Terazi Burcunda Dolunay

  • 27 Mart 2018
Terazi Burcunda Dolunay

Merhabalar!

Terazi Burcunda Dolunay! Ay/Güneş karşıtlığı) 10 drc 36 dk ile 31 Mart Cumartesi günü 15:36 itibari ile gerçekleşiyor.

Bilinçaltı korkular, kişisel yaşantımıza ilişkin temalar, yokuş yukarı yürümeye zorlayan etkiler altındayız. Yakın geçmişte yaşananların açığa çıktığı zamanlar, duygusal, ruhsal açıdan bizi hassas kılan konular, aileye ilişkin gelişmeler içinden geçiliyor olabilir büyük ihtimalle. Erkekler için anne ya da eşe ait temalar da işin içinde olabilir. Aynı zamanda alışkanlıklarımızı, geçmişten bu güne taşıdığımız duygusal yükleri daha fazla açığa çıkaracaktır. Özellikle (17 Mart Yeni ay) dönemi yapılan başlangıçlar, hayatımıza giren, bizi değişime, bırakmaya zorlayan, zirve yapan şartlara net gözlerle bakılacak, olumlu, olumsuz sonuçlarla yüzleşeceğiz belli ki.

Ne tür konular; Özel ilişkiler, ortaklıklar, işbirlikleri, ev hayatına, aileye dair meseleler yanında, zamana bıraktığımız, ertelediğimiz temaların hızlanması mümkün. Evlilik, ortaklıklar, işbirliği gerektiren durumlar ve hukuki temalara dikkat çekerken, her şeye rağmen hızlıca yol almak kolay olmayacak.

Daha ziyade Terazi burcunda bir Ay uyum, ahenk, huzur, denge ararken, biz derken, ikili ilişkilerde adaletli, anlayışlı davranışlar sergilerken hissedilir derecede hırpalanmaya başladı son günlerde. Pek çok açıdan stres kaynağı, engel, sabır ve mücadele içeren etkiler hareket alanımızı daraltacak gibi. İlişkileri, ortaklıkları içine alan yüzleşmeler yol ayrımına, sonuçlara,yeni kararlara götürecek görünse de bizi engelleyen durumlar yanında Merkür retro hareketi pek çok sorunun geçmişle ilgili konuları da içereceğini anlatıyor.

Dolunayda bizi dengeye/uyumu gözetmeye zorlayan konu başlıkları olarak diploması, ilişkiler, adalet, hukukla ilgili temaları yakından ilgilendirmesi mümkün. (Gerek kişisel gerekse ülke içi dinamikler, diplomasi anlamında) Bir hayli patırtılı, gürültülü günlerden geçilebilir. Sert esen enerjiler, engellenme, kısıtlanma, bloke olma, var olan zorlukların neresinden tutulacağı, aşılacağı hakkında üzerimizde aşırı bir baskı yaratacak olması mümkün.  Olayları, konuları yönetmek ekstra sabır, güç ve metanet istemekte.

Ay/Mars/Satürn sert etkileşimi kişisel hayatlarda, duygusal anlamda, ev, ailevi konularda, kadınlar, annelik, annemizle olan bağlarda huzursuz edici etkiler taşımakta. Ruhsal/duygusal sağlığımız adına bizi zorlayan durumların, kışkırtıcı baskıların habercisi. Sınırlayıcı, kısıtlayıcı yanları ile konfor/güvenlik alanlarımızı etkileyebilecek şartlar ile gerilimin dozu yükselebilir. Duygusal anlamda kırılmalara, öfkeye, yalnızlık hissine, kişisel ilişkileri zorlayacak yanına maruz kalabiliriz. Gerek yerleşim konuları, sığındığımız alan gerekse kendi duygularımız açısından iç huzurumuzu bozan enerjileri sabırla kucaklamak, geri dönüşü zor olacak eylemlerden, kararlardan kaçınmak adına uyarıcı.

Uzaklaşan açıda Güneş/Satürn/Mars sert etkileşimi kariyeri, sağlığı, otoriteyi, babayı ilgilendiren durumların engelleyici, zorlayıcı yanına işaret etmekte halen.  Kendimize güvenimizin testten geçtiği duygusu, genel sağlık ve ruh durumumuz adına baskı kurmakta. Kişisel disiplin, sorumluluklar, amaçlar, sınırlamalar, depresif duygular taşıyor. Ancak otoritemizi ortaya koymakla alakalı hırslı, kalıcı, istikrarı vurgulayan amaçlara odaklanmanın gereğini de anlatıyor. Özellikle bastırılmış öfke, kızgınlık, girişimlerin engellenmesi, hayal kırıklığı, baba ya da kadınlarda erkek figürlerle ilgili problemler adına zorlayıcı birleşim devam edecektir (Mars/Satürn) Sağlıkta kaslar, eklemler, dişler, kalsiyum, omurga, organ kaybı,  kemik iliği, kemiklerde sertleşme şeklinde kronik durumlara özen talep etmekte. Kazalara, sakarlıklara açık olduğumuzu unutmamalıyız. (6,8,12. ev alanı Oğlak)

Pozitif yanı ile bu enerjinin belli bir hedefe, amaca yönlendirilmesi, ne pahasına olursa olsun kararlılık, dayanıklılık, disiplin, konsantrasyon veren yanı kullanılabilir. Zor işlerin üstesinden gelebilme iradesi doğru kullanıldığında yanımızda olacaktır.

Dolunay haritasının Yükseleni Aslan;

Güven, yaratıcılık, cesaret, vizyon, kendimizi ifade etmek, gücümüzü ortaya koymak istediğimiz bir harita. Takdir edilmek, dikkat çekmek yanında baba, otorite ile ilgili konular çevrelemekte bizi. Asc/Uranüs trine; Kişisel anlamda heyecan,özgürlük, bizi sınırlayan temalardan bağımsız hareket etme arzusunu güçlendirmekte. Sıra dışı arayışlar, farklı hayat tecrübeleri, kendi felsefemiz, reformist tutumlar anlamında yeniliklere açık yönümüzü destekliyor.

Güneş Koç 9. ev teması ise yüksek öğrenim, akademik hedefler, kariyer, yabancılar, yeni felsefeler, anlam arayışı, medya, hukuki ve uluslararası ticari konuların konsantrasyon alanımız içinde olacağını gösteriyor. Kendimizi gerçekleştirmek istediğimiz senaryolar burada. Dünya görüşümüzü geliştirmek, kariyerde hedefe odaklanmak, güçlü kişilerle bağlantılar kurmak adına girişimler yapmak, hedefler ortaya koymak mümkün. Özellikle uzmanlaşmak istediğimiz konularda güvenle hareket etmek olası. Ancak Mars (henüz 6. Evde). Fayda yaratmak, emek vermek, işe yaramak, verimli hale getirmek, elle tutulur işle çıkarmak adına kontrollü, sistemli bir değişimin, yapılanmanın henüz içinden geçilmekte olduğunu gösteriyor.

-Dolunay haritanın 3. evinde gerçekleşmekte. Hava/Öncü

-Yakın çevre, kardeşler, akrabalar (hala, amca, teyze) yakın çevre değişiklikleri, iletişim, eğitim, öğrenme, öğretme,  yolculuklar, zihinsel konular, medya, anlaşmalar, satış, pazarlama, reklam ve ticari konular öncelikli. En önemlisi entelektüel bilginin önemini vurgularken bu anlamda duygusal güvenlik ihtiyacımız, mutluluklarımız kendini burada arıyor.

Ay/Güneş/Merkür karşıtlığı yeni bakış açıları, aradığımız gelişimi kucaklamaya yönelik adımların atılması, geniş bir vizyon kazanmanın zamanı geldiğini anlatsa da hayata bakış, inançlar, etik ve ahlaki değerler, denge sağlanması gereken ilişki, ortaklık, evlilik, hukuki konuları daha duyarlı, objektif gözlerle değerlendirme zorunluluğu vermekte. Tüm yaşananların muhasebesini yapmak gerekecek. Olabildiğince adil bir tutum sergilemek, başkalarını fark edebilmek, güç oyunlarından kaçınmak kaydı ile. Akıl yolu ile çözülemeyen konulara pratik, elle tutulur, sağlam alternatifler arama zamanı. Beklenen sonuçların, tamamlanmaların yaşanması yanında nasıl bir yol izleyeceğimiz hakkında kararlar alma sürecine gidiyoruz. 16 Nisan’a dek.

Dolunay ruler‘’Venüs’’ Boğa burcunda!

Aşkta, sevgide huzurlu limanlar arıyoruz…

Demek oluyor ki karşımızda ilişki kuracağımız kişilerle bağlar, ortak ilgi, payda yaratmaya yönelik olmak durumunda. Maddi değerler, ayağı yere basan anlaşmalar, kazançlar, işbirliği gerektiren durumlarda elle tutulur tercihler önemli olacaktır. İstikrar, güven, uzun vadeli düşünebilmek, risk almadan hareket edebilmek değerli. Uzun süreli bağlar, maddi güvenceye verilen önem, somut bir şeyler yaratabilme kapasitesini harekete geçirmek gerekecek. Bir yandan da hayatın huzurlu yanları, konfor ihtiyacımız, sosyal bağlarımız, sanatsal çalışmalarda somut şeyler çıkarma becerimiz, kalıcı yatırımlarımız adına pozitif gelişmeler beklenebilir. Özellikle haritada 10. evdeki (Boğa) Venüs ile insan ilişkileri, sosyal, toplumsal roller, kariyer, hedefler ve maddi boyutu adına pek çok kapının aralanacağını göstermekte. Prestij, kalıcılık ve güven temel beklentimiz. Görevler, sorumluluklar, anne, aile konuları önem kazanırken başarı, istikrar aradığımız mesleki alanda destekleyici yanını sunacaktır. 5 Nisan sonrası Venüs Satürn/Mars (Toprak-120/trine) önemli şansların, elle tutulur beklentilerin, ilişkilerin, maddi değer yaratmakla ilgili atakların ne derece sağlam bir zeminde ilerleyeceği hakkında bilgi verecektir.

Koç burcundaki Uranüsyen Yeni ay dönemine dek sağduyulu, sakin ve tutarlı kalmayı başarmak üzere sevgilerimle

Haritanızda öncelikle Terazi, Koç, Oğlak, Yengeç ve Boğa burcunun bulunduğu yaşam alanına göz atabilirsiniz.

 

www.guneryonel.com

@LibraAstroloji/Atölye

İletişim:gyonellibra@gmail.com