Yeni Ay Boğa burcunda

  • 5 Mayıs 2019
Yeni Ay Boğa burcunda

Merhabalar,

Boğa burcunda 5/19 Mayıs tarihleri arasında etkilerini hissedeceğimiz Yeni ay 01:45 itibari ile 14 drc’de doğdu.

Hayatımızda aradığımız sağlamlık, huzur, güven veren şeylere odaklanırken sahip olmak istediğimiz temaların önemi artıyor. Maddi manevi güven arayışı, huzur, uzun vadeli, temeli sağlam adımlar atmaktan yanayız aslında. Finansal konular, kişisel konforumuz, toprağa dayalı mevzular, gelirler, iş hayatı, parasal boyutu, gayrimenkul konuları ön planda olacaktır. Kişisel değerimiz, öz güvenimiz, maddi/manevi güvenliğimiz, huzurumuz, nakit kaynaklarımız, sahip olduklarımız üzerinden beklentiler güçleniyor doğal olarak!

Sadakat, bağlılık, uzun soluklu beklentiler ilişkiler cephesinde de kendini gösterecektir. Güç ve dayanıklılığı sembolize eden Boğa teması istikrar arayışımıza vurgu yapan gelişmeler içinden geçtiğimizi anlatıyor olsa da; maddi güvenceye olan ihtiyacımıza bakma zorunluluğu ön planda. Uranüs Boğa yerleşimi ise değişimi, cesarete farkındalığa, geleceğe bakmaktan bahsederken yeni ayın ruh’u başkalaşmakta. Özellikle güven, istikrar aradığımız her türlü temada, başlangıçlarımız çok daha fazla yenilik, fark yaratacak enerjilere kapı aralıyor olsa da huzursuzluk yok değil. Bir yandan da finansal konularda çeşitli hassasiyetleri içinde barındırıyor. Yine de bu denli toprak elementi ağırlığı somut dünya gerçeklerine uygun pozisyon almak, sahip olduklarımızı korumak,  riskten uzak durmak konusunda yanımızda. Ki Merkür/Venüs Boğa geçişine yaklaşmışken.

An’ın haritasında Kova burcu yükseliyor!

Bizi bağlayan temalardan, sınırlardan kurtulmak, geleceğe bakmak, özgür kalmak, zaman zaman yalnızlığa dönmek mümkün. Kendi bireysel isteklerimizde kararlı, sabit bir çizgide durmamız olası. Siyaset, sosyal konular, politika da genel olarak toplum gündeminin başlıca konuları olabilir. Mars/Jüpiter karşıtlığı, muhalefet, yabancılarla ilgili her türlü konu, fikir ayrılıkları adına da kutuplaşmaların tartışmaların altını çizmekte. Neptün ile kontağı ise kişisel anlamda yaratıcı çalışmalar adına canlı, geliştirici şartlara zemin hazırlamakta.

Ancak Satürn 12. Evde/Güney düğüm ile birlikte. Ne derece eski düşünce kalıplarından kurtulabiliriz, inandıklarımız doğrultusunda hareket edebiliriz soruları baskı kuracaktır. Hayatı tam anlamı ile kontrol edememek, kendimizle ilgili güven sorumları, elde olmayan nedenler yanında çok daha içe dönük bir bekleyiş hakim bir yandan da. Henüz kendimizden ve hayattan beklentilerimizin olgunlaşmadığı beklemeler etkisini hissettiriyor olabilir.

Yeni ay haritanın 4. evinde doğuyor. Genel olarak çok yakın aile bireyleri, aile içi ilişkiler, anne/baba, yerleşim, güvenliğimiz, yaşam alanımızda kalıcı planlar gündemin başlıkları arasında olabilir. Bir yandan da iş hayatında kendimize koyduğumuz hedeflerin önemi artıyor.

15 Mayıs’a kadar Venüs Koç yerleşimi sabırsız, rekabetçi, risk alabilen, güdüsel hareket etmeye meyil verirken Boğa burcuna geçişi ile daha fazla güven, istikrar, maddi manevi alanda olumlu gelişmelere yakın olunacağını gösteriyor.

Yeni ay haritasında bu hafta özellikle Venüs/Satürn sert karesi belki de ilişkilerde, ortaklıklarda, finansal konularda, elde olmayan durumların, finansal ve kişisel hedeflerde riskten uzak durulması adına destekleyici bulunabilir. Zaman zaman sınırlandığımız şartların baskısı hissedilebiliriz.İki kez düşün sonra harekete geç mesajı var. Hayatın keyifleri, zevkleri, aşkta ciddiyet, sorumluluklar, finansal ve ilişkiler açısından otokontrol söz konusu. Bu durum çeşitli kısıtlamalarla yüzleşmek, gerçekçi olmak, belki de daralan şartların farkında hareket edebilmek adına frene basma zorunluluğuna işaret etmekte.

8 Mayıs sonrası (hilal) vakti harekete geçmek, adımlarımıza hız vermek için uygun şartların farkında olmak üzere yeni ay’dan burçlara tüyolar;

Yükselen Koç:

Yeni Ay sizlerin 2. evinizde. Son günlerde yeni kazançlara yönelik adımlara, finansal durumunuzu ilgilendiren kararlara odaklanmış olmalısınız. İş ve yeteneklerin size sağlayacağı kazanımlar, yeni iş projelerin hazırlıklarına hız verme şansını kullanabilirsiniz. Bu alanda çok daha somut planlar, yeteneklerin kazanca dönüşeceği iş girişimleri, yatırımlara odaklanma zamanı olabilir. Aynı zamanda evin, ailenin kaynakları ya da geçmişten gelen birikimler hakkında uzun vadeli planlar üretiyor olabilirsiniz. Finansal anlaşmaların, mali konuların istediğiniz yönde ilerlemesi, kariyerde, amaçlarda, sorumluluklar, gelecekle alakalı beklentilerde, iş ilişkileri adına temkinli olunmalı.

Yükselen Boğa:

Burcunuzda yaşanacak Yeni Ay etkisi ile bedeniniz, sağlığınız ve ilişkileriniz ön planda. Hayatın keyifli yanları, güven ve huzur arayışınız sizi yenilikler yapmaya itebilir. Mevcut durumunuza yönelik kararlara temkinli bakmalısınız. Zira yeni iş ve projelere odaklanırken özellikle iş, gelirler ve bütçenizi ilgilendiren konularda temkinli olunmalı.  Alım/satım projeleri, ticari konular veya finansal bağlantılar üzerinden ise beklentiler artıyor, Mesleki kazanımlara yönelik adımlarınızda dikkatli olduğunuzda alternatif başlangıçlar yapılabilir. Harcamalarda, yatırım planlarında gereğinden fazla israftan, düşüncesizce hareket etmekten kaçınılmalı.

Yükselen İkizler:

Yeni Ay 12. evinizde gerçekleşiyor. Bu nedenle yalnız kalmak, kendi iç dünyanıza dönmekten yana olumlu şartlar var. Bunu yaparken bilinçaltı korkularınızın maddi konulara yönelik olması mümkün. Bazı endişelerin, korkuların, elde olmayan nedenlerin üstüne çıkma çabası olarak değerlendirmeye gayret edebilirsiniz.  Güven duygunuzu sarsan etkiler, gizli kapaklı işler veya farkında olmadığınız parasal endişelerin esiri olma riskinden sıyrılmak elinizde Sağlık, beslenme, rutin iş hayatını organize etmek adına yeni bir ajanda hazırlanabilir. Biraz esneklik kazanmak,  dengede kalmak ve duygusal açıdan sizi yoran geçmiş etkilerden özgürleşmek mümkün. Her açıdan kişisel adımlarınız yanında iş anlaşmaları ve kontratların ön hazırlıkların yapılma süreci dikkat istiyor. Uzaklarla, yabancılarla ilgili konular, durumlar öne çıkabilir.

Yükselen Yengeç: 

11.evinizde yaşanacak Yeni Ay arkadaş çevreniz, sosyal ilişkilerden gelecek desteklere yol aldığınızı gösteriyor. Ortak yeni organizasyonların, aktif olunacak eylemlerin iş hayatını içine alacak şekilde gelişmesi söz konusu. Bu yüzden kişisel beklentiler ve ileriye dönük umutlarda yeni adımlar üzerinden ilerlemeniz olası. Özellikle uzun vadeli parasal planlarda istikrar ve güven arayışınız kendi çıkarlarınıza sahip çıkmanız konusunda etkili olacaktır. İş anlaşmaları,  parasal açıdan avantaj sağlayan bağlantılar üzerinde akıllıca alınacak kararlara yönelirken endişe yaratan durumları esnek karşılamalısınız. Yenilik yanlısı olmanız yararınıza.  Biraz gizlilik içinde hareket ederken insiyatif almanız gereken iş hedefleri adına hazırlıklar ay ortasına dek sürecektir. Bu zaman zarfında bazı yanlış anlamalara, çift durumlara karşı dikkatli olmalısınız.

Yükselen Aslan:

Yeni Ay 10. evinizde doğuyor. Kariyerde somut beklentilerle artık ne şekilde ilerleyeceğinize odaklısınız. Amaçlarınızın yön değiştirme olasılığına dair ataklar, iş beklentileri, mesleki alanda  güvensizlik yaratan, istikrarı sarsan endişeler finansal beklentileri de içine almakta. Yeni bir yön arayışına girişilebilir. Üstlerle ilişkilerde daha ölçülü olmak ve ilerletemediğiniz konularda aceleci davranmaktan kaçınmalısınız. Yabancılar, hukuki konular, sizden farklı düşünen kişilerle alakalı temalarda hareketli bir dönem olacak. 15 Mayıs sonrası işe dair hedefler, maddi boyutu, aile, yuva temaları bir hayli hareketli geçerken, güven tesis etmeye yönelik şartların içinde olunacak.

 

Yükselen Başak:

Yeni Ay 9. evinizde yaşanırken hayata dair planlarınız yurt dışı ilintili konular, hedefler, eğitim, ticari ve hukuki konuları içine alabilir.  Eğitim çalışmaları, akademik arayışlar, uluslararası ticari bağlantılar medya, iletişim konularına dair proje bazlı konular gündemde yer tutabilir.  Önemli girişimlerin elle tutulur hale getirileceği kararların temelinin sağlam olması önemli. İş değişikliği düşünenler, proje hazırlığında olanlarınız bir süre beklentilerini gözden geçirmek durumundalar. Harekete geçirici şartlara rağmen iş ilişkilerine özen göstermek, planlı ilerlemek gerekecek. Uzmanlık gerektiren durumlar, profesyonel iş hayatı gündeminizde bolce yer tutacak.

Yükselen Terazi:

Yeni Ay 8. evinizde gerçekleşirken dışsal koşulların getirdiği çeşitli finansal durumlar önceliğiniz. Yeni ortak yatırımlar, borç alacak konuları, vergi prim, eşin para durumunda yaşanan değişiklikler nedeni ile bazı krizleri aşma çabasına girişilebilir. Aynı zamanda ortaklaşa yatırım planlarının uzun vadeli ölçekte hayata geçebileceği beklentiler üzerinde durulabilir. Borç, ödemelerin yapılandırılması, kredi arayışlarına yönelik kararlar öne çıkabilir. Birtakım krizlerin içinden geçenler şanslı desteklerle bulabilirler. Bir yandan da iş hayatı ve kariyere yönelik planların hazırlıkları söz konusu. Kimileri güven arayışını aileden gelecek destekler üzerinden bulabilir. İş, özel ilişkilerinin getirdiği çeşitli imkanlar önemli bağlantılar kurma şansı olası. İlişkilerde opsiyonlu düşünürken, yeni fikirler açıklık, esneklik gerekecek.

Yükselen Akrep:

Yeni Ay 7. evinizde yaşanırken önemli bağlantılar, yenilenmeler arifesi. Her ne kadar dışsal koşullar içinde olsanız da yeni desteklere yol açan işbirliklerinin kurulacağı günler uzak değil. Ortaklıklar, içinde maddi konuların olduğu anlaşmalar ön plana geçebilir. Maddi manevi güven aradığınız ilişkiler alanında yeni beraberlikler, evlilik kararları, önerileri mümkün. Mali ortaklıklar, çeşitli yatırım araçları, ödemeler dengesi ve ortak harcamalarda dikkatli olmanız gerekecek. Her açıdan başkalarının fikirlerinden yararlanmak isterken soru işaretlerini iyi okumalı, birlikte hareket edeceğiniz kişilerle hesaplarınızı kontrol etmelisiniz. Özel hayatınızı, aileyi ilgilendiren konularda öncelikler arasında.

Yükselen Yay:

Yeni Ay 6. evinizde yaşanırken, sağlıkla ilgili konular içinde olunabilir. Beslenme, uyku, yaşam standardınızı yeniden düzenlemek için güzel bir süreç. Çalışanlar için yeni işlere ve anlaşmalara vurgu yapıyor aynı zamanda.  Eldeki projeleri geliştirmek, büyütmek, müşteri ilişkilerini yerli yerine oturtmak isterken, işle alakalı temasların, kazançların öne çıkması mümkün. Çalışma şartlarında hareketlilik, görüşmeler, ekip çalışmaları adına ise dinamik zamanlar. Çalıştığınız kişiler ya da yerle ilgili değişiklikler gündeme gelebilir.  Gündelik yaşam ve çalışma hayatında daha fazla güven arayışının biraz dışına çıktığınızda özel ilişkilere, hayatın keyifli yanlarına, dostluklara, çocuklarla ilişkilere yansımaları pozitif yönde olacaktır. Çocukların hayatında elle tutulur gelişmeler keyif verici olurken ilerleyen günlerde siz de yetenekleri, işe dair konulardan gelecek kazanımları daha sağlam ilerletme şansınız var.

Yükselen Oğlak:

Yeni Ay 5. evinizde sizlere çeşitli fırsatlar, kendinizi göstereceğiniz eylemlere götürüyor. Son dönemde evden gelen desteklerin finansal boyutu bir yandan da yatırım odaklı planlar üzerinden ilerleyeceğiniz adımlara atılabilir. Aşk hayatında keyif veren gelişmeler yanında özel hayata ve evlilik konusunda karar alma aşaması yaşanabilir. Yaratıcı eylemler, yetenekler, hobiler, üzerinde çalıştığınız konuların profesyonelce boyutu önemli olacaktır. Çocuklarınızla ilgili güzel gelişmeler, sosyal hayatın, arkadaşlıkların yaratacağı keyiflere yönelebilirsiniz. Özellikle Venüs, Merkür Boğa geçişi bir hayli hareketli, verimli, keyifli zamanlara ilerleme şansınız var.

Yükselen Kova:

4.evinizde meydana gelecek Yeni Ay aile, yerleşim, tadilat, yuvada konfor yaratmak, yeni bir ev alım satım veya taşınma konularına odaklanmak adına olumlu. Güvenli, sağlam adımlar atarken kalıcı kararlar almaktan yana harekete geçebilirsiniz. Aile içi ilişkilerde ise huzur, güven arayışınız biraz yön değiştiriyor. Emlakçınızla yapılacak görüşmelerin gündeme gelmesi halinde acele karar vermekten kaçınmalısınız. Burada iş hayatına dair hedeflerin, verilen emeklerin kalıcılığı önemli olacaktır. Yetenekler, yaratıcı eylemlerde kendinizi öne çıkaracağınız projeler öne sürmek, sosyal, dışa dönük zamanlar sürerken ilerleyen günlerde eve dair çeşitli yenilikler, istediğiniz değişikliklere ilerleme arzusu yükseliyor olacak.

Yükselen Balık:

Yeni Ay sizlerin 3. evinizde gerçekleşirken yakın çevre ilişkilerine yönelik etkiler var. İstikrar, güven arayışı kardeşlerle ilgili konuları içinde barındırıyor olabilir. Bir yandan da iletişim trafiğiniz artarken kısa yolculuk planları öne çıkabilir. Eğitim, zihinsel çalışmalar, sözleşmeler yanında ticari konuların getirdiği anlaşma planları üzerinden yaptığınız çalışmalara odaklanabilirsiniz. Taşınma, evde yapılması gereken değişikliklerde, işe dair hedeflerde acele etmeyin. Hızlı sonuç almaktan çok yarım kalan işlerin ele alınması gereken bu zaman diliminde elde olmayan nedenler, sosyal açıdan sizi bağlayan fedakarlıklar bağlayabilir.  Belki alım/satım/kiralama konuları yanında iş hayatında beklentileri netleştirme süreci olacaktır.

 

Görüşmek dileği ile, huzurlu bir hafta dilerim..

Güner Yönel

@LibraAstroloji

gyonellibra@gmail.com