Venüs Akrep Burcunda (6 Ekim Retro)

  • 5 Eylül 2018
Venüs Akrep Burcunda (6 Ekim Retro)

Merhabalar,

Venüs Akrep yolculuğu (9. Eylül.2018) itibari ile başlıyor.

22 Ağustos sürecinde başlayan Venüs (Yanan yol) seyri Akrep burcuna geçişi ile devam ederken çatışmaların/çekişmelerin/duygusal yoğunluğun yüksek olduğu zamanlardayız.(15 drc Terazi/15 drc Akrep/via cumbusta)

Eylül sonu durağanlaşan Venüs 6 Ekim tarihinde Retro ardından Kasım başında geri hareketi Terazi burcunda devam edecek. 26 drc Terazi burcunda retro sona ererken Uranüs/Koç seyri dönemi karşıtlık yapacak. Venüs Akrep transiti 3 Aralık/ 7 Ocak 2019 arasında normal seyri yaşanacak.

Terazi, Boğa ve Akrepleri öncelikle ilgilendirmesi yanına Akrep burcunun bulunduğu yaşam alanında hepimizi bağlıyor. Kısaca huzura, keyfe, aşka, finansal konulara, ilişkilere gölge düşürecek etkiler söz konusu.

Su elementi/sabit/Mars’ın burcu Akrep burcunda Venüs;

Öncelikle şu dönemde maddi değer yaratmak konusunda beklentilere dikkat. Tam da maddi dünya gerçeklerini anlatan, sahip olmacı, istikrarı esas alan Boğa’nın karşısında epey sıkıntılı zamanlar taşıyabilir. Sahip olduklarımızı koruma, sağlamlık, güven duygusunu en derinlerde hissetme ihtiyacı, her türlü maddi/manevi paylaşımın sağlam temellere dayanması açısından zorlayan etkiler barındıracaktır.

‘’Anafora’’ yeraltı dünyasından çıkış olarak adlandırılan Zodyakta 8. evi sembolize eden boyutuna bakarsak; Sahip olduğumuz tüm maddi varlıklar bu dünyaya aittir. Ölürken maddi değerleri terk etmek durumundayız. Aynen Babil mitolojisinde olduğu gibi yeraltına inen kraliçe İştar’ın geçtiği her kapıda tüm sahip olduklarını, altınlarını, elbiselerini, değer verdiklerini bırakarak yer altına inmesi gibi! Çürümenin, boşalmanın, metafiziğin alanı olarak düşünebiliriz bu ev alanını. Bizim kontrolümüz dışında kalan bu alanın sembolikleri duygusal/ruhsal anlamda derinlik, dönüşüm içeren, iç içe geçmiş ilişkiler, ortak maddi değerler, eşin, ortağın parası/serveti, birtakım hisse senetleri, yatırım fonları, borsa, miras, borç verdiğimiz aldığımız kişiler/kurumlar, vergiler, primler şeklinde ele alırsak risklere, kayıplara açık olmaktan bahsedilebilir.

Eylül ilk yarısı, Uranüs karşıtlığı/Mars ile olan ters etkileşim, Ekim son haftası yine Uranüs karşıtlığına dikkat!

Aynı zamanda genel anlamda Venüs aşk, ilişkiler, evlilik, bir araya gelme, hayatın keyifli yanları, huzur, barış, kendimizi güvenli, mutlu hissedeceğimiz keyifleri, uyum, ahenk yaratma becerisini, dişiliğimizi, cinsel çekim yaratma, hissetme, sevgi paylaşımını, birisine yakın olma ihtiyacımızı anlattığına göre; daha ziyade içe dönüş zamanı olacağını bilmeliyiz. Bunların yanı sıra, ayağı yere basan ilişkiler kurmak için aceleci olmamalıyız. Özellikle yakın ilişkilerde kelimeler, duygular, sözcüklerden ziyade kendini tüketme, takıntı, kıskançlık, ilişkilerde derinlik arzusu, tutku, üstü örtülü manipule edici, şüpheci, gizemli tavırlar çokça gözlenebilir. Aşkta, arzularda yoğunluk öne çıkarken, duygusal güvenliğimiz adına içe dönük zamanlar ilaç niyetine hayata dahil edilebilir umarım.

Zira bastırılan, ifade edilemeyen arzular, güç/obsesif takıntılar nedeni ile ilişkilerde yaratabileceği sorunları ağırlaştırabilir. Özellikle hırçın, öç alıcı, şüpheci, didikleyen, davranışlardan imtina edelim lütfen. Ekim ilk haftası başlayan retro ile (yanan yol) etkisi çatışmaların/çekişmelerin/duygusal baskının, aşırı duyarlılığın esiri olmamalıyız. İlişkilerde kıskançlık, kontrolü elde tutma çabamızı dizginlemeye çalışmalıyız. Bu şekilde hareket edebilecek kişilere karşı sakin, soğukkanlı olmakta fayda var. Ayrıca ortaklaşa konular, anlaşmalar, finansal kaynaklar, sosyal bağlarda bir takım zorlukları yönetmeye çalışmak, kontrol etmek sorunları dağ gibi büyütebilir. Kendimizi didik didik etmekten kaçınmalı, sanatta, ilişkilerde, harcamalarda, yatırımlarda, parada zorlanma olasılığını bilmeliyiz. Son olarak geçmişi deşmekten, eski ilişkilere takılıp kalmaktan, yoğun duygusal tepkilere kapılmaktan, bugüne taşımaktan, en derinlerde canımızı yakacak durumlara düşmekten uzak durmak ümidi ile.

Venüs’ün en sevdiği yer 5. ev olmasına rağmen yazık ki, Akrep burcunda geri gidecek olması ülkemiz adına da dikkate değer zor durumlara işaret edecektir.!

Öncelikle ‘’kadınlığı/feminen’’ enerjileri anlatan boyutunu düşünürsek duruma daha kolay açıklık getirebiliriz. Demek ki kadın figürleri içine alan temalar ağırlıklı olacak.

Çocuklar, kadınlar, cinsel taciz, şiddet sarmalı anlamında türlü sıkıntılar göze çarpabilir. Sorunlu doğumlar, cinsellikle ilgili bastırılmış duyguların/engellerin/kıskançlıkların travma yaratan boyutu, çocukların, gençlerin genel durumu, onları hedef alabilecek gelişmeler, tatminsizlik, yetersizlik duygusu içinde olunabilir. Eğlence hayatı, spor camiası, sanat/yaratıcı işlerle ilgilenen kişiler, çevreler, para, şans oyunları ve spekülatif anlamda sorunlu, genel itibari ile bu eve dair konularda skandal içeren bir döneme tanıklık edebiliriz. Bir yandan da aynı süreçte Ekim sonu ülkemizin Güneş dönüşü haritası devreye girmekte.!?

Astrolojide;

Venüs’ün karşı geldiği konular: Sanatçılar, müzisyenler, güzellik uzmanları, kuaförler, şeker satanlar, modacılar, genel olarak genç kızlar/kadınlar.

Yer olarak Venüs: Tiyatrolar, sanat merkezleri, kuaförler, pastaneler, bahçeler, dans okulları, düğün salonları, çeşmeler.

Bedende Venüs’ün yönettikleri: Çekicilik, saç ve yüz güzelliği, böbrekler, yumurtalıklar, anne karnı, hormonlar/üreme sistemi.

O halde sağlık anlamında şöyle diyebiliriz; ‘’Zühre’’ olarak adlandırılan yanı ile ilk aklımıza gelen zührevi riskler olacaktır. Cinsel yoldan bulaşabilecek hastalıklar, sorunlar, bulaşıcı virüsler, komplikasyonlar çeşitli sıkıntılar yaratabilir.

Akrep burcu ile ilgili uğraşlar: Polis, bankacı, madenci, silahlı kuvvetler, cerrahlar, suç işleyen kesim, mafia/çeşitli yeraltı fenomenler, çöpçüler, ölüm, bozulma, çürüme içeren konular.

Vücutta Akrep burcu: Üreme organları

Haritamızda Akrep burcunun bulunduğu alan: Sürekli bir değişim, yenilenme, mücadele içinde olduğumuz söylenebilir. Güç sahibi olmak istediğimiz, tutkulu davranışlar sergilediğimiz yerdir.

6 Ekim sonrası Akrep burcunun bulunduğu yaşam alanında (Rx) etkilerini, minik tüyoları burçlara göre paylaşmak üzere. Hoş kalın lütfen.

Sorularınız, Danışmanlık başvurularınız için:gyonellibra@gmail.com

www.guneryonel.com.tr