harcamalarda yaşanabilecek artışlara ise dikkat etmeniz gerek. Riskli adımları iyi gözetmeli sınırları aşmamalısınız. Bankalarla olan ilişkilerinizi de olumlu yönde ilerletebilirsiniz. Önemli bir değişim süreci içinde olmanız nedeni ile finansal ortaklıklar, iş hayatınızı içine alan her gelişme kaygılarınızla baş edeceğiniz bir atmosfer sunabilir sizlere. Şimdiye dek gurur meselesi yaptığınız sorunlara esnek bakabilmek önemli olacaktır. Olayları akışına bıraktığınızda kendiliğinden gelen şanslar duygusal ve derin ilişkiler de iyimser duygular taşıyacaktır çoğunuza.

Kova Burcu/Yükselen Kova:

Bu heyecana nasıl karşı duracaksınız bilemiyorum. Yeni ilişkilere yol almışken, karşınıza çıkan fırsatlar ardı ardına gelmeye başlıyor. 7. Evinizde oluşan birikime Venüs katılınca keyfiniz artacak. Öncelikle ikili ilişkiler ve evlilik temalarında huzur, uyum ve coşkulu bir süreç yaşanacaktır. Bazılarınız için evlilik rüzgarları eserken  ilişkileri bu noktaya taşıyacak kararlar alınabilir. Ya da sorunlu ilişkilerin uzlaşı ile üstesinden gelineceği fırsatlar yaratılabilir. İlişkilerin devamı için gereken katkının karşılıklı sunulabileceği bir zemin de oluşacaktır emin olun. Yeter ki ego ön planda olmasın. Arkadaş çevresinden yeni tanışmaların heyecan yaratması ile yalnız olanlar keyifli ilişkilere yol alabilirler. Evliliklerin çok daha keyifli paylaşımlara sahne olması, eşin hayatında yaşanan yenilikler de öne çıkabilir. Önemli anlaşmalara ve ortaklıklara yol açabilecek gelişmeler de bu dönem hızlanıyor olacak. Başkalarının getirdiği önerilerle olanaklarınızı genişletebilir, yeni kontratlar yapabilirsiniz. Özellikle uluslararası konular, davalar, işbirliği içeren gelişmeler sağduyu ile hayata geçebilir. Dışsal koşulları herkesin çıkarlarına uygun bir şekilde değerlendirmek için şans sizlerden yana olacaktır. Yakın arkadaşlıkların, dostlukların içinde olduğu ortak projeler açısından da verimli günler sizleri bekliyor olacak.

Balık Burcu/Yükselen Balık:

Rutin hayatınız ve çalışanlar için iş ortamına ait koşullar iyiden iyiye yoğunluk kazanıyor. Kendinizi işinize adayacağınız zamanlar öne çıkarken bir yandan da çok yeni bir altyapı kurmak, düzeninizi yaşanır hale getirmek adına çok şey yapabilirsiniz. Pratik çözümler üretmek, detaylardan çok iş çıkarmak üzere tüm hünerlerinizi göstermeye başlıyorsunuz kısaca. Özellikle işe yarar ve üretken olmak sizi şevkli kılacaktır. Ustalık göstereceğiniz yeni projeler ortaya koyarken destek alabileceksiniz. Organizasyon gerektiren konularda parlak fikirler ortaya koyma şansınız ise çok yüksek. İşte ilişkilerin önem kazanması ile çalışma arkadaşlarınızla uyumlu paylaşımlara yönelirken aşırı fedakarlık yapmaya çok açıksınız. Değişik teknikler kullanacağınız eğitici programlar içinde yer alabilirsiniz. Yeni iş görüşmelerinin sıklaşacağı bu dönemde şans getiren gelişmeler olabilir. Ancak hizmet temalarının getireceği iş yükü karşısında bedensel olarak yorgunluklar, sağlığınızla ilgilenmeniz konusunda sizi uyarabilir. Fiziksel ve ruhsal sağlığınızı etkileyecek bu tempoyu dikkate alarak, beslenme alışkanlıklarınızı da gözden geçirmelisiniz.  Aşırı yeme ve içmeden kaynaklanan sorunları dikkate almaya çalışın.

Sevgilerimle

 

Güner Yönel

Ağustos 2014, Moda