Mars Koç Burcunda

  • 28 Ocak 2017
Mars Koç Burcunda

Koç burcunda yolculuk yapan güçlü bir Mars ile artık isteklerimize ulaşmak adına cesaret ve güven yanımızda. 9.Mart tarihine dek. 

Nitelik/Öncü; Başlatan, girişen, harekete geçen.

Element/Ateş: Var olmak isteyen, risk alan, vizyon sahibi

Cesaretini gösterebilmesi için savaş ve gerilim ortamından hoşlanan, ani parlayan, cesareti kırılmayan, sonuçlarını düşünmeden ataklar yapan ve yenilse de kolay toparlanan diyebiliriz özetle Koç enerjisi için.

Ancak yanlış savaşlar, hedefler, temkinsizlik, gereksiz ısrar, tecrübelerden ders almamak, olayları başkalarının gözünden görememek anlamında riskli yanlarını da eklemeliyiz elbette.

Önümüzdeki zaman diliminde öncelikle hırslarımızın peşinden gitmek, ilerlemek, yeni projelere başlamak/hedefe yönelmek, insiyatif almak konusunda canlılık kazanıyoruz. Ancak bunu yaparken, gereksiz risklerden, aşırı maceracı bir ruh halinden ve gerçeklerden kopuk ve güdüsel olmaktan gelse gelse zarar gelir. Böyle bir durumda gerçek amacımızı kaybetme riski ile karşılaşabiliriz. Yine bu süreçte özgürlüğümüzden ödün vermeden sorumlulukları yerine getirmek ve hedef değiştirmekten kaçınmak önemli olacaktır.

-Bir anlamda tolerans ve anlayış geliştirmek mümkün olur umarım. Aşkta, ilişkilerde, parada ve kişisel isteklerde sahip olmacı tutumlar yüzünden şımarıkça tüketebiliriz. Cinsel arzular ve heyecan yaratan duygular da yükselişe geçerken oldukça cesur, aktif, maceracı ve hemen şimdi diyen bencil bir ruh haline bürünmek söz konusu. 9 Mart’a dek.  Zira aynı süreçte Venüs KOÇ retro etkisi de bizlerle.!

-Bu transitin bulunduğu alanda (Koç burcu haritalarımızda hangi evde ise) daha fazla risk alabilir, özgürlük mücadelesi içine girebiliriz. Özellikle çıkış yolu bulmak istediğimiz her konuda kendimizi direkt ortaya koymak isterken başkalarının sınırlarının ne derece zorlanabileceğine dikkat edilmeli.

-Öncü burçlar; Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak burçları yanında bu burçlarda bulunan kişisel planetleri olanlar adına daha fazla dikkat gerekiyor. Aynı zamanda 1.4,7 ve MC noktaları öncü burçlar majör bir dönemde olacaklar.

***Ülkemizde ise, soluduğumuz hava biraz daha ısınıyor. Çatışmacı tutumlar, söylemler, meydan okumalar, gürültü, patırtının dozu artıyor.. 3 Şubat tarihinde Venüs Koç geçişi ile aman tanrım.! İlişkiler, evlilik, sosyal bağlar, uzlaşı isteyen konular, yasal mevzular, ortaklıklar, parasal konular ve hayatın keyifleri başka bir renge bürünecek. Bir araya gelmek, huzur bulmak o denli zorlaşacak, bir de üstüne Mart başı başlayacak Venüs geri hareketi eklendiğinde Şubat ayı aslında çok hızlı gelişmelere gebe. Gerek kişisel hayatlarda gerekse ülkenin içinde bulunduğu şartlar adına. 11 Şubat Aslan burcunda Ay tutulması/Dolunay, ayın sonu Balık burcunda yaşanacak Neptün/Güney Düğüm etkisi altında yaşanacak Güneş tutulması dikkat çekecek. Referandum olayı ise büyük ihtimalle bana göre, çıkacak ”EVET” olasılığına rağmen huzura erecek gibi görünmüyoruz maalesef.

Yükselen Koç: 

Girişimci ruhunuz harekete geçiyor. Sizleri bağlayan sıkıntılı süreci geride bırakarak özgürlüğünüzü ilan ediyorsunuz. Kişisel hedefler, hayata dair yeni planlarda adımlar atabileceksiniz. Ancak görüşlerinizi başkalarına dayatmak ve aşırı fanatizm sorun yaratabilir. Özellikle kariyer, işe dair hedefler,  ortaklı konular, finansal meseleler daha fazla mücadele edilmesi gereken olasılıklar olarak görünüyor Aşırı benmerkezci, bencil ve tedbirsizlik planlarınızda beklemediğiniz sonuçlara yol açabilir. Bir yandan da iş ve toplumla ilişkilerin getirdiği sorumlulukları sağduyulu yönetirken, yükselen enerjiyi çeşitli şekilde boşaltmak gerek (spor) 3 Şubat sonrası Venüs burcunuzda. Her zamankinden sakin ve sabırlı olmak zor olsa da, heyecan, sahip olma arzusunu kontrol etmek zorlaşabilir. Gerek özel ilişkiler, gerekse iş hayatına bağlı temaslar, beklentiler çok daha hızlanıyor. İşbirliğini sağlamak, korumak adına sizin fazladan çaba göstermeniz gerekecek. Şubat ayı her açıdan sizin için önemli. Aşk evinizdeki Ay tutulmasında kazanan olmak istiyorsanız Mart başı Venüs’ün burcunuzda geri harekete başlayacağını şimdiden bilin istedim.

Yükselen Boğa:

Enerjinizin düşük olacağı bu dönem biraz kendinize karşı özenli olmalı, gereksiz endişelere kapılmamalısınız. Zira sizler son derece tedbirli ve riskten uzak duranlar olarak. Birçok konuda kafanızda değişik planlar yapıyor olsanız bile kendinizi engellenmiş duygusu içinde bulabilirsiniz. Ayrıca hırsınızı kontrol etmeli adım atmadan önce düşünmelisiniz. Yorucu ve tüketici şartların içine itebilirsiniz. Bununla ilgili olarak başkalarının sorumluluklarını almak size ağır bir yük getirebilir. Aynı zamanda ortak iş projeleri çalışanların hayatında, kimilerinin ise eşin iş koşullarından kaynaklanan bazı durumlar zorlayabilir. Başta sağlık olmak üzere yaşamınızda kontrol dışı gelişebilecek olaylar karşısında kendinizi korumak adına içe dönmeye gayret edin. Bunu yaparken arkanızdan dönen olası gizli kapaklı işler, dedikodulara kapalı olmaya çalışın. Aynı zamanda geçmişle ilgili konularla yüzleşmek için çeşitli alternatifler yaratabilirsiniz. Bilinçaltı karmaşaları aşmak adına mümkün olduğunca kendinize ait bir alan yaratın, duygularınızı gizlemeyin ve güvendiğiniz kanallar ve kişilerle paylaşın lütfen. Sağlığınız her şeyden değerli olmalı ve negatif duygulardan özellikle uzak durmalısınız. Geçmişi şu ana taşımayın, yakın arkadaşlıklar da olmak üzere biraz uyanık olmakta fayda var. Bir ölçüde hazırlık yapmak, gizlilik içinde hareket etmek ve kafanızdaki planları tasarlamak adına geri çekilme süreci. 3 Şubat sonrası Venüs Koç geçişi sizi yakından ilgilendirecek. Öncelikle sağlığınızı korumak adına estetik planlardan kaçınmalı, her tür ilişkide çıkabilecek olası sorunları akışına bırakmalısınız.

Yükselen İkizler:

Enerjiniz yükselirken kendinizi yeni hedefler peşinde koşarken bulacaksınız. Öncelikle iş hayatınıza yönelik sorumluluklar,  ortak eylem planlarına girişeceğiniz koşullar var. Meslekten gelen kazançlara odaklanma fırsatı bulunabilir bu sayede. Kaynakların bir kısmı arkadaşlarla, işte ortak hareket edeceğiniz konulardan sağlanabilir. Grup çalışmaları içinde yer alacağınız bu süreçte özelikle toplumu ilgilendiren yeni organizasyonları örgütleme işini üstlenebilir, içinde yer alabilirsiniz. En önemlisi iyi ve kötü günde arkadaşlarınız için yapacak çok şey bulacak, getirdiği sorumlulukların üstesinden gelebileceksiniz. Ancak doğabilecek rekabet ortamı kolayca kışkırtıcı şartlar getirebilir. Bu dönemin önemli bir getirisi ise kendi umutlarınız hakkında iyimser projeler üretebilmek, uzun vadeli planlara odaklanmak. Yeni arkadaşlıklar ve tanışacağınız kişilerle ilişkiler canlılık taşıyor olacak pek çoğunuza. Sosyal çevrenizin ve ilişkilerin çeşitlilik kazanması ile yeni kişilerle tanışma olanağı da var. Cemiyet hayatınız aktif hale geliyor. Özellikle ortak ya da iş hayatını içine alan projelerin 3 Şubat Venüs Koç geçişi ile çeşitlilik kazanması mümkün. Yeni aşk olasılıkları, yeni arkadaşlıklar, özellikle kadınlarla dostluklar, yeni çevreler öne çıkıyor.

Yükselen Yengeç:

İş hayatında çok yeni planlar yapıyor çıtanızı yükseltiyorsunuz. Son dönemde kazandığınız deneyimleri mesleki alanda kullanma şansını şimdi değerlendirme vakti. Sağduyulu ilerlemeye çalışmalı bu alanda sizi destekleyen iş ilişkilerinin getireceği imkanlara yakın durmalısınız. Özellikle yeteneklerinizi sergilemek, dikkat çekeceğiniz çalışmalarla göz doldurmak için değişik girişimler yapabilirsiniz. Yeter ki istikrarı koruyabilin. Ast/üst ve çalıştığınız kişilerle çatışmacı bir profil çizmekten sakının, gergin ve agresif kişilere karşı dikkatli olun. Kariyer hayatınızı ilgilendiren yeni hedeflere odaklanmışken iş değişiklikleri ve görüşmeleri adına da şartları zorlamak gerekebilir. Görev değişiklikleri, atamalar ya da çalışılan kurumun yaşadığı değişiklikler de başka bir senaryo. Bu alandaki hedefleriniz ya da iş kurma planlarınız yanında aile, anne ve eve ilişkin konular devrede. Özellikle 3 Şubat sonrası Venüs Koç burcu geçişi ile yeni destekler aramak, iş görüşmeleri, ortaklık planları da gündeme taşınabilir.

Yükselen Aslan:

Genel olarak hayatınızda beklediğiniz hareketlilik başlıyor. Uzun süredir sizi zorlayan konuları ve içe dönük zamanları ardınızda bırakarak aradığınız heyecanlara yol alıyorsunuz. Zaman zaman gergin ve çatışma içinde yol alacağınız ilişkilerde ise heyecan dorukta olabilir. Yolculuklar, yabancılarla ilgili konular, kendinizi öne çıkaracağınız kişisel adımlar eşliğinde gelişen fırsatların üstüne gitmelisiniz. Beklenmedik seyahatler eşliğinde ufkunuzu açabilecek yeni kişiler hayatınıza girebilir.  Mars ile artık isteklerimize ulaşmak adına öncelikle hırslarınızın peşinden gitmek, ilerlemek, yeni projelere başlamak ve hedefe yönelmek konusunda esnek olmakta fayda var. Gereksiz risklerden, aşırı maceracı bir ruh halinden ve gerçeklerden kopuk bir cesaretten uzak durmakta fayda var. Aksi durumda bütünden uzaklaşabilir gerçek amacımızı kaybetme riski ile karşılaşabilir, iş ilişkilerinize zarar verebilirsiniz. Uzaklarla ilgili konular, medya, hukuk, akademik alan, eğitim hayatı ve uluslararası ilişkiler de hayatınızın merkezinde olabilir. 3 Şubat sonrası Venüs Koç burcu geçişi ile öncelikle davalar konusu dikkate değer yasal konuları olanlar adına. Bir yandan da eğitim ve çeşitli projelerin daha geniş çevrelere duyurma gayretine girişilebilir.

Yükselen Başak:

Ortaklıkların parasal boyutu önceliğiniz oluyor. Yeni ortaklıklara yönelmek adına daha fazla efor ve anlayış geliştirmeniz gereken bu dönem biraz dikkatli olmalısınız. Boyunuzu aşan beklentiler yerine çok daha ölçülü planlar yapmalı, banka ve kredilerle ilgili hedeflerinize öncelik vermelisiniz. Belki kişisel yatırımların planlandığı bu dönem finansal destekler peşinde olabilirsiniz. Bu nedenle aileden gelebilecek yardımlar, kurumlarla olan ilişkileriniz öncelik kazanabilir. Yeni kaynak arayışlarının hız kazanması yanında kimilerinin eşin, ortağın maddi durumunda yaşanacak değişiklikler mücadele alanınız belki de. Fakat bir şekilde karşınızdaki kişilerin alabileceği risklerin sizi huzursuz etme olasılığı var. Burada sanki kendi sahip olduklarınızın bilinci ile hareket etmeyi öğrenme süreci yaşanacak (Ayağını yorganına göre uzatmak) Bir yandan da alışkın olduğunuz şartların sizlere yaşatacağı değişim ve krizleri aşmak adına çözümler aramaktan bahsedebiliriz. Alacak verecek işleriniz, ortak yatırım planlarınız hakkında mücadele ederken, ortak harcamalarda beklenmedik artışlar unutulmamalı. Geçmişten gelen bir alım satım konusu, yatırımlar veya ailenin içinde olduğu paylaşım temalarını birtakım anlaşmaları gündeme taşıyabilir. Yakın duygusal ilişkilerde kıskançlıklara ise dikkat. En önemlisi derin psikolojik sıkıntılar, duygusal güvensizliklerin yarattığı kaygılara, sağlık temalarına önem vermelisiniz.

Yükselen Terazi: 

Evlilik, ortaklaşa işler, anlaşmalar ve yeni ilişkilerin dikkat çekeceği önemli bir sürece girdiniz. Bu konularda sizi harekete geçiren kişiler ve önerilerle bir arada olma ihtimali  güçleniyor. Ayrıca yeni işbirlikleri ve ortaklıkların hayata geçmesi adına dikkatli yönetilmesi gereken bir dönem. Karşınıza çıkan yeni kişileri iyi test etmeli gerek ortaklıklar gerekse özel ilişkilerde dikkatli olmalısınız. Bir yandan da iş hayatına yönelik hedeflerin getirdiği içinde finansal konuların da olduğu projelere girişmek, üzerinde durmak gerekecek.  Daha fazla uyum gerektiren dışsal koşullar karşısında uzlaşı sağlamanız gereken anlaşmazlıklar (ortaklıkların bitimi/evlilik/boşanma)yanında hukuki süreçlerin açık düşmanlık yaratacak noktaya taşınmamasına dikkat etmek lazım. Önerilerin evlilik, iş ortaklıklarının yeni bir boyuta taşınması adına eyleme geçirecek temalar da söz konusu. Özellikle kariyer hayatına ilişkin son derece önemli adımlar atılabilecek, alınacak önerilerle hayatınıza ivme kazandıracak etkiler var. Burada rekabet içeren konularda olabilir. Takımın parçası olacak kişilerle uyum önemli. Bir yandan da eşin, ortağın hayatında başlayan gelişmelerde işin içinde. 3 Şubat sonrası Venüs Koç burcu geçişi sizi çok daha fazla yakından ilgilendiriyor. Finansal paylaşımlar, yatırımlar, maddi konuları içine alan olası ortaklık içeren gelişmelerin resmi boyutuna yönelik yanı da söz konusu. En önemlisi başkalarının işin içinde olduğu uzlaşma içeren konular, özel hayat, evlilik planları ya da önerileri öne çıkarken çatışmacı tutumlar ya da uzlaşmakta zorluklar yaşanabilir. 

Yükselen Akrep:

Rutin hayatınız canlanırken, pek çok konuda daha aktif ve girişken hareket edeceğiniz öncelikler var. Özellikle çalışma hayatı olanlar adına yeni sorumluluklar, çalışma koşullarının getirdiği yükler ağırlık kazanabilir. Başkalarından çok fazla destek alınamayacak bu dönem iş disiplini ve değişik çalışma teknikleri öğrenmek açısından oldukça verimli ve hevesli çalışacağınız bir süreç belki de. Üzerinde çalıştığınız bir işi daha kararlı biçimde ortaya koyabilir, değişik iş projelerinde aktif görevler üstlenebilirsiniz. Farklı iş projelerine girişmeniz mümkün. Yine bu dönem özellikle başkalarının beklentileri ve ihtiyaçları karşısında yenik düşmemeye gayret etmelisiniz. Sizin de ihtiyaçlarınızın olduğu gerçeğini unutmayın lütfen. Burada en önemli konu beden/ruh sağlığı olacaktır. Molalar vermek gereksiz yükleri dengelemek aktifleşen şartları organize ederek şimdiden planlama yapmakta yarar var. Kronik sağlık konularınız yanında ortaklı işlerin getirdiği veya eşten kaynaklanan sorumluluklar 3 Şubat sonrası Venüs Koç burcu geçişi ile hızlanıyor. Türlü ilişkilerde bir takım mücadeleler yaşanabilir. Hizmet ve iş ortamına dair düzenlemeler, çalışma arkadaşları yanında işe dair atakları hayata geçirme mücadelesi söz konusu.

Yükselen Yay

Artık kendinizden emin bir şekilde yola çıkıyorsunuz. Adımlarınızı hızlandırmak önemli. Çok yeni planlar yaptığınız bu dönem kişisel konularınız, kendinizle ilgili uğraşlarınız öncelikli olacaktır.  Ancak son derece iyimser olacağınız bu süreçte gereksiz risklere açık olabilir, boyunuzdan büyük kararlar alabilirsiniz. Özellikle spekülatif konular/riski harcamalar. Tepkilerinizi kontrol edemediğiniz durumlar özellikle aşkta sorunlara yol açabilir. Özel hayata dair ilişkilerde de son derece cesur ve girişken olsanız da gereksiz kıskançlık/bencillik hemen şimdi olmalı tarzında tutumlar sıkıntı yaratabilir.  Yaşanacak bu dönem çocuklarla ilgili gelişmelerle ilgilenmek, yeni bir aşka başlamak, kendi yaratıcı yeteneklerinizin getireceği fırsatları hayata geçirme arzusu taşıyor.  Son derece spontan ve kendinizi öne çıkaracağınız konulara girişmekten çekinmeyeceksiniz. 3 Şubat sonrası Venüs Koç burcu geçişi ile sosyal çevreniz arkadaşlıklarınız, aşkta daha tutkulu eğilimler ve keyiflere yapılacak harcamalar hız kazanıyor.

Yükselen Oğlak:

Tüm dikkatiniz bitişler ve yeni başlangıçların mücadelesine yönelik.  Yeni bir temel atmak, sizi bağlayan ailevi konulara odaklanmak şeklinde sorumluluklar artıyor. Ancak bu süreç içinde sizi bekleyen bazı engeller bir yandan da kısıtlayıcı olabilir. Hem iş hem de aile hayatında istikrarı bozan şartlara dikkat etmelisiniz. Özellikle evde başlayan hareketin yanı sıra aile içi ilişkiler açısından yorucu bir dönem olabilir. Sert ve kırıcı diyaloglardan, öfkenizi diğerlerine yansıtmaktan kaçınmalısınız. Anne, baba ve özel hayata ilişkin hassasiyetler karşısında esnek olunmalı. Bir yandan da eldeki kaynaklar yanında, finansal konularda neler yapılabileceği hakkında yeni bir gündem sizi bekliyor. Yatırımlar ve emlakla ilgili planlara hız verebilirsiniz. Taşınma, yuvada yapılması gereken değişiklikler, yenilenmeler ve bakım onarım konularına el atabilirsiniz. Kariyerde yeni hedefler belirlediğiniz son dönemde biraz yavaşlamak, temkinli olmak ve gerçekten öncelikleriniz neler ona bakmak gerekecek. 3 Şubat Venüs Koç burcu geçişi ile evde sosyalleşmek, aile ve büyüklerle ilgilenmek adına daha fazla emek isteyen konular olacak. İş ve ev hayatını bir arada yürütmeniz gereken zamanlar başlıyor.

Yükselen Kova:

Var ise kardeşler ve yakınlarla ilişkiler canlılık kazanırken gereksiz sürtüşmelerden kaçınmalı, kişisel planlarınıza odaklanmalısınız. Zira bu süreçte öfkeniz kontrolden çıkabilir sivri dilinizle kalp kırabilirsiniz. Sıklaşan seyahatler, sizi yenileyen düşünsel konular, işle ilgili fikir alışverişleri ve anlaşmalar gündeme gelebilir. Bir yandan da eğitim ve zihinsel açıdan dikkatinizi vermeniz gereken konular, yeni bilgiler ve kazandıracağı deneyimleri başkalarına aktarma zamanı. Aynı zamanda medya, iletişim ve internet çalışmaları olanlar bu süreçte çok farklı sunumlar ve satış pazarlama yöntemleri geliştirebilirler. Ayrıca sosyal medya uzantıları olan projeleriniz varsa geliştirebilirsiniz, sunumlarınızı hazırlayabilirsiniz. İş ve ortaklıkları içine alan yeni anlaşmalar açısından rekabet ortamı doğsa da şanslı gelişmelerle buluşabilir akıcı destekler alabilirsiniz uzlaşıcı olunduğunda. Tanıtımların hız kazanacağı, başkalarını ikna edeceğiniz konuşmalar eşliğinde anlaşmaların ve alacağınız haberlerin dikkat çekici bağlantılar getirmesi mümkün. Gerek ortaklıklar, gerekse kazançlarınızı etkileyen iş fırsatları yeni bağlantılar yapmaya itecektir. 3 Şubat sonrası Venüs Koç burcu geçişi ile belki yakın çevre ile iletişimiz daha yoğunlaşacak. Çevre ya da ev değişikliği planları yapılabilir gerekiyorsa. Bu arada uzaklarla ilgili bağlar (eğitim, yolculuk, akademik projeler, yazışmalar, anlaşmalar gündemi dolduracak.

Yükselen Balık:

Maddi konularda ivme kazanıyor girişimci planlar yapıyorsunuz. Tüm enerjinizi kazançlara yönelik konulara kanalize ederek mücadeleci bir süreç olacak belli ki. Eğitim, sosyal, kültürel ve yabancıların içinde olduğu ticari konular ve bağlantılarından kazanç fırsatları öne çıkabilir. Özellikle sahip olduğunuz yeteneklerin kaynakları geliştirmek ve genişletmek konusunda oldukça bereketli ve şanslı bir dönem olacaktır siz de isterseniz. Alım satım planlarınız, yatırıma yönelik projeleriniz akıcı ilerleyecektir. Belki uzun vadeli yatırım planları ya da eve dair harcamalar önceliği olabilir kimilerinin. Mars yolculuğu süresince aşırı giderler, kontrol edilemeyen para çıkışları ve ödemeler gündeme gelebilir. Risklerde ölçülü olmalısınız. Bütçenizi zorlayan her kararı bir kez daha gözden geçirin. İşe ait yenilenmelerin ve görüşmelerin sıklaşacağı bu süreçte müşteri ilişkileri, iş bağlantıları ve getireceği finansal kazançlar yanında sahip olduklarınızı tutmak önem kazanıyor ayrıca. Ancak iş ve finansal konularda kendi değerinizi kanıtlamak adına yükselen bir arzu da var. Böylesine güçlü duygular üzerinizde ağır bir baskı oluşturabilir. Bir ölçüde olsa aşırı çalışmanın/ didinmenin bir sınırı olduğunu bilerek hareket etmek, paylaşmak, hırsı kontrollü kullanmak. Tabi 3 Şubat sonrası Venüs Koç burcu geçişi ile son derece hevesli planlar yapılıyor, yukarıdaki konularda acelecilik artıyor.

 

Sevgiler

Güner

 

İletişim:gyonellibra@gmail.com

Web:www.guneryonel.com

@GunerYonel

Bilgiler geneldir. Doğum anı haritanızla ilgili net bilgilere dayanmayan yorumlar olduğunu bilmelisiniz.

Danışmanlık talepleriniz yanında bilgi almak için; (Doğum bilgileri; Gün, ay, yıl, saat ve doğum yeri olmak üzere)  E:mail adresinden iletişime geçebilirsiniz.