Transit Venüs Koç Burcunda

  • 3 Mayıs 2014
Transit Venüs Koç Burcunda

Merhabalar:))

Venüs Balık burcu transiti ardından Koç burcundaki Venüs yolculuğu ile beraberiz. Artık naif, yumuşak duygular yerini daha agresif enerjilere bırakıyor.. Koç dendiğinde, hızlı hareket eden, şımarık bir çocuk gibi aklına eseni yapan, hep ben diyen, sabırsız ve rekabetçi yanlarımızla yol almak isteyeceğiz. Kendi beklentilerimiz ve isteklerimiz ön plana çıkarken, karşımızdaki kişilerin duygularını görmezden gelebilir, bencilce davranışlar sergileyebiliriz. Aşırı heyecan ve ego, fethetme arzusu ile birleşince çıkabilecek sorunlara hazır olalım.

Venüs ilişkilerde biz diyen ve uyum içinde olmaya özen gösteren Terazi burcunun tam da karşısında. Venüs yumuşak, zarif ve rafine yanlarını maalesef yitirecektir. Venüs Mars yönetiminde olan Koç burcunda zararlıdır. Mars ise Terazi’de zararlı ve geri harekette iken özenli olmaya çalışmalıyız. Mars Terazi/Venüs Koç (Karşılıklı Etkileşim) söz konusu olsa da bireysel hareket etmekten çok dengeli ve objektif olmak, kritik şartları sakin geçirmek ve gerektiğinde taviz vermeye gönüllü olmak gerekecek.

*Finansal ortaklıklar, ilişkiler ve anlaşmalarda düşünmeden atılan adımlar, yaratılacak rekabet ortamından çıkabilecek çözümsüzlükler unutulmamalı.

*En azından 2o Mayıs’a kadar, sosyal bağlarda, ikili ilişkilerde gerginlik yaratmayalım. Öfkemizin bizi ele geçirmesine meydan vermeyelim. Ben-Sen dengesini iyi kuralım. İlişkilerde heyecan ve riske açık olacağımız bu ay ani başlayan ve biten ilişkilerde yaşanabilir.

*Yükselen Burcunuzu da dikkate alarak okumayı unutmayın lütfen. Aynı zamanda Venüs’ün doğum haritalarınızda bulunduğu burca, eve ve yönettiği evlere dikkat etmelisiniz.

Koç Burcu/Yükselen Koç

Venüs 3/29 Mayıs tarihleri arasında 1.evinizde iken; Direk sizinle ilgili kişisel konularla ilgilenme vakti.  Yeni öncelikler belirlediğiniz bu dönem enerjik, hevesli ve girişken bir şekilde öne çıkabilirsiniz. Dış görünümünüzde yapacağınız değişiklikler yanında, bakımınız, güzellik içeren denemeler keyifli olabilir. Özellikle fiziksel çekiciliğinize yönelik yenilikler yapılabilir. Başkalarının dikkatini çekebilir, aşkta hızlı adımlar atabilirsiniz. Bu etki ile ani başlayan ve biten ilişkileriniz dikkat çekebilir. Kişisel özgürlüğünüzü yaşamak size keyif verecektir elbet, ancak sadece kendi arzularınıza odaklanmanın getireceği sorunları görmekte zorlanabilirsiniz. Ayrıca cesurca yeni ilişkilere yol alırken, kolay sıkılan yanlarınız iki taraf içinde sorun yaratabilir. Siz sevgili Koç’lar:) ilişkiler ve ortaklıklarda önemli ve kritik bir süreçten geçiyorsunuz. Ortaklıklar, anlaşmalar ve hukuki konularda sizin atacağınız her adım belirleyici olabilir. Sizi bağlayan bu temalara bakış açınızı, hep ben diyen tavırlarınızı süzgeçten geçirmekte, uyumun ve uzlaşının kazandırabileceği fırsatları paylaşmak için umarım geç kalmadınız. Zira Kuzey Ay Düğümü 7. Evinizde iken işbirliği geliştirmek, adil olmak ve herkesin kazanacağı durumlar yaratmak konusunda kadersel etkilerini size dayattığı bir dönemdesiniz. Ayrıca, maddi değerleriniz, yetenekleriniz ve finansal güvenliğiniz konusunda önemli bir ay olacaktır. Düşüncesizce harcamalar yapmaktan kaçınmalı, sizi mutlu edecek keyiflerde ölçülü olmalısınız. Kişisel yeteneklerinizi yenilemek isterken, girişimci yanlarınızla değişik kazanç yolları arayabilir, işle bağlantılı ani ve sürpriz görüşmeler yapabilirsiniz.

Boğa Burcu/Yükselen Boğa

Venüs 3/29 Mayıs tarihleri arasında 12. eviniz Koç burcunda iken; Risk ve rekabet içeren eylemlerden, gizli kapaklı konulardan uzak durmalısınız. Belki iş ortamından kaynaklanan fedakarlıklar sizi kısıtlarken, günlük eylemlerin getirdiği bağlayıcı temalar sıkıntı yaratabilir. Kendinizi geliştirmeye ve yenilemeye başladığınız bu dönem iş konularında fazla takdir görmeyeceğinizi bilin. Diğerlerinden daha fazla çalışmanız, yük almanız gereken bu süreçte sağlığınızla ilgili konularda bilinçli olmakta fayda var. Mars hala 6. Evinizde iken kontrol edilemeyen şeyler, minik sakarlıklar ya da iş ilişkilerinde gerginlikler yaşanabilir. Sizden gizlenen ya da sizin saklamak istediğiniz her hangi bir konu açığa çıkabilir. Beklenmedik tersliklere karşı uyanık olun. Genel olarak, olaylar üzerinde etkinliğinizi kullanmakta pek şanslı değilsiniz. Kişisel planlarınıza yönelik çalışmalar yapmak doğru olacaktır. Henüz netlik kazanmayan projelerinizi, çalışmalarınızı bu dönemde hayata geçirmekte inat etmeyin. Biraz durun ve düşünün. Bir Boğa olarak siz bunu rahatlıkla yapabilirsiniz.  Her konuda sırlarınızı paylaşmaktan kaçının, kendinize saklayın. Özellikle ilişkilerde geri planda kalma ihtiyacı duymak,  bu transitin etkileri olsa da, bilinç dışınız sizi yeni oyunlara davet edebilir, bir şeyler fısıldayabilir. Olumlu yanı ile yardıma ihtiyaç duyulan gönüllü çalışmalar içinde yer alabilirsiniz. Belki ortak çalışmaların, sosyal odaklı olduğunuz konuların içinde yer alabilirsiniz. Başkaları ile bir hareket etmek için istekli olacaksınız. Bu süreç akışta kalarak hazırlıklarınızı hayata geçireceğinizi unutmayın.

İkizler Burcu/Yükselen İkizler

Venüs 3/29 Mayıs tarihleri arasında 11. Eviniz Koç burcunda iken; Son derece aktif ve hızlı bir süreç yaşanacak. Yeni arkadaşlıklar kurmak için oldukça hevesli ve girişken olacaksınız. Dostlarınız ve sosyal gruplar için mücadele içinde olacağınız gibi, liderlik edeceğiniz yenilikler yaratabilirsiniz. Ancak gelecekle ilgili planlarınızda sabırlı olmaya devam etmelisiniz, zira Mars geri gidiyor. 15 Nisan’da neler yaşadınız bilemiyorum. Aynı zamanda başkalarının önerilerine kulak vermek, gereksiz rekabetten kaçınmak, uyum yakalamak için yeterince çaba gösterin. Sosyal çevrede yaşanan yenilenmelere ayak uydurmak, tek başınıza olmadığınızı hatırlamak size çok şey kazandırabilir. İşin içinde meslekten gelen maddi kazançlar, ortak çalışmaların kazandıracağı sosyal olanaklar var. Yeni bir iş ya da sosyal bir organizasyonuna girişebilir, değişik faaliyetler düzenleyebilirsiniz. Ancak, uzun soluklu ümitlerinize destek görmek, başkaları ile ne kadar işbirliği içinde olduğunuza bağlı gelişecektir. Kendinizi fazla eğlence ve keyfe kaptırmaktan kaçınmalısınız. Bu dönem daha dengeli sosyal bağlar kurmak, aşk ilişkilerinde sağduyulu olmak gerekebilir.

Yengeç Burcu/Yükselen Yengeç

Venüs 3/29 Mayıs tarihleri arasında 10. Eviniz Koç burcunda iken; Değişik fırsatlar peşinde olabilir, beklentilerinize heyecanla sarılabilirsiniz. Kariyer hayatınızda olumlu bir dönem başlarken yaşanan mesleki yenilenmeler, üstlerle ilişkiler, başarıya odaklı hedefler sizi çevreliyor. Özellikle gelecekle ilgili kaygıların yerini iyimserlik almışken, siz yine de gereksiz risklerden kaçınmalısınız. Aşırı popülarite isteğiniz yanında üzerinizdeki taşıdığınız baskılar nedeni ile yanlış kararlar alma riskiniz olabilir. Ayın ortalarında ast üst ilişkilerinde özenli olun ve duygularınızla hareket etmeyin. İçinde grup çalışmalarının olabileceği yeni adımlar iş hayatınızdaki hareketliliği ve desteği öne çıkarabilir. Bir hareket etmeye ihtiyaç duyulması gereken bu süreçte,  iş arkadaşlarınızla yaşanabilecek rekabet son dönemde yaşadığınız krizleri büyütebilir. Daha bilinçli olmak, hırsınızı kontrollü kullanmak ve sorumluluklarınızın farkında hareket etmek önem taşıyacak. Evde alınan sorumluluklar sürerken, şu dönemde iş hayatınızla aile bağlarınız arasında denge kurma zorunluluğu da söz konusu. Kariyer ve iş hayatının iç içe geçtiği bu günlerde göstereceğiniz her çaba başkaları tarafından görünür olacaktır. Ancak beklentilerin hayata geçebilmesi için Mayıs sonuna kadar sabırlı olmalısınız.

Aslan Burcu/Yükselen Aslan

Venüs 3/29 Mayıs tarihleri arasında 9. Eviniz Koç burcunda iken; Sizi bağlayan birçok temanın dışına çıkıyorsunuz. Hayata ilişkin görüşlerinizde net bir şekilde ilerleme zamanı. Yeni fikirlere açık olmalı, esneklikten uzaklaşmadan, sizden farklı düşünen kişilerden yararlanmaya bakmalısınız. Yabancılarla ilişkilerin yeniden tanımlandığı son dönemin getireceği olanakların size kazandıracakları unutulmamalı. Yeni adımlar attığınız son dönemde medya ve iletişim bağlantılı girişimler hızlanırken, seyahatler ve bağlantılarda atağa geçilecek bir süreç olacaktır. Akademik çalışması olanlar için hızlı bir dönem yaşanabilir. Belki işle ilgili yeni bir konu ya da lisan eğitimi, kurslarla ilgili yeniliklere adım atma şansınız olacak.  Özellikle kariyere yönelik çalışmalarınız ve planlarınızın ivme kazanacağı döneme hazırlık yapma vakti. Bununla bağlantılı seminerler, eğitsel çalışmalar yeni insanlarla bir araya geleceğinizi anlatıyor olabilir.  Hukuki konuları olanlarınız için çok dikkatli hareket edilmeli. Bu konularda meydan okuyucu tavırlar risk getirebilir. Ancak işbirliği geliştirerek beklentilerinizi hayata geçirebileceğinizi aklınızdan çıkarmayın. İlişkilerde macera ve deneyim yaşama arzunuz uzaklara yönelik olabilir. Yurt dışı temasları olan veya farklı bulduğunuz kişilere ilgi duyabilirsiniz.

Başak Burcu /Yükselen Başak

Venüs 3/29 Mayıs tarihleri arasında 8. Eviniz Koç burcunda iken; Başkaları ile kurmak istediğiniz bağları, güven arayışınızı yenilemek yönünde çok şey öğrenmeye başlıyorsunuz. Artık ortaklıkların, finansal beklentilerin, eşin para durumunu anlatan gelişmelerin size getireceği etkilerden bahsedilebilir. Uzun zamandır birlikte olduğunuz kişilerden bağımsız kalmak için mücadeleniz hız kazansa da şu dönem temkinli olun. Yeni destekler, miras ve borç alacak konuları, varsa paylaşımların hukuki yanı, prim, burslarla ilgili beklentilere odaklanabilirsiniz. Size sınır getiren koşulları aşma çabanızda kontrollü olmalı, risk içerebilecek gelişmeleri doğru yönetmelisiniz. Terazi de bulunan Mars ve son yaşanan Ay tutulması etkilerini dikkate alarak, Mayıs sonuna kadar ortak harcamalara dikkat edin. Eşin ya da ortağın para durumunda  yaşanan değişiklikler de unutulmamalı. Ödemeler dengenizi bozan şartları iyileştirmeye gayret edebilirsiniz. Ancak kredi alımlarında limitleri zorlamayın. Ortak finansal yatırımlar, aileden gelecek kaynaklar konusunda ani gelişmeleri fırsata çevirmeye çalışın. Yakın duygusal ilişkilerin getireceği krizler, aşırı kıskançlık ve sahiplenme duygusu biraz zorlayıcı olabilir.

Terazi Burcu/Yükselen Terazi

Venüs 3/29 Mayıs tarihleri arasında 7. Eviniz Koç burcunda iken; İlişkiler, ortaklıklar ve yakın arkadaşlıklar açısından hareketli, hızlı bir o kadar da riskli bir dönem başlıyor. Yalnız olanlarınız için sizi domine eden, benmerkezci, kendi beklentilerini dayatan ve kolayca risk alan kişilerle ilişkiler dikkat çekebilir. Ani başlayan ve sizi heyecanlandıran bu ilişkilere hevesle yol alabilirsiniz ancak, getireceği sonuçları dikkate almayı unutmayın. Başladığı gibi bitebilir. Evli ya da ilişkisi olanlarınız ise özellikle Mars 1. Evinizde ve retro iken, cesaretinizi ölçülü kullanmalı, bir yandan da uyum ve ahenk arayışınıza sarılmalısınız. Zira kaybetmek istemediğiniz bir ilişki varsa bu süreç akılcı yüzleşmelerin sonucunda kazanımlar yaşanabilir. Ben-Sen dengesinin çok iyi kurulması gereken bu ay her an her şey olabilir.  Aksi halde bazılarınız kavga ve gürültü içinde bulabilir kendini. Tükenmiş ve zorla devam eden ilişkilerse bitebilir. Ortaklıkların getireceği yeniliklere ise çekinceli bakmalı, ancak size dayatılan koşullarda herkesin kazançlı çıkabileceği bir zemin oluşturmak için barıştan yana bir tavır ortaya koymalısınız. Hukuki konuları olanlar için daha fazla uzlaşı ve işbirliği aranması gereken bu dönem sancılı geçebilir. Açılması gereken davalarda ise acele etmeyin. Belki maddi paylaşımları ya da içinde para olan işbirlikleri veya ortaklaşa finansal kaynakların getireceği sorunları çözme savaşı öngörülen senaryolar arasında yerini alacaktır.

Akrep Burcu/Yükselen Akrep

Venüs 3/29 Mayıs tarihleri arasında Venüs 6. Eviniz Koç burcunda iken; Hızlı bir tempoyla iş hayatınıza, günlük rutinlere yöneliyorsunuz. Çalışma hayatının getirdiği sorumluluklar ağırlaşsa da, çeşitli yöntemler kullanabilir, alternatif konular içinde daha fazla yer alabilirsiniz. Rutinin dışına çıkmak, kendi orijinal sisteminizi kurmak için biraz sabırlı olmalısınız. Zira yaptıklarınızın görünür olması için henüz erken. Güç ve mücadele gerektirebilecek şartları ise akışa bırakmalısınız. Aynı zamanda beraber çalıştığınız kişilerle ilişkilerin bu dönem pek tadı tuzu yok. Ortak hareket edebilmek, kendinizden daha çok vermek, başkalarına destek olmak konusunda biraz verici olmaya çalışın. Geçmişten bugüne kazandığınız beceriler üzerinden ustalaşmak için güzel fırsatlar bulabilirsiniz. Sağlıkla ilgili konulara daha fazla hassasiyet göstermeli, gereksiz risklerden, gergin ilişkilerden sakınmalısınız. Zira Mars 12. Evinizde iken hazırlık yapmak, aşırı beklentiden uzak durmak ve kafanızda esen projelere odaklanmak en doğrusu olacaktır. İşle ilgili önemli değişiklikler ve kararlar Mayıs sonundan itibaren düşünülmeli, mümkünse Temmuz sonuna bırakılmalı. Bu dönemde sizi ilişkiler, anlaşmalar ve ortaklaşa konularda sıkıştıran etkiler olabilir. Kontrol edilemeyen gelişmelere soğukkanlı yaklaşmalısınız. Özellikle 10/14 Mayıs arası her açıdan akışta kalmalı, temkinli ve uyanık olmalısınız. Çalışma ortamında, iş ve özel ilişkilerde yaşanan eşitsizlikleri çözmek için biraz zamana, belki de uzman bir desteğe ihtiyacınız olabilir.

Yay Burcu/Yükselen Yay

Venüs 3/29 Mayıs tarihleri arasında 5. Eviniz Koç burcunda iken; Artık hayat sizlere güzel yüzünü göstermeye başlıyor. Kendinize yeni amaçlar edindiğiniz son dönemde, daha heveslisiniz. Aşk hayatında yaşanacak yenilenmeler sizi daha fazla risk almaya iterken, hür ve hercai ilişkiler peşinde olabilirsiniz. Çok kolay aşk ilişkilerine gireceğiniz bu dönemde rekabet gerektiren konular, hızlı aşk oyunları peşinden de gideceksiniz. Kısaca sosyal hayatın tüm keyiflerini doyasıya yaşayacağınız söylenebilir. Yeni ilgi alanları, hobiler ve yaratıcı konuların eğlendirici yanlarını yanında, arkadaşlarla girişilen maceralar ve seyahatler dikkat çekebilir. Sanata olan yetenekler ön plana çıkarılabilir. Ancak ölçüyü kaçırırsanız eğlence, parti, keyif ve zevklere düşkünlük sizi biraz yoracaktır. Zira Mayıs sonuna kadar biraz paylaşımcı olmak ve ortak hareket etmek için süregelen sorumlulukları es geçmeyin. İşle ilgili takım çalışmaları, sosyal organizasyonlar ve içinde bulunduğunuz gruplarla temasınızı sürdürün. Destek almak istediğiniz konularda burnunuzun dikine gitmek yerine, diplomatik bir dille olayları yönetmelisiniz. İşten gelen gelirlere odaklandığınız son dönemi temkinli geçirmeli, harcamalarınızda ölçülü olmalısınız. Aynı zamanda değişik şans oyunlarına ilginiz artacaktır. Bu yönde düşünmeden atılacak iyimser adımlar finansal açıdan risk getirebilir. Çocuklarınızla ilişkilere göz atmayı ihmal etmeyin. Onlarla kısa ama keyifli geçecek bir tatil turu ayarlanabilir. Bebek planları olanlar için eyleme geçebilecekleri bir süreç olabilir.

Oğlak Burcu/Yükselen Oğlak

Venüs 3/29 Mayıs tarihleri arasında 4. Eviniz Koç burcunda iken; sizi zorlayan temalarla iç içe olabilirsiniz. Ev ve iş arasında dengeyi korumak için sabırlı ve soğukkanlı olmalısınız. İş hayatında süregelen sorunlar ve mücadelelere rağmen yuvaya yönelik öncelikler sizi yakından ilgilendirecek. Bağlarınızdan kurtulmak istediğiniz şu dönemde belki anne- baba ile alakalı sorumluluklar, evde ahengi bozacak ilişkiler yüzünden zorlanabilirsiniz. Özel hayatınızda yaşanabilecek sorunlara esnek yaklaşmaya çalışmalısınız. Aşırı dominant tavırlarınız sorunları büyütebilir. Aile hayatının getireceği kısıtlamalardan uzaklaşma isteğini kontrol etmeli diğer önceliklere yer açmalısınız. Yaşadığınız yerle ilgili olası değişiklikleri, yapılması gereken tadilat konuları veya taşınma planları gündeminizde yer alabilir. Evdeki dekoratif yenilenmeler hayata geçebilir. Artabilecek masraflar ise unutulmamalı. Sosyal hayatınıza evde yer açmaya gayret etmeli, çocuklarla paylaşımları ve yaratıcı konuların getirdiği sorumlulukları eve taşımaktan keyif almalısınız. Finansal alanda yatırım planlarınıza, emlakla ilgili projelerinize aileden destek alma şansı bulabilirsiniz.

Kova Burcu/Yükselen Kova

Venüs 3/29 Mayıs tarihleri arasında 3. Eviniz Koç burcunda iken; İletişim içinde olduğunuz kişiler, kardeşler ve akrabalarla ilişkilerde hareketlilik artacak. Ancak sizi bağlayan bu temaların getirebileceği hoşnutsuzlukların dışında kalmayı başaracaksınız. İlişkilerde uyumu bozmamak adına, yakın ya da uzak akrabalarla ilgili konularda sakin olmanız gereken bir süreci istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Yeter ki Venüs enerjisini sizi heyecanlandıran temalarda kullanmakta kararlılık gösterin. Aniden gelişen yolculuk fırsatlarını kullanmak, önemli sözleşmeler, bilgilerin yenileyeceği konularda girişim yapmak adına güzel bir dönem olabilir. Özellikle eğitim fırsatları, uzaklarla ilgili konularda bilgi ve haberleşme akışının hızlanması söz konusu. Aşırı rekabetten kaynaklanan sorunlara dikkat edin. Bir yandan da hukuki konuları olanlar için dikkatli olunması gerekecek. Harekete geçirici fırsatlar blog ve internet çalışmaları olanlar açısından geliştirici olabilir. Zihinsel ve kültürel faaliyetlerin içinde yer almak yanında, okumak ve yazmak bu transitin getireceği diğer etkiler olabilir. Özellikle sınır tanımayan yaratıcı zihin yapınızı kullanabilecek fırsatlar bulabilirsiniz. Başkalarını etkileyecek sunumlar, konuşmalar ve toplantılar bu dönem yapılabilir. Sıklaşan yolculuklarda dikkatli olmakta fayda var.

Balık Burcu/Yükselen Balık

Venüs 3/29 Mayıs tarihleri arasında 2. Eviniz Koç burcunda iken; Artık maddi kazanımlarınız konusunda daha cesur ve atak olmaya başlıyorsunuz. Ancak ihtiyatlı ve dengeli olmaya özen gösterin. Yeteneklerinizi harekete geçiren kararlar alabilir, yeni girişimlerde bulunabilirsiniz.  Gelir gider dengenizi bozan, ortak harcamaların kontrol edilemediği son dönemin önemi devam ederken, yatırım planlarınızda iki kez düşünün. Paranızın bereketini korumak pek kolay olmayabilir. Mars 8. evinizde yolculuk yaparken yeni destekler adına mücadele söz konusu.   Kişisel alışverişler, mutlu edici harcamalarda ölçüyü kaçırmamaya gayret edin. Bu ay dengesizce para harcayabilirsiniz. Riski adımların getireceği kayıp ve krizleri dikkate almayı unutmayın. En azından Mayıs sonuna kadar önemli kararlarınızı bekletin. Ayrıca son dönemde gelir kaynaklarında yaşanan yenilenmeler konusunda araştırmalar, edineceğiniz veriler ve anlaşmaların getirebileceği kazançlara odaklanmaya çalışsanız iyi olur. Paranın size kazandıracağı özgürlük duygusuna fazla kapılmamalı, uzun vadeli planlar yapmalısınız. Aynı zamanda ortak yatırımlarda süren aksaklıkları dikkate alarak, Temmuz ayından sonra daha rahat ilerleyebilirsiniz.

Sevgilerimle

Güner Yönel

Nisan 2014, MODA