Mars Akrep Transiti

  • 26 Temmuz 2014
Mars Akrep Transiti

MARS Akrep (26 Temmuz/ 13 Eylül)

Yönettiği Burç (ruler): Koç ve Akrep

Zararlı olduğu Burç (detriment): Boğa, Terazi,

Yüceldiği burç (exalt): Oğlak

Düşük olduğu burç (fall): Yengeç

Akrep burcundaki bir Mars ile derine inme isteği, tutku ve dayanıklılıktan söz edebiliriz. Artık isteklerimize ulaşmak için iradenin daha bilinçli kullanılmasına duygular ve sezgiler de eşlik edecektir. İnsiyatifi ele almak, irade gücü, kararlılık ve rekabetçi yanlar öne çıkabilir. Bu yaparken dürtülerimiz kuvvetli bir amaca yönelik olacaktır. Mars savaş, mücadele, insiyatif kullanmak, hedefe yönelmek konusunda çok daha istikrarlı enerjilerle hareket edeceğimiz konulara dikkat çekecektir. Bu yüzden önümüzdeki zaman diliminde öncelikle hırslarımız yönünde ilerlemek, yeni projelere başlamak, hedefe ulaşmak için uygun şartlar oluşturmakta kararlılık gösterebiliriz. Sonuca odaklı adımlar atarken kontrollü ancak hedefi gözünden vuran bir yandan da çıkarlarımıza uymayan durumlarda katılaşabiliriz.  Cinsel dürtülerin ve arzuların yükselişe geçeceği bu süreçte esrarengiz ve gizleyici biçimde hareket edilebilir.

Lütfen Yükselen Burcunuza göre takip ediniz.

Koç Burcu /Yükselen Koç:

Sizi motive eden konular ve getireceği bazı mücadeleler öne çıkıyor. Öncelikle güçlü, yoğun ve derin duygular sizinle birlikte. Yakın ilişkilerde cazibe ve tutku artacaktır. Gizemli, konulara daha fazla ilgi duyabilir merakınızı giderecek araştırmalar yapabilirsiniz. Bir yandan da ortak kaynaklara yönelik gelişmelere dikkat çekecektir. Yeni kaynak arayışları yanında, ortak ve eşten gelebilecek imkanlara yönelme şansınız var. Destekler görebilir, ödemeler dengenizi, borç alacak konularınızı yeniden tanzim edebilirsiniz. Belki beklenen bir miras konusu ve ortaya çıkacak paylaşım sizi mücadeleye itebilir. Ancak meydan okuyan ve risk alabilen yanlarınız yukarıdaki konularda bazı anlaşmazlıklara dikkat etmelisiniz.

Boğa Burcu /Yükselen Boğa;

İlişkiler ve ortaklıklar cephesi ön planda olacak. Artık başkaları devrede ve muhalefet eden kişilerle ilişkilere yol alıyorsunuz. Geçmişten gelen sorunların gizli bir rekabete dönüşme riski öne çıkabilir. Bir takım çekişmelerin içinde bulabilirsiniz kendinizi. Pek çok konuda kışkırtılmaya açık olacağınız bu süreçte soğukkanlılık size çok şey kazandırabilir. Stratejik davranmanız gereken bu dönemde beklenmedik durumlara  karşı uyum göstermek gerekebilir. Yeni işbirlikleri maddi konuları da içinde barındıracaktır. Bu konularla ilgili anlaşma zemini yaratmak, varsa hukuki konulara göz atmak gerekebilir. Siz Boğalar sahip olduklarınızı korumak isterken bazı olası krizlere dikkat edin lütfen. Eş ya da ortağın hayatında önemli değişiklikler de yaşanabilir. Ortak kaynaklar, yeni anlaşmalar ve çıkarlar önem kazanacaktır. Yeni ortaklıklar ve ilişkilerin yaşanması da olası.

İkizler Burcu /Yükselen İkizler:

Mücadeleci ve tempolu bir dönem başlıyor. Çalışma ortamında ve iş ilişkilerinde rekabet olsa da iş şartlarında değişikliklere yöneliyorsunuz. Günlük rutinler ve iş ortamında sizi bağlayan konularda artan bir konsantrasyon ve yoğunluk söz konusu. Bu nedenle sağlıkla ilgili konulara ayrı bir özen göstermelisiniz. Beslenme alışkanlıklarınızı değiştirebilirsiniz. İşinizin kölesi olacağınız bu süreçte kafanızdaki projelere odaklanabilir, araştırmalarınıza hız verebilirsiniz. Çok daha fazla kazanç odaklı olunacak bu süreç sıkı çalışma temposunu anlatıyor olabilir. Bu arada takım çalışmalarına uyum göstermekte sıkıntılar yaşarken, çalışma arkadaşlarınızla yaşanacak çeşitli sorunları büyütmemelisiniz.

Yengeç Burcu /Yükselen Yengeç;

Aşkta tutku. Daha derin ilişkiler arayacağınız bu dönem sahip olmak istediğiniz her şey için mücadele edebilirsiniz. Ancak enerjinizi yapıcı yönde kullanmaya çalışmalısınız. Sevgi ilişkilerinde heyecan, cinsel arzular yükselişe geçebilir. İş hayatında sizi bekleten ve engel teşkil eden konular hızlanırken kendinizi ortaya koyma becerisi gösterebilirsiniz. Güçlü sezgileriniz ise sizi destekleyecektir. Alınan projeleri daha kolay hayata geçirebilir, dikkat çekebilirsiniz. Değişik hobiler ve tatil planları yaparak gevşeyeceğiniz alternatifler yaratmalısınız. Çocuklarla ilgili konular bazı çatışmalar ya da anlaşmazlıkları aşmak için çözümler üretilebilir. Bebek planları yapanlar için elverişli şartlar olabilir. Spekülatif konular ve risk içeren eylemlerde daha dikkatli olmaya gayret temelisiniz. Eğlenin ve biraz dışarı çıkın lütfen.

Aslan Burcu /Yükselen Aslan:

Aileniz, eviniz ve güvenliğiniz için üstün bir çaba içinde olacaksınız. Bir yandan da yakınlarla ilişkilerde çatışma içinde olabilir, bazı hesaplaşmalara gidebilirsiniz. Özellikle geçmişle ilgili Kontrol edici yanlarınızı biraz esnetmeli, strese yenik düşmekten kaçınmalısınız. Bu süreçte beklentileriniz biraz yavaş ilerleyecek ve iş hayatında ortaya çıkan sorunlar sizi test edecektir. Özellikle çaba ve motivasyon gerektiren konularda soğukkanlı olmanız gerekecek. Zira duygusal ihtiyaçlarınız söz konusu olduğunda biraz asabi olabilirsiniz. Yerleşimle ilgili konular, eldeki kayakların yönetimi, zorunlu harcamalar ve aile büyüklerine ait sorumluluklar artabilir.  Zorunluluk haline gelen tadilat ve bakım işleri nedeni ile eve daha fazla bağlı kalmanız gerekebilir. Ev alım satımı düşünenler adına gelişmeler hızlanabilir.

Başak Burcu /Yükselen Başak:

Yakın çevre ile ilişkiler, komşular ya da kardeşlerle ilişkiler ön planda. Kişisel uğraşlar, ziyaretler ve özellikle kısa yolculuklar tempo kazanacaktır bu süreçte. Ayrıca eğitim, yolculuklar, zihinsel uğraşlar, yazışmalar adına önemli planlara odaklanarak çok iş çıkarabilirsiniz. Özellikle zihinsel açıdan konsantrasyon gerektiren konulara karşı karalı bir yaklaşım içinde olacaksınız. Zira bilginin güç olduğu düşüncesi size üzerinde çalıştığınız pek çok konuya farklı açılardan yaklaşma imkanı verecektir. Sıradan olmayan düşüncelerin derinliği, aşırı merak daha fazla okumak ve yazmak türünden eylemlere götürebilir sizleri.  Medya ve ticari konularda yeni bağlantılar kurulabilir.

Terazi Burcu /Yükselen Terazi:

Artık dayanıklılık ve hedefler maddi konulara yönelik olacak. Para kazanma konusunda yükselen bir hırs sizi çevreleyecektir. Sahip olduğunuz kaynaklara yenileri eklenirken, yeteneklerinizi konuşturacak işle çıkarabilirsiniz. Değişik iş projelerinin üretileceği bu dönemde emek verilmesi gereken konular, beklenen parasal destekler yolda olabilir. Kazanç sisteminizde yaşanacak değişim aynı zamanda ortaklıklara ait gelişmelerin habercisi olabilir. Beklenen ortaklaşa işlerin, alacak ve ödemelerin planlanması yönünde kararlı ilerlemek gerekecek.  Yeni iş girişimlerinin yapılabileceği bu dönemde hızlı para çıkışları yaşanabilir.

Akrep Burcu /Yükselen Akrep:

Sizler için müthiş bir konsantrasyon dönemi. Fiziksel gücünüz ve enerjik yapınız öne çıkıyor. Zira son aylarda kontrol dışı yaşanan pek çok şeyi geri planda bırakarak yola çıkıyorsunuz. Kafanızdaki projelere odaklanmak, kendinize yeni hedefler belirlemek adına dikkatli ve temkinli arayışlara yönelecek, adım adım ilerleyeceksiniz. İş hayatında aksayan pek çok konuyu toparlamak adına önemli başlangıçlara imza atabilirsiniz. Uzun soluklu olabilecek yeni kararların izlerini sürmek, yeni araştırmalar yapmak için oldukça hırslısınız. Ancak ilişkilerde ise temkinli olmanızda yarar var. Gereksiz bencillik sorun yaratabilir. Sağlıkta sizi zorlayan temaları çözmek, iyileştirmek adına spora daha fazla yönelebilirsiniz. Bedensel ve fiziksel olarak bir takım değişiklikler gitme şansınız da var.

Yay Burcu /Yükselen Yay:

İç dünyanız biraz huzursuz olabilir. Sakin olun ve bekleyin. Derin duygular ve getirdiği paylaşımlar zaten size göre değil yorucu olabilir.  Gizli kapaklı işler, geçmişle ilgili konular sizi çevreleyebilir. Belki başkalarına bağlı kalmak konusunda korkularınızı iyileştirmek ve şifa bulmak için bu bir fırsat olacaktır. Kontrol edemediğiniz tutkularla yüzleşmek gibi. Satürn orada iken akışta kalmayı öğrendiniz biraz daha sabredebilirsiniz. Gereksiz riskler almanız kontrol dışı gelişmeler taşıyabilir hayatınıza. İleriye dönük projelerin öncesinde yeni fikirler ve hedefler üzerinde düşünmek,  bundan sonrası için öngördüğünüz işler üretmek adına sessizlik ve sakinlik size çok şey katabilir.  Bir yandan da duyarlılık göstereceğiniz konulara yer vermek için kendinizden çok başkaları için yapabileceğiniz işler üretebilirsiniz.

Oğlak Burcu /Yükselen Oğlak:

İçinde işbirliği barındıran temalar, ortak bir organizasyon konusu hedefiniz olurken, sosyal dayanışma dikkat çekecek. Ancak üstlendiğiniz işlerde sahne arkasında kalmak, güven duyduğunuz ilişkiler üzerinden ilerlemeye kararlısınız. Kontrol edebileceğiniz yeni aktiviteler planlayabilir, işle ilgili yeni altyapılar oluşturabilirsiniz. Meslekten beklenen kazançlar hızlanabilir. Umutlarınızı ve gelecekle ilgili planlarınızı gerçek bir temele dayandırmak için üstün bir çaba göstereceksiniz. Başkaları ile paylaşmaktan kaçınmak kaydı ile. Ortaya çıkan yeni koşullar size köklü beklentiler içine gireceğinizi söylüyor.  Arkadaşlarla girişilen işlere odaklanırken, aşırı çatışmacı ya da rekabet duygusu sorun kaynağı olabilir.

Kova Burcu /Yükselen Kova:

Karizmatik ve etkileyici olacağınız önemli bir dönem. Zor da olsa şu ana kadar gösterdiğiniz çabalar realize oluyor. Topluma sunacak çok şey bulacak ve yaptıklarınızla görünür olacaksınız. İş hayatınızda aktif ve istikrarlı olacağınız bu süreci doğru yönetmeye çalışmalısınız. Tüm dikkatinizle sezgisel ve tutkulu planlar yapabilir işe ait yeni amaçlar ve hedefler ortaya koyabilirsiniz. Pozisyon ya da iş değişiklikleri öne çıkabilir. Üstlerle ilişkilerin getireceği olası sorunlara karşı tedbirli olduğunuzda isteklerinizi elde edebilme şansınız olacaktır.

Balık Burcu /Yükselen Balık

Artık eyleme geçmeye başlıyor kendinize güvenerek yeni adımlar atıyorsunuz. Yeni şeyler keşfetmek ve deneyimler yaşamak adına tutkulu bir dönem olabilir. Planlanan yurt dışı bağlantılı konulara hızlı ve kararlı bir giriş yaparak yeni yolculuklara yönelebilirsiniz. Aynı zamanda farklı kişilerle bir araya geleceğiniz fırsatlar öne çıkabilir. Değişik fikirlere açık olunması gereken bu dönem bir bakıma iş hayatına dair hedeflerin ön hazırlığı olacaktır. Akademik planlar, yurt dışı faaliyetler ve ticari bağlantılar için daha fazla efor ve mücadele etmeniz gerekebilir. Eşin yakınları ile daha sık temas halinde olunabilir.

 

Sevgilerimle

Güner Yönel

Temmuz 2014: Moda