Kova Burcunda Ay Tutulması

  • 14 Ağustos 2016
Kova Burcunda Ay Tutulması

Kova Dolunayı Parçalı Ay Tutulması 

18 Ağustos/Tutulma saati:11:26 (25 derece/51 Dk)

Doğum haritalarımızda Kova burcunun bulunduğu ev konularında özgürleşmek, yenilenmek, bizi bağlayan şartlardan kurtulmak ve bilinçlenmeler  yaşarken,  insiyatifi ele almamız gereken konularda ezber bozan kararlar aşaması. 2017 yılında Aslan/Kova ekseninde başlayacak tutulmaları düşünürsek bu tutulma önümüzdeki süreçte hayatımıza hakim olacak temalar hakkında ipuçları da veriyor aslında.

Önemli başka bir detay ise ‘’Yengeç ve Aslan’’ burcunun bulunduğu eve dair konuların da işin içinde olacağı unutulmamalı.

Etkisini yaklaşık üç ay süresince hissedeceğimiz bu tutulma ile özellikle derece olarak;

Olumlu anlamda:’Güneş’ ile olan etkileşimi; kendinize olan güveniniz, itibarınız ve yaratıcılığınız adına önemli açılımlar getirecektir.  Yeni başlangıçlar, yaratıcı projeleri içine alan gelişmelere merhaba denilebilir. Ayrıca otorite figürlerine dair olaylar, kadınlar için erkek figürleri (eş, partner) ile alakalı konular gündeme gelirken Aslan burcunun bulunduğu ev dikkate alınmalıdır.

Yine natal ”Ay” ile olan etkileşimi ise duygusal hayatımız, konforumuz ve aileyi ilgilendiren konuları etkileyecektir. Bu tutulma ile alışkanlıklar, geçmişe dair duygusal yüklerden kurtulma çabası yanında domestik konulara dair yenilenmelere yol açabilir. Bir yere yerleşmekle ilgili gelişmeleri hızlandırabilir. Erkekler adına ise eş ve anneye dair konuların da gündeme gelmesi olası. Yengeç burcunun bulunduğu evi bu nedenle önemsemeliyiz.

Sabit burçlar; Boğa; Aslan, Akrep ve Kova burçları yanında Asc (yükselen burcu olanlar) öncelikle etkisi altındalar.

Tutulma yöneticisi Satürn’ün Mars ile olan etkileşimi ise; hedeflerimiz ve gelecek yönünde beklentilerimiz hakkında aşırı bir konsantrasyon/disiplin  çerçevesinde hareket edilmesi gerektiğini anlatıyor. Nasıl organize olunacak, altında ezildiğimiz konulara/engellere ne tür çözümler üretilecek, hırslarımızı törpülemek, bir yandan da son derece ağır sorumluluk getiren koşullara adım adım sabır ve dayanıklılıkla yaklaşmak gerektiğini söylüyor.  

Koç/Yükselen Koç:

İçinde bulunduğunuz arkadaş ya da sosyal gruplardan özgürleşmek, yeni oluşumlara yakın durmak, toplumsal ya da gelecekle ilgili planlara yeni bir form vermek konusunda harekete geçirici olacak. Sosyal anlamda hareketlilik yaşayacağınız farklı ortamlar yeni bir aşk ilişkisi de getirebilir. İş hayatından beklenen finansal kazanımlar bir yandan yeni bir gruplaşma ya da dernek/kulüp üyeliği anlamında kendinizi göstereceğiniz önemli aktivitelere yol alacağınız imkanlar sunuyor.

 Boğa/Yükselen Boğa:

Yeni iş hedefleri, kariyer ve saygınlığınızı öne çıkaracak seçimler yapma süreci. Mesleki anlamda özgürleşmek ve farklı kararlar alabileceğiniz yeni önerilerle karşılaşabilirsiniz.  Bu etki aynı zamanda işle ilgili yapılan her türlü hazırlığın getireceği pozisyon değişikliği olarak girebilir iş arayanların hayatına yeter ki ezber bozmaya hazır olun. Sürpriz desteklere açık olunacağını da gösteriyor. Uzun zamandır iş arayışı olanlar adına da belki ekip çalışması içeren yeni olanaklarla buluşabilirler. Aile, özel hayat ve yakınlarla ilişkiler de şu dönemde geri plana itilmemeli.

İkizler/Yükselen İkizler

Yurt dışı bağlantılı her konuda farkındalık zamanı. İş, kariyer, yurt dışı projeler, konferans, hukuk, medya ya da akademik hayata dair planlarda yeni ataklar dönemi. Bu konularla ilgili uzun yolculukların hazırlıklarına girişmiş bile olabilirsiniz. Aynı zamanda ortaklıklar, yasal konuların getirdiği sorumluluklar, dışsal şartların getirdiği destekler yolda. Yurt dışı hedefleri içine alan anlaşma, iş ortaklıklarının her boyutu ve ortak eylemler önemli olacak sizler için. Geçmişte bırakılan bir eğitimin yeniden gündeme gelmesi de olası.

Yengeç/Yükselen Yengeç

Başkalarına bağlı olduğunuz ortak paylaşım, kazanç, yatırım, eşten, ortaktan beklenen finansal destekler, ödeme ve borçlarla ilgili konulara nokta koyma vakti.  Burslarla ilgili ödemeler, vergi giderleri ve kredilere yönelik bırakmak istediğiniz yükler, belki sağlıkla ilgili bir karar ve ortak işlerin getirdiği sorumlulukların bitimi olarak düşünülebilir. Kendi kazançlarınıza dair yeni oluşumlara yönelik kararlar yanında eşin/ortağın hayatında yaşanan finansal yenilenmelerden yararlanma şansı elde edilebilir. İş ilişkileri, çalışma kapasiteniz, bütçeniz ve organize olunması gereken sorumlulukları düzenlemek adına fazla rehavet içinde olmayın.

Aslan/Yükselen Aslan

Bu tutulma ile hukuki konular, evlilik kararları, ortaklıkları ilgilendiren anlaşmalar, dışsal koşullardan kaynaklanan gelişmeler, sosyal bağlar ve ortak yapılan işlere dair konularda yeni gelişmeler öne çıkıyor. Bir takım huzursuzluklara rağmen destekleyici şartlar fırsata dönüşebilir. Burada önemli bir iş ortaklığı devrede olabilir. İş ve kariyerde son derece çarpıcı gelişmeler yanında özel hayata dair öneriler alınabilir, evlilik kararları verilebilir. Bu durum olabildiğince profesyonelce girişimlere götürebilir sizleri. Çıkmaza giren ilişkilerin sonlanması veya uzaklarla bağlantısı olan kişilerle yeni bir bağ kurma çabası yanında destek aramanız gereken konularda ön planda. Danışmanız gereken hukuki/anlaşma sağlanması zorunlu kontratlar yanında dostluklardan yardım eli uzanıyor.

Başak/Yükselen Başak

Önemli olan bu süreci yönetmek adına harekete geçiyorsunuz. Beden ve ruh sağlığınıza ilişkin kararlar, sağlık konusunda alacağınız hizmetle beraber alternatif arayışlara gidilebilecek günler.  Size servis veren kişilerden destek alırken belki de bir takım çalışmasının organizasyonunu üstlenmeniz gerekecek.  Günlük rutinleri, iş projelerini ilgilendiren konularda sonuç alma aşaması yaşanırken eleman değişikliği de yapılabilir. Yeni iş projelerinin yanında iş arayışı olanların beklenmedik gelişmelerle karşılaşması mümkün. Ofis ortamında yenilenme arayışı veya yer değişiklikleri yapılabilir. Bir takım elektronik cihazların değiştirilmesi adına harika zamanlar olabilir. Ay’ın son günlerine doğru çok daha net hareket edebileceksiniz.

Terazi/Yükselen Terazi

Dolunay oldukça heyecanlı kararlara götürüyor sizi. Öncelikle işte yaratıcı ve özgür hareket edilebilecek adımlar, şartları avantaja çevirecek sıra dışı seçimler yaratıcı yeteneklerden çok iş çıkarılacağının habercisi. İş ve hobilerin sunumu, medya/reklam bağlantısı yanında sanatsal açıdan renk katılacak projeler dönemi. Sizin olmazsa olmazınız aşk ilişkilerinde ise karar almak, yeni, özgür ve sıra dışı bir ilişkiye adım atılacak hoş gelişmeler getirebilir hayatınıza. Arkadaş ve dostlukların içinde olduğu hoş sürprizler de beklemeli kimileri. Bebek sahibi olmakla ilgili ani bir karar veya çocuklarınızla ilgili güzel beklentilerin haberleri de eklenebilir. Harcama alışkanlıklarınızı kısıtlayan şartları da dikkate alın lütfen..

Akrep/Yükselen Akrep

Bitişler ve başlangıçlar. Yaşanan yerle ilgili,  lokasyon değişikliği içeren konular, aile ve evde yenilenmeler adına harekete geçirici zamanlar. Eldeki kaynaklar, anne/babadan gelebilecek destekler bir takım uzun vadeli kazanç/yatırım planlarına odaklanma şansı verirken iş ve ev hayatını bir arada yürüteceğiniz bir ortam yaratma kararı alabilir kimilerimiz. Özellikle gayrimenkul alım/satımı üzerinden yaşanacak yenilenmeler, evde yapılacak sürpriz değişiklikler, daha minimal ve teknolojik tasarımlar, eşya yenilenmesi dışında yeni bir tadilat işine girişilebilir. Ya da çok yeni bir mekana yerleşme dönemi olabilir kimileri adına. Kariyer hayatına dair konular, beklentiler ve iş ilişkileri geri plana itilmemeli.

Yay/Yükselen Yay

Kardeşler, akrabalar, kısa ya da uzun ani yolculuklar adına aktif bir dönem. Aynı zamanda tanıtım, reklam, blog, internet/web çalışmalarınızda yenilikler yapmaya karar verebilirsiniz. Yasal süreçleri olanların bekledikleri sonlanmalar da gündeme gelebilir bu dönemde. Sosyal medyanın içinde olduğu türlü girişimler bir yandan da işinizle ilgili boyutu hakkında yeni girişimler fırsatlara/yeniliklere açık olun diyor. Hobiniz olan konuların profesyonelce sunumuna yönelik projelerin içinde olunurken yalnız Yay’lar için hoş, heyecanlı bir aşk ilişkisine yol açabilir.

Oğlak/Yükselen Oğlak

Ortaklıklar, işin parasal boyutu adına alınan kararlar, ödemeler ve yatırım planlarına dair girişimler öne çıkıyor. Kazançların yön değiştireceği yenilenmeler pek çok sürpriz getirebilir. Özellikle gelirlerin artabileceği gelişmeler zam, alım/satım konuları, ortak işlerden gelecek kazanımlar şeklinde yaşanabilir. Aile, geçmişten gelen bir ev konusuna yönelik ani gelişmeler yatırım planları da gündeme gelebilir kimileri adına. Bu tutulma ile bütçenizin de önemli olacağı görünüyor. Yatırım odaklı planların, krediler üzerinden sağlanacak desteklerin yol açacağı girişimler daha farklı adımlara götürebilir kimilerini.

Kova/Yükselen Kova

Öncelikle sağlık, diyet, günlük yaşam şartları ve işe dair sorumluluklar/projeler adına radikal kararlar dönemi. Fiziksel görünümünüz adına yeni tercihler imajınızla ilgili değişikliklere götürebilir. Özgürleşmek ve kendi kişisel seçimlerinizin peşinden gitmek isterken ilişkilerinizde bazı huzursuzluklara hazır olun. Ortaklıkların önemini yadsımayın. Yetenekler ve yaratıcılığın kullanabileceği iş kararları ve eğitim planlarına yönelim de söz konusu kimileri adına. Yeni çevrelerden ziyade var olan dinamiklerin getireceği konular, geleceğe dönük istekler, işe dair planlar çevre/kardeşleri içine alacak şekilde belirleyici etkiler taşıyor.   

Balık/Yükselen Balık

Duygusal açıdan biraz gergin ve endişeli zamanlar taşısa da yalnızlık ve içe dönme en güzel tedavi yöntemi olabilir. Çeşitli destekler alırken sağlık sorunlarından kurtulma aşaması aslında. İçinde bulunduğunuz gruplardan özgürleşmek isterken, işe dair projelerin sonlanmasının ardından yaratıcı yeteneklerinize dokunmak, kazanç getirici fark yaratacak kararlar almak için cesaret topluyorsunuz.  Arka planda göremediğiniz pek çok konu ile nasıl baş edeceğiniz bir yandan da günlük işler ve çalışma koşullarının size taşıdığı yükümlülükler ise unutulmamalı. Gizli kalmış konular öne çıkarken başkalarının sizden beklentilerine sınır çizmeyi başarmak gerekecek.

 

 

Sevgiyle huzurla

 

İletişim: gyonellibra@gmail.com

 

 

Bilginize: Genel yorumlardır.