Mars Boğa Burcunda

  • 10 Mart 2017
Mars Boğa Burcunda

Nitelik: Sabit

Element: Toprak

Özellikler: Dişi,(-)

Yönetici gezegeni: Venüs

Yönettiği ev:2. Ev

Arketipi: Toprak ana, müzisyen, çiftçi, sessiz insan

Anatomide: Boğaz

Sloganı: Kendimi ‘’sahip olduklarım’’ yolu ile arıyorum

Koç burcunda girişken, rekabetçi, gözü kara, aksiyona geçen, risk alan yanlarından sonra, 21 Nisan tarihine dek Mars Boğa burcu seyri ayakları yere sağlam basma zamanı diyor.

Öncelikle toprak burcunda bir Mars ile kendimizi somut, işler yolu ile pratik biçimde ortaya koyma yoluna gidilecek. Azimli, dayanıklı bir hale bürünen Mars bizi yavaş yavaş, sabırlı, iradeli şekilde hedef belirlemeye iterken, sağlamcılık, tutarlı seçimler, güven arayışı önemli olacaktır.

Sahip olma içgüdüsü devrede!

Her anlamda elimizde olanı korumak adına aşırı inat ve hırs hakim. Özellikle maddi güvenceye çok daha fazla önem verilecek bir dönem olacak gibi duruyor, Bu anlamda bize güven duygusu hissettirecek finansal konular öncelikli olacaktır. Maddi güvence için çalışmak, üretmek, doğru seçimler yapmak, gerekiyorsa fazladan güç sarf etmek, hayal yerine gerçekçi hareket etmek gayemiz. Direnç göstermemiz ya da savunmamız gereken konular daha ziyade parasal meselelerde kendini gösterirken,kararlılık, müthiş bir performans ortaya koymak, boyun eğmemek söz konusu. İşle ilintili projelerde ise az ve öz hedefler belirlemek, uzun vadeli olmasına ihtimam göstermekten söz edebiliriz. Doğal yeteneklerimizi, becerilerimizi verimli biçimde kullanmayı başarabileceğimiz bir dönem.

Mars’ın cinsel arzularla (şehvet/libido) olan ilişkisinde ise arzular ön planda olacaktır. Tensel zevkler, dokunmak, hissetmek, sahiplenici olmak. Tabi inatlaşmalar, kıskançlıklar devrede olabilir bu arada. Aşırı boyutta biriktirilen öfke/enerjinin sağlıklı kullanılamama riski unutulmamalı (öfke patlamaları)

Hareketsizlik, tembellik ise başka bir dezavantaj olabilir Hayatımıza çeşitli aktiviteler alabiliriz imkanımız dahilinde. Doğa yürüyüşleri, tenis, squash, daha defansif pozisyonlarda oynamak, toprakla içli dışlı olmak vb.

Küçük şeylerde huzur bulmak, sevgi, saygı, zorlukların üstesinden gelebilme gücü, sadakat, serinkanlılık, girişilen işleri yapabilme, bitirebilme ve kalıcı kılma becerisi bizlerle.

Ancak;

Boğa’daki Mars ruler Venüs Koç burcunda geri harekette.!

Birbirlerini misafir etmekten/ağırlamaktan pek hoşnut olmayacaklar. Kısaca adımlarımızı dikkatli atmalı, sabırlı olmalı, beklentilerde ölçülü davranmalıyız. Düşünmek, içe dönmek, değer verdiklerimizi sorgulamak, gerçekten maddi/manevi anlamda değerlerimizi, nelere ihtiyacımız olduğunu saptarken, bir yandan da sahip olduklarımızın farkına varabilme zamanı.

Sağlıkta: Boğaz, boyun ve gırtlak bölgesi, ateş ve iltihaplar.

Gölge yanları: Paylaşmamak, esneklikten yoksunluk, hedonizm, tatminsizlik, maddi dünya dışındaki değerlerin farkında olmamak, aşırı sahiplenici, sürekli biriktiren/yokluk korkusunun getirdiği cimrilik.

Haritalarımızda Boğa burcunun bulunduğu ev alanlarında güvenlik arayışımız öne çıkarken, tutucu, durağan ve sağlamlık arayışı içinde olunacaktır.

 

Sevgiler ♥

 

Güner Yönel

 

İletişim:gyonellibra@gmail.com

Web:www.guneryonel.com

@GunerYonel