Satürn Oğlak Burcu Transiti

  • 3 Aralık 2017
Satürn Oğlak Burcu Transiti

Merhabalar,

20 Aralık 2017 tarihi itibari ile Satürn Oğlak burcu geçişi ile kalıcı hedefler, amaçlar, hırslarımız, kendimizden beklentilerimiz adına önemli bir zaman dilimine giriş yapıyoruz.

Kısaca Oğlak burcunun bulunduğu yaşam alanında derlenip, toparlanıyoruz. Sorumluluk alıyor, eksiklerimizi, zayıflıklarımızı, ihmal ettiğimiz konuları sabırla elle tutulur hale getiriyoruz.

Özellikle ”Pluton Oğlak” seyrinde başlayan değişimleri başka bir evreye taşımak, zorlanmaların, kısıtlamaların getirdiği koşullarla mücadele etmek, dayanıklılık göstermek adına Mart 2019 sonrası ile bambaşka koşullara doğru ilerliyor olunacak.

Bilgiler genel anlamda ev geçişi olarak sunulmuştur. (Işıklar,Güneş/Ay) Venüs ve diğer gezegenler olmak üzere çeşitli açısal etkileşimler dışındadır.

17 Nisan 2018 sürecine dek 9 drc ilerleyecek, ardından(Rx) hareketi başlayacak.

Özellikle Öncü burçların (9 drc) bulunan kişisel planetlere olan ilk etkisi hissedilecektir. 

Hayatımızı sağlıklı, tutarlı biçimde ele almak dileği ile. Sevgiyle kalın

Koç

Tamamen mesleki hedeflerin bilincinde hareket edilecek uzun soluklu bir dönem başlıyor. Tam anlamı ile sağlam kariyer planları, kurumsal anlamda kalıcılık içeren adımlar, çalışılan kurumun yapısında değişiklikler, görev tanımları, kendi işini kurmak isteyenler adına azimli, amaçlara odaklı önemli süreç olacaktır. Aslında kariyerde son bir çıkış dönemi yaşanırken şimdiye dek kendinize, kariyerinize yaptığınız yatırımların sonuçlarının görünür olacağı söylenebilir. Liderlik, öncülük özelliklerinizi ne derece hayata geçirebildiniz,? Satürn Yay seyri sürecinde kendinizi ne derece geliştirdiniz, hazırlık yaptınız? Olumlu ya da olumsuz anlamda bunları görme zamanı. Hırslarınızı, gayretlerinizin sonuçlarının hangi aşamada olduğuna dair gözlem süreci. Mesleki hedeflerde yeni sorumluluklar almak yanında, otorite ile ilişkiler anlamında yük getirirken, gerek iş hayatı gerekse özel hayata ilişkin kısıtlamalara, sorunlara yol açabilir. Aşırı hırsın, yeni bir statü arayışının kendi iç dünyanıza, özel hayata ilişkin ailevi konuları ötelemeye kadar götürebilir kimilerini. Başarılarınızı, hedeflerinizi baltalayacak tutumlar, kişiler, baskılar ya da 14 yıl önce başlayan döngüde yaptıklarınıza bağlı sonuçları ödül olarak gelebilir. Evlilik, boşanma, anne, ailevi konulara dair gelişmelere odaklanmak zorunda kalınabilir. Bu arada gelecek planları, grup çalışmaları, toplumu ilgilendiren her türlü konunun içinde yer almak üzere amaçları organize etme zamanı.

Boğa

Kendinize yaptığınız yatırımların, hazırlıkların altyapısı daha bir güçlü kurulmakta. Toplum karşısında kendinizi göstermeden önce son bir ivme, emek, uzun soluklu planları organize etme vakti. Bunu yaparken dış dünya/toplum ilişkileri ciddiyet kazanacaktır. Kariyere dair önemli eğitimler, akademik planlar, yabancılarla ilişkilerin gündeme gelmesi, yeni ilişkilerin kurulması söz konusu. İşe, kariyere yönelik hedeflerde başka bir aşama kaydetmek ya da eğitimle ilgili artan sorumlulukların, yolculukların öne çıkabileceği zamanlar çevreleyebilir. Dünya görüşünüzü yenilemek, tutarlılık kazanmak, hayata daha pragmatik gözlerle bakmak, size yabancı kültürlerin, değerlerin, felsefelerin kafanızda yeniden şekillenmesi adına önemli olacaktır. Akademik bir ünvan, üniversitelerle bağlantılı girişimler, seçimler kimileri adına önemli testler getirebilir. Bu anlamdaki hedeflere yeniden odaklanma ihtiyacı duyulabilir. Toplumla ilişkilerin yeniden yapılandırılacağı süreç ile bazı gecikmeler, kısıtlamalar, eşin kardeşleri/yurt dışı bağlantılı konuları gündemi doldurabilir. Hukuki konular da öncelikli olabilir kimileri adına. Bu dönemi hayat tecrübelerinizi geliştirmek, sizden daha deneyimli kişilerden yararlanmak, ticari, uluslararası hedefleri yerli yerine oturtmak adına ciddi arayışlara girişme zamanı.

İkizler

Önemli ortaklıklar, iş ilişkilerini içine alan konuların parasal boyutu sizi yakından ilgilendirecek. Uzun soluklu işler, içinde finansal planların, yatırımların önünü açan kararlar zamanı olsa da eşle, ortakla olan finansal bağların sorgulanması gereken temalar olabilir. Bu durum çeşitli sorunlara zemin hazırlayabilir kimileri adına. Çok boyutlu harcamalardan ziyade kısıtlama yapılması, ortak kaynak/bütçenin düzenlenmesi belki de zorunluluk olacak. Konsolide bir bütçe! Profesyonel iş hayatını içine alan önemli bağlantılar kurulabilir. Ortak/eş vasıtası ile beklenen desteklerde kısıtlamalar yaşanabilir. Ayrıca kontrollü yeni borçlar alınabilir. Miras, aile içi paylaşımı içeren konular, kişisel yatırımlar adına köklü kararlar dönemi olabilir kimileri için. Geçmiş borçların, ödemelerin getirdiği krizlerin temizliğine girişebilirsiniz. Özellikle finansal konuların devletle olan bağlantısı eskiyi kapsayan ödemelere vergi, prim, banka bağlantılı yanına dikkat çekebilir. Bu anlamda yasal yanı olan konularla ilgilenmeniz gereken durumlara maruz kalabilirsiniz. Bir yandan da ortak paylaşılan değerlerin üzerinden yaşanacak yol ayrımları, belki boşanmanın getirdiği ödemeler, nafaka, mirasın pay edilmesine yönelik uğraşlar olacaktır kimileri adına. Başkalarının parasal sorumluluklarını almak durumunda kalabilirsiniz. Bu ev başka bir boyutu ile bakıldığında içsel anlamda bir değerlendirme yapmak, kendi içinizde ruhsal olarak dönüşmek, korkularınızı aşmak adına çeşitli deneyimlere sahne olabilir. Geçmişle ilgili sağlık konularından kurtulma çabası ayrı bir olasılık olurken derin (duygusal,cinsel,ruhsal) bağlarda sorunların çözümüne yönelik kararlar veya mesafe getiren durumlar içinde kalabilirsiniz.

Yengeç

Majör bir dönem, kariyer/ilişkiler! Bu dönemin başlaması ile dışsal şartlara bağlı kalınacak. İlişkiler, evlilik, ortaklı her tür konu üzerinden önemli bir geçiş aslında. Dış dünya ile ilişkileri yeniden öğrenmek, tanımlamak, eksiklerimizi görmek adına belki de unutulan çeşitli sorumluluklar olacaktır. Kimileri adına baskı kuracaktır. İlişkide yeterince sorumluluk almayı ötelediysek yükler artabilir. Evliliklerin sağlamlaşması adına olumlu etkiler. Uzun soluklu işler, içinde finansal planların, yatırımların, eşle, ortakla olan bağların sorgulanması olası. Çeşitli imkanlar, anlaşmalar, iş arayışları, ortaklı işler, destekler, kendi hedeflerinize dair beklentilerde belli ki çok sabırlı olunması gerekecek. Uzun uzadıya bir ilişkinin evliliğe taşınması, bağlar kurulması mümkün. Sizden olgun, tecrübeli, statüsü olan tercihler yaşanabilir özel hayatta. Çok yıpranmış bağlarda ise çözüm bekleyen sıkıntılara göz atmak, aşılamayan durumlarda çözümsüz kalmanın getireceği şartlar çevreleyebilir. Yıpranmış arkadaşlıklara veda olabileceği gibi artık daha gerçekçi, tecrübeli arkadaşlıklar edinmek mesela. Özellikle eşin hayatında başlayacak önemli yapılanmalar, değişimler sizi bir şekilde etkileyecektir. Yasal konuları, kariyerde çıkış getiren şartları, oluşumları hayata geçirmek adına sorumluluklar, dışsal koşulların belirlediği beklemeler sizlerle.

Aslan

Tam anlamı ile kendinize yatırım yapma zamanı.! Gerek ruh/beden gerekse alışkanlıklara yönelik taşıdığınız yükleri gözlemleme zamanı. İş hayatına dair her konuda yükler artarken yeni bir düzen sağlama zorunluluğu var. Bunu nasıl yapabilirsiniz? Çalışma hayatınız varsa yeteneklerin, becerilerin üzerinde daha fazla durmak, kendinizi geliştirmek, eksiklerinizi gözlemlemek adına ciddi bir süreç. Üretkenlik, çok çaba, çok emek sizden 7. eve geçtiğinde karşılığı Satürn’den olacaktır. Kazançlarınıza yönelik planlarda önemli olacak, yeni projeler üretmek, iş kurma girişimleri, ustalık kazandığınız konulara yönelik sistemli bir oluşum sağlamak mesela. Ofis, iş ortamına yönelik yeni organizasyonlar, değişiklikler, ofis içinde ortam değişikliklerinin işaretlerini verebilir kimileri adına. İşinizin profesyonel boyutu her açıdan kalıcı girişimlere yol açarken bir yandan da çok sıkı bir çalışma temposunun içindesiniz. En önemlisi bu ev alanı sağlıkla alakalı zayıflıkları, göz ardı ettiklerimizi karşımıza çıkarabilir. Geçmişte yaşanan rahatsızlıklara lütfen dikkat. Dişler, eklemler, iskelet sistemine ait sorunlarınıza çözümler bulmak adına her türlü önlemi almanız zorunlu hale gelebilir. Çeşitli tedaviler, kronikleşmiş sorunlara kalıcı çözüm bulmak adına. Hayat şartlarınızı, yaşam biçiminizi zorlayan alışkanlıklar, ezberler, kronik biçimde taşınan yükleri elemek en doğrusu olacak yaş aralığına göre elbette. Zamanı doğru kullanmak, işe yarar hale getirmek için özenli, tertipli, seçici olmaktan kaçınmayın. Özellikle hayat düzeninde sizi zorlayan, kısıtlayan, tüketen rutin alışkanlıkları bırakmak, yeni bir rutin oluşturmak zorunda olduğunuzu hissediyor olmalısınız. Hizmet duygusu da işin içinde olacaktır ancak üzerinizdeki baskıların ne kadarını tolere edebilirsiniz? Bu sorulara cevaplar bulmak gerekecek. Destekten yoksunluk, çalıştığınız kurum ya da kendinize ait iş düzeninizle ilgili yapılanmalar, düzenlemeler zamanı. Ortaklaşa konular, hukuki meseleler ya da eşi ilgilendiren durumların devlete ilişkin yanına daha gerçekçi yaklaşma zorunluluğu doğabilir.

Başak

En zorlu süreç biterken Satürn sizden ne bekliyor? Daha çok öğrenmek, kendinizi geliştirmek, yeteneklerinizi sağlam kılmak, bunları inşa etmek diyebiliriz. Sizler adına önemli bir çıkış söz konusu iş hayatında. Son Yay burcu dönemi sağlam temeller atıldıysa yetenekleri, işe dair uzun vadeli beklentiler üzerinden ortaya koyabilmenin taşıdığı sorumluluklar olacak. Özellikle kendinizi ifade etmeniz gereken her konuda somut, elle tutulur, getirisi olan projeler üretmek üzere harekete geçmekte kararlı ve istikrarlı zamanlar. Yetenekler, işe dair projeler sorumluluk artışına sebep olurken, önemli bir yaratımdan bahsedilebilir. Aşk! Elbette bu konuyu daha fazla ciddiye alacak belki de bundan sonrası için kolları sıvayacak kimileri. Özel hayatta devam eden ilişkilerin kalıcılığı sorgulanırken, evlilik adına destekleyici olabilir. Ancak bu yolda gerçekten size eşlik etme gücünü kendinde bulanlar yanınızda yer alacaktır. Kimileri çocuklarının artan sorumlulukları karşısında test edilecekler, ihmal ettikleri yanları, bağları tekrar ele alacaklar. Onları hayatında yaşanan değişim yanında belki anne olmakla ilgili bir sorumluluk süreci başlayacak yeni anne adayları adına. Spekülatif anlamda risk almaktan ziyade aileden gelen finansal kazanımlar, uzun soluklu yatırım, ev, emlak konularını içine alan planları hayata geçirme gücü aranacaktır.

Terazi

Yeni bir temel atmak adına hayatın en dip noktasındasınız! Hayatınıza dair pek çok konu üzerinden yaşanacak uzun soluklu planlara vurgu var. Aile büyüklerinin (yaşlı) sorumlulukları ya da onların yaşadığı bazı durumlar sizi bağlayacak, yükler biraz artacaktır. Baba, kökler, iç dünyanıza dair yeni bir bakış açısı kazanma süreci. Bir yandan da kariyer hedeflerinde dikkatli/sabırlı olunması gereken bu süreci gerçekçi ele almak gerekecek. Oldukça kalıcı planların hazırlığı şeklinde kendini gösterebilir olaylar. Aile ve yuvaya dair sorumluluklar, belki evlilik kararının öne çıkması yanında kişisel yetenekler, iş/hobi olarak gördüğünüz konuların evde üretilmesi, spekülatif yatırımlar hakkında akılcı, uzun vadeli planları içinde olunabilir. Ev alım/satım işleri, babadan, geçmişinden kaynaklı finansal destek yanında yer değişikliği anlamında köklü sorumlulukları almanın zamanı gelmiş olabilir. Belki de yaşanan mekanla, yerle ilgili toprağa dair ilgili yeni yapılanmaların içinden geçilecek. Bu süreci aştığınızda önemli aşamaların eşiğinden geçerek ilerleyen dönemde sabır/emek ikilisinin size çok şey kazandıracağını bilmelisiniz. Bu dönem ayrıca iş ve ev hayatı arasında dengede kalmak önemli olurken, gelecek yönünde daha tutarlı olmayı başarmaktan bahsedilebilir. Kimileri adına emeklilik sürecine ilişkin gelişmeler içinden geçilebilir.

Akrep

Kişisel alanda yapılanma sürüyor! Çok başka temalar giriyor hayatınıza. İşe dair sorumluluklar, anlaşmalar, kendinize koyduğunuz kalıcı hedefler açısından önemli bir geçiş. Artan ciddiyet sıkı bir tempo getirecek. İş nedeni ile yapılacak yolculuklar gündeme gelebilir. Özellikle zihnen yüklü olunacak bu süreçte bakış açınızı daha gerçekçi kılmak, sizi meşgul eden konulara sorumluluk içinde yaklaşmak gerekecek. Yakın çevrenizden kaynaklanan her türlü konunun getireceği sorumluluklar mesela. Önemli bir eğitim temasına girişmek, bu yönde devam eden eğitim projelerini/hedeflerini planları organize etmek şeklinde sorumluluk taşıyabilir kimilerimize. İşinizin medya, iletişim bağlantısı veya daha kurumsal bir noktaya taşımak adına kendinizi geliştireceğiniz işle ilgili eğitim programı. Özellikle işinizin ticari boyutuna dair önemli, uzun vadeli yapılanmaların zamanı gelmiş olabilir. Kardeş, kuzen, yakın akraba ilişkileri sorgulanırken zaman zaman mesafe yaşanması yanı sıra kardeşin hayatında önem arz eden koşullar, sorumluluklar sizi yakından ilgilendirebilir. Bir yandan da kişisel hedefler, aile, baba ve yaşanan yere yönelik çözüm bekleyen konular, taşınma, mülk alımı anlamında, yatırımlarınızda önemli açılımların başlaması mümkün. Çok yakın arkadaşlıklar, sürekli temas halinde olduğunuz komşuluk ilişkilerinde, yaşadığınız bina ile ilgili konularda sorumluluklar, ya da geçmişten gelen sorunların çözümüne yönelik meşguliyetler ağırlık kazanabilir..

Yay

Kendi değer sisteminizi yeniden inşa etme zamanı! 2. Evinizdeki Satürn ile finansal anlamda, iş hayatına dair hedeflerde, kardeşlerle ilgili paylaşımlarda, işinizin devletle olan boyutunda, resmiyetle ilişkisinde, yatırımlarda uzun soluklu projelere yer açma dönemi. Yetenekler, kazanç kapasiteniz hakkında kalıcı planlar yapmak ekonomik göstergeleri ele alarak yapılandırmak, uzun soluklu kılmak adına önemli kararlar zamanı. İş odaklı planların, hedeflerin, kazanç boyutunun çok daha akılcı ele alınması ile kalıcılık aradığınız arayışlar, sorumluluk alma yetinizle alakalı olacaktır. Bütçeniz, harcama kalıplarınız, borç/alacak temaları, başkalarından beklenen destekler anlamında belki de toparlanması gereken durumları aşma çabası öne çıkacak. İş hayatını ilgilendiren her türlü hedefinizde daha profesyonelce beklentiler, anlaşmalar, eğitim içerikli, ticari boyutu olan anlaşmalar için kalıcı ataklar zamanı. Kısıtlı bir bütçe varsa karşınızda daha temkinli olmak, harcama kalıplarınızı yapılandırmak, özenle tutarlılık kazandırmak gerekecek bu alana. Finansal konularda daha bir sorumluluk içinde yaklaşmak, kalıcı yatırımların önünü açacak girişimlere adım adım ilerlemek, ekonomi yapmak adına tutarlı kararlar alma zamanı.

Oğlak

Yeni bir dönem başlıyor! Satürn sizden hayatınızın kontrolünü elinize almanızı istiyor. Kolay mı olacak? Elbette hayatı sabırlı, metanetle kucakladığınızda meyveleri ilerleyen dönemde gelecektir. Akıntıya kürek çektiğiniz, sizi engelleyen, belirsizlik yaratmış, ilerlemeyen konular arasından elemeler halen gündemde. İşe yaramayan, miyadı dolmuş, geçmişe dair konular hayatınızdan çıkmayı sürdürecek. Hayat planlarınız netlik kazanırken, önemli başlangıçlar evresi. Uzun vadeli projeler, kalıcılık istediğiniz kararları hayata geçirmek, hayat yönünüzü istikrarla oluşturmak, bir adım öteye taşımak adına emin adımlar atılabilir. Önemli başlangıçlar parasal konular, kişisel yetenekleri geliştirmek, iş hayatı ve kendinize güvenerek inşa etmeniz gereken temalar olacak. Sağlığınız önemli elbette! Bedeninizi korumak, zayıflıkları toparlamak, yaşanan sağlık problemi varsa üstünde durmak, kilo anlamında fazlalıklardan kurtulmak için harika bir dönem. Yavaş yavaş, bilinçli bir destekle. İlişkilere olan yaklaşımınız da nasibini alacaktır bu geçişten. Hayata daha gerçekçi gözlerle bakmak, diğer insanlarla aranıza sınır çizmek, size her anlamda eşlik edemeyen ilişkilerde bitişler veya hayatınıza uzun soluklu almak istediğiniz bir beraberlik diğer bir olasılık. Olgunlaşmak, büyümek belki de kimileri adına hayat deneyimleri anlamında tecrübe kazanmaktan bahsedilebilir. Alternatif iş seçimleri, sizi özgürleştiren sıra dışı kaynak arayışları ve bütçeye, ödemelere yönelik krizleri aşma mücadelesi yeni bir sistem oluşturma kararlılığı. İş potansiyeli, başkaları ile olan paylaşımlar, gelir gider dengesi ve yatırımlar adına önemli açılımların başladığı süreçler kadersel etkiler getirecektir.

Kova

İçe dönüş, arınma, temizlik! Hayata dair büyük ölçekli beklentilerde risk almak bir yana! Bir süreliğine geri çekilme zamanı. Bu evin size mesajı daha ziyade hayatınızda süregelen, akmayan süreci akılcı yönetmek, kendinizi yargılamadan, kurban psikolojisi yaşamadan geçirmek olmalı. Yeni bir girişimde bulunmaktan öte şartları fazla zorlamadan yaşamak olmalı önceliğiniz. Aslında büyük değişimler yapmak istiyorsunuz ancak biraz zaman ihtiyacınız var! Hatalarla yüzleşmek, geçmişle ilgili sizi yoran temaları bırakmak, sağlığınıza özen göstermek konusunda gereken çaba gösterilmeli burada. Eskiye dair tanıdıklar, kişiler, durumlar, size yaslanmak isteyenler çıkabilir karşınıza. Başkalarının, iş hayatının sorumlulukları, sizden beklentiler yorucu olsa da arka planda bundan sonraki önemli döngüyü dikkatli tasarlamak/yönetmek gerekecek. Geçmişe sünger çekme zamanı aslında. Psikolojik/ruhsal anlamda belki de tek ihtiyacınız bu olacak. Şimdiye dek hayatınızda yer eden pek çok şeyi, sayfayı, konuyu geri planda bırakırken iş hayatında farklı hedefler, oluşumlar içinde yer alınabilir. Kendinizden vereceğiniz fedakarlıklar, kabullenmeler içinde ilerleme dönemi.

Balık

Gelecek planları! Toplum karşısındaki duruşunuz adına 10.evdeki yapılanmaların veya zorlukların ardından başkaları ile bir araya gelme dönemi. Uyum göstermek, yardımlaşmak, takım çalışması anlamında yeni sorumluluklar almanız gereken koşullar içinde olabilirsiniz. Bu yöndeki talepler, beklentiler iş ve sosyal bağlarda çeşitli yön değişikliklerini beraberinde getirebilir. Bu alanı uzun vadeye yayılacak biçimde yapılandırmak, iş hayatında daha az beklenti içinde olmanız gereken zamanlara ilerliyorsunuz bir bakıma. İşten gelen kazançlar, işin kurumsal boyutu, ortak aktiviteler, güçlü bağlar, geleceğe dönük inşa etmeniz gereken planlarda gerçekçi olmak, uzun soluklu hedefleri ele almak gerekecek. Ancak Satürn bu evde artık sadece kendinizle ilgili değil toplumu ilgilendiren temalarda sorumluluk almaktan bahseder. Hayatınızda, kişisel tasarılarınızda yeni yapılanmalar zamanı olsa da sosyal çevre, arkadaşlık ilişkileri daha fazla ciddiyet kazanırken miyadı bitmiş bağların birtakım elemelerden geçeceği dönem söz konusu. Arkadaşların hayatında başlayan çeşitli değişimler yaşanırken artık az/öz tecrübeli arkadaşlık ilişkileri kurulabilir. Aşk, çocuklarla ilgili sorumluluklardan biraz uzak kalmak gerekebilir. Kendi kişisel umutlarınızı gerçekçi kılmak, başkalarına fazla dayanmadan ilerlemek, bu anlamda kendinizden beklentilerinizde tatmin yaşanıyorsa elle tutulur somut gelecek planlarına odaklanma şansınız var. Ümitsizlik, karamsarlık içeren duyguların sizi çevrelemesine izin vermemelisiniz.

 

Bilginize: Kendi burcunuz ve yükselen burcunuz olmak üzere değerlendirebilirsiniz.

 

Güner Yönel

 

#LibraAstroloji

www.guneryonel.com

İletişim: gyonellibra@gmail.com