Koç Burcunda Dolunay

  • 4 Ekim 2017
Koç Burcunda Dolunay

Merhabalar,

5 Ekim:21:40/Ankara- (12:42 drc) ile oluşan Koç Dolunayı harekete geç, kararların arkasında dur mesajı veriyor ancak!

Her şeyden önce Koç/Terazi aksı ilişkileri sembolize ederken genel anlamda ben/sen temasına damgasını vuracak, ilişkilerde her şeyi açığa çıkaracak etkiler taşımakta.

Koç burcundaki Ay eşliğinde cesaret ön planda. Duygusal dünyamız, bu alandaki motivasyonlarımız yanında içinde kadın figürlerinin olduğu temalar öncelikle göze çarpacaktır. Duygusal limitlerimizle beraber içsel çatışmalarımızla yüzleşmek başka bir boyutu elbette. Beklentilerimizde aşırı talepkar, benmerkezci davranma riski olmasına rağmen (iki yönetici) Mars/Venüs Başak burcu yerleşimi ile daha temkinli olma şansını kullanabilmeliyiz. Özellikle ilişkilerde beklentilerin akıl düzleminde ele alınacağı, ölçülü, sade bir çizgide duracağımızı gösterse de finansal boyutu da olmak üzere belki çeşitli açmazlar, endişeler, engellendiğimiz duygusu korkuları da tetikliyor gibi. İşe nereden başlayacağız, nasıl bir yol çizeceğiz soruları gündemde. Merkür Terazi yerleşimi ise her şeye rağmen orta yolu bulmak adına duygu/akıl çatışmasının getirdiği farkındalığa kulak vermemizi, acele kararlardan kaçınmamızı öğütlüyor. Bu anlamda körü körüne kararlar almak, objektif olmaktan uzaklaşmamak önemli.

Kendimize koyduğumuz hedefler, hayatımıza almak istediğimiz değişiklikler/roller konusunda ilerleme şansı var. Delice değil kontrollü bir cesaretle insiyatif almaktan imtina edilmemeli. Öfke kontrolüne dikkat edilmeli Aynı zamanda ince işler, detaylar, mükemmeli arayan yanlarımızla iş bitirici, titiz olmaya gayret edilecek. Eksiklerimizi, zayıf yanlarımızı toparlamak isterken yapılması gereken düzenlemelerin önemi artıyor (ev,aile, yuva, sorumluluklar)

Uzlaşı, ortak hareket edebilmek, pazarlık gerektiren her konuda olayları iki yönü ile görebilmek önemli. Üzerinde çalıştığımız konular, hedefler, harekete geçmek istediğimiz eylemlerde son derece etkin olunacak belli ki. Özellikle gelişimimize yönelik fırsatlar, yaratıcı girişimlerin getireceği şanslar söz konusu. Planlar/projeler işbirliği geliştirmek istediğimiz türlü konularda aksiyona geçmek mümkün. İkizler burcunun yükseliyor olması çok hareketli, bilgi, iletişim odaklı, entelektüel anlamda önceliklerin olduğuna işaret ediyor. Sosyal çevremiz, içinde bulunduğumuz arkadaşlık, dost ilişkileri, gruplar, iş hayatına ilişkin projeler, kazanç boyutu, kişisel hedefler, ümitler anlamında hızlı kararlar, yeni planlar, farklı olanı hayata geçirme arzusu destekleniyor. Uzun soluklu beklentiler önem kazanıyor. Aynı zamanda aşk, çocuklar, sosyal ilişkiler, yaratıcı çalışmalar, kendimizi ifade edebilmek, hayatın keyifli yanları iletişim, bilgi akışının hızlanacağı bir hafta olacağı söylenebilir genel olarak.

-Koç/Terazi burçları haritalarımızda hangi ev alanında?

-20 Eylül tarihinde Başak burcunda yaşanan Yeni ay süreci odaklandığımız konulara göz atmakta fayda var.

 

 

Sevgiyle kalın

 

Güner Yönel

 

#LibraAstroloji

Libra Astrolojik Danışmanlık&Eğitim

İletişim: gyonellibra@gmail.com

Web:www.guneryonel.com