Venüs Balık Retro

  • 2 Nisan 2017
Venüs Balık Retro

Aylardan Venüs Balık!

Merhabalar,

Pazartesi gününden Nisan sonuna kadar Retro (Rx) hareketini burada sürdürecek. Çok daha duyarlı, hassasiyet içinde olunacak günler. Vicdan, merhamet, evrensel duygudaşlığın getirdiği temalar ruhumuzu sarıp sarmalarken?,

**Venüs/Satürn (kare) etkileşimi neredeyse ay süresince etkin olurken,

-Bir yandan da kolay kırılacağımız, ilişkileri, dostlukları, kişileri idealize edeceğimiz bu süreci dikkatli geçirmeye iten koşullar söz konusu. Fedakarlıkların, adayışların sınırını çizmekle ilgili bizi uyaran etkiler kısıtlandığımız/yalnızlık duygusu içinde olduğumuzu hissettirebilir.  Keyiflere yer açmaktan, platonik eğilimlerden, tembellik yapmaktan ziyade maddi konular, sevgi/aşk ilişkilerinde uyanık olmak, aklı başında hareket etmek gerekecek. Harcamalarda, finansal konularda temkinli olmaya zorlayan senaryolara kişileri/konuları da dahil edebiliriz.

-İkili ilişkilerimiz, değerlerimiz, keyif aldığımız şeyler, sosyal yaşantımız, maddi yatırımlarımız, sanatsal yaratıcılığımız üzerinden de testler/deneyimler getiriyor. İlişkinin romantizm boyutundan medet ummayalım! Ders almak, bir şeyler öğrenmek, olgunlaşmaktan bahsedebiliriz. Belki de geçmişte yaşanan ilişkilerin yarattığı ‘’sevilmedim korkusu’’ sorgulanacak kimileri adına. İlişkilerden beklentiler/sorumluluk ve keyif dengesini doğru kurmak gerekecek. Sevgiyi gösterememek, güvensizlik, cinsel arzularda soğukluk, aşırı kontrollü olmak dönemin başka olasılıkları. Bizi gerçekçi olmaya iten koşullar, bizim hedeflerimize uymayan kişiler, durumlar, temalar ve lüks alışkanlıklar devre dışı kalmaya aday olabilir.

-Sağlam ilişkiler yeniden denenebilir, testten başarıyla çıkabilir, güçlenebilirler. Diğer yandan ilişkilerde mesafe, soğukluk, finansal konularda kısıtlanma/engelleri aşma mücadelesine girilebilir. Finansal alanda risk almaktan ziyade sınırların/limitlerin farkında olmak, uzun vadeli planlara/amaçlara odaklanmak önemli olacak. Sanatsal anlamdaki becerilerimiz, çalışmalarımız adına biraz duraksama yaşansa da çok emek verilerek somut işlere imza atılabilir. İlişki, sanat ya da yaratıcı eylemlerin ticari ve pratik amaçlara yönelik boyutu ile düşünülmesi mümkün!

-En önemlisi geçmişte bizi duygusal anlamda yaralayan durumları aşmak adına sanatsal/yaratıcı faaliyetlere yer açarak kendimizi iyileştirme yoluna gidebiliriz. (Venüs/Kiron)

Balık, Yay ve Jüpiter Terazi konumunu düşünerek bu burçların haritalarımızda bulunduğu yaşam alanlarını dikkate alarak değerlendirebiliriz.

 

Sevgilerimle 

 

İletişim:gyonellibra@gmail.com

Web:www.guneryonel.com

@GunerYonel