Haftalık Burçlar

  • 9 Haziran 2014
Haftalık Burçlar

Merhabalar,

Haftanın rengi biraz stresli olabilir!

Öncelikle Venüs/Satürn etkisi, bir takım testler, ilişkilerde mesafe, keyif aldığımız şeyler, sosyal yaşantımız ve finansal konularda bizi zorlayacaktır. Sağlam ilişkilerin sınanacağı, ancak yaşanan testlerden başarıyla geçenlerin güçleneceğini bağlar gündemi meşgul edeceğe benziyor. Açıkçası, romantizmden ziyade, olgunlaşmak ve ilişkilerde elle tutulur beklentiler içinde kalarak bu etkiyi olumlu kullanabiliriz. Aynı zamanda maddi durumunuzla ilgili konulara daha gerçekçi bakmak, kısıtlı şartları aşma çabamız da söz konusu. Finansal alanda risk almaktan çok, geleceğe dair plan yapacağımız bir hafta olacak. Zorlandığımız konularda bizi kendi gerçeklerimizi görmeye zorlayan getirileri olacaktır.

Mars/Pluton etkisi ise, engellere karşı mücadele gücümüzü anlatıyor. Hırs, her ne olursa olsun hedefe ulaşma arzumuz artabilir. Birtakım güç çatışmaları dışında kalmalı, soğukkanlı olmalıyız. Fiziksel mücadele ve risk alma eğilimi de işin içinde olunca otokontrol önem kazanacak. Aynı zamanda tutkular ve arzular peşinde koşarken çok düşünmeden güdüsel hareket etme riskini unutmayalım. Öfkemizi kontrol etmeli yıkıcı olmaktan kaçınmalıyız. İş ya da ilişkilerde daha fazla rekabet içine girmek güç gösterisine dönüşebilir. Değişimin getireceği fırsatlara açık olmalıyız.

 *Haftanın diğer önemli gelişmesi ise, 13 Haziran Cuma günü  yaşanacak Dolunay olacak.

Koç Burcu/Yükselen Koç/ Ateş- Öncü 

Bu hafta Merkür Retro hareketinin etkilerini dikkate alarak planlarınıza odaklanın.  Özelikle yerleşimle ilgili sorunlar belki yaşadığınız mekanda aksayan konular sizi meşgul edecektir. Ayrıca evde yaşanan hareketlilik artabilir. Ancak yakınlarla iletişimde yaşanacak olası yanlış anlamaları hoş görmeye gayret edin. Alım satım işlerinizle ilgili konuları ise aceleye getirmeyin. Kişisel gelirlerinizde yaşanan olumlu havaya rağmen bu hafta dikkatli olmalısınız. Alacak verecek konuları, başkalarına destek olmanız gelişmeler olabilir. Geçmişten gelen borçlara yönelik konulara çözüm odaklı yaklaşılmalı. İşle ilgili olumlu bağlantılılar da yok değil. Ancak üstler ve özel ilişkilerde gerginlikleri iyi yönetmek gerekiyor. Harcamalarınıza göz atmak, gerçekten ihtiyacınız olan şeylere yönelmek en doğrusu. Finansal yatırımları akılcı biçimde ele almak, uzun vadeli planlara göz atmakta fayda var.

13 Haziran günü yaşanacak Dolunay ise,hayatınıza yeni bir ivme kazandıracak. Yurt dışı seyahatleri, eğitim konuları, fikir alışverişi içinde olduğunuz kişilerle görüşmeler hızlanabilir. Ticari konular, ihracat ve ithalat bağlantılarınız öne çıkabilir. Yeni pazar arayışları ve tanıtımlar adına önemli gelişmeler beklenebilir. Varsa hukuki konularda beklediğiniz sonuçlar ve görmediğiniz akrabalarla haberleşme trafiği artacaktır.

Boğa Burcu/Yükselen Boğa/Toprak-Sabit

Haftayı Yengeç burcunda süren Merkür Retro hareketinin etkilerini dikkate alarak geçirin. Olası aksaklıklar kardeşler, yakın çevre ve akrabalarla ilişkiler üzerinden sizi etkileyebilir. Yanlış anlamalara dikkat edin. Seyahatler, sözleşmeler, işle ilgili konuşmaların getireceği karışıklıklar olabilir. Verilen sözlerin ne derece doğru olabileceği üzerinde düşünmelisiniz. Zihinsel çalışmalar ya da yaratıcı uğraşlarda konsantre olunması gerekli konulara dikkat çekecek. Haftanın en önemli gelişmesi ilişkiler ve ortaklıklar alanında sizi bekliyor. İkili ilişkilerin getirdiği sorumluluklar karşısında zorlanabilirsiniz. Bir takım testler, her açıdan sizi bağlayan maddi manevi paylaşımlar sorun kaynağı olabilir. Başkalarının dayattığı zorluklara direnç göstermemeli, paylaşmaya açık olmalısınız. Aksi halde kopmalar yaşanabilir. Ortaklıklar, işbirliği içinde kalınması gereken konulara başkasının gözünden bakmaya gayret etmelisiniz.

13 Haziran günü yaşanacak Dolunay ise,sizin açınızdan oldukça önemli. Miras, ortaklaşa paylaşımlar, krediler, sigorta primleri ve yeni destekler üzerinde durulabilir. Bu konularda daha fazla iletişim içinde kalarak ilerlemeye çalışmalısınız. Yeni destekler yolda olabilir fakat, kendi kişisel harcamalarınızı da göz atmakta fayda var. Gelir gider dengenizi bozan borç konuları önemli olacak.

İkizler Burcu/Yükselen İkizler/Hava-Değişken

Haftaya devam eden Merkür Retro etkisini dikkate alarak başlamalısınız. Maddi alanda üzerinde durulması gereken konular öncelikli olacak. Risk içeren konular, hırsınızı kontrol etmeniz gereken ortak paylaşımlar ve aşk hayatınızda bir takım testler var. Özellikle sosyal çevreyi içine alan konular, geleceğe dönük ümitler ani değişiklikleri önemsemelisiniz. Haftanın diğer önemli konusu ise ilişiklerde yaşanan kopukluk, kendi içinize dönük zamanların getirdiği melankoli olacak. Kendinizi daha yalnız hissedebilir aşkta fazlaca karamsarlığa kapılabilirsiniz. İş ortamında ve günlük rutinlerde başkalarına daha çok destek olmak, yük almak yorucu şartları beraberinde getirecektir. Sağlık konularında temkinli olun. Şayet yaratıcı bir iş üzerinde duruyorsanız, daha özenli, gayretli ve sizi en iyi yansıtan konular üzerinde çalışmalar yapabilirsiniz. Bu yolla gelecek kazançlar olabilir.

13 Haziran günü yaşanacak Dolunay ise, her açıdan önemli olacak. İlişkilerinize yönelik soru işaretleri açığa çıkabilir. Zorluk içinden geçen bazı ilişkiler sonlanabilir. Ancak yeni ilişkiler, beraberliklerde unutulmamalı. Yeni ortaklıkların önünün açılacağı kararlar alınabilir. Aynı zamanda maddi konuları içine alan yeni anlaşmalar veya ortaklıklar konusunda Merkür etkisini unutmamalısınız.

Yengeç Burcu/Yükselen Yengeç/Su-Öncü

Burcunuzda yaşanan Retro ile haftaya giriş yapıyorsunuz. Kendinizi anlatmakta yaşanan sorunların farkında olmaya çalışmalı, önemli kararlar almadan önce üzerinde iki kez düşünmeli ve önemli adımlarınızı, projelerinizi yeniden şekillendirmelisiniz. İlişkiler ve ortaklıklarla ilgili konularda karar vermekte aceleci olmayın. Hafta ortası sosyal ilişkiler, dostluklar ve grup çalışmaları adına yeni yükler alabilirsiniz. Aynı zamanda işten beklenen gelirlerde gecikmeler, ya da uzlaşmak zorunda kalacağınız şartlar oluşabilir. İş hayatında yaşanan yenilenmeler ivme kazanırken, ailenizle ilişkilerde gerginliklerin yıpratıcı olmasına izin vermeyin.  Zira ortaklıklar ve özel hayata yansıyan terslikleri akıllıca yönetmek ve soğukkanlı olmak konusunda yeteri kadar tecrübelisiniz.

13 Haziran günü yaşanacak Dolunay ise,çalışma ortamında yaşanacak değişikliklere işaret edecek. Çalışma koşullarında size yük olacak konularla ilgilenmek, işle ilgili yeni projelerin sorumluluğunu almak size düşebilir.  Çok çalışmanın getirdiği yorgunluklar ve sağlık temalarına bu sayede göz atabilir, size zarar veren alışkanlıkları bırakabilirsiniz.

 Aslan Burcu/Yükselen Aslan/Ateş-Sabit

Bu hafta sizin için önemli olan ilk detay Merkür Retro olacak. Biraz geçmişe dönmeli, kendi sesinizi dinlemeye çalışırken maddi konularda ve harcamalarda yanlış kararlar almaktan uzak durmalısınız. Birtakım kabullenmeler yaşarken, geçmişe dönük anılar sizi çevreleyebilir. Duyabileceğiniz fısıltılar ya da kafa karışıklıkları sizi yanlış yönlendirebilir. Bazı projeler üretmeye evet, fakat hayata geçirmek konusunda aceleye gerek yok. İş hayatında başlayan olumlu etkiler de göze çarpıyor. Ancak gerek iş ilişkileri, gerekse kendi özel hayatınız açısından bir miktar endişe ve engellenmiş duygusu yaşanabilir. Yeni haftaya kadar test altında olabilirsiniz. İçinde bulunduğunuz durumu her boyutu ile değerlendirmek, hedeflerinize uymayan şartlara göz atmak gerekecek. Yetersizlik duygusu yanında evde ve işte sorumluluklar artacaktır.  Sosyal hayatın getirdiği canlılık, arkadaşlarla olan paylaşımlarda ise keyif devam ediyor.

13 Haziran günü yaşanacak Dolunay ise,aşk hayatınızda sürprizlere dikkat çekebilir.  Romantizm, heyecan, çocuklarla ilgili keyifler, sosyal olanakların getireceği avantajlar sizi mutlu edecek şekilde gelişebilir. Aynı zamanda iş hayatının getirdiği kazançlar, yaratıcı uğraşlar ve önceden atılan adımların, yapılan girişimlerin sonuçlarına odaklanabilirsiniz. Finansal anlamda abartılı harcamalar yapılabilir.

Başak Burcu/Yükselen Başak/Toprak-Değişken

Bu haftaya Yengeç burcunda gerileyen Merkür hareketini dikkate alarak eldeki işler üzerinden ilerleyebilirsiniz. Organize edilmesi gereken konuların üzerinde yeniden durulması gerekebilir. Maddi beklentilerde yaşanan aksaklıklar, aileye ait bir konu sizi hafta süresince meşgul edebilir. Bilgi akışı ve iletişim konusunda tersliklerin getireceği engelleri göz ardı etmeyin. Karşılıklı yardım gerektiren konuları akıcı ilerletmekte zorlanabilirsiniz. Yine hafta ortası yakın çevre, kardeş ilişkileri mesafe kazanabilir, sorunları aşmakta zorlanabilirsiniz. Kısa yolculuklar ve beklenen haberler stres kaynağı olabilir. Devam eden eğitsel uğraşlar, zihinsel çalışmalar ve uzaklara yönelik planlar ise önem taşıyor. Yurt dışı ilişkiler, iletişim ve haberleşme konuları ağırlığını hissettirecektir. Beklentilerinizi ölçülü tutmalı, çok çalışmaya hazır olmalısınız. Üzerinde uğraş verdiğiniz bir konu varsa sizi en iyi yansıtacak yeni formüller ortaya koyabilirsiniz. Kazanç sisteminizde değişiklik getiren gelişmeler yanında, harcamalarda artışlar söz konusu. Hukuki alan veya ticari konularda bazı engellere rağmen sorumlulukların farkında hareket etmek gerekiyor.

13 Haziran günü yaşanacak Dolunay ise,iş ve ev hayatına yönelik konulara vurgu yapıyor. Gelecekle ilgili projelerini ele alabilir, ev, yer değişikliği ve emlakla alakalı konularda elverişli şartlar bulabilirsiniz. Alım satım planlarınızda karar aşamasında olabilirsiniz. Beklenen görüşmeler, konuşmalar öne çıkabilir. Aile hayatınızda olup biten konularda biraz huzursuzluk hakim olacak.

Terazi Burcu/Yükselen Terazi/Hava-Öncü

Bu hafta Yengeç burcunda geri harekette olan Merkür Retro önceliğini koruyor. Kariyer hayatınızda karar verme aşamasına gelmeden önce her şeyi dikkatli incelemeye çalışın.  Üstlerle ilişkilerde yanlış anlamalar, iletişimde yaşanacak aksaklıkları yeniden gözden geçirmek, iş anlaşmalarını ötelemek gerekecek. Hafta ortası ortaklaşa maddi konular, başkalarından beklediğiniz desteklerde sorunlar olabilir. Kriz yaratabilecek etkileri göz önünde bulundurun. Beklediğiniz ödemelerde gecikmeler, sorunlar ya da zorunlu harcamalar olabilir. Ancak bir yandan yatırım odaklı planlarınızı yeniden yapılandıracak adımlar da atabilirsiniz. Özel hayatta ise çalkantı ve gerilimler yükselen bir tansiyona işaret ediyor. Özellikle ilişkileri sakin yönetmek, bağları korumak adına uzlaşı içinde kalmak gerekecek. Aksi halde kopuşlar olabilir. 

13 Haziran günü yaşanacak Dolunay ise,ticari bağlantılar, anlaşmalar, alım satımla ilgili meselelerde yeni gelişmeler olabilir. Belki işle ilgili konuşmalar, yolculuklar, alınan haberler medya bağlantılı işlerinizde beklediğiniz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

Akrep Burcu/Yükselen Akrep/Su-Sabit

Bu hafta Yengeç burcunda süren Retro nedeni ile, yabancılarla bağlantılar ve seyahatlerde yaşanan sorunları minimize ederek ilerleyin. Eğitsel çalışmalara ait plan ve hedeflerde türlü aksaklıklar, yolculuk ve haberleşme ağında olabilecek karışıklıklar olabilir. Karşınıza çıkabilecek değişik fikirlerle ilerlemeniz halinde vereceğiniz kararlara ışık tutacaktır. Hafta ortası sizi zorlayan etkiler öne çıkabilir. Sizin açınızdan sağlam olan ilişkilerin test zamanı diyebiliriz. Geçmişten bu güne yaşanan her şeyi masaya yatırmak için esnek davranarak, mesafe getiren bağları yeniden sorgulama yoluna gidebilirsiniz. Aynı şekilde maddi ortaklıkların, yeni işbirlikleri geliştirmek adına daha somut beklentiler içinde olacaksınız. İşle ilgili yolculuklar, konuşmalar ve iletişim temaları ise biraz yorucu olabilir. Sağlığınızı ilgilendiren konular tekrar gündeme gelirken,  gereken önlemleri almalısınız

13 Haziran günü yaşanacak Dolunay ise,maddi konulara ve kişisel gelirlerde yaşanacak değişiklikler söz konusu. Alacak ve ödemelerinizi yoluna koyacağınız bağlantılar olumlu sonuçlar getirecektir. Beklediğiniz finansal alacaklar hayata geçebilir.

Yay Burcu/Yükselen Yay/Ateş-Değişken

Yengeç burcunda Retro etkileri gündemi koruyor. Bankalarla olan ilişkiler, alacak verecek konuları kendini belli etmekte. Para ile ilgili beklenmedik karışıklıklar üzerinde duracak kararlılığı göstermek gerekecek. Özellikle beklediğiniz finansal anlaşmaların aksayan yanlarına dikkat edin. Ortak kaynaklarda yaşanabilecek karışıklık ve anlaşmazlıklar üzerinde yeniden durulması gerekecek. Hafta ortası sizi sıkıştıran iş ilişkileri, görüşmeleri ve düzen sağlanması zorunlu olan şartlar altında görünüyorsunuz. İşlerinizi ilerletmekte sorunlar yaşanırken, iş ilişkileri gerilebilir, destek almakta zorlanabilirsiniz. Finansal anlamda bazı engeller ve dikkatli olunması gereken ortak para konularına özen göstermelisiniz.

13 Haziran günü yaşanacak Dolunay en çok sizi yakından ilgilendirecek. Stres kaynağı olan konular sizi zorlayabilir. Özellikle sağlığınız ve fiziki görünümünüzle ilgili konulara öncelik vereceksiniz. Ancak sizi zorlayan ilişkiler, evlilik temaları veya ortaklaşa konulardan kaynaklanan problemler her açıdan zorlayıcı olabilir.

Oğlak Burcu/Yükselen Oğlak/Toprak-Öncü

Yengeç burcunda süren Retro etkileri ilişkiler ve ortaklıklar alanında bazı karışıklıkları karşınıza çıkarmış olmalı. Karşınızdaki kişilerle akılcı bir iletişim kurma gayretiniz olmalı. Aranızda yaşanan problemlerini çözmek konusunda yeni çözümler üretmek gerekebilir. Planlanan iş konuşmaları yeniden gündeme gelecektir. Evlilik aşaması içinde olanlar karar alırken aceleci olmamalı. Aynı şekilde hafta ortası özel ilişkiler ve aşk hayatında sevgi paylaşımları, hayatın olumlu yanlarını yaşamakta bazı kısıtlamalar olabilir. Aşkta tutku ve ego sorunlara yol açabilir. Çocuklarınızla ilgili sorunlara odaklanma zorunluluğu doğabilir. Özellikle sosyal alanda alınan sorumluluklar sizi bağlarken, gevşemekle zorlanabilirsiniz. Belki bu hafta üzerinde çalıştığınız konulara daha farklı gözlerle bakacak somut işler çıkarmak adına sıkı çalışacaksınız. İş hayatında harekete sizi geçiren olumlu gelişmeler de beklemelisiniz.

13 Haziran günü yaşanacak Dolunay ise, size karışıklık ve beklemediğiniz sorunlar taşıyabilir. Sağlıkla ilgili konularınıza zaman yaratmak ve gerekenleri yapmak adına harekete geçmelisiniz. Biraz yalnızlık ve olayların dışında kalmak gerekebilir. Yine işle ilgili konular gündeme gelirken, sonuç almakta zorlanabilir, olayların olgunlaşmasını beklemek durumunda kalabilirsiniz.

Kova Burcu /Yükselen Kova/Hava-Sabit

Yengeç burcunda süren Retro, sizi çalışma hayatınız ve iş ortamına ait konularda yaşanacak karışıklıklar üzerinde durmaya itiyor. Günlük uğraşlar ve zorunlu rutinlerle ilgili aksaklıkları yönetmeye çalışırken planlarınızda esnek olun. Bir önceki projeleri bitirmek için daha gayretli ve planlı olmaya çalışın. İş başvuruları ve görüşmelerin Retro sonrasına bırakılmalı. İş hayatında süren yoğunluk ise size daha fazla sorumluluk taşıyor. İş ilişkileri ve özel hayata dair konularda dengede kalırken, ev hayatınız ve ilişkilerde sınırlanma duygusu hakim olabilir. Yaşadığınız yere ait  yaşanan duraksamalar sizi çözüm bulmaya biraz da yalnız olmaya itecektir. Önümüzdeki haftaya kadar aile içi ilişkileri sakin yönetmekte fayda var. Yurt dışı ilişkilerin, hukuki konuların getireceği baskıları sağduyulu yönetmek, sıkıcı gelişmelere zemin hazırlamaktan kaçınmak gerek.

13 Haziran günü yaşanacak Dolunay ise, sizi yeni arkadaşlıklar ve çevreler edinmek adına şans getiren etkiler var. Dostluklar, diğer kişilerden göreceğiniz destekler yolda. Hayatınıza renk katacak aktiviteler içinde yer alabilirsiniz. Yalnız olan Kova’lar ise içinde bulundukları sosyal ortamlarda yeni bir aşk ilişkisine yol alabilir. Romantizm ve heyecan bir arada olacaktır.

Balık Burcu/Yükselen Balık/Su-Değişken

Yengeç burcunda süren Retro aşk hayatınız ve sevgi ilişkilerinizde karışık Eski aşklardan gelen haberler, konuşmaların getirdiği sorunlara odaklanabilirsiniz.   Çocuklarınızla ilgili konuları dikkate almalı sorunlara tekrar göz atmalısınız. Bu hafta ortası yakınlar ve kardeşlerle ilişkilere dikkat etmeniz gerekebilir. Aynı zamanda eğitim hayatı, iletişim ve yolculuklarda bazı sıkıntılar öne çıkabilir. Temkinli olmalısınız. Yurt dışı bağlantılı olan sorunlara daha reel çözümler bulmak, farkındalık içinde hareket etmek mümkün olacak. Yine hafta ortası dostluklar, içinde bulunduğunuz organize konularda köklü yenilenmeler var. İşbirliği geliştirmek, başkalarına destek olmakta yeterli çabayı göstereceksiniz. Ancak maddi alanda kriz yaratan etkiler sizi sıkıştırabilir. Beklenmedik giderler, ortaklıkların getirdiği parasal yüklerin risk taşıyabileceğini unutmayın.

13 Haziran günü yaşanacak Dolunay ise,iş hayatınızla ilgili konuları açığa çıkaracak. Kariyerle ilgili konularda yeni açılımlar olabileceği gibi, beklenen terfi dikkat çekebilir. Çalışmalarınızın olumlu sonuçları dikkat çekeceğinizi de anlatıyor olabilir. Yeni destekler hızlanabilir.

Sevgilerimle

Güner Yönel

Haziran 2014, Moda