Kova Burcunda Yeni Ay

  • 26 Ocak 2017
Kova Burcunda Yeni Ay

28 Ocak, Cumartesi Saat:03:07/ İstanbul

Şubat ayına girerken, özellikle 11 Şubat Aslan burcunda yaşanacak Ay tutulması öncesinde bu Yeni ay oldukça önemli. Beklenmeyeni getirebilecek sürprizlere de açık.

Haritanın yükseleni Akrep.. Yoğun ve değişim içeren bir dönem. Kararlılık, tutku oldukça fazla. Rekabet içeren konulardan uzak durulduğunda. Hayat ve gelecek yönündeki planları etkileyecek değişimler yolu ile bir dönem biterken yenisini kucaklıyor olacağız.

Kova burcunun sembolize ettiği konulara kısaca bakarsak,  bireyselliğimizi öne çıkaracağımız konular yanında, ortak amaçlara, planlara, umutlara sıkıca sarılma dönemi. Gelecek bilincinin farkındalığı yanında, bugünün gelecekle olan bağını anlayabilmek önemli. Şu anı anlamlandırabilmek, çeşitli kolektif paylaşımlara açık olmak, ortak umutları tazelemek ve bunları paylaşacağımız kişilerle yola devam etme dürtüsünü öne çıkarmak. Bunu yaparken ideallerde gerçekçi ve ayakları yere basan bir çizgide durmak gerekiyor.

Yeni Ay anı 29 derece olan Mars gün ortası Koç burcunda..  Başla, harekete geç, aksiyon al, kendine güven diyor, insiyatif kullanmak konusunda destekliyor.

9 Mart tarihine dek Mars enerjisi Koç burcunun bulunduğu ev konularında, gayretli, girişken, kendi kendimizi motive edeceğimiz söylenebilir. Bir yandan da çeşitli rekabet içeren durumlar ortaya çıkabilir. İsteklerimiz, hedeflerimiz, kararlığımız,  girişimci/hırslı yanlarımızı kullanma becerisi yanında, egemenlik kurmak, savaşmak, mücadele etmekle beraber belki de öfkemizi tetikleyen konularla daha sık karşılaşabiliriz.

Kova burcunun bulunduğu alanda sosyal ve toplumsal normların dayattıklarından bağımsız hareket etmek isterken,  

Satürn/Uranüs etkileşimi ise son derece akıcı, kontrollü bir cesaret veriyor.  Yaşamsal anlamda değişiklikleri (kurumsal, sistem kurmak) yapabilecek gücü kazanılıyor. Kişisel hedefleri destekleyen ilişkiler ağı da çok önemli. Kendimizden beklentilerimizi fark yaratabilecek boyuta taşımaktan bahsedebiliriz. Ancak başlayan Satürn/Venüs etkileşimi öncelikle finansal konular, iş ve özel ilişkilerde frene basmak gerektiğini anlatıyor. Biraz temkinli, ölçülü, limitlerimizi fark etmekten yana pozisyon alırken,  özenli olunması gereken şartları akılcı yönetmek gerekecek. Sorumluluk duygusu unutulmamalı. Yolunda gitmeyen gerek ilişkiler gerekse iş ve finansal sorunları sorgulama, testleri aşma mücadelesi getiriyor olacak aynı zamanda.

Koç/Yükselen Koç:

İçinde bulunduğunuz arkadaş ya da sosyal gruplar, yeni oluşumlara yakın durmak, toplumsal ya da gelecekle ilgili planlara yeni bir form vermek konusunda adımlar var. Sosyal anlamda hareketlilik yaşayacağınız farklı ortamlar size yeni bir aşk ilişkisi de getirebilir. İş hayatından beklenen finansal kazanımlar bir yandan yeni bir gruplaşma ya da dernek/kulüp üyeliği anlamında kendinizi göstereceğiniz önemli aktivitelere yol alacağınız imkanlar sunuyor. Arkadaş çevrenizden gelecek destekler, anneden beklenen finansal olanaklar da başka bir olasılık.

Ardından Mars burcunuza geçiyor Kişisel konularınız, önemli girişimler, hedeflerinize odaklanacağınız zamanlar başlıyor. İlişkiler cephesinde benmerkezci ve hemen şimdi tavırlarınız sürtüşmelere zemin hazırlayabilir.

Boğa/Yükselen Boğa:

Yeni iş hedefleri, kariyer ve saygınlığınızı öne çıkaracak seçimler yapma süreci. Mesleki anlamda özgürleşmek yanında farklı kararlar alabileceğiniz yeni iş fırsatları ile karşılaşabilirsiniz.  Bu etki aynı zamanda işle ilgili yapılan her türlü hazırlığın getireceği pozisyon değişikliği yanında finansal boyutuna yönelik şanlar taşıyor. İş arayanlar ezber bozmaya hazır olmalı, sürpriz fırsatlar değerlendirmeli. Uzun zamandır iş arayışı olanlar adına da belki ekip çalışması içeren yeni olanaklarla buluşabilirler. Ortak bütçe, eşin parasal durumunda değişiklikler, krediler ve sorumluluk alınması gereken finansal konulara öncelik vermek gerekecek.

Aynı gün Mars Koç geçişi ile bir miktar dinlenmeye ve içe dönmeye hazırlanın. Gereksiz, riskler, ölçüsüz adımlar ve sağlığınızı zorlayacak etkilerden sakınmalısınız. Çeşitli kontrol edilemeyen durumları öngörmekte zorlanabilirsiniz. Dikkatli olun lütfen.

İkizler/Yükselen İkizler

Yurt dışı bağlantılı her konuda farkındalık zamanı. İş, kariyer, yurt dışı projeler, konferans, hukuk, medya ya da akademik hayata dair planlarda yeni ataklar dönemi. Bu konularla ilgili uzun yolculukların hazırlıklarına girişmiş bile olabilirsiniz. Aynı zamanda ortaklıklar, yasal konuların taşıdığı sorumluluklar yanında dışsal şartların getirdiği desteklere açıksınız. Uzlaşmaz tutumların dışında kalındığında. Yurt dışı hedefleri içine alan anlaşma, iş ortaklıklarının her boyutu ve ortak eylemler önemli olacak sizler için. Geçmişte bırakılan bir eğitimin yeniden gündeme gelmesi de olası.

Aynı gün Mars Koç burcu geçişi ile ortak hedefler, arkadaşlıklar, sosyal hayata dair hareketlilik başlıyor. İşten, anneden gelen finansal destekler yanında ortak bir ürün çalışması son derece canlı zamanlara ilerlediğinizi anlatıyor.

Yengeç/Yükselen Yengeç

Başkalarına bağlı olduğunuz ortak paylaşım, kazanç, yatırım, eşten, ortaktan beklenen finansal destekler, ödeme ve borçlarla ilgili konularda yeni kararlar dönemi.  Burslarla ilgili ödemeler, vergi giderleri ve kredilere yönelik bırakmak istediğiniz yükler, belki sağlıkla ilgili bir karar ve ortak işlerin getirdiği sorumlulukları, sağlıkla ilgili temaları gözden geçirme vakti olabilir bir yandan da. Eşin/ortağın hayatında yaşanan finansal yenilenmelerden yararlanma şansı elde edilebilir. İş ilişkileri, çalışma kapasiteniz, bütçeniz ve organize olunması gereken sorumlulukları düzenlemek, iş projeleri üstlenmek adına oldukça destekleyici şartlar var.

Aynı gün Mars Koç burcu geçişi ile kariyer ve hedeflere çok daha fazla öne çıkıyor. Beklentiler, işe dair istekler, kendinize koyduğunuz hedefler önem kazanıyor. Ailevi konularda devrede olurken, çeşitli rekabet ya da sürtüşmeler iş ilişkilerinde zorlayıcı olabilir.

Aslan/Yükselen Aslan

Bu Yeni ay hukuki konular, evlilik kararları, ortaklıkları ilgilendiren anlaşmalar, dışsal koşullardan kaynaklanan gelişmeler, sosyal bağlar ve ortak yapılan işlere dair yeni gelişmelere dikkat çekiyor. Bir takım huzursuzluklara rağmen destekleyici şartlar fırsata dönüşebilir. Burada önemli bir iş ortaklığı devrede olabilir. İş ve kariyerde son derece çarpıcı gelişmeler yanında özel hayata dair yenilenmeler kimileri adına evlilik kararları olarak öne çıkabilir. Özellikle iş hayatında olabildiğince profesyonelce girişimlere götürebilir sizleri. Danışmanız gereken hukuki/anlaşma sağlanması zorunlu kontratlar yanında dostluklardan yardım eli uzanıyor. Yaratıcı uğraşlar, profesyonelce ele aldığınız konular, aşk ve duygusal bağlarda gerçekçi adımlar peşindesiniz halen. Finansal açıdan sizi kısıtlayan koşulları nasıl aşacağınız hakkında arayışlar devam ediyor.

Aynı gün Mars Koç geçişi ile iş ve eğitsel temaların önemi sizi harekete geçirecek. Çeşitli yolculuklar, akademik planlar, uzaklarla ilgili her tür konu hedefleriniz arasında. Hukuki meseleler yanında başkaları ile olan ilişkilerde yapıcı olma gereği artıyor. Çeşitli fırsatları değerlendirmek adına cesaretiniz var.

Başak/Yükselen Başak

Önemli olan bu süreci yönetmek adına harekete geçiyorsunuz. Beden ve ruh sağlığınıza ilişkin kararlar, sağlık konusunda alacağınız hizmetle beraber alternatif arayışlara gidilebilecek günler.  Size servis veren kişilerden destek alırken belki de bir takım çalışmasının organizasyonunu üstlenmeniz gerekecek.  Günlük rutinleri, iş projelerini ilgilendiren konuları başka bir aşamaya taşırken yeni eleman alımı yapılabilir. Yeni iş projelerinin yanında iş arayışı olanların beklenmedik gelişmelerle karşılaşması mümkün. Ofis ortamında yenilenme arayışı veya yer değişiklikleri yapılabilir. Bir takım elektronik cihazların değiştirilmesi adına harika zamanlar olabilir.

Mars’ın Koç burcuna geçişi ile başkaları ile olan ortak paylaşımlarda mücadeleci bir tutum kazanıyorsunuz. Borçlar, alacaklar, eşten, ortaktan gelecek destekler bir yandan da müşterek harcamaların artabileceğini gösteriyor. Bu konularda fikir ayrılıklarına dikkat etmeli, aşırı risk içeren durumlara karşı hazırlıklı olmalısınız.

Terazi/Yükselen Terazi

Öncelikle işte yaratıcı ve özgür hareket edilebileceğiniz adımlar, şartları avantaja çevirecek sıra dışı seçimler yaratıcı yeteneklerden çok iş çıkarmaya yönelik seçimler zamanı. İş ve hobilerin sunumu, medya/reklam bağlantısı yanında sanatsal açıdan renk katılacak projeler dönemi. Sizin olmazsa olmazınız aşk ilişkilerinde ise karar almak, yeni, özgür ve sıra dışı bir ilişkiye adım atılacak hoş gelişmeler getirebilir hayatınıza. Arkadaş ve dostlukların içinde olduğu hoş sürprizler de beklemeli kimileri. Bebek sahibi olmakla ilgili ani bir karar veya çocuklarla ilişkiler/onların hayatına yönelik farklı kararlar süreci. İletişim, eğitim, anlaşmalar, zihinsel konsantrasyon isteyen iş projeleri ve yakın çevre ilişkilerinde sorumluluk getiren gelişmeler içindesiniz ayrıca.

Hemen ardından Mars Koç burcu geçişi oldukça heyecanlı, aktif biraz da rekabetin olduğu ilişkilere işaret edecek. Sizi harekete geçiren yeni işbirlikleri yanında bazı sürtüşmelere karşı dikkatli olmalısınız. Kışkırtmaya ya da kışkırtılmaya açık bir dönem. Kimileri adına Hukuki konuların önemi artıyor belki de.

Akrep/Yükselen Akrep

Yaşanan yere dair lokasyon değişikliği, ailenize ilişkin konular (anne, baba) evde yenilenmeler adına harekete geçirici zamanlar. Özellikle gayrimenkul alım/satımı üzerinden yaşanacak yenilenmeler, evde yapılacak sürpriz değişiklikler, daha minimal düzenlemeler ya da tadilat işine girişilebilir. Eldeki kaynaklar, anne/babadan gelebilecek destekler, uzun vadeli kazanç/yatırım planlarına odaklanma şansı verirken iş ve ev hayatına dair yenileyen adımlar süreci. Kazançlarınız, değer sisteminiz, iş ve yetenekleriniz adına uzun soluklu yapılanmalar önem kazanırken yatırım planlarınızı hayata geçirme potansiyeli söz konusu.

Aynı gün Mars Koç burcu geçişi ile, iş ortamı/ çalışma koşulları, iş ve projeleriniz adına yükselen bir tempo var. Çok sıkı çalışılacak bu süreçte çeşitli sakarlıklar, iş ilişkilerinde ters durumlar ya da yoğun detaylar, organize edilmesi gereken işler söz konusu.

Yay/Yükselen Yay

Kardeşler, akrabalar, kısa ya da uzun ani yolculuklar adına aktif bir dönem. Aynı zamanda tanıtım, reklam, blog, internet/web çalışmalarınızda yenilikler yanında, çeşitli entelektüel, kültürel konularda aksiyona geçme vakti. Sosyal medyanın içinde olduğu türlü girişimler bir yandan da işinizle ilgili boyutu hakkında yeni girişimlere, fırsatlara ve yeniliklere yol açacak gibi. Hobiniz olan konuların profesyonelce sunumuna yönelik projelerin içinde olurken uzun soluklu hedefleriniz, yapılandırmak istediğiniz konular ve başlangıçların sorumlulukları artıyor.

Hemen ardından aynı gün Mars Koç burcu geçişi ile dış dünyadasınız. Çeşitli sportif aktiviteler, hobiler, sosyal hayat, arkadaş dost ilişkileri ve çocuklarla ilgili konularda hız başlıyor. Keyfi harcamalar artışa geçiyor.

Oğlak/Yükselen Oğlak

Ortaklıklar, işin parasal boyutu adına alınan kararlar, ödemeler ve yatırım planlarına dair girişimler öne çıkıyor. Kazançların yön değiştireceği yenilenmeler pek çok sürpriz getirebilir. Özellikle gelirlerin artabileceği gelişmeler zam, alım/satım konuları, ortak işlerden gelecek kazanımlar şeklinde yaşanabilir. Aile, geçmişten gelen bir ev konusuna yönelik ani gelişmeler yatırım planları da gündeme gelebilir kimileri adına. Bütçenizin nefes alacağı ataklar, iş bağlantıları da söz konusu. Biraz geri planda uğraş vermek, çabalamak gerekecek.

Hemen ardından Koç burcuna geçen Mars evde sizi sorumlu kılan konular, aile, yerleşik düzene dair işler, planlar oldukça hareketli zamanlar getiriyor. Aile içi ilişkilerde, özel hayata dair ya da duygusal konularda yapıcı olmak gerekecek. Öfkenizi bastırmanız gereken durumları sakin karşılamalısınız. Sizi kısıtlayan şartları aşmak için biraz mücadele gerekebilir.

Kova/Yükselen Kova

Öncelikle sağlık, diyet, günlük yaşam şartları ve işe dair sorumluluklar/projeler adına radikal kararlar dönemi. Fiziksel görünümünüz adına yeni tercihler imajınızla ilgili değişikliklere götürebilir. Özgürleşmek ve kendi kişisel seçimlerinizin peşinden gitmek isterken ilişkilerinizde önemli kararlar almaya başlıyorsunuz. Biraz gergin olunabilir. Ortaklıkların önemini yadsımayın. Yetenekler ve yaratıcılığın kullanabileceği iş kararlarına yönelim de söz konusu kimileri adına. Yeni çevrelerden ziyade var olan dinamiklerin getireceği konular, geleceğe dönük istekler, ortak projeler, işe dair planlar adına sorumluluk getiren şartların ağırlığı sürerken kişisel anlamda geleceğe dönük isteklere odaklanıyorsunuz.

Hemen ardından Mars Koç burcu geçişi ile yakı çevre, kardeşlerle olan ilişkiler ve kişisel planlarda ilham verici bir dönem. Ancak zaman zaman kontrolsüz öfke ile diliniz sivri ve sert olabilir. Entelektüel, zihinsel ve eğitsel çalışmalara hız verilecek bu süreçte bir yandan da iş hayatına yönelik anlaşmalar, projeler, konuşmalar ve yolculuklar gündeminizde yer alacak.

Balık/Yükselen Balık

Duygusal açıdan gergin, endişeli ve yalnızlık içeren zamanlar taşısa da içe dönmek en güzel bir dönem. Çeşitli desteklere açık olmalısınız. Özellikle sağlık ya da sizi zorlayan alışkanlıklarınızı bırakmak için adım atılabilir. İçinde bulunduğunuz gruplar, sosyal paylaşımlar adına çeşitli konular öne çıkabilir. Arka planda göremediğiniz pek çok konu ile nasıl baş edeceğinize yönelik düşünürken kişisel alanda önemli başlangıçlar yapmak için henüz erken. Bir dönem kapanıyor ve adeta geçmişe perde çekiyorsunuz.

Gün içinde Mars Koç burcu geçişi ile işe dair projeler, kaynak yaratacak fırsatlar, bütçeniz ve iş planlarınız hızlanıyor. Güçlü ve kararlı biçimde yeteneklerinizi harekete geçirmek, kazanç getirecek kararlar almak için cesaret topluyorsunuz. Para çıkışları, harcamalar dikkat çekebilir.

 

 

Güner Yönel

 

Sevgiyle, huzurla 

 

İletişim: gyonellibra@gmail.com

Web:guneryonel.com