Koç Burcunda Yeni Ay

  • 26 Mart 2017
Koç Burcunda Yeni Ay

 

TO THAROS NİKAİ ”Cesaret kazandırır”.

Yeni Ay Koç burcunda/Retro Venüs ile

28 Mart 2017, Salı Saat: 05:57 (7 derece, 37 dk)

Merhabalar,

Kendimize hedefler koyduğumuz, yeni bir yol açmak istediğimiz, bunu yaparken girişimci bir ruhla hareket edeceğimiz enerjiler söz konusu. Bu denli ateş elementi yoğunluğu gözü kara, girişken olmak yanında, kendimize güvenimizin bir hayli fazla olduğunu anlatıyor.  Var olma savaşı aynı zamanda şimdiye dek denenmeyeni hayata geçirmek konusunda ateşleyici olacak!

Yeni ayın Venüs’le bir arada olması içinde bulunduğumuz süreçte, ilişkilerin, ortaklıkların, yasal konuların, iş ilişkilerinin, diplomasiye ihtiyaç duyulan çeşitli bağların, parasal konuların önemine vurgu yapıyor. Öfke, hemen şimdi tavırlar, bencilce tutumların tadımızı kaçırmaması için ölçülü olmak gerekebilir. Aşırı derecede (ateş/öncü(element-nitelik) ağırlığı ise başlangıçların, kendimize koyduğumuz hedeflerin istikrarlı, istenilen biçimde ilerletilmesi adına uyarıcı yanlarını gösteriyor elbette. Kısaca duygusal/fiziksel ihtiyaçlarımız yanında, sonuç almakta bizi zorlayabilecek temalara ısrarcı yaklaşmaktan ziyade sabırlı olmaya da iten enerjiler göz ardı edilmemeli. Çok yeni adımların/başlangıçların yanı sıra geçmişten bugüne taşınan çoğu konunun üzerinden yaşanacak temalar, tamamlanma, ayak bağı olan yüklerden kurtulmaya yönelik hamlelerden bahsedebiliriz. Gerekiyorsa tek başına olmaktan korkmamalı, insiyatif almalıyız.

Gölge yönleri; Hırçın enerjiler/köprüleri yıkmak, ego, sabırsızlık, fevriliğin getireceği riskler konusunda tetikleyici olmamalı, tam tersi önümüzü görerek hareket etmeliyiz.

Geri harekette olan Venüs/Koç özellikle geçmişten gelen ilişkiler, evlilik, uzlaşma isteyen konular, iş ortaklıkları, hayatın keyifleri, huzuru, zorunluluk haline gelen finansal konular açısından bağlayıcı. (Özellikle aşkta)

Sabit niteliğin/burçların azlığına rağmen, Yeni ayın yöneticisi Mars’ın Boğa (dişil-toprak/sabit) burcundaki yerleşimi frene basmak, istikrar sağlamak konusunda yanımızda. Maddi/manevi anlamda sahip olunanlar, istediklerimiz, huzurumuz, güvenlik ihtiyacımız, kalıcı değerler yaratmak adına ’’kararlı ol” diyor. İstikrarı/tahammülü unutma şeklinde sesleniyor. İsteklerimizin ne derece sürdürülebilir olduğu önem kazanıyor. Ancak ”değişime ayak uydurmak” kaydı ile. Bunu yaparken biriken öfke, kızgınlık, haddini aşan bir hırs, doyumsuzluk duvarına toslamamak gerek.

Mars/Pluton akıcı etkileşimi güç verirken sabır, planlı adımlar, güvenilirlik, maddi dünyada üretken olmak anlamında motive edici etkiler taşıyor. Son derece etkili, somut ve akılcı manevralarla (manipulatif, yıkıcı düşüncelere sığınmadan) olayları yönetmeye aday olabilir,hayatımızda yeniden yapılandırılması gereken alanlarda değişimi adım adım gerçekleştirirken, elle tutulur, somut olana yönelim söz konusu.

 

Yükselen burçlarımıza göre olası tahminler;

Yükselen Koç;  

Kişisel konular, hedefler, beden/sağlık ve ilişkilere yönelik başlangıçlar adına eyleme geçme vakti. Ancak temkinli olmak şartı ile. Daha ziyade kendi isteklerinize odaklı olunacak bu süreçte sahip olduklarınız, kazanımlarınız, yatırımlarınız ve her türlü finansal konu hakkında mücadele içinde olacağınız söylenebilir.  Kariyer hayatını içine alan değişim/hedef odaklı konuları dönüştürmekten yana pozisyon alırken, özellikle bu alanda birtakım çekince yaratan konuları dikkatli yönetmelisiniz.

Yükselen Boğa;

Sizler kendinizi kıstırılmış, istediğiniz yönde hareket edemiyor olmanın sıkıntısı içindesiniz. Yalnızlıkla barışık bir inziva dönemi, sağlık ve psikolojik durumunuza yönelik konulara eğilme ihtiyacına götürebilir. Belirsizlik içeren konulara, arka planda sizi bağlayan zorunluluklara boyun eğerken, aslında önemli hazırlıkların içinden geçiyorsunuz. Alışkanlıkları, bağımlılıkları ve kaygıları aşabilecek gücü kendinizde bulurken sizin dışınızdaki kişilerin taşıdığı yüklerden bağımsız hareket edebilmenin çözümlerini bulacaksınız.

Yükselen İkizler;

Arkadaşlıklarınız, sosyal çevreniz, içinde bulunduğunuz gruplar, dernekler adına hevesli bir süreç. Değişik çevreler ve yeni arkadaşlıklara yol alınabilir. Farklı umutlar, tasarılar kişisel anlamda harekete geçebileceğiniz konular arasında. Ancak çok yeni bir proje ise aceleci olmamalısınız. Aynı amaçla, idealle bir araya geldiğiniz ortak eylemlere yeni bir yön vermek adına geri planda fazlaca iş yüklenmek,  hareket etmek, hazırlıklara odaklanmaya kararlısınız. Özel hayatı içine alan aşk ilişkilerinde bazı şeyleri zaman bırakmak gerekebilir.

Yükselen Yengeç;

Kariyerde, amaçlarda, mesleki konularda oldukça girişken ve cesur adımlar atılıyor. İşinizin, hedeflerinizin uzun vadeli olması adına başkaları ile paslaşmak, paylaşmak uzun vadeli beklentiler içinde olmak önemli. İş kurmak, değiştirmek konusunda aniden harekete geçmekten ziyade adımların düşünerek atılmasında fayda var. Daha önceden arayışa gidilen iş konularında geri dönüşler yaşanabilir. Kariyerden gelebilecek kazançlar, kişisel anlamda uzun vadeli parasal planlar öncelikleriniz olurken, aşk ve çocuklarla ilgili konuları düzenleme zorunluluğu doğabilir. Belki eş ya da ortaklık içeren konular ya da sosyal statünüzle ilgili çeşitli gelişmeler gündeminizde. 

Yükselen Aslan;

Yurt dışı temalar, uluslararası işler/bağlantılar, entelektüel konular, akademik planlar, medya, basın, iletişim yanında düşüncelerinizi, işe dair hedeflerinizi hevesle ortaya koyacağınız bu süreçte kariyer hayatınız önemli. Riskleri en aza indirmek saman alevi misali sonradan sönmeyecek planlar dahilinde kalırken fark yaratacak hedeflerden korkmamalısınız. Amaç odaklı projelerde yeni dönüşümler mümkün. Yasal konuların getirebileceği gelişmeleri ise sağduyulu yönetmek gerekecek. Başınızı alıp gitmek isteyebileceğiniz bu dönem biraz sabırlı olmalısınız. Eşin kardeşleri, çocukların sevgi ilişkileri adına da çeşitli gelişmeler yanında geçmişten bu yana sarıldığınız alışkanlıklara arkanızı dönme, hayata bakışınızı yenileme vakti.

Yükselen Başak;

Ortaklı paralar, hisseli miras paylaşımları, borçlar, ödemeler dengesi, bankalar ya da kredilerle ilgili konular önceliğiniz. Daha önce planlanan beklentiler, istekler üzerinden çeşitli arayışlara girerken, risk içeren, krizli durumları en aza indirgemekte fayda var. Eş, aile ya da ortağın para durumundan kaynaklanan yenilenmeler avantajlar getirebilir. Çeşitli finansal geri dönüşler de mümkün. Kredi, yapılandırma, vergi vb türünden yük haline gelen konulara, krizlere köklü çözümler bulma cesareti bulurken limitleri zorlamamalısınız.

Yükselen Terazi;

İlişkiler, ortaklıklar, evlilik, iş hayatına dair hedeflerin hayatınızdaki etkisi hızlanıyor. Yeni ilişkilere yol açacak gelişmeler yanında devam eden bağların üzerinden yeni oluşumlar öne çıkabilir. Yeni ortaklık ve ilişki önerilerine çekinceli bakarken zaman vermek gerekebilir. İşle, ortaklıkla, eşle ilintili parasal konular kriz ve başkalarına bağlı şartlara dikkat çekebilir. Hakların talebi, ortak giderler, ödemeler, eş ya da ortağın hayatında yaşanan finansal değişim anlamında gelişmelere eşlik etmekle beraber, pay kapma yarışı öne çıkarken geçmişle ilintili pek çok konunun çözümüne yönelik yanı devrede olabilir.

Yükselen Akrep;

Çalışma hayatı, rutinler/düzen sağlanması gereken işler, projeler, sağlık, iş hayatında becerilerinizi profesyonelce ortaya koymak istediğiniz konularda aktif zamanlar başlıyor. Çalışma yöntemlerinizi yenilemek,  projeleri gözden geçirmek, iş ilişkilerine yönelik boyutunu düşünerek hareket etmekte fayda var. Kişisel anlamda sağlık ve alışkanlıkları içine alan çeşitli kararlara yönelirken, kendinizi mutlu hissedeceğiniz keyifler unutulmamalı. Bir yandan da ilişkiler, rekabet içeren yanı, ortak hareket edilmesi gereken durumları sağduyulu, yapıcı ve uzun vadeli düşünmeye, yönetmeye ihtiyacınız olacak.

Yükselen Yay;

Aşk ve sevgi ilişkileri önceliğiniz. Yeni aşklar, yeni heyecanlar öne çıkabilir. Barış ve uyum arzusu öne çıkarken risk içeren spekülatif konularda dikkatli olmalısınız. Çok arzu ettiğiniz hobilere yönelirken  size keyif veren uğraşlar, profesyonel boyuta taşımak istediğiniz uğraşlar hakkında anlık kararlardan ziyade uzun soluklu olmasına özen gösterilmeli.  Bu konulardan sağlanacak yeni gelirler hedeflemek konusunda daha cesur ve dönüştürücü kararlar dönemi. Çocukların hayatında başlayan yenilenmelerle beraber ailenin kaynaklarından yararlanmaya yönelik ataklar da söz konusu. Risk hesabı yapmak kaydı ile.

Yükselen Oğlak;

Evinize yönelik önemli yenilikler, değişiklikler yapmak adına harekete geçirici bir dönem. Yerleşik düzeninizi etkileyen adımlar, özel hayat yanında kariyere dönük önemli kararlar/adımlar peşindesiniz. Özellikle eve dair yenilenmeler adına çeşitli yatırımlar, alım satım konuları önem kazanabilir kimileri adına. Çocuklar, yeteneklerinize yönelik girişimler, finansal boyutu, kendinizi mutlu edeceğiniz hayatın keyifleri, aşk ilişkileri adına güçlü arzular içindesiniz.

Yükselen Kova;

Yakın çevre, iletişim, eğitsel konular, iş projelerine dönük yeni fikirler dikkat çekiyor. Bu yönde enteresan düşünceler ortaya koyarken, entelektüel anlamda, zihinsel boyutta dikkat çekici adımlara yönelim dönemi. Çeşitli anlaşmaların önünü açacak etkiler yanında, kardeşlerin hayatında başlayan yenilenmeler söz konusu olabilir kimileri adına. Aynı zamanda aile ve evinize yönelik sorumluluklar, lokasyon değişiklikleri ya da kalıcı bir yerleşim planı öncelikler arasında yer alabilir. Ayrıca kariyer hedeflerinize yönelik uzun soluklu planlar evresinden geçiyorsunuz.

Yükselen Balık;

Finansal konular, kazançlar, eldeki nakit değerler, yatırım planları, sahip olunan destekler, iş hayatına dönük ataklar süreci.  Bu konularla ilgili çeşitli projeler üretmek, girişimci ruhla planlarınızı tazelemek mümkün. Yeni yatırım olanakları bulabileceğiniz bu dönemde işe dönük yeteneklerinizi geliştirmek adına harekete geçebileceğiniz şartlar var. Özellikle kazanç sisteminizi yenileyecek iradeyi ortaya koyma vakti. Kontratlar, belki kardeşlerin içinde olduğu işbirlikleri, finansal konulara vurgu yapan anlaşmalar öncelik kazanabilir. Yatırım odaklı işleriniz, projeleriniz, finansal destekleriniz adına geçmişi ilgilendiren konular öne çıkarken, çocuğunuzun iş hayatına dönük önemli gelişmeler süreci de olabilir.

 

Koç burcunun bulunduğu ev alanını dikkate alarak değerlendirebilirsiniz.

Sevgiler

 

İletişim:gyonellibra@gmail.com

Web:www.guneryonel.com

@GunerYonel

Bilgiler geneldir. Sizlerin isteği üzerine hazırlanmaktadır. Doğum anı haritanıza dayanmayan yorumlar olduğunu bilmelisiniz.