Ay Tutulması (Terazi)

  • 27 Mart 2015
Ay Tutulması (Terazi)

Ay tutulmaları bilinçaltı korkular ve kişisel yaşantımıza ilişkin konularda değişimlere yol açan etkiler taşır. Geçmişte yaşananların, anıların açığa çıktığı zamanlar, duygusal/ruhsal açıdan bizi hassas kılan konular ve aileye ilişkin gelişmeler beklenebilir. Erkekler için anne ya da eşe ait temalar da işin içinde olabilir.

Yaşanacak bu tutulma (14 derece) ile alışkanlıklarımızı, geçmişten bu güne taşıdığımız duygusal ve ruhsal yükleri daha fazla açığa çıkaracaktır.  Özellikle son (1 aydır) yaşanan konulara, hayatımıza giren ve bizleri değişime zorlayan şartlara net gözlerle bakmakta yarar var.

Yılın ilk Ay Tutulması ve Uranüs etkisi; Özel ilişkiler, ortaklıklar ve ev hayatına dair konular yanında, zamana bıraktığımız ve ertelediğimiz temalar aniden hızlanabilir. Hayatımızda büyük değişikliklere neden olabilir. Ayrıca evlilik, yakın ortaklıklar, işbirliği ve hukuki temalara dikkat çekerken,  değişim ve yeniliklere doğru yol aldığımız hızlı bir süreçteyiz. Yukarıdaki konular yanında bağımsızlık duygusu ön planda olacak gibi görünüyor. İlişkileri ve ortaklıkları içine alan yüzleşmelerin yol ayrımlarını hızlandırması sürpriz olmamalı kimileri için. Venüs’ün Boğa burcunda olması ise olumlu bir gösterge. Her açıdan istikrar ve güven yaratmak istediğimiz koşulların maddi yanı öncelik kazanacaktır.

Terazi Burcunun haritalarınızda yer aldığı eve bakarak, hangi temalarda sizleri etkileyeceğini daha iyi görebilirsiniz. Ayrıca, ilişkilerde dengenin nasıl sağlandığı, barış ve uyumun ne şekilde korunduğu yönünde farkındalık kazanmak önemli olacak.  

*4 Nisan 2015 tarihinde yaşanacak tutulmadan etkilenecek olanlar öncü Burçlar olacaktır.

*Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak’lar

*Yükselen Burcu, Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak olanlar

 *Tutulma derecesinde gezegeni olanlar (14)

4 Nisan AY TUTULMASININ Burçlara göre etkilerine gelince;

Yükselen Koç:

Ortaklıklar, işbirliği gerektiren konular, anlaşmalar ve hukuki meseleler gündeminizde olmalı. Yolunda gitmeyen ilişkilerde karar alma aşamasına gelmişken, ilişkilerin sonlanma riskini görmeli ve objektif olmalısınız. Sorunları tekrar gözden geçirme şansınız var. Bazılarınız için alınacak kararlar evlilik ve ortaklaşa konuları içine alacak şeklide hızlanabilir. İsteklerin ve arzuların başkalarına bağlı olarak gelişeceği bu dönem dengede kalabilmek için çaba ve anlayış geliştirmeniz gerekecek. Yeni ortaklıkların, anlaşmaların hızlı biçimde hayatınıza girebileceği gelişmeler ve yeni bir ilişkiye adım atma şansı verecektir kimilerinize. Bir yandan da uyum ve ahenk yaratan kişilerle bir araya geleceğiniz sürpriz gelişmeler içinde olabilirsiniz. Ayrıca maddi konuları ilgilendiren gelişmelerde finansal güven arayışınız ön planda görünüyor. Bu yönde destekler alınabilir.

Yükselen Boğa:

Sizin dışınızda gelişen ve kontrol edilemeyen konular gündeme gelebilir. Özellikle iş ilişkileri ve koşullarında gizli saklı konularda farkındalık kazanma dönemi. Bedensel olarak sizi zorlayan durumlara karşı yeni çözümler üretilebilir. Günlük rutinlerin akışını yenilemek, beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmek için alternatifler yaratabilirsiniz. Çalışma hayatınız, iş koşulları ve yeteneklerinizle ilgili yenilenmeler iş projelerinin ve değişik fırsatların içinden geçeceğinizi gösteriyor olabilir.  Olası iş ya da ortam değişikliklerine açık olun. Başkaları ile işbirliği içinde kalarak destekleyici şartları lehinize çevirecek imkanlar bulabilirsiniz.

Yükselen İkizler:

Sevgi ilişkileri, aşk hayatı ve çocuklarla ilgili konularda önemli günler. Aşk hayatınızda oldukça canlısınız, aynı zamanda yaşanan sorunlara çözüm üretmek için harekete geçebilirsiniz. Çocukların hayatında yaşanan değişimlerin netleşeceği bir dönem olabilir. Hobilerde size keyif verecek değişiklikler yapabilir, alkış toplayacağınız ürünler ortaya koyabilirsiniz. Kendinizi ifade edebileceğiniz sanatsal çalışmalarda gizli kalmış yetenekleriniz öne çıkabilir. Ancak olası risklere dikkat etmeli önünü göremediğiniz konularda düşünmeden karar almamalısınız. 11 Nisan sonrası ilişkilerde daha rahat hareket edebilirsiniz. Kadınlar için annelik duygularının yükselişe geçmesi yanında, aileyi içine alan parasal bağlarınız varsa sonuçlarının görünür olacağı bir zaman dilimindesiniz.

Yükselen Yengeç:

Aile, yuva, ve kariyerde yaşanan dönüşümler hızlanıyor. Bu nedenle iş ve ev arasındaki dengeleri korumak ve ilişkilere özenli yaklaşmanız gerek. Bu tutulma iş ya da özel hayatta yaşanan değişiklikler yerleşik düzeninizi etkileyebilir. Düşünülen yer değişiklikler ve eve yönelik yatırım planlarınızda karar alma aşamasında olabilirsiniz. Emlakla ilgili girişimler, özel hayata dair planlar yanında Güneş/Jüpiter etkisi ile özellikle finansal anlamda yeni fırsatlar sunabilir kimilerinize. Bu konularda çok daha uzun vadeli ve istikrarlı planlarınıza destek veren kişilerle bir araya gelebilirsiniz.

Yükselen Aslan:

Yakın çevrenizde önemli gelişmeler söz konusu. Kardeşler ve sürekli iletişim içinde olduğunuz kişilerin yaşadığı değişikliklere tanık olabilirsiniz.  Daha sık seyahat yapabileceğiniz gibi, eğitsel temalar ve düşüncelerinizi yenilemenizi sağlayan kişilerle ortak işler üretilebilir. Bu konularda yaptığınız projelerin tanıtımı için yeni adımlar atılabilir. Reklam, sunum ve tanıtım gerektiren konuların iş hayatını içine alan boyutu sizleri daha fazla istikrar ve güven içinde kalmaya itecektir büyük olasılıkla. Varsa, hukuki konuların daha net bir gözle görüleceği bu süreçte Jüpiter/Güneş etkisi güçlü destekler ve yenilik taşıyan fırsatları gündeme taşıyabilir. İş hayatı ve finansal yanı yeni anlaşmaların önünü açacak şekilde gelişebilir.

Yükselen Başak:

Maddi konulara yönelik yeni kararlar peşinde olmalısınız Eldeki kaynaklar yanında ortak iş projelerini içine alan işbirlikleri gündeminizde yer tutacaktır. Önemli iş başlangıçları yapmak ya da bağlantıları kurmak açısından Güneş/Jüpiter etkisi maddi sorunları ve blokajları aşmak konusunda gizli destekler sağlayabilir. Özellikle ortaklaşa üretilen projelerden, anlaşmalardan sağlanacak kazançların üzerinde durulabilir. Ancak ödemelere, ortaklıkların getirdiği borçlara dikkat etmelisiniz. Başkalarına bağlı olduğunuz finansal konularda dengeyi korumalısınız. Ortak bütçenizi zorlayan nedenlere göz atarken, iş önerileri ve anlaşma zemini yaratılacak fırsatlar bulabilirsiniz. Uzaklar, yurt dışı ilişkilerin getireceği fırsatlar ve yolculuklar önem kazanabilir.

Yükselen Terazi:

Sizler için önemli bir tutulma. Kişisel konular daha fazla önem kazanırken, sağlığınıza ve fiziksel imajınızla ilgili değişikliklere gidebilirsiniz.  İlişkiler, özel hayat ve ortaklıklarda yaşanan yenilenme ve özgürlük rüzgarları dengede kalma zorunluluğu getiriyor olsa da, önemli bir değişimden geçiyorsunuz. Özellikle göz ardı ettiğiniz ilişkilere yönelik tutumunuza yakından bakarken duygusal baskılar ve ego problemleri yaşanabilir.   Ortaklaşa işler ve ilişkiler açısından yenilik taşıyan bu süreçten güçlenerek çıkma şansınız olduğunu unutmayın. Ortak kaynakların kullanımı, finansal destekler ve krediler konusunda yeni fırsatlar elde edebilirsiniz.

Yükselen Akrep:

Terazi burcundaki Ay tutulması etkileri ile günlük yaşamı gözden geçirmek yanında, bu alanda yeni kararlar alma süreciniz hız kazanmış olmalı. Hayatınızdan çıkarmak istediğiniz bir ilişkiyi ya da bağımlılıkları bırakmak adına süreçten arınarak çıkabilirsiniz. İş sesinize güvenmelisiniz. Manevi duygularınızı harekete geçirecek ortamlar ve çalışmalar içinde yer alabilirsiniz.  Özellikle fiziksel ve ruhsal olarak sizi yoran ilişkilerde sarsılan dengeleri toparlamak, gizli saklı kalmış konular ya da geçmişte yaşanan ilişkilere göz atmak başka bir senaryo olabilir.

Yükselen Yay:

Sosyal çevre ve arkadaşlıklarda yeni bir dönem başlıyor. Gruplar ve sosyal konularda farkındalık kazanmak, işle ilgili yeni projelere başlamak için fırsatlar doğabilir. Daha farklı sosyal aktiviteler sizi çevrelerken, ortak iş projelerinin planlarını yapıyor olabilirsiniz bu günlerde. Gelecekle ilgili iş projelerinin aniden hızlanması ile planlarınızın yön değiştirdiği bir süreç olabilir. Meslekten gelen kazançlar yanında,  aşk ve sosyal hayatın getirdiği heyecanlar, yalnız kalmayacağınız yeni ortamlar sizleri çevreleyecek. Çalışma koşullarınıza yansıyan iyileştirici koşullar, iş hayatında yeteneklerinizi kullanabileceğiniz fırsatlar bulabilirsiniz.

Yükselen Oğlak:

İş hayatınız, amaçlarınız ve üstlerle ilişkilerde yeni bir dönem. Terfiler, yöneticiler ve çalıştığınız kurumda yaşanan değişimler öne çıkabilir. Ortak hareket edebilmek, dikkatli adımlar atmalı, mesleki alanda düşüncelerinizi yenileme şansı yaratabilirsiniz. Başkalarının önerilerine açık olmalısınız. Ayrıca ev ve iş hayatı arasında yeni bir denge kurmanız gereken bir süreç içinde olmalısınız. Ev, aile ya da anne ile ilgili konularda karşınıza çıkacak ani gelişmeler duygusal boyutu da söz konusu. Sosyal statünüzle ilgili (Evlilik) kararları yanında kariyer hayatında dikkat çekici gelişmeler iş ortaklıkları üzerinden yaşanabilir. Çocuklarınız, sevgi ilişkileri, sizi mutlu edecek değişik hobiler ve keyifli yolculuklar şanslı gelişmeler taşıyabilir hayatınıza.

Yükselen Kova:

İletişim, eğitim, seyahatler, ticari faaliyetler ve uluslararası projelerin hız kazandığı bir süreç. Bu konularda ortak hareket edilecek yeni bağlantılar ve ilişkiler peşinde olabilirsiniz. Üzerinde çalışılan konularda hızlı gelişmeler, işle bağlantılı sunumlar, basın ve iletişim kanalları üzerinden hayata geçebilir. Hayatın getireceği değişik tecrübelerle bakış açınızı yenileyebilirsiniz. Satış, pazarlama konuları yanında yenilik içeren ve toplumsal ilişkilerinizi tazeleyen bağlar kurulabilir. Özellikle organizasyonel bir konunun uzaklarla olan bağlantısı dikkat çekici sonuçlar getirebilir kimilerinize. İşle ilgili yasal konular, çevre değişiklikleri ve eğitsel temalar başka bir olasılık. Güneş/Jüpiter etkisi başkaları ile işbirliği, ortaklıklar ve desteklerin şanslı getirileri olacağını da gösteriyor Yerleşik düzenle ilgili planlar, belki eve ait yatırım projesi üzerinden yaşanacak istikrarlı planlar üzerinde durabilirsiniz.

Yükselen Balık:

Maddi konular ve parasal durumunuzu etkileyen bir süreç. Başkaları ile olan paylaşımlar, ödemeler, alacaklar yanında kredi planları, emeklilik ve eşin para durumunda yaşanan değişiklikler söz konusu. Ortaklaşa para konuları, yatırımlar, miras, kredi ve eşle ortak giderleri toparlama zamanı olabilir. Ancak ilişkilerden kaynaklanan finansal konularda sonuca ulaşma süreci içinde olduğunuzu ve dışsal koşullara bağlı kalmanız gerektiğini bilmelisiniz. İşbirliği içinde kalmak ve akılcı davranmak yolu ile sürpriz sonuçlar alma şansınız var.  Prim ödemeleri, krediler konusunda daha ölçülü olmaya çalışın.  Finansal anlaşmaların getireceği sürpriz fırsatlar olabilir.

 

 

Sevgilerimle,

Güner Yönel

Nisan 2015, Moda