Kova Burcunda Dolunay

  • 28 Temmuz 2015
Kova Burcunda Dolunay

*Kova Dolunay’ı ile 16 Temmuz tarihinde (Yengeç/Yeni Ayı) ile atılan adımların sonucuna doğru yol alıyoruz. Özellikle duygusal hassasiyetler gün yüzüne çıkarken ilişkilerde gerginlik/ çatışma içinde olabiliriz. Bu durumun bilincinde olduğumuzda bizleri özgürleştiren faaliyetlere daha rahat yer açabilir içinden geçtiğimiz sürece mantık düzeyinde yaklaşmayı başarabiliriz. Ancak Aslan burcunda yoğunlaşan enerjiler kendimizi merkeze almak adına oldukça hevesli olmaya itiyor. Bu nedenle bizim dışımızdaki kişilerin hayatındaki temalara da objektif bakabilmek önem kazanıyor. Hayatı daha farklı gözlerle irdelemek isterken, içinde yer aldığımız gruplar, arkadaşlıklar ortak payda üretebileceğimiz etkinlikler ya da takım çalışmalarında yeni düzenlemeler/vites değişiklikleri gündeme gelirken bir yandan da gölge yanları ile inatçılık ve isyankar yanlar dikkat çekebilir.

*Aynı zamanda toplumsal konulara, olayların entelektüel boyutuna, ideallere ve farklı düşünebilme becerisi kazanmaya yönelik adımlara işaret edecektir genel anlamda. Sosyal ilişkiler ve bağlar önem kazanırken, duygusal açıdan özgürlük duygumuz ön planda. Dolunay etkisinin farkındalık getiren yanlarını dikkate alarak belki de ne yöne gideceğimiz konusunda yaşanan içsel çatışmaların içinden çıkma şansı elde edeceğiz. Yaratıcı koşullar ve düşüncelerimizi ifade edebileceğimiz konuların neler olabileceği üzerinde düşünmeye başlamış olmalıyız son günlerde. 

‘’31 Temmuz tarihinde geri hareketini Aslan burcunda sürdürecek Venüs’’ dikkate alınması gereken diğer önemli nokta olacaktır.

KOÇ/YÜKSELEN KOÇ: 

Bu Dolunay ile toplumsal ilişkileriniz, arkadaşlıklarınız ve ortak hareket edilen konulara vurgu yapıyor. Bu alanda eldeki sonuçlarla yola devam etme ve gelecekle ilgili ideallerinize odaklanmak konusunda motivasyon artıyor. Bu durum aslında kendi isteklerinizi ve keyiflerinizi merkeze alma arzunuzu öne çıkarırken yaratıcılık yanında değişik uğraşlara yöneleceğinizi anlatıyor olabilir. Ancak sosyal çevre ile olan ilişkileriniz, arkadaşlıklarınız ve işle ilgili ortak projeleri içine alan konulara mantık ve işbirliği çerçevesinde bakmalı ortak eylemler adına işbirliklerini güçlendirmeyi ihmal etmemelisiniz. Aynı zamanda aşk ve çocuklarla ilişkilerde daha sakin olmak ve sorunları akışına bırakmak gerekecek Venüs geri hareketini dikkate alarak.

BOĞA/YÜKSELEN BOĞA: 

Dolunay eşliğinde ev hayatı ve iş arasında dengeli olmak her açıdan stres yaratan konulara sorumluluk duygusu ile yaklaşmak en doğrusu sanki. Ayrıca iş ve hayat planlarınızın akışında bazı aksaklıklar stres kaynağı yaratıyor. Eğer çalışıyorsanız iş ilişkileri ve yöneticilerle olan görüşmelere odaklanma ihtiyacınız olacak.  Kariyer planları,  anne ile ilgili konular öne çıkabilir. Evle ilgilenmek, yaşadığınız mekana dair değişiklikler yanında artan konfor ihtiyacınızın baskın geldiği dönemin streslerine rağmen kendi iç dünyanıza yönelmeli, değişim arzunuzu biraz dizginlemelisiniz. Venüs geri hareketi ile evde artan sorumluluklar, aile ile ilişkiler ve yerleşimle ilgili konulara yönelme zorunluluğu doğabilir.

İKİZLER/YÜKSELEN İKİZLER: 

Hayattan beklentileriniz büyürken dış dünyaya oldukça açıksınız. Bu Dolunay ile yurt dışı ilişkiler, eğitim ve işinizin iletişim ayağına yönelik kararlara yöneleceğinizi gösteriyor. Aynı zamanda medya/yayın bağlantılı çalışmalarınıza daha yakından bakmak yeni bir rota çizmek gerekecek. Bazılarınız uzun yolculuk planları yaparken, bir yandan da kardeşler ve yakın çevre ilişkilerinde biraz sağduyulu ve sakin olmalısınız. Aynı zamanda zihinsel açıdan sizi meşgul eden konular, eğitim projeleri, sözleşmeler, iş ve alım/satımla ilgili konuları olanların üzerinde durulması gereken bir süreçten geçiyorsunuz. Venüs geri hareketi nedeni ile yolculuk planlarınızı, birtakım girişimlerinizi engelleyen resmi konulara ve evraklara göz atmanız gerekebilir.

YENGEÇ/YÜKSELEN YENGEÇ:

Yaşanacak Dolunay finansal anlamda sizleri yeni sonuçlara götürüyor. Eşin ya da ortağın para durumu, ortaklarla olan paylaşımlarda önemli kararlar aşamasında olabilirsiniz. Bir takım zorlukları göz önünde bulundurmalı beklentilerde ölçülü olmalısınız. Miras, borç alacak konuları ve bankalarla ilgili meselelere akılcı çözümler üretirken aynı zamanda kişisel kazançlara odaklanma ihtiyacınız var. Bu alanda size güç ve güven verecek iş bağlantılarını gözden geçirmek, isterken bütçenizi zorlayan harcamalar yapmaktan kaçınmaya çalışın. Venüs geri hareketi nedeni ile lüks ve gereksiz giderlere yönelme riskiniz var.   

ASLAN YÜKSELEN ASLAN: 

Dolunay pek çok açıdan sizleri etkisi altına almış olmalı. Ortaklıklar ve ikili ilişkilere dikkat çekerken, bu alanda önemli farkındalıklar gün gibi aydınlanıyor. Hedeflerinize ve kendinize odaklandığınız son günlerde evlilik ve ilişkiler cephesinde sizi ilgilendiren temaların içindesiniz. Bu alanda hassas olduğunuz konulara göz atarken, özellikle içinde anlaşmaların ve ortak eylemlerin sonuçları üzerinden yeni bir bakış açısı kazanmaya ihtiyaç duyacaksınız. Eş ya da ortağın özgürlük arzusu sizi sınır koymaktan çok işbirliği geliştirmeye itmeli bu durumu avantaja çevirmeye çalışmalısınız. . Zira direk kendinizle ilgili konulara ve adımlara odaklanmışken dışsal şartların getirdiği değişikliklere uyum sağlamak gerekecek. Venüs geri hareketini unutmadan başkalarının beklentilerine açık olmalı, dengede kalmalısınız. 

BAŞAK/YÜKSELEN BAŞAK: 

Dolunay eşliğinde günlük hayatınıza yönelik streslerin üstesinden gelmeye yöneliyorsunuz. Gündelik rutinler ve iş ortamı ve ilişkilerinde sizi bağlayan pek çok konuyu ele almanız ve organize etmeniz gerekecek.  Aynı zamanda gurur meselesi yaptığınız konuların yarattığı streslerden uzaklaşma şansınız olacak. Önceden aldığınız iş projelerinin sonuçlarına göz atarken, ek işlerin yükünüzü artırması söz konusu.  Sizi bağlayan pek çok proje ve zorunlu yükümlülüklerin neler olduğuna dikkat etmeli, yaratıcı yanlarınıza güvenerek iç sesinize ve gücünüze güvenmelisiniz bu günlerde. Kendi dünyanıza yönelmeniz gereken bu dönem ayrıca önemli bir hazırlık evresinden geçtiğinizi unutmadan akışta kalmaya çalışmalısınız. 

TERAZİ/YÜKSELEN TERAZİ: 

Dolunay etkisi sizlere aşk hayatınıza yönelik hareketliğin içinde olduğunuzu ve ilişkilere göz atacağınızı anlatıyor. Yaratıcılığınız, hobileriniz, sanatsal çalışmalarınız ya da üzerinde çalıştığınız konuların sonuçları üzerinde durabilirsiniz. Bir yandan da yeni ürünler ortaya koyma çabanız farklı yöntemler ve fikirlerle hareket etme yolu açabilir bundan sonrası için. Sosyal hayat ve arkadaşlıkların canlandığı bu dönem yeni ortak eylemlere ve başkaları ile olan ilişkilere/önerilere yakın olma gereği de var. Özellikle iş hayatına odaklandığınız son sürecin getirdiği stresle birlikte ne tür seçimler yapacağınız üzerine kafa yorarken biraz gevşemek için hayatın keyiflerine yer açabilirsiniz. Her şekilde Venüs geri hareketini unutmadan, iş ve parasal beklentilerin bir süreliğine aksayacağını bilerek hareket etmelisiniz.

AKREP/YÜKSELEN AKREP: 

Dolunay etkisi ev hayatı, yerleşimle ilgili konular ve özel hayata dair planlarınızın sonuçlarına dikkat çekiyor. Özellikle bakım/onarım ya da tadilat ya da alım, satım konularında karar aşamasının ardından, dengeyi korumak gerekecek. Yenilik yaratmak isterken biraz özgürlüğünüz kısıtlanabilir. Çünkü kariyer planlarınız ve amaçlarda oldukça artan bir baskı söz konusu. Özellikle üstlerle ilişkiler ve işe dair planlara odaklanma süreci içindesiniz. Aynı zamanda iş arayışları yanında kendinizi göstereceğiniz iş olanakları ve tamamlanması gereken projelerin üstesinden gelmek gerekiyor. Ancak Venüs geri hareketi nedeni ile sabırlı olmak ve iç gözlem yapmak yararlı olacak. Aileye, anneye dair konular da birtakım sorumluluklara yol açabilecektir.

YAY/YÜKSELEN YAY: 

Dolunay etkisi yakın çevre ilişkileri ve iletişim trafiğinin artacağını gösteriyor. Özellikle seyahat planları ve eğitimle ilgili projelerin sonuçları üzerinde durabilirsiniz. Bu etki aynı zamanda iş, anlaşmalar, tanıtım, sunum ve medya bağlantılı konular hakkında yeni kararlarla hareket edeceğinizi anlatıyor. Şu andaki çevre ilişkileri, iş bağlantıları ve mali anlamdaki boyutu sizleri baskı altına alıyor olabilir. Değişik ve güçlü alternatiflerin uzun vadeye yayılmasını arzu ederken sağduyulu olmalısınız. Kendinizi geliştireceğiniz yurt dışı ilişkili faaliyetlere ve kişilere yakın durmakta fayda var. Ancak Venüs geri hareketi nedeni ile bu konularda önceden konuşulmuş konuların üzerinden geçmek ve biraz esnek olmak gerekiyor.

OĞLAK/YÜKSELEN OĞLAK: 

Sizler Dolunay etkisini para konuları, kazançlar, ödemeler dengesi ve harcamalar üzerinden hissediyor olmalısınız son günlerde. Bu konularda çok daha net karar almak ve gelirlerinizi artıracak arayışlara yönelmek adına çeşitli adımlar atabilir, bundan sonrası için gelir ve gider dengenizi nasıl kuracağınız konusunda çeşitli arayışlara gidebilirsiniz. Belki kendi işinizi kurmak veya içinde başkalarının olduğu finansal ortaklıkların yaratacağı streslerden sıyrılarak özgür hareket etmek önem kazanacak.  Bu alanda daha objektif hareket etmeli, aksayan alacak ve ödemelerle ilgili projelerinizde girişken hareket etmeniz gereken süreci akıllıca yönetmelisiniz. Size destek olacak kişiler ya da kurumlarla ilişkilere dikkat ederken ortak yatırım ve alım satım konularında Venüs geri hareketini unutmadan sabırlı olmalısınız.

KOVA/YÜKSELEN KOVA: 

Burcunuzda oluşan Dolunay sizlere idealleriniz, kişisel konularınız ve ilişkilere bakışınız üzerinden bir takım gerginlikler getirebilir. Son yaşanan Yeni ay dönemi atılan adımların ve aldığınız kararların hangi merkezde olduğu hakkında belirleyici sonuçlarla karşılaşmanız söz konusu. Yeni bir değerlendirme ihtiyacı doğabilir. Bu günlerde ikili ilişkiler, ortaklıklarınız, hukuki konular ve işbirliği içinde olmanız gereken konulara da odaklanmak yorucu ve bağlayıcı olurken, uzlaşmaya iten kişilerle bağlara objektif yaklaşmak gerekecek. Kendi özgürlüğünüz ve partnerin beklentileri arasında yaşanabilecek çatışma ilişkilerde sorun yaratabilir. Venüs geri hareketi ise sizi tutarlı kararlar almak konusunda yeni bir şans olabilir. Aynı zamanda sağlık ve dış görünüşünüzle ilgili konulara öncelik vermeye başlıyor olmalısınız son günlerde.

BALIK/YÜKSELEN BALIK:

Dolunay ile birlikte sizleri hassas kılan konular açığa çıkarken yüzleşmeler yaşamanız söz konusu. Bu yüzden hayatınızın akışını yavaşlatmalı içinde bulunduğunuz şartları kabul etmeye gayret etmelisiniz. Özellikle duygularınızı anlamakta ve ifade etmekle ilgili sıkıntılarla baş etmeye çalışmak yorucu olacaktır. Bu yüzden iş ve rutinlerinizi yeniden düzenlemek, eksiklerinizi tamamlamak konusunda yapıcı bir çabaya girişmek, eldeki projelerin sonuçlarının alınmasının ardından iş hayatında sizi uğraştıran ve emek isteyen konulara yer açmak gerekecek. Becerilerinizi, yaratıcı yeteneklerinizi kullanmak ve belki iş arayışlarında yaşanan olası aksaklıkları gözden geçirmek adına Venüs geri hareketini dikkate almalısınız.

Sevgilerimle,

Güner Yönel

28 Temmuz, Moda

guneryonel.com