Uranüs Boğa Burcunda

  • 15 Mayıs 2018

Merhabalar!

Konumuz Uranüs olunca heyecan dalgası hepimizi sarmış durumda!

URANÜS!?

Genel olarak ana başlıklara göz atarsak;

-Radikal

-Uyandıran

-Sarsan

-Değiştiren

-Aniden ortaya çıkan

-Kopartan

-Yenileyen

-Özgürleştiren

-Kontrolsüz

-Şok eden

-Statükoyu bozan olarak kısaca özetlenebilir.

Bir burçtaki yolculuğu 7 yıl sürüyor. Zodyak turu 84 yıl

Değişimin Tanrılarından Uranüs!

Pluton gibi derinden sızmıyor hayatlara, ölüp ölüp dirilmiyoruz.

Neptün’ün sinsice, uyutarak. gözümüzü kapatarak, kurban eden, sisli dünyasını sunmuyor.

Uranüs ile uyanıyoruz aslında!

Sembolize ettiği ‘’Çıplak gerçek’’ tam da hayatımızın içinde yer alıyor.

2010 yılı Temmuz ayından bu yana Koç burcunda bulunduğu sürece hiç olmadığımız kadar atak, cesur, meydan okuyan tutumlar, girişimci bir ruh ile harekete geçildi. Beklenmedik gelişmeler yaşandı. Yenileyen yanlarını bulunduğu alanda hissetmemek mümkün olmadı elbette.! Mars’ın burcunda Uranüs ile risk alarak, girişerek, tek başına yol alarak, savaşarak bizi özgürleştiren pek çok senaryoda başrol oynadık!

Özellikle öncü burçlar olarak Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak’lar ciddi boyutta Uranüs rüzgarına maruz kaldılar. Kavuşum, Kare ve karşıt açılar şeklinde.

2018 yılı 15 Mayıs itibari ile Uranüs huzurun burcu Boğa (sabit, toprak) geçişi ile etkisini gösterirken sabit burçları/aksları yakından etkileyecek olmasının yanı sıra haritalarımızda Boğa burcunun bulunduğu yaşam alanında hiç düşünmediğimiz ani değişiklikler 7 yıllık süreçte bizi bekliyor.

Boğa burcunun aidiyet duygumuz, sahip olduklarımız, en temel ihtiyaçlarımız, güven tesis etmek istediğimiz konularla yakından alakası vardır!

Aynı zamanda alışkanlıklarımız, dünyevi olan tüm temaları içinde barındırdığı düşünülürse; Kişisel anlamda hayatta kalmamız için zorunlu olan güvenlik, para, mal, toprak, barınma, değer yargılarımız, alışkanlıklarımız, sahip olmak istediğimiz değerler üzerinden her türlü değişimin içinden geçileceği söylenebilir. Durum böyle olunca çalışarak elde edilenler, maddi/manevi değerler, güvenliğimiz, kök saldığımız, güvenli konfor alanlarımız değişecek.

Boğa’ya geçen Uranüs’ün Venüsyen alana (İlişkiler) rüzgarı dokunacak elbette!

Barış, uyum, hayattan aldığımız zevkler, nelerden hoşnutluk duyuyoruz?

İlişkilere olan katkımız, ilişki anlayışımız, zevklerimiz, değer yargılarımız.

Güzellik, estetik, sanatla ilgili yanlarımız, tutucu, geleneksel, sahip olmacı, eskiye bağlı tutumlarımız,

Ve geleneksel değerlerimiz, konfor anlayışımız üzerinden değişimler taşıyacak belli ki.

Uranüs bizleri sıkıca tutunduğumuz alanlarımızın dışına davet ederken, Venüs maddi değer ifade eden kazançları anlattığına göre bu açıdan da önemli gelişmeler, alternatif arayışlara girişmek, değer yaratmak adına çeşitli yenilikler deneyimlemek kaçınılmaz olacaktır.

İlişki demişken; ilişkilerde alışılmış ezberler, eskiyen bağlar Uranüs eşliğinde biraz sarsılabilir. Özellikle Boğa, Aslan, Akrep ve Kova olmak üzere.

Aynı zamanda (sabit element ağırlığı fazla olanlar) yenilikleri, farklılıkları, ısrarla tutundukları değerleri bırakmakla alakalı inatçı, ısrarcı tutumlardan yana sıkıntı yaşarken (değişken nitelik ağırlığı olan) haritalarda gönüllü, hevesli ve yenikleri hayata almanın, adapte olmanın getireceği kolaylıklardan bahsedilebilir.

Özellikle hemen yakın süreçte başlayacak Satürn ile etkileşimi çok daha önemli olacaktır. Değişime kucak açabilen, hedef koyabilenler adına elle tutulur bir disiplinle hareket edilmesi çok mümkün. Değişimi hayata geçirecek sağlam argümanlarla bu gücü ortaya koyabilmenin işaretleri, ilk denemeleri Kasım ayına kadar kendini hissettirecektir. 15 Mayıs/Kasım 2018 arası olası değişim, özgürleşme, bireyselleştiren, esas ihtiyaçlarımızın farkına varabilmemiz adına yenilenme içeren gündemin ilk sinyallerini bizlere gösterecektir. Gelen yeni şartları hayatımıza adapte etmekte, değişen koşullarla beraber hareket etmekte sonsuz yarar var. Zaten yaşanması gereken farkındalıkla beraber, sancı yaratan yanlarıyla barışık olmaya, uyum göstermeye itileceğiz.

Dünyada da para piyasaları, ekonomi, para birimleri, teknoloji, sanal para sistemi, vergi sistemleri, büyük ölçekli şirketler anlamında çeşitli yenilenmeler, değişimler deneyimlenecek.  Boğa Burcu temel anlamda: Madde, toprak, güvenlik, nakit para, bankacılık sistemi, beslenme/ tarım sektörü, topraktan sağlanan her türlü ürün, gayrimenkul, çiftçilik, vb konuları sembolize ettiğini özetlersek, ekonomik ölçekte alışılan düzenin değişmesi zorunluluk haline gelecektir. Bankacılık sektörü, uluslararası para piyasaları, finansal anlamda çeşitli kırılmalar yaşanırken bize de (insanlığa) değişen şartlara olabildiğince uyum göstermek düşecek. Global anlamda toprak, gıda/beslenme sektöründe değişiklikler/reform, ekolojik dengelere dair sıra dışı yöntemler, teknolojik boyutu, gayrimenkul sektörü olarak özetlenebilir. Toprak, toprağa dayalı değerlerde önemli değişimlere, teknolojik gelişmelere, uluslararası anlamda tarım politikalarında reform niteliğinde yenilenmelere yol açacak etkiler barındıracak büyük olasılıkla.

Lütfen Yükselen burcunuza öncelik veriniz. 

Koç Burcu:

Kazanç olanaklarını, yetenekleri başka bir aşamaya taşıma cesareti!

Genel anlamda yeteneklerinizi daha farklı, kendine has, bağımsız hale getirmek konusunda radikal kararlar almaya doğru yolculuk başlıyor. Hiç düşünmediğiniz olanaklar yaratırken, finansal durumunuzu, kazançlarınızı, kendinize verdiğiniz değeri yeniden biçimlendirmekten bahsedilebilir. Parasal anlamda çok farklı, bilindik olanın dışında arayışlar, yaklaşımlar, seçimler içinde olacaksınız Zaman zaman dengesiz, stabil olmayan hatta riskli durumlar barındırsa da maddi manevi değerler anlamında sizi tam da bu açıdan özgürleştirecek yenilikler öne çıkacaktır. Sahip olduğunuz birikimler, yeteneklerin getireceği farklı kazançlar, iş fırsatları açısından farkındalık getiren durumlar içinde olmanız mümkün. Bu arada harcama, biriktirme, sahip olma alışkanlıklarınızın yenilenmesi söz konusu. Yeteneklerinizi çok daha özgün bir hale getirebileceğini olanaklar yaratmanız olası. Farklı alanlarda yatırımlar, alternatif yollardan gelir elde etmeniz mümkün. Para kaynaklarınız, maddi gelirleriniz, kariyeriniz üzerinden değişimler girebilir. Özellikle para kazanma potansiyelinizi radikal kararlar eşliğinde başka bir hedef yenilenmesi getirebilir. Mesleki hedeflerde başka bir amaca yürümek, idealleriniz, ortak çalışma potansiyeliniz, arkadaşlarla olan iş bağlarınızdan özgürleşme anlamında yenilikler gelebilir. Başkalarından gelen parasal destekler anlamında farklılıklar yaşanabilir. Şimdiye dek birlikte çalıştığınız kişilerden özgürleşmek yolu ile başka bir yol seçme olasılığı bulunmakta. Adım adım planlamak, bir aşama sonrasını öngörebilmek yolu ile birikimlerinizi alternatif yatırım araçlarında değerlendirme şansı elde edilecektir.

Boğa Burcu:

Yeni bir ben, yeni bir kimlik, hayatı hiç olmadığı kadar farklı algılamak!

Son yedi yıllık süreçte hayatınızı pek kolay kontrol edemediğiniz durumlar içinde kaldınız. Elde olmayan kontrol dışı faktörlerle karşılaştınız, Bilinçaltı düşünceler, fikirler yanında içsel anlamda pek çok hazırlık içinden geçildikten sonra bunları hayata geçirme fırsatını kullanma vakti. Bundan sonrası süreçte Uranüs değişmez dediğiniz tüm ezberlerinizi sarsacak ancak kendinizi değiştirme gücünü kazanacaksınız. Kişiliğinizde radikal değişiklikler yapma fırsatı yanında, kendinizden beklentileriniz başka bir arenaya taşınacak yeniliklerden çekinmediğiniz, onlara direnç göstermediğiniz taktirde. Yaşam alışkanlıklarınız, çevresel değişiklikler, hayat amaçlarınız üzerinden ani/beklenmedik seçimlere götürebilir. Aynı zamanda ilişkilere bakış açınızı değiştirmek, tutucu yanlarınızı esneterek ilişkiler üzerinden yenilenmek olası. Ancak ilişkilerde ani kopmalar ya da ani beraberlikler farklı bir gündem yaratabilir kimileri adına. Özellikle kendi tercihlerinizi, kişisel adımlarınızı, hedeflerinizi, başlangıçlarınızı ortaya koymak anlamında özgürce karar verebilme gücü kazanmak önemli olacaktır. Kendinizi değiştirmek, baştan yaratmak, kimlik, kişilik üzerinden yeni bir imaj ortaya koymak şaşırtıcı olabilir. Bir yandan da var olan yeteneklerinizi keşfetmek, geliştirmek, kariyer, amaçlar yönünde önemli ataklar yapılması çok olası.

İkizler Burcu:

Bir ölçüde riskli olsa da bilinçaltı, ruhsal alanda uyanış!

Bundan sonrası süreçte öncelikle kendi korkularınızla yüzleşmek, farkındalık kazanarak yenme gücünün getirdiği özgürlük. Ani riskler, göremediğiniz durumlar, kontrol edilemeyen çeşitli temalar finansal konuları içine alacak şekilde gelişebilir. Bir yandan da hayatın kontrolünü elinizde tutamamanın getireceği durumlar karşısında kabullenmeler öne çıkacaktır. Psikolojik, ruhsal boyutta aşılması gereken geçmişten bu güne taşınan ezberler bırakılacak. Özellikle birikimler, maddi kaynaklarınız, yatırımlarınız, bütçeniz açısından zaman zaman sizi değişime zorlayan şartlar oluşabilir. Sosyal, toplumsal anlamda sizi bağlayan kolektif çalışmalar, yeni oluşumlar, ruhsal konuların getirdiği açılımlar bilinçaltı uyanışa eşlik ederken, yepyeni bir iç benlik kazanma potansiyeli olası. Hayat rutinleri, çalışma, iş koşullarınızda değişen şartlar öne çıkabilir. Her türlü farkında olmadığınız alışkanlıklar, bağımlılıklar adına pek çok alternatif yaratmak, içsel olarak kendinizi yenilemek, yaratıcı yeteneklerin başka bir soluk kazanması olası. Sizi yöneten ezberlere veda ederken, yaşam alışkanlıklarınızı tazelemek, ani sezgisel sıçramalar getirecektir. Özellikle yaratıcı çalışmaları olanların ilham alacakları uyanışlar söz konusu. Aynı zamanda hayata bakışınızı, uzaklarla ilgili hedeflerinizi, yurt dışı bağlantılı konularınızı fark yaratacak boyutta değiştirmeniz mümkün. İçinde bulunduğunuz gruplar, kişiler, durumlar üzerinden sizi şaşırtan yenilikler öne çıkabilir. Başka bir ülkeye yerleşmek, bir ideal uğruna bir süreliğine yaşamak anlamında seçimler yapılabilir. Akademik alan, uzaklarla ilgili hedefler, bilinçaltı, perde arkası hazırlıklara girişilen konular çok yeni yurt dışı deneyimlerine açık olacağınınız anlatıyor. Kimilerini uluslararası işler, organizasyonlar, kişiler üzerinden farklı deneyimlere götürecektir zaman içinde. Şimdiye dek sizin ya da başkalarının gizlediği sırların ortaya çıkması başka bir olasılık.

Yengeç Burcu:

Umutlarınız, arkadaş, sosyal çevreniz yenileniyor!

Son yedi yıldır amaçlar, mesleki hedefler, kariyer planları ve sosyal statü anlamında pek çok yeni riskler aldınız, girişimler yaptınız, yaşam yönünüz yenilendi. Hayat size cesur olmayı öğretti. Dost bir evden gelen Uranüs çeşitli fırsatları beraberinde getirecektir elbette. Yeter ki siz dış dünyada yer almak, kabuğunuzdan çıkmak isteyin. Yepyeni ümitler, umutlar peşinde koşulacak belli ki. Ani değişimlerin arkadaş, iş ve sosyal farkındalığınızı etkileyecek alandan size paylaşmayı öğreteceğini bilmelisiniz. Çeşitli sosyal örgütler, dayanışma içeren şartlar öne çıkarken, eski arkadaşlar gidebilir yenileri hayatınıza girebilir. Eskisinden daha farklı, değişik şekilde sizi motive eden ortamlar, kişilerle bir araya gelebilirsiniz. Özellikle gelecek hedeflerinizi sıfırlayacak ani yenilenmeler iş hayatında olabilecek çevresel yenilenmeler yanında kazançlarınızı etkileyecek bir hale bürünecektir. Daha alternatif bir gruplaşma içinde olmanız başka bir olasılık. Sadece kendiniz için değil seçim yapmaksızın tüm insanlar, toplumu ilgilendiren temalar işin içinde olabilir. Aşk ve çocuklarla olan ilişkilerinizi bakış açınızı değiştirecek, sabit, tutucu yanlarınızı yenileyeceğiniz farkındalıklar yaşamanız olası. Özellikle sizlerin değişime açık, gönüllü olacağınızı düşünüyorum. Son yıllarda bu denli bireyselliğinizi geliştirmeyi başardıktan sonra bundan sonraki zaman dilimi parlayacak gibi duruyor. Toplumsal alanda sizinle dayanışma içine girecek, ortak idealleri paylaşacağınız kişilerle, oluşumlarla bir araya gelinmesi, uranüsyen kişilerle tanışmanız mümkün.. Uzun soluklu idealleriniz radikal ataklarla beraber gelecektir. Kimileri arkadaşlarla beraber hareket edecekleri pek çok yeni etkinlik, ekip çalışmasına girişirken, içinde sanatın olabileceği, yaratıcı yeteneklerini gösterebileceği çalışmalara yönelebilirler. Yalnız Yengeçler aşk rüzgarına kapılabilir, ilişkiler daha ziyade sosyal ortamlardan, arkadaş ya da dost çevrenizden karşınıza çıkabilir belki de 2. eşi bu tür çevrelerden tanıma şansınız olabilir.

Aslan Burcu:

Biraz meydan okumak, özgürleşmek!

Yeni dönemde Uranüs en tepede elbette sabit/ statükocu olan sizleri şaşırtacak. Siz de başkalarını belki! Şimdiye dek kazandığınız persfektifi, tecrübeleri kariyerde ortaya koymak adına alternatif seçimler yapılması çok olası. Gerekiyorsa özgür hareket edebilmek önemli olacaktır. Esnek olmak ilerleyen yıllarda çok şey kazandıracaktır sizlere. Kariyer, amaçlar, toplumsal roller, mesleki anlamda kendinizden beklentileriniz ani değişikliklere uğrayabilir. Otoritelerle mücadele, özgürlük isteği uğruna çeşitli riskler barındırabilir özellikle ast/üst ilişkilerinde. Ancak kariyerde ani fırsatlar, yön değişiklikleri, teknoloji, medya vb, hiç düşünmediğiniz bir iş seçimi gündeme gelebilir. Kurum ya da işverenin hayatında önemli yön değişikliği nedenlerden bir tanesi olabilir. Aslında bundan sonraki süreçte hayatımızda, gitmek istediğiniz yönde ‘’esas ben ne istiyorum’’ soruları çokça sorulacak belli ki. Bunları tespit etmek, ardından radikal seçimler yapmak olası. Her ne olursa olsun yaşanan her sürpriz gelişmenin hayat yönünüzde yeni bir ivme kazandırması, alışılmış kalıplardan, durağan, sıkıcı şartlardan uzaklaşmanız adına itici güç olacağıdır. Bundan sonra amaçlarınızı başka bir aşamaya taşımak adına Uranüs’ün değişim, uyanış enerjisini hafife almamalısınız. Amacınız iş hayatı, hedeflerde istikrar, kalıcılık beklentisinde ısrar etmekten kaçınılmalı. Daha ziyade sizi özgürleştiren, farkındalık yaratan, yeteneklerinizi, tecrübelerinizi bambaşka alanlarda ortaya koyma cesaretini kullanabilmek olmalı. Özel ilişkiler, evlilik, iş ortaklıkları adına radikal bir süreç getirebilir. Bu anlamda yeni gelişmelerle toplumsal statünüz, amaçlarınız, rolleriniz yeniliklerle gelecektir. İş hayatında ani iniş çıkışlar, free seçimler, sık iş değiştirmek şeklinde yaşanabilir. Gelen değişimi görmeniz, fırsata çevirmeye çalışmanızın ilerleyen yıllarda mesleğinize şekil verecek olması çok mümkün. Toplumla ilişkilerde değişimler yaşanırken aile, yuva ve ebeveynlere dair gelişmeler beklenebilir.

 

Başak Burcu:

Ufuklarınız aniden değişiyor, düşünce kalıplarınız yenileniyor!

Yeni dönemde kıstırılmışlık duygusundan uzaklaşmak, özgürleştiğinizi hissetmek sizleri daha cesur kılacak. Yeter ki alışıldık, tutucu, eskiye bağlı ezberlerinizi bir kenara itebilin. Hayatınızı pek çok anlamda zenginleştirecek, çok şey öğretecek, kendi fikirsel anlamda uyanış getirecek imkanlar gündeme gelecektir. Yine uzakların, yabancıların, yolculukların hayatınıza taşıyacağı yenilikler eğitim, ticari, akademik ya da kendinizi uzmanlaştırmak istediğiniz bir konu üzerinden yenliklere açmanız gerekecek. Güzel bir evden gelen Uranüs daveti özellikle iş hayatınız, becerileriniz, ustalık kazanmak istediğiniz konularda yolculuk, eğitim, profesyonelleşmek adına çeşitli arayışlar özgürlük alanı da açacaktır. Başkalarından çok şey öğreneceğiniz yeni kişiler, ilişkiler, ani yurt dışı iş seyahatleri daha fazla gündemde olacak gibi. Başka bir olasılık işinizi genişletebileceğiniz fırsatlar, meslekte yükseliş, cesur davranmanız gereken olanaklar bulmanız cabası. Özellikle kişisel yeteneklerinizi somutlaştırmak, profesyonel boyuta taşımak adına emeklerin karşılığı zamanla gelecektir. Kendinize yeni vizyonlar katabilmek, sıradanın dışında bakış açıları kazanmak için fırsatlar kovalamak heyecan yaratacak, kendinize güveninizi tazeleyeceksiniz.  Sürpriz gelişmelerden fırsatlar yaratmak, inançlarla ilgili kalıpların kırılması çok yeni farkındalıklara yol açarken, kimileri adına ilk kez yurt dışı yolculukları deneyimleneceği dönem olabilir.

Terazi Burcu:

Maddi ve manevi ortaklaşa bağlardan özgürleşme!

Yeni dönemde Uranüs Boğa geçişi ile hayatın bilinmeyen yönlerine ilgi, metafizik konularda gelişmeye açık durmak, farkındalıklar geliştirme süreci. Ancak en önemli boyutu duygusal yakın ilişkiler, finansal konular olacaktır. Gerek kişisel para durumunuz gerekse ortaklaşa finansal imkanlar, yatırım planların daha farklı gözlerle değerlendirmeyi öğrenmeniz gerekecek. Aynı zamanda zaman zaman başkalarından gelen kaynaklarda dengesiz, tutarsız şartlara hazır olmanız gerektiğini bilmelisiniz. Kişisel değerleri dengede tutmak, bilindik stratejileri değiştirmek, riskli olabilecek maddi/manevi anlamda değişim yaratabilmek adına başkaları ile ilişkilerinizi (devlet, miras, vergi, bankalar, yatırımlar, eşin parası, yatırım fonları, borsa, gayrimenkul vb)  konuları olanların bu alanda yeni farkındalıklar kazanacaklar. Kimi zaman aniden gelişen krizler, durumlardan kaynaklanan ani para girişleri, çıkışlarına dikkat etmelisiniz. Bir yandan da yatırım planlarınız, miras, ortak gelirleri başkalarından beklenen finansal kazanımlar, yatırım imkanları bulunabilir. Ancak spekülatif etkilere karşı son derece dikkatli olunmalı. Mahrem, çok yakın duygusal bağlarda sizi değiştiren tecrübeler özgürleşmekten bahsedilebilir. Ani evlilik, boşanma başka bir olasılık. Yeni iş fırsatları yaratmak, kişisel kaynakları, ortaklaşa para imkanlarını daha farklı biçimde değerlendirmek, risk almak farklı bir olasılık. Okült metafizik konularda derin araştırmalar yapmak adına zenginleştirici boyutu unutulmamalı. Korkularınızla yüzleşmek, aşmak, maddi/manevi/duygusal değişime yol alma zamanı denilebilir. (Asc derecenize açısal etkileşim yaptığı) dönemlerde sağlık açısından özenli olmakta fayda var.

Akrep Burcu:

İlişkiler, evlilik, ortaklıklar aniden değişiyor!

Bu dönemde artık başkaları ile olan ilişkileri yeniden tanımlamak gerekecek. Ben/sen dengesi tam anlamı ile farkındalık getirecek boyutta yaşanabilir. Dışsal koşullardan kaynaklanan pek çok yenilenme hayatınızı farklı anlamlarda ivme kazandırabilir, zaman zaman şaşırtıcı sürprizlerle şaşırtabilir. Her şeyden önce aşırı sahiplenici, geleneksel, kalıcı, değer yargılarından taviz vermeyen yapınız değişmekte. Daha fazla esneklik ilişkilerde durağanın dışında heyecanlara götürebilir. İlişkileri kontrol etmekten ziyade kendi bakış açınızı yenilemek, alıştığınız istikrarı sarsan şartları yönetmek size düşecek. Kişiler, durumlar eşliğinde kendinizi yenilerken, sizden farkı kişilerle tanışmak, çok yakın arkadaşların hayatında esen farklı bir rüzgar dikkat çekici olabilir. Özel hayatta eş üzerinden, size karşı olan tutumundan yaşanabilecek radikal değişiklikler olası. Özellikle yorgun, durağan giden ilişkilerde yenilenme, heyecan katmak başarıldığında ilişkiler başka bir form kazanabilir. Ya da özgürleşmek istediğiniz adımlar, eşin özgürleşme arzusu kimilerini yakından ilgilendirecektir. Sıra dışı olan bağlar, artık eski kalıplardan bağımsız ilişkiler deneyimlenmesi mümkün. Ani evlilikler de olabilir. Bir yandan da ev/yerleşik düzen değişikliği adına cesur kararlar alınabilir. Bu etki iş ortaklıkları adına denenmemiş işbirliklerine yol almak üzere çok önemli farkındalıklar taşıyacaktır. Yeni fırsatlar, değişimler davalar, duruşmalar anlamında beklenmedik durumların içinde olmak mümkün. En önemlisi yeni işbirlikleri, ortaklıklar, yeniden yapılanması gereken dış dünya ile olan bağlar uzun soluklu yenilenmelerde ustaca hareket edebileceğiniz koşullar içinden geçilecektir. Zaman zaman ani başlayan biten iş ortaklıkları dikkat çekebilir.

Yay Burcu:

Çalışma yöntemlerinize yenilik, heyecan katabilirsiniz!

Son yedi yıldır cesurca hareket edilen, hayatın riskli yanlarına dokunan, çocuklarla ilişkilerin özgürleştiği, sürpriz bir annelik, spekülatif alanda risklerin alındığı en önemlisi tek başınıza kendinize yatırım yaptığınız hobilerde radikal ilerlemeler öne çıkmış olmalı. Yeni dönemde yaşamsal alışkanlıklarınız değişiyor! Öncelikle rutin hayatı yaşama şeklinizi başka bir noktaya taşıyarak alışkanlıklardan özgürleşme olarak düşünebilirsiniz. İş hayatında kendi işinizi başka bir aşamaya taşımak, alternatif çalışma koşulları yaratmak, düzenli, stabil iş şartlarını değiştirmek adına pek yenilik yapılması mümkün. Çalışma hayatı olmayanlar daha özgür, sürpriz iş olanakları yaratabilecekleri gibi sık iş değişimleri olası kimileri adına. Özellikle yeteneklerin geliştirebileceği çeşitlilikler, işinizi ele alma tarzınız, yaratıcı fikirlerle donanmanız gündeminizi dolduracak. Sağlıkta boğaz, tiroid, diabet, beslenme/bağımlılık yaratan alışkanlıklara önem verilmesi, beklenmedik şekilde ortaya çıkabilecek sağlık konularında alternatif çözümler/tedaviler bulunması mümkün. Özellikle (asc derecesine açısal etkileşim) yaptığı dönemlere özenle yaklaşmalısınız. Bu arada işten beklenen kazançlar adına çok daha yeni projeler, müşteri ilişkileri yeteneklerden sağlanacak kazançları yakından ilgilendirecek. Uzun soluklu hayat alışkanlıkları, çalışma şekliniz, son derece önemli yenilenmelere götürecektir. Kendi işini kurmak isteyenler adına oldukça somut, elle tutulur ancak yenilik yaratma prensibinden yola çıkarak gelecek fırsatlar yaratmak imkan dahilinde. Sıra dışı çalışma yöntemleri, teknoloji ile iç içe olmaktan söz edebiliriz genel anlamda. İşveren olanlar adına iş ilişkileri heyecan kazanırken, başkaldıran tutumlar, uyumsuzluklar göze batabilir.

Oğlak Burcu:

Heyecanlı aşklar, değişen yaratıcı yetenekler!

Uranüs Boğa burcu geçişi ile ummadığınız şekilde yenilenme arzusuna sürükleniyorsunuz. Hayatın hiç olmadığı kadar heyecanlı bir oyun alanı olarak görülmesi mümkün. Hayatın keyifleri, harcama kalıplarınız, sizi mutlu eden değer yargıları tamamen yön değiştirecek, bu yöndeki bağlılıklarınızdan uzaklaşmak isteyeceksiniz. Özgür aşklar, ani başlayan biten sevgi ilişkileri hayatla olan bağınızı yenileyebilir. Mutluluk kaynaklarınızı, size haz veren her konuyu çeşitlendirmeniz mümkün olacaktır. Sürpriz annelik/babalık yaşamak, çocuğun hayatında tazelenen gelişmeler öne çıkabilir kimlerinin hayatında. Özellikle çocuğun yetenekleriniz keşfetmek, onu yönlendirmek konusunda farklı yöntemler, arayışlar içinde olunabilir. Bir yandan da var olan çocuklardan özgürleşme, onların hayatın içine karışması anlamında yenilikler olacaktır. Şayet kendinize has yaratıcı çalışmalar, yetenekler varsa bunları çok başka bir aşamaya taşımak, profesyonelleşmek mümkün. Hiç düşünmediğiniz hobiler öğrenebilir, özellikle kariyer hayatınızda vurgulu, sizi özgürleştiren ataklar içinde bulabilirsiniz kendinizi. Haritanızın dinamikleri izin verdiği ölçüde! Yeter ki alışkanlıklar, ezberler, sağlamcı, tutucu, geleneksel normların dışına çıkmaya gönüllü olun. Riskli işler, spekülatif yanı, babanın kaynaklarında, servetinden, topraktan gelen bir desteğin gündeminizde yer alması olası. Ancak beklenmedik kayıplar, dengesiz harcamalar, aniden gelen kazançlar olabileceği gibi dengesizleştirecek çalkantılı durumları göz ardı etmemelisiniz. Başarılarınızı, yeteneklerinizi, kendinizi görmek istediğiniz hedefler doğrultusunda güvenerek ortaya koyma fırsatı kazanılacak. Saygınlığınızı ortaya çıkarma şansı verecektir. Eğlence anlayışınız, hayattan aldığınız keyifler, sosyal becerileriniz, harcama alışkanlıklarınız oldukça yenileyici olacaktır. Beklenmedik kazançlar, aileden gelen finansal kazanımlar, yatırımlar adına akıllıca yollar bulmanız mümkün.

Kova Burcu:

Temeller sarsılıyor, yenileniyor, amaçlar tazeleniyor!

Hayatınız adına önemli bir milat! Aidiyet duygunuz, aile ve geçmişle olan bağlarınız, sizi sınırlayan koşullardan bağımsız hareket etme cesareti verecektir. Özellikle en derinlerde saklı olan psikolojik bağlar, sıkı sıkıya bağlı olduğunuz aile, yuva anlamında kopuşlar, uzaklaşmalar, özgürleşmeler yaşanabilir. Belki de evlenerek aileden uzaklaşmak olabileceği gibi başka bir kente yerleşmek ya da tek başınalık arzusu yeni seçimlere götürecek. Yaşam alanınızı yenilemek, zaman zaman stabil olmayan yerleşik düzene geçmek yanında ev alanınızda toptan bir yenilenme şeklinde yaşanabilir. Aile, babanın hayatında oldukça yeni gelişmeler içinde bulabilirsiniz kendinizi. Bir yandan da hayat hedefleriniz, amaçlarınız, kariyere dönük projeleriniz, hedefleriniz anlamında yeni olanaklar yaratmak şeklinde çok farklı seçimler, yön değişiklikleri gündeme gelebilir. Kimileri adına kariyer bağlantılı kent değişikliği olasılıklar arasında yer alabilir. İlişkiler, özel hayatı içine alan sorunlu bağlardan özgürleşme yaşanabilir evliler adına. Aslında sizler için bir dönem kapanıyor, çok başka başlangıçlar sürecine giriyorsunuz. Klasik yerleşim alışkanlıklarınız, yaşam alanınızdaki düzen, konfor duygunuz daha minimal bir atmosfere bürünebilir. Yaşanan bina ile ilgili ani gelişmeler beklenebilir. En önemlisi şu süreçte henüz, kariyer kişisel hedefler adına önemli hazırlıklar içindeyken, arka planda verilen emekler, çok yeni açılımların hemen öncesinde kendi yeteneklerinize odaklanmak, hayat amaçlarınızı içine alan yeni durumlara cesaretle girişilecek gibi görünüyor. Bu arada kardeşlerin para durumuna ilişkin yenilenmeler, sürpriz gelişmeler olasılık dahilinde.

Balık Burcu:

Daha orijinal, fark yaratan düşünceler!

Uranüs Boğa geçişi ile çok farklı ilgi alanları, eğitim konuları, bilgiyi, düşüncelerinizi yaratıcı biçimde ortaya koyma şansınız başlıyor. Daha ziyade entelektüel kapasitenize yatırım yapmanız mümkün. Düşünceleriniz değiştiğinde yapabileceklerinizin sınırları da değişecektir.  Kişisel anlamda kendinizi geliştirebilmek adına farklı bir dil öğrenmek, ezberleri değiştirmek adına sınırları zorlarken bulabilirsiniz kendinizi. Sıra dışı düşünceler, özgün fikirler, zihinsel potansiyeliniz ile çevrenizi etkilemeniz mümkün. Özellikle yakın çevre, kardeş, akraba ilişkilerinde başka bir rüzgar eserken, kardeşlerle ilişkilerin başka bir yöne evrilmesi olası. Onların hayatında enteresan gelişmeler yaşanabilir. Zaman zaman mesafe girse de ilişkilerin yapısının/doğasının değişmesi mümkün. Özellikle kardeşlerle yapılan işlerde devamlılık sağlamak bu zaman zarfında kesintiye uğrayabilir kimileri adına. İşinizin eğitim, medya, satış/pazarlama, iletişim boyutu varsa son derece çeşitlilik içeren arayışlar, yeni yöntemleri hayatınıza almaktan, kendinizi geliştirmekten bahsedilebilir. Ya da medya kanalları üzerinden reklam, yayın, yazılı/görsel basın, E-ticaret boyutunu çok daha farklı biçimde değerlendirme fırsatı yaratılabilir. Bir yandan da Kasım ayına kadar Satürn ile etkileşimi gelecekle ilgili uzun vadeli planlarınızı yapılandırmak, yenilikleri kalıcı kılmak anlamında fikirlerinizi harekete geçirecek girişimler söz konusu. Çeşitli vesilelerle lokasyon, çevre ya da kent değişikliği yerleşik düzenle ilgili konularda radikal seçimlere götürebilir kimi Balık’ları.

 

 

Sevgiyle, heyecanla kalın sevgili dostlar…

 

Detaylı Uranüs analizi adına başvuru yapabilirsiniz.

 

Güner Yönel

@LibraAstrology

@LibraAtölye&Astrology

www.guneryonel.com

İletişim:gyonellibra@gmail.com