Koç Burcunda Dolunay

  • 10 Ekim 2016
Koç Burcunda Dolunay

16 Ekim Pazar, 2016 tarihinde KOÇ burcunda 23 derecede yaşanacak (Uranüs) eşliğinde Dolunay.!

Özellikle Güneş, Ay Burcu/Güneş ve Yükseleni Koç ve diğer Öncü burçlar Yengeç, Terazi ve Oğlak olmak üzere (aks’lar) 23 derecede planeti olanlarımız etki altındalar.

Her şeyden önce Koç/Terazi aksı ilişkileri sembolize ederken genel anlamda ben/sen temasına damgasını vuracak etkiler taşımakta olduğunu söyleyebiliriz Dolunay’ın.

Koç burcundaki (Ay)  cesaretin, isyankar tutumların ve tek başına’lığın ön planda olacağını anlatıyor. Duygusal dünyamız, bu alandaki motivasyonlarımız yanında içinde kadın figürlerinin olduğu temalar öncelikle göze çarpacaktır. Kendi duygusal limitlerimizle beraber içsel çatışmalarımızla yüzleşmek başka bir senaryo. Özellikle aile hayatımız, domestik konular, duygusal alanda heyecan yaratan gelişmeler ani yön değişikliklerine yol açacak gibi duruyor. Duygusal anlamda bizi kısıtlayan her şeye, koşula ve kişiye arkamızı dönebiliriz. Beklentilerimizde aşırı talepkar ve benmerkezci davranma riski olmasına rağmen Dolunay’ın yöneticisi (”Ruler” Mars’ın Oğlak burcunda) olması gelişmelerin en önemli ayağını oluşturuyor. Yine de kontrollü bir cesaret söz konusu kişisel hayatlarda. Değişime ayak diremekten ziyade eşlik etmek, onunla yürümek önemli olacak.

Kendimize koyduğumuz hedefler, hayatımıza almak istediğimiz değişiklikler konusunda akıl ve mantık düzleminden ayrılmadan kontrollü ilerleme şansı var. Aynı zamanda iş bitirici ve sağduyulu stratejiler geliştirmek anlamında istikrar arayışı, planlı ve uzun soluklu gayretlere girişileceğini gösteriyor. Eksiklerimizi ve zayıf yanlarımızı toparlamak isterken yapılması gereken düzenlemelerin önemi artıyor. Ekonomi yapmak, hayatımıza disiplin getirmek, kalıcılık aradığımız konularda sınırlarımızı çizmek, organize olmak, adım adım ilerlemek ve sorumluluk almak konusunda zorunluluklarla baş etme çabasına girişmek gerekiyor.

Lütfen Yükselen ve Güneş Burcunuza göre takip ediniz.

KOÇ YÜKSELEN KOÇ (22 Mart-21 Nisan/ Ateş-Öncü) 1.ev

16 Ekim tarihinde burcunuzda Dolunay gerçekleşecek. Beden, sağlık temalarında değişikliklere giderken aile ya da yuvaya dair planların sonuçlarına yakınlaşıyorsunuz. Yeni başlangıçlar öne çıkıyor. Bu arada ilişki ve evlilik temalarının sizi yakından ilgilendirdiği gelişmelere odaklanmanız gerekecek. Yeni ortaklıklara yol açan konular içinde bulunmanız gerekecek ancak tek başına olayları yönlendirmekte ısrarcı olmayın bu günlerde. İnsiyatif almak istediğiniz bu süreçte özel hayata dair kararlar yolunda gitmeyen ortaklık ve ilişkileri içine alacak gibi duruyor. Bir yandan da hayatınızdaki kadın figürler anne de olmak üzere bir takım  duygusal/sağlık konularında stresler taşımakta. Kişisel konularda hızlı kararlar alırken bir yandan da başkalarına bağlı olduğunuz konulara odaklanma zorunluluğu  kariyer hayatı ve amaçlara dönük hedeflerde aktif olmaya itecektir. İş hayatında belki de daha fazla özerklik, liderlik, ve öncülük edeceğiniz olanaklara doğru bir adım daha atacak gibi duruyorsunuz. Tek başınalık tercihleriniz arasında öncelikli olabilir ancak ortaklık ve anlaşmalarda son derece olumlu paylaşımlar ve destekler söz konusu haftanın geneline bakıldığında. İşbirliklerinizi geliştirmek, dış dünyada sizi bekleyen fırsatlara, ortaklıklara yakın durmak anlamında destekleniyor olacaksınız.

BOĞA YÜKSELEN BOĞA (21 Nisan-20 Mayıs/Toprak-Sabit) 12.ev

16 Ekim Koç burcunda yaşanacak Dolunay ile özellikle geçmişten bu yana gizli kalmış konuların görünür olması bir takım duygusal krizlere sebep olurken, arkanızdan yapılan söylentilerin farkına varmak bir kazanç adınıza. Şimdiye dek size engel teşkil eden her şeye karşı durma ve geçmişte bırakma arzunuz ön planda. Ancak sağlık, geçmişle ilgili konulara daha fazla odaklanmak zorunda kalmak ruh halinizi zorlayabilir. Riskli eylemlerden kaçınmalı kendi içinizde yaşadığınız endişelerden sıyrılmaya çalışmalısınız. Korkularla yüzleşme cesareti ile hayata dair pek çok konuda yeni adımlar atma hazırlığına girişme şansınız var. Çalışma hayatına dair konularda ne derece üretken olabilir, işbirliği içinde kalarak günlük hayat ve işe dair projelere yön verilebilir soruları öne çıkacak. En olumlu yanı ile yalnızlığa sığınmak ondan güç almak adına kendinize güvenmelisiniz. Yolculuk, yeni fikirler, işe dair planlar, güven aradığınız kalıcı iş konularına yer açmak adına harekete geçme şansınız var. Aşırı yorgunluklara da dikkat edilmeli fazla iş yükünü dengelemelisiniz. Haftanın geneline bakıldığında son derece destekleyici şartlar size yeni rutinler getiriyor. Çalışma hayatı olanlar profesyonel anlamda  yeni iş projeleri içinde yer alabilir. Sağlıkla ilgili sorunlara destek arayışı, tedavi ve bağımlılıkları bırakmak yanında toparlanması gereken pek çok konudan sıyrılma çabası söz konusu.

İKİZLER (21 Mayıs-20 Haziran/Hava-Değişken) 11.ev

16  Ekim Koç burcunda yaşanacak Dolunay size sosyal çevre ve ortak çalışmalarda hareketli koşullar getiriyor. Ortak iş projelerinin ve işten beklenen finansal kazançların sonuçları öne çıkmakta. Yeni bir ortak çalışma/eylem arkadaşlar ya da iş hayatını kapsayacak biçimde gelişebilir. Geleceğe dönük umutların yön değiştirmesi yanında, işten beklenen kazançlar adına alternatif kararlar yolda. Sosyal çevreniz, dostluklarınızdan destek alabilirsiniz. Sosyal hayatta ya da içine girdiğiniz yeni dost çevresi size canlılık taşırken, işle ilgili toplantılar özellikle gruplar içindeki sorumluluklar kimilerinizi hareketli koşullara itecektir. Aynı zamanda özellikle çocuklarınız, aşk, yaratıcı ve entelektüel boyutu ortak hareket edebilmek adına sizi bağlıyor. Sürpriz gelişmeler aşk ve bebek konusunda dikkat çekebilir. Bu arada parasal konular, finansal krizler, ödemeler ve başkalarının içinde olduğu devlete dair ödemeler konusunda istikrarlı kararlar süreci. Sorumluluk getiren konuların çözümüne yönelik arayışlar önemli olacak. Haftanın geneline bakıldığında medya, tanıtıma dair planlarda son derece olumlu bir hava esiyor. Özellikle çocuklarınız, aşk, yaratıcı konuların yanında zihinsel anlamda ortak hareket edebilmek adına sizi yakından etkileyecek, kazanç getirecek yeni projelere girişebileceksiniz.

YENGEÇ (21 Haziran-20 Temmuz/ Su-Öncü) 10.ev

16 Ekim Koç burcunda yaşanacak Dolunay ile ev ve iş hayatında yaşanan gerginliklerin açığa çıkması söz konusu.  Her açıdan dengeleri korumak gerekecek. Özellikle kariyerin öncelikli olduğu bu süreçte yeni kararlara yol almak, mesleki alanda yeni önerileri değerlendirmek yanında işe dair hedeflerde  görünür olacak gelişmeler yaşanacak gibi. Aslında önemli başlangıçlar ve yenilenmeler söz konusu iken diyaloglara, ast üst ilişkilerine karşı da özenli olunmalı. Ani duygusal çıkışlar riskli olabilir. Çalışılan kurumun yapısında da sürpriz değişiklikler sizi etkileyebilir. Uzun soluklu kariyer planlarınız adına istikrarlı işbirlikleri geliştirme şansı söz konusu. Ev  ve yerleşim hayatına dair hızlıca gelişen konular da ise önemli gelişmeler içinde olduğunuzu gösteriyor.  Özel hayatı da dikkate almak gerekecek. Haftanın geneline bakıldığında yakın çevre ve ailevi konularla ilgili sorunlarda barış havası yakalamak, eve taşınması gereken çalışmaları düzenlemek için uygun şartlar var.

ASLAN (22 Temmuz-21 Ağustos/ Ateş-Sabit) 9.ev

16 Eylül tarihinde Koç burcunda yaşanacak Dolunay ile seyahat planları, iletişim ve eğitsel çalışmaların getirdiği sonuçlara dikkat çekiyor. Önceden başlattığınız konuların getirileri yanında yurt dışı ilişkiler ve iş hayatı öncesi projelerin nasıl ilerleyeceği hakkında kararlar almak belki de daha fazla özerklik taşıyan seçimlere yönelmek mümkün. Yasal bir süreci olanların yeni haberler ve bilgilerle karşılaşması sürpriz gelişmeler taşıyabilir. Yakın çevre ilişkileri, lokasyon değişiklikleri, eğitsel ve kardeşlerle ilgili konuları içine alan gelişmeler olabilir. Özellikle iş ve uzaklarla ilgili konuların sonuçları bir takım değişiklikler taşıyor olabilir sizlere. Akademik alanda sonuç odaklı bir süreç olması yanında diğer tanıtım, reklam ve iş projeleri yakından ilgilenmeniz gerekecek. İş planlarında etkin, kararlı ve uzun vadeli projelerin organize edilmesi gereken şartlara dikkat edilmesi gerekiyor. Parasal konuları içine alan girişimler, çalışma kapasiteniz ve yetenekleriniz üzerinden gelecek kazançlar da haftanın genelinde pozitif etkiler getiriyor. Finansal alanda hızlı ve etkin çalışmalar üretmek, eğitim, iletişim ve anlaşmalarda son derece olumlu işbirlikleri geliştirmek mümkün.

BAŞAK (22 Ağustos-21 Eylül/ Toprak-Değişken) 8.ev

16 Ekim Koç burcunda yaşanacak Dolunay önemli gelişmelerin işaretçisi. Ortaklaşa borç ve alacaklar üzerinden net kararlara yönelebilirsiniz. Vergi, prim ya da kredilerle ilgili yeni çözümler ortaya koymak, kriz yaratan finansal sorunları aşmak adına yenileyici şartlar var. Kendi kaynaklarınıza yönelmek, kazanç sağlayacağınız arayışları öne çıkarmak, ortak para mevzuları, borç ve alacak temaları, kriz yaratan eş ya da ortağa ait finansal konularda sorunlarla yüzleşirken, yeni kaynaklar elde edilebilir. Ancak bu alanda sorumluluk duygusu içinde kalmalısınız. Ödemeler dengeniz açısından çok daha dikkatli olmanız riskten ziyade uzun soluklu projeler ağına yönelmeniz söz konusu. Haftanın geneline bakıldığında kazançlarda çok pozitif gelişmeler, bütçeyi ilgilendiren çözümler, yeni iş projeleri, geçmişte konuşulan iş kaynaklı fırsatların tekrar gündeme gelmesi mümkün.

TERAZİ (22 Eylül-23 Ekim/ Hava-Öncü)  7.ev

16 Ekim tarihinde Koç burcunda yaşanacak Dolunay ile heyecanlı bir döneme giriyorsunuz. Kişisel planlarınıza yön vermek, karşınıza çıkan şansları değerlendirmek adına önemli kararlar gündemde. Özellikle ilişkiler ve ortaklıklar alanında çok yeni gelişmelerin öncesinde olduğunuz belli. Yeni işbirliklerine ilerlediğiniz bu süreç evlilik dahil olmak üzere harekete geçiren konular gündemi belirleyecek. Eş ya da ortağın hayatında önemli adımlar, yenilenme getiren koşullara tanıklık edilebilir. Yolunda gitmeyen ve gerginlik taşıyan ilişkilerde ise kritik günler. Bazı stresler, duygusal dalgalanmalar tetikleyici olabilir. Bir yandan da iş hayatı ve kariyere dair hızlı gelişmelerin öne çıkmasının yanı sıra ilişkiler, özel hayat, var ise hukuki konular sizi daha fazla uzlaşı ve uyum içinde kalmaya iterken birtakım sürpriz haberler gündeme gelebilir. Haftanın geneline bakıldığında hayatınıza dair kişisel başlangıçlar yapmak adına güçlü ve iyimser etkiler altındasınız. Yeni projeler, getirdiği görüşmeler ve iletişim ağınız adına akıllıca çözümlerin üretileceği yoğun günler içindesiniz.

AKREP (24 Ekim-22 Kasım/ Su- Sabit) 6.ev

16 Ekim Koç burcunda yaşanacak Dolunay ile iş hayatınız ve rutinleriniz oldukça hızlı bir tempo kazanacaktır. Çok fazla detay ve koşturmaca yanında geçmişle ilgili sağlık temalarına dikkat etmelisiniz. Ufak tefek aksiliklere ya da geçmişte yaşanan sağlık problemlerine dikkat lütfen.  Eldeki projelerin sonuçları üzerinden yeni kararlara yöneleceksiniz. Son dönemde başlayan işle ilgili beklentilerin, arayışların  sonuçları da dikkat çekebilecek. Çalışma şartlarında sizi bağlayan konular ve düzen sağlanması gereken şartlar uğraştırıcı olabilir. Özellikle iş ortamında ani yenilenmeler, beraber çalışılan kişilerle ilgili sürpriz sorunlar biraz elektrikli zamanlar yaratabilir. Zorunlu pozisyon değişiklikleri de kimileri adına olumsuzluk taşıyabilir. Haftanın geneline bakıldığında geri planda önemli hazırlıklar, kafanızdaki projelerin ön çalışmaları içindesiniz. Bir süre yalnızlığın tadını çıkarmak çok daha verimli olmanızı destekleyecektir. Henüz netlik kazanmamış planları kontrol etmekten kaçınmalı sabırlı olmalısınız. Sağlığınız ya da sizi zorlayan alışkanlıklarla ilgili olarak güzel destekler alınabilir.

YAY (22 Kasım-21 Aralık/ Ateş-Değişken) 5.ev   

16 Ekim Koç burcunda yaşanacak Dolunay ile bebek ve aşk hayatında yeni kararlara doğru ilerliyor olmalı kimileri. Aynı zamanda yaratıcı konularla ilgili planlarınıza göz atabilir yenilikler eşliğinde ilerleyebilirsiniz. Çocuklarınızı ilgilendiren konulara çözüm arayışları yanında, üzerinde çalıştığınız hobi ya da kendi sahneniz olarak gördüğünüz her tür eylem son derece yenilikler içerirken, fark yaratacak şekilde sunma şansınız var. Sosyal hayat ve dostlukların getirdiği tempo bir yandan da ortak hareket ederek çok şey yapabileceğiniz zamanları taşıyor sizlere. İşe dair önemli oganizasyonlar hızlı ve üretken olunacak ortak şartlara yürüdüğünüzü gösteriyor. Haftanın geneline bakıldığında özellikle ortak projeler ve ileriye dönük planlar açısından bir yandan da kazanç getirecek yeteneklerin ardından gelecek fırsatlar olduğunu gösteriyor. Önemli adımların hazırlığına girişiyorsunuz.

OĞLAK (22 Aralık-22 Ocak/Toprak-Öncü) 4.ev

16 Ekim Koç burcunda yaşanacak Dolunay ev hayatı ve yerleşik düzenle ilgili önemli ve hızlı geçişlere yol açıyor. Bir takım önemli başlangıçların getireceği yeni kararların hızlıca uygulanacağı bu dönem yenilenmeler, emlak alım satım işleri veya evde başlamak istediğiniz değişikliklere dikkat çekebilir. Kimileri adına (Taşınma) Aile ve geçmişini ilgilendiren üstü örtülü konuların aniden gündeme gelmesi bazı streslere yol açabilir. Aynı zamanda iş ve amaçlara dair önemli görüşmeler, bağlantılar ve beklentiler üzerinden harekete geçme kararlılığı içindesiniz. Özel hayata yönelik değişikliklere vurgu yapan gelişmeler olabilir. Haftanın geneline bakıldığında işe dair planlar, görüşmeler, arayışlar ve kariyere yönelik anlaşma fırsatlarının dikkat çekmesi mümkün. Çeşitli toplantıların ardından amaçlarınızı destekleyen güzel açılımlar etkileyici olacak.

KOVA (22 Ocak-19 Şubat/ Hava-Sabit) 3.ev

16 Ekim tarihinde Koç burcunda yaşanacak Dolunay yakın çevreye, işe dair yolculuk ve eğitim planlarına vurgu yapacaktır. İletişim ve eğitsel çalışmaların getirdiği sonuçlar üzerinden yeni adımlar atılabilir. Önceden başlattığınız konuların getirileri yanında yurt dışı ilişkiler ve iş ortaklıklarına dair projelerin nasıl ilerleyeceği hakkında karar almak yeni bir yol haritası izlemek söz konusu. İletişim ağlarına dair çalışmalar Web/Boığ/Medya’ya yönelik projelerde çok daha farklı yaratıcı düşünceler ortaya koyma şansınız var. Bir yandan da kardeşlerle ilgili gelişmeler, ya da işe dair bir takım duygusal stresler yaşanabilir. Hayatı biraz da akışına bırakmak bir süre riskli durumları göz ardı etmemek gerekiyor. Haftanın geneline bakıldığında yasal bir süreci olanların yeni haberler ve bilgilerle karşılaşması ya da girişim yapması söz konusu. Yurt dışı ilişkilerin, organizasyon ya da yolculukların getirdiği bürokratik işlemler yanında eğitim, sınavlar ve ticari anlamda yapılacak başlangıçlar adına olumlu bir sürece işaret ediyor.

BALIK (20 Şubat-21 Mart/ Su-Değişken) 2.ev

16 Ekim Koç burcunda yaşanacak Dolunay para konuları, kazançlar ve kişisel gelirler adına çok yeni atılımlar yaparken, iş anlaşmaları yanında yatırım ve alım satım konularınıza yönelik yeni adımlara yol açıyor. Çok yeni iş projelerinin, fırsatların kapısını aralamak ve portföyünüzü yenilemek adına sürpriz gelişmeler taşıyor olacak aynı zamanda. Kazançlarınızı yenileyecek şanslar çıkabilir karşınıza. Yatırım odaklı planlarında aniden öne çıkması ile biraz risk alma potansiyeliniz ya da parasal ölçekte huzursuzluk yaratan çekişmelere dikkat edin. Gereksiz giderlerin istikrar isteyen planlarınızı bozmasına izin vermemelisiniz. Uzun soluklu olmasını istediğin gelecek yönünde planlar daha akıllıca projelerin içinde yer alabileceğinizi gösteriyor. Haftanın geneline bakıldığında ortaklaşa kaynaklar, yeni finansal destekler, aşılması gereken krizler adına pozitif kararlar alma süreci ayrıca. Bütçe ve ödemeler dengesi yanında alım/satım, yatırım planlarınıza yönelik girişimler söz konusu. Ortak işlerden gelecek kazanımlar da pozitif yönde gelişiyor.

Huzurlu ve sağlıklı bir hafta diliyorum…

Sevgiler,

Güner Yönel

www.guneryonel.com

@GunerYonel

İletişim:gyonellibra@gmail.com

Bilgiler geneldir. Doğum anı haritanızla ilgili net bilgilere dayanmayan yorumlar olduğunu bilmelisiniz.

Danışmanlık talepleriniz yanında bilgi almak için; (Doğum bilgileri; Gün, ay, yıl, saat ve yer olmak üzere)  E:mail adresinden iletişime geçebilirsiniz.