Terazi Burcunda Dolunay

  • 9 Nisan 2017
Terazi Burcunda Dolunay

(Dolunay) Terazi burcunda! 11 Nisan 2017 Ankara/Saat:09:08-21 derece,32 dk

Hiçbir şey gizli kalmayacak!

Merhabalar,

Bilindiği gibi (Dolunay: Güneş/Ay karşıtlığı) bilinçaltı korkular ve kişisel yaşantımıza ilişkin temalarda değişimlere yol açan etkiler taşır. Geçmişte yaşananların açığa çıktığı zamanlar, duygusal ve ruhsal açıdan bizi hassas kılan konular, aileye ilişkin gelişmeler beklenebilir. Erkekler için anne ya da eşe ait temalar da işin içinde olabilir. Aynı zamanda alışkanlıklarımızı, geçmişten bu güne taşıdığımız duygusal ve ruhsal yükleri daha fazla açığa çıkaracaktır. Özellikle (Mart) yaşanan konulara,  hayatımıza giren, bizi değişime zorlayan şartlara net gözlerle bakılacak belli ki.

Ne tür konular; Özel ilişkiler, ortaklıklar, işbirlikleri, ev hayatına dair meseleler yanında, zamana bıraktığımız ve ertelediğimiz temaların hızlanması mümkün. Evlilik, ortaklıklar, yakın arkadaşlıklar, işbirliği ve hukuki temalara dikkat çekerken, her şeye, her türlü engele rağmen değişim ve yeniliklere hızlıca yol almak istediğimiz bir süreçteyiz. Bağımsızlık duygusu ön planda. İlişkileri, ortaklıkları içine alan yüzleşmeler yol ayrımına/sonuçlara/yeni kararlara götürecek güçte görünüyor.

Özellikle Güneş/Uranüs beraberliği kendi özgürlüğümüz, kişisel yaratıcılığımız, kendi başına hareket edebilme becerisi, otorite, baba, eşle ilgili beklenmedik değişikliklerin yanında, biraz da bizim insiyatif almamız gereken konularda uyarıcı etkiler/sürprizler taşıyor. Ortak idealler ile kendi seçimlerimiz arasında denge kurmak, bize ümit vermeyen temalar/kişilerle ilişkiler, bağlar sorgulanırken kırmızı çizgiler çizmek konusunda net kararların alınması, yol ayrımı getirmesi, bu yöndeki belirsizliklerin görünür olması mümkün.

Dolunay’ın, Terazi burcunun ‘’yanan yol’’ olarak bilinen (15 derece terazi/15 derece akrep/sorunlu) bölgesinde gerçekleşmesi dengeyi/uyumu gözetmeye zorlayan konuları, diploması, ilişkiler, adalet, hukukla ilgili temaları yakından ilgilendirmesi mümkün. (Global anlamda da) Bir hayli patırtılı, gürültülü günler içinden geçilebilir. Başkaldırı, isyankar tutumlar öne çıkarken olayların akışının değişebileceğini öngörebiliriz. Pluton etkileşimi ile çeşitli manipülasyonların genel anlamda kışkırtıcı boyutu unutulmamalı. Özellikle Ay/Uranüs etkisi kişisel hayatlarda; duygusal anlamda, ev ve ailevi konularda, kadınlar, annelik, annemiz, ruhsal/duygusal sağlığımız adına bizi zorlayan, sınırlayan, kısıtlayan, konfor alanlarımızı etkileyen sıradanlıklardan kurtulmaya itecek gibi. Onlardan bağımsız hareket etmek konusunda gerilimin dozu yükselebilir.

Ay/Jüpiter beraberliği iyimser etkiler vermekte; (Jüpiter’in sembolize ettiği konularda yeni bakış açıları, aradığımız gelişimi kucaklamaya yönelik adımların atılması, geniş bir vizyon kazanmanın zamanı geldiğini anlatıyor. Hayata bakış, inançlar, etik ve ahlaki değerler, maddi ve manevi sahip olduklarımız.!

Belki de her tür ortaklığı, ilişkiyi ilgilendiren (spekülatif,risk taşıyan) konulara vurgu yapacak gibi. Denge sağlanması gereken ilişki, ortaklık, evlilik, hukuki konuları daha duyarlı, objektif gözlerle değerlendirmek, tüm yaşananların muhasebesini yapmak gerekecek. Olabildiğince adil bir tutum sergilemek, kibirden uzak durmak, başkalarını fark edebilmek, güç oyunlarından kaçınmak kaydı ile. Akıl yolu ile çözülemeyen konulara vicdan duygusunu eklemek gerecek belki de. Beklenen sonuçların, tamamlanmalar yaşanması yanında nasıl bir yol izleyeceğimiz hakkında kararlar alma sürecine de işaret ediyor. Yaratıcılığımız, sahnemiz, aşk hayatımız, hayatın keyifleri, tadı, sosyal bağlar, sanatsal uğraşlarımız, estetik değerler taşıyan projelerimiz, kişisel çekiciliğimiz, lüks harcamalarımız ön planda olacak genel hatları ile.

‘’Venüs’’ geri hareketi Balık burcunda sürerken özellikle geçmişle alakalı finansal, ortaklık, ilişki, hukuk vb konuları içine alan hesaplaşmalar gündemi dolduracaktır. Ayrıca, ilişkilerde dengenin nasıl sağlandığı, barış ve uyumun ne şekilde korunduğu yönünde farkındalık kazanmak önemli olacak.

*Öncelikle öncü Burçlar ön planda olacaktır.

*Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak’lar

*Yükselen Burcu, Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak olanlar

 *Dolunay derecesinde (öncü burçlarda) ışıkları, gezegeni olanlar (21)

Terazi Burcunun haritalarınızda yer aldığı ev alanına bakarak, hangi temalarda sizleri etkileyeceğini daha iyi görebilirsiniz. 

-Güneş Dönüşü (Solar Return) yıl haritası bu anlamda önemli olabilir!

-Natal Terazi burcunun bulunduğu yaşam (ev) alanının, (Güneş Dönüşü haritasında) düştüğü ev alanına bakarak Dolunay etkilerini ayrıca değerlendirebiliriz.

Burçlara göre olası etkilerine gelince;

 

Koç Burçları/ Yükseleni Koç olanlar:

Evlilik, ortaklıklar, işbirliği gerektiren konular, anlaşmalar ve hukuki meseleler gündeminizde. Yolunda gitmeyen ilişkiler, ortaklıklar, hukuki konularda karar alma aşamasına gelmişken, ilişkilerin sonlanma riskini görerek sorunları tekrar gözden geçirme şansı denenebilir. Sorunlu bağlar sınanabilir, bitebilir. Evlilik ve ortaklaşa konuları içine alabilecek gerginlikler maddi konuları da yakından ilgilendirecek gibi duruyor. Yeni ortaklıkların, anlaşmaların hızlı biçimde hayatınıza girebileceği olasılıklar da var elbette. Ancak iş/kariyer konuları da olmak üzere çeşitli krizler, gerginlikler olası. Yeni bir ilişkiye adım atma şansı taşıyabilir kimilerinin hayatına.  Yeni ortaklıkların, anlaşmaların maddi boyutu devreye girerken bazı belirsizlikleri doğru yönetmek gerekecek. İş ve finansal içerikli önemli konularda acele kararlar alınmaması gereken bir süreç ayrıca.

Boğa Burçları/Yükseleni Boğa olanlar:

Sizin dışınızda gelişen, kontrol edilemeyen konular gündeme gelebilir. Özellikle sağlıkla ilgili hassasiyetler, yorgunluklar sizi önlem/destek almaya itebilir. (Bel, böbrek bölgesine dikkat) Bedensel olarak sizi zorlayan durumlara karşı yeni çözümler üretilebilir Günlük rutinlerinizin akışını yenilemek, beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmek için alternatifler yaratabilirsiniz. İş ilişkileri ve koşullarında gizli saklı konularda farkındalık kazanma dönemi ayrıca çalışanlar adına. Çalışma hayatınız, iş koşulları ve yeteneklerinizle ilgili yenilenmeler iş projelerinin ve değişik fırsatların içinden geçeceğinizi gösteriyor olabilir Dolunay.  Olası iş ilişkisi, ya da ortam değişiklikleri stres yüklü olabilir. İş ya da çevrenizdeki kadınlarla ilişkiler gerginliklere sahne olabilir. Yolculuk planlarınızda terslikler yaşanabilir.  Gerek ilişkiler gerekse finansal konularda önemli kararlar almaktan ziyade eldeki işleri tamamlamaya yönelik bir dönemdesiniz.

İkizler Burçları/Yükseleni İkizler olanlar:

Sevgi ilişkileri, aşk hayatı ve çocuklarla ilgili konularda önemli günler. Aşk hayatınızda oldukça canlı, aynı zamanda yaşanan sorunlara çözüm üretmek için harekete geçme vakti. Aşkta ya tamam ya da devam dönemi. Yeni romantik ilişkilerin kapıları açılabilir kimileri adına. Çocukların hayatında yaşanan değişimlerin netleşeceği bir dönem olabilir. Hobilerinizde, kişisel/iş olmak üzere size keyif verecek değişiklikler yapabilir, alkış toplayacağınız ürünler ortaya koyabilirsiniz. Kendinizi ifade edebileceğiniz sanatsal, medya, tv,  çalışmaları olanlar yeteneklerini tanıtım, lansman aracılığı ile öne çıkabilirler. Arkadaş, dost ve gruplarla olan bağlarda yeni arayışlar sizi bağlarken, birtakım risklere dikkat etmeli önünü göremediğiniz konularda düşünmeden karar almamalısınız. Zira iş/para konularında stres yaratan riskli konularda yolun sonu olabilir kimileri adına. Kadınlar için annelik duygularının yükselişe geçmesi yanında, aileyi içine alan parasal bağlarınız varsa sonuçlarının görünür olacağı bir zaman dilimi. Sağlığınızla ilgili yorucu durumlara dikkat ederken, kafa karışıklıkları, yaratan, geçmişle ilgili gizli kalmış bir konuya dair söylentiler/ endişeler içinde olabilirsiniz ay süresince.

Yengeç Burçları/Yükseleni Yengeç olanlar:

Aile, yuva ve kariyerde yaşanan dönüşümler hızlanıyor. Bu nedenle iş ve ev arasındaki dengeleri korumak ve ilişkilere özenli yaklaşmanız gerek. Bu Dolunay iş ya da özel hayatta yaşanan değişiklikler yerleşik düzeninizi etkileyebilir, stres topu haline gelebilir. Düşünülen yer değişiklikler ve eve yönelik yatırım planlarınızda karar alma aşamasında olabilirsiniz. Emlakla ilgili girişimler, özel hayata dair planlar yanında özellikle finansal anlamda yeni fırsatlar sunabilir kimilerinize. Bu konularda çok daha uzun vadeli ve istikrarlı planlarınıza destek veren kişilerle bir araya gelebilirsiniz. Çok istediğiniz bir eğitim konusu, yolculuk ya da iş planlarınızı ilgilendiren temalara açıksınız. İşle ilgili kazanımlar ya da arkadaşlarla ilgili paylaşımlarda bazı aksaklıklar olabileceğini düşünerek yeni gözden geçirmelere ihtiyacınız var.

Aslan Burçları/Yükseleni Aslan olanlar:

Yakın çevrenizde önemli gelişmeler söz konusu. Kardeşler ve sürekli iletişim içinde olduğunuz kişilerin yaşadığı değişiklikler heyecan yaratıcı olabilir.  Ani seyahatler yapabileceğiniz gibi, eğitsel temalar ve düşüncelerinizi yenilemenizi sağlayan konulara giriş yaparken diğer kişilerle ortak işlerin üretilmesine yönelik kararlar alınabilir. Bu konularda yaptığınız projelerin tanıtımı için yeni adımlar atılabilir. Reklam, sunum ve tanıtım gerektiren konuların medya/iş odaklı projeleri içine alan boyutu sizleri daha fazla yenilik/ değişiklik yapmaya itebilir. Varsa, hukuki konuların daha net bir gözle görüleceği bu süreçte içinde parasal konuların olması mümkün. İş hayatı, eskiye dair görüşmeler,  finansal yanı yeni anlaşmaların önünü açacak gelişmeler bir süreliğine yavaşlasa bile iş düzeninizi rutinlerinizi yoluna koymak konusunda değişikliklere gidiliyor.

Başak Burçları/Yükseleni Başak olanlar:

Maddi konulara yönelik yeni kararlar peşinde olmalısınız Eldeki kaynaklar yanında ortak iş projelerini içine alan işbirlikleri gündeminizde yer tutarken, önemli iş başlangıçları yapmak, bağlantılar kurmak adına engeleler,/blokajları dikkate almalısınız. Özellikle ortaklaşa üretilen projelerden, anlaşmalardan sağlanacak kazançlarda bazı gecikmeler olsa bile bu yöndeki beklentilerde sürpriz gelirler beklenebilir. Ancak ödemelere, ortaklıkların getirdiği borçlara dikkat etmelisiniz. Kredilerle ilgili planlarda dikkatli olunmalı. Başkalarına bağlı olduğunuz finansal konularda dengeyi korumak gerekecek. Ortak bütçenizi zorlayan nedenlere göz atarken, iş önerileri, anlaşma zemini yaratılacak fırsatlara göz atmak, abartılı harcamaları dikkate almakta fayda var.

Terazi Burçları/Yükseleni Terazi olanlar:

Sizler için önemli bir Dolunay!. Kişisel konular daha fazla önem kazanırken, sağlığınız ve fiziksel imajınızla ilgili değişikliklere gidebilirsiniz.  İlişkiler, özel hayat ve ortaklıklarda yaşanan yenilenme ve özgürlük rüzgarları dengede kalma zorunluluğu getiriyor olsa da, önemli bir değişimden geçiyorsunuz. Çeşitli krizlere açık olunmalı. Kariyerde ise önemli atılımlar içinde olunabilir. Özellikle göz ardı ettiğiniz ilişkilere, sosyal statünüzü etkileyecek konular da devrede olabilir. Bu konulara yönelik tutumunuz duygusal baskılar ve ego problemleri yaratabilir. Bu nedenle ortaklaşa işler ve ilişkiler açısından yenilik taşıyan bu süreçten güçlenerek çıkma şansını riske atmayın. Finansal anlamdaki beklentilerde, başkaları ile bağlantılı parasal konularda birtakım gecikmeler, krizler olası.

Akrep burçları/Yükseleni Akrep olanlar:

Terazi burcundaki Dolunay ile günlük yaşamı gözden geçirmek, bu alanda yeni kararlar alma süreci hız kazanmış olmalı. Hayatınızdan çıkarmak istediğiniz bağımlılıklara yönelik kararlar bu süreçten arınarak çıkma şansı verecektir. İş sesinize güvenmelisiniz. Manevi duygularınızı harekete geçirecek ortamlar ve çalışmalar içinde yer alabilirsiniz.  Özellikle fiziksel ve ruhsal olarak sizi yoran ilişkilerde sarsılan dengeleri toparlamak, gizli saklı kalmış konular ya da geçmişte yaşanan ilişkilere göz atmak isterken hassasiyetler artabilir. Gizli birtakım konulardan uzak durun.  Sağlığınıza karşı özenli olun lütfen. İş ve planlanan projelerde yeni anlaşmalar, bağlantılar üzerinden yaşanacak değişimlere yol alırken ego çatışmalarına dikkat. İlişkilerde olası sorunları, yanlış anlaşılmalar, iletişim hataları yaşanabilir. Anlaşmalarda gecikmeler yaşanabilir.

Yay Burçları/Yükseleni Yay olanlar:

Sosyal çevre, arkadaşlıklarda yeni bir dönem. Gruplar ve sosyal konularda farkındalık kazanmak, işle ilgili yeni projelere başlamak için fırsatlar doğabilir. Daha farklı sosyal aktiviteler sizi çevrelerken, ortak iş projelerini gelecekle ilgili planlara dahil etme çabası söz konusu. Projelerin aniden hızlanması ile planlarınızın yön değiştirdiği bir süreç olabilir.  Kimlerle iş yaptığınıza dikkat etmelisiniz.  İçinde finansal konular da olmak üzere. Meslekten gelen kazançlar yanında,  aşk ve sosyal hayatın getirdiği heyecanlar, yalnız kalmayacağınız yeni ortamlar sizleri çevreleyecektir. İş ve yaratıcı projelerde yenilikler gündemde. Çalışma koşulları ile ilintili koşullar, iş hayatında yeteneklerinize yönelik değerlendirmeler ve sağlıkla ilgili konularda bazı uğraşlar devrede.

Oğlak Burçları/Yükseleni Oğlak olanlar:

İş hayatınız, amaçlarınız ve üstlerle ilişkilerde radikal bir dönem. Yeter ki kararlı olun. Terfiler, yöneticiler ve çalıştığınız kurumda yaşanan değişimlerin etki alanı içindesiniz bir yandan da. Kadınlarla ilişkilere dikkat. Ortak hareket edebilmek, dikkatli adımlar atmak adına mesleki alanda düşüncelerinizi yenilemek isterken, başkalarının önerilerine açık olmakta fayda var. Ayrıca ev ve iş hayatı arasında yeni bir denge kurmanız gereken süreç olacaktır. Ev, aile ya da anne ile ilgili konularda karşınıza çıkacak ani gelişmeler duygusal boyutu da söz konusu. Sosyal statünüzle ilgili (Evlilik) kararlar yanında kariyer hayatında dikkat çekici gelişmeler iş ortaklıkları üzerinden yaşanırken kendinize güveninizi ortaya koymalısınız. (Yeni kararlar ya da yol ayrımı şeklinde) Bir yandan da aşk, çocuklar ya da spekülatif alanda (risk) kafa karışıklıkları içindesiniz.

Kova Burçları/Yükseleni Kova olanlar:

İletişim, eğitim, akademik, medya, seyahatler, ticari faaliyetler ve uluslararası projelerin hız kazandığı bir süreç. Bu konularda ortak hareket edilecek yeni bağlantılar ve ilişkiler peşinde olabilirsiniz. Üzerinde çalışılan konularda hızlı gelişmeler, işle bağlantılı sunumlar, basın ve iletişim kanalları üzerinden hayata geçebilir. Hayatın getireceği değişik tecrübelerle bakış açınızı yenileyebilirsiniz. Fevrilik ve ani çıkışlardan uzak kalmak kaydı ile. Satış, pazarlama, medya ve zihinsel açıdan yenilik içeren ve sosyal bilincinizi tazeleyen aktiviteler özellikle uzaklarla olan bağlantısı üzerinden dikkat çekici sonuçlar getirebilir kimilerine. İşle ilgili yasal konular, çevre değişiklikleri ve eğitsel temaların stresli yanları başka bir olasılık. Başkaları ile işbirliği, ortaklıklar ve desteklerin şanslı getirileri olacağını da gösteriyor Yerleşik düzenle ilgili planlar, belki eve ait yatırım projesi üzerinden düşünülen planlarda gecikmeler, karışıklıklar yaşanabilir.

Balık Burçları/Yükselen Balık olanlar:

Maddi konuların ve parasal durumunuzu etkileyen bir süreç. Başkaları ile olan paylaşımlar, ödemeler, alacaklar yanında kredi planları, emeklilik ve eşin para durumunda yaşanan değişiklikler söz konusu. Ortaklaşa para konuları, yatırımlar, miras, kredi ve eşle ortak giderleri toparlama süreci içinde iken risk almaktan kaçınmalısınız.  Ancak ilişkilerden kaynaklanan finansal konularda sonuca ulaşma süreci içinde olduğunuzu ve dışsal koşullara bağlı kalmanız gerektiğinizi bilmelisiniz. İşbirliği içinde kalmak ve akılcı davranmak yolu ile sürpriz sonuçlar alma şansınız var.  Krediler, ortak giderler konusunda daha ölçülü olmaya çalışın. Finansal anlaşmalar, kontrol dışı masraflar da gündeme gelebilir. Sağlığınızla ilgili konularda özenli olmalısınız. Aşk, duygusal ilişkilerde ise cazibeniz yanınızda. Aile ya da yakın çevre ilişkilerinde çeşitli yanlış anlaşılmalar, kafa karışıklıklarına dikkat.

 

Sevgiler

Güner Yönel

 

İletişim:gyonellibra@gmail.com

Web:www.guneryonel.com

@GunerYonel

Bilginize: Yorumlar geneldir. Sizlerin isteği üzerine hazırlanmaktadır. Doğum anı haritanıza dayanmayan bilgiler olduğunu bilmelisiniz.