Mars Başak Transiti

  • 6 Eylül 2017
Mars Başak Transiti

Mars Başak Burcunda sevgili arkadaşlar! 5 Eylül/22 Ekim gece saatleri

 

‘’Mars Aslan’’ seyri süresince ortaya konulan çabaları başka bir boyuta taşıma süreci.

Toprak burcunda bir Mars ile kendimizi somut işler üzerinden, pratik şekilde ortaya koyma vakti.

Sloganımız çalışmak, üretmek, fayda sağlamak, işe yarar konularla ilgilenmek.

Tüm bunları yaparken detaycılık abartılabilir. Ancak her ayrıntıyı açığa kavuşturma ihtiyacımız da var.

Kendimizi öğrendiklerimiz, tecrübe ettiklerimiz, hizmet ettiklerimiz yolu ile tatmine yöneleceğiz.

Belki de ustalığımızı konuşturacağız.

Başkalarını da görmeli unutmamalı, onlara faydalı olabilmeliyiz.

Verimlilik, düzen, tertip, bakım, hijyen, toparlanması gereken pek çok konu hayatımızda iken,

Başak burcunun bulunduğu yaşam alanında bizi bekleyen zor işlerin, emek verilmesi gereken konuların üzerinde titizlikle durabiliriz. En doğru olanı yapmaya çalışırken kendimizi büyük ölçüde yıpratma, yorma potansiyeli var yazık ki! Sürekli kusur bulmak, endişeye meyil, hoşnutsuzluk, vıdı vıdı tüketici olabilir. Kendimiz/çevremiz adına.!-Her şeyi mükemmel hale getirmek isterken kendi kendimizi yemekten kaçınalım lütfen.

-Pratik, becerikli, iş bitiren yanlarımıza güvenmeliyiz. Faydalı olmanın getirdiği tatmin yeterli olacaktır mütevazi Başak burcundaki Marsa!

Genel anlamda hayatımızı düzenlemek, toparlamak, sağlığımıza yönelik konularda daha hassas olurken, bir yandan da varsa küçük evcil hayvanlarımız için fedakarlık yapılması zorunluluk haline gelebilir Beslenme alışkanlıklarımız, yeme içme düzenimiz hakkında daha sağlıklı seçimler yapmak adına seçici olunacak bir dönem. Değerlendirelim, alışkanlıklarımızı gözden geçirelim. Bu yönde artık titizlenmemiz gerektiğine karar verebiliriz.

En önemlisi hayatın gerçeklerinden kaçamayacağımızı anlatan Mars Başak seyri kaostan uzaklaşırken, hayatımızı sadeleştirmek, gereksiz yüklerden/fazlalıklardan kurtulma şansı verecektir.

Mars cinsel arzuları anlattığına göre; seçici, dikkatli, soğuk, risk almayan temkini zamanlar olacaktır diye düşünüyorum bu anlamda aktif hayatı olanlar adına..

**Eylül ayının 2. yarısında Mars/Neptün karşıtlığı oldukça dikkatli olmamızı öğütlüyor. Kendimizi yönsüz bulabilir birtakım karışıklıkların kurbanı olabiliriz. Aldanmalar, yanlış hedefler, dış dünyadan gelebilecek yanıltıcı etkilere dikkat etmeli özenli olmalıyız. Aynı zamanda bu etki çözülürken Eylül’ün son günleri Venüs/Mars etkileşimi son derece olumlu fırsatlar getirecektir. Gerek ilişkilerde gerekse finansal konularda akıllıca, titizlikle yeni adımlar atılabilir, kararlar alınabilir, emek verdiğimiz işlerden kazançlar sağlanabilir, işbirlikleri geliştirilebilir. Ekim ayının ortasına dek.   

Minik tüyolara gelince neler olabilir acaba.?

Koç’lar; Çalışma ortamı, günlük rutinler, iş projeleri, sağlık, tamamlanması gerekli konulara yönelebilirler. Özellikle Güneş orada iken ve hemen ardından Merkür geçişi eklendiğinde hassas, yorucu şartlara ilerliyorlar. Ancak iş hayatı oldukça aktifleşiyor. Takım çalışması gerektiren durumlarda sorunlar yaşanabilir. Kadınlar daha ziyade erkeklerin fazla olduğu ortamlarla karşılaşabilir. Fayda yaratacak işler önemli olacaktır. Sağlık ise her şeyden önemli olmalı en azından 23 Eylüle dek.. Yeni iş bağlantıları, kazançlar, müşteri ilişkilerinin organizasyonu  ayrı bir önem taşıyacaktır.

Boğa’lar; Aşk hayatında hırslı bir o kadar da huzursuz olabilir. Tutkulu hızlı/ani başlayan aşkların yaşanması  mümkün. Kimileri adına çocukları ilgilendiren konularda girişken, çalışkan ve becerikli bir süreç. Bunlarla alakalı konuların organizasyonu, yolculuk planları, evden/aileden gelecek finansal desteklerin değerlendirileceği zamanlar belki de öncelikli olacak. Biraz gevşemek, rahatlamak adına sosyal ilişkilere yer açılabilir. Bir yandan da yaratıcı yetenekler, hobiler, profesyonel hayata yönelik yanları aktif, emek isteyen kazanç getirecek boyuta taşıma/organize etme vakti gelmiş olabilir.

İkizler; Evde oldukça koşturmaca içeren zamanlara giriş yaptı. Bir yere yerleşmek ya da yaşanan mekanda kıyasıya bir düzen sağlamak, bakım, tadilat, temizlik işlerini halletmek adına harekete geçiyor. Ev alım/satım/yatırım amaçlı planlar da olabilir. Aile büyükleri ile yakından ilgilenmek zorunda kalabilirler. İş hayatında bir ölçüde olsa yavaş, temkinli, dikkatli süreçler yaşanacaktır.

Yengeç’ler; Yakın çevre, akrabalar, kuzenlerle ilişkiler, ziyaretler, haberleşmeler sıklaşıyor. Kontrol edemediğiniz sözlü çatışmalar, eleştirilerle karşılaşabilirsiniz. Ancak daha ziyade kişisel konular, eğitim, iletişim, iş ve zihinsel anlamda yoğun bir çalışma temposu söz konusu. Zorunlu yolculuklar öne çıkabilir. Çocuğunuzun eğitim hayatına ilişkin konularla ilgilenirken iş amaçlı anlaşmalar, lokasyon değişiklikleri gündeme taşınabilir. Yayın, reklam, sosyal medya ilintili konularla iç içe olmanız gereken şartları düzenlemeniz gerekebilir. Bu yönde titiz çalışmalara, araştırmalara girişebilirsiniz.

Aslan’lar; Tek gündeminiz para konuları. Nasıl kazanç sağlarım, bütçemi ne şeklide toparlarım, eldeki imkanları sağlıklı bir şekilde nasıl değerlendiririm soruları ile baş başasınız. Belki nakit ihtiyacının artabileceği bu dönemde giderler de artışa geçebilir. Kontrol etmekte zorlanabilirsiniz. Yetenekleriniz üzerinden gelir sağlamak, açıkları kapatmak, iş potansiyelinizi genişletmek adına mücadeleci bir süreç. Aileden gelecek destekler yanında iş konuları, alım satım planları adına istikrarlı hareket etmek emek vermek, didinmek gerekebilir.

Başak’lar; Oldukça rahat, dışadönük şartlar başladı. En azından son 40 günlük süreçte taşıdığınız yükler, sorumluluklar hafifliyor. Hedefe odaklı hareket edebileceksiniz. Yakın çevre, kardeş, akraba ilişkileri sizi yakından ilgilendirirken, diğer türlü pek çok planı bilinçli şekilde hayata geçirme şansınız var. Önemli başlangıçlar, yolculuklar, parasal konuların, yatırımların, sağlık temalarının üstesinden gelme mücadelesi öne çıkabilir. Ancak kendinizi aşırı tüketebileceğinizi unutmayın, hırçınlıklar artabilir ilişkilere yansımaları sorun olabilir.

Terazi’ler: Oldukça fazla fedakarlık isteyen şartlar altındasınız. İş ve hizmet temalarını nasıl yöneteceğiniz hakkında yorucu bir dönem olsa da geri planda çok sıkı bir çalışma temposu sizi bekliyor. Projelerinizi ne şekilde hayata geçireceğinize dair hazırlıklar önemli olacaktır. Sadece gereksiz yere köleleşme riskine dikkat edin lütfen. Önemli işlere yoğunlaşın. Belki sizi yoran şartlar nedeni ile bir miktar dinlenmeye ihtiyaç duyarsanız esirgemeyin. Herkesin günlünü hoş tutmaktan, boyun eğmekten kaçının. Bir ihtimal çok çalışıp az kazanç elde edilecek süreç belki de. Finansal açıdan gereksiz riskler almamalısınız.

Akrep’ler: Sosyal çevreniz, arkadaşlıklarınız hayatınıza tempo getiriyor. Onlara faydalı olabileceğiniz şartlar yanında iş hayatına ilişkin ortak hareket edilmesi gereken konular ağırlık kazanabilir çalışanlar adına. Yeni iş projeleri, organize edilmesi gereken yanları, işten beklenen kazançlar adına mücadeleci ve emek verilmesi gereken süreç aslında. Motivasyonunuzu düşüren ilişkilere/kişilere karşı toleransınız azalabilir.

Yay’lar: Kariyer, hedefler, sorumluluklar ön plana geçerken bir yandan da aile/yuva temaları üzerinizde baskı kuruyor olabilir. Kendinizi, planlarını organize etme becerisi gösterdiğinizde çoğunun üstesinden gelebilirsiniz. Yeni işler, projeler, görevler adına üretken ve hırslısınız. Kendi kendinizi motive edeceğiniz, mücadeleden kaçınmayacağını bu dönem iş hayatında maddi/diğer türlü taleplerinizi dile getirme imkanı bulabilirsiniz.

Oğlak’lar; Yakın/uzak çevre ilişkileri adına tempo artıyor. Ancak siz çok daha sistemli olmayı başarabilir, önemli önceliklere yer açabilirsiniz. Mesela, eğitim, yurt dışı planlar, ticari konularınız, ya da yasal boyutu olan meseleler, varsa akademik hedeflerin getirdiği sorumluluklar, sınavlar görüşmeler adına aktif bir süreç. İş hayatına yönelik yeni plan/proje, görüşmeler içinde olabilirsiniz. Çeşitli engelleri aşma çabası da öne çıkabilir. Sık yolculuk yapmanız yanında eşin akrabaları, yakınları ile bir araya geleceğiniz koşullar oluşabilir.

Kova’lar; Ortak paralar, paylaşımlar, başkaları ile olan finansal konular, beklenen destekler, ortak giderler önceliğiniz. Endişe, huzursuzluk yaratan ödemeler dengeniz, belki ortak bütçeniz/giderleriniz adına toparlanması gereken şeyler var. Çeşitli işlerden gelebilecek kazanımlar öne çıkarken başkalarının parasal sorumlulukları hakkında dikkatli olmalısınız. Paylaşılması gereken değerler hakkında çeşitli uzlaşmazlıklara açık olunabilir. Eşin kazançlarında oluşabilecek yeni imkanlar belki de yatırımlar adına cesaretlendirici olacaktır. Operasyon gerektiren durumlar varsa acele etmemeli, aşamadığınız korkularınıza dair destekler almaya açık olmalısınız.

Balık’lar; Dışsal koşulların içindesiniz. Öncelikle ilişkiler, evlilik hayatına ilişkin tempolu biraz da gergin bir süreç olabilir. Baskın karakterde kişilerle karşılaşma, tanışma olasılığı var kimileri adına. Sorunlu ilişkilerde daha fazla çatışma yaşanma olasılığı yanında  işle ilgili parasal konular öncelik kazanabilir. Ancak sizi harekete geçirecek kişilerle işbirliği geliştirmek ortaklıklar, iş hayatına yönelik boyutu adına olumlu bir dönem. Çeşitli davaların öne çıkması, meşgul etmesi mümkün. Zaman zaman rekabet içeren durumlarla karşılaşabilirsiniz. Eşin hayatında başlayan tempo sizi yakından ilgilendirebilir.

 

Sevgiyle huzurla kalın lütfen ♥♥

 

#LibraAstroloji

www.guneryonel.com

gyonellibra@gmail.com