Jüpiter Transiti Yay Burcunda

  • 6 Kasım 2018
Jüpiter Transiti Yay Burcunda

Merhabalar,

12 yıllık turunu tamamlayarak yeniden şans, bereket getiren JÜPİTER transiti ile buluştuk.

Jüpiter’i ifade eden detaylara göz atarsak;

Prensip: Açılma, yayılma, iyi niyet

Dürtü: kendinden büyük bir şeyle, büyük bir düzenle birleşme dürtüsü

İhtiyaç: Yaşama, kendine inanç ve güven, kendini geliştirme

Haritada: Kendime ve hayata karşı inanç, güven duygusunu nasıl, hangi alanda yaşayabilirim. Nasıl bir enerji deposuna sahibim, nerelerde şansım daha fazla?

Fonksiyonları:

Ruhsal, zihinsel ve bedensel olarak genişlemek, yayılmak

Geleceğe doğru açılmak, yeni insanlar, kültürler tanımak

Kendini geliştirmek, zafer, başarı duygusu

Adalet, kanun, yasama, onur, güven, gerçek

Felsefe, din, inanç

Koruyucu güç, şans, moral, mutluluk

Olumlu kullanımı:

İnanç, yüksek bir güce güvenmek, hayatı yaşamaya değer bulmak

İyi niyete açıklık, iyimserlik, neşe, yüce gönüllülük, cömertlik

İlerleme isteği, gelişim, heyecan, merak

Deniz aşırı yolculuklar, felsefe, derin çalışmalar

Satürn gibi kısıtlayan, mahrum bırakan yönü yoktur. Tam tersi çeşitli deneyimlerden geçme şansı sunarken bunun ardından gelecek  fırsatları anlatır. Öğreten, büyüten, geliştiren, koruyan bir güce sahiptir.

Gündüz haritalarında eril burçlarda ve ufuk çizgisi üstünde ise asalet kazanır.

Jüpiter’in doğası eril/sıcak/nemlidir.

Gece haritalarında Ateş burçlarında bulunduğunda asalet kazanır.

Bilgeliğe, güçlü ruhsal boyutuna işaret eder.

Riskleri:

Aşırı güven, iyimserlik, tembellik, enerjiyi dağıtmak

İşi başkalarına bırakmak, gerçekçi olmayan beklentiler

Boyunu aşmak, fazla söz vermek, aşırı genişlemek, fazla risk almak

Amaçsız, sebepsiz arayışlarda kendini kaybetmek, fanatizm

Gösteriş, büyüklük taslamak, olumsuzlukları inkar etmek, savurganlık

Kontrolsüz (patolojik) büyüme riski

Sağlıkta yönettikleri:

Kalçalar, uyluklar, pankreas, insülin, karaciğer, siyatik sinirleri

Bedende: Karaciğer, Akciğer

Kişiler olarak: Devlet adamları, dini otoriteler, hukukçular, akademisyenler, büyük servet sahipleri, diplomatlar, liberaller, seyyahlar, acenteler

Yer olarak: Mahkemeler, tapınaklar, geniş meydanlar

Jüpiter elementlerde:

Jüpiter Ateş elementinde: Coşkulu, güvenli, cesur, iyimser, vizyoner, heyecanlı bir yapı.

Jüpiter Toprak elementinde: Ayağını sağlam basmak, maddi dünyanın, gerçeklerin önemini kavramak.

Jüpiter Hava elementinde: Zihinsel temalarda, iletişimde, mantıkta ve ilişkilerde akıcılık.

Jüpiter Su elementinde: Duygular, duyarlılıklar, empati yeteneği, sezgiler, merhamet, gizemli konulara ilgi.

Kısaca özetlersek; Yay burcunda yaşanacak Jüpiter yolculuğu ile ateşli, canlı, güvenli bir kendini ifade ediş oluşturmak adına hoş bir dönem. Hayatı doyasıya yaşamak isterken bir yandan da kendimizi göstermek, geliştirmek konusunda değişik temalar, fırsatlardan söz edilebilir. Yaşam enerjimizin yüksek seyredeceği bu dönemde büyük ölçüde bir iyimserliğin, güvenin getireceği aşırıya gitme eğilimi riskli olabilir.

-Kişinin sosyal boyuttaki koşullarını yeniden tanımlayacağı bu dönem felsefi anlamda hayatı deneyimlemek, tecrübelerimize yenilerini katmanın yanı sıra maddi, manevi ölçekte şanslı getirileri olacaktır. Sosyal genişlemenin hızlı olacağı bir dönem bizleri bekliyor diyebiliriz. Genel olarak psikolojik içsel bir deneyim, başkalarından destek görebileceğimiz şanslar söz konusu.

-Kişisel anlamda eğitim planları, akademik bir hedef, lisan, kendimizi geliştirmek adına hayatımıza neler katabiliriz soruları önemli olacaktır.

-Yolculuklar hayatımızda sıkça yer alabilir. Çok şey öğrenebileceğimiz kişilerle bir araya gelme çabaları, işimizin yurt dışı bağlantısına odaklanmak, ticari/ihracat/ihracat boyutu önem kazanabilir.

-Uluslararası taşımacılık, sempozyum, üniversitelerle ilgili konularımız, konferans, sunum, medya bağlantısı üzerinden yapılacak girişimler yeni fırsatları beraberinde getirebilir.

-Sadece maddi bolluktan, kolayca gelmesi gereken şanslardan bahsedemeyiz burada. Esas anlamda amaç ‘’akla yönelik’’ bir yatırım anlamında çok değerli olacaktır.

-Bunu yaparken hayatın anlamını hatırlamak, varlığımızın bir anlamı olduğunu hissedebilmek, çözmek, bize yol açacak durumlara, kişilere, oluşumlara kapımızı açık tutmak gerekecek.

-İnsani, ahlaki, sosyal ve etik değerlerle her zamankinden daha fazla haşır neşir olmak, unuttuklarımızı hatırlamak, adalet vurgusunun temel ihtiyacımızın en başında geldiği inancını tazelemek değer katacaktır.

-Elbette toplumla ilişkilerimizi yeniden uyumlu bir noktaya taşımak için çeşitli öğretilere, felsefelere yaklaşımımızı yeniden dizayn etme arzusu yükselir umarım.

-Dolayısı ile doğrudan gelecek, bizi bulacak bir şansı beklemekten ziyade biz kendimiz için neler yapabiliriz, kendimize neler katabiliriz, geliştirebiliriz, bu yöndeki kazanımlarımızın ilerleyen döneme dair bir sonraki adımı neler olmalı sorularını da sormalıyız kendimize.

-Aslında yapılacak yolculukları bir başka deyişle; fikirsel, entelektüel, zihinsel genişleme, farklı kültürleri tanımak adına aklın yolculuğu olarak da düşünmeliyiz.

-Hayat felsefemizi yenilemek, bizden farklı düşünen kişilerin deneyimlerinden yararlanmak, bize yabancı, uzak konularda öğrenme hevesine kapılmak için harika zamanlar.

-Haritalarımızda transit geçtiği ev alanında pozitif, harekete geçirici enerjilerle dolacağız. Yeni açılımlar, kendiliğinden akan şanslar, fırsatlar öne çıkabilir.

-Progress (İkincil ilerletim) haritalarımızda zorlu bir ”Satürn” etkisi varsa beklendiği gibi eğlenceli olmayabilir bu dönem.

-Özellikle gökyüzünde ”kendi burcunda yer alan gezegenler” olarak bir değerlendirme yapmadan geçmemeliyiz.  Zira iki sosyal gezegen olan ‘’Satürn Oğlak&Jüpiter Yay’’ seyri çok değerli, ayrı bir öneme sahip olacaktır içinde bulunduğumuz bu süreçte.

*Doğum haritalarımızda; Yay burcunun bulunduğu evde kendimizi ortaya koymak, parlamak, dikkat çekmek isteriz. Kişisel tatmin aradığımız bir alandır orası.

*Jüpiter’le ise kendimize karşı inanç, güven duygusunu hangi alanda ve nasıl bir enerji ile garantiye alıyoruz sorusunun cevaplarını doğum haritalarımızda bulabiliriz.

*Bu yüzden en önemli nokta lütfen unutulmamalı,  doğduğunuz ana ait haritanızda Jüpiter güçlü olduğu burç ve evdeyse yaşanacak transitin hayatınıza getireceği etkiler de güçlü olacaktır.

-20 Ocak 2018 itibari ile başlayan Ocak sonuna kadar süren ‘’iki benefik Venüs/Jüpiter’’ buluşması&Mars üçgen etkileşimi dikkate değer güzel adımların öne çıkması mümkün. Çeşitli fırsatların, gerek iş gerekse özel ilişkiler ve finansal anlamda cesaretlendiren, güven veren, değerli projelerin, atakların yapılacağı pozitif zaman dilimi olarak dikkat çekecek.

-Hemen akabinde Şubat ayının ilk haftası Güneş/Merkür Jüpiter sekstil etkileşim aynı şekilde gerek iş gerekse eğitim, hukuk, ticari, yolculuk ve anlaşmalar üzerinden çeşitli fırsatlara, desteklere açık olunacağı zamanlar olarak örnekleyebiliriz.

Burçlara göre olası bir değerlendirme yapmamız gerekirse;

Yükselen Koç:

Sevgili Koç’lar bir yıl boyunca geniş imkanlar getirecek bu transit çıkış zamanı geldiğini söylüyor.  Kendinize, kariyerinize en fazla yatırım yaptığınız, zaman zaman zorlandığınız, yön bulmaya çalıştığınız dönem devam ediyor olsa da; ufuklarınızı, hayata bakış açınızı besleyen, yenileyen fırsatlarla buluşmanız mümkün. Yeni, sizden farklı düşünen kişilerle bir arada olmanızın sağlayacağı avantajlar özellikle eğitim, akademik, uluslararası, ticari hedefleri olanlar adına şahane destekler getirecek. Akla yönelik gelişimden söz edersek, bu dönem aynı zamanda kariyer hayatınızı yakından ilgilendirecektir. Özellikle iş hayatına hazırlık süreci öncesi yeniliklere yakın durma arzunuz sizlere bulunmaz fırsatlar getirebilir. Uzakları içine alan yeni arayışlar, kişisel gelişimize yönelik eğitici programlar, kurslar, üniversite eğitimine dair olumlu bir atmosfer esecek.  Belki bazılarınız için medya ve iletişim ağları ile ilgili konular daha sık gündeme gelebilir. Bu yönde bağlantılar kurulabilir. Ayrıca basın, yayın temaları, hukuksal konular üzerinden daha geniş, pozitif aşamaların başarı getireceği zamanlar. En önemlisi toplumla uyum içerisinde hareket edeceğiniz, hayat felsefenize yönelik yeniliklere adaptasyon göstereceğiniz bir dönem olacaktır. Farklı kültürlere olan ilginiz artarken çeşitli yolculuklardan, zihinsel açıdan sizi besleyen kişilerden, durumlarda etkilenebilirsiniz.  Başka bir ülke ya da kente yerleşme olasılığı kimilerinin öncelikleri arasında yer alabilir.

Yükselen Boğa:

Sizler için maddi açıdan tatmin, geniş olanaklar getiren güzel gelişmeler zamanı. İş hayatında yeni ortaklıklar, finansal açıdan destek göreceğiniz imkanlar üzerinden ilerleme şansı başlıyor. Bir yıl önce başlayan ortaklaşa işlerin parasal meyvelerini toplayabilirsiniz. Özellikle eşin ya da ortağın para durumunda yaşanacak olumlu gelişmelerin yansımaları olacaktır. Bir yandan da borç, alacak konularında, geçmişte sorun yaratan, bugüne taşınan krizleri aşmak için şanslar bulabilirsiniz. Ortak yatırım projelerinin en yoğun olabileceği bu süreçte kredi arayışlarını, bankalarla olan ilişkileri olumlu ilerletme şansınız artmakta. Özellikle sigorta, borç alacak temalarında destekleyici gelişmeler, miras işlemleri dikkat çekebilir. Kredibiliteniz yükselişte olacaktır. Ancak krizler genişlemek için vardır felsefesi size zarar verebilir. Özellikle büyük bir borcun altına girmek ya da başkalarının parasal sorumluluğunu almak konusunda çekinceli olmakta yarar var. Jüpiter riskleri sezebilme gücü verirken koruyucu yanları ile yanınızda. Ancak onun büyüteç etkisi yaratan potansiyelini unutmamalısınız. Değişimi beraberinde getirecek bu transit bir yandan da işte göstereceğiniz performansı destekler nitelikte olacaktır. Çıtanızı yükselteceğiniz bir yıl süresince güçlü kişilerden destekler almaya adaysınız. Ayrıca aileden gelebilecek kaynaklara, yatırımlara yönelme şansınız bir başka olasılık. Sağlığınızla alakalı güzel faydalar sağlamak, çözüm bulmak kolay olacaktır.

Yükselen İkizler:

Beklediğiniz fırsatlar karşınızda. Zira ufuk çizgisi üstünde bir Jüpiter var. Her açıdan geniş düşünerek size çok şey katacak kişilerle ilişkileri, bağları sıkı tutma zamanı. Çok yeni kişilerle ortaklıklara, farklı projelere girişeceğiniz bu dönemde maddi açıdan size fırsatlar sunacak öneriler dikkat çekici olacaktır. Jüpiter 7. evinizde öncelikle toplumsal açıdan kendinize önemli yerler edinebileceksiniz. Arkadaşlık, dostluk temeline dayanan ilişkilerden destek görmek yanında, toplumu, başkalarını etkileyebilme gücünüz artacak. İş ortaklıklarının yükselişe geçme,  pek çok açıdan sizi yukarı taşıma olasılığı var. Bu alanda yeni işbirlikleri, anlaşmalar kariyer cephesinde damgasını vurabilir. İçinde yabancıların, yurt dışı bağlantılı kişilerin olduğu farklı tecrübeler, eğitim, akademik beklentiler adına her açıdan zenginleştiren olanaklar sağlayacaktır. Yaşamdan zevk alan, iyimser, güçlü, iddialı olan kişilerden çok şey öğrenebilirsiniz. Önemli davalar,  anlaşmaların olumlu ilerleyeceği bir süreç beklenebilir. Jüpiter‘in bu yolculuğu sizi ikili ilişkiler, evlilik temaları yönünden destekliyor. Çok şanslı olacağınız, hayatınıza alacağınız kişiler, bakış açınızı büyüteceğiniz,  iyimser ve neşeli kişilerle tanışacağınız gelişmeler taşıyacaktır sizlere. Yine bu süreçte yabancı kişilerle keyifli ilişkiler, yakınlıklar kurulabilir. Yeni bir ilişkiye başlamak ya da var olan ilişkiyi resmi bir boyuta taşımak, ortaklıklarda yeni kararlar almak için dış dünyadan gelecek imkanlar olacak. Finansal açıdan destek alacağınız, önemli kararlarınızı hayata geçireceğiniz gelişmeler içinde olmanız olası. Yeni ortaklıklar, anlaşmalar, işbirlikleri geliştirmek mümkün. Yılın en parlak sürecinde eşin önemli, pozitif aşamalardan geçeceği söylenebilir.

Yükselen Yengeç:

Sizleri gerek iş hayatınız gerekse, çalışma şartlarında destekleyecek güzel bir dönem. Artık eğlencenin adı iş oluyor. Kendinizi istekli ve şevkli hissedeceğiniz bu dönemde iyimserlik rüzgarları günlük hayatınıza yansıyacaktır. İş konularında yeteneklerinizi sergileyeceğiniz fırsatlar birbiri ardına gelmeye başlayacaktır. İşinizin bir bölümü eğitsel temaları içinde barındırabilir, yabancı bir kurum öne çıkabilir ya da işverenin sağladığı bir eğitim teması hayatınıza girebilir. Aynı zamanda değişik iş kollarının içinde olduğu yenilikler yapabilirsiniz. Çok yeni iş projelerinin hayata geçebileceği söylenebilir. Düşündüğünüz yeni iş beklentileri, iş kurmak adına yararlı görüşmeler, girişimler yapılabilir. İşte ortam değişiklikleri, görev dağılımında yaşanacak olası yenilikler de unutulmamalı. Bir bakıma ustalık, uzmanlık kazanacağınız dönem denilebilir. Diyet, sağlık, hijyenle ilgili endişelerinize göz atmak, beden ve ruh sağlığınıza ilişkin yeni bir denge kurmak adına destekleyici. Sağlığınız adına sadece kendi temel ihtiyaçlarınızın farkında olmaya gayret etmeli, çeşitli alışkanlıklarınızı disipline sokmak adına rehavetten uzak durmalısınız. Özellikle aşırı beslenme riskinin getireceği kilo sorunları, yan etkileri unutulmamalı. Çalışma arkadaşlarınızla ilişkilerin iyimserlik kazanması ile bu dönemde destek alabilir, eleman değişikliği, çalışma ortamında daha ferah şartlar yaratmak, ofis değişikliği şeklinde girişimler olası.

Yükselen Aslan:

Hayatınıza girmesini arzu ettiğiniz pek çok güzellik en keyifli alanda sizinle. Yeter ki riskli olan bu alanın bütün konularında ölçülü olmayı bilin. Sınırları zorlamayın lütfen. Çünkü risk, heyecan seven Aslan’lar hayatın hoş yanlarından pay almayı özlemişken uyarmakta yarar var. Özellikle spekülatif konularda macerada sınırları zorlamayın. Üzerinizde baskı kuran son dönemin streslerinden hayat yaşamaya değer derken, aşk ve keyifler vasıtası ile derin bir nefes aldıracak Jüpiter. Hayatın olumlu yanlarını keşfetmek, özgürlüğün tadını çıkarmak için bir yılın en tatlı planlarına start vereceksiniz. Sosyal, kültürel konulara fazlasıyla yer açabilir, eğlence hayatının tadını çıkarabilirsiniz. Yalnız olanlarınız heyecan getiren yeni ilişkilere cesaretle başlayabilir. Belki yabancılarla ilgili temasların hayatınıza getireceği sürpriz bir ilişkiye yol alabilir, çok hoş seyahatler yapabilirsiniz. Özellikle uzaklarla ilgili konular, senaryolar yabancılarla alakalı işler (medya,vb) yönelme şansı getirebilir. Hobi arayışı içinde olanlarınız içinse çok hoş seçimler,  şimdiye kadar denemediğiniz uğraşlar keyif verici olacaktır. Sizi geliştirecek, keyif verecek, çok şey öğretecek seçimler yapma şansınız var.  Ya da kendinizi sahnede hissedeceğiniz sanatın farklı dallarına göz atabilirsiniz. Özellikle yaratıcı, tiyatral, creatif konularla ilgilenenler adına önemli hamleler, parlayan enerjiler öne çıkacaktır. Yükselene, Mc noktasına yapacağı açılarla akıcı fırsatlar hızlanabilir, yaratıcılığınızı herkese gösterebilir, finansal kazanca çevirebilirsiniz. Ne yaparsanız yapın mutlaka bir şeyler ortaya koyun, tembelliğe, keyiflere, gereksiz para harcamalarına heba etmeyin bu dönemi. Bazılarınızın anne olabileceği ya da bebek hazırlıklarına başlayacağı bir yıl olabilir. Sizlerin hayatında yer alacak başka bir keyif ise çocuklarınızla ilişkilerde çok olumlu bir hava eseceği, onların hayata dair seçimlerinde, kararlarında olumlu girişimler yapılabilir. Bazılarınız ise baba ya da aileden finansal destekler alabilir. İlişkiler genişliyor, öğretiyor diyebiliriz.

Yükselen Başak:

Jüpiter’in getireceği bolluk/ bereket ev, aile hayatınız üzerinden yansıyacaktır. Büyük ihtimalle yer değişiklikleri düşünüyorsanız en keyifli, arzu ettiğiniz gelişmeler bu dönemde hayata geçebilir. Belki ev almak isteyenler bir yandan da aileden, babadan gelecek destekle hemen işe girişebilirler. Bu ev büyük bir ihtimalle geniş bir mekan olacaktır. Aynı zamanda uzun vadeli planlarda köklü değişiklikler, başkalarının finansal desteği ile atılacak adımlar öne çıkabilir. Yaşanan yerle ilgili güvenlik oluşturma temaları da söz konusu. Belki eldeki kaynakların, toprağa ait bir meselenin getirdiği yatırım projeleri (Emlak alım/ satım) hayata geçebilir. Bazılarınızın ise yaşanılan yerde düşünülen çeşitli planları olabilir. Mesela konforlu hale getirmek istediğiniz mekanı yeniden düzenleyebilir, bakım, onarım işlerinizi bu süreçte yapabilirsiniz. Kimileriniz ise iş hayatına ait çalışmalarını evine taşıyabilir, yardım alabilir, işte kalıcı temellere odaklanabilir. Jüpiter transiti ailenizle ilişkilerin çok keyifli geçeceği döneme de işaret ediyor. Özel hayatınızda, yakınlarla olan bağlarınızı sıcak tutacağınız olumlu paylaşımlar yaşanacaktır. Bu arada aile içinde, yuvada yabancılarla ilgili temaların gündeme yerleşmesi, çok konuşulur olması mümkün. Ailenin yaşadığı yeni oluşumlar pozitif yönde olacaktır. En değerli getirisi kendi iç dünyanızda huzurla buluşmak olacaktır.

Yükselen Terazi:

Tam da size yakışacak şekilde pek çok konuda coşkulu, meraklı olacağınız bir süreç. Hayatınıza yeni konular alırken düşünceler, fikirler üzerinden ilerleme zamanı. İletişim becerileriniz, meraklı yanlarınız eğitsel konular, üzerinde çalışmayı düşündüğünüz zihinsel aktivitelerde önemli araştırmalara gireceğiniz dönem geçirebilirsiniz. Çok daha fazla iş, kişisel yolculuk yapabileceğiniz bu zaman süresince ikna kabiliyetiniz, veri toplama yeteneğiniz sizi yeniliklerin içine çekecektir. Düşüncelerinizi başkaları ile paylaşacağınız ortamlar yaratabilirsiniz. Özellikle kariyerle ilgili yaşanabilecek gelişmeler sizlere anlaşmalar üzerinden sağlanacak çeşitli fırsatlar getirebilir (Eğitim, sosyal medya üzerinden bilgilerinizi yayabilmek, bilgi danışmanlığı, yayın evi ile anlaşmak, kitap yazmak,) Yakın çevre, kardeşler ve iletişim içinde olduğunuz kişilerle ilişkiler iyimserlik kazanırken özellikle kardeşlerin yaşadığı olumlu gelişmeler çok olası. Belki de bazılarınız için öğrenme arzusunun artacağı bu dönem dış dünyaya açılan önemli bir pencere olacaktır. İnternet, blog/satış/pazarlama/E-ticaret konularının getireceği geniş olanaklar da söz konusu değerlendirmek isteyenler için. Medya bağlantılı girişimlerin hızlanacağı bu zaman süresince kültürel/entelektüel bir hareketin, konunun, kişisel bir eylemin içinde yer alabilirsiniz. İşle ilgili sunumlar, ortaklaşa işler hakkında fikir alışverişleri, anlaşmalar ve piar çalışmaları yapılabilir. Reklam, basın yayın dünyası, ticari konular olmak üzere ilişkiler canlı, şans getirici olacaktır.

Yükselen Akrep:

Son bir yıldır kendinize yaptığınız yatırımların finansal kazanımlara dönüşme süreci. Sizler için parasal anlamda pek çok şansla buluşacağınız yıl olacak. Cepteki paranın önemi artarken, sahip olduklarınızı yeniden tanımlama zamanı. İlk etapta kendi değer sisteminizi kendinizin kuracağı bu dönem başarılı olmanız zor değil. Öncelikle her koşulda kendinizi zengin hissedeceğiniz, cömertliğin tadını çıkaracağınız, maddi, manevi bereket artışı yaşanacağı söylenebilir. Ancak kendinize güven sağlayacak adımlar atarken biraz olsun temkinli davranmakta yarar var. Değişik fırsatlarla karşılaşırken bunları akıllıca hayata geçirmek, bütçeyi düzenlemek, gelir/gider dengenizi rayına oturtmak, birikim yapmaya gayret etmek için güzel bir dönem. Öncelikle kişisel becerileriniz, yetenekleriniz üzerinden sağlanacak kazançlar yaratacak adımlar yolda.  Kazançların, kaynakların genişleyeceği bu dönemde yurt dışı bağlantılı ticari gelişmeler, işler üzerinden sağlanabilir. Baba ya da organize, ticari işlerin size kazandıracağı olanaklar sayesinde gelir gider dengenizi yeniden oluşturabilirsiniz. Bolluk, başarı ve yükseliş eşliğinde önemli ölçüde birikim yapabilirsiniz. Aynı zamanda baba/aile kaynaklı destekler dikkat çekebilir. Özellikle yatırımlar, alım satım konuları açısından güzel kararlar alınacak, ataklar yapılacak. Büyük ölçekli alım satım planlarınız öne çıkabilir. Sizi mutlu edecek kişisel keyifler, yolculuklar adına yapılacak harcamalara,  giderlere yol açacak bonkörlük dikkat çekecek.

Yükselen Yay:

Sizler güzel bir dönemde Jüpiter’le buluşuyorsunuz, Satürn burcunuzdan ayrılmışken. Uzunca süredir kabuğunuzdan çıkmak için verdiğiniz emekler üzerinden dikkatlice yol aldığınızda sonuçları güzel olacaktır.  Yine de abartıdan durmanızı öneririm. Çünkü bir yıl sizi mutlu edecek gelişmeleri içinize sindirerek hayata geçebileceğini, 2019 sonu emeklerin karşılığının geleceği zaman olacaktır. Genel olarak yeni ve çok aydınlık bir solukla öncelikle başkalarının ilgisini, dikkatini çekeceğiniz bu süreçte iyimserliğiniz gerek dış dünya gerekse özel ilişkilerde önemli kararlara götürebilir. Aslında kişisel anlamda gelişiminiz, yolculuklar, içinde her türlü yabancılarla ilgili temalardan, iş hayatınıza yansımalarından söz edilebilir. Bundan sonrası için pozitif bakış açısı geliştirmek, yapamadıklarınızı yapar hale gelmek,  pek çok kapının açılacağı süreç olabilir. Kendinize olan güveniniz yükselirken kendi yaşamınızı yeniden şekillendirmek adına önemli atılımlar zamanı. Bazılarınız için bu dönem anneliğe adım atmak ya da anneliği yaşamak olabilir. İlişkisi olanlar içinse keyifli, coşkulu beraberlikleri evliliğe taşıyabilirler. Yine bu dönem kişisel açıdan kendinizi geliştireceğiniz değişik konulara ilginiz artacaktır. Ortaklıkların, yatırımların, aileden gelecek imkanlar başka fırsatların önünü açabilir. Finansal konularda beklentilerin artacağı bu süreçte ortak projeleri yönetmek, değişik avantajlar, alacak, ödemelerle ilgili konularda risk almadığınız sürece sizi destekleyecektir. Son olarak sağlıkla alakalı çözüm aranan, uğraş verilen durumlara güzel çareler üretirken kilo artışı riskini unutmayın lütfen.

Yükselen Oğlak:

Sizler bu dönemi geçiş süreci olarak düşünmeli, hayatın ruhsal boyutu içinde yer almaya hazırlanmalısınız. Bu yaparken biraz geçmişte yolculuk etmek şimdiye dek yaşadığınız hezeyanların altında yatan nedenlere göz atmak adına bulunmaz bir fırsat.  Çünkü geçmişte yaptığınız iyiliklerin karşılığı mutlaka sizi bulacaktır. Yeter ki akışta kalın, sizi yoran, bağlayan alışkanlıklar, bağımlılıklardan uzaklaşmaya gayret edin. İlahi olana inanmak, hayatı akışına bırakmak esas tema. Başkalarına destek olacağınız, daha çok kendinizden vereceğiniz çalışmalar yeterince geliştirici olacaktır. Dayanışma, karşılıksız vermek yanında gizli kalan yaratıcılığınızı keşfetmek için çok keyifli bir süreç olabilir. Başkalarına ilham verebileceğiniz her türlü çalışmaya yer açabileceğiniz fırsatlar yaratılabilir. Arka planda olup biten konulara daha bilinçli baktığınızda ruhsal/derin konulara daha büyük bir yakınlık duyabilirsiniz. Özellikle kişisel amaçlarınıza destek olacak kişilerin desteği, dayanışması önemli olacaktır. Sağlığınızla ilgili sorunlarınızı varsa daha kolay aşabileceğiniz önlemler almayı ihmal etmeyin. Ayrıca eşin sağlığı yanında iş hayatına dair olumlu imkanların, desteklerin öne çıkması mümkün. Arkanızdan yürütülen, üretilen olası gizli kapaklı konulara rağmen size zarar verebilecek hamlelerden koruyan güçlü bir yanı olacaktır Jüpiter’in. Yalnızlık, sessizlik içinde gezinmek hayatın anlamını bulmak size bambaşka bir deneyim taşırken, bir yıl sonra hayata geçireceğiniz kararların, hamlelerin hazırlıklarını yaparken riskten uzak, etik değerlere yakın kalmak şartı ile güzel bir dönem.

Yükselen Kova:

Dost evinize hoş hediyelerle gelen Jüpiter’i misafir ediyorsunuz. ‘’İyi ruh’’ evi olarak bilinen bu evin yükselen burcunuza açı yapacak olması ayrı bir pozitif etki, destek getirecektir. Artık sosyal paylaşım/katılım gerektiren alanlarda yer almanın zamanı. Merak etmeyin hayat size güzel yanlarını Jüpiter’le sunarken bu düşünceye sıkıca sarılabilirsiniz. Öncelikle çalışanlar için iş hayatında kazanılan deneyimleri devam ettirme, başkalarına sunma, finansal getirilerine odaklanma dönemi. Aynı zamanda işten gelen maddi kazanımların bereketli olacağı söylenebilir. Ortak hareket edilerek yapılacak çalışmalar, topluma, sosyal dayanışmaya yönelik idealist yaklaşımların sizi çevrelemesi mümkün. Dünyanızı, sosyal çevrenizi genişletecek kişilerle değişik paylaşımlar yaşayabilir, güçlü destekleri yanınızda hissedebilirsiniz. Arkadaşlık beklentileriniz artarken aristokrat, saygın, sınıf bilinci olan kişilerle tanışma şansınız artacaktır. Belki bu kişilerle akademik ortamlarda karşılaşabilirsiniz. Ya da arkadaş, dost ilişkilerinin ortaklaşa ortaya çıkacağı bir çalışmaya start verebilir. Sosyal, dışa dönük olan sizler değişik toplantılar, partilerde sosyal hayatın farklı yanlarını yaşarken, aşk ilişkilerinden de payınızı alabilirsiniz. Arkadaş, sosyal çevrenizde yaşanacak tanışmalar bu dönemde öne çıkabilir. Bol bol sosyalleşmek, çevrenizi genişletme çabası içinde olmanız lehinize. Gelecekle ilgili yeni planlarınız olmalı. Ancak sınırları zorlamak yerine ölçülü olduğunuzda, dostlardan arkadaşlardan gelecek destekler sizi mutlu edici, geliştirici yönde olacaktır.

Yükselen Balık:

Çok yeni bir hayat yolu çizdiğiniz son dönemin ardından hayatınıza farklı bir soluk giriyor. Jüpiter’in şans, fırsat getiren yanları kariyer hayatınızda yeni adımlar atabilmeniz adına sizlerle. Uzun süredir beklediğiniz olumlu fırsatlarla buluşmak, kendinizi daha geniş bir dünyaya sunmak, mesleki açıdan yeni başarılara imza atabileceğiniz bu dönem dikkat çekici olacaktır. İş hayatınızı ilgilendiren yeni ilişkiler önünüzü açacak şekilde gelişirken, üstlerle ilişkilerin son derece destekleyici etkisini alabilirsiniz. Belki bu süreçte daha fazla iş yolculuğu yapabilir, yabancılarla bağlantılı konuların, kurumların içinde yer alabilirsiniz. Çoğunuz için beklenen terfileri maddi, manevi anlamda ödül olarak düşünebilirsiniz. Kurulacak iş bağlantıları, alacağınız unvanlar maddi açıdan da tatmin edici olanaklar sunacaktır sizlere. En önemlisi alınacak toplumsal rollerin kazandıracağı saygınlık dikkate değer olabilir. Yeter ki siz son dönemde edindiğiniz tecrübeleri, deneyimleri, iş hayatına aktarın, amaçlarınızı daha olumlu gerçekleştireceğinize inanın. Meslek ya da pozisyon değişikliği içinde olanlar ise uluslararası bir konunun içinde prestij getiren görevlere başlayabilirler. Kısacası kariyerde amaçlarınızın peşinden güvenle gideceğiniz bir yıl. Bunu yaparken yaratıcı yeteneklerin sergileneceği, başkalarının dikkatini daha fazla çekeceğiniz şanslar sizinle olacaktır. Kimileriniz ise iş hayatına akademik planlarını dahil edebilirler. Aile, yuva temalarının daha görünür olacağı bu dönemde başka yenilenmeler de söz konusu. Sosyal statüde yaşanacak değişiklikler yaşanabilir kadınlar adına (evlilik şeklinde).

 

Sevgilerimle ♥♥

Güner Yönel

8 Kasım 2018, İstanbul

Doğum haritalarınızla ilgili detaylı bilgiler almak isterseniz;gyonellibra@gmail.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.