Kova Burcunda Güneş Tutulması

  • 13 Şubat 2018
Kova Burcunda Güneş Tutulması

Merhabalar!

16 Şubat 2018 saat: 00:05  itibari ile yaşanacak parçalı Güneş tutulması (yeni ay) 27 drc ile doğuyor.

‘’Yeni ay’’ başlangıçlarla alakalı olurken Güney düğüm yönünde olmasının geçmişle bağlantılı konular, kalıplardan uzaklaşmak, bitişlerin, tamamlanmaların yaşanacağı dönem önümüzdeki ayları içine alacaktır.

Haritaya Yükselen Akrep olarak baktığımızda;

Duygularımızla temas halindeyiz. Yoğun değişim içeren bir dönemi vurguluyor. Kararlılık, tutku var. Enerjimizin, isteklere, hedeflere odaklı olacağı, mücadeleden kaçınmayacağımıza işaret ediyor. (Akrep) İçe dönmek pasiflik içermekten ziyade ya hep ya hiç temalarını içinde barındırıyor. Hayatımızda, gelecek yönündeki planlarda değişim aradığımızın göstergesi. Bunu yaparken sabitte olan tutulma ile bir hayli kalıcı hedefler ortaya koyma zamanı olduğunu söylüyor.

Mars Yay burcunda.!

Sahip olduklarımız, olmak istediklerimiz, bütçemiz, iş, para planlarımız önemli. Başla, harekete geç, aksiyon al, kendine güven diyor. İnsiyatif kullanmak konusunda destekliyor. Gayretli, girişken, kendi kendimizi motive edeceğimiz söylenebilir. Bir yandan da isteklerimiz, hedeflerimiz, kararlarımız önemli. Girişimler, ataklar harcamalar, bütçe, kazanç potansiyeli adına öne çıkıyor. Yetenekler, beceriler önemli. Değerlerimizi genişletmek, büyütmek adına beklentiler yüksek. Eğitim, sosyal, kültürel, akademik, hukuk, yabancılarla ilgili her türlü iş, ticaret önemli. Mc/Kuzey düğüm akıcı etkisi hırsımızı, amaçlarımızı destekler nitelikte. Mars/Jüpiter karşılıklı etkileşim söz konusu ancak en önemli kritik/açısal etkileşim Mars/Neptün olurken; güven, risk olasılığı her açıdan gözü kapalı hareket etmek konusunda dikkatli olunmalı. Sağlıksız bir agresyon var. Önemli girişimler yapmadan, karar almadan önce düşünülmeli. Ataklar, hedefler hakkında önümüzü göremediğimiz durumlar zorlanmamalı. Yanlış hedefler, mücadeleler içinde olmamalıyız. Maddi anlamda tedirgin edici yanı, stres, belirsizlik, boyunu aşan beklentiler olabilir. Çeşitli finansal kısıtlamalar yaşanabilir.

Güneş Tutulmasının Uranüs ile olan etkileşimi ilginç, güzel!

Sıra dışı yöntemler, istekler, yeni bir anlayış geliştirmek yolu ile fırsatlar yaratmaktan söz edilebilir. Bu durum aynı zamanda özgürleşmenin yolunu açacak gelişmeleri gösteriyor. Kendini ifade etmeyi geliştirmek, esas istediğimiz kişi olmak, kendimize yatırım yapmak adına değerlendirilecek belli ki. Eski alışkanlıklardan, bilindik olandan uzaklaşmak adına destekleyici. Entelektüel konularda oldukça geliştirici öğretilere açığız. Kendini ifade etme, düşünceleri ortaya koyma eylemi güçlü.

Özellikle Merkür ile olan bağlantısı yeni fikirler, farklı, zamanın ötesinde öğretiler, bunları rahatlıkla kullanmak adına elverişli şartlar getirmekte. Kalıplaşmış düşüncelerden uzaklaşmak adına berrak, açık, objektif bir zihinsellik var. Yeni fikirler, yollar, idealist düşünler ortaya koyma imkanı var. Tüm yeni düşünceleri diğer insanlarla paylaşmak, teknolojik, eğitsel, astroloji, medya, aracılık işleri, haberleşme, müzakereler, çeşitli iletişim konularına yönelik önemli gelişmeler, çalışmalar içinde olabiliriz. Her türlü anlaşma, müzakere, ticari uzlaşma, beklenen bilgi, haber akışına yönelik konularda uygun kararlar zamanı. Zihinsel anlamda huzursuzluklara açık olunabilir.

Ay ile etkileşimi ile; Duygusal anlamda kendimizi heyecanlı, uyanış içinde hissedeceğimiz kesin. Yaratıcılığımızı destekleyen durumlara hazır olmalıyız. Anne, kadınlarla olan ilişkiler, domestik hayata dair planlar adına dengeli hareket etmek, değişime açık olmak kolaylaşmakta. İstenilen değişikliklerin kolay biçimde hayata geçeceği söylenebilir. Özellikle ilişkilerde, alışkanlıklarda, duygularımızı, duygusal güvenliğimizi, konforumuzu, geçmişe dair taşıdığımız yükleri yenilemek açısından önemli. Aileye, anneye ilişkin konulara vurgu yapabilir. Bizi bağlayan her türlü konudan sıyrılma arzusu güçlü.

Jüpiter ile etkileşimi; Şansımızın döndüğü durumlar, fırsatlar, özgürlük ihtiyacımızın artması, ufkumuzu genişletecek deneyimler, öğretiler, dar görüşlülükten uzaklaşmaktan dem vuruyor. Ancak  abartılı beklentilerden uzak durulmalı mesajı var. Duygu, mantık arasında gelgitler, sınır tanımayan tutumlar gözlenebilir. Finansal anlamda kendi şansımızı yaratabilme cesareti bulurken, abartı, spekülatif piyasalar, hızlıca büyüme arzusu, beklentisi üzerinden gelebilecek riskleri unutmayın diyor.

Astroid Juno etkileşimi ise; evrensel, bireysel anlamda farklılıkların çokça dile gelebileceğinin göstergesi olabilir. Kadınlar dünyasında yaşanabilecek gelişmeler, hak arayışları, ilişkilerde egonun dışına çıkılması, karşımızdaki kişilerin haklarına saygı, özgürleşmek, kendini ifade edebilmenin önemini anlatıyor.  Evlilik teması, farklı cinsel tercihlerin bir araya gelebileceği fenomenlerden bahsedilebilir.

Son olarak esas gösterge ‘’Ruler Satürne’’ gittiğimizde ise; yukarıdaki temalarda, kendimizden beklentilerde, adımlarda önemli  yapılanmaları hayata geçirmek zorunda olduğumuzun altını çiziyor. Hayatı, amaçları kalıcı kılmak, dizayn etmek, adeta mühendislik kafası ile tasarlamak, somutlaştırmak üzere yanımızda. İnandığın bir fikre/amaca bağlı kalmak, dürüst, net, açık, mantıklı hareket etmek adına çok vurgulu.  Ayrıca soyut, pratik, elle tutulur olmayan argümanların dışında olanı güçlendirmenin, hayata monte edebilmenin önemini vurguluyor.  Bizden kararlılık, sabır istiyor. Özellikle sosyal pozisyonumuzu etkileyecek fırsatlara odaklanmak, dayanıklı olmak, hedefe adım adım yürümek, hayatın sorumluluklarını ele alma gücünü göstermek, üstlenmek gerekecek.

Yaşamsal anlamda değişiklikleri (kurumsal, sistem kurmak) yapabilecek gücü veriyor. Kişisel hedefleri destekleyen ilişkiler ağı çok önemli. Özellikle Satürn/Venüs etkileşimi öncelikle finansal konular, iş ve özel ilişkilerde otokontrol vermekte. Temkinli, ölçülü, limitlerimizi fark etmekten yana pozisyon alırken,  gayet özenli/şartları akılcı yönetme becerisi veriyor. Sorumluluk duygusu yerinde, dozunda.  Taahhüt içeren, güven veren ilişkiler, iş bağları anlamında kalıcılık aranacak. Gerek ilişkiler gerekse iş ve finansal konulara yönelik her aşamayı doğru yönetmek, işbirliği yapmak adına destekleyici. Çeşitli bağlayıcı kontratlar adına kalıcılık var.

Özellikle tutulma ardından Ay’ın ilk etkileşiminin Venüs olması (kavuşumu) özel ilişkiler, annelik, anne olmakla ilgili temalar, finansal konular, değer yargılarımız, kendi değerimiz, her türlü ilişkiye olan katkımız, adına önemli bir gösterge olabilir. Fedakarlık, vicdani değerler önemli. Hayal gücü veren, sezgilere yönelik olan, insani temaları, ruhsal konuları, sevginin, merhametin değerini anlayabilmemiz adına önemli bir işaret.

”18 Şubat gece saatlerinde Güneş, Merkür Balık geçişi başlıyor. Yeni ay henüz yaşanmış, henüz etkileri altında iken daha kabullenici, kollektif vizyon, hayatı kabullenme, akışta kalabilmek adına güçlü etkiler var. Su enerjilerinin artışa geçmesi ile duygusal güvence arzusu yükselecek. Hisler, algılar, hayaller, sezgiler, dış dünyaya karşı hassasiyet, duyarlılık en derinlerde yerini bulacak. Balık burcunun bulunduğu ev alanında 30 günlük bir zaman dilimi bizi bekliyor.!

Yükselen burçlara göre genel değerlendirirsek;

Yükselen Koç:

İçinde bulunduğunuz arkadaş, sosyal gruplara yakın durmak adına yeni oluşumlar zamanı. Toplumsal rolleri, arkadaşlıklar, gelecekle ilgili planlarınıza yeni bir form vermek konusunda başlangıçlar var. Sosyal anlamda yaşanan hareketlilik size yeni bir aşk ilişkisi getirebilir. İş hayatından beklenen finansal kazanımlar bir yandan yeni bir gruplaşma ya da sosyal bir katılım içinde yer almaya itebilir. Kendinizi göstereceğiniz önemli aktivitelere yol alabilirsiniz. Arkadaş çevrenizden gelecek destekler, işten beklenen finansal olanaklarla buluşabilirsiniz. Esas anlamda kişisel hedefler, amaçlar, kariyer konuları adına ciddi, uzun soluklu planlara vurgu var.

Yükselen Boğa:

Yeni iş hedefleri, kariyer, toplumsal statü anlamında öne çıkaracak seçimler yapma süreci. Mesleki anlamda özgürleşmek yanında farklı kararlar alabileceğiniz zamanlar. Kariyere yeni bir yön vermek adına başkalarıyla paylaşabileceğiniz durumlar, destekler öne çıkabilir. Yeni iş fırsatları ile karşılaşabilirsiniz.  Bu etki aynı zamanda işle ilgili yapılan her türlü hazırlığın getireceği pozisyon değişikliği yanında finansal boyutuna yönelik şanslar taşıyor. Uzun zamandır işte yenilik arayanlar dahil olmak üzere yeni olanaklarla buluşabilirler. Aile, yuva, özel hayat cephesinde yeni kararlar zamanı olurken, yakın, uzak çevre ilişkileri, iş hayatına ilişkin uzmanlaşmak istediğiniz bir konu, profesyonel anlamda ilişkiler, hedefler, hukuk, akademik ya da ticari anlamda artan görevler, sorumluluklar önemli.

Yükselen İkizler

Yurt dışı bağlantılı her konuda farkındalık, idealler zamanı. İş, kariyer, yabancılarla ilgili projeler, konferans, hukuk, medya ya da akademik hayata dair planlarda yeni ataklar dönemi. Bu konularla ilgili uzun yolculuklar, yurt dışı ilintili temaslara yönelik adımlar var. Yeni çevreler, eğitim hedeflerinizi başka bir boyuta taşımak adına umutlar güçleniyor. Yayın, medya, iletişim ya da akademik hedefleri ilgilendiren konularda yeni adımlar atılabilir. Aynı zamanda ortaklıklar, yasal konuların taşıdığı sorumluluklar yanında dışsal şartların içinde olunabilir. Yurt dışı hedefleri içine alan anlaşma, iş ortaklıklarının her boyutu ve ortak eylemler önemli olacak sizler için. Ortak para konuları, finansal boyutu, geçmişe/devlete dair, yasal yanı ya da işe dair araştırmalarda derinleşmek adına oldukça yüklü sorumluluklar, değişimler içindesiniz.

Yükselen Yengeç

Başkalarına bağlı olduğunuz ortak paylaşım, kazanç, yatırım, eşten, ortaktan beklenen finansal destekler, ödeme ve borçlarla ilgili konularda yeni adımlar dönemi.  Burslarla ilgili ödemeler, vergi giderleri, kredilere yönelik bırakmak istediğiniz yükler, yeni seçimlere götürebilir. Belki sağlıkla(psikolojik/ruhsal) anlamda iyileştirici adımlar atılabilir. Eşin/ortağın hayatında yaşanan finansal gelişmeler, yatırım amaçlı kararlardan yararlanma süreci olabilir. İş, özel ilişkileri içine alan kararların yanı sıra yanı, finansal konuların yasal yanı, işbirliği gerektiren boyutu etkili olabilir senaryolar arasında. Daha fazla dışsal koşulların ağırlığı hissedilirken profesyonel iş hayatı, özel ilişkiler, ortaklıklar alanında uzun vadeli sorumluluklar altındasınız.

Yükselen Aslan

Bu tutulma sizleri yakından ilgilendiriyor. Hukuki konular, evlilik kararları, ortaklıkları ilgilendiren anlaşmalar, dışsal koşullardan kaynaklanan gelişmeleri içine alacaktır. Bu anlamda belki de ilişkilerde geçmişe dair bakış açınızın değişeceği, mantıklı kararlar alınacak süreç olabilir. Evlilik, ortaklık gerektiren kararlara yol açacak etkiler söz konusu. Sosyal bağlara, ortak yapılan işlere dair yeni gelişmelere yol alma şansı önemli değişimlerin içinden geçileceğini gösteriyor.   Burada önemli bir iş ortaklığı devrede olabilir. Danışmanız gereken hukuki/anlaşma sağlanması zorunlu kontratlar yanında dostluklardan yardım eli uzanıyor. Özellikle iş hayatında olabildiğince profesyonelce, uzun vadeli çalışma hedefleri, projeleri üretmek adına ciddiyet artıyor. Hayat düzeniniz, çalışma koşullarınız, sağlık, işe dair planların yeni bir yapılanma içinde ilerletilmesi adına sorumlulukların artacağını anlatıyor.

Yükselen Başak

Beden, ruh sağlığınız, alışkanlıklarınız, beslenme, yaşam düzeni adına kararlar, sağlık konusunda alternatif arayışlara gidilebilecek dönem başlıyor. Belki de bir takım çalışmasının organizasyonunu üstlenmeniz gerekecek.  Günlük rutinleri, iş projelerini ilgilendiren konuları başka bir aşamaya taşırken ortamda değişikliklerinin yapılması mümkün. Özellikle hizmet sektörü, servis, sağlık temalarını ilgilendiren konuların monotonluktan uzaklaşacağı şartlar oluşturmak işin güzel gelişmeler var. Yeni iş projelerinin yanında iş arayışı olanları harekete geçirecek süreç. Bu arada özgür çalışacağınız iş konuları, geçmişten bağımsız hareket edebileceğiniz alternatif fırsatlar bulabilirsiniz. Ofis ortamında farklılaşan şartlar veya yer değişiklikleri yapılabilir. Bir takım elektronik, teknolojik yöntemler yanında kendi yeteneklerinizi geliştirmek, görünür kılmak, profesyonelce ortaya koymak adına uzun vadeli planlar zamanı.

Yükselen Terazi

Öncelikle işte yaratıcı, özgür hareket edilecek adımlar, geçmiş şartları avantaja çevirecek dönem başlıyor. Yaratıcı yeteneklerden çok iş çıkarmaya yönelik seçimler söz konusu. İş ve sunumu, medya/reklam bağlantısında yenilikler yapma zamanı. Sanatsal çalışmaları olanlar adına renk/form ortaya konulacak projelere başlanabilir. Sizin olmazsa olmazınız aşk ilişkilerinde ise karar almak, yeni, belki özgür, sıra dışı bir ilişkiye adım atılacak hoş gelişmeler yaşanabilir. Kimleri adına evlilik hayatında sürpriz gelişmeler olabilir. Arkadaşlık, dostlukların içinde olduğu güzel bağlar beklemeli kimileri. Bebek sahibi olmakla ilgili ani bir karar veya çocuklarla ilişkiler/onların hayatına yönelik özgürleştiren süreci, heyecan yaratan kararları işaret etmekte. Ay süresince çalışma rutinini, kafa karışıklığı yaratan durumları, iş projelerini sekteye uğratacak psikolojik huzursuzluklara karşı dikkatli olmalısınız. Evde iş projeleri, kalıcı hedefler belirlemek adına yüklü bir gündem. Yaşanan yere, toprağa, emlağa, aileye dair önemli sorumluluklar, yapılanmalar zamanı.

Yükselen Akrep

Yaşanan yere dair lokasyon değişikliği, ailenize ilişkin konular (anne, baba) evde yenilenmeler adına harekete geçirici zamanlar. Daha ziyade geçmişten özgürleşme zamanı olabilir kimileri adına. ,Özellikle gayrimenkul alım/satımı üzerinden yaşanacak yenilenmeler, evde yapılacak sürpriz değişiklikler, düzenlemeler ya da köklü tadilat işine girişilebilir. Eldeki kaynaklar, anne/babadan gelebilecek destekler, uzun vadeli kazanç/yatırım planlarına odaklanma şansı verirken iş, ev hayatına dair yenileyen adımlara itecektir. İşin ticari boyutu, kardeşler, anlaşmalar, profesyonel anlamda kariyere ilişkin uzun soluklu ataklar sorumlulukları beraberinde getirecek etkiler taşımakta.

Yükselen Yay

Kardeşler, akrabalarla bağların mesafe kazanabileceği dönem.   Kardeşler, akraba, veya kuzenler adına değişik yenilenmelere tanık olunabilir. Aynı zamanda tanıtım, reklam, blog, internet/web çalışmalarınızda yenilikler zamanı. Çeşitli entelektüel, kültürel konularda aksiyona geçmek adına değişiklikler yapılacak belli ki. Sosyal medyanın içinde olduğu türlü girişimler bir yandan da işinizle ilgili boyutu hakkında yeni fırsatlara, yeniliklere yol açacak görünüyor. Hobileriniz, sevdiğiniz konuların profesyonelce sunumuna yönelik projelerin içinde olurken, kendinizi keyif aldığınız konular üzerinden gösterme şansı artıyor. Medya, iletişim, bilgi, eğitim odaklı planlar öne çıkabilir. Uzun soluklu hedefleriniz, yapılandırmak istediğiniz konular aynı zamanda değer sisteminiz, kazanç boyutu üzerinde etkili olabilir. Gelirler, bütçe planlaması, harcamalar, yatırımlar boyutunda uzun vadeli sorumluluklar alma vakti.

Yükselen Oğlak

Ortaklıklar, işin parasal boyutu adına alınan kararlar, ödemeler, yatırım planlarına dair girişimler öne çıkıyor. Kazançların yön değiştireceği yenilenmeler pek çok sürpriz getirebilir. Özellikle gelirlerin artabileceği gelişmeler zam, alım/satım konuları, ortak işlerden gelecek kazanımlar şeklinde yaşanabilir. Aile, geçmişten gelen bir ev konusuna yönelik ani gelişmeler yatırım planları gündeme gelebilir kimileri adına. Bütçenizin nefes alacağı ataklar, iş bağlantıları da söz konusu. Özellikle kişisel yeteneklerin sağlam kılınması, uzun vadeli hedefler seçmek adına oldukça kararlı durmak, kendinize güvenerek hareket etmek adına önemli bir dönem. Bu anlamda sadece kişisel gücünüze, kendinize yaslanarak ilerleme kaydetmeniz gereken bir dönemin içindesiniz. İlişkiler, dış dünyaya verdiğiniz imaj ve sağlık anlamında kendinize yatırım yaptığınız süreç olacaktır.

Yükselen Kova

Öncelikle yeni bir ben’likle ortaya çıkma dönemi. Kişisel idealler, kendinizden beklentiler yön değiştirmekte. Sağlık, diyet, günlük yaşam şartları, işe dair sorumluluklar/projeler adına radikal kararlar alıyor olabilirsiniz. Hayat tecrübeleriniz, deneyimleriniz geçmişten özgürleşmek konusunda farklı hedeflere yönelmekten yana adımlara götürecek gibi.. Pek çok yeni fikirleri uygulamak, yenilik yapmak, ifade etmek önemli. Fiziksel görünümünüz adına yeni tercihler imajınızla ilgili değişikliklere götürebilir sizleri. Özgürleşmek, kendi kişisel seçimlerinizin peşinden gitmek isterken ilişkilerinizde önemli kararlar gündeme taşınabilir. Ortaklıkların, ilişkilerin önemini yadsımayın. Yeteneklerin, yaratıcılığın zihinsel boyutu eğitsel, konular, başkalarını etkilemek adına öne çıkacaktır. Ortak projeler, işe dair planlar adına sorumluluk getiren şartların ağırlığı sürerken kişisel anlamda geleceğe dönük istekleri yapılandırma gayreti içindesiniz.

Yükselen Balık

Kadersel anlamda önemli. Akışta kalmak, kabullenmek adına bu etkiyi kullanmak, evrene, ruhsal olana güvenmek sizin için imkansız değil. Şu günlerde duygusal açıdan gergin, endişeli, yalnızlık taşısa da geçmişten özgürleşmek adına olumlu bir tutulma. Çeşitli desteklere açık olmalısınız. Özellikle sağlık ya da sizi zorlayan alışkanlıklarınızı bırakmak için adım atmak, bağımlılıklardan arınmak için hamleler yapılabilir. İçinde bulunduğunuz gruplar, sosyal paylaşımlar adına çeşitli konularda önemli kararlar, idealler var zihninizde. Özellikle arka planda göremediğiniz pek çok konu ile nasıl baş edileceği düşünülürken karar vermek için şu günler henüz erken. Arkanızdan dönebilecek riskli durumlara karşı dikkatli olmakta fayda var. Maddi konularda yeni fırsatlar, kariyer hedeflerinde farklı seçimleri, avantajları kalıcı kılmak önemli. Sosyal farkındalığı, idealleri ortaya koyabileceğiniz çevreler, yeni bir kollektif amaç belirlemek, geleceğe dair somut/kalıcı planların zamanı.

Yeni fikirler, idealler, umutlarda buluşmak dileği ile sevgiler♥♥

Güner Yönel

@Libra Astroloji

@Libra Atölye

www.guneryonel.com

İletişim: gyonellibra@gmail.com