Haftalık Burçlar 26/31 Mayıs

  • 24 Mayıs 2014
Haftalık Burçlar 26/31 Mayıs

Merhabalar,

Haftanın en önemli gelişmesi 28 Mayıs Çarşamba günü saat 21 40 civarı İkizler burcunda yaşanacak Yeni Ay olacak. Ancak NEPTÜN ile olan kare açısı bizlere pek çok konuda belirsizlikler, net olmayan adımlar, riskli durumlar ve pasif olmaya iten şartlar getirebilir. Fazla hayalperestlik, ayağı yere basamamak ve fedakarlık gerektiren konular öne çıkabilir.  Aynı zamanda sağlığımız,  baba ya da erkek figürleri ile olan bağlarımız, hedeflerimiz ve kariyerimizle ilgili alanlarda gözü kapalı hareket etmek yanında dağıtıcı etkiler getirebilir.

*Akla dayalı her konuda ikilemlere, çift durumların getirdiği huzursuzluklara dikkat etmeliyiz. Ticari faaliyetler, eğitim, üzerinde çalışılan değişik projeler ve bilgi içeren her konunun ne kadar uygulanabilir olduğuna bir kez daha göz atmalıyız. Zira Merkür son derecelerde iken, bizlere huzursuzluk, bilgi akışında karmaşalar, yanıltıcı haberler yanında doğru ile yanlışın ayır edilememesinin getirdiği puslu şartlara karşı uyanık olmamız gerektiğini söylüyor.

Önümüzdeki Hafta Merkür RETRO hareketinin etkilerini takip edebilirsiniz.

Koç Burcu/Yükselen Koç/Ateş-Öncü

Haftaya Jüpiter/Satürn uyumlu açısının getirdiği fırsatları kullanmaya devam ederek başlıyorsunuz. Özellikle, toprağa ait ya da eve yönelik yatırım girişimlerinizde istikrarlı kararlar alabilirsiniz.  Hafta ortasına kadar maddi ve manevi güven ihtiyacınız yanında kararlı ve tutarlı beklentilerle maddi konularda kazançlar söz konusu.

Çarşamba günü yaşanacak Yeni Ay,  çevresel faktörler yanında size yeni adımlar getirecek. Beklenen haberler, iletişim ve eğitsel temalarda önünüzü açan girişimler yapılabilir. Yer değişiklikleri düşünenler için bu süreçte harekete geçirici şartlar oluşabilir. Kardeşler ve yakın çevre ile iletişim yoğunlaşabilir. Ancak bazı belirsizliklere hazırlıklı olun. Özellikle ticari bağlantıları olanlar. Kafa karışıklıkları ve konsantrasyon eksikliği nedeni ile gözden kaçıracağınız şeyler risk getirebilir. 

Yine hafta ortası ikili ilişkiler ve ortaklıklarda cesaretinizi ortaya koyacağınız adımlar söz konusu. yaşanan terslikleri aşma gayretiniz yanında, şanslı etkilerle beklentileriniz büyüyecektir. Aşırı ego problemlerine ise dikkat edilmeli. Aşk ilişkileri ve yaratıcı konularda cesaretiniz artacak.

29 Mayıs’tan itibaren Venüs 2. Eviniz Boğa burcunda olacak. Size maddi alanda daha fazla huzur ve güvenlik duygusu ile hareket edeceğiniz imkanlar getirecek. Gerek kişisel kazançlar, gerekse ortaklıklar ve işbirliği içeren konulardan gelebilecek kazançla söz konusu. Hafta sonu ailenize ve evde yapılması gereken konulara daha fazla yer açmaya çalışmalısınız.

Boğa Burcu/Yükselen Boğa/Toprak-Sabit

Haftaya Jüpiter/Satürn uyumlu açısının getirdiği fırsatları kullanmaya devam ederek başlıyorsunuz. Kariyer hayatına yönelik beklentilerin dengeli ilerletilmesi ile geniş imkanlar bulunabilir. Çevresel etkiler, eğitsel ve yolculukların getireceği fırsatlar üzerinde durulabilir. Pazartesi duygusal açıdan sizi kısıtlayan ilişkilerde dikkatli olmalı, sorumluluk duygusu ile hareket etmelisiniz. Maddi manevi güven ihtiyacınız yanında, sahip olduklarınızı korumak yönünde adımlar atabilirsiniz.

Çarşamba akşamı yaşanacak Yeni Ay, maddi konularda harekete geçirici etkileri hızlandırıyor. İkna edici yanlarınızla işbirlikleri kurabilir, kazançlara yönelik ticari girişimler yapabilirsiniz. Yetenekler, iş gücünüzün yenileyeceği adımlar atabilirsiniz. Kendinize olan güveniniz artarken, ortak iş projelerinin getirdiği imkanların akıcı ilerleyeceği bu dönem bazı belirsizlikler kaygıları da beraberinde getirecektir. Sonunu bilemediğiniz kararlar alırken dikkatli olmalı, başkalarının getireceği parasal sorumluluklarda sınır çizmelisiniz. Bir yandan da bütçenizi daha rasyonel biçimde dengelerken, herkesin yararına olabilecek anlaşmaların hayata geçmesi adına gerçekçi olmalısınız. Spekülatif adımlardan kaçınmalısınız. 

29 Mayıs’tan Venüs 1. Evinizde. Artık farkında olmadığınız, kontrol edemediğiniz sorunları aşıyorsunuz. Kendinize özen göstereceğiniz, ilişkiler ve hayatın olumlu yanlarına yakınsınız. Maddi manevi açıdan sizi besleyen konular ve ilişkilerde olumlu geçecek bu süreç değişik fırsatlar getirebilir. Hafta sonu yakın çevre ilişkileri, kardeşleri içine alan olumlu konuşmalar ve paylaşımlar keyif alacağınız şartlar getirecektir.

İkizler Burcu/Yükselen İkizler/Hava-Değişken

Haftaya Jüpiter/Satürn uyumlu açısının getirdiği fırsatları kullanmaya devam ederek başlıyorsunuz. Çalışma koşullarının getirdiği sorumluluklardan kazançlı çıkma çabanız söz konusu. Parasal alanda kalıcı değerler yaratmak adına gözle görünür sonuçlara odaklanmaya devam edeceksiniz.

Çarşamba günü yaşanacak Yeni Ay öncesi biraz sıkışık, sizi bekleten şartlar içinde olabilirsiniz. Akşam saatlerinde oluşan Yeni Ay ile kendinize yeni hedefler seçerken, kişisel konularınıza yönelik girişimlere akılcı yaklaşmak gerekecek. Önemli adımlar, direk kendinizle ilgili beklentiler, yakın çevre dışında eğitsel konuların getirdiği fırsatlar üzerinde durmakta acele etmeyin. Farklı öneriler ve fikir alışverişleri öne çıkarken, ikileme düşebilirsiniz. Ayrıca hafta boyunca üstlerle ilişkiler yanında iş hayatına dair planlarda, aileye ait konularda aşırı idealizmin yanıltıcı sonuçlar getirme riski var. Kafa karıştıran her konuya çekinceli yaklaşmanızda fayda var.

29 Mayıs’ta Venüs 12. Evinizde olacak. Maddi açıdan belirsizlik yaratan endişelerin yaşanacağı bir süreç olabilir. Geçmişten gelen maddi bir problemin getireceği sorunlara karşı dikkatli olmalısınız. Sanatsal uğraşlar, çocuklarla ilgili konularda ise yükselen bir enerji olsa da temkinli hareket etmelisiniz. Ayrıca düşüncesizce yapılacak harcamalar yük getirebilir. Fırsatları hayata geçirmekte zorlanabilirsiniz. Ayrıca özel hayata dair endişeler, belirsizlikler sorun kaynağı olarak karşınıza çıkacaktır. Hafta sonunda iş ve maddi konular, harcamalarınız, nakit durumunuz ve eve yönelik planlarınız hakkında yeni çözümlere odaklanabilirsiniz.

Yengeç Burcu/Yükselen Yengeç/Su-Öncü

Haftaya Jüpiter/Satürn uyumlu açısının getirdiği fırsatları kullanmaya devam ederek başlıyorsunuz. Kişisel yeteneklerinizi ortaya koymak konusunda kalıcı adımlar atmaktaki kararlılığınız sürüyor. Üzerinde ciddiyetle durulan projelerin somutlaştırmak adına destekler alabilirsiniz. Duygusal açıdan konsantre olduğunuz konular üzerinde kararlılıkla durabilirsiniz. Çarşamba akşamına kadar arkadaşlarla duygusal paylaşımlarınız öne çıkıyor.

Çarşamba akşamı yaşanacak Yeni Ay, sizi kırılgan ve endişeli duygular içine itebilir. Belirsizlikler ve kardeşlere yönelik konular kafa karıştırabilir. Düşüncelerinizi hayata geçirmekte zorlanabilirsiniz. Beklemede kalmalı, önünüzü göremediğiniz konuların dışında hareket etmelisiniz. Bu süreçte size zarar verebilecek duygu ve düşüncelerden arınmaya çalışmanız gerek. Sağlıkla ilgili sorunlarınız varsa hayıflanmak yerine gereken kontrollere yönelmeye gayret edin. Kabullenmeniz gereken bazı konular, arkanızdan yapılan dedikoduların dışında kalmaya çalışın. Önceden göremediğiniz konular aniden ortaya çıkabilir ve sizi önlem almaya itebilir.

29 Mayıs itibari ile Venüs 11. Evinizde olacak. İşten işten gelen kazançlar yanında, sosyal hayata dair olumlu gelişmelerin başlaması ile moraliniz yükseliyor. Gelecekle ilgili konularınız maddi konuları içine alacak şekilde tasarlanabilir. Hafta sonunda bazı engelleri sezgilerle aşma şansınız başlıyor. Aynı zamanda aileniz ve sevdiklerinizle bir arada olabilir, manevi açıdan sizi besleyen, huzur veren konulara yönelebilirsiniz.

Aslan Burcu/Yükselen Aslan/Ateş-Sabit

Haftaya Jüpiter/Satürn uyumlu açısının getirdiği fırsatları kullanmaya devam ederek başlıyorsunuz.  İç dünyanızda yaptığınız yolculuk sürerken, ortaya çıkan düşünceler somut biçimde öne çıkmaya başlıyor. Ruhsal açıdan size olgunluk kazandıran koşullar ve huzur arayışı ile sorunlara arkanızı dönme vakti. Çarşamba akşamına kadar iş hayatında ve evde sizi sıkıştıran koşullar sorumluluk getirecek. Sosyal hayatta başlayan canlılık motive olacağınız konulara, kendinizi ifade edeceğiniz çalışmalara işaret ediyor.

Çarşamba akşamı yaşanacak Yeni Ay, sosyal aktivitelerin getirdiği konularda akıcı şanslar getiriyor. Kendinizi gruplar ve çeşitli organizasyonlar içinde gösterme şansınız artacaktır. Arkadaşlarla zihinsel bir çalışmanın zemini hazırlanırken, insanları bir araya getirme becerisi gösterebilirsiniz. Sosyal ilişikler ve güçlü kişilerle bir araya geleceğiniz olanaklar değişik fırsatlara yol açabilir. Gelecekle ilgili planlarınızda acele etmeyin. İşten beklenen parasal desteklere açık olurken,  maddi beklentilerde akılcı davranmak gerekiyor. Arkadaşlarla ya da başkaları ile olan ortak para konuları, risk içeren ödemeler ve alacaklar üzerinde dikkatle durmalısınız. Sizi çözen ve dağıtan belirsizlikler güven kaybı yaratabilir. Hayal kırıklıklarına yol açacak ayrıntılara dikkat edin.

29 Mayıs ise Venüs 10. Ev yolculuğu ile işe ait hedefleriniz yanında iş hayatında öne çıkacağınız, maddi açıdan çeşitli fırsatlar elde edeceğiniz süreç başlıyor. İş görüşmeleri, başarılarınızın görüneceği ve güven yaratmak istediğiniz bir dönem olacak. Hafta sonu iç sesinizi dinlemeli, sezgilerinize güvenmelisiniz. Ufak ta olsa ailevi konular, kendi iç hesaplaşmalarınız yıpratıcı olabilir. Geri planda kalmalı, bulanık etkilerin getireceği belirsizliklere ve dedikodulara karşı önlem almaya başlamalısınız.

Başak Burcu/Yükselen Başak/Toprak-Değişken

Haftaya Jüpiter/Satürn uyumlu açısının getirdiği fırsatları kullanmaya devam ederek başlıyorsunuz. Gelecekle ilgili aksayan planlarınızı somut hayatın gereklerine göre düzenleme çabanız sürmekte. Zihinsel açıdan konsantre olduğunuz eğitim konuları uzun vadeye yayılacak projeler haline gelebilir. Aileyi ilgilendiren hedefler hızlanabilir.

Çarşamba akşamı yaşanacak Yeni Ay, size iş hayatında önemli bir dönemde olduğunuzu hatırlatacak. Özellikle kariyere yönelik hedeflerde, ortaklıklarda akışta kalmalı, değişken şartları iyi yönetmelisiniz. İşle ilgili konularda değişik görüşmeler yapabilir, kariyerde beklentilerin hızlanması ile sürpriz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ancak ortaklaşa işler, işbirliği gerektiren konular ve ilişkilerde hayal ve gerçeği ayırt etmek durumundasınız. Önerilerin, kafanızda şüphe yaratacak tekliflerin ne kadar gerçekçi olduğu konusunda temkinli hareket etmelisiniz. Aldatıcı etkiler altında olabilirsiniz. Eşin veya ortağın yaşadığı belirsizlikler sizi yakından ilgilendirebilir.

29 Mayıs’ta Venüs 9. Ev yolculuğu ile uzak çevre ilişkilerinde sıcak ve uyumlu bir döneme yöneleceğiniz süreçler başlıyor. Özellikle yolculuklar ve eğitsel temalarda beklentileriniz büyüyor. Bunun yanında becerileriniz ve kaynaklarınızı büyütebileceğiniz çok uluslu bağlantılar içinde olabilirsiniz. Hukuk, medya bağlantılı konular öne çıkabilir. Kendinizi geliştireceğiniz değişik kurslar belki maddi konuları içine alan ortak bir konu gündeme gelebilir.

Terazi Burcu/Yükselen Terazi/Hava-Öncü 

Haftaya Jüpiter/Satürn uyumlu açısının getirdiği fırsatları kullanmaya devam ederek başlıyorsunuz.  Kariyer alanında arayışlarınız, işe ve paraya ait beklentilerde dengeli ilerleme şansınız var. Ayrıca ailevi konular yanında işle ilgili planlara uzun vadeli bakma kararlılığı göstereceksiniz. Çarşamba akşamına kadar maddi açıdan endişe getiren ortak para konularına dikkat edin.

Çarşamba akşamı yaşanacak Yeni Ay, yurt dışı ilişkilerin hızlı biçimde hayatınıza gireceğini anlatıyor. Yeni fikirler, kişiler, medya ağları ile olan ilişkiler ve araştırma gerektiren çalışmalar besleyici bir süreçten geçtiğinizi söylüyor. Entelektüel becerileriniz üzerinde çalıştığınız konularda kendinizi geliştireceğiniz fırsatlar bulabilirsiniz. İş ve gelecekle ilgili planlarınıza çok daha rasyonel bakacağınız bu dönem size çok şey vaad edecek. Hayata bakışınızı yenilemek üzere başkalarından çok şey öğrenebilir, eğitimi içine alan her yeni konuya girişebilirsiniz. Sizi çözebilecek ve rehavete götürecek etkileri dikkate alarak, cesaretinizi toplamaya çalışmalı, seyahat planlarında yaşanacak tersliklere dikkat etmelisiniz. İşe ait konular, hizmet temalarının getirdiği yeni fedakarlıklar sorun yaratabilir.

29 Mayıs tarihinden sonra Venüs 8. Evinizde olacak. Ortak paralar ve finansal açıdan sizi bağlayan konular başlıyor. Kişisel para durumunuz yanında, ortaklaşa yatırımları yönetmek konusunda şanslı bir dönem olabilir. Yaşanan ekonomik krizlere çözüm üretecek destekler bulabilirsiniz. Ancak Mars Terazi yolculuğu devam ederken tek başına ilerlemek ve aşırı güvenin getirebileceği riskleri unutmayın. Borç ve alacakların yeniden planlayarak, kredi konuları üzerinde durabilirsiniz. Eşin ya da ortağın para durumunda yaşanan olumlu gelişmelerden faydalanabilirsiniz. Hafta sonu iş ve eve ait konular yanında, hafta başında neler yapacağınıza dair planlar peşinde olacaksınız.

Akrep Burcu/Yükselen Akrep/Su-Sabit

Haftaya Jüpiter/Satürn uyumlu açısının getirdiği fırsatları kullanmaya devam ederek başlıyorsunuz. Üzerinizde taşıdığınız sorumluluklar daha akıllıca yönetecek, uzun vadeli ve istikrarlı biçimde yol alacaksınız. Özellikle mesleki konularda kendi istekleriniz doğrultusunda ilerlemek ve gelişmeye açık durmak en büyük şansınız olacak. Çarşamba akşamına kadar ilişkilerde maddi manevi güven paylaşımı sizi meşgul edecek.

Çarşamba akşamı yaşanacak Yeni Ay gündeminize bazı huzursuzluklar getirebilir. Belirsiz bilgilerin getireceği gelişmeler ve çift durumlar ortaklaşa para konuları ve risk getirebilecek adımlarda sizi uyaracaktır. Özellikle başkalarının kaynaklarına ait sorumluluklarınız varsa. Yeni kaynak arayışınız, kredi ve alacak konuları, belki finansal ortaklıklar üzerinden yaşanacak değişim önünüzü açabilir. Fakat beklenmedik ödemelere hazırlıklı olmalısınız. Yeni kaynaklar bulunabileceği gibi, ödemelerinizi düzenlemek konusunda çözümler üretmelisiniz. Ancak karşılaşacağınız çift durumlar huzursuz edici belki de güven sarsıcı olabilir.

29 Mayıs’ta ise Venüs 7. Evinizde olacak. İlişkilerde güven ve huzur tesis etmek adına olumlu bir döneme gireceksiniz. Maddi manevi ortaklıkların, işbirliklerinin getireceği avantajlar öne çıkacak. Yeni anlaşmalar, ortaklıklardan, anlaşmalardan gelecek avantajlar süren sorunlara ilaç olacaktır. Hafta sonu yolculuklar ya da eğitsel temaların getirdiği iletişim konularına yönelebilirsiniz.

Yay Burcu/Yükselen Yay/Ateş-Değişken

Haftaya Jüpiter/Satürn uyumlu açısının getirdiği fırsatları kullanmaya devam ederek başlıyorsunuz. Sizi bir süredir bağlayan maddi sorunlara çözüm bulmak, işe ait belirsiz şartları aşmak için daha umutlusunuz. Aileden gelen konular, miras ve yatırımlar siz bu süreçte daha kazançlı çıkabileceğiniz eylemlere sürükleyecektir. Çarşamba günü  iş ve günlük rutinleri düzenleme çabası göstermelisiniz.

Çarşamba akşamı yaşanacak Yeni Ay ile ortaklıklar, yakın arkadaşlıklar ve işbirliği içeren konularda önemli başlangıçlar dönemi. Dışsal koşuları iyi sorgulamalı, anlaşmaların yanıltıcı yanlarına da odaklanmalısınız. İletişimin artacağı bu hafta arkadaşlarla girişilen ortak bir proje hız kazanabilir. Aynı zamanda yurt dışı bağlantısı olan tüm konularda yeni destekler, ortak hareket etmeniz gereken olumlu planlar ortaya çıkabilir. Bu Yeni Ay ortak para konularında, size kriz getiren maddi paylaşımlarda farklı koşulların içinden geçtiğinizi söylüyor. Aile ya da gayrimenkulle ilgili konularda çekinceli olmalısınız. Yer değişikliği düşüncesi olanlar terslikler yaşayabilirler.İyimser ve sorgulamadan atılacak her adım sorun yaratabilir. Merkür retrosu öncesi sizlerin daha dikkatli olmasında fayda var.

29 Mayıs’tan itibaren Venüs 6. Evinizde yerini alıyor. Daha fazla sorumluluk duygusu ile hareket edeceğiniz ve günlük planlarınızı somut işlerle dolduracağınız sürece ilerleyeceksiniz. Çalışma hayatı olanlar ise, işte üretkenlik ve somut işler çıkarma çabası sayesinde iş fırsatları açısından destekleyici şartlar bulabilir. Müşteri ilişkilerinizi doğru yönetebilirsiniz. Fakat organizasyon gerektiren işler, hizmet temalarının getirdiği aşırı sorumluluklar sağlınızla ilgili konuları unutturmamalı.

Oğlak Burcu/Yükselen Oğlak/Toprak-Öncü

Haftaya Jüpiter/Satürn uyumlu açısının getirdiği fırsatları kullanmaya devam ederek başlıyorsunuz. İş hayatında yaşanan engelleri aşma çabanız sonuçsuz kalmayacak. Aynı zamanda ortaklaşa konulardan gelen fırsatlar uzun vadeli planlara dönüştürecek adımlar atılabilir. İş hayatında alınan sorumlulukların getirdiği zorluklara rağmen gelecekle ilgili akılcı projeler üretebilirsiniz.

Çarşamba akşamı yaşanacak Yeni Ay ile gündeminize yeni iş konuları ve çalışma arkadaşları ile ilişkiler yerleşecek. Başkalarının beklentileri daha fazla öne çıkarken, huzursuz edici olabilecek ilişkiler sağlığınızı zorlayabilir. İletişim ve yazışmalar açısından hızlı ve dinamik geçecek bu hafta hizmet temaları da yoğunlaşabilir. Çalışma düzeninizde başlayan değişiklikler, becerilerin yenileyeceği olanaklar olsa da, çalışma düzeninizi etkileyen gelişmeler huzursuzluk yaratabilir İşte görev değişikliklerine yol açacak öneriler alabilirsiniz. Ancak işle ilgili yolculuklar, bilgi akışının getireceği tersliklere karşı önlemci ve uyanık olmalısınız. Detaylar, iletişim araçlarında beklenmedik terslikler yaşanabilir.

29 Mayıs ise Venüs’ün 5. Evinizde yer alması ile hayatın güzel yanları ve çocuklarınızla ilgili konularda keyifli bir dönem başlıyor. Aynı zamanda aşkta huzurlu zamanlar söz konusu. Keyif yaratacak, gevşeyeceğiniz konulara yönelerek pozitif etkilerle buluşacaksınız. İş hayatını ilgilendiren yaratıcı eylemler yeteneklerinizi göstereceğiniz fırsatlar öne çıkarken, yolculuk planları yapabilirsiniz. Spekülatif konularda ölçülü olmak kaydı ile şansınızı deneyebilirsiniz.

Kova Burcu /Yükselen Kova/Hava-Sabit

Haftaya Jüpiter/Satürn uyumlu açısının getirdiği fırsatları kullanmaya devam ederek başlıyorsunuz. Bu dönemde kariyerde alınan sorumlulukları daha iyi değerlendirecek, çalışmaların getirdiği olumlu sonuçlara odaklanacaksınız. Yeni fırsatların getireceği somut kazanımlar öne çıkabilir. Çarşamba gününe kadar evde alınması gereken önlemler ve güvenlik ihtiyacınız üzerinde durabilirsiniz. Bir yanan da yaratıcı konularda size esin veren temalar, hobiler ve sosyal ilişkilerde canlılık sürüyor.  Sanata yönelik yeni çalışmalar planlanabilir. Kendinizi ifade edeceğiniz değişik olanaklar, hayatı oyun gibi göreceğiniz aktivitelerde yeniliklere açıksınız.  Aşk ilişkileri ve spekülatif konularda ise yanıltıcı etkilere hafta boyunca dikkat edin. Çocuklarla ya da gençlerle ilgili konular heyecan verici olabilir.

Çarşamba akşamı yaşanacak Yeni Ay ile planlanan yolculuklar, entelektüel açıdan sizi besleyen girişimler hızlanacak. Aşk ilişkilerinde ve genel olarak hayatın güzel yanlarını yaşamak adına güzel bir süreç başlıyor. Çocuklarla ilgili konular yanında, yaratıcı alanda size esin kaynağı olabilecek pek çok şans bulabilirsiniz. Ortaya çıkabilecek yanlış anlamaların güven sarsabileceği ya da keyiflere yapılan harcamaların artabileceğini unutmayın. Başkalarını etkilemek, dikkat çekeceğiniz yeni projelere odaklanmak adına yenilikler üretebilirsiniz. Medya ve yayın dünyasına ilişkin konular da gündeminizde yer alabilir. Ancak para, spekülatif konuları, yatırım planlarınızda sizi yanıltabilecek etkileri göz ardı etmeyin.

29 Mayıs ise Venüs 4. Evinizde olacak. Yerleşimle ilgili planlar, aileniz ve yuvanızda esen olumlu hava size güven verecek. Özellikle eldeki maddi kaynakların değerlendirilmesi adına kalıcı adımlar atabilirsiniz. Evde güzellik yaratabileceğiniz değişiklikler için harcamalar yapılabilir. Evde keyif ve eğlence yaratacak davetler düzenlenebilir. Hafta sonundan itibaren  düzen sağlamanız gereken koşulları yeniden planlama ihtiyacı doğabilir. Detaylar ve geçmişten gelen iş konularına odaklanabilirsiniz. Günlük hayatın getireceği yükler duygusal açıdan yorucu olacaktır. İşle ilgili eğitim çalışmaları keyifli organizasyonlarla birleştirebilirsiniz.

Balık Burcu/Yükselen Balık/Su-Değişken

Haftaya Jüpiter/Satürn uyumlu açısının getirdiği fırsatları kullanmaya devam ederek başlıyorsunuz. Özellikle yaratıcı konularda, sevgi ilişkilerinde elle tutulur beklentilere odaklanmaya devam edeceksiniz. Çarşamba akşamına kadar kardeşler ve yakınlarla olan ilişkiler, iletişim konuları yoğun geçebilir.

Çarşamba akşamı yaşanacak Yeni Ay sizi evde süren belirsizliklerin üstesinden gelmeye itecek. Yeni adımlar, özellikle yer değişikliği veya emlak alım satımı ile ilgili planlarınız varsa hızlandırmak yerine akışta kalın. Aile ile ilgili bağlarınıza göz atmak, onlarla daha sağlam ilişkiler kurma çabası içine girebilir, bir yandan da yalnız kalma ihtiyacı duyabilirsiniz. Ancak kişisel imajınız yanında öncelikler ve tüm ilişkiler açısından sizi çözen etkiler altında olabilirsiniz. Bu yüzden bedensel olarak sağlıkla ilgili konulara karşı, hafta boyunca dikkatli olmanızda fayda var. Sizi sorumlu kılan her konuda  karar almakta zorlanabilir, yönünüzü kaybedebilirsiniz. Bu yüzden değişken şartlar ve beklenen Merkür Retrosu sizi yakından ilgilendirecek.

29 Mayıs ise Venüs’ün 3. Evinize geçmesi ile yakın çevre ilişkilerinde sıcak ve uyumlu bir döneme ilerliyorsunuz. Özellikle yolculuklar ve eğitsel temalarda destekleyici şartlar içinde olacaksınız. Kısa yolculuklar, eğitim planlarınızla ilgili somut projeler, işle alakalı görüşmeler üzerinde durabilirsiniz. Hafta sonu işle ilgili organizasyonlar, sosyal çalışmalar ve arkadaşlarla keyifli toplantılar planlanabilir. Hafta sonu, aşk ilişkilerinde yaşanan sorunları aşabileceğiniz bir atmosfer doğacak. Sevdiklerinizi korumak, sarıp sarmalamak, çocuklarınızla bir araya gelmek için heveslendirici şartlar bulacaksınız. Aynı zamanda yaratıcı konularda pek çok yenilik yapılabilir. İş hayatınıza yönelik beklentiler büyürken, sezgileriniz ve hayal gücünüze dayanan çalışmalarla öne çıkabilirsiniz.

 Sevgilerimle

 

Güner Yönel