Jüpiter Aslan Transiti

  • 3 Temmuz 2014
Jüpiter Aslan Transiti

Merhabalar,

Hepimizi yakından ilgilendiren ve 12 yıllık turunu tamamlayan JÜPİTER şanslı ve bereketli yanları ile Aslan burcunda bizlerle. Özellikle Aslan ve yükselen burcu Aslan olanlar adına oldukça keyifli, yaratıcı ve şanslı bir dönem başlıyor.

Güçlü, etkileyici, yüce gönüllü, cömert ve rafine özellikleri olan Aslan’lar kişiliği geliştirmeye yönelik yanları ile dikkat çekerler. Şimdiki zamanda yaşarken, kendilerine has spontan yanları ile sürekli ilgi ve alkış toplama arzusundan hiç vazgeçmeyecek olanlardır aslında. Onlar için hiçbir şey sır kalmamalı ve açıkta yaşanmalıdır. Dolaysız enerjinin direk aktığı, dış dünyaya çıktığı ve olgunlaşan egonun kendini ifade ettiği temalar Aslan burcunda karşılık bulur.

Bu nedenle Aslan burcu insanları liderlik edebilmek yanında geniş bir vizyona sahiptir. Kendini olduğundan farklı göstermekten sakınır. Açık sözlü, direk ve dürüst olurlar. Kendilerini gösterebilecekleri, değerlerinin fark edileceği ve parlayacakları meslekler seçerler. Özellikle sanatın değişik alanlarında yer alırlar. Sahne önü ve arkası, tasarım, moda sektörü, eğlence dünyası, heykel, resim, ve üst düzey yönetim kademelerinde Aslan burçlarını sıkça görürüz. Müthiş bir organizasyon yetenekleri vardır.

Aslan’da yaşanacak keyifli Jüpiter yolculuğu ile ateşli, canlı, güvenli bir kendini ifade ediş oluşturmak adına hoş bir dönem başlıyor denilebilir. Hayatı doyasıya yaşamak isterken bir yandan da kendimizi göstermek konusunda değişik temalar ve fırsatlar bizlerle. Eğlence, hayatın olumlu yanları özellikle yaratıcılık ve teatral yetenekler çok fazla öne çıkabilir. Sanatın içinde olan kişilerin nasıl parladığına ve dikkat çektiğine tanıklık edebiliriz hep beraber. Yaşam enerjimizin yüksek seyredeceği bu dönemde büyük bir iyimserlik ve güven duygusu en üst seviyede yaşanacaktır. Ancak aşırıya gitme eğilimi zaman zaman riskli durumlara sebep olabilir.

*Doğum haritalarımızda ise Aslan burcunun bulunduğu evde kendimizi ortaya koymak, parlamak ve dikkat çekmek isteriz. Kişisel tatmin aradığımız bir alandır orası.

*Jüpiter’le ise kendimize karşı inanç ve güven duygusunu hangi alanda, nasıl bir enerji ile garantiye alıyoruz sorusunun cevaplarını doğum haritalarımızda bulabiliriz.

*Bu yüzden en önemli nokta lütfen unutulmamalı,  doğduğunuz ana ait haritanızda Jüpiter güçlü olduğu burç ve evde ise yaşanacak transitin hayatınıza getireceği etkiler de güçlü olacaktır.

Özellikle 25 Temmuz tarihinde Jüpiter/Güneş beraberliğine 27 Temmuz’da oluşacak Yeni ay eşlik ederken, cesur adımlar ve kararlar açısından şanslı bir sürecin başladığını söyleyebiliriz. 

Lütfen yükselen burcunuzu unutmayınız.

Koç Burcu/Yükselen Koç:

Hayatınıza girmesini arzu ettiğiniz pek çok güzelliğin artık sizinle olacağına inanabilirsiniz. Yeter ki riskli olan bu alanın bütün konularında ölçülü olmayı bilin ve sınırları zorlamayın lütfen. Çünkü risk seven sevgili Koç’ları hayatın hoş yanlarından pay almaya girişmek üzereyken uyarmakta yarar var. Özellikle spekülatif konularda maceraya atılmayın. Üzerinizde baskı kuran son dönemin streslerinden hayat yaşamaya değer derken, aşk ve keyifler vasıtası ile derin bir nefes aldıracak Jüpiter sizlere. Hayatın olumlu yanlarını keşfetmek, özgürlüğün tadını çıkarmak için bir yılın en tatlı planlarına start vereceksiniz. Yalnız olanlarınız heyecan ve tutku getiren yeni ilişkilere gönüllü olurken, aşkın duygusal ve tensel keyfine varacaksınız. Belki yabancılarla ilgili temasların hayatınıza getireceği sürpriz bir ilişkiye yol alabilir, çok hoş ve yenilik içeren seyahatler yapabilirsiniz. Özellikle uzaklarla ilgili konular ve senaryolar yabancılarla alakalı konulara yönelme şansı getirecektir. Hobi arayışı içinde olanlarınız içinse dans çok hoş bir seçim olabilir şimdiye kadar denemediniz ise. Ya da kendinizi sahnede hissedeceğiniz sanatın farklı dallarına göz atabilirsiniz. Yükselen ve Mc noktasına yapacağı açılarla akıcı fırsatlar hızlanabilir, yaratıcılığınızı ortaya koyabilirsiniz. İnanın ne yaparsanız yapın en azından sizi sevenlerin alkışlarını toplayabilirsiniz. Bazılarınızın anne olabileceği (evde yeni bir bebek) ya da bebek hazırlıklarına başlanacağı bir zamandan bahsedebiliriz. Sizlerin hayatında yer alacak başka bir keyif ise çocuklarınızla ilişkilerde çok olumlu bir hava eseceği. Bazılarınız ise baba ya da aileden finansal destekler alabilir.

Boğa Burcu/Yükselen Boğa:

Jüpiter’in getireceği bolluk ve bereket sizlere ev ve aile hayatınız üzerinden yansıyacaktır. Büyük ihtimalle yer değişiklikleri düşünüyorsanız en keyifli ve arzu ettiğiniz gelişmeler bu dönemde hayata geçebilir. Belki ev almak isteyenler bir yandan da aileden, babadan gelecek destekle hemen işe girişebilirler. Bu ev büyük bir ihtimalle geniş bir mekan olacaktır. Aynı zamanda uzun vadeli planlarda köklü değişiklikler ve başkalarının finansal desteği ile atılacak adımlar öne çıkabilir. Yaşanan yerle ilgili güvenlik oluşturma temaları da söz konusu. Belki eldeki kaynakların, toprağa ait bir meselenin getirdiği yatırım projeleri (Emlak alım satımı) hayata geçebilir. Ayrıca kredi alımlarının sonlandığı ya da eşle ortak hareket edilen parasal planlar üzerinden ilerleme şansı yaşanabilir. Bazılarınızın ise yaşanılan yerde düşünülen çeşitli planları olabilir. Mesela konforlu hale getirmek istediğiniz mekanı yeniden düzenleyebilir, bakım ve onarım işlerinizi bu süreçte yapabilirsiniz. Ancak yaratılacak yenilenmeler için aşırı harcamalar olabilir.  Zira burada sizi mutlu edecek şık ve gösterişli seçimler yapma riskiniz çok fazla. Ölçüyü biraz kaçırabilirsiniz. Kimileriniz ise iş hayatına ait çalışmalarını evine taşıyabilir ve yardım alabilir. Jüpiter transiti ailenizle ilişkilerin çok keyifli geçeceği döneme de işaret ediyor. Özel hayatınız ve yakınlarınızla olan bağlarınızı sıcak tutacağınız olumlu paylaşımlar yaşanacaktır.

İkizler Burcu/Yükselen İkizler:

Sevgili İkizler ise tam da size yakışan bir duruşla pek çok konuda coşkulu ve meraklı olacağınız bir sürece giriyorsunuz. Hayatınıza yeni konular alırken düşünceler ve fikirler üzerinden ilerlemeye kararlı olacaksınız. İletişim becerileriniz, meraklı yanlarınız eğitsel konular ve üzerinde çalışmayı düşündüğünüz zihinsel aktivitelerde önemli araştırmalara gireceğiniz dönemlere işaret edecek. Çok daha fazla iş yolculuğu yapabileceğiniz bu zaman süresince ikna kabiliyetiniz veri toplama yeteneğiniz sizi yeniliklerin içine sürükleyecektir. Düşüncelerinizi başkaları ile paylaşacağınız ortamlar yaratabilirsiniz. Özellikle kariyerle ilgili yaşanabilecek gelişmeler sizlere yolculuklar ya da anlaşmalar üzerinden sağlanacak çeşitli fırsatlar getirebilir. Yakın çevre, kardeşler ve iletişim içinde olduğunuz kişilerle ilişkiler iyimserlik kazanırken özellikle kardeşlerin yaşadığı olumlu gelişmelere tanıklık edeceğiniz konular içinde yer alabilirsiniz. Onları içine alan parasal konular da gündeme taşınabilir. Belki de bazılarınız için öğrenme arzusunun artacağı bu dönem dış dünyaya açılan önemli bir pencere olacaktır. İnternet, blog ve satış pazarlama konularının getireceği geniş olanaklar da söz konusu olabilecek. Medya bağlantılı girişimlerin hızlanacağı bu zaman süresince kültürel bir hareketin içinde yer alabilirsiniz. İşle ilgili sunumlar, ortaklaşa işler hakkında fikir alışverişleri, anlaşmalar ve piar çalışmaları yapılabilir. Belki reklam ve basın yayın dünyası ile ilişkiler canlılık kazanacaktır.

Yengeç Burcu/Yükselen Yengeç:

Sizler için finansal anlamda pek çok şansla buluşacağınız bir yıla Jüpiter eşliğinde merhaba diyorsunuz. İlk etapta kendi değer sisteminizi kendinizin kuracağı bu dönem başarılı olmanız zor değil. Öncelikle her koşulda kendinizi zengin hissedeceğiniz ve cömertliğin tadını çıkaracağınız bu dönem lütfen paranızı çarçur etmekten sakının, para kazanma olayını bir gurur meselesi haline getirmeyin. Zira kendinize güven sağlayacak adımlar atarken biraz olsun temkinli davranmakta yarar var. Değişik fırsatlarla karşılaşırken bunları akıllıca hayata geçirme vakti geliyor. Öncelikle kişisel becerileriniz, yetenekleriniz üzerinden sağlanacak kazançlara odaklanmak sizler için zor olmayacak. Kazanç ve kaynaklarınızın genişleyeceği bu dönemde yurt dışı bağlantılı ticari gelişmeler, eğitsel konular ya da medya bağlantılı işler üzerinden sağlanabilir. Baba ya da organize işlerin size kazandıracağı yeteneklerle gelir gider dengenizi yeniden oluşturabilirsiniz. Bolluk, başarı ve yükseliş eşliğinde önemli ölçüde birikim yapabilirsiniz. Aynı zamanda babanızla bağlantılı destekler dikkat çekebilir. Özellikle yatırımlar, alım satım konuları açısından güzel kararlar alacağınız şanslı bir dönem olacaktır. Büyük ölçekli alım satım planlarınız öne çıkabilir. Sizi mutlu edecek kişisel keyifler ve yolculuklar adına yapılacak harcamalar ve olası vergi giderlerinize dikkat etmelisiniz. Bolluk, başarı ve yükseliş

Aslan Burcu/Yükselen Aslan:

En sevgili sizler ise en çok ihtiyaç duyduğunuz bir dönemde Jüpiter’le buluşuyorsunuz. Uzunca süredir kabuğunuzdan çıkmak için verdiğiniz emekler üzerinden dikkatlice yol aldığınızda inanın sonuçları güzel olacaktır. Açıkçası artık hayatın her köşesini sahne gibi kullanabilir kendi dansınıza başlayabilirsiniz. Yine de abartıdan durmanızı öneririm yürekten. Çünkü bir yıl sizi mutlu edecek gelişmeleri içinize sindirerek hayata geçebileceğini lütfen unutmayın. Aralık ayında Satürn 5. evinize geçtiğinde ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. Ayakların yerden kesilmemesi, hayatınıza giren konuların sorumluluk getiren yanları hakkında sizi uyaracaktır. (Özellikle iş ve ilişkilerde) Genel olarak yeni ve çok aydınlık bir solukla öncelikle aşkta, sevgi ilişkilerinde heyecan, size has tutku ve kendinizi özel hissedeceğiniz bağlara çok açıksınız. Başkalarının ilgisini ve dikkatini çekeceğiniz bu süreçte manyetik alanınız, çekiciliğiniz dorukta olacaktır. Kendinize sevdalı halleriniz ve tüm sıcaklığınız öne çıkacak adeta. Kişisel görünümüz, imajınız üzerinde oynamalar yapabilir yeni bir tarz yaratabilirsiniz. Özellikle dikkat çeken saçlarınıza minik bir dokunuş bile yetecektir. Kilo alma riskini ise unutmayın. Sanatsal çalışmaları olanlar adına ise tanınır olabilecekleri parlak bir yıl söz konusu. Kendinize olan güveniniz tavan yaparken kendi yaşamınızı yeniden şekillendirmek adına önemli başlangıçlar yapılabilir. Bazılarınız için bu dönem anneliğe adım atmak, ya da anneliği yaşamak olabilir. İlişkisi olanlar içinse keyifli ve coşkulu beraberlikleri evliliğe taşıyabilirler. Yine bu dönem kişisel açıdan kendinizi geliştireceğiniz değişik konulara ilginiz artacaktır. Yolculuklar, yaratıcı konular, yabancılarla ilgili gelişmeler ve medyanın değişik uzantıları sizi çevreleyebilir. Çok daha görünür olmanızı sağlayabilir. İş ve tatil keyfi de bir arada yaşanabilir zaman zaman. Ortaklıkların parasal boyutu da başka fırsatların bir yıl süresince öne çıkacağını gösteriyor. Finansal konularda beklentilerin artacağı bu süreçte ortak projeleri yönetmek, değişik avantajlar, alacak ve ödemelerle ilgili konularda risk almadığınız sürece sizi destekleyecektir. Beklenen bir miras konusu olanlarınız var ise olumlu gelişmeler yaşanabilir.

Başak Burcu/Yükselen Başak:

Sizler bu dönemi kesinlikle bir geçiş süreci olarak düşünmeye başlamalı ve kendinizi hayatın ruhsal boyutu içinde yer almaya hazırlamalısınız. Bu yaparken biraz geçmişte yolculuk etmek şimdiye dek yaşadığınız hezeyanların altında yatan nedenlere göz atmak adına bulunmaz bir fırsat olarak düşünün lütfen.  Belki ilişkilerde ve yakın arkadaşlıklarda yeteri kadar ilgi ve alakayı göremeyecek olmanız sizi üzebilir. Bu duruma olsun diyebilmek size yakışacaktır inanın. Çünkü geçmişte yaptığınız iyiliklerin karşılığı mutlaka sizi bulacaktır. Yeter ki akışta kalın sizi yoran ve bağlayan alışkanlıklarınızdan uzaklaşmaya gayret edin. Başkalarına destek olacağınız, daha çok kendinizden vereceğiniz çalışmalar, yardım kuruluşları ile ilgili organize işler zaten yeterince oyalayacak gibi görünüyor bu dönemde sizleri. Bencillikten uzak bir hizmet yanında gizli kalan yaratıcılığınızı keşfetmek için keyifli bir süreç olabilir. Büyük bir organizasyona arka planda kalarak destek verebilirsiniz mesela. En önemlisi ortaya koyamadığınız gururunuz size engel olmamalı. Belki de bazılarınız baba ile ilgili kadersel konularla yüzleşirken affedici olmanın hazzını yaşayacaklardır.  Arka planda olup biten konulara daha bilinçli baktığınızda ve kimlik kargaşasından uzak kaldığınızda ruhsal konulara daha büyük bir yakınlık duyabilirsiniz. Sağlığınızla ilgili sorunlarınızı varsa daha kolay aşabileceğiniz önlemler almayı ihmal etmeyin. Arkanızdan yürütülen ve üretilen gizli kapaklı konulara rağmen size zarar verebilecek hamlelerden koruyan bir yanı da olacaktır Jüpiter’in. Yalnızlık ve sessizlik içinde gezinmek hayatın anlamını bulmak adına bırakın her şey geride kalsın ki önünüze daha aydınlık gözlerle bakın bir yıl sonrasına.

Terazi Burcu/Yükselen Terazi:

11. evinize hoş hediyelerle gelen Jüpiter’i misafir ediyorsunuz.  Bu ev iyi RUH evi olarak bilinir ve yükselen burcunuza açı yapacak olması da ayrı bir pozitif etki getirecektir bir yıl süresince. Artık sosyal paylaşım gerektiren alanlarda parlamak için hemen orada olmak istiyorsunuz anlıyorum. Merak etmeyin hayat size güzel yanlarını Jüpiter ile sunarken artık ben de umutlarımın peşinden gitmek istiyorum demekten yanasınız. Bu olumlu düşünceye sıkıca sarılabilirsiniz. Öncelikle çalışanlar için iş hayatında kazanılan deneyimleri devam ettirme ve başkalarına sunma dönemi. Aynı zamanda işten gelen maddi kazanımların bereketli olacağı söylenebilir. Ortak hareket edilerek yapılacak çalışmalar, organize işler, topluma faydalı olunacak idealist yaklaşımlar sizi çevreleyebilir. Dünyanızı ve sosyal çevrenizi genişletecek kişilerle değişik paylaşımlar yaşayabilir, güçlü destekleri yanınızda hissedebilirsiniz. Arkadaşlık beklentileriniz artarken aristokrat, saygın ve sınıf bilinci olan kişilerle tanışma şansınız artacaktır. Belki bu kişilerle akademik ortamlarda karşılaşabilirsiniz.  Sosyal ve dışa dönük olan sizler değişik toplantılar ve partilerde sosyal hayatın farklı yanlarını yaşarken, aşk ilişkilerinden de payınızı alabilirsiniz. Arkadaş çevrenizde yaşanacak tanışmalar bu dönemde öne çıkabilir. Gelecekle ilgili yeni ve parlak planlarınız da olmalı. Ancak sınırları zorlamak yerine ölçülü olduğunuzda,  dostlar ve arkadaşlardan gelecek güzel öneriler size çeşitli fırsatların önünü açacaktır.

Akrep Burcu/Yükselen Akrep:

Çok yeni bir hayat yolu çizdiğiniz ve sorumluluk aldığınız son iki yılın ardından farklı bir soluk giriyor hayatınıza. Jüpiter’in şans ve fırsat getiren yanları kariyer hayatınızda yeni adımlar atabilmeniz adına artık sizlerle. Uzun süredir beklediğiniz olumlu fırsatlarla buluşmak, kendinizi daha geniş bir dünyaya sunmak aynı zamanda mesleki açıdan yeni başarılara imza atabileceğiniz bu dönem dikkat çekici olacaktır. İş hayatınızı ilgilendiren yeni ilişkiler önünüzü açacak şekilde gelişirken, üstlerle ilişkilerin son derece destekleyici etkisini alabilirsiniz. Belki bu süreçte daha fazla iş yolculuğu yapabilir, yabancılarla bağlantılı konuların içinde yer alabilirsiniz. Pek çoğunuz beklenen terfileri maddi ve manevi anlamda ödül olarak düşünebilirsiniz. Kurulacak iş bağlantıları, alacağınız unvanlar maddi açıdan da tatmin edici olanaklar sunacaktır sizlere. En önemlisi alınacak toplumsal rollerin  kazandıracağı saygınlık dikkate değer olabilir. Meslek ya da pozisyon değişikliği içinde olanlar ise uluslararası bir konunun içinde prestij getiren görevlerine başlayabilirler. Kısacası kariyerde amaçlarınızın peşinden güvenle gideceğiniz bir yıl olacaktır. Bunu yaparken yaratıcı yeteneklerin sergileneceği, başkalarının dikkatini daha fazla üstünüzde hissedeceğiniz şanslar sizinle olacaktır. Kimileriniz ise iş hayatına akademik planlarını dahil edebilirler. Aile ve yuva temalarının daha görünür ve öncelikli olacağı bu dönemde başka yenilenmeler de söz konusu. Sosyal statüde yaşanacak değişiklikler de yaşanabilir yıl içinde (evlilik).

Yay Burcu/Yükselen Yay:

Sevgili Yay’lar bir yıl boyunca pek çok açıdan geniş imkanlar getirecek bu transit ile önemli bir çıkış içinde olduğunuzun farkındasınız. Çünkü kendinize en fazla yatırım yapacağınız, gelişime açık olacağınız bir dönem içindesiniz artık. Zira Satürn 1. evinize doğru yol alıyor. Ufuklarınızı, hayata bakış açınızı besleyen ve yenileyen fırsatlarla buluşmak için süper bir döneme ilerliyorsunuz. Zira sizin yöneticiniz 9. evde.  Yeni ve sizden farklı düşünen kişilerle bir arada olmanızın sağlayacağı avantajları şimdiden öngörüyor olmalısınız. Özellikle eğitim ve akademik çalışmaları olanlar adına şahane bir süreç yaşanabilir. Akla yönelik gelişimden söz edersek, bu dönem aynı zamanda kariyer hayatınızı yakından ilgilendirecektir. Özellikle iş hayatına hazırlık süreci öncesi yeniliklere yakın durma arzunuz sizlere bulunmaz fırsatlar getirebilir Jüpiter. Uzakları içine alan yeni arayışlar, kişisel gelişimize yönelik eğitici programlar ve kurslar aracılığı ile farklı planlar yapabilirsiniz. Belki bazılarınız için medya ve iletişim ağları ile ilgili konular ya da sempozyumlar daha sık gündeme gelebilir ve bu yönde bağlantılar kurulabilir. Ayrıca basın ve yayın temaları, hukuksal konular üzerinden daha geniş bağlantıların kurulacağı bir süreç olabilir. En önemlisi toplumla uyum içerisinde hareket edeceğiniz, hayat felsefenize yönelik yeniliklere adaptasyon göstereceğiniz bir dönem olacaktır. Farklı kültürlere olan ilginiz artarken çeşitli yolculuklar ve zihinsel açıdan sizi besleyen kişilerden etkilenebilirsiniz. Var ise eşin kardeşleri veya akrabalarla bir araya gelme imkanı doğabilir.

Oğlak Burcu/Yükselen Oğlak:

Sizler ise maddi açıdan tatmin ve geniş olanaklar getiren güzel gelişmelerden yararlanmaya başlıyorsunuz. İş hayatında yeni ortaklıklar ve finansal açıdan destek göreceğiniz imkanlar üzerinden ilerleyebilir, bir yıl önce başlayan ortaklaşa işlerin parasal meyvelerini toplayabilirsiniz. Özellikle eşin ya da ortağın para durumunda yaşanacak olumlu gelişmeler size yansıyacaktır. Bir yandan da borç ve alacak konularında, geçmişte sorun yaratan ve bugüne taşınan krizleri aşmak için değişik şanslar bulabilirsiniz. Ortak yatırım projelerinin en yoğun olabileceği bu süreçte kredi arayışları ve bankalarla olan ilişkilerin olumlu ilerletmeye bakın. Özellikle sigorta, borç alacak temalarında destekleyici gelişmeler, miras işlemleri dikkat çekebilir. Kredibiliteniz yükselişte olacaktır. Ancak krizler genişlemek için vardır felsefesi size zarar verebilir. Özellikle büyük bir borcun altına girmek ya da başkalarının parasal sorumluluğunu almak konusunda çekinceli olmakta yarar var Evet, Jüpiter riskleri sezebilme gücü verirken koruyucu yanları ile yanınızda. Ancak onun büyüteç etkisi yaratan potansiyelini unutmamalısınız. Değişimi beraberinde getirecek bu transit bir yandan da işte göstereceğiniz performansı destekler nitelikte olacaktır. Çıtanızı yükselteceğiniz bir yıl süresince güçlü kişilerden destekler almaya adaysınız. Ayrıca babadan ya da aileden gelebilecek kaynaklara yönelme şansınız bir başka olasılık.

Kova Burcu/Yükselen Kova:

Sizin beklediğiniz fırsatlar karşınızda. Her açıdan yeni ve geniş düşünerek size çok şey katacak kişilerle ilişkileri ve bağları sıkı tutma zamanı. Çok yeni kişilerle ortaklıklara, farklı projelere girişeceğiniz bu dönemde maddi açıdan da size fırsatlar sunacak öneriler dikkat çekici olacaktır. Jüpiter 7. evinizde öncelikle toplumsal konularda duyarlılık sahibi siz Kova’lar kendinize önemli yerler edinebileceksiniz. Arkadaşlık temeline dayanan ilişkilerden destek görmek yanında, toplumu ve başkalarını etkileyebilme gücünüz artacak. İş ortaklıklarının yükselişe geçeceği zamanlar pek çok açıdan sizi yukarı taşıyacaktır. Bu alanda yeni işbirlikleri ve anlaşmalar yıla damgasını vurabilir. İçinde yabancıların ve yurt dışı bağlantılı kişilerin olduğu farklı tecrübeler her açıdan zenginleştirici olabilir. Yaşamdan zevk alan, yaratıcılıkta iddialı olan kişilerden çok şey öğrenebilirsiniz. Bir yandan da gelecekle ilgili ümitlerinizi destekleyen, yeni arkadaşlıkların, dostlukların filizleneceği önerilerle buluşmanız söz konusu. Önemli davalar ve anlaşmaların olumlu ilerleyeceği bir süreçte olabilir. Jüpiter‘in bu yolculuğu sizi ikili ilişkiler ve evlilik temaları yönünden de destekliyor. Çok şanslı olacağınız bu dönem hayatınıza alacağınız kişiler, bakış açınızı büyüteceğiniz,  iyimser ve neşeli kişilerle tanışacağınız gelişmeler taşıyacaktır sizlere. Yine bu süreçte yabancı kişilerle keyifli ilişkiler, yakınlıklar kurulabilir. Belki akademik alandan, arkadaş ve dost çevrenizden yakınlık hissedeceğiniz ilişkiler olacaktır. Yeni bir ilişkiye başlamak ya da var olan ilişkiyi resmi bir boyuta taşımak, ortaklıklarda yeni kararlar almak için uygun bir dönem yaşanabilir. Finansal açıdan da destek alacağınız, önemli kararlarınızı hayata geçireceğiniz gelişmeler hızlıca hayatınıza girebilir. Yeni ortaklıklar, anlaşmalar ve işbirlikleri geliştirmek adına yılın en parlak süreci olacağını söyleyebiliriz

Balık Burcu/Yükselen Balık:

Sizleri gerek iş hayatınız gerekse, çalışma şartlarında destekleyecek güzel bir dönem. Artık sizler için eğlencenin adı iş oluyor. Kendinizi istekli ve şevkli hissedeceğiniz bu dönemde iyimserlik rüzgarları günlük hayatınıza yansıyacaktır. Özellikle yaratıcı yanlarınızı iş konularına yansıtabileceğiniz gibi yeteneklerinizi sergileyeceğiniz fırsatlar birbiri ardına gelmeye başlayacaktır. İşinizin bir bölümü eğitsel temaları içinde barındırabilir ya da işverenin sağladığı bir eğitim teması hayatınıza girebilir. Aynı zamanda değişik iş kollarının içinde olduğu yenilikler yapabilirsiniz. Çok yeni iş projelerinin hayata geçebileceği bu dönem organizasyonel konular ağırlığını hissettirecektir. Düşündüğünüz yeni iş beklentileri adına yararlı görüşmeler yapılabilir. İşte ortam değişiklikleri ve görev dağılımında yaşanacak olası yenilikler de unutulmamalı. Bir bakıma ustalık dönemi denilebilir. Diyet, sağlık ve hijyenle ilgili endişelerinize göz atmak ve beden ve ruh sağlığınız ilişkin yeni bir denge kurmanız gerekebilir. Sağlığınız adına sadece kendi temel ihtiyaçlarınızın farkında olmaya gayret etmelisiniz. Çalışma arkadaşlarınızla ilişkilerin iyimserlik kazanması ile bu dönemde önemli ölçüde destek alabilirsiniz. Ancak sizler yine de dominant kişilerle, yöneticilerle ilişkileri esnek tutmaya gayret etmelisiniz. Özellikle Aralık ayında Satürn meslek evinizde yer alırken kariyer hayatında akademik konular, yabancılarla ilgili temalar ve ağır sorumluluklar altında ilerleyeceğiniz bir döneme giriş yapacaksınız.25 Temmuz tarihinde Jüpiter/Güneş kavuşumu, 27 Temmuz tarihinde oluşacak Yeni ay yukarıdaki konularda en önemli adımların atılacağı ve karar alınacağı süreç olacaktır.

Sevgilerimle

Güner Yönel

3 Temmuz 2014, Moda