Koç burcunda Uranüs etkili Yeni Ay!

  • 10 Nisan 2018
Koç burcunda Uranüs etkili Yeni Ay!

Merhabalar!

16 Nisan Pazartesi Ankara, Saat:04:58/26 drc ile heyecanlı zamanlar.

Ateş/Öncü Koç burcunda doğacak Yeni ay ile kendimize hedefler koyduğumuz, yeni bir yol açmak istediğimiz, bunu yaparken tek başına, cesaretle girişeceğimiz başlangıçlara işaret ediyor. Heyecan, coşku barındıran bu enerji düşünmediğimiz yollar ararken çeşitli sürprizleri, beklenmedik durumları içinde barındırıyor olabilir. Nisan sonuna kadar geçerli olmak üzere.

Yeniaya Uranüs eşlik ediyor; Girişimci bir ruhla hareket edeceğimiz enerjilerle özgürleşmekten, bizi bağlayan pek çok şeyden sıyrılma arzusu taşımakta. Çok yeni adımların yanı sıra geçmişten bugüne taşınan çoğu konunun üzerinden yaşanacak temalar, tamamlanma, ayak bağı olan yüklerden kurtulmaya yönelik hamlelerden bahsedebiliriz. Erkek, otoriteye karşı durmak, baskıyı red etmek anlamında yeni bir ‘ben’’ yaratma arzusundan bahsedilebilir. Aklımızı sezgilerimizle birleştirebileceğimiz yaratıcılık boyutu söz konusu. Huzursuzluk, gerginlik sağlık anlamında dikkat etmemiz gereken önemli detay. İyi düşünmek, aceleden uzak, ani tepkilerden kaçınmak yolu ile hayatımızda evrilmesi gerekli değişimi gerçekleştirmekten bahsedebiliriz.

Ateş/öncü elementi yoğunluğu gözü kara, girişkenlik,  güvenimizin bir hayli fazla olduğunu anlatsa da Toprak/Öncü ağırlığı ve MARS yüceldiği Oğlak burcunda. Ekstra Satürn seyri ayrı bir bonus.! Temkinli, ayakları yere basan, tutarlılık içeren, uzun vadeli planları hayata adapte etmek konusunda gücünü hissettiriyor. Büyük ölçüde var olma savaşı verilirken şimdiye dek denenmeyeni hayata geçirmek anlamında disiplin, kurallar, amaçlar, sınırlarımızın farkında hareket etmek, doğru bir konsantrasyon içinde kalmak önemli olacak.

Yine Toprak/öncü(element-nitelik) başlangıçların, kendimize koyduğumuz hedeflerin istikrarlı, istenilen biçimde ilerletilmesi adına temel motivasyon azimli olmak. İlk etapta sonuç odaklı olmakta ısrar öne çıksa da sabırlı, istikrarı hedefleyen, amaçlar, kariyer, görev ve sorumluluklar anlamında önemli.  İsteklerimizin ne derece sürdürülebilir olduğuna bakmak gerekecek. Ateş elementi hareket/liderlik özelliklerimizi ortaya koyarken, toprak elementi somut sonuçlara odaklanmanın, enerjiyi belli bir noktaya konsantre etmenin kolaylığından bahsediyor. Ana hedef amaçlara doğru ilerlemek mesajı veriyor. Hava elementi yokluğu ise objektif olamamak, zihinsel düzeyde özellikle ilişkilerde yetersizlik, anlaşılmakta sıkıntı yaratabilir.

Ay süresince Mars/Pluton etkileşimine giderken sabrımız test edilecek. Son derece etkili, somut ve akılcı manevralarla (manipulatif, yıkıcı olmadan) olayları yönetme kararlılığı, gücü verirken, değişimi adım adım gerçekleştirebiliriz.  Yeni ay hemen ertesi beklenen Merkür Koç retro hareketinin bitmesi eklendiğinde Koç burcundaki yeni ay konuları hakkında uğraş vermek, olayların olgunlaşmasını beklemek faydalı Nisan sonuna dek.

Venüs Boğa yerleşimi bu süreçte, ilişkilerin, ortaklıkların, iş ilişkilerinin, güven aradığımız  çeşitli bağların, maddi, manevi değerlerin önemine vurgu yapıyor. İlişkiler, evlilik, uzlaşma isteyen konular, iş ortaklıkları, hayatın keyifleri, huzuru, zorunluluk haline gelen finansal konular, değerlerimiz açısından bağlayıcılık aranıyor. Uzun vadeli, kalıcı olana odaklanırken, güven tesis etmek istediğimiz maddi manevi paylaşımlar ağırlığını hissettirecek. Akıllıca yönetilecek işbirlikleri, özel hayat, aşk ve maddi konularda arzular, beklentiler güçlü Venüs/Pluton. Yine Venüs/Jüpiter kontağı bir yandan da aşırı rehavet, tembellik olasılığına, maddi konularda sınırları zorlamanın açmazına götürmemeli.

Yükselenin Balık olması (Neptün) bir miktar bırakmışlık, fedakarlıklar, ertelemeler, kontrol edilemeyen ya da bir dönemin kapanıyor olduğunun işaretçisi olabilir.  Ancak merhamet, yaratıcılık, duygusal derinlik anlamında destekleyici. Jüpiter kendimize olan inancımızı, güvenimizi başka bir aşamaya taşımak açısından güçlü destekler vermekte. Hayata bakış açımız, akademik konular, medya, yasal mevzular, dış ilişkilerde önemli bağlantılar ağının hayatımıza katabileceği değişimlere götürüyor. Özellikle hayat hedeflerimiz, amaçlarımız, kariyerimiz açısından güçlü kişilerle işbirliği yapılabilir. Farklı deneyimler, yeni şeyler öğrenmek, uzmanlaşmak, geliştirmek, ufukları açık tutmak anlamında yüzümüz geleceğe dönük. Neptün/Asc/Jüpiter etkileşimi ideallerimiz, kendi şansımızı yaratabilmek, hayatı olduğu gibi kucaklamak anlamında içsel bir güç, inanç vermekte, değişimi desteklemekte.

Minik tüyo bekleyenlerimize;

Koç: Sizin için önemli yenilikler zamanı. Uranüs enerjisi ile oldukça cesur hareket ederken, geçmişi ardınızda bırakma kararlılığı içindesiniz. Aradığınız yenilik, özgürlük, sınırlayan bağlardan kurtulma, yeni bir hayat mümkün inancı sizi insiyatif alarak gerçekleştirmeye götürüyor. Özellikle kariyer, amaçlar, sosyal statü, prestij aradığınız alanda önemli değişimler içinden geçiliyor. Özellikle toplumsal statünüz, hayat amaçlarınız açısından kadersel gelişmeler var. Aynı zamanda finansal anlamda oldukça güçlü, kararlı, şans getirici gelişmeler söz konusu. Daha istikrarlı, akıcı kararlar zamanı.

Boğa: Sürpriz farkındalıklar yaşama zamanı. Özellikle, bağımlılıklar, alışkanlıklar,  kısıtlayıcı koşullara, son dönemde sizi bağlayan şartlara veda kararı alınabilir. Günlük yaşam tarzınız, çalışma rutinleriniz hakkında yeni alternatifler yaratabilirsiniz. Sizden gizlenmiş birtakım konuların aydınlığa çıkması yanında artık geçmişten özgürleşme arzusu yükseliyor. Bilinçaltı hareketlilik artarken belki spritüel konulara zaman ayırmak, aile, iş hayatının taşıdığı sorumlulukları aşma çabası ön planda Nisan süresince.

İkizler: Gelecek planlarınız, ümitleriniz, idealleriniz yenileniyor. Çok farklı planları hayata geçirmek, içinde bulunduğunuz gruplardan başka bir aşamaya geçmek mümkün. Dostlarla, arkadaş çevrenizle bağlantılı sürpriz değişiklikler ya da çok farklı projeler üretme cesaretini gösterme zamanı olabilir. Bu anlamda aksayan projeler, havada kalan fikirler, ortak hareket edilmesi gereken durumları hızlandırma çabası var. Aynı zamanda müşterek paralar, borçlar, ödemeler dengesi, devletle ilintili boyutu bu dönem öncelikler arasında yer tutabilir.

Yengeç: Görevler, sorumluluklar, amaçlara odaklı zamanlar ivme kazanıyor. Aradığınız yeniliğe doğru ilerlediğinizi gösteren yeni ay aynı zamanda karar vermekte zorlandığınız iş, görev değişikliklerine hız verebilir. Ev hayatına, anneye dair yenilenmeler olası. Kariyerde eş, ortak, dışsal koşulların getirdiği güçlü destekler, işten gelen maddi kazanımlar söz konusu. Yeni ay çok sürpriz iş değişiklikleri, başka bir yön seçimi, aşama kaydedilecek dönem olarak yaşanabilir kimileri adına..

Aslan: Yurt dışı temaslar, uluslararası işler/bağlantılar, entelektüel, akademik planlar, medya, basın, iletişim yanında düşüncelerinizi, işe dair hedeflerinizi hevesle ortaya koymaktan yana harekete geçirici. Bu anlamda çeşitli sürprizlere açıksınız. Temel motivasyon ise kariyer hayatınız, uzmanlaşmak, profesyonellik kazanmak anlamında cesaret vermekte. Amaçlarınız arasında olan işe dair projelerde yeni dönüşümler, kazanç getirecek bağlantılar kurmak mümkün. Yasal konuların getirebileceği gelişmeleri ise sağduyulu yönetmek, başkalarının fikirlerine danışmak gerekebilir.

Başak: Ortaklı paralar, hisseli miras paylaşımları, borçlar, ödemeler dengesi, bankalar ya da kredilerle ilgili konular önceliğiniz. Risk, kriz içeren durumları en aza indirmek, onlardan özgürleşmek adına harekete geçmek mümkün. Eş, aile ya da ortağın para durumundan kaynaklanan yenilenmeler avantajlar getirebilir. Çeşitli finansal geri dönüşler, ikramiye, işte, ortaktan gelebilecek şanslar mümkün. Kredi, yapılandırma, vergi vb türünden yük haline gelen konular köklü çözümler bulma cesareti bulurken limitlere dikkat. Çocuklar, aşk ve sevgi ilişkilerinde oldukça temkinli, kararlı, sağduyulu kararların alınması mümkün.

Terazi: Ani evlilik, önerisi alınabileceği gibi ortaklı işler açısından ani gelişmeler beklenebilir. Partnerin hayatında sürpriz gelişmelerin olabileceği zamanlar olarak da yaşanabilir. Şayet ilişkide sorunlar varsa bağlardan tam anlamı ile kopma kararı gündeme gelebilir kimileri adına. Bu dönem çok yeni öneriler, anlaşmalar, beklenmedik ortaklıklar, devam eden bir davanın sonuçlanması adına ortaya çıkan durumların yaşanması olası. Özel hayat, yaşanan yerle ilgili önemli yapılanmaların içinden geçilmesi yanında iş ve ortaklı paylaşımlar adına kazançların gündeme gelme olasılığı var.

Akrep: Çalışma hayatı, rutinler/düzen sağlanması gereken şartlar yenileniyor. Proje bazlı konularda atağa geçmek, yeni oluşumları hızlandırmak mümkün. Sağlığınızla, beslenme alışkanlıklarınızla ilgili kararlara yönelebilirsiniz. Özellikle iş hayatında profesyonelce işler ortaya koymak anlamında  aktif zamanlar yaratılacak belli ki. Yeni eleman değişiklikleri olabilir. Çalışma yöntemlerinizi yenilemek yolu ile iş ilişkilerinde oldukça farklı durumlara yol almanız mümkün. Bu anlamda oldukça tutarlı düşünceler, anlaşmalar, uzun vadede hayata geçirmek istediğiniz ticaret, pazarlama, alım satım işleri gündemde yer alabilir. Zira ilişkiler, ortaklı konular, maddi boyutunun önemli olduğu işbirliklerini yönetme beceriniz yükselişte. Sağduyulu, yapıcı, uzun vadeli düşünmeniz gereken durumlar içindesiniz.

Yay: Oldukça hoş bir alanda doğuyor Yeni ay. Heyecanlı bir ilişki, sevgi bağlarınız size sürprizler yapabilir. Ani bir bebek haberi alınabilir. Sosyal yaşamınızda başlayan canlılık Nisan ayına yansıyor. Özellikle çocuğunuzla ilgili güzel gelişmeler, paylaşımlar, onların hayatına çok yeni bir ivme kazandıracak adımlar olası. Kendinizi mutlu hissedeceğiniz uğraşları başka bir aşamaya taşıma gayreti, medya, yaratıcılık içeren boyutunda dilediğiniz adımları atabilirsiniz. Kazançlar, harcamalar, toparlanması gereken parasal konularda temkinli olmak, oldukça bereketli kazançların sağlanacağı iş fırsatları yaratabilmek gündemde.

Oğlak: Evinize yönelik önemli yenilikler, aile içi ilişkilerde değişiklikler adına harekete geçirici bir dönem. Yerleşik düzeninizi etkileyen adımlar, emlakla ilgili bir gelişme, özel hayat, aile yanında kariyere dönük önemli kararlar alma aşamasına geçme zamanı olabilir. Özellikle yaşam alanınızda oldukça coşkulu, sürprizli durumlar yaşanırken başlangıçlar yuva, yerleşim konularını içine alabilir. Özelikle yatırım, bütçe odaklı planlar varsa yeterince düşünmek gerekecek. Aynı zamanda hayatın hoş yanları, kendi keyifleriniz, çocuklarınız, yaratıcı eylemleriniz adına son derece istikrarlı, güvenli, akıcı şanslar yaratma beceriniz güvenle hareket edeceğinizi gösteriyor.

Kova: Yakın çevre, iletişim, eğitsel konular, iş projelerine dönük yeni fikirler ortaya koyma zamanı. Bu yönde enteresan düşünceler, fırsatlar, seyahatler öne çıkabilir. Entelektüel anlamda, zihinsel boyutta dikkat çekici adımlar kariyer hayatınıza yönelik çalışmalara hız vereceğiniz, belki çeşitli anlaşmaların önünü açacak etkiler taşımakta. Kardeşlerin hayatında başlayan yenilenmeler söz konusu olabilir kimileri adına. Aynı zamanda iş, aileye yönelik sorumluluklar, lokasyon değişiklikleri, kalıcı bir yerleşim planı öncelikler arasında yer alabilir.

Balık: Finansal anlamda, değer sisteminizle ilgili önemli yenilenmeler başlıyor. Artık insiyatif alacağınız konular kazançlarınızı, işinizi ve yeteneklerinizi yenilemek adına motivasyon vermekte. Finansal konular, kazançlar, eldeki nakit değerler, yatırım planları, iş hayatına dönük ataklar yapmak adına girişimci ruh hali var. Bu konularla ilgili çeşitli projeler üretmek mümkün. Özellikle kazanç sisteminizi yenileyecek iradeyi ortaya koyma vakti. Kontratlar, belki kardeşlerin içinde olduğu parasal işbirlikleri, işten kaynaklı güçlü finansal  para akışları, anlaşmaları öncelik kazanabilir.

Sevgiyle kalın lütfen

 

Güner Yönel

@LibraAstroloji

www.guneryonel.com

İletişim:gyonelibra@gmail.com