Jüpiter Akrep Burcu Transiti

  • 3 Ekim 2017
Jüpiter Akrep Burcu Transiti

Merhabalar

 

Jüpiter Akrep burcu geçişi ile (10 Ekim 2017/8 Kasım 2018)

 

Şans, bolluk, çeşitli fırsatlar getiren hayatın maddi/manevi boyutuna ruhsal, felsefi zenginliklerini eklediğimizde hayatımızda açılan pencereleri çok daha rahat görebileceğiz umarım. Şanslar hak edene gelecektir!

Su/Sabit Akrep burcunda Jüpiter ile duygular, sezgiler, tutkular derinleşmekte olup duyarlılıklar, empati yeteneği,  gizemli konulara ilgi çok derinlerde yolculuğa çıkacaktır. Azimli, kararlı, dirayetli, olunduğunda, güç kontrollü kullanıldığında son derece verimli bir dönem olabilir.

Yine ruhsal, zihinsel anlamda genişleme, adalet, kanun, onur, güven, felsefeler, din ve inançlar Jüpiter’in ifade ettiği fonksiyonlar olarak özetleyebiliriz.

Koruyucu güç, moral, mutluluk kaynaklarımız Akrep temaları üzerinden hayat bulurken, kendimizi, hayatı tüm boyutları ile yeniden keşfedebilme arzusunu hatırlamak üzere.

-Öncelikle 2017 Kasım sonu/2018 yılının ilk ayları, ardından Eylül süreci Neptün ile yapacağı etkileşiminin kazandıracağı büyük ölçekli deneyimlerden, ruhsal temaların getireceği tecrübelerden/idealizmden bahsedebiliriz. Sezgiler, derinliklerimiz, ruhsal açılımlar yanında sanatsal yetenekler adına ilhama açıklıktan söz edilebilir. Sosyal çalışmalar, herkesi kucaklayan kolektif konular aynı zamanda düşüncelerimizi daha rafine/artistik kılan tutumlar içinde olabiliriz. Yaratıcılığımızı zenginleştirebiliriz. Hayat felsefemiz, inançlarımız, akademik konular, yabancılarla ilgili işler, yolculuklar, işle ilgili konular, ruhsal açılım aradığımız temalarda beklentilerin gelişim göstereceği etkiler taşıyacaktır kimilerinin hayatına. Spritüel alanda ise idealizm/fedakarlık göze çarpacaktır.

-Yine yukarıdaki tarihlerde Jüpiter/Pluton etkileşimi ise gelişim için çok büyük dürtü hissedilecek, başarıya ulaşmak adına kararlı, hırslı zamanlar yaşamanın yanı sıra finansal konularda güçlü arzulara, isteklere odaklanırken öğrenmeye, gelişmeye açık olduğumuz, arzularımızı beslemek isteyeceğimiz süreçler. Güçlü kişilerle işbirliği kurabildiğimiz, başarılarımızla başkalarını etkileme gücü kazandığımız etkiler barındıracaktır içinde.

-9 Mart/10 Temmuz arası retro dönemi beklentileri büyütmemek, beklediğimiz fırsatların yavaşladığı süreç olarak içe dönme zamanı olacaktır. Fırsatların, şansların bir süreliğine sönümlendiği dönem olarak düşünmeliyiz.

Ancak Jüpiter’in abartıyı, aşırılıkları sembolize ettiğini unutmamalıyız. Bu açıdan bakıldığında bizleri gereksiz beklentilere götürmesi yanında tembelliğe sürükleyerek hedeflerimizi heba etme riskini beraberinde getirebileceğini bilmeliyiz.

Jüpiter olumlu kullanımı; İnanç, yüksek bir güce güvenmek, hayata karşı optimist, neşeli bir yaklaşım. İlerleme isteği, gelişim ve heyecan.

Jüpiter riskleri: Aşırı güven, iyimserlik. İşi başkalarına bırakmak, boyunu aşan sözler vermek, aşırı risk almak, abartmak, gösteriş, kibir, büyüklük taslamak.

Akrep burcunun Zodyakta yönettiği alan 8. ev olarak baktığımızda!

Yakın ilişkilerin en derin/mahrem anlamda paylaşıldığı alan. Ortaklı paralar, eşin/ortağın parası/sahip olduğu değerleri/krizler, ortak değer sistemi, ölüm/doğum. İş ortaklıkları/iş dünyasının getirdiği dönüşümler, miras, vergi, borçlar/alacaklar. Parapsikoloji/spritüel konular, operasyonlar, maddi/psikolojik ölümler, kayıplar, bitişler/başlangıçlar. En derinlerde taşıdığımız yükler/korkular, tutkular, transformasyon, psikanaliz, psikolojik altyapımız, arınma, eskiye dair olanı parçalara ayırıp yeni şeylere yer açtığımız alan ve tüm yukarıdaki konulara dair sahip olduğumuz tutumlarımız olarak düşünebiliriz.

-Diğer yandan yasaklar, tabular, kin, nefret, öç alma, bize ait olmayanları ele geçirme hırsı, doyumsuzluk, gizlilik, güç kazanma arzusu devreye girdiğinde, gözümüzü karartan tutku iştahımızı körüklediğinde gölge yanları tadımızı kaçırmamalı. Akrebin gazabını çekmeyelim üzerimize.! Bir yılı olabildiğince karlı kapatmak Yay burcuna geçişini hak edebilmek, sevinçle kutlamak dileğim.

 

… Arzular ve hırslar aklın sesini duymazlar. W.Shakespeare

Yükselen Koç:

13 ay süresince olası gelişmeler gerek duygusal gerekse maddi paylaşımlarda esen fırtınayı dindirmek üzere harekete geçme imkanı verecektir. Aşırı sabırsız tutumunuzu dizginleyerek ortaklı paralar, miras, borçlar, eşin/ortağın para durumu, ortak gelirler/bütçeye yönelik yeni düzenlemeler adına çok şey yapılabilir. Var olan ödemeler dengesini toparlamak, yeni yatırımlara kişisel/ortaklı girişmek adına elverişli şartlar öne çıkabilir. Ailenin geçmişinden gelen bir miras olmak üzere çeşitli finansal paylaşımlar veya yatırım planları içinde bulabilirsiniz kendinizi. Aynı zamanda maddi/manevi anlamda yenilenmek, ortak sorumlulukları yüklenmek, krizleri aşmak konusunda çaba gösterme zamanı. Özellikle iş ilişkilerinde kendi çıkarlarınızı koruyabileceğiniz, kariyerde yeni oluşumlara eşlik edeceğiniz imkanlar yanında sermayenin başkalarından karşılanabileceği şanslar bulunabilir. Bu arada boşanmanın getirdiği nafaka, yabancıların içinde olduğu finansal/ya da yasal boyutu ile ilgilenmek gerekebilir. Ölçüyü aşan bir riskten uzak kalmak kaydı ile. Ruhsal/spritüel konulara ilginiz artarken gerek sağlık, gerekse psikolojik anlamda yıpranmalara çözüm aramanın tam zamanı olabilir kimiler adına.

Yükselen Boğa:

Sizlere getireceği olası gelişmeler öncelikle ilişkiler, yakın arkadaşlıklar, ortaklıklar üzerinden önemli bir dönem olacağı. İlk etapta hayatınıza maddi/manevi güven aradığınız yeni bir ilişkiye kucak açılacağı, derinlik beklentisinin artacağı dönem. Süregelen ilişkilerin evlilik aşamasına taşınabileceği süreklilik kazanacağı zaman dilimi olarak görebiliriz. Çok sorunlu ilişkilerde ayrılık/boşanma süreci gündemi meşgul edebilir kimileri adına. Genel anlamda iş hayatını yakından ilgilendiren önemli temaslar, ortaklıklar, anlaşmalar boyutu öne çıkarken, eşin hayatında başlayan değişimler, yabancılarla ilgili yanı, yurt dışı temasları adına geliştirici süreç yaşanabilir. Bir yandan da içinde maddi yanı olan parasal meseleler, hukuki boyutu, eşin kazançlarına ilişkin yanı kimilerinin gündeminde sıkça yer alabilir. Her türlü ilişkide yeni şanslar, başkalarından destekler, doğru olanı seçebilme becerisi öne çıkarken sorun bağlarda, ortaklıklarda açık düşmanlıklar, rekabet içeren konular sakınılması gereken yanları bu geçişin.

Yükselen İkizler:

Size has olan özel yeteneklerinizi geliştirmek, ustalık kazanmak, var olanları iş hayatında avantaj olarak değerlendirilecek süreç. Yeni iş girişimleri/değişiklikleri yapılabilir, işveren tarafından size türlü olanaklar sunulabilir. Kazançlarınızı etkileyecek işler, projeler elbette olacaktır. Bir yandan da günlük hayat, rutinler, çalışma düzeninize dair yeni koşullar yaratmak, var olanları yenilemek üzere sıkı bir tempo başlıyor. Ofisin taşınması, tertiplenmesi, çalışma şartlarında iyileştirici adımlar, başka kültürlerden yeni iş arkadaşları, eleman değişiklikleri, kendi işinizi kurmanız başka bir olasılık. Yoğun detay/analiz belki de içinde eğitimin olduğu çeşitli uğraşların artacağı söylenebilir. En önemlisi ruhsal gelişiminizde başkalarına yararlı olmak, desteklemek, hizmet etmek, aşırı tutkulu olduğunuz konuları elle tutulur hale getirmek adına güzel bir dönem. Ancak aşırı boyutta kendinizi tükettiğiniz işlerde, sağlıkta, birtakım zayıflıklarda kendinizi şifalandırmak adına destek almaktan çekinmeyin.  Eşin, çalışanların sağlık durumlarına ilişkin çeşitli temalarla ilgilenmek, aşırı kontrol edici yanlarınızı dizginlemekte, konsantrasyon gerektiren işlerde beden/ruh sağlığını korumak için ölçülü olmakta fayda var. Özellikle aşırı/yanlış beslenmeden kaynaklanabilecek hassasiyetlere dikkat lütfen.

Yükselen Yengeç:

Hayatınıza girmesini arzu ettiğiniz pek çok güzellik size göz kırpıyor sanki. Yeter ki riskli olan bu alanın bütün konularında ölçülü olmayı bilin. Son derece keyifli, eksantrik, tutkulu, arzuların tırmanışa geçebileceği duygusal ilişkiler gündeme gelebilir. Var olan bağlarda yoğun/travmatize edebilecek beklentiler yerine aşkın keyifli yanlarına odaklanmak, annelikle ilgili endişeleri aşmak, yeni bebek beklentisine odaklanmak (hamilelik) adına değerlendirilebilir. Var olan çocukların hayatında olup biten değişikliklerin sorumluluklarını almak yanında zevk için yapılabilecek harcamalar, spekülatif konular yerine yatırım odaklı uzun vadeli planlar yerinde olacaktır risk sevmeyen sizler adına. Çok fazla tutkuyla sarıldığınız, sevdiğiniz bir uğraşa daha fazla konsantre olmak, hobileri kazanca çevirmek adına çeşitli girişimler yapabilmek önemli değerlendirmek isteyenler adına elbette. Yaratıcı konularla ilgilenenler adına ise sezgilerin artışa geçeceği, kendilerine güvenebilecekleri konularla iç içe olma ihtimali güçlü. İş ve keyiflerin bir arada ilerleyeceği söylenebilir. Yolculukların, aşkın öğretici yanı dışında karşınıza çıkabilecek kişilerin deneyimlerinden yararlanmak adına olumlu yaşanabilecek süreç olacaktır. Babanın serveti/desteğini alabilmek yanında, hediyeler, giyim kuşam zevklerinizde yenilenmeler, zevk, eğlence anlayışınızı değiştirecek seçimlerde olası.

Yükselen Aslan:

Bu rüzgar bitişler/başlangıçlar üzerinden esiyor. Olası en güçlü gelişme iç dünyanızda huzur yaratmak/bulmak, psikolojik durumunuzu onarmak, ruhsal gelişiminizi destekleyecek konulara yer açmak için harika bir zaman dilimi getirecek olması. Daha ziyade yaşanan yerle ilgili güzel imkanlar, taşınma, evde köklü değişiklikler yapmak, onarmak, eşya yenilenmeleri yanında olanak varsa yeni bir ev alımı/yatırımı üzerinde düşünebilirler. Çok daha bir ferah, geniş mekan beklentisi içinde olunabilir. Ailenin yaşam şartlarında iyileşme yaratacak koşullar/değişiklikler, onlarla olan ilişkilerin düzelmesi yönünde çeşitli duygusal paylaşımlar, sık bir araya gelmeler de söz konusu. İş hayatına ilişkin hedefleri belki de eve taşıma dönemi yaşanırken, evden iş yürütme olanağı sağlayacak kararlar alınıyor olacak belki de. Özel hayata dair başka bir gelişme belki evlenerek/ya da aileden ayrılarak yeni bir yuva yaratmak şeklinde yaşanabilir. Bu geçiş süresince kimi Aslanlar ailenin geçmişinden, babadan gelebilecek toprağa/eve dair çeşitli kazançlar içinde olurken, ailede genişleme/evde yeni bir bebek üzerinden hayata geçebilir.

Yükselen Başak:

Jüpiter seyri ile yakın çevre bağlantılı pek çok konu gündeminizde yoğun bir yer tutmaya başlıyor. Çok şey öğrenecek, sık yolculuk yapacak, kardeşler, akrabalar ve yakın çevre ilişkilerini yeniden düzenleme ihtiyacı hissedebileceksiniz. Belki onların hayatında başlayan değişime, şanslı oldukları temalara tanık olunabilir. Aynı zamanda kimilerimiz adına içinde kardeşlerin olduğu ortaklı/ticari işler gündeme gelebilir, bu yönde girişimler hayata geçebilir. Aslında bu enerji ile düşünce yapınız derinleşmekte, duygusallaşmakta olup önemli araştırmalar, okumalar, kendinizi yenileyeceğiniz çeşitli eğitim çalışmalarında daha çok yoğunluk yaşanırken,  zihinsel konsantrasyon gerektiren web/türlü yazın çalışmaları hayatınızda fazlaca yer tutabilir.  İlişkiler, ortaklıklar üzerinden yaşanacak çeşitli işbirlikleri, anlaşmalar, işle ilgili sık yolculuk gerektiren gelişmeler, eve dair lokasyon/çevre değişiklikleri girebilir kimilerinin hayatına.

Yükselen Terazi:

Sizler için artık maddi konular öncelikli yer tutmakta. Öncelikle kendinize verdiğiniz değeri yeniden tanımlamak, bu yöndeki beklentilerinizin sınırlarını tekrar belirlemek gerekecek. Özellikle son bir yıldır kendinize, yeteneklerinize, ilişkilerinize yönelik yapılan yatırımların, hazırlıkların kazanca yönelik yanları odak noktanız olmakta. Bu nedenle diğerleri ile sağlam bağlar kurarken, ortaklıkları içine alan çeşitli parasal işler, kazanç yaratma potansiyeli, iş hayatı adına artan bir tempo söz konusu olabilir. Hak ettiğinizi elde edebilmek için daha fazla emek vermek, çalışmak, üretmek, yeteneklerinizi parlatmak, çeşitli projeler ortaya koymak için güzel bir dönem. Daha fazla birikim yapma imkanı yaratmak biraz da sizin elinizde. Elbette harcamalar, bütçe, borçlar ayrı bir önem kazanmakta olup bütçeyi tertiplemek, borçların yükünden kurtulmak adına daha rahat şartlar yaratma çabası söz konusu. Eğitim, düşüncelerinizi pazarlayabileceğiniz, bilgi anlamında tecrübelerinizi kazanca çevirebilmek yanında iş arayışı içinde olanların yeni fırsatlar yaratabileceği zaman diliminden bahsedilebilir. Değerli ürünlere yönelik giderler yanında, kişisel/ortaklı yatırımlar, alım/satım konuları önemli bir yer tutabilir istekleriniz arasında.  Özellikle kar/zarar dengesi, taşınabilir mallar üzerinden yeni yapılanmalar içinden geçilebileceği başka bir ihtimal.

Yükselen Akrep:

Jüpiter’in burcunuzda yer alması ile adeta hayata yeniden merhaba diyorsunuz. Özellikle (Yükselen Burca) geçmesi ile kendisini çok daha belirgin biçimde hissettirecektir. Yeni başlangıçlar, hedefleri bilinçli biçimde ortaya koyma vakti. Doğuştan gelen kabiliyetlerinizi yeniden keşfedeceğiniz bu süreçte derin düşünebilme beceriniz sizinle. Kişiliğimizi etkin, akıcı biçimde kullanmak yanında, yeteneklerimizi parlatarak, başkalarının kaynaklarından yararlanma becerisini kullanarak güven kazanmaya başlıyorsunuz. Her şeyden önce son bir yıldır geri planda yapılan hazırlıklar, verilen emeklerin ardından daha kararlı ataklar yapma zamanı. Kişisel anlamda imaj, fiziksel görünüm, giyim tarzında yeni değişiklikler yapmayı tercih edebilirsiniz. Ancak aşırı kilo riskine dikkat etmelisiniz. Elbette bu kadar sıradan olmayacak istekleriniz. Kendinizi ruhsal anlamda güçlendirmek, hayatı daha deneyimci gözlerle kucaklamak, kendinizi geliştirmek, yenilemek, olgunluk kazanmak anlamında çeşitli şanslarla buluşabilirsiniz. Kişisel yeteneklerinizi görünür kılacağınız, kazançlarınıza yönelik yeni ataklar planlayacağınız fırsatlar yaratmak önceliğiniz ayrıca Akrep olarak. İlişkiler cephesinde ise aşırı tutku, sahiplenme, kriz yaratabilecek tutumları aştığınızda, yüzeysel bağlardan sıyrıldığınızda keyifli ilişkilerin kapısı aralanabilir, evlilik tercih edilebilir, bu yönde kararlara götürebilir kimilerini. Yaratıcı işleri, sadece sizin keyif aldığınız konuları geliştirmek yanında, çocuklarınızı ilgilendiren çeşitli değişimlerin getirdiği sorumluluklar ele alınabilir. Onların talih/kısmetlerine dair gelişmeler öne çıkabilir. Kimileri adına ise hamilelik/doğumların yaşanabileceği bir süreç yaşanabilir.

Yükselen Yay:

Artık iç dünyanızda, çok derinlerde bir yerlerde yolculuk yapmanın vakti geldi. Öncelikle gizli, bastırılmış, psikolojik anlamda bilinçaltına atılan korkularla baş edebilme, onları aşabilme gücü sizlerle. Kendi kendinizi rehabilite edeceğiniz dönem olarak görülebilir aslında. Koruyucu etkiler altında olmanız yanı sıra geçmişte yapılan iyiliklerin geri dönüşlerini kucaklama şansınız var. En dipte bir yerlerde saklı olan gizli yeteneklerinizi başkalarının hayrına olabilecek şekilde kullanmak, kapanan bir dönemi geri planda hazırlık yaparak geçirmek, ruhsal anlamda gelişime, yeni tecrübelere açık olmak adına olumlu bir evre.  Kalben başkalarına dokunabileceğiniz çeşitli konular, destek vermeniz gereken durumlar, kişiler, çalışmalar, direk sizin hedeflerinizle, sağlığınızla alakalı temalar üzerinde çalışmalar içine girebilirsiniz. İçinizde sakladığınız her şey bambaşka tınılarla ortaya çıkabilir. Yaratıcı, spritüel, ruhsal alanda pek çok yeni şey keşfederken kendinize bilinçli bir hedef koymak konusunda aceleci olmamalısınız. Bu transitin etkisi altında iken geçmişle/ailenin geçmişi ile alakalı konular, kişiler karşınıza çıkarken finansal konular olmak üzere göremediğiniz, bilemediğiniz risklere karşı dikkatli olmalısınız. Hayatı akışına bırakabilmek, ihtiyacınız olan yalnızlığı, sessizliği dinlerken kendinize ait bir alan yaratmaya çalışmak dönemin en değerli ödülü olabilir.

Yükselen Oğlak:

Oldukça önemli bu süreçte Jüpiter öncelikle ümitlerinizi, kendinizden beklentilerinizi büyütme fırsatı verecektir. Doğru kişilerle doğru yerde buluşmak, çevrenizde size destek olacak güçlü işbirlikleri kurmak adına yola çıkıyorsunuz. Çok farklı sosyal/iş odaklı oluşumlar, ilişkiler, iş hayatı, sosyal çevre ilişkileri, getireceği finansal kazanımlar işin içinde büyük ihtimalle. Özellikle son dönemde edinilen tecrübelerin gruplar içinde, sosyal alanı ilgilendiren boyutunda sergilemek isterken var olan arkadaş/dost/grup bağlarını ayıklamak gerekebilir. Zira sizi yansıtan, aynı çizgide olan, ortak paydaşlık içinde hareket edebilecek kişilerle yola devam etmekten yana bir değişim yaşanabilir. Maddi çıkarlarda ortak bir eylem söz konusu ise güç dengesini korumak önemli olacaktır. Arkadaşların, dostların hayatında yaşanan değişimde söz konusu kimileri adına Bir yandan da kendinizden vereceğiniz, yardım, sosyal ölçekli gruplaşmalar, dayanışma içeren bağlar söz konusu.

Yükselen Kova:

Kariyer, amaç odaklı planlar, mesleki anlamda beklentilerin büyüdüğü zamanlar başlıyor. Hayatınıza yeni bir yön vermek gayeniz olurken iş hayatınızda oldukça görünür etkiler yaratacak seçimlere yönelebilirsiniz. Mesleğinizin akademik yanı,  görev tanımlarında ödül, kendi işini kurmak isteyenlerin cesaretlendiği, profesyonel anlamda yeni hedefler koyma vakti. Özellikle son bir yıldır verilen emeklerin, çalışmaların, kişisel alanda kazanılan tecrübelerin kariyerde gösterme zamanı. Güçlü destekler alma şansınız bir yandan da başarılarınızı topluma sunma, görünür olma fırsatı sağlayabilir. Sosyal statüde yaşanan değişiklikler evlilik/boşanma şeklinde görünür olacaktır. dönem  Finansal anlamda çok farklı kazançların kapısını aralayacak iş bağlantıları kurmak, projeler üretmek isteyenler için fırsatlar olacaktır. Geleceğe dönük büyük planların dostlar, arkadaşlar, otoritelerce desteklenmesi söz konusu.

Yükselen Balık:

Oldukça dışadönük yeni hedefler, yerler, kişiler, dünyalar, hayata bakışınızı derinleştirecek temalar öne çıkmakta. Kendinize, kişisel gelişiminize, hayatınıza anlam katacak çeşitli temaslara, konulara yol alıyorsunuz. Yurt dışı bağlantılı, uzaklarla ilintili her türlü konuya ilginiz artarken eğitim, lisan, yurt dışı yolculukların size sağlayacağı imkanları kullanabilecek cesaretiniz olacak. İş hayatında güçlü bağlantılar kurabileceğiniz kişilerle kesişen yollar dikkat çekerken, akademik hayata ilişkin planlar yapanlarımız olacaktır elbette. Aynı zamanda ticari bağlantıları olanlar adına iş amaçlı yolculuklar, çeşitli arayışlar eklenebilir. Bir süreliğine yurt dışına yerleşmek yanında düşünsel anlamda size farklı ufuklar açacak felsefeler/doktrinler kişisel gelişiminiz adına önemli bu süreci değerlendirme vakti. Zira  kariyere yatırım yapıldığı zamanlardan geçiyorsunuz. Ayrıca çocuğunuz varsa eğitim hayatına ilişkin pozitif arayışlara gidebilirsiniz. Bir yandan da hukuki anlamda çeşitli konularla içli dışlı olmak, seminer, konferans, medya bağlantılı, çeşitli iş, dış dünyadan gelecek fırsatları gözlemek/değerlendirmek anlamında kararlılık isteyen zamanlar söz konusu.

 

Keyifli, huzurlu, vicdanlı Jüpiter dönemi dileklerimle,

Sevgiyle kalın lütfen.

 

Güner Yönel

 

#LibraAstroloji

Libra Astrolojik Danışmanlık&Eğitim

İletişim: gyonellibra@gmail.com

Web:www.guneryonel.com