Venüs Boğa Burcunda

  • 4 Haziran 2017
Venüs Boğa Burcunda

Venüs Boğa yolculuğundan yansımalar

Merhabalar,

Uzun süredir (Mars’ın burcu) Koç’ta bulunan Venüs ve retro hareketi oldukça yorucu, hırçın, uzlaşmaz, hayattan kolay keyif alamaz, parayı, ilişkileri, çeşitli bağları tüketen aylar taşıdı ve bitti..

5 Temmuz’a dek Boğa burcunda pek bir huzurlu bir Venüs misafir edeceğiz.

Toprak Elementi/Sabit bir burç olan Boğa’daki Venüs (Yönetici/ Ruler) transiti güçlü yanları ile destek verecektir elbette. Daha sakin, yapıcı, hayatın güzelliklerini, huzurunu, doğayı, kendimizi, keyiflerimizi ne kadar özlediğimizi hissedeceğiz. Güven, istikrar, sağlamlık, konfor arayışı yanında, kendi içimizde dinginlik yaratma arzusu öne çıkacaktır. Sadelik, yalınlık ne kadar değerliymiş duygusunu özlediğimizi bolca hissederiz umarım.

Boğa burcu sahip olmakla ilgilidir. Değer verdiklerini korur, muhafaza eder!

Maddi değer yaratmak konusunda yeni beklentiler içine girebiliriz. Aynı zamanda hayatın keyifli yanları, kendimizi huzurlu, sakin hissedeceğimiz keyifli limanlara çekilmenin zamanı. Bunların yanı sıra, ayağı yere basan ilişkiler, ortaklıklar kurmak önemli olacak. Daha ziyade iş odaklı konularda çıkarların karşılıklı korunacağı, uzun soluklu kararlar, anlaşmalar dönemi yaşanma olasılığı var.  Maddi konularda yapılacak anlaşmaların somut, sağlam temellere dayanması açısından şanslı bir süreç olabilir. Kararlarımızı uzun uzun düşünerek verecek, denenmiş, bilindik, yöntemlerle hareket edeceğiz.

Maddi alanda aranan güvenlik yakın ilişkilerde de kendini gösterecektir. Kelimeler, duygular, sözcüklerden ziyade elle tutulur getiriler belirleyici olacaktır! Uzun süreli, kalıcı olabilecek ilişkilere yönelimden söz edebiliriz. Gelir geçer bağlardan, maceradan, anlık heveslerden uzak bize her anlamda güven veren beklentilerden, tutucu olmaktan söz edebiliriz.  En azından bu dönemde bizi üzecek, yoracak, aklımızı karıştıracak bağlardan uzak durmayı başaracak, yorgunluklardan, yüklerden uzak durmayı tercih edeceğiz. Dünyevi bir Burç olan Boğa dendiğinde fiziksel, maddi dünya gerçeklerini daha yakından hissetmek, sahip olduklarımızı korumak, güven duygusu inşa etmek adına yeni adımlar atabilmek adına sağlam bir duruş sergilenecektir.

Boğa burcu sanatla yakından ilgilidir! Yaratıcı anlamda çalışmaları olanlar resim, müzik, heykel, seramik dallarında son derece güzel çalışmalar yapabilir, zevkli ürünler çıkarmak adına üzerine eğilebilir, üretkenliklerini ortaya koyabilirler.

*Doğum haritalarımızda, Boğa burcunun bulunduğu yerde güvenlik arayışı içinde oluruz.  Durağan,  tutucu, riskten uzak tavırlar sergileriz. Aynı zamanda tutarlılığı devam ettirmek uğruna gelişmeye karşı direndiğimiz yaşam alanıdır burası. Fiziksel ve maddi olanın dışındaki gerçekler bizi bağlamaz.

*Venüs’ün bulunduğu burç ise, bize nelerin zevk verdiğini, ne tür şeylerin bizim için değerli olduğunu, aşka yaklaşımımızı, kendimizi nasıl çekici gösterdiğimizle ilgili ipuçları verir.

*Bulunduğu ev ise, hayatın hangi alanında tatmin arıyor, uyum ve huzuru nerede buluyoruz hakkında ipuçları verir. Ayrıca para kazanma potansiyelimizle ilgili bilgiler verir. Açıları ise Venüs’ün rengi hakkında önemli senaryolar anlatacaktır.

Venüs’ün yolculuğu esnasında yapacağı önemli kontaklara gelince,

Ay süresince çok fazla etkileşim içinde olmayacak. Satürn ve Jüpiter (150) kontaklarına değinmeden;

15/24 Haziran arası, Venüs/Neptün:  İlişkiler, sosyal hayat, arkadaşlıklar, kadınlarla ilgili konular, parasal işlerde yapıcı etkiler getiriyor. Olaylara daha yumuşak, toleranslı , insancıl yaklaşabilir, herkesi ilgilendiren ve kucaklayan duygularla ortak eylemlere girişebiliriz. Romantizm, yaratıcılık, uçuşan duygular yumuşacık etkiler taşıyor.

21/27 Haziran arası ise Venüs/Pluton: İlişkilerde, yaratıcı konularda, paraya yönelik kararlarımızda daha tutkulu olabiliriz. Bizi değişime iten şartları olumlu biçimde ele alırken, desteklere açık bir tutum ortaya koyabilir,  güç birliği yapabiliriz.

Yükselen Koç:

Finansal konular, maddi manevi kaynakları yönetmek, bu konuda somut adımlar atabilmek önemli. Bu anlamda karşınıza değişik fırsatlar çıkabilir, Siz de girişimci yanlarınızla değişik imkanlar yaratabilirsiniz. Genellikle yatırıma yönelik, alım satım projeleri üzerinde düşünürken, beklentilerinizi tatmin edecek gelişmelerin uzun vadeli olması belki de ilk tercihiniz. Ayrıca kazanımlarınızı biriktirmek konusunda yükselen bir dürtü hissederken, somut, istikrarlı arayışlar peşinde olacaksınız. İşbirliği gerektiren gelişmeler, yeni öneriler, ortaklaşa üretilebilecek konulardan gelir elde etmeniz olası. Bir yandan da iş hayatında yeni beceriler kazanmak, yeteneklerinizi geliştirmek konusunda destek alabilirsiniz. Çeşitli iş bağlantıları kurmak adına bereketli zamanlar. Genellikle imkanlar dahilinde yaşayan Koç’lar, bu süreçte ölçüyü bir miktar kaçırabilir,  kişisel keyiflere, temel ihtiyaçlara yönelik harcamalarla şımarıklık edebilirler. Ancak tutarlı, değeri ölçülebilen kazanımlar, yatırımlar, nakit durum ve sermaye yaratmakla ilgili konularda sağlam destekler üzerinde durma şansları var.

Yükselen Boğa:

İlişkilerde güven, huzur tesis etmek adına olumlu bir dönem. Maddi manevi ortaklıkların, işbirliklerinin getireceği avantajlarla bir adım daha öne çıkabilirsiniz. İş bağlantılı yeni anlaşmalar, ortaklıkların getireceği fırsatlar süren sorunlara ilaç gibi gelecektir. Kendi kendinizi motive edeceğiniz, şansınızı yaratabileceğiniz bir süreç ayrıca. İş hayatının, ortamının getirdiği yorgunlukları geri planda bırakırken, özellikle sağlığınızla ilgili konuları, taşıdığınız yükleri aşmak artık çok kolay. Ancak bu süreçte aşırı iştah kilo problemi yaratabilir. Bir taraftan da iş hayatında gerçekleştirmek istediğiniz bağlantılar, görüşmeler, finansal konularda neler yapabileceğinize dair projeler zamanı çalışanlar adına. Yine bu dönem, dış görünüşünüzle ilgili değişiklikler, giyim stilinize yönelik zevkli seçimlerle yenilik yapabilirsiniz. Estetik dokunuşlar için çok elverişli bir dönem. Başkalarını etkilemek konusunda ise oldukça şanslısınız. Tüm dikkatler üzerinizde olabilir. Bu dönemde birisine yakın olma ihtiyacı artarken, ilişkilerde sorunlar varsa artık net gözlerle değerlendirmek adına kendinize güveniyorsunuz. Güven oluşturmak, paylaşmak ancak aşırı inattan uzak bir duruş sergilememek kaydı ile. Aynı zamanda hayattan daha fazla keyif almak, sosyal hayatın içinde yer bulmak zor olmayacak.

Yükselen İkizler:

Yaşanacak belirsizlikler birden fazla konuyu öne çıkaracaktır. Maddi açıdan sizi çevreleyen endişelerin, geçmişten gelen maddi bir problemin yaratacağı sorunlara karşı dikkatli olmalısınız. İç huzurunuzu korumak adına bu süreçte bazı yüzleşmelere hazır olmakta yarar var. Bilinçsizce yapılacak harcamalar, spekülatif konularda alınacak yanlış kararlar huzurunuzu bozabilir. Bu dönemde aşk ilişkilerinden, sosyal hayattan uzak kalmaya, içe dönmeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Yalnızlıkla barışık olmak, dış dünyadan uzaklaşmak, arka planda hazırlıklar yapmak adına olumlu bir dönem.   Ancak aşkta kontrol edilemeyen gelişmeler, gizlilik içinde hareket etmek, geçmişte yaşanan bir ilişkinin  izlerine dikkat.  Çocuklarınızla ilgili konularda fedakarlıklar, başkaları ya da destek olunması gereken temalarda sabırlı, dayanışma içinde hareket edilebilir. Her ne kadar 12. ev olumsuz açıdan kullanımı en kolay nokta olsa da, pozitif açıdan bakıldığında sanatsal uğraşlar, yaratıcılığınızı besleyen konularda size yükselen bir enerji getirebilir. İçsel motivasyonlara, huzura yöneldiğinizde esin kaynağı olan, ilham veren konulara yer açılabilir. Annenin akrabalarından destek gelebilir.

Yükselen Yengeç:

Sosyal hayatınız, arkadaşlık ilişkileriniz canlanıyor. Keyfe yönelik toplantılar, sevdiğiniz arkadaşlar, dostlarla hoş paylaşımlar var.  Partiler, belki sanatla ilgili ortak çalışmaların olduğu konular sizi çevreleyebilir. Arkadaşlarınızdan pek çok konuda destek alabilir, sizde onlara destek olabilirsiniz. Fakat, içinizdeki güvensizlik duygusu ile bir şeylere ya da kişilere aşırı bağlanma duygunuzu kontrol etmeye çalışın sevgili Yengeç’ler. Huzur ve istikrar arayışınız maddi konulara yönelik planlara vurgu yapabilir. İş hayatında yaşanan yenilenmeleri ortak çalışmalara ve organizasyonlar yolu ile topluma sunabileceğiniz şartlar oluşabilir. İşten gelen yeni kaynaklarda artışlar yaşanabilir. Aşk ilişkilerinde derin bir nefes alırken, arkadaş ya da sosyal çevrenizde tanışacağınız kişilere göz kırpma şansı yaratabilirsiniz. Dostlarınız bu konuda çöpçatanlık yapabilir.

Yükselen Aslan:

İş hayatında olumlu bir dönemdesiniz.  İnsan ilişkileri güçlü olan sizler statü, istikrar, kalıcılık aradığınız mesleki konularda kendinize yeni kapılar açabilirsiniz. Sanatsal becerilerle, finansal beklentilerin bir arada ilerleyeceği bu dönem kariyerde sağlam adımlar dönemi. Marka değeri olan ya da sektörel anlamda farklı konularla iç içe olabilir, kendi işinizi kurmak yönünde kararlar alabilirsiniz. Ekonomik anlamda sizi tedirgin kılan şartları bu süreçte masaya yatırmalı,  profesyonel anlamda hedeflerinizi destekleyen ilişkilerden faydalanmaya çalışmalısınız. Size prestij kazandıracak yeni görevler veya iş değişiklikleri için harekete geçirici fırsatlar bulanabilir. Ast üst ilişkilerinin dengeli, sakin yönetilmesi ile yeni destekler, maddi ödüller öne çıkabilir. Terfi bekleyenler içinse güzel gelişmeler beklenebilir. Ancak anne, aile veya yuvada olup biten konulara odaklanmak zorunda olanlar adına ev ve iş hayatının iç içe geçmesi söz konusu. Eşin babası ya da anneden gelen destekler olabilir.

Yükselen Başak:

Kendinizi özgür bırakacağınız bir dönem. Biraz esneklik, yeniliklere açık olunduğunda çeşitli avantajlara çok yakınsınız. Akla yönelik gelişim konularının ön plana geçmesi ile eğitim, kurslar, yurt dışı bağlantılı konular, işinizin dış ticaret boyutuna, zihinsel açıdan sizi yenileyen farklı konulara odaklanabilirsiniz. Akademik alan ya da sınavlar adına pozitif bir dönem olabilir öğrenciler adına. Hukuki konular, yolculuklar, iletişim, medya ya da ticari bağlantıların güçlenmesi, maddi yanı adına atılan her adım önemli. Özellikle toplumla olan uyumunuz yanında ilişkiler cephesinde olumlu gelişmeler beklenebilir. Belki maddi konuların hukuki yanları, işbirliği içinde olunması gereken ortak çıkarlar üzerinde durulma şansı artıyor. Sizden farklı kişilerin düşüncelerine kulak vermeli büyük resmi görmeye çalışmalısınız. Size huzur, keyif verecek seyahatler, yakın ya da uzak akrabalarla bir araya gelme fırsatı bulabilirsiniz. Eşin kardeşleri, yakınları ile olan ilişkiler, konuşmalar, ziyaretlerin yaşanması mümkün.

Yükselen Terazi;

Maddi konularda yeni gündemler söz konusu. Çeşitli fırsatlar peşinde giderken, borç alacak işleri, ortak bütçe, işle ilgili finansal konuların önemi artıyor. Kredi kuruluşları, bankalarla ilgili işlemler yanında, parasal desteklere yönelebilir, var olan açıkların kapatılmasına yönelik adımlar atabilirsiniz. Aynı zamanda yaşanan krizleri destek alarak yönetme şansı bulunabilir. Eş ya da ortağın maddi durumunda yaşanan olumlu gelişmelerden faydalanmak adına istikrarlı beklentiler dönemi. Yeni bir ortak iş projesinin getireceği kazançlar, sermayenin başkaları tarafından karşılanacağı şanslar ya da yatırıma yönelik adımlar atılabilir. Eşle yapılacak ortak harcamalar/yatırımlar, mirasla ya da beklenen alacakların tahsil edilmesi yönünde gelişmelerle ilgilenmek gerekebilir. Bu süreçte yakın ilişkilerde yükselen bir cazibe öne çıkarken cinsel açıdan uyum, heyecan artacaktır. Ancak gereksiz kıskançlıkların yaratabileceği sürtüşmeler unutulmamalı. Sağlıkla ilgili sorunlara şifa bulunacak, destek alınacak bir süreç ayrıca.

Yükselen Akrep:

Uyum, huzur, mutluluk hedefliyorsunuz. Ancak dışsal koşullara da ayak uydurmak gerek. Gelecek şansları değerlendirmek adına siz bekleyen gelişmeler ilişkiler, ortaklıklar, yakın arkadaşlıkları içine almakta. Öncelikle maddi açıdan güven veren sağlam ortaklıklar, işbirlikleri geliştirme şansınız artıyor. Uzun vadeli beklentilerinize cevap verecek, anlaşmaların, pazarlıkların öne çıkması ile rahat bir nefes alacaksınız. Bu dönemde yalnız olanlarınız için ilişkilerde güzel gelişmelerin yaşanacağı söylenebilir. Sizi etkileyen, duyarlı, çekici, güven veren, hayatınıza güzellik katabilecek kişilerle tanışabilirsiniz. Yeni bir aşk ilişkisine başlayabilirsiniz. Var olan ilişkilerin ciddi bir boyuta taşınabileceği güzel bir dönem olabilir. Mutlu, uzun soluklu evliliklerin yapılabileceği, öneriler, teklifler alınacağı elverişli bir süreç. İlişkinin devamı için daha gayretli olmaya çalışmalılar. Akrep olarak esnemekte fayda var. Evli olanlar içinse çok keyifli bir süreç. Eşle paylaşımlar huzur içinde yaşanırken, onun hayatında olup biten pozitif gelişmeler söz konusu. Ortaklıklarda sorun yaşayanlar, hukuki konularda uzlaşmakta zorlananlar adına pozitif bir dönem.

Yükselen Yay:

İş, sağlık, beslenme, çeşitli alışkanlıklarınıza yönelik somut planların tam zamanı. Öncelikle sağlığınızla ilgili ihmal edilen konulara odaklanmak için bir fırsat. Hareketsizlik ya da atıl kalmanın getireceği kilo problemlerine dikkat edin. Zarar veren alışkanlıklar, beden/duygular arasında uyumu sağlamak için vedalaşmak gereken şeyler üzerinde düşünebilir. (Diyet) Gayet güzel sağlık hizmetleri, destekler alabilirsiniz. Bademcik, boğaz iltihaplanmalarına dikkat etmelisiniz. Gardrop yenilemek için Venüs Boğa döneminde harika seçimler yapılabilir. Sahip olduğunuz yetenekleri somutlaştırmak, çalışma düzeni, eleman değişikliği yapmak harekete geçilebilir. İş ortamında destek alacağınız bu dönemde, iş görüşmeleri, müşteri ilişkilerini geliştirmek, ya da para konularını içine alan bağlantılar kurabilirsiniz. Ancak unutmayın sizin de başkalarına destek olmanız, sorumluluk almanız gerekebilir. Planlanması, organize edilmesi gereken günlük rutinleri ciddiye aldığınızda çalışma arkadaşlarınızla ilişkiler keyif verici olacaktır. Günlük hayatınızı, ofis ortamını düzenlemek isterken, işe dair yüklerde biraz rehavet, biraz tatlı tembellik baş gösterirken, baba tarafından akrabalarla ilişkiler sıcaklık kazanabilir.

Yükselen Oğlak:

Tabi ki aşk hayatı ve romantizmin getireceği güzel gelişmeler ön planda. Yalnızsanız kendinizi yeni ve huzurlu bir aşkın içinde bulabilirsiniz. Fiziksel uyum, çekim ihtiyacı birinci önceliğiniz olurken, güven, istikrar beklentiniz güçlü. Elbette hayatın güzel yanları sizi sarmaya başlıyor, siz de bunu istiyorsunuz aslında. Yaratıcılığınızın, işe dair tanıtım, sunum, reklam bağlantıları adına verimli bir dönem, özellikle iş hayatına yönelik dikkat çekici çalışmalar planlayabilir, önemli projelerin tanıtımı ile ilgili adımlar atabilirsiniz. Diğer sorumluluklardan biraz uzaklaşmak, kişisel keyifler, zevkler yaratmak mümkün. Sessiz, huzurlu tatil planları organize edilebilir. Çocuklarınızla alakalı konular, paylaşımlar yanında giderler dikkat çekerken, onların hayatına yönelik çeşitli sorumlulukları ele alma vakti belki de. Kendinizi mutlu edeceğiniz bu dönemde değişik hobiler, uğraşlar ya da sanatla ilgisi olanların son derece üretken olacakları süreç. İlişkilerinde sorun yaşayanların ise huzur ihtiyacı artarken, sorunlara çözüm bulacakları istikrarlı kararlar alabilirler. Özellikle bebek beklentisi içinde olanlar için son derece keyifli, verimli bir süreç. Evin, ailenin maddi desteği, serveti anlamında destek alınırken, eşin arkadaşları ile sosyal bağlar keyifle yaşanabilir.

Yükselen Kova:

Genel olarak huzurlu, rahat, keyifli bir aile ortamı yaratma zamanı. Bu kendi iç huzurunuz ve güvenlik duygunuz içinde geçerli olacak. Dış dünyada yaşadığınız duygusal iniş çıkışlardan uzaklaşmak için evinizi sığınak olarak yanınızda . Evin temel ihtiyaçlarına yönelik kararlar, yenilenme, dekorasyon ya da tadilat tarzında çalışmalara öncelik verilebilir. Güzelliklere, konfora olan düşkünlüğünüz size yeni harcamalar getirebilir. Aileniz ve yakınlarınızla huzura dayanan ilişkiler geliştirmek, sosyal ilişkileri, arkadaşlıkları evde yaşamak mutlu edecektir.  Yakın ya da uzak akrabalardan gelecek güzel destekler olabilir. En önemlisi yerleşimle ilgili konularda yeni bir döneme ilerleme olasılığı! Taşınma, yer değişikliğine dair köklü yenilenmeler hayatınıza girebilir. Veya eldeki maddi olanakları toprak emlak alım/satım anlamında değerlendirme şansı yaratılabilir. Yatırım odaklı girişimlerin hayata geçebileceği bu süreçte yine kardeşin parası ya da aileden gelecek destekler finansal anlamda iç açıcı noktaya gelirken, iş hayatına yönelik beklentiler, ilişkiler önemli.

Yükselen Balık:

Yakın çevre ilişkilerinde hoş bir hava esiyor. Sıcak, uyumlu bu dönemin kardeşler, akrabalarla ilişkilerin istikrar, sakinlik kazandığı günler. Ziyaretler sıklaşabilir. Sorunlar çözülebilir. Özellikle yolculuk, eğitsel temalarda destekleyici şartlar eşliğinde somut işler planlama zamanı. Eğitim planlarınızla ilgili projeler, iş ve para konularını içine alan görüşmeler yapılabilir. Zira ortak para konuları önceliğini korurken, yeni konuşmalar, fikir alışverişleri ya da  ticari anlamda anlaşmalar üzerinde durmak için olumlu bir süreç olacaktır. Zihinsel açıdan bazılarınızı meşgul eden sınavlar, eğitsel bir projenin hazırlıkları, tanıtım, iletişim/medya konularında araştırmalar, bilgi toplayacağınız görüşmelerin zamanı olabilir kimileri adına. Bu konularda artistik çalışma gerektiren yanlarına fazladan yer açabilirsiniz. Akıl ve yeteneklerde çok yönlülük destekçiniz olabilir. Özellikle Blog hazırlıkları veya piar çalışmaları için verimli bir dönem. Yayın dünyası ile ilgili konuları olanları ise yeni görüşmeler ve sunumlar bekliyor olacak. Bu kadar bilgi ve iletişim yoğunluğu arasında bir ara huzur ve keyif getiren kısa ancak tatlı bir tatil planı hazırlıklarını araya alabilirsiniz isterseniz.

 

Ağustos ayı bilgilerinde görüşmek üzere sevgiyle kalın♥♥♥

 

Güner Yönel

gyonellibra@gmail.com

www.guneryonel.com

Görsel: Georges Seurat/1859-1891 french