Yengeç Burcunda Yeni Ay

  • 21 Haziran 2017
Yengeç Burcunda Yeni Ay

Merhabalar,

Yengeç Burcunda Yeni Ay, 24 Haziran, Ankara/ 05:31 (2 derece;47 dk) gerçekleşiyor.

Haritada Yengeç burcu yükseliyor!

Aidiyet duygumuz, annemiz, manevi anlamda ihtiyaçlarımız, geçmiş. anılar, kendimizin, yakınlarımızın duygusal beklentileri/ihtiyaçları yuvamız, vatanımız, yerleşik düzenimiz çok önemli Kendimizin ve başkalarının duygularını, ihtiyaçlarını anlayabilen, merhamet geliştiren, koruyan, kollayan tutumlar temel amacımız. Bu konuların getirdiği çeşitli endişeleri/kuruntuları aşmak, yerli yerine oturtmak, geçmişimizle temas kurmak, duygusal motivasyonlarımızı beslemek istiyoruz. Var olan koşulları koruma arzumuz her şeyden önemli. Dış dünyadaki kaosdan bir ölçüde olsa uzaklaşmak isterken kırılganlıklarımızın, hassasiyetlerimizin artabileceği koşullar da yok değil. Daha ziyade yakın çevre, kardeşler, arka planda kalmış konuşmalar, dedikodular hassas dengemizi bozabilir. Güdüsel bir öfke/kin duygusu ile bu sele kapılmamalıyız. İçe dönmek, kabuğumuzda yaşamak anahtar kelime aslında. Maruz kalabileceğimiz her türlü müdahaleye karşı son derece savunmacı yaklaşabilir, sert duygusal, sözlü tepkiler verebileceğimiz şartların içinde bulabiliriz kendimizi. Bayram ertesi derin izler yaratacak durumlar, karşıtlıklar, çekişmeler, gereksiz savaşların yaratacağı mağlubiyet duygusu yaşamamak adına güvenli alanlarımızda kalmaya gayret edecek bir pozisyonda duruyoruz aslında. İlişkiler de olmak üzere.!

Kişisel anlamda kaynaklarımız, eldeki imkanlarımız, hedeflerimiz, kişisel yeteneklerimiz öncelikli öneme sahip olacaktır. Jüpiter Terazi 4. evde. Yuvamızla, köklerimizle/ailemizle bağların önemini anlatıyor. Bitişler başlangıçlar, yerleşik düzen, emlak yatırım, alım satım yer değişikliği, evde bekleyen değişiklikler, ailemizle olan bağların önemli bir yeri var. Bir yandan da özel hayat, evlilik, iş ortaklıkları adına dönüştürücü, güç mücadelesi getiren engelleri aşmaya davet eden dışsal koşullar içindeyiz. Umutlarımız bu anlamda çok değerli olacaktır. Finansal açıdan güven/istikrar sağlamak konusunda hırslıyız. Sosyal bağlarımız, gelecekle ilgili beklentilerimiz hakkında kalıcı olana odaklanmak önemli. Arkadaş dost çevremize dair güven aradığımız beklentiler işin içinde olabilir. Maddi/manevi paylaşımları, ayakları yere basan beklentileri, işten gelecek kazanımları dönüştürme isteği var! Bu anlamda uzun soluklu projeler içine girerken akıcı tasarıları güvenle hayata geçirme potansiyeli olsa da; Dikkat çekici bir başka nokta oldukça harekete geçirici öncü ağırlığına rağmen; tam da bu noktada gereken motivasyon, başlangıçlar, kişisel hedefler anlamında kendimize güvenmekle ilgili çekinceler, korkular söz konusu.   

Hedeflerimize temkinli, riskten uzak bakarken, alışkanlıklarımıza sıkıca sarılma, frene basma olasılığı güçleniyor. Tepe de Uranüs! Bir bakıma yeniliği de işaret eden bu rüzgara kapılmaktan alıkoyan alışkanlıklarımız, duygusal engellerimiz, elimizi/kolumuzu bağlayan dışsal şartlar, ülkenin içinde bulunduğu koşullar bizi pasif/izlenimci bir beklemeye zorlayabilir. Kendi kendimizle sorun yaratmaya meyilli duygularımızı kontrol edebilmek bir avantaj olacaktır. Belki de şimdilik!

*Esen rüzgarın hayat yönümüzü etkileyecek boyutunu cesurca kucaklamak, belki de kabuğumuzdan çıkarabilecek bu gücün kendimizde olduğunu görebilmek kolay değil bu şartlarda. Ticari, iletişim, eğitsel ve kontratların içinde olduğu konularda temkinli olmakta yarar var! 

Koç’lar; Aileniz, yuvanız, yerleşimle ilgili planlarınızda dair yeni girişimler süreci. Uzun zamandır düşünülen bakım, onarım, eşya, düzen değişiklikleri, güvenliğinizle ilgili konularda toparlayıcı adımlar atılıyor. Yeni bir yere yerleşmekle ilgili harekete geçmeniz mümkün. Aile içi ilişkilerde gereksiz çatışmalara, öfke rüzgarına kapılmamalısınız. Sizin daha fazla sorumluluk yüklenmeniz gerekiyor. Özel hayat, yasal konular, işe dair öncelikler mücadele etmeniz gereken koşulların varlığını da hatırlatıyor.

Boğa’lar; Yakın çevre ilişkileri, kardeşler, ziyaretler yoğunlaşıyor. Görmediğiniz yakınlarınızla bir araya gelebilir, çocukluk çevrenize geri dönüş yapabilirsiniz. Kısa yolculuklar aile konularını içine alabilir. Yakın iletişimde stres yüklü konuşmalar, sivri dilli diyaloglar sorun yaratabilir. İşinizin ya da eşin işlerine dair konular, uzaklarla olan bağlantısı, yolculuk, anlaşmalar boyutuna yönelik gelişmeler içindesiniz.

İkizler; Finansal konular, yetenekler, iş bitirici bağlantılar, kazançlara yönelik ataklar zamanı. Bu anlamda yeni anlaşmalar, kontratlar iş ve ödemeler konusunu gündeme taşıyabilir. Alım/satım işleriniz, eve yönelik giderler, yatırım planları, kalıcı biçimde ele alınırken aileyi ilgilendiren finansal konular dikkat çekebilir. Yükü bir alım/satım ya da para konusu endişelerinizin başlıca kaynağı olabilir. Spekülatif anlamda, riskli ya da zorunlu ödemeler adına mücadele içinde olabilirsiniz.

Yengeç’ler; Kişisel konular, hedefler, atılımlar dönemi. Her ne kadar aile, yuva ve ilişkiler süreç açısından önemli olsa da kendinizi güvende hissedeceğiniz finansal ölçekli kararlar, bağlantılar peşinde olacaksınız. Özel hayata dair beklentilerde güven tesis edecek kararlar aşaması içine girerken, sağlık konuları önceliğiniz.

Aslan’lar; Dikkat edin lütfen! Rahatsız bir iç dünya sizi çevrelemiş durumda. Ruhunuzu, duygularınızı hırpalayan koşullardan/kişilerden uzak tutmalısınız kendinizi. Gizli kapaklı işlerin biraz olsun görünür olması ile kendinizi endişelere boğabilir ya da aileyi ilgilendiren sağlık konuları sizi yorabilir. Mars’a dikkat ederken elde olmayan zorunluluklar, fedakarlıklar aile/anne konusunu yakından ilgilendirebilir, anılara, geçmişe özlem duygu durumunuzu etkileyebilir. Ayrıca tam anlamı mücadeleden kaçmak, geri çekilmek, gereksiz düşmanlıklar yaratmamak gerek. Önceliklerinizi önem sırasına göre ele almak, ölçülü biçimde hazırlıkları belirlemek, dinlenmek, sağlığa özen göstermek önemli. Gerekiyorsa başkalarına fedakarlık etmek, duyarlılık göstermekten ziyade kendiniz adına destek almalısınız.

Başak’lar; Sosyal çevrede, dostluklarda, ortak çalışmalarda yeni arayışlar var. Farklı iş projelerine girişmek, takım ruhu ile hareket etmeniz gereken yeni olanaklar peşindesiniz. Aktif şartları yönetmek size düşerken, gereksiz çatışmalardan kendinizi korumalısınız. İşten gelebilecek kazanımlarda beklentiler yüksek, gelecekle ilgili umutlarda hassaslık söz konusu. Bir yandan da kaynaklarınızı, harcamalarınızı, bütçenizi toparlamak, ortaklıklardan avantaj elde etmek adına şartları zorlamak gerekecek.

Terazi’ler; İş hayatı, amaçlar, statü, toplumsal anlamda hedefleriniz, iş ilişkileriniz önemli. Yeni adımlar, girişimler, iş beklentileri öne çıkarken, kişisel anlamda yapmanız, şartları zorlamanız gereken çok şey var. Duygusal anlamda sizi hassas kılan, güven aradığınız iş projelerinde yeni arayışlar söz konusu. İş ve para konularında takım çalışması anlamında zorlu kişilerle sorunları, rekabet ortamını tolere ederken, evde sizi bağlayan konuları, aile koşullarını/iş hedeflerini dengelemek, bir arada ilerletmek durumunda kalabilirsiniz.

Akrep’ler; Hayata daha sezgisel ve deneyimci gözlerle bakıyorsunuz. Yurt dışı bağlantılı konular, kişisel ya da iş ilintili yolculuklar, temaslar adına atağa geçme zamanı aynı zamanda. Ticari ya da eğitimle ilgili konularda oldukça temkinli arayışlar öne çıkarken, yasal konuları olanlar varsa sağduyu avantajınız olacaktır. Yeni bir yurt dışı organizasyon, tanıtım, seminer programı üzerinden girişimler yapmak mümkün. Eşin kardeşleri, yakınlarına dair konular sizi bağlayabilir.

Yay’lar; Finansal açıdan halledilmesi gereken konular sizi yorabilir. Ancak destek almakta, krizleri aşmakta kararlısınız. Şayet bir yatırım/alım satım konusu varsa aile, eş ya da ortaklı işlerden destek alınabilir. Ortak giderlerin artabileceği bu dönem, bütçeyi toparlama gayreti içindesiniz. Eşin kazançlarında artışa yol açacak şartlar söz konusu.

Oğlak’lar; Tamamen ilişkiler, parasal boyutu, eş, ortak ve kariyer hayatına yönelik atılımlar süreci. Yeni anlaşmalar, ortaklıklar, evlilik kararları öne çıkabilir. Özellikle kariyer hedeflerinde, sosyal statüde önemli değişiklikler gündemde olabilir kimileri adına. Yasal açıdan dava süreciniz varsa temkini olmalısınız. Eş/ortağın hayatında yeni koşullar oluşmaya başlıyor. Beklenmedik biçimde öne çıkabilecek rekabet, çatışmacı tutumlar, uzlaşma gerektiren konularda sorunlar yorucu olabilir. Belki taşınma sürecinizin tamamlandığı süreç yanında, ailenizle ilgili konular dikkat çekebilir.

Kova’lar; Hemen bir yerlere kaçmak isteseniz de işe dair konular, projeler, düzen ve sağlık temalarında çözüm odaklı kararlar süreci. Eşin içinde bulunduğu şartlar ya da işe dair işbirliği isteyen konular duygusal açıdan yorucu ancak çözüm odaklı kılıyor sizi. Ofis ortamında düzenlemeler, yeni iş projeleri, fayda yaratmak, üretmek, başkalarına destek olmak anlamında aktif günler. Her şey rağmen sağlığınızla ilgili konularda desteğe ihtiyaç duyarsanız ihmal etmeyin. Sorumluluklar, yurt dışı bağlantılı yanı, iş nedeni ile öne çıkarken akademik boyutu ya da yolculuk planları olası bir ihtimal.

Balık’lar; Aşkta, çocuklarla ilgili konularda, tatil, harcamalar, hediyeler ve bebek sahibi olmakla alakalı güzel duygular yaşamanız olası. Çocuğunuzun hayatında önemli bir dönem içinden geçiyor olabilirsiniz. Aileden gelen finansal destek yanında kendi çabalarınızla mülk alımına yönelik adımlar, yatırım dönemi olabilir. Yeni, farklı bir hobi kendinizi ifade edebileceğiniz fırsatlar sunabilir size. Tatil keyifleri, tembellik bir arada yaşanırken spekülatif anlamda dikkatli olmalısınız. Kimileri adına işinizin profesyonel boyutuna dair yeni atılımlar, hedefler, yeteneklerinizi başka bir boyuta taşıyacağınız şartları da zorlamanız gerekebilir.

9 Temmuz Oğlak burcunda yaşanacak Dolunay bilgilerinde buluşmak üzere sevgiyle kalın.

Huzurlu bayramlar dilerim

 

Güner Yönel

 

İletişim:gyonellibra@gmail.com

Web:www.guneryonel.com

@GunerYonel

Bilgiler geneldir.