Merkür Retro (Şubat 2014)

  • 1 Şubat 2014

Merhaba,

2014 Yılının ilk Merkür retrosu 6-28 Şubat tarihleri arasında Balık ve Kova burçlarında yaşanacak.

Balıkta başlayacak retro ile dikkatli olmamız gereken bir dönem söz konusu. Olumlu yanları ile sezgilerimiz artabilir, canlı bir hayal gücü bizi çevreleyebilir. Yaratıcı fikirler öne çıkabilir. Ancak rasyonel olmaktan çok kolay uzaklaşacağımız bu süreçte yanılgıya düşebilir,  kolay etki altında kalacağımız konularda dağılabiliriz. Puslu günleri karmaşa içinde geçirebiliriz. Gerçekle olan bağlantımız kopabileceği bu süreçte temkinli olmaya çalışmalıyız.

Kova burcunda bulunacağı süreçte ise, ulaşım,  internet, sosyal medya bağlantılı konular, arkadaşlıklar ve takım çalışmalarında yanlış anlamalara, teknik aksaklıklara ve doğru olmayan bilgi akışına neden olabilir.

*Yeni anlaşmalar ve sözleşmeler yapmak açısından riskli bir dönem.

*Randevular, seyahatler ve yazışmalarda yaşanacak terslikler dikkat çekebilir. Evraklarınızı,  eşyalarınızı kargoya vermeden önce iyi düşünün. Kayıplar yanında gecikmeler yaşanabilir.

*Anlaşmaların ve sözleşmelerin dikkatli incelenmesi gereken bu süreçte profesyonel bir yardım almalı,  gözden kaçabileceklerin üstünden geçmelisiniz.

*Elektronik ürün alışverişlerinde arızalar ve pişmanlıklar en çok yaşananlardır. Merkür Retro döneminde beğendiğiniz ürünleri almakta acele etmeyin.

*Bitmiş olan ilişkilerin yeniden ortaya çıkması, haberlerin ve dedikoduların ortaya dökülmesi de söz konusu olabilir. Süren ilişkilerde acele karar vermekten kaçınılmalı.

*Bilgisayarlarınıza ait verilerin yedeklenmesi, çıkabilecek virüs risklerini unutmamalısınız. Ev ve iş kontratları söz konusu ise Retro sürecinde yapmaktan kaçının.

*Yarım bırakılan işlerin bitirilmesi, bekleyen detaylı konuların üzerinden geçilmesi açısından uygun bir zamandır.

*Eski arkadaşlar ve tanıdıklardan gelen haberlerde öne çıkabilir.

BURÇLARA GÖRE ETKİLERİNE GELİNCE;

Koç ve Yükselen Koç

Balık burcunda başlayan Retro ile birtakım dedikodular, söylentiler yaşanabilir. Arkanızdan dönen gizli kapaklı işlere dikkat edin. Elde olmayan nedenler ve kayıplar sizi uğraştırabilir. Sırlarınızı afişe etmeyin, başkalarıyla paylaşmayın. 13 Şubat sonrası arkadaşlıklar, dostluklar ve sosyal hayata dair konularda kendini hissettirecektir. Ortak hareket ettiğiniz işlerde, gruplarda bazı anlaşmazlıklar, yanlış anlamalar yaşanabilir. İş hayatından beklediğiniz gelirlerde aksaklıklar ve beklemeler olabilir. Yeniden üzerinde düşünmek durumunda kalabilirsiniz.

Boğa ve Yükselen Boğa

Balık burcunda başlayan Retro ile gruplar, içinde yer aldığınız sosyal yardım konuları hakkında karmaşalar öne çıkabilir. İşten beklenen maddi beklentileriniz aksayabilir. 13 Şubat sonrası ise kariyerde ve üstlerle iletişimde sorunlara ve yanlış anlamalara sebep olabilir. Kendinizi ifade etmeniz gereken işle bağlantılı konularda aksaklıklar ve karışıklıklara dikkat edin. En önemlisi işle ilgili planlarınızı aceleye getirmemeli, imza ve sözleşme yapılması gereken görüşmeleri bekletmelisiniz.  Eskiden çalıştığınız kişilerle bir araya gelebilirsiniz.

İkizler ve Yükselen İkizler

Balık burcunda başlayan Retro ile kariyer hayatınızda net kararlar almakta zorlanabilirsiniz. Üstlerle ilişkilerde yanlış anlamalar, iletişimde aksaklıklar yaşanabilir. İş hayatında beklediğiniz haberlerin gecikmesi söz konusu olabilir. 13 Şubat sonrası ise yapacağınız yolculuklar, uzaklarla ilgili planlar, seyahatlerde yaşanacak pürüzler öne çıkabilir. Eğitim, kurslar ya da akademik konularınızda ilerlemekte zorlanabilir, sınavlarda sorunlar yaşanabilirsiniz. Hukuki konular, uluslararası ticari faaliyetler, görüşmeler ve haberleşmeler beklediğinizden uzun sürebilir Yanlış bilgiler doğrultusunda hareket etmekten kaçınmalısınız.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Balık burcunda başlayan Retro ile yabancılarla bağlantılar ve seyahatlerde sorunlar baş gösterebilir. Eğitsel çalışmalarınıza ait plan ve hedefleriniz varsa aksaklıklara dikkat etmelisiniz. Yolculuklarda ve haberleşme ağında kafa karışıklıkları olabilir. 13 Şubat sonrası ise başkaları ile bağlantılı parasal konular, banka ve kredi işlemleri gündeme gelebilir. Yeniden düşünmeniz ve yoluna koymanız gereken sorunlarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Yanlış ödemeler, önceden unutulan borçlar dikkat çekebilir. Krediler, borçlar ve beklediğiniz ödemelerde karışıklıklara, mirasla ilgili gelişmelere karşı hazırlıklı olmalısınız. Ortaklaşa maddi paylaşımlarda sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Aslan ve Yükselen Aslan

Balık burcunda başlayacak Retro ile bankalarla olan ilişkiler, alacak verecek işleri, para ile ilgili planlanmayan karışıklıklar getirebilir. Eş ya da işle ilgili maddi ortaklıklarda karmaşalar ve belirsizlikler yaşanabilir. Beklediğiniz finansal anlaşmalarda aksaklıklar olabilir. Ortak kaynaklarda yaşanabilecek karışıklık ve anlaşmazlıklar üzerinde durmanız gerekebilir. 13 Şubat sonrası ise eş ya da ortakla bağlantılı hukuki detaylar öne çıkabilir. Fikir ayrılıklarının getireceği düşmanlıklara dikkat edin.

Başak ve Yükselen Başak

Balık burcunda başlayacak Retro ile ilişkiler ve ortaklıklar alanında etkisini gösterebilir. Her tür iletişimde, karmaşık durumlar öne çıkabilir. Karşınızdaki kişilerle akılcı bir zeminde buluşmakta zorlanabilirsiniz. Net olmayan durumlar, gecikmeler ve kafa karışıklığı yaratan konular gündeme gelebilir. 13 Şubat sonrası ise çalışma ortamına yansıyan karmaşalar ve teknik arızalar olabilir. Yazılı ve sözlü iletişimde çözümsüzlükler yaşanabilir. Başak olarak mantıklı davranmazsanız yanlış hareket edebilirsiniz.

Terazi ve Yükselen Terazi

Balık burcunda başlayacak Retro ile çalışma hayatınız ve iş ortamına ait konularda yaşanacak karışıklıklar dikkat çekebilir. Günlük uğraşlar ve zorunlu rutinlerle ilgili aksaklıkları yönetmekte zorlanabilirsiniz. Önceki projeleri bitirmek için daha gayretli ve planlı olmaya çalışın. İş başvurularınızı Retro sonrasına bırakmanızda fayda var. 13 Şubat sonrası ise aşk ve sevgi ilişkilerinizde kafa karışıklığına dikkat etmelisiniz. Beklenmedik gelişmeler olabilir. Eski sevgililerden gelebilecek haberler olabilir. Seyahatler, uzaklarla ilgili planların aksayabileceğini göz önünde bulundurun.

Akrep ve Yükselen Akrep

Balık burcunda başlayacak Retro ile aşk hayatınız ve sevgi ilişkileriniz karışık bir hale gelebilir. Yeni tanıştığınız kişiler hakkında acele karar vermeyin. Aniden bitebilir. Eski aşklardan haberler gelebilir. Seyahat planlarınız ve spekülatif konularda ise terslikler olabilir. Çocuklarınızla ilgili konuları dikkate almalı, iletişim kopukluklarına dikkat etmelisiniz. 13 Şubat sonrası ise, aile fertleri ile iletişimde beklenmedik aksaklıklar yaşanabilir. Fikir ayrılıklarına yaşanabilir. Evde düşünülen yenilikler ve teknolojik değişiklikler konusunda yanlış tercihler yapılabilir, aksaklıklar ve arızalar olabilir. Ev değişiklikleri ya da taşınmalar için uygun bir dönem olmayacaktır. Satın almalar ve finansal yatırımlarda acele edilmemeli.

Yay ve Yükselen Yay

Balık burcunda başlayacak Retro nedeni ile ev, yuva ve ailenizle ilgili konularda karışıklıklara neden olabilir. Özelikle yerleşimle ilgili sorunların içinden çıkmakta zorlanabilirsiniz. Kararsızlıklar ve yanlış anlaşılmalar olabilir. Aile büyükleri ile ilgili konuları yeniden ele almanız gerekebilir. 13 Şubat sonrası yakın çevre ile iletişimde, kardeşlerle ilgili konularda yanlış anlamalar gündeme gelebilir. Birtakım yazışmalar ve konuşmaların tekrar yapılması, eğitim çalışmaları,  yolculuklar ve anlaşmaların yeniden gündeme taşınması da söz konusu olabilir.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Balık burcunda başlayacak Retro ile her tür iletişiminizde aksaklıklara yaşanabilir. Kardeşler yakın çevre ve akrabalarla ilişkilerde yanlış anlamalar olabilir. Seyahatler, sözleşmeler, işle ilgili konuşmalarda karışıklıklara dikkat. Verilen sözlerin yerine getirilmemesi sonucu sorunlar öne çıkabilir. Zihinsel çalışmalarda konsantrasyon eksikliği dikkat çekebilir.13 Şubat sonrası ise finansal konularda zorlanabilirsiniz. Yaptığınız alışverişlerde özenli olmalısınız. Özellikle elektronik alım satımlarında hatalar yapılabilir. Gözden kaçırdığınız ayrıntılara yeniden göz atın. Kazançlarınızı ilgilendiren konuşmalar ve sözleşmelerde gündemde olacaktır. Ödeme veya beklediğiniz paralarda gecikme olabilir.

Kova ve Yükselen Kova

Balık burcunda başlayacak Retro sizi parasal alanda etkileyebilir. Kazançlarınızla ilgili aksaklıklar ve gecikmeler öne çıkabilir. Yanlış anlaşılmalar ve kararların sonucunda beklemeler gündeme gelebilir. Maddi alanda eksik ve bitirilmesi gereken konularda ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Konuşulması gereken paylaşımlar, yeniden düzenlemesiz gereken gelişmeler olabilir. Risk getirebilecek yatırımlar, başkaları yanlış yönlendirmesi sonucu kayıplar yaşanabilir.

Balık ve Yükselen Balık

Burcunuzda yaşanacak Retro ile sezgilerinizde artışlar olabilir. Ancak hayal gücüne dayalı düşünceler ve rasyonel olmaktan uzaklaşma riski yanlış anlamaların öne çıkacağını gösteriyor. Kendinizi ifade etmekte yaşanabilecek sorunlar gündeme gelebilir. İlişkiler ve ortaklıklarla ilgili konularda karar vermek zorlaşabilir. Kendinizi kandırabilirsiniz. 13 Şubat sonrası ortak hareket edilmesi gereken işler, ortağınız ve partnerinizle ilgili süreçler sorun yaratabilir. Olayların getirdiği karmaşa ve dedikodulara dikkat edin. Bu konularda kendinizi anlatmakta zorlanabilirsiniz.

 

Sevgilerimle

Güner Yönel

Şubat 2014, Moda,

gyonellibra@gmail.com