Venüs Yay Transiti

  • 18 Ekim 2016
Venüs Yay Transiti

Jüpiter’in burcu Yay’da hoş Venüs yolculuğu ile daha umutlu ve iyimser enerjiler geliyor. Genel anlamda sosyal konulara entegre olmak, felsefe, tarih, din, hukuk, yurt dışı işler, yolculuklar, akademik konular, üniversiteler, yabancılarla ilgili konular, ticari eylemler daha fazla gündeme gelebilir. Farklı kültürlere dair konular ve kişiler hayatımızın içinde yer alabilir 12 Kasım’a dek.

Aslında biraz umarsız, bohem, bir hayli özgür biraz da havai enerjiler söz konusu. Rahat hareket edilecek bu dönem özellikle aşkta çok fazla bağlanmak istemeyen kişilere çekim duyulabilir ya da siz daha rahat hareket edeceğiniz kişilerle keyifli spontan bağlar kurmak isteyebilirsiniz. Bu süreç maceraperest kişiler için harika olabilir ayrıca. Her açıdan süren ilişkilerde de baskı ve kısıtlamalara gelinebilecek süreç değil ayrıca. Aksi halde sorunlar yaşanabilir. Hayatı ve ilişkileri biraz da dostça ve eğlenceli yanından görebilmek/kucaklamak keyif aldığımız (aşk dışında) konuların bize heyecan taşımasına izin vermek başka bir güzel yanı. Son derece dışa dönük, felsefi konulara ilgi, entelektüel anlamda bizi saran, merak uyandıran, düşüncelerimizi zenginleştirecek çeşitli konular, bilgilerle donatabilir ilgi alanlarımızı çeşitlendirebiliriz aslında. Bir yandan da günlük hayatın sıkıcılığı, rutinlerin boğuculuğu karşısında can simidi olarak görmeye gayret edilmeli. Esnemeye ihtiyaç var. Spor etkinliklerini unutmayalım. Seyahat planları yanında şahane keyfi yolculuklar yapılabilir. Yeni arkadaşlıklar, dostluklar, var olanlarla sıcak paylaşımlar son derece hoşnut edici olacaktır. Finansal açıdan bakıldığında ise durum farklı elbette. Parasal konularda birikim yapmak o kadar kolay olmayacak. Tam tersi daha fazla tüketen, sorumsuz ve rahat tavırlarla yaklaşabiliriz bu alana. Eğitim, yolculuk, keyif içeren tatiller, sevdiklerimiz ve kendimiz için yapılacak harcamalar bir hayli yüklü olabilir.

‘’Bu haftanın’’ geneline bakıldığında aslında önemli nokta Mars/Pluton etkileşiminin şimdiden gücünü hissettiriyor olması.

23 Ekim tarihine kadar: Gücümüzü ve öfkemizi test eden bu iki enerjiyi nasıl kullanacağınız önemli.! İhtiyatlı, önlemci ve kontrollü olunduğunda bizi engelleyen ya da set çeken konulara kararlılıkla yaklaşırken, zorunlu olduğumuz işlerimizi tamamlamak adına itici bir güç birliği yapılabilir bu enerjilerle. Özellikle amaçlarımıza odaklanmak konusunda yanımıza alabiliriz bu ikiliyi. Cesaret ve dayanıklılık göstermemiz gereken konularda kontrollü olmayı başarabiliriz. Ancak başkalarını manipule etmek, baskı ve güç kullanma arzusunun, güç oyunlarına girişmenin, bir yandan da katı ve acımasız tutumların zorlayıcı etkiler getireceği bilinmeli.

Yükselen Koç:

Venüs Yay yolculuğu ile sizi kısıtlayan konulardan uzaksınız artık. Uzun yolculukların getirebileceği hareketlilik yanında entelektüel konuların cazibesine kapılacak ve yenliklere daha fazla yer vereceksiniz belki de. Özellikle çok istediğiniz bir konuda eğitim alabilir, yeni arayışlara gidebilirsiniz. Medya, iletişim ya da reklam projeleri adına bir adım daha öne çıkacağınız tanıtımlar, toplantı ve sempozyumlara katılım söz konusu kimileri adına. Uluslararası ticaret ya da farklı kişiler aracılığı ile kazanacağınız tecrübeler iş hayatı öncesinde sizlere çok yeni renklerle/ fikirlerle buluşturabilir. Hukuki konular yanında yukarıdaki eylemler hız kazanırken, toplumla ilişkilerinizin yenilendiği zamanlar hızlanacaktır. Eşin akrabaları ile temasa geçeceği belki de bir araya geleceği fırsatlar bulabilir kimileriniz. Yalnız olanlarımız biraz sizden uzakta olan kişilerle duygusal maceralara açık olabilirler.

Yükselen Boğa:

Venüs Yay yolculuğu pek çok konuda iyimserlik getirecek size. Ortaklıkları ilgilendiren maddi destekler öne çıkabilir. İşle ilgili yeni girişimler ön plana geçerken, ortak ya da eşin para durumunda pozitif gelişmelerin yansımaları olumlu olacaktır. Kredi ve bankalarla olan sorunların daha akıcı ilerleyeceği söylenebilir kimileri adına. Aman aşırı zevk ve sefa sorun olmasın. Zira bu dönem oldukça yüklü harcamalar yapmaya hevesli olunabilir. İş, hizmet ve sağlıkla ilgili sorunlara çözüm arayışına gidebilir kimileri.  Yatırım odaklı planlar ise oldukça kalıcı projeler içinde olunabileceğini gösteriyor ay sonuna doğru. Borç alacak ve prim ödemeleri hakkında yeni çözümler ve destekler bulunurken yeni ortaklıkların önünü açan adımlar söz konusu. Ortak bütçenin düzenlenmesi gereken zorunluluklara ise dikkat edilmeli. Aileden gelecek finansal destekler olabilir ya da eşin para durumundan kaynaklanan gelişmeler dışında özel hayata ilişkin konularda tutkular ve arzular yükselişte.

Yükselen İkizler:

Venüs Yay yolculuğu ile hayatınıza yeni paylaşımlar girecektir. Arkadaşların sunacağı sosyal imkanlar, yeni işbirlikleri ve yabancılarla ilgili değişik görüş alışverişleri gündeme gelebilir. Ortaklaşa projelerin heyecan veren yanları unutulmamalı. Ortaklıklarda yön değişikliği ve ardından yaşanacak yeni anlaşmalar gündeme taşınabilir.  Özel ilişkiler, evlilik, ortaklaşa işlerde ve yasal konularda daha ziyade çözüm üretmeye yönelik dönem taşımakta size.  Alınacak öneriler yanında, ortak ya da eşin hayatında başlayan olumlu hava size yansıyacaktır. Basın ya da medya bağlantılı konuların getirdiği ortaklaşa işler öne çıkabilir. Sorunlu ilişkilerde çok daha kolay uzlaşma sağlama, yapıcı ilerleme şansı var. İçinde yabancıların olduğu konularda temaslar artarken,  bu süreç bir yandan da evlilik ve iş ortaklıkları adına keyifli paylaşımlara, yakın arkadaşlıklarda olumlu bir atmosfer getiriyor olacak.

Yükselen Yengeç:

Venüs Yay yolculuğu ile iş ilişkileriniz ve çalışma ortamınız yenileniyor. Değişik iş projelerinin getirdiği eğitsel bir girişim yapılabilir. Günlük hayat ve işe ait rutinler keyif alacağınız bir noktaya taşınırken, hizmet etmekten ayrı bir keyif alınabilir.  Ancak yükselen tempo bir takım yorgunluklar yaratacaktır. Neyse ki çalışma arkadaşlarınızdan destek alma şansınız var. İş ortamında değişmesi gereken şartlar hızlanıyor. Bir yandan da birlikte çalışılan kişilerin aşırı iyimserliği ve değişime açık olmalarını bir avantaj olarak kullanabilirsiniz. Yeni iş konuları, hizmet sektörünü içine alan, başkalarına destek olmanız gereken koşullar, yeteneklerin dikkat çekeceği işbirlikleri bir yandan da finansal açıdan kazanımlar getirebilir. Ancak çok fazla çalışmanın ya da evcil hayvanlarınızla ilgili sorumlulukları bilerek hareket etmelisiniz. Beslenme alışkanlıklarınızı düzen koymak, çeşitli destekler almak için olumlu bir dönem.

Yükselen Aslan:

Venüs Yay yolculuğuna bayılacaksınız. Artık aşk ve sosyal ilişkilerde canlılık getiren eylemlere hız veriyor yerinizde duramıyorsunuz. Enerjik yaşanacak bu süreçte pek çok alternatifiniz var. Aşk, çocuklar, hayatın güzel yanları ve keyifli uğraşlar açısından hoş etkiler söz konusu. Üzerinde çalıştığınız ürünlerin sunumu ya da tanıtımı adına çeşitli planlara yönelirken, yaratıcı çalışmalar içinde olanlar adına ise şahane etkiler söz konusu. Ses getirecek bağlantılar kurarken, sosyal olanakları canlandıran etkiler öne çıkabilir. Çalışmalarınızla göz doldurmanız, dikkat çekmeniz mümkün. Popülariteniz artacaktır. Özellikle kendinizi ifade ettiğiniz bir konu varsa. Bununla ilgili medya bağlantılı gelişmelere yeni bir yön verme şansınız var. Yalnız olanlarımız heyecanı yüksek yeni bir aşka yelken açarken, özgürce eğlence hayatına yönelmek, biraz da vur patlasın günleri yaşanacak belki de. Sevdiğiniz kişi için hoş sürprizler yapabilir, birbirinizi hediyelerle şımartabilirsiniz.  Ortak keyiflere daha fazla yer açılabilir ayrıca. Bu arada partnerinizin sosyal çevresi ve arkadaşları ile bir araya gelmek mümkün. İçinizden geldiği gibi hareket etmek istediğiniz bu dönem çocuklarla ilişkilerden alınacak keyifler olsa da bir takım sorumluluklar elbette devam ediyor. Olası yolculuklar, aileden/babadan gelen destekler yanında keyiflere yapılan harcamaların artacağını söyleyebiliriz.

Yükselen Başak:

Venüs Yay yolculuğu ile domestik konular ve ailenizle bir arada olacağınız keyifler devrede. Ev alım satım konuları, yerleşime ilgili uğraşlarda desteklere işaret eden etkiler yaklaşıyor. Bu süre içinde evde düşünülen tüm değişiklikler hayata geçebilir.  Taşınma ve tadilat planları yapanlar adına hevesli bir sürecin başladığı söylenebilir. Aksayan planlar, evde yapılması gereken dekoratif değişiklikler ve şıklık yaratacak planların öne çıkması yanında evde daha fazla sosyalleşebilir, keyiflere yer açabilirsiniz.  Ailevi konular, büyüklere dair gelişmeler size birtakım sorumluluklar taşırken çok daha fazla paylaşım içindesiniz.

Yükselen Terazi:

Venüs Yay yolculuğu şanslı etkilerle buluşturuyor sizleri. Yakın çevre ile ilişkiler ve yolculuk planları öne çıkabilir. Üzerinde çalıştığınız zihinsel bir projenin sunumu yanında reklam ve pazarlama fırsatlarını uzun vadeli düşünmeye gayret etmeli, değişik iletişim ağlarını kullanarak çalışmalarınızla ses getirebilirsiniz. Blog hazırlıklarınız için değişik tasarımlar uygulamak adına oldukça yenileyici bir dönem.  Farklı bir eğitim ya da kursa katılmak, yeni bir lisan öğrenme kararı, kendinizi geliştireceğiniz entellektüel çalışmalara yönelmek başka bir olasılık. Zihinsel aktivitelere ve farklı bilgilere ulaşmak adına pozitif yönde girişimler yapabilirsiniz. Sözler ve düşüncelerle başkalarını etkileme şansınız var. Ticari anlamda kazanç getirecek işbirlikleri yanında, hukuki ya da iş hayatına dair yeni anlaşmalar, konuşmalar gündeme taşınabilir. Kısa yolculuklar oldukça keyifli yaşanırken, kardeş, yakınlar ve akrabalarla daha sık bir araya gelme olasılığı var.

Yükselen Akrep:

Venüs Yay yolculuğu ile gelir gider dengenizi korumanız gereken durumlar söz konusu. Aşırı iyimserlik içinde olmamalısınız. Abartılı harcamalardan kaçınırken, bütçeyi biraz toparlamaya gayret edilse fena olmaz. Tam aksi yeni iş bağlantıları ve getireceği maddi kazanımlar üzerinden çeşitli fırsatların karşınıza çıkma olasılığı yüksek iken, kenara bir şeyler atılabilir mi acaba demeyi denemelisiniz en azından. İş ilişkileri ve görüşmelerin hızlanması ile beklediğiniz finansal destekler dışında sizleri önemli bağlantılar kurmaya iten gelişmeler olabilir. Yatırım planları ve alım satım projeleri öne çıkabilir kimileri adına. Kendinizi mutlu edecek harcamaları abartma eğiliminiz sonrası üzülmenizi istemem.

Yükselen Yay:

Venüs Yay yolculuğu ile dışa dönük etkiler sizinle Çekiciliğiniz artıyor ve başkalarının dikkatinin üzerinizde olması sizi hiç şaşırtmasın. Aşka yakın olacağınız bu süreçte çeşitli heyecanlar, flörtler, sosyal hayatın canlanması eklenince pozitif bir süreç elbette. Fiziksel açıdan sizi mutlu edecek değişiklikler de yapabilirsiniz. Kişisel bakımınız yanında estetik açıdan hoş yenilikler denenebilir. Önemli işbirlikleri hayatınıza girebilir. Kişisel hedeflere yönelik kararlarınız başkaları tarafından desteklenecek açıkçası. Sağlık olmak üzere pek çok konuda önemli adımlar atılabilir. Bu arada sağlık ve bedeninizle ilgili birtakım önlemleri hayata geçirme sürecini planlama şansınız var. Hazırlıklarını yaptığınız konuları özellikle iş hayatı ve uzaklarla olan planların yeni bir boyuta taşınma süreci hızlanıyor. Bir yandan da ortaklıklar, sosyal çevrenin getirdiği ilişkiler üzerinden yenilik içeren anlaşmalar, arkadaşlarla ilintili paylaşım ve projeler dikkat çekebilir.

Yükselen Oğlak:

Venüs Yay yolculuğu ile içe döneceğiniz, biraz da sakinlik ve huzur aradığınız süreç olacak. Ancak iş hayatında geri planda çok iş üreteceğiniz konulara yönelme şansınız var. Özel ve sosyal bağlarda biraz geri çekilmek, iç dünyanıza dönmek söz konusu. Bazılarınız platonik ya da gizlilik içeren ilişkiler yönelebilir. Veya gizli kapaklı konular veya göremediğiniz konuların getireceği riskler hezeyan yaratabilir. Her anlamda risk almaktan kaçınmalısınız. Özellikle spekülatif alanda, iş hayatında ve maddi konularda alacağınız kararlar sıkıntı kaynağı olabilir ve kontrol edilemeyen sonuçlar getirebilir.  Başkalarına destek olmanız gereken koşullar ve kabullenmeler yaşanabilir iş ve ailevi konuları içine alabilir. Akışta kalmanız gereken bu dönemi biraz sabırla karşılamakta fayda var.

Yükselen Kova

Venüs Yay yolculuğu ile hayatınıza renk giriyor. İşle ilgili ortak çalışmalar keyifli bir sürece işaret edecektir. Verim sağlanabilecek paylaşımlara yer açabilirsiniz. Sosyal çevrede değişiklikler, fark yaratacağınız eylemler gündemde olacak. Farklı gruplar yanında toplumu ilgilendiren sosyal konulara daha fazla öncelik verilebilir. Dostlarınızla paylaşım içinde olmak size ayrı bir heyecan verecektir. Aynı zamanda büyük organizasyonlar yapabileceğiniz konulara odaklanma, destek alma şansınız var. Aşkta yeni heyecanlar sosyal çevre ya da arkadaş çevrenizden karşınıza çıkarken, kariyer, ortaklaşa projeler üzerinden elde edilecek fırsatlar kazançlarınızı etkileyecek şekilde olacaktır.

Yükselen Balık:

Venüs Yay yolculuğu size mesleki açıdan önemli destekler getiriyor.  Kendinizi kariyer ve iş hayatında öne çıkacağınız fırsatlara hazırlamalı, yeni desteklere açık olmalısınız. İş görüşmeleri yapmanızın yanı sıra bazılarınız adına görev değişiklikleri gündeme gelebilir, bu yönde arayışlara gidilebilir. Önemli adımlar atılırken, beklentilerin artacağı hızlı girişimler söz konusu. Üstlerle ilişkilerde yaşanacak gelişmelerin estirdiği rüzgarla beklediğiniz destekleri almanız zor olmayacaktır. Kariyer planları, sosyal beceriler ve ilişkiler size yeni olanaklar getirecektir. Finansal kazanımlar olmak üzere. Tecrübelerinizi topluma sunma şansınız artarken yaptıklarınız, başarılarınız görünür olacağınız etkiler taşımakta.

Güner Yönel

Sevgiler <3

www.guneryonel.com

İletişim: gyonellibra@gmail.com