Kova burcunda Yeni ay

  • 4 Şubat 2019
Kova burcunda Yeni ay

Yeni ay Kova; 5/5/ 2019- Saat 00:05

15 drc 45 dk

Merhabalar,

Yeni ay etkisi altında farklılıklara saygı, sosyal konular, toplumsal farkındalık, özgürlük ihtiyacı vurgulanıyor.  Bizi sınırlayan durumlardan bağımsız hareket etme arzusu yükselişte olacaktır. Çok daha sıra dışı fenomenler, istekler, entelektüel potansiyel ön planda.

Haritada Ateş/Hava elementi yoğunluğu bu durumu destekliyor! İdealizm, ilham veren, pozitif düşüncelerle kendini ortaya koyma gayreti baskın. Burada fikirleri, düşünceleri harekete geçirme yeteneği ortaya çıkacaktır. Toprak elementindeki ağırlık ise elle tutulur planlar, somut hedefler, ekonomi yapmak, hayatımızı düzene koymaktan bahsediyor. Maddi güvenliğin önemsenmeye, dayanıklı, pratik, tutarlı, düzenli olmaya davet ediyor. Özellikle ileriye dönük her hamlede bir adım sonrasını düşünerek hareket edebilme becerisini ortaya koy mesajı veriyor.

Yeni ay haritanın 5. evinde Merkür ile birlikte, 2. Dekan/Merkür doğasında!

Her türlü iletişim, yazılı sözlü kaynaklar, anlaşmalar, haberleşme, seyahatler, pazarlama, reklam,  medya, türlü iletişim ağları gündemde olabilir. Hızlı, ani değişikliklerin yaşanabileceği, düşünce anlayışımızı değiştirebilecek haberler, kişiler, kardeşler, gençlerle alakalı temalar gündemde olabilir. Kendimizi daha fazla, daha yaratıcı ifade etme ihtiyacı içinde hareket edebiliriz.

5.ev temasında; genel anlamda kişisel mutluluklarımızı, yeteneklerimizi, mutluluk kaynaklarımızı oluşturan tercihlerimizi fark edilir boyutta ortaya koyma gayretinden bahsedilebilir. Yaptığımız, amaçladığımız her türlü eyleme başka bir form vermenin, yaratıcılığın, zihinsel boyutunun, iletişimin ve entelektüel donanımın önemine işaret edecek. Yine aşk, sevgi ilişkilerinde arkadaşça, dostça, biraz mesafe içinde kalarak yaşama olasılığı söz konusu. Bizi sınırlamayan, serbest bırakan kişiler, sosyal ilişkiler, çocuklarımızla olan duygusal alışveriş akıl temeline dayanacak. Özellikle çocukların hayatında çok yeni oluşumlar öne çıkarken, uzun vadeyi içine alan beklentiler tasarlamanın zamanı.

Ancak  yükselen yöneticisi Venüs gerekse Yeni ay yöneticisi Satürn Oğlak yerleşimi ile; hayatı ciddiye almak, gerçeklerden uzaklaşmadan, ideallerimiz, umutlarımız, kendimizden beklentilerimiz adına sorumlulukla, uzun vadeli planlara vurgu yapıyor.

Terazi yükselen ile denge, uyum, zerafet içinde yol almak istediğimiz günlerdeyiz. Diplomasi, sosyal/özel ilişkiler, hayatın mutlu eden yanları, adalet, uyum, işbirliği gerektiren durumlar içinde olunacağının göstergesi. Ancak Venüs Oğlak/4. ev yerleşimi bir yandan da kökler, aile, baba, yuva, yerleşim ve güvenliğimizi alakadar eden durumların önceliğine işaret ediyor. Daha tutarlı, ciddi, sorumluluk duygusu içinde hareket edebilmek, sabırlı olmak gerekecek. Emlak, toprağa dair bir konu, taşınma, aileyi bağlayan konuların ağırlığı hissedilebilir. Genel anlamda her türlü ilişkide gevşemek, olayları oluruna bırakmak, mutluluk, keyif almaktan ziyade güven ve istikrar arayışı ağırlıklı.

Gerek yükselen (exalt/ruler) yöneticisi Satürn& Venüs gerekse Yeni ay yöneticisi Satürn Oğlak yerleşimi ile; gerçeklerden uzaklaşmadan, ideallerimiz, umutlarımız, kendimizden beklentilerimiz adına hayatımıza yeni bir disiplin, sorumluluk anlayışı getirmeye açık olmamızı bekliyor bizlerden. Bu dönemde kariyerimize ilişkin alternatifler yaratmanın peşinde olabiliriz. Bizi sıkıştıran, korkutan konulara, temalara daha net gözlerle bakmak, anlamaya çalışmak yararımıza olacaktır. Özellikle kariyerde eski hayat anlayışımıza, kalıplarımıza veda etme mücadelesi, duygusal alanda da bir miktar içe dönme, yalnızlaşma eğilimine yol açabilir. Aile, yaşlılar, yuvaya dair konularla beraber bizden tecrübeli kişilerin deneyimlerini es geçmeme, kariyer/aile odaklı sorumluluklar arasında denge kurma eğilimi var.

Yeni ayın Jüpiter ile bağlantısı kendimizi ifade ettiğimiz, yaratım içinde olduğumuz konularda destekleyici, şanslı etkisini hissettirecektir. Yeni fırsatlar, genişleyen olanaklar iyimserlik taşımakta. Hayata bakışımız, yakın çevre ilişkilerimiz, sosyal bağlar ve kariyer alanında yeni oluşumlara yol açma potansiyeli taşımakta. Eğitim, medya, iletişim medya zihinsel projelerde oldukça güzel destekler, kendimizi geliştireceğimiz olanaklarla buluşma şansı veriyor.

Koç burcunda 7. evdeki Mars/Uranüs kavuşumu ise (öncü) büyük karenin içinde yer almakta. İlişkiler, anlaşmalar, açık düşmanlıklar, rekabet, içeren şartlar, hukuki temalar ivme kazanacak olabilir. Uranüs’ün son demlerini yaşadığını hatırlayalım. İlişkiler, ortaklı konular, kariyer, dışsal durumlarda sonuçlarını kestirmekte zorlanacağımız yanını serinkanlı yönetmekte yarar var.  Burada ani gelişmeler beklenebilir. Bireyselliğimizi, kendimizden beklentileri ortaya koymak isterken biraz denge biraz ılımlılık yerinde olacak. Jüpiter/Mars; harekete geçirici enerjileri, başkalarıyla ilişkileri, anlaşmaları, ortaklıkları içine alan konular, insiyatif alınması gereken durumlar, hedefler adına cesaretlendirici bir görünüm kazandırıyor.

Burçlara göre olası genel tüyolara bakarsak;

KOÇ YÜKSELEN KOÇ (22 Mart-21 Nisan/Ateş-Öncü)

11.evinizde Yeni ay oluşuyor. Yeni gruplar, arkadaşlıklar sıradanın dışında projelerde bolca destek alınacak paylaşımlar söz konusu. Geleceğe dönük planlara yakınlaşırken bir yandan da iş hayatına dair organize konular, üstlerle olan ilişkileri önemsemek, beklentileri hayata geçirmekle ilgili planlar devrede. Arkadaşlarla girişilecek yeni bir konu öne çıkabilir. Aynı zamanda son derece sosyal, dışa dönük paylaşımlarla çevrenizin genişleyeceğini gösteriyor. İşte beklenen finansal destekler biraz mücadele getirse de kararlılık kazançlı çıkacağınız adımlar uzak değil. Ortak bir gaye adına işbirliği geliştirmek, sosyal ve toplumsal konulara yönelik aktif çalışmalar işin içinde olabilir. Aynı zamanda sosyal hayatın, arkadaşlıkların, davetlerin getirdiği yoğunluk yaşanabilir. Yeni iş görüşmeleri hızlanırken parasal alanda kararlar alma dönemi. Yetenekler ve iş bitirici adımlar kendinizi gösterme şansı verecektir. Ay süresince Venüs Oğlak etkisi ile kariyerde yapılanma, amaçlar, görevler, ilişkiler, finansal kazanımlar ve kadınlardan destek anlamında devam ediyor. Gerek iş gerekse amaçlara dair ilişkilerde ölçülü, akılcı olma zamanı.

BOĞA YÜKSELEN BOĞA (21 Nisan-20 Mayıs/Toprak-Sabit)

10.evinizde yaşanacak Yeni Ay etkisi sizleri kariyer hayatı, yeni amaçlar, görevler, sorumluluklar adına önemli adımlar zamanı. Çalışma hayatı, kişisel hedefleri olanlar adına yeni iş girişimleri, anlaşmaları ya da statü değişiklikleri açısından yenilenen şartlar var. Bir yandan da aileye/eve dönük uğraşlar gündemde olabilir. Kariyere ilişkin her konuda destekleyici şartlar özellikle Şubat ortasına kadar ivme kazanacaktır. Yurt dışı ilişkiler, yolculuklar, ticari ve resmi uğraşlar yanında eğitimle ilgili tüm işlerinizi yapılandırma dönemi ayrıca. Şubat süresince Venüs Oğlak seyri yurt dışı ilişkiler, eğitim ve iş hayatına yönelik organize konulara odaklanmak, olayları ciddiyetle yönetmek gerekecek.

İKİZLER Yükselen İKİZLER (21 Mayıs-20 Haziran/Hava-Değişken)  

9.evinizde yaşanacak Yeni Ay etkisi ile düşünsel açıdan sizi yenileyen konulara yöneliyorsunuz. Özellikle içinde zihinsel bir temanın olduğu atılımlar söz konusu. Uluslararası işler, eğitim/akademik planlar, yolculuklar, kendinizi, toplumla ilişkileri geliştireceğiniz girişimler hayatınıza hareket getirecektir. Yeni bir eğitim programı yanında sosyal açıdan farklı kişilerle bir araya geleceğiniz temaslar kurulabilir. Sunumlar, tanıtımlar, akademik planlar, yolculuklar, medya bağlantılı işler devrede olabilir. Zihinsel açıdan farklı araştırmalar, hukuki konular ve toplantılar devrede iken önemli adımlar atılabilir. Yabancılarla ilgili işler, yeni öğretiler, yolculuk ve medya/iletişim konuları çok daha verimli çalışmalara yöneleceğiniz fırsatlar, sosyal çevrenizi ilgilendiren faaliyetler, çeşitli şanslar sunabilir. Ancak Şubat süresince Venüs Oğlak etkisi eklenince 8. ev vurgusu artıyor. Finansal konular, prim ve ödemeler yanında yatırım planları üzerinden yaşanan dışsal koşullar kimilerini bağlayacak. Destek almak, çözüm odaklı hareket etmek gerekecek. Devletle olan bağlantısı, yasal boyutu, çeşitli ödemeler, ortak bütçe tanzimi, belki bankalarla olan yanı gündemi doldurabilir.

YENGEÇ Yükselen YENGEÇ (21 Haziran-20 Temmuz/Su-Öncü)

8.evinizde yaşanacak Yeni Ay etkisi ile ortak paralar, borçlar/alacaklar, kredi planları, eşin para durumunda yaşanan değişim önemli olacaktır. Ayrıca finansal yatırım planlarınıza yeni bir yön verebilir, bütçenizi toparlama çabasına girişebilirsiniz. Başkalarının maddi desteğini alacağınız bu dönem önemli yatırım planları yapılabilir. Ayrıca vergi, prim, ödemelerini kolaylıkla halledebilme fırsatı olacaktır. Miras ve geçmişten gelen alacak verecek konuları da gündeme taşınabilir. Şubat süresince Venüs Oğlak yolculuğu ikili ilişkiler, ortaklıklarda, özel hayata dair her konuda sizi bağlıyor. Eş ve evlilik temaları sorumluluklarınız arasında. Kalıcı işbirlikleri kurmak, size destek olan kişilerle bir araya gelme şansınız var. Yeni anlaşmalar finansal konuları ve yatırımları içine alacak şekilde gelişebilir duruyor. Eşe bağlı durumların taşıdığı sorumluluklar ciddiyet kazanıyor, sizi yakından ilgilendiriyor.

ASLAN Yükselen ASLAN (22 Temmuz-21 Ağustos/Ateş-Sabit)

7.evinizde yaşanacak Yeni Ay ile özel hayata dair gelişmeler, eşin yaşamında değişiklikler, önemli başlangıçlar var. İş hayatında da önemli ortaklıklar, anlaşmalar ya da hukuki konuların getireceği görüşmeler hızlanabilir. Çok yakın arkadaşlıkların içinde olduğu paylaşımlar, gruplar adına ise aktif bir dönem. Ayrıca hukuki ya da takım çalışması içeren konularda işbirliği geliştirmek için elverişli zamanlar başlıyor. Yeni bir ilişkinin, dostluğun başlangıcı ivme kazanabilir. Başkalarının önerilerine, fikirlerine önem vermekte fayda var. Ay süresince Venüs Oğlak seyri iş ve yeteneklerin getirdiği kazançlar yanında günlük hayatın yüklerine, sorumluluklara, elle tutulur projelere dikkat diyor. Bir yandan da iş hayatı, günlük hayatın sorumlulukları, kendi hayat düzeniniz, iş projeleri ve eşin sağlık durumu adına yoğun bir gündem içindesiniz.

BAŞAK Yükselen BAŞAK (22 Ağustos-21 Eylül/Toprak-Değişken)

6.evinizde oluşacak Yeni Ay günlük hayatın akışında değişikliklere işaret ediyor. Bu etki ile pek çok yenilik yapabilir çalışma teknikleri, yöntemleri hakkında çeşitli arayışlara gidebilirsiniz. Özellikle biraz daha özgürleşmek sizi daha yaratıcı, üretken yapacaktır. Yeteneklerin, becerilerin ustaca kullanılacağı şartlar değişikliğe uğrarken, yeni iş bağlantıları, görüşmeleri adına şans getirici etkiler olacaktır. Artan organize işler ve detaylar bir yandan da bedene dair yorgunluklara yol açabilir. Ay sonuna dek  Venüs Oğlak süreci yaratıcı konularla ilgilenenler adına üretken, profesyonel çalışmalar adına emek isteyen zamanlar. Çocuklar, bebekle ilgili planların getirdiği yorgunluklar çeşitli kısıtlamalar getirebilir. Aşk, sevgi ilişkileri, hayatın rahatlık, keyif veren yanlarından çok iş ve keyifleri dengeli yaşanma zorunluluğu olabilir. Spekülatif alanda sizi düşündüren finansal beklentiler, kararlar alma aşaması devam ediyor.

TERAZİ Yükselen TERAZİ (22 Eylül-23 Ekim/Hava-Öncü)

5.evinizde yaşanacak Yeni Ay etkisi ile son derece keyifli, yaratıcı zamanlar. Öncelikle yaratıcı yetenekler, hobiler, sizi mutlu ve kararlı kılan uğraşlar üzerinden yeni adımlar atma şansınız var. Sizi mutlu eden konu her ne ise sarılın, heyecanla girişin. Ayrıca iş hayatınızı içine alan fark yaratacak eylemlere girişme şansınız var.  Zihinsel yaratıcılığın tam zamanı aslında. Ya da medya içerikli kanallar sahneniz olabilir. Çocukları olanların hayatında ise keyifli gelişmeler ivme kazanıyor. Onların başarısına yönelik kararlara odaklanabilirsiniz. Bir yandan da sosyal hayat, arkadaşlıklar üzerinden yaşanacak yeni fırsatlara yol alıyorsunuz. Bu gelişmelere aşk ve sevgi ilişkileri eklenebilir. Ay sonuna kadar Venüs Oğlak süreci eklendiğinde ev hayatı, ailevi konular, baba, sorumluluklar yanında yerleşime dair planlar sizi bağlayacak. Yükler artacak. İş hayatına dair planları evden yürütme, pek çok sorumluluğun üstesinden gelme çabanız sosyal hayatınızı bir parça etkileyecek.

AKREP Yükselen AKREP (24 Ekim-22 Kasım/Su- Sabit)

4.evinizde oluşan Yeni Ay yuvaya, aileye dair konularda yeni kararlar alma dönemi. Özellikle yerleşik düzene dair planlar, yatırım, alım satım temaları veya yer değişikliği hakkında yeniliklere sürükleyebilir sizleri. Baba veya özel hayata yönelik sorumluluklar da unutulmamalı. İş hayatını ilgilendiren konulara farklı bakmak, kariyere dönük planları ele almak, bir takım sözleşmeler, görüşmeler yapmak gerekecek.  Bir yandan da aile içinde yaşanan, çeşitli konular gündemde. Şubat sonuna dek Venüs Oğlak süreci yakın çevre ilişkileri, işe dair konuşma ve sözleşmeler yanında yolculukların getirdiği sorumlulukları ele almaya itecektir.  Belki eldeki kaynakların ne derece akıllıca kullanılacağı, aileden gelecek destekle uzun vadeli kararlara yönelebilirsiniz (alım/satım/taşınma, kiralama)

YAY Yükselen YAY (22 Kasım-21 Aralık/Ateş-Değişken)

3.evinizde oluşan Yeni Ay ile hayatınızda başka öncelikler başlıyor. Son derece kararlı, etkin olacağınız işlerin üstesinden gelme hevesi yükseliyor. Özellikle alternatif sunumlar, entelektüel beceriler, eğitim çalışmaları, medya/ iletişim organlarına yönelik girişimler gündeme taşınıyor. Oldukça hareketli geçecek bu ay kısa yolculukların sıklaşacağı, yurt dışı bağlantılı konuların da önemini anlatıyor. Yaratıcı yeteneklerin de işin içinde olduğu fark yaratacak eylemler bir yandan da anlaşmalar, işbirliği getiren çeşitli konulara girişme, kazanç boyutu şansınızı yaratma becerisi verecektir. Ay sonuna dek Venüs Oğlak süreci kazanç, gelir, gider dengesini hesaplamak ve bütçeyi yönetmek adına disiplin sağlama çabası içinde olacaksınız. Müşteri ilişkilerini önemseme, kazanç yaratma, kaynakları ölçülü kullanma çabası getirecektir.

OĞLAK Yükselen OĞLAK (22 Aralık-22 Ocak/Toprak-Öncü)

2.evinizde oluşacak Yeni Ay oldukça kazançlı çıkacağınız parasal konulara yöneleceğinizi gösteriyor. Özellikle iş ve yeteneklerin getireceği kazançlar yolda. Daha alternatif iş bağlantıları kurabilirsiniz. Ortaklı konularda beklenen destekler hızlanırken ödemeler dengenizi, bütçenizi yeniden kurmaya gayret ediyorsunuz. Alım satım konuları, yatırım planları adına önemli girişimler söz konusu. Ancak zorunlu ödemeler, harcamalar veya kişisel açıdan sizi mutlu edecek giderler de olabilir.  Ortak yatırım planları veya eşen gelen parasal destekler de ivme kazanacaktır büyük olasılıkla. İş hayatına yönelik bağlantılar kazançları olumlu yönde etkileyecektir. Şubat sonuna dek Venüs burcunuzda kalırken kendinizi dışa dönük hissedecek, ilişkilerden keyif alacaksınız. Sağlığınızı önemsemek, dış dünya ile temaslarınızda akılcı hareket edebilme beceriniz avantajlar getiriyor.

KOVA Yükselen KOVA (22 Ocak-19 Şubat/Hava-Sabit)

Burcunuzda yaşanacak Yeni Ay eşliğinde kişisel açıdan sizi yakından ilgilendiren konulara girişiyorsunuz. Önemli başlangıçlar gerek iş gerekse özel hayata dair konularda harekete geçirici. Sağlık ve bedeni ilgilendiren yönelik yenilenmelere açıksınız ancak kontrol dışı durumlara karşı dikkatli olmalısınız. İş rutinleri, sağlık, bazı zayıflıklar nedeni ile engellendiğiniz duygusu yorucu olmamalı. Venüs Oğlak süreci ekstradan ay süresince biraz sıkıntı yaratıyor. Biraz akışta kalmalı kafa karışıklığı yaratan konularda dikkatli olmalısınız. İlişkiler, yurt dışı hedefler, kişisel projeler sosyal bağlar adına size belirsizlik taşımakta olup geri planda olup bitenlerin farkına varmanız, hazırlıklarınıza göz atmanızı öğütlüyor.

BALIK Yükselen BALIK (20 Şubat-21 Mart/Su-Değişken)  

Sizler biraz dikkatli olmalı, gözü kapalı hareket etmekten kaçınmalısınız. 12. evinizde oluşacak Yeni Ay ile iş koşullarına dair bir takım farkındalıklar, fedakarlıklar bir arada yaşanacak. Daha fazla çaba isteyen konular yanında özellikle sağlıkla ilgili konularda farkında olmadığınız riskleri göz ardı etmeyin. Gerekeni yapın, hazırlıklarınıza odaklanın. Çalışma hayatına yönelik konularda yaratıcı duygular, ilhama açıklık, sezgilerin desteğine güvenme şansınız var. Ancak arka planda olan biten zayıflatıcı etkilere karşı uyanık davranmalı kendinizi kurban edeceğiniz durumlara dikkat etmelisiniz.  Gelecek planları, işten beklenen kazançlar, kariyer hedefleri adına beklentilere odaklanmakta, sorumluluk almakta zorlanıyor olabilirsiniz. Şubat süresince Venüs Oğlak seyri ile sosyal sorumluluklar, işle ilgili organize işler, kazançlar adına destekler alıyorsunuz. Cemiyet hayatı, yeni çevrelerin getirdiği avantajlar, işle alakalı sorumluluklar devam ediyor olacak.

 

Huzurlu bir Şubat ayı dileklerime sevgiler…

www.guneryonel.com

gyonellibra@gmail.com