Venüs Koç Burcunda Retro seyri

  • 5 Mart 2017
Venüs Koç Burcunda Retro seyri

Merhabalar

Yine yeniden! Venüs Koç Retro  (4 Mart/16 Nisan)!

*16 Nisan tarihine kadar her açıdan keyifli enerjiler, kendine has bir mutluluk, tatlı flörtler, ilişkiler, hayatın keyifli yanları, finansal konularda olmak üzere biraz sabır. Estetik ya da imaj değişiklikleri yanında sosyal bağlar, yakın arkadaşlıklar olmak üzere ‘’ana tema’’ kendimizden beklentilerimiz, mutluluk yaratma, alma/verme dengemizi, paylaşma potansiyelimizi sorgulamak olacaktır.

*Ateş/Öncü, Mars’ın burcu Koç’ta bir Venüs; ilişkilerde ahenk, uyum, güzellik yaratmakla ilgili tatminsizlik, sevgimizi ve ilgimizi yönelteceğimiz çeşitli konularda, başkaları ile olan ilişkilerimizde, ortaklıklarda, sosyal hayatta ve finansal konularda hayatımıza olumlu etkiler yaratma çabasından, ısrarından biraz imtina ederken aslında vermek istediği mesaj; bir miktar içe dönüş yaşamak. Bu yöndeki ilişki, güzellik ve maddi anlamdaki seçimlerimizin belki de inadımızın bizi yanıltma riski unutulmamalı.

*Hayatın güzellikleri, alınan keyifler, yaratmak istediğimiz şıklık, içinde güzellik ve estetik taşıyan her konu, evlilik, ortaklıklar, anlaşmalarda işbirliği geliştirmek adına akıcı bir dönem olmayabilir. Sosyal becerilerimizi, keyiflerimizi dengelemek adına sadece karşımızdaki kişileri değil kendimizi de sorgulamamız çeşitli dersler çıkarmamız gerekecek belki de. Kendimizi ve başkalarını nasıl seviyoruz? anlamında yüzleşmeler şeklinde.

Geçmişte yaşanan ilişkilerin, belki yasal konuların onarılması, iyileştirilmesi adına yeniden bir değerlendirilme şansı bulunabilir.

İş hayatında Venüs retro; Ortaklıklar, anlaşmalar, işbirliği/uzlaşma gerektiren durumlar, marka yaratmaya yönelik projelerde gözlemci davranmak.

Sektörel anlamda Venüs Retro; Moda, güzellik endüstrisi, borsa, kuyumculuk, sanat ve kadınlarla ilgili konularda birtakım durağanlıklar.

Sağlıkta Venüs retro: Cinsel organlar, böbrekler, karın, rahim, sırt bölgesini ilgilendiren hassasiyetler, diabet, beyin ve baş bölgesi.

**Venüs’ün Koç/Mars’ın Boğa burcunda olması (karşılıklı etkileşim) anlamında değerlendirildiğinde;

‘’Kadın/erkek’’ enerjisini sembolize eden bu ikilinin aşırı tutku, arzu, sahiplenme, kıskançlık ve ihtirasın göstergesi olabileceği gibi, çoğu konuda yeni başlangıçlardan ziyade geçmişi ilgilendiren çeşitli konuların yapılandırılması anlamında düşünülebilir.  (Uzun zamandır aklımızda olan, düşünülen planları geliştirmek dahil olmak üzere)

Venüs doğum haritalarında hangi evde/yönettiği evler anlamında göz önünde bulundurulabilir.

Yine 2009 yılının Mart ayında yaşanan Venüs retro dönemini hatırlamak bize ipuçları verebilir.

 

Koç Burcu/Yükselen Koç:

Venüs geçişi en çok sizleri yakından ilgilendirecek. Tüm güzellikleri, fırsatları kendinize çekmek, hayatın tadını çıkarmak, aşkta insiyatif kullanabilmek adına heveslisiniz. Ancak hayatınıza almak istediğiniz çeşitli avantajları başta ilişkiler olma üzere (para iş, proje, yatırım, alım, satım)bir süre beklemeniz gerekebilir. Ortaklık, ya da yasal konulardan beklenen finansal kazanımlar, harcamalarınız, yatırımlarınız  ve iş projeleriniz adına kontrollü olmakta fayda var.

Boğa Burcu/Yükselen Boğa:

Hayatınıza girebilecek endişeler, kaygılar daha ziyade ilişkiler,  kendi değeriniz üzerinden yaşanabilir. Elde olmayan nedenler sizi zorlarken, arka planda olup bitenleri görmekte sıkıntılara dikkat. Bu süreçte geri planda kalmanın getirdiği keyfi çıkarmalı, ısrarla olayları kontrol etmekten kaçınmalısınız. İlişkilerde kafa karışıklığı yaşarken rahat hareket edememek sizleri yorabilir. Kendinize dinlenmek, iç huzurunuzu korumak adına molalar yaratın. Aynı zamanda iç dünyanızda yolculuk yapmak için bir şans vermeniz, geçmişte/şu anda yaşanan her tür ilişkinin rengi konusunda yüzleşmelerden çekinmeyin. Kendinizden çok başkalarının yanında yer alabileceğiniz yardımlaşmalar, destek vermeniz konular artabilir. Kendi sağlığınızı ihmal etmemelisiniz. Çalışma hayatı olanlar adına düzen sağlanması gereken iş konularını arka planda yürütmek için fazladan çaba gerekebilir. Mars burcunuzda iken yaşanabilecek olası sorunları öfke patlamaları şeklinde yaşamamak adına çok daha sabırlı ve metanetli olma zamanı.

İkizler Burcu/Yükselen İkizler:

Tam da sizlere göre keyifli ve akıcı bir dönem başlamışken bazı aksaklıkları gözden geçirmek gerekecek. Yeni ortamlar, sosyal açıdan keyifler, arkadaşlıklardan renk yumağı beklerken, paylaşacağınız konularda beklenmedik terslikler olabilir. Ortak organizasyonlar ve eylemler açısından aktif çalışmalar,  yaratıcı enerjilerle güzel işler üretmek adına sabırlı olunmalı. Çeşitli aksiliklerin her tür ilişkinizi yakından ilgilendireceğini bilmelisiniz. İş hayatında alınan sorumluluklara da göz atmakta yarar var. Daha ziyade sizlerin destek olması gereken işler bağlayıcı olabilir. Bir yandan da işten sağlanacak kazançlarda beklentilerinizi yeniden tanımlamak isterken, aşk ilişkilerinde çeşitli maceralara girişmek söz konusu olabilir. Mars’ın 12. evinizde olması geçmişten gelen aşklar, gizlilik içeren konular, parasal boyutu ya da çocuklarla ilgili konular adına karışılık yaratabilir.

Yengeç Burcu/Yükselen Yengeç:

Kariyer hayatınıza yönelik önemli hedefler peşindesiniz. Sosyal ve toplumsal açıdan önemli avantajlar elde etmekte aceleci olunmamalı. Ast üst ilişkilerinden, çalışma hayatınızda çok daha uzun vadeli planları, kalıcılık aradığınız projeleri, fırsatları akışına bırakmak gerekecek. Prestij aradığınız ya da finansal açıdan tatmin beklediğiniz konuları fırsata çevirmek adına sabırlı olunmalı. Aynı zamanda ortaklı işlerin ya da beklenen görevler adına mesleki alanda önemli değişiklikler için uygun dönem değil. Bu sürece ailevi konular, anneden kaynaklanan gelişmeler dahil olabilir. Mars 11. evinizde. Sosyal çevre, arkadaşlık, iş konularını ilgilendiren ortak eylemler adına canlı ve hırslı bir dönem. Ancak rekabetin de öne çıkacağı konular dikkat çekebilir.

Aslan Burcu/Yükselen Aslan:

Hayat size tam da aradığınız heyecanı, yeni ufukları sunarken şu dönem yeniden üzerinde durmanız gereken yanları olduğunu söylüyor. Özellikle yabancılar, uluslararası konular, işbirliği gerektiren gelişmeler, akademik planlar üzerinden çeşitli avantajları ilerletmekte ilgili soru işaretleri üzerinde durulabilir. İş hayatına yönelik planlarınızı bir süreliğine sorgulamak gerekecek belki de.. Bunu yaparken maddi/manevi kendi değerinizi yeniden belirlemek, sizden uzakta olan kişilerle ilişkileri gözlemlemek gerekebilir. Medya veya yayıncılıkla ilgili konular varsa olası yeni görüşmelerden beklediğiniz ölçüde sonuç elde etmek adına biraz yavaşlamak. Yasal konularda açmazları olanlar adına ise sürüncemede kalan yanları tekrardan öne çıkarken, dava açmakla ilgili planların ertelenmesi doğru olacaktır. Mars 10. evde iken kariyer/meslek adına olası hedefleri iyi düşünmekte, çeşitli riskleri hesap etmekte fayda var.

Başak Burcu/Yükselen Başak:

Ortaklıklarda yeni işbirlikleri ve parasal konular özerinden hayatınıza almak istediğiniz konular var. Beklediğiniz destekler ve finansal değişimler adına oldukça avantajlı bir dönem olsa da, biraz sabır gerekecek. Yaşanan kaygıları aşmak isterken başkalarına bağlı olunacak şartlar unutulmamalı. Ortağın hayatında yaşanan değişimler üzerinden ilerlemek, borçlarınızı sonlandırmak, yeni kredilere odaklanmak, bankalarla olan bağların yenilenmesi, belki ortaklıkları içine alan parasal anlaşmalar adına mücadeleci bir tutum içindesiniz. Geçmişten gelen alacak verecek işlerinin tahsil edilme olasılığı var. Ortak harcamaların artabileceği detayı unutulmamalı. Sağlıkla ilgili sorunlara çözüm bulmak,  ilişkilerde aşırı kıskançlıkları dikkate almak gerekecek.

Terazi Burcu/Yükselen Terazi:

İlişkiler, evlilik ve ortaklaşa konularınız bambaşka etkilerle doluyor. 16 Nisan’a kadar yeni heyecanlar aramak, uyum içinde kalmak, yakın ilişkilerde estirmek istediğiniz hava, heyecan sizi kontrollü olmaya itecektir. Bildiğiniz ezberleri bırakmalı, olayları kendi başınıza yönetme fikrinden vazgeçerek dışsal koşulları akışına bırakmalısınız. Yeni ortaklıklar, anlaşmalar, işbirliklerini hayata geçirmek konusunda acele etmemelisiniz. Özel hayata ilişkin evlilik kararları, önerilere açık olunması gereken bu süreçte geçmiş bağlar yeniden gündeme gelebilir. Finansal anlamda ise yeni işbirlikleri, çeşitli öneriler ya da uzlaşma gerektiren durumlar, pazarlıkların yeniden değerlendirme olasılığı var. Hukuki konularda uzlaşma gerektiren gelişmelere (belki finansal bir konu geçmişe dair) yeni çözümler üretmek adına dikkatli olunmalı. Yakın ilişkilerde, parasal paylaşımlarda çeşitli mücadeleler girebilir hayatınıza. Çok yıpratıcı bir hale gelen ilişkilerde karar verme aşaması olabilir kimileri adına.

Akrep Burcu/Yükselen Akrep:

İş ve günlük hayatınıza yönelik konularda çoşkulu bir dönem. Birden fazla konu sizi çevreleyebilir.  Ancak her şeyden önce düzenli ve uyumlu bir ortam yaratmak, iş ilişkilerinde size huzur verecek paylaşımlar adına kendinizi işinize adayacağınız zamanları organize etme güçlükleri olabilir. Bir ölçüde olsa destek almakta sorunlar yaşanabilir. İş projelerini, hedeflerini ilerletmekte yaşanacak olası sıkıntıları akışına bırakmakta fayda var. Ortak hareket edebileceğiniz projelere yeniden göz atmak için elverişli zaman dilimi. İşte önemli detaylar ve günlük hayata dair sorumluluklar da sizi bağlayacaktır. Sağlıkla ilgili (beslenme, spor, diyet) daha yakından bakarken alışkanlıklarınızı titizlikle ele alabilirsiniz. Gardrop seçimlerinizde hoş ve zevkli yenilemeler yapabileceğiniz dönem değil. İşbirlikleri, ilişkiler, ortaklık ve yakın arkadaşlıklar adına aktif bir yandan da rekabet içeren konular ön planda olacak gibi.  Ortaklıklar, eş, anlaşmalar, maddi manevi paylaşılan değerler, rekabet içeren konular adına başkalarına bağlı hareket edilmesi gereken dönem olabilir.

Yay Burcu/ Yükselen Yay:

Kendinizi hayatın akışına kolay bıraktığınız son dönemde yeni heyecanlar istiyorsunuz. Aşk hayatında aradığınız hareketlilik, zevkli ilişkiler, tensel zevkler, macera içeren renkler peşinde koşmak, eğlenceye dönük seçeneklerinizi çeşitlendirmekten biraz uzaklaşmak gerekebilir. Yaratıcı uğraşlar, albeni yaratacağınız sunumlar, sanatsal açıdan çok farklı yollar denemek isteyenler değişik denemeler içinde olabilirler bu dönemde. Özellikle kendinizi ifade etmeniz gereken temalar varsa başarı grafiğinizde yükseliş beklentisini ölçülü tutmakta fayda var. Ayrıca yetenekler, beceriler üzerinden çalışma hayatınıza yönelik projelerin hazırlıkları öncelikli bir şekilde yer tutabilir.  İş ve keyfi dengelemek zorunda kalabilirsiniz.

Oğlak Burcu/Yükselen Oğlak:

Keyifler ve mutluluk arayışınız eve yönelik konulara odaklı. Yuvada düşünülen pek çok yeniliği hızlandırmak adına heveslisiniz. Kendi özel hayatınıza ilişkin yapıcı adımlar, çözüme ulaştıracağınız kararlar, aile büyükleri ile ilgili sorumluluklar, taşınma, yer değişikliği, alım satım konularında ani gelişmeler yaşanabilir. Uzun vadeli planlarınıza ailenizden destek bulmanız adına pozitif etkiler getirebilir. Emlak yatırımı düşünenler için oldukça önemli yenilenmeler gündemde görünüyor. Ancak büyük ölçekli yeni kararlar almaktan ziyade geçmişten gelen konuları ilerletmek adına harekete geçirici olacaktır. Mars’ın 5. evde olması bu yöndeki kararlarda riski durumları göz önünde bulundurmaya çalışmalısınız. Çeşitli finansal konuları, yatırımları uzun vadeli hayata geçirme çabası önemli olacak gibi. Aynı zamanda tutkuyla sarıldığınız konular yaratıcı işler, aşk ve çocuklarla ilgili uğraşlar da sizi yakından ilgilendirecek.

Kova Burcu/Yükselen Kova:

Son derece etkin ve canlı bir dönem içindesiniz. Kardeşler ve yakınlarla paylaşımlar,  içinde yaşadığınız yakın çevreye dair ilişkiler hareket kazanıyor. Kısa ziyaretler ve yolculukların sıklaşması yanında işle ilgili konuşmalar, özellikle zihninizi yeni fikirlere ve öğrenmeye adapte etmeniz gereken, çalışmaların hangi yönde ilerlemesi hakkında yoğun bir tempo var.  İşle ilgili tanıtım ve pazarlama konuları, anlaşmalarda düşünülmesi gereken detaylar sizi meşgul edebilir. Belki işle ilintili hedeflerin, yapılması gereken değişikliklerin odaklanmanız gereken yanları sizi oyalayacaktır. Eğitim, iletişim temalarına yönelik aktiviteler de sıkça yer alacaktır bazılarınızın gündeminde. Ancak, ailevi konular, baba, yaşanan yere dair planlar uğraş vermeniz öncelikler arasında olacak gibi..

Balık Burcu/Yükselen Balık: 

Maddi konularda şanslar, çeşitli arayışlar peşindesiniz. Motivasyonunuz yerinde.  Yeni bir planlama yaparak becerileriniz ve yeteneklerinizi ortaya çıkarmak konusunda adımlarınızı atmadan önce bir bakmak, düşünmek gerekebilir. Kazançlar, gerekse ortaklıklar adına çözüm isteyen durumları akılcı bir gözle bakarken, ortaklaşa konularda geçmişle ilgili işbirliklerini değerlendirme şansı olabilir. Büyük ölçekli ve uzun vadeli yatırım projelerini riske atmadan hareket etmenizde fayda var. Mars ise anlaşmalar, alım satım konuları,  nakit durumunuz ya da yakın çevre ilişkileri, zihinsel anlamda sizi ilgilendiren konularda istikrar mücadelesi içinde olunacağını anlatıyor olabilir.

 

Sevgiler

Güner Yönel

 

Libra Astrolojik Danışmanlık&Eğitim

gyonellibra@gmail.com

www.guneryonel.com.tr

The Stolen Kiss, Çalınan Öpücük 1788 Ressam Jean Honore Fragonard

Stolen Kiss, Fragonard’ın son dönem resimlerine ait tipik bir örnektir. Resimde figürler kadar moda ve dekorasyon önem taşır.

Resmin merkezinde genç bir kadın ve soldaki kapıdan ona uzanarak yanağına bir öpücük konduran genç bir aşık.

Genç kadın bir odada soldaki kapıdan ona doğru uzanan aşığı ve sağdaki kapıdan biraz önce aralarında olduğu bir arkadaş grubu görülüyor. Genç kadın bunların tam ortasında iki kapı neredeyse aynı aralıkla açık görünüyor risk, tutku kapısı ve diğeri arkadaşlarının olduğu güvenli kapı olarak yorumlar yapılmış. Kızın hangisi kapıyı seçeceği ise genç kadının duruşundan belli gibidir.