Pluton Oğlak

  • 12 Haziran 2017
Pluton Oğlak

Merhabalar,

2008 yılı Ocak ayından bu yana köklü, yoğun değişimlerin yaşandığı bir Pluton transiti yaşıyoruz.

Oğlak burcunun bulunduğu ev alanında yaşanan kökten değişiklikler hangi evrede?

O tarihten bu yana Pluton transitinin yaşandığı süreç içinde  (bulunduğu ev alanı)  yaşanacaklar ilk 10 ve son 10 derece arasında  yaşanan olaylar farklı olabilir. Burcun ilk evresi çoğunlukla bir şeyleri inşa ettiğimiz bir dönemdir!

 

Bu büyük güç neleri sembolize ediyor kısaca özetlersek;

-Rejenere (yeniden üreten)

-Kader

-Derine inen

-Yaşamla ölüm arasında

-Baskılayan

-Zorlayarak değiştiren

-Yok ederek yenileyen

-Bloke eden

-Mutlak bir savaş getiren (psikolojik, fiziksel, duygusal)

-Masif güç

-İçteki güç (Exorcist)

-Geri dönüşü olmayan

2008 Ocak itibari ile geçmişe gittiğimizde o dönemden bu yana yaşamımızda değişenleri kolaylıkla görebiliriz.

Pluton’da  Neptün  sinsiliği, belirsizliği , Uranüs’ün aniliği yoktur. Derinden nüfuz ederek bulunduğu alanda hayatlarımızı tam anlamı ile ele geçirir.

Pluton seyrinin yaşandığı alana dair bağımlılıkların öldüğünü görürüz.

Özellikle Öncü burçlarda etkisi daha fazla hissedilen bu enerji Işıklara yaptığı kare/karşıtlarla ağır etkiler, değişimler taşırken,;

Pluton/Güneş: Benliğin dönüşümü, ego’nun yanarak yeniden doğuşu, simyevi anlamda saflaşma, kendi gücünü en derinlerde keşfetme.

Korku, endişe, ölüm, yeniden doğuş, sadece benlik için değil, sosyal(kolektif) anlamda da bir şeyler yapmaktan bahsedebiliriz. Ruhsal anlamda üstümüzde yapay olarak yer etmiş, yapışmış her şeyden arınmak. Artık bizim için neyin önemli olduğunu fark ediyor, dönüşümü istiyor, temizlik yapıyoruz..

Karşıt/kare açılarda; yoğun savaşlar, dışarıdan gelen tehdit edici olaylar, bizi engelleyen durumlarla mücadele etmek, kendini bu konular üzerinden dönüştürmek. Korku ve endişelerin su yüzüne çıkması. Ancak amaca yönelme arzusu içindeyiz.  Çok daha güçlü bir irade tarafından engellenme, riskli durumlarla baş etme savaşı.

Sekstil/Üçgen açılarda fırsatlar gelebilir. Güçlü kişilerin desteği onlarla işbirliği yapmak anlamında. Bu enerjiyi yapıcı kullandığımız bir dönem olabilir.

Kavuşum etkisi ise bu enerjiyi/gücü üzerine almaktır  Zordur ancak amaca yönelme isteği yoğundur. Gönüllü olmaktır. Kendi kendine kontrol ve konsantrasyon. Var olma savaşından tüm gücü ile yeniden doğmak. Değişim içeren zorlu başlangıçlar dönemi.

150’lik açılarda: değişim gerekli ve zorunlu. Ancak uygun şartlar yoktur ve mücadele, motivasyon sağlama çabası yanında sağlıkla ilgili zorlanmalar taşıyabilir. Seçim yapmakla ilgili engeller.

Grand/Gross açı kalıbı içinde yer alıyorsa bizi hapis eden koşullar, dayatılan engellerden kurtulma mücadelesi ağır olacaktır. (Kader)

Pluton/Mars operasyon gerektiren sağlıkla ilgili konulara işaret edebilir. Kısaca, kaza riskleri, kas sağlığı ile alakalı travmalar, zorluklar. Fiziksel anlamda sınırlamalar, yüksek bir konsantrasyon, şiddet, yıkıcılık, başkalarına baskı kurulan eylemler ya da bizim baskıya maruz kaldığımız dışsal koşullar. Karşılıklı olarak güçlü bir ego mücadelesi.  Fiziksel ve ruhsal anlamda sınırları zorladığımız süreçlerdir.

Ay ile kontaklarında duygusal travmalar, ev, konfor hayatının yeniden kurulmasına yönelik zorluklar, değişimler, endişe, karamsarlık, güvenlik problemleri yaratacaktır. Annemiz, anneliğimiz mesela. Bu devrede bilinçaltı faktörü mutlaka hissedilecektir. Değişim duygusal kırılmalar, ezilen duygular şeklinde. Ay sevmediği, hoşnut olamadığı bir ev alanında ise psikosomatik rahatsızlıklar bir süre bizi etkisi altına alabilir.

Özellikle Öncü burçları ve aks’ları içine alan güç, ışıklara yaptığı kare/karşıtlarla ağır etkiler, değişimler taşırken, bu noktadan sonra öncü burçlarda 17/22 derecelere dikkat edelim. Koç’lar, Yengeç’ler, Terazi’ler ve Oğlak’lar. 5 derecelik orb ile etkisi başlar.

Özellikle ışıklar Güneş/Ay, Venüs, Mars, Merkür, Jüpiter, Satürn olmak üzere.

Satürn/Jüpiter etkilerine göre devam ederiz önümüzdeki günlerde.

Kişisel anlamda özete geçmişte Pluton Oğlak 1516/1532 dönemleri eklendiğinde:

*Kolektif anlamda; Sosyal şartlarda değişimler (Savaş, felaketler, yıkımlar)

– Martin Luther King protestoları başlamış

-Abd keşifleri başlıyor

-İspanyolların Güney Amerika’da Astekleri yok ettikleri dönem

-Kanuni Sultan Süleyman dönem 1762/1777

-Kapitalizm, kar amacı güden politikalar, Liberal olma felsefesi

-Ticaret, gerçek anlamda ekonomik kaynakların dönüşmesi, inşa edilmesi

-İngiltere’de sanayi devrimi

-Abd’nin kuruluşu

 

Görüşmek üzere hoş kalın lütfen  ♥♥

 

www.guneryonel.com

gyonellibra@gmail.com