Jüpiter Terazi Transiti

  • 9 Eylül 2016
Jüpiter Terazi Transiti

Lütfen yükselen burcunuz yanında Güneş burcunuzu dikkate alınız.. 

Koç Yükselen Koç: (İlişkiler, evlilik ve ortaklıkların getirdiği şanslar)  

7. eviniz de yerini alan Jüpiter ile son derece keyifli yaşanacak olan ilişkilerin altını çizecek öncelikle. Yakın arkadaşlıklar, dostluklar ve yeni tanışmaların uyumlu ve keyif veren yanları sizi çevrelerken süregelen ilişkilerin evliliğe taşınması mümkün. Öneriler alabilir, siz de evlilik olayına bir adım atabilirsiniz. Bunun yanında yurt dışı bağlantısı olan ya da bir anlamda size yabancı bir partner olasılığı var. Her açıdan hayatınıza giren kişilerden destek görmek, işbirlikleri kurmak yeni ortaklıklar yapmak adına güzel olanaklar bekliyor. Bir yandan da amaçlar ve iş hayatına ilişkin beklentilerin yükselişe geçeceği bu dönem özellikle ufuk çizgisi üzerinde seyreden Jüpiter’in ekstra şansları getireceği popülarite olacaktır elbette. Önerilerin, fırsatların dış dünyadan geleceği bu süreçte yurt dışı/uluslararası bir konunun getireceği işbirlikleri dikkate değer olacak gibi. İşinizin yurt dışı bağlantısı olan temalar, uluslararası bir konu ve kurumlar/kişiler de işin içinde olabilir. Yasal konuları olanların son derece destekleyici şartlarla buluşması süregelen uzlaşmazlıklar adına çok daha anlayış ve işbirliği içinde kalarak müzakere edilmesi  mümkün. Süregelen davaların destekleyici yanları/ sonuçları adına ise güzel bir dönem. Belki babanın geçmişinden gelen servetine dair gelişmeler yanında hukuki bir konuda olumlu danışmanlıklar alabilirsiniz. Bir yandan da eş ya da ortağın hayatında yaşanan güzel gelişmeler yanında risk alabilen yanlarından bahsedebiliriz.

Boğa Yükselen Boğa: (Sağlık, çalışma ortamı, rutinler ve iş becerileri)

Jüpiter transiti 6. evinizde yer alırken günlük hayatınızda iyimserlik, rehavet ve tatlı bir tatlı tembellik hüküm sürebilir genel anlamda. Bir yandan da rutin hayatı yeniden düzenlemek, sağlıkla ilgili konular, beslenme, diyet, alışkanlıkların getirdiği handikaplara göz atma zamanı. Ruh/bedensel ihtiyaçlarınızın farkında olmak önemli olmalı. Sağlıkta koruyucu etkiler altında olsanız bile özellikle beslenme alışkanlıklarınıza göz atarken, diyet kararlarınızda profesyonelce alınacak yardımları esirgemeyin kendinizi ihmal etmeyin. Küçük bir evcil canlı edinebilirsiniz. Çalışma hayatı olanlar adına ise son derece verimli bir dönem başlıyor. Süreci dinamik kılmak sizin elinizde. Çalışma ortamında düzen sağlamak, yeni bir ortam oluşturmak, ofis yenilenmeleri, bununla ilgili loksayon değişiklikleri daha geniş ve ferah iş şartlarına kavuşacağınızı gösteriyor belki de. Yeni iş arkadaşları edinirken eleman yenilenmeleri yanında çalışmaktan keyif alınacak bir dönem aslında. Yeni iş imkanları, beraber çalışılan kişilerden alınacak destekler, işin halkla ilişkiler boyutu,  belki turizm, halkla ilişkiler boyutu yanında eğitimim işveren tarafından sağlanacağı imkanlar da dahil edilebilir. Özellikle son bir yıldır kendinize yaptığınız yatırımların, yeteneklerin profesyonelce kullanılması, ustalığınızı, becerilerinizi ortaya koyma, elle tutulur hale getirme şansı unutulmamalı. Yeni iş fırsatları ve projeleri her an kapıda olabilir. Özellikle kendi işini yapanlar adına geniş imkanlar, müşteri ilişkilerini geliştirmek adına harika bir dönem.  Bu arada gardrop yenilenmeleri  adına sofistike seçimlere, yeni trendlerin cazibesine kapılma ihtimali artıyor.

İkizler Yükselen İkizler: (Aşk, yaratıcılık, hobiler)

Jüpiter transiti sizleri çok cici bir evden etkiliyor. İyi şans evi olan 5. ev temaları arasında tabi ki aşk ilk sırada olacak. İlişkilerinin getireceği romantizm eşliğinde son derece keyifli, aşka aşık paylaşımlar sizlerle. İlişkilerden çok şey öğreneceksiniz aslında. Olabildiğince dışa dönük ve sosyal yaşanacak bu süreci evde geçirmeniz zaten imkansız. Her türlü şımarıklığı yapabilir özellikle alkış almak istediğiniz konularda dikkat çeken adımlar atabilirsiniz. Başkalarından da pozitif yönde destek alınacak süreçler içinden geçilecek ayrıca. Belki de evlilik. En başta var olan hobilerinizi geliştirmek üzere çeşitli alternatifler yaratılabilir. Hatta kazanç elde edilecek bağlantılara girişebilirsiniz. Terazi dendiğinde aklımıza ”Sanat” geliyorsa (Dans, müzik, resim, grafik, moda/tasarım, güzel sanatları çeşitli dalları güzellikle ilgili çeşitli uğraşlara yer açılabilir. Bu konuyla ilgili rafine seçimlere, denemelere girişecek olanlarımız mutlaka vardır. Her ne yapılırsa yapılsın son derece şık, özenle ve dantel gibi işlenmiş ürünlerin tanıtımı, reklam/medya bağlantısı adına şahane bir süreç olacaktır. Entelektüel açıdan sizi geliştirecek, öne çıkaracak konulara da yer bulunacak belli.  Asc ve Mc noktasına yapacağı üçgen açılarla işte de şanslı etkiler/görünür olacak ses getirecek dönemler iş/kazançları da etkileyecektir. Çokça keyiflere, kendinize ve sevdiklerinize harcamalar da olacak belli ki. Kendinizi geliştireceğiniz ve göstereceğiniz değişik eğitim ya da yaratıcı iş projelerine hızlı bir giriş yaparken iş hayatına yansımaları olacaktır. Aynı zamanda çocuk sahibi olmak gibi bir yaratıcılık mutluluk kaynakları arasında önemli bir yer tutabilir anne adayları adına. Çocuk sahibi olanların ilişkilerini düzenlemek, onların hayatında yaşanan başarılara, hoş gelişmeler neşenizi büyütecektir. Yine onların entelektüel gelişimine/eğitimine yönelik katkı sağlayacak girişimler için akıllıca kararlar alınabilir. Bolca seyahat edebilirsiniz bu arada. Baba ya da aileden gelen finansal desteklerden/servetten yararlanmak bu dönemin başka bir olasılığı. Uzun zamandır almak istediğiniz toprağa ait bir yatırım ya da spekülatif bir girişim düşünüyorsanız tam sırası. Doğum haritanızda zararlı ya da güçsüz durumda bir Jüpiter varsa risk altına girmeyin şansınızın sınırlarını zorlamayın lütfen.

Yengeç Yükselen Yengeç: (Aile, yuva, yerleşim, baba)

Jüpiter’in 4 eviniz Terazi burcuna geçmesi ile oldukça keyifli bir dönem başlıyor aslında. Aile ve kendi iç dünyanızda de uyum ve huzur havası eserken, yaşanan yerle ilgili güzel değişiklikler, yuvanın yenilenmesi, daha geniş bir eve yerleşmek, evde düşünülen yeniliklerin yapılması, konfor yaratmak adına lüks ve zevkli seçimleriniz belli ki harcamalar da getirecektir. Kimileri eldeki kaynaklar, ya da aileden gelen destekle yatırım odaklı alım satım işlerine girişebilirler. Önemli bitiş ve başlangıçların yaşanacağı bu dönem pek çok açıdan desteklendiğinizi görebilirsiniz. Aile içi ilişkiler ve özel hayata dair bazı sorunlara çözüm bulmakta zorlanmayacak yapıcı adımlar atacaksınız. Aynı zamanda bolluk ve refah getiren imkanlar, ailenin genişlemesi belki bir bebek olayı kimilerini yuvaya bağlayan başka bir neden olabilir. Bazılarınız evlilik yapabileceği gibi, lokasyon değişikliği, yaşanan yere tekrardan dönüş söz konusu olabilir. Evde yabancılarla ilgili bir konu daha fazla gündeme taşınırken kimilerimiz çeşitli nedenler/seçimler sonucu kariyer planlarını yenilemek üzere evden çalışmak, iş üretmek durumunda kalabilir.  Bu transit etki bir yandan da babanın ya da geçmişten gelen gayrimenkul, taşınmaz mallar, toprağa dair konular hakkında bazı dinamikleri harekete geçiren meşguliyetler taşırken, yatırımların, alım satım konularının gündemde yerini alması söz konusu.

Aslan Yükselen Aslan: (Eğitim/İletişim/Reklam/Anlaşmalar)

Jüpiter’in 3. evinizde getireceği şansları geniş bir yelpazede düşünebiliriz. Zira kariyerde önemli bir çıkış dönemi ve sıkıntılar büyük ölçüde aşılıyor. Özellikle zihinsel açıdan son derece yaratıcı, estetik, kendi içinde alımlı çalışmalara yönelme şansınız başlıyor. İçinde eğitim/iletişim konularının olduğu her tür temaya açıksınız. Çok daha fazla kişisel gelişiminize destek veren entelektüel çalışmalar, satış ve pazarlama konuları, olumlu yönde gelişecek büyük ölçekli anlaşmalar ve iş bağlantıları dikkat çekici olacak. Web sayfanız, blog çalışmalarınızda yeni tasarımlar deneyebilirsiniz. Tanıtım, reklam ve sunumlar adına çok hoş denemeler, yenilikler yapabilir sesinizi, düşüncelerinizi geniş çevrelere duyurabilirsiniz. Güçlü ifade yeteneğiniz yanınızda olacaktır. Projeleriniz arasında yazmak, yayın evi ile işbirliği yapmak için hoş imkanlar var düşünenler adına. Yeni önerilerle de buluşulabilir, kontratlar yapılabilir. Yazılı/görsel basın, medya/digital iletişim kanallarını olabildiğince kullanın lütfen. Şansınız orada. Özellikle iş hayatına yönelik kendinize yatırım yapacağınız dönem olarak değerlendirmeli fırsatlarının büyüdüğünü görmelisiniz. İşinizin ticari boyutuna dair son derece akıllıca girişimler/anlaşmaların yapılabileceği söylenebilir. 5. Evinizdeki Satürn etkileşimi dönemlerinde harika gelişmeler beklenebilir. Yolculuklar da sıklaşıyor sanki. Bir yandan da içinde parasal konuların olduğu hukuki bir sürecin kazanımları kimileri adına söz konusu. Bir başka açıdan bakıldığında yakın çevre, kardeşler, kuzenler ve akrabalarla olan ilişkilerin yeniden ele alınması, varsa sorunların yapıcı biçimde onarılması ve bağların güçlenmesi konusunda şanslı etkiler var. Özellikle kardeşlerin hayatında yaşanan güzel etkiler, gelişmeler gözlemleyebilirsiniz. Yeni bir dil öğrenme arzusu, eğitim ve sınav süreçlerinin getireceği  son derece destekleyici şartlar olacaktır kimileri adına. Yazma yeteneği olanlar ise çeşitli kurslara katılabilir sosyal medya desteğinden yararlanarak çok güzel işler çıkarabilirler.

Başak Yükselen Başak: (Finansal konular/yatırımlar, iş ve kazançlar)

Son bir yıldır oldukça emek verdiniz, kendinizi geliştirdiniz ve çıkan fırsatları bir ölçüde olsa hayata geçirdiniz. Jüpiter 2. ev geçişi ile oldukça kazançlı çıkılacak iş girişimleri, müşteri ilişkileri, kendi işini kurmak isteyenler adına yeni kararlar ve ortaklıkları ilgilendiren finansal gelişmeler taşıyor sizlere. Maddi konuları çok daha ciddiye almanız gereken bu süreçte son bir yıldır verilen emeklerin meyvelerini toplama vakti. Değer sisteminizi oluşturmak, kendi emeklerinizle tekrar kuracağınız ve kaynak arayışına gideceğiniz süreci dikkatli yönettiğinizde kazançlı çıkacağınızı söyleyebiliriz. İş potansiyeli yaratmak için çeşitli fırsatlar planlayabilir, müşteri ilişkilerinizi güçlendirebilirsiniz. İçinde eğitim, akademik çalışmalar, ticari konular ve alım satım projeleri geliştireceğiniz girişimlere yönelirken ortaklıklar da işin içinde olacaktır. Büyük olasılıkla işinizin reklam, tasarım ve iletişimle ilgili boyutuna ağırlık verebilirsiniz. Ortaklık içeren konulardan yeni gelirler sağlama şansı bulabilirsiniz. Eylemler ve yeteneklerin somut çalışmalar ve emekle desteklendiği şartlara ve girişimci yanlarınıza güvenin. Yeni  gelir kapıları açabilir kimilerinize. Ortaklaşa para konuları, devletle ilintili, geçmişten gelen miras ya da hukuki yanı olan parasal konulara vurgu yapan alacak verecek meseleleri ele alınabilir. Çalışma hayatında farklı iş girişimleri yapmak bütçenizde yaşanan daralmayı aşacak önlemler sizleri daha çok dikkatli olmaya itmeli temkinli olmalısınız. Jüpiter’in verdiği iyimserliği ölçülü kullanmakta fayda var. Emek vererek ve üzerinde çalışarak uzmanlaştığınız her konu kazançlarınızı olumlu etkilerken tasarrufa yönelerek akıllıca yönetebilirsiniz bu süreci. Bazılarınız alım/satım konularına yönelirken kazançlı çıkacakları ailenin kaynaklarını ilgilendiren desteklere açıklar. Yeni iş olanakları yanında ödemeler ve borçlarla ilgili sorunları düzenlemeniz gereken süreç eşin finansal durumunda da pozitif gelişmeler beklenebilir ayrıca. 5. Evde ki Pluton ile yapacağı kare dönemi harcamalar, riskli giderleri dikkate almaya gayret edin lütfen.

Terazi Yükselen Terazi: (12 Yılda gelen Şanslar/Fırsatlar/Yeni bir yaşam, yeni bir ruh)

Hayatınızda yepyeni bir döngü başlıyor… 12 yılda gelen bu güzellik bir önceki geçişte neler getirdi eminim hatırlıyorsunuz. O dönemin bir takım sıkıntılarını unutturacak çok daha olumlu geçecek ve sizi ileriye taşıyacak, aşama kaydedeceğiniz fırsatlarla dolu. Terazi olarak hayatın armağanı olarak size sunulan sanatsal yetenekleri ya da işinizin bir parçası ise fırsata çevirme dönemi diyebiliriz. En hoş tarafı ilişkiler ve aşk anlamında hayatınıza girecek güzel olasılıkları getirecek olması. Evlilik yanında yeni bir ilişkiye başlamanın hazzı nereye taşınır olayları bilemeyiz. Ancak çok sosyal ve dışa dönük bir süreç içindesiniz. Son derece mutlu ve iyimser enerjilerle buluşmak, insanlarla olan bağlarınız yanında başkalarının dikkatini çekmek, etkilemek ve gereken uyumu göstermek konusunda size yakışan enerjilerle kucaklaşıyorsunuz adeta. Cazibeniz artıyor.! Kimileriniz ise anne olmanın getirdiği duygusal mutluluklar yaşaması mümkün. Yeni hedefler peşinde koşarken önemli başlangıçların özellikle iş ve kariyer hayatına yönelik boyutu olacaktır. Kendi şansınızı yaratabileceğiniz gibi dış dünyadan, iş bağlantılı ilişkilerden ve sosyal bağlardan gelecek güzel olanaklar, işbirlikleri söz konusu. Bu fırsatı kullanırken bir yandan da iş konusunda oldukça yaratıcı, estetik yeteneklerinizi kullanabileceğiniz, çalışma hayatına yönelik yenilikleri, kolayca hayata adapte edeceğiniz olanaklar var. Kişisel anlamda içinde yabancıların bulunduğu temalar/fikirler/arayışlar hayatınızı fazlasıyla dolduracaktır. Yeni yolculuklar, keşifler düşünsel anlamda sizi farklı noktalara taşıyacak öğretilerin de cazibesine kapılacaksınız sanki. Özellikle işinizin sosyal medya, basın iletişim bağlantısının getireceği imkanları iş projeleri içine alabilirsiniz. Sağlık ve bedene dair hassasiyetleri olanların şanslı etkiler altında olması/korunması yanında güzelliğinizi daha fazla önemsemek ve hoş değişiklikler yapmak açısından elverişli zamanlar. Üzerinde durmadığınız ya da ihmal ettiğiniz sağlık konularını kolaylıkla aşabilirsiniz. Ancak beslenme ve alışkanlıklar adına biraz rehavet ve kilo artışı riski unutulmamalı lütfen. Nazik bedeninizi yormayacak spor/minik aktivitelere yer açarken iştah/tatlı besinlere düşkünlüğünüz artacaktır. Fiziksel olabileceği gibi, kişisel bakım, giyim tarzı ve alışılan zevk ve seçimler dışına çıkabilir daha sofistike yenilenmeler tercih edebilirsiniz Zira keyfiniz her açıdan yerinde olacak. Bu transitin diğer önemli yanı yakın çevre, kardeşler, kuzenler ve akrabalarla olan ilişkilere keyif katacak olması. Bu arada zihinsel açıdan odaklanmanız gereken çalışmalar, eğitsel konular, üzerinde hazırlıklarını yaptığınız projelerin dikkat çekmesi adına harekete geçme vakti.  Sık yolculuklar, keyfi olabileceği gibi iş amaçlı yaşanabilir. Eğitsel konular, ortak işlerin hızlıca getireceği imkanlar güvenle ve temkinli biçimde öne çıkacağınızı anlatıyor. Kariyerde başkalarını içine alan pek çok faydalı işlerde (gönüllü/kollektif/sosyal organizasyonlar) öncülük etmeniz adına hayat planlarınızın merkezinde yer alacak, ses getirecek gibi duruyor.

Akrep Yükselen Akrep: (İçe dönme, ruhsal anlamda büyüme, hazırlık)

Jüpiter’in 12. eviniz Terazi burcunda başlayan transiti ile iç dünyanıza kısa bir dönüş yapıyorsunuz. Kendinizi biraz izole ederken ruhsal anlamda size huzur verecek ritüellere yönelme ihtiyacınız olduğunu göreceksiniz belki de. Mutluluk ve anlam arayışı kendi içinizde yolculuklara çıkarabilir sizleri. Bir süreliğine gerçek zenginliğin dış dünyada olmadığı duygusu pek çoğunuzu ruhsal açıdan besleyecektir kim bilir. Hoşgörü, kabullenmek, biraz da boyun eğmenin getireceği tecrübelerin kazanımları ile bir yıl sonra yenilenmiş olarak hayata yeni gözlerle bakma şansı getirecek.  Bırakın bazı şeyler akışta ve geçmişte kalsın. Sağlıkla ilgili alınması gereken önlemler, beden ve ruh sağlığınızı onarmanız yanı sıra sizi zorlayan alışkanlıklarınız varsa, özellikle tutsaklık duygusu ve ilişkiler hakkında taşıdığınız gizli korkulardan arınmak adına bu dönemin en güzel kazanımı olabilir. Bir yandan da hazırlıklarınızı geri planda organize etmeye başlıyorsunuz. Özellikle aktif çalışma hayatı olanlar işin mutfağında çok fazla iş teması içinde yer alabilir. Daha ziyade başkalarına destek ve yardımda bulunacağınız koşullar biraz fedakarlık isteyecektir. Kariyerde ön planda olma arzunuza rağmen bu süreçte sizleri zorlayan ve mecbur bırakan iş şartlarını kucaklamayı başaracaksınız. Başkalarının ihtiyaçlarına, beklentilerine duyarlılık içinde yaklaşırken ilginizi, desteğinizi esirgemeyin kimseden. Elinizi, gönlünüzü uzatın diğerlerine karşılık beklemeden. Gizli bir koruyucunuz olduğu duygusu güç verecek, geçmişte yaptığınız iyilikler size dönecektir. Aynı zamanda anne ya da ailenin yakın akrabaları ile bir araya gelme imkanı bulunabilir. Uzun zamandır görmediğiniz bu kişilerle ruhsal anlamda bağınız olduğu duygusu sarabilir sizleri. Ancak düş dünyasında gezerken her konuda abartılı beklentilerden uzak durmalı, bilinçaltının oyunlarına gelmemelisiniz (Belki de aşkta) Ruhsal öğretilerin entelektüel boyutuna dair araştırmalar, bilgiler peşinde olacağınız bu dönemde, yaratıcı konular adına ilhama açık son derece hoş işler çıkarma şansınız olacaktır.

Yay Yükselen Yay:  (Gelecekle ilgili ümitler ve sosyal çevre genişliyor)

Ateş burcu olarak bu yolculuktan en kazançlı çıkacak ve keyiflere keyif katacaksınız aslında. Öncelikle burcunuzun yöneticisi olması ekstra destekleyici imkanlar sunacaktır. Artık içinde bulunduğunuz sosyal çevre yenileniyor ve burada size yer açacak pek çok imkanla buluşuyorsunuz. Yeni arkadaşlıklar edinmeniz yanında var olan dostluk/arkadaşlık ilişkilerinde yaşanacak karşılıklı destekler söz konusu. Ortak idealler, eylem planları ve  içinde eğitim temalarının olduğu aktiviteler sıklaşırken Satürn 1. Ev etkisi bir yandan da gelişmeleri son derece ciddiye alırken ve getirdiği sorumlulukları yüklenmek hiç zor gelmeyecek. Ortak umutların etrafında buluşmak ve sizinle paylaşmaya hazır kişilerle çok iş çıkaracağınız koşullar yanında sosyalleşecek ve dış dünyada yer alacaksınız. Kişisel anlamda gelecekle ilgili planlar/projeler, iş odaklı çalışma planları, grup aktiviteleri belki dernek/vakıf çalışmalarının getireceği projeler finansal kazanımlara da dikkat çekecek. Sosyal açıdan geniş olanakların ve kişilerin destekleri yanında sizler de başkalarına destek olurken, arkadaşlarınızın hayatında yaşanan olumlu gelişmeler başka güzel bir olasılık. Aynı zamanda sosyal cemaatler ya da saygın kişilerle kurulacak ilişkiler ağı dikkat çekebilir. Özellikle işle ilintili konular, yeni gruplarla bağlarınız yanında, işin akademik ya da eğitsel boyutuna öncelik verilebilir. Bu arada her tür proje ve gelecekle ilgili tasarıda başkalarının tecrübelerinden yararlanabilirsiniz. Cemiyet hayatının getireceği olanaklar farklı ve donanımlı kişilerle temaslarınızı güçlendirmek için kararlı bir duruş sergileme şansınız gerek iş gerekse ortak eylemlerde destekler alınacağını gösteriyor.

Oğlak Yükselen Oğlak  (Kariyerde fırsatlar/genişleyen imkanlar)

Jüpiter’in 10. evinize geçmesi ile kazandığınız deneyimleri iş hayatına ve topluma sunacağınız güzel bir geçiş dönemi. Artık tepeye tırmanmanın zamanı geldi siz Oğlak’ lar adına.  Elbette aceleye gerek yok Satürn 12. evinizde iken. Ancak yapacak çok şeyiniz var ve kendinize güvenmenin getirdiği çeşitli olanakları hayata geçirme vakti. Toplumla ilişkileri genişletmek isterken uyumlu hareket etmek şimdilik yeterli. Bir yandan da yeni ortaklıkların kurulabileceği adımlar atabilmek için destek almakta pek zorlanmayacaksınız. Kariyerde çıkış getiren yeni iş ilişkilerinin ön planda olacağı şartlarla buluşmaya başlıyorsunuz. İş bağlantılarınız uzaklarla ilgili bir eğitim konusu ya da yolculuk gerektiren bir tema olabileceği gibi, prestij getiren yeni iş fırsatları adına çarpıcı olacak. Kariyerde beklenen fırsatlar, beklentilerin büyümesi ile şans getiren ilişkiler ağı kurulabilir. Ast üst ilişkilerinin ılımlı ilerleyeceği maddi açıdan da destek getirecek imkanlardan söz edilebilir. Özellikle yeni iş arayışları olanlar çok uluslu ya da içinde yabancıların olduğu kurumsal işlerle buluşabilirler. İşle ilgili girişimlerin ortaklı yanları ses getiren, tatmin edici boyutlarda olabilir. Belki içinde medya/basın ve iletişim temaları bulunan konularda çeşitli fırsatlar, bilgi ve tecrübelerinizi sunacağınız imkanlar yaratabilme becerisi getirecektir çoğunuza. Terfi bekleyenlerin başkalarının gözünde önemli pozisyona gelmeleri, tanınmaları mümkün.Sorumlulukların yoğunlaştığı son dönemde biraz da kontrol edemediğiniz şartlar Jüpiter sayesinde hedeflerinize daha iyimser yaklaşmak konusunda önemli destekler verecektir.  Aile ilişkileri, özel hayata dair statü getiren gelişmeler (evlilik) kimilerinin hayatında öncelikli yer tutabilir. Özellikle anneyi ilgilendiren konulara da kucak açmanız gereken düzenlemelere gidilebilir. Kimilerinin kendi işini kurmak yönünde önemli kararlara yöneleceği bir dönem de olabilir ayrıca.

Kova Yükselen Kova: (Uzaklar, Akademik ve yurt dışı odaklı iş fırsatları)

Jüpiter’in 9.evinize geçmesi ile hayatı büyük ölçekte algılayacağınız etkiler sizlere yol gösterici olacak. Daha ziyade akla yönelik yatırım planlarınıza akademik çalışmalar ve eğitimle ilgili projeleri eklemek olarak düşünebilir kimileri. Lisan, belki de farklı bir alanda kendinizi geliştireceğiniz eğitsel temalara yönelme süreci ticari konuları, kazançları da içine alabilir. Bu yönde fuarlar ve sempozyumlara katılım gerçekleştirebilir, temaslarınızı güçlendirebilirsiniz. Aslında toplumla ilişkilerinizi geliştirecek ve geniş olanaklar getirecek güçlü kişilerle bağlantılar bir yıl sonrasında iş hayatına adapte edeceğiniz döneme hazırlıyor bir yandan da sizi. Hukuki konulara vurgu yapan gelişmeler olumlu yönde hızlanırken, yayıncılık, medya bağlantılı konuları olanların son derece önemli yapılanmalar içinde yol alacaklardır. İş alanında kendinize koyduğunuz hedefleriniz üzerinden yolculuklar gündeme gelebilir. Sizden farklı kişilerle bir araya gelmek, onların tecrübelerinden yararlanmak ve dünya görüşünüzü tazelemek adına pozitif gelişmeler bir yandan da işin uzaklarla olan boyutu, uluslararası bağlantıları, ihracat/ithalat ayağı yanında dış dünya ile olan bağların fayda yaratacak boyutta ortaklıkları/işbirliklerini öne çıkaracaktır. Uzun zamandır görüşmediğiniz arkadaşlar ve eşin akrabaları ile ilişkiler, bir araya gelme olanağı sunabilir. Ortaklıkların yabancılarla olan bağlantısına dikkat etmeli fırsatlara açık olmalısınız. Yurt dışı yolculukların getireceği deneyimler oldukça geliştirici keyifler, keşifler  ve finansal kazançlar şeklinde olacaktır.

Balık Yükselen Balık: (Finansal avantajlar, yatırımlar ve kaygıları aşma şansı)

Jüpiter’in 8.evinizdeki seyri ile öncelikleriniz yer değiştiriyor. Öncelikle pek çok açıdan gerginlikleri yatıştırmaya yönelik psikolojik bir yenilenmeye doğru ilerlemektesiniz. Zira bu ev (Asc noktasına açı yapmayan pasif bir ev olmasına rağmen kaygı/krizleri aşmak adına destekleyici olacaktır. Sizin yöneticiniz olması nedeni ile finansal açıdan daha fazla arayış içinde olacağınız imkanlara ulaşma şansınız var. Her ne kadar dışsal koşullar içinde olsanız da. Kendi imkanlarınız dışında şanslara açıksınız. Özellikle kariyerde ortaklı işler ve sermayenin başkaları tarafından karşılanacağı fırsatlar içinde bulabilirsiniz kendinizi. Krediler, ödemeler, alacaklar, bankalarla olan ilişkileri gündeme getiren konulara göz atmak yanında kredibilitenizin artacağı şartlar çevreleyebilir sizi. Ölçülü beklentilerle hareket etmek koşulu ile. Daha fazla destek göreceğiniz finansal konular, borçlarınızı ödemek yanında, yeni bir yatırım/alım-satım konusuna dair harekete geçiren kişilerle bir araya gelirken, eşin, ortağın risk alabileceği ihtimali ise unutulmamalı. Onların parasal durumuna dair pozitif gelişmelerden yarar sağlanabilir.Ortak kazançlarda yaşanacak artışlar, miras, parasal paylaşımlar, nafaka, prim ve vergilerle ilgili iyileştirici ve çözüm üretmeye yönelik kararların gündeme gelmesi de söz konusu. Aslında bu alanda yaşanacak en önemli başka senaryo; Ölüm ve hayata dair çeşitli korkulara olan direncinizi güçlendirmek adına çeşitli bilgilere ulaşarak ilgi alanlarınızı büyütebilirsiniz. Zorlukları aşmak, sağlığınızla ilgili pozitif gelişmeler, yüklerden kurtulmanız ve ruhsal bütünlüğünüzü korumanız dileği ile.

Not: Jüpiter/Uranüs,Pluton sert açıları Aralık ayında başlarken, Venüs Koç burcunda geri hareket yapacağı 2017 Mart ayından itibaren çeşitli krizler ilişkiler, evlilik, ortaklık ve hukuki konular üzerinden etkisini gösterecektir. Detaylı paylaşmak üzere..

 

Sevgilerimle..♥♥♥

9 Eylül, 2016

Bilginize: Yorumlar isteğiniz üzerine hazırlanmış genel bilgilerdir. Dilerseniz detaylı, profesyonelce danışmanlık ve sorularınız için doğru doğum bilgilerinizle (Gün, Ay, Yıl, Saat ve Yer olmak üzere)

gyonellibra@gmail.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

www.guneryonel.com.tr

guner.yonel.5facebook@com