Terazi Burcunda Yeni Ay

  • 18 Ekim 2017
Terazi Burcunda Yeni Ay

Merhabalar,

19 Ekim, 22:13- 26 drc/35. Dk. Ankara

Hava Elementi/ Öncü burç Terazide doğacak Yeni Ay Uranüs rüzgarı eşliğinde gerçekleşiyor.!

Genel anlamda evlilik, yakın arkadaşlıklar, ortaklık, hukuki konular, sanat, diplomasi, eşitlik, uyum yanında başkalarına bağlı olunması gereken temalar ön planda. Aynı zamanda ilişkiler üzerinden kendinin farkına varmak, objektif olabilmek, farkındalık kazanmakla beraber kimi zaman değişik/sert rüzgarlara maruz kalınacağı söylenebilir. Etkisini kendi kişisel hayatlarımızda, toplumsal konularda, uluslararası diplomaside sürpriz gelişmeler anlamında gösterecektir büyük ihtimalle. Geçmişte çözümsüz kalmış özel ve yasal konularda sürpriz olasılıklara açığız.

-Ani değişikliklere hazır değilsek bazı zorlanmaları beraberinde getirebilir

-İçimizde uzun süredir baskılanan her tema dışarıdan gelebilecek zorlanmalara açık

-Gerekliliği kalmayan, kısıtlayan ilişkiler adına zorlu

-Karşı koymanın getireceği ekstra etkiler altında olabiliriz

-Sağlığa dikkat edilmeli, özellikle (kalp/dolaşım sistemi)

-Ekstra dikkat isteyen başka bir etki; Uranüs/Mars (150) etkileşimi seçimlerimizde, hedeflerimizde, bireysel isteklerimizde psikolojik anlamda patlamaya hazır olabileceğimizin göstergesi.? (Sağlık)

-Anne, baba, erkek, otorite, kadın figürleri de olmak üzere gerginlikler, dalgalanmalar

-Aile, domestik hayata ilişkin zorunlu, öngörülemeyen değişiklikler, beklenmeyen heyecanlar

-Denge bulmanın zorlaşabileceği şartlar altında duygular durağan değil, hezeyanlara açığız

Tüm bu olasılıklara rağmen; Venüs’ün güçlü durumda olması başka bir avantaj.!

İlişkiler, hukuk, işbirliği, aşk, evlilik, sosyal bağlarda, huzur ve uyum arayışında daha akılcı bir yol izlenebilmesi adına destekleyici.

Sanatsal uğraşların son derece dikkat çekeceği bu süreçte kadınlar, estetik, güzellik içeren konular daha fazla gündemde yer alabilir. Dizayn, tasarım, grafik, moda, sanat, güzel sanatlar, güzellik sektörü, halkla ilişkiler, danışmanlık, hukuki anlamda gelişmeler/kişiler/adımlar öncelikli yer tutabilir Kasım ayının ilk haftasına kadar. Aynı zamanda hayatın keyifli yanları, uyum, kendimizi mutlu hissedeceğimiz ortamlar hayatımızda fazlaca yer alacak gibi duruyor.

Terazi/Koç aksı; Ben/Biz dengelerini, ilişkileri anlatırken yaşanacak sabırsızlık, erkek, eş, baba, otorite figürlerine dair konularda dürtüsel/isyankar davranma ihtimali, ani başlayan ilişkiler, bitişler yaşanabilir. Flörtöz etkiler/heyecanlar dikkat çekebilir.

İş girişimlerinde yeni partnerler/ortaklıklar hayatımıza girerken, yorgun tükenmiş bağların  gerginliklere sahne olması mümkün. Bir yandan da yakın ilişkiler, ortaklıklar, hukuki konular, işbirliği içinde olunması gereken işlerin gündeme taşınması, anlaşmaların önünü açan fırsatlar barındırıyor içinde Yeni ay.

Satürn/Uranüs desteği ve Kuzey Düğüm etkileşiminin kendini hissettirmesi çok mümkün. Çeşitli sürprizleri akıllıca yönetme şansı verecektir. Var olan güvenilir yapılara yeni gözlerle bakabilmek önemli.  Özgürlük ihtiyacımız, kalıcı olanı inşa etmeye yönelik hedeflerimiz, değişim yaratma arzumuz, güvence ile özgürlük duygumuz arasına yaşanan çatışmaları dengeli biçimde hayata geçirmek mümkün. Özellikle kariyer planlarında önemli iki aktör olarak görünüyor bu ikili. Bu anlamda hayat planlarımızı uzun vadeye yaymak adına bu etkileşimin gücü son kez yanımızda olacak Kasım ayı süresince.

Yeni ay haritasında Yengeç yükseliyor.!

Kısaca göz atarsak;

Demek ki duygusal güven ihtiyacımız, ailemiz, yuvamız, yaşadığımız yere, evimize ilişkin konular, yerleşime dair yenilenmeler, alışılmış düzenle ilgili değişiklikler, özel hayatımız önemli. Güvenliğimiz, kendimizi emniyette hissetme arzumuz güçlü. Dış dünyaya biraz da çekinceli yaklaşıyoruz. Çünkü korumak, muhafaza etmek istediğimiz çok şey var.

Yeni Ay haritanın 4. ev alanında gerçekleşiyor.!

-Bitişler ve başlangıçlar zamanı. Yeni arzular, hedefler, hayatın öncelikleri değişmekte. Motivasyon yüksek, farklı fikirlere, yakınlarımızla ilişkilere yöneliyoruz. Tamamlanma arzumuz yüksek, evlilik temasına yönelik beklentiler bu yönde ağırlığını gösterebilir. Kopmalara da zemin hazırlıyor olabilir. kimileri adına Ailevi konular, yakınlar, anne baba önemli ancak gelecekteki kariyer hedefleri de ön planda..

Uranüs tepede.!

Amaçlarda, kariyerde, geleceğe dair beklentiler bizi değişime zorluyor. Farklı bir hayat planı adına yeni fikirlerle donanıyoruz. Özgürlük istiyoruz, radikal seçimlere eğilim artıyor. Kariyerde ani fırsatlar yaratma cesareti gösterecek gücümüz var. Bizi bağlayan otorite ile bağlarda iş ve ailevi konularda elektrikli süreci doğru yönetebildiğimizde. Alışılmışın dışında hedefler, farklı argümanlar ortaya koymak, farkındalıkla hareket edebilmek, seçim yapabilmek önümüzü açabilir.

Jüpiter/Merkür ile olan temas ise spekülatif konular, aşk, çocuklar, eğlence, yaratıcı potansiyelimiz, aileden gelen destek, yatırım ilintili boyutuna tutkuyla sarılacağımızı, kendimizi gösterebileceğimiz uğraşları kararlı biçimde ele alabileceğinizi gösteriyor.

-Son olarak büyümek, öğrenmek, genişlemek, geliştirmek istediğimiz her konuda, adalet duygusu ön planda mesajı veriyor.  Hayatımızı yapılandırmak isterken, kalıcılık, ciddiyet ve sağlamlık isteyen önemli temeller atabilmekten dem vuran etkiler de söz konusu.

 

Sevgiyle kalın

 

Güner Yönel

 

#LibraAstroloji

Libra Astrolojik Danışmanlık&Eğitim

İletişim: gyonellibra@gmail.com

Web:www.guneryonel.com