Merkür Retro

  • 3 Haziran 2014
Merkür Retro

ZAMANIN geriye doğru aktığı günler,

2014 Yılının ikinci Merkür Retrosu 7-18 Haziran tarihinde Yengeç burcunda, ardından 1 Temmuz tarihine kadar İkizler burcunda yaşanacak.  

*Yengeç burcunda başlayacak Retro ile dikkatli olmamız gereken bir dönemdeyiz. İç sesimiz bize fazla huzur vermeyebilir. İletişim kurarken anlaşılamadığımız düşüncesine kapılabilir, her şeyi duygularımızla algılamaya çalışabiliriz. Ayrıca kuruntulu, kaprisli ve alıngan olacağımız günler bizi bekliyor.

*İkizler burcundaki süreçte ise: ulaşım, sosyal ağlar, internet, medya bağlantılı konular, yayın dünyası, anlaşmalar, ticari faaliyetlerde bir takım aksaklıklara ve yanlış bilgi alışverişine yol açabilir. Teknik problemlere ve doğru olmayan bilgi akışı yaşanabilir.

*Yeni anlaşmalar ve sözleşmeler yapmak açısından riskli bir dönem.

*Randevular, seyahatler ve yazışmalarda yaşanacak terslikler dikkat çekebilir. Evraklarınızı,  eşyalarınızı kargoya vermeden önce düşünmeli, olası gecikmelere meydan vermeyelim.

*Anlaşmaların ve sözleşmelerin dikkatli incelenmesi gereken bu süreçte profesyonel bir yardım almalı,  gözden kaçabilecek şeylerin üstünden geçmelisiniz.

*Elektronik ürün alışverişlerinde arızalar ya da pişmanlıklar en çok yaşananlardır.

*Bitmiş olan ilişkilerin yeniden ortaya çıkması, haberlerin ve dedikoduların ortaya dökülmesi söz konusu olabilir. Süren ilişkilerde acele karar vermekten kaçınılmalı. Yeni başlayan ilişkilere çekinceli bakılmalı. 

*Yarım bırakılan işlerin bitirilmesi, bekleyen ya da geçmişten gelen konuların üzerinden geçilmesi açısından uygun bir zaman olacaktır.

*Eski arkadaşlar ve tanıdıklardan gelen haberlerde öne çıkabilir.

BURÇLARA GÖRE ETKİLERİNE GELİNCE;

Koç ve Yükselen Koç

Yengeç burcunda başlayacak Retro 7/18 Haziran tarihlerinde ev, yuva ve ailenizle ilgili konularda karışıklıklar getirebilir. Özelikle yerleşimle ilgili sorunların içinden çıkmakta zorlanabilirsiniz. Kararsızlıklar ve yanlış anlaşılmalar olabilir. Aile büyükleri ile ilgili konuları ve kırgınlıkları yeniden ele almanız gerekebilir. 18 Haziran/1 Temmuz arası ise İkizler burcunda, yakın çevre ile iletişimde, kardeşlerle ilgili konularda yanlış anlamalar gündeme gelebilir. Birtakım yazışmalar ve konuşmaların tekrar yapılması, eğitim çalışmaları, yolculuklar ve anlaşmaların tekrar gündeme taşınması söz konusu olabilir. Ticari bağlantılar, medya ya da yayıncılıkla ilgili konular aksayabilir. Satış ve pazarlama ile ilgili konular yanında işle ilgili yolculuklar ve görüşmelerde terslikler öne çıkabilir.

Boğa ve Yükselen Boğa

Yengeç burcunda başlayacak Retro 7/18 Haziran tarihleri arasında, her tür iletişiminizde aksaklıklara yol açabilir. Kardeşler yakın çevre ve akrabalarla ilişkilerde yaşanacak yanlış anlamalara dikkat edin. Seyahatler, sözleşmeler, işle ilgili konuşmalarda karışıklıkları dikkatli yönetmeye çalışmalısınız. Verilen sözlerin yerine getirilmemesi sonucu sorunlar öne çıkabilir. Zihinsel çalışmalar ya da yaratıcı uğraşlarda konsantrasyon eksikliği , dikkat dağınıklığı hissedilebilir. 18 Haziran/1 Temmuz arası ise İkizler burcunda sizi, finansal konular, alım satım işlemlerinde zorlayabilir. Özellikle yanlış alışverişler. Gözden kaçırdığınız ayrıntılara yeniden göz atın. Kazançlarınızı ilgilendiren konuşmalar ve sözleşmelerde gündemde olacaktır. Ödeme veya beklediğiniz paralarda gecikme olabilir.

İkizler ve Yükselen İkizler

Yengeç burcunda başlayacak Retro 7/18 Haziran tarihleri arasında sizi parasal alanda etkileyebilir. Kazançlarla ilgili aksaklıklar ve gecikmeler öne çıkabilir. Yanlış anlaşılmalar ve kararların sonucunda beklemeler, karışıklıklar gündeme gelebilir. Maddi alanda eksik ve bitirilmesi gereken konularda ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Konuşulması gereken paylaşımlar, yeniden düzenlemesiz gereken gelişmeler olabilir. Risk getirebilecek yatırımlar, başkaları yanlış yönlendirmesi sonucu kayıplar yaşanabilir. Geçmişle ilgili bir para konusu sorun getirirken, 18 Haziran/1 Temmuz arasında ise burcunuzda devam edecek Retro sürecinde, kendinizi ifade etmekte yaşanacak sorunlara dikkat etmelisiniz. Kişisel konular, adımlar özellikle ev ve yuvaya ilişkin problemleri aşmakta, çözüm üretmekte acele etmemelisiniz.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

7/18 Haziran tarihinde burcunuzda yaşanacak Retro ile sezgilerinizde artışlar olabilir. Ancak hayal gücüne dayalı düşünceler ve rasyonel olmaktan uzaklaşma riski yanlış anlamaların öne çıkacağını gösteriyor. Kendinizi ve duygularınızı ifade etmekte yaşanabilecek sorunlara yenilerini eklemeyin, önemli kararlara yönelmeyin. İlişkiler ve ortaklıklarla ilgili konularda sorunlar ve hassasiyetler yaşanabilir. 18 Haziran/1 Temmuz arası İkizler burcunda devam etmesi ile,, düşüncelerde yaşanacak karmaşa ve belirsizlik sizi esir alabilir. Zihinsel açıdan yorgunluklar sağlığınızı zorlayabilir. Kardeşler ve yakın çevre ile ilgili konularda birçok dedikodu ile uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Aksayan iletişim ve haberler yanlış anlamalara yol açabilir. Anılar, geçmiş sizi meşgul ederken kuruntularınız artabilir.

Aslan ve Yükselen Aslan

Yengeç burcunda başlayan Retro 7/18 Haziran tarihleri arasında, birtakım dedikodular, söylentiler yaşanırken sizi üzebilir. Arkanızdan dönen gizli kapaklı işlere dikkat edin. Elde olmayan nedenler ve kayıplar sizi uğraştırabilir. Özellikle maddi konuları içine alan gelişmelerin getireceği belirsizlik ve kararsızlıklara dikkat edin. Arkadaşlar ya da maddi durumunuzu ilgilendiren bazı endişeler olabilir. Geçmişten bu güne taşınan sorunlara dikkat edin. Sırlarınızı başkalarıyla değil kendinizle paylaşmalısınız. 18 Haziran/1 Temmuz arası ise İkizler burcunda ise, arkadaşlıklar, dostluklar ve sosyal hayata dair konularda kendini hissettirecektir. Ortak hareket ettiğiniz işlerde, gruplarda bazı anlaşmazlıklar, yanlış anlamalar yaşanabilir. İş hayatından beklediğiniz gelirlerde aksaklıklar ve beklemeler yanında iletişim bazlı yanlış anlamalar olabilir. Yeniden üzerinde düşünmek durumunda kalabilirsiniz.

Başak ve Yükselen Başak

Yengeç burcunda başlayacak Retro 7/18 Haziran tarihlerinde size gruplar içinde, yer aldığınız sosyal yardım konularında karmaşalar getirebilir. Özellikle iş hayatını bağlayan organize edilmesi gereken bir konunun yeniden ele alınması gerekebilir. İşten beklenen maddi beklentileriniz ise aksayabilir. Ailenin içinde olduğu bir konu sorun haline gelirken, içinizde yaşadığınız huzursuzluk onlara yansıyabilir. 18 Haziran/1 Temmuz arası İkizler burcunda ise kariyerde, üstlerle iletişimde sorunlara ve yanlış anlamalara sebep olabilir. Kendinizi ifade etmeniz gereken işle bağlantılı konularda aksaklıklar ve karışıklıklara dikkat. En önemlisi işle ilgili planlarınızı aceleye getirmemeli, imza ve sözleşme yapılması gereken görüşmeleri bekletmelisiniz. Eskiden çalıştığınız kişilerle bir araya gelebilirsiniz. Şayet kendi işiniz varsa bununla ilgili görüşmeler, bağlantılar ve yolculuklar aksayabilir. Kariyerle ilgili planlarınızda çift durumlar kafa karıştırabilir.

Terazi ve Yükselen Terazi

Yengeç burcunda başlayacak Retro 7/18 Haziran tarihleri arasında,  kariyer hayatınızda net kararlar almakta zorlanabilirsiniz. Üstlerle ilişkilerde yanlış anlamalar, iletişimde aksaklıklar yaşanabilir. İş ve kariyer planlarınızda beklediğiniz haberlerin gecikme olasılığı yanında acele verilecek kararlar sorun yaratabilir.18 Haziran/1 Temmuz arasında İkizler burcunda ise, yapacağınız yolculuklar, uzaklarla ilgili planlar, seyahatlerde yaşanacak pürüzler öne çıkabilir. Eğitim, kurslar ya da akademik konularda ilerlemekte zorlanabilir, sınavlarda sorunlar yaşayabilirsiniz. Beklediğiniz hukuki bir konu varsa, yanlış bilgilere dikkat edin. Uluslararası ticari faaliyetler, görüşmeler ve haberleşmeler beklediğinizden uzun sürebilir Yanlış bilgiler doğrultusunda hareket etmekten kaçınmalısınız. Medya bağlantılı tanıtım planlarınız sürüncemede kalabilir.

Akrep ve Yükselen Akrep

Yengeç burcunda başlayacak Retro 7/18 Haziran tarihleri arasında, yabancılarla bağlantılar ve seyahatlerde sorunlar baş gösterebilir. Eğitsel çalışmalara ait plan ve hedeflerde türlü aksaklıklarla ilgilenmeniz gerekebilir. Yolculuklarda ve haberleşme ağında olabilecek karışıklıklara dikkat. Bildiğinizi okumaktan kaçınmalı, başkalarının sesine kulak vermelisiniz. 18 Haziran/1 Temmuz arasında İkizler burcunda ise, başkaları ile bağlantılı parasal konular, banka ve kredi işlemleri gündeme getirebilir. Yeniden düşünmeniz ve yoluna koymanız gereken sorunlarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Yanlış ödemeler, önceden unutulan borçlar dikkat çekebilir. Kredi işlemleri yanında beklediğiniz ödemelerde karışıklıklara, mirasla ilgili konular varsa yeni haberlere, gelişmelere hazırlıklı olmalısınız. Ortaklaşa maddi paylaşımlarda sorunlarla karşılaşabilirsiniz. En önemlisi çift durumlar, sizde kafa karışıklığı ve güvensizlik duygusu yaratabilir.

Yay ve Yükselen Yay

Yengeç burcunda başlayacak Retro 7/18 Haziran tarihleri arasında, bankalarla olan ilişkiler, alacak verecek konularınız dikkat çekebilir. Para ile ilgili beklenmedik karışıklıklar olabilir. Eş ya da işle ilgili maddi ortaklıklarda karmaşalar, belirsizlikler yaşanabilir. Özellikle beklediğiniz finansal anlaşmalarda aksaklıklara dikkat edin. Ortak kaynaklarda yaşanabilecek karışıklık ve anlaşmazlıklar üzerinde durmanız, gözden geçirmeniz gerekebilir.18 Haziran/1 Temmuz arası ise sizi İkizler burcunda etkileyecek. Eş ya da ortakla bağlantılı konular ya da hukuki detaylar öne çıkabilir. Fikir ayrılıklarının getireceği düşmanlıklara dikkat edin. İş hayatına dair konuşmalar, beklentiler havada kalabilir. İş önerilerinin karşılıklı müzakere edileceği bu tarihler yanlış anlamalar ya da verilen sözlerin ne derece kalıcı olacağı soru işaretleri taşıyacaktır. Eski sevgiliden haberler alabilirsiniz.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Yengeç burcunda başlayacak Retro 7/18 Haziran tarihleri arasında, ilişkiler ve ortaklıklar alanında etkisini gösterebilir. Her tür iletişimde, karmaşık durumlar öne çıkabilir. Karşınızdaki kişilerle akılcı bir zeminde buluşmakta zorlanabilir karar aşamasına gelmekte sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Net olmayan durumlar, gecikmeler ve kafa karışıklığı yaratan konular gündeme gelebilir. İçinde ailenin de olduğu bazı aksaklıklar sizi yorabilir. Planlanan iş konuşmaları aksayabilir. Özel ilişkiler ve aşk hayatında yaşanacak ikilemlere dikkat etmelisiniz. 18 Haziran/1 Temmuz arası ise İkizler burcunda etkileyecek. Sizi, çalışma ortamına yansıyan karmaşalar ve teknik arızalar bekliyor olabilir. Yazılı ve sözlü iletişimde çözümsüzlükler yaşanabilir. İşinizin yurt dışı ayağı, beklediğiniz bağlantılar sorun getirebilir.

Kova ve Yükselen Kova

Yengeç burcunda başlayacak Retro ile 7/18 Haziran tarihleri arasında, çalışma hayatınız ve iş ortamına ait konularda yaşanacak karışıklıklara işaret ediyor. Günlük uğraşlar ve zorunlu rutinlerle ilgili aksaklıkları yönetmeye çalışırken planlarınız daha fazla aksayabilir. Bir önceki projeleri bitirmek için daha gayretli ve planlı olmaya çalışın. İş başvuruları ve görüşmelerin Retro sonrasına bırakılmasında fayda var. Geçmişte yaşanan bir sağlık konusu ile ilgilenmeniz gerekebilir. 18 Haziran/1 Temmuz arası ise İkizler burcunda etkisini gösterecek. Sizi aşk ve sevgi ilişkilerinizde kafa karışıklığına itebilir. Beklenmedik gelişmeler yanında, eski sevgililerden gelebilecek haberler olabilir. Seyahatler, uzaklarla ilgili planların aksayabileceğini göz önünde bulundurmaya çalışın.

Balık ve Yükselen Balık

Yengeç burcunda başlayacak Retro 7/18 Haziran tarihleri arasında, aşk hayatınız ve sevgi ilişkileriniz beklenmedik şekilde karışık hale gelebilir. Yeni tanıştığınız kişiler hakkında acele karar vermeyin. Aniden bitebilir. Eski aşklardan gelen haberler, konuşmalar can sıkıcı olabilir. Eski defterleri yeniden açabilir, hayatınızdan birisini çıkarabilirsiniz. Seyahat planlarınız ve spekülatif konularda ise tersliklere dikkat. Çocuklarınızla ilgili konuları dikkate almalı, yaşanacak olası iletişim kopukluğuna dikkat etmelisiniz.18 Haziran/1 Temmuz arası ise İkizler burcunda sizi etkileyecek Retro aile fertleri ile iletişimde beklenmedik aksaklıkları aşmak isterken fikir ayrılıkları, sürtüşmeler huzursuzluk yaratabilir. Evde düşünülen yenilikler ve lokasyon değişiklikleri için uygun bir dönem olmayacaktır. Satın almalar ve finansal yatırımlarda acele etmeyin. Özel ilişkilerde yanlış anlamalar olabilir.

 

Sevgilerimle

Güner Yönel

Haziran 2014, Moda,

gyonellibra@gmail.com