Güneş Boğa Burcunda

  • 18 Nisan 2017
Güneş Boğa Burcunda

Merhabalar,

Güneş Boğa burcunda! Artık hızımızı kesiyor dinginliğe ihtiyacımız olduğunu hissediyoruz. Her şey daha kontrollü. Korkudan, cesaret gerektiren şeylerden uzağız, huzurluyuz. Karmaşa içeren durumların dışında kalmaya çalışırken yaşamı hissetmeye, güvene ihtiyacımız var. Zamandan bağımsız olabilmek, sahip olduklarımızı önemsemek, sahip olmak için çalışmak, güç sarf etmek, gerçekçi olmak gerekiyor. Kararlı, iradeli, serinkanlı.! Birtakım zorlukların üstesinden gelebilme gücümüz de var. Tutarlı, pratik, somut olana odaklanmak başlıca önceliğimiz.

Bir yandan da içinde bulunduğumuz şartları korumak isterken, çok hayati konularda harekete geçmekten ziyade 26 Nisan tarihinde yaşanacak Yeni ay sürecini beklemekte fayda var.

*20 Nisan/21 Mayıs arası Güneş Boğa
*21 Nisan itibari ile Mars İkizler ( saat:14:33)

Koç; Para, kazanç, harcama, yatırım, bütçe, yetenekleri kullanmak, kazançlara yönelik projeler zamanı. Hayatınızın en önemli öncelikleri bir aylık süreçte finansal fırsatlar yaratmak, akıllıca, somut hedefler belirlemek olurken çeşitli yatırım, alım satım işlerine yer açılabilir. Keyifli, sizi mutlu eden, çeşitli açıdan konfor sağlayacak alışverişlere yönelebilirsiniz bir ay süresince. Mars 3.evinizde aynı zamanda. Sık yolculuk yapabilir, zihinsel açıdan yoğun çalışmalara girişebilirsiniz. Yazışmalar, bilgi paylaşımı, ticari ya da eğitsel işlerde tempo yükselirken dilinize hakim olmak zorlaşabilir.(kardeş, yakınlar ya da iletişim içinde olduğunuz kişilerle)

Boğa: Şimdiden tebrikler  Şanslı Solar bir yıl dilerim sağlıkla, huzurla.
Son derece dışa dönük, canlı bir ay yaşamaya hazır olun. Kişisel konular, önemli adımlar, yeni hedefler adına çok destekleyici zamanlar bir aylık süreçte. Sağlık, ilişkiler, yeni başlangıçlar, aileye, yakınlara eve yönelik girişimler zamanı. Bir yandan da huzur yaratmaya yönelik arzular yükselişte bir aylık süreçte. Mars ise 2. evinizde yerini alırken çeşitli giderlerin, bütçenin, kazanımların, eşten/ortaktan beklenen parasal desteklerin önemi artıyor. Aşırı para tüketimini kontrol etmekte zorlanabilirsiniz. Gerçek ihtiyaçlarınızı, önceliklerinizi doğru tespit etmekte fayda var.

İkizler; Çok dışa dönük olmak mümkün değil. İçinize dönmek, inzivaya çekilmek isterken biraz da izlenimci bir ay olacaktır. Arka plan işler, enerji düşüklüğü, genel sağlık, iş, yaşam koşulları, yorucu/kafa karıştıran şartlar içinde olunabilir. Birtakım dedikodular, yanlış yargılar ya da sizi hazırlık yapmaya zorlayan sorumluluklar karşısında sabırlı olmak durumundasınız. Bir aylık zamanda. Ayrıca Mars burcunuza geçtiğinde daha canlı, girişken ve bilinçli kararlar almaya elverişli şartlar başlıyor bir yandan da. Yeter ki kararlılık içinde olun. Hedeflerinize odaklanın. Dostlar, sosyal çevre ilişkilerinden destekler sizinle.

Yengeç: Arkadaşlar, dostlar, sosyal çevre, partiler, sevdiklerinizle etkinlikler tam size göre. Yeni kişilerle bir araya gelmek, tanışmak, işe dönük fırsatlarla karşılaşmak mümkün. Umutlar, ümitler işten gelen kazançlar, ortak çalışmalar adına canlı bir süreç ancak Mars 12. evinizde. Bir yandan da iç dünyada huzursuzluk, endişe kaynaklı durumlar tadınızı kaçırmasın. Gizlilik, kararsızlık ya da hevessizlik sarmalı yorucu olabilir. Geri planda hazırlıklara odaklanmak ihmal edilmemeli, iş ve keyifler dengelenmeli.

Aslan: Kariyer, prestij, iş olanakları, görüşmeleri, başarı beklentisi, üretkenlik önceliğiniz. Son derece avantajlı iş görüşmeleri, bu yönde hazırlıklar içine girilebilir. Kariyer planlarına yönelik çeşitli amaçlar belirlemek, hedefler oluşturmaktan çekinmeyin. Üstlerden gelecek destekler yanında ailevi/eve yönelik konular da önceliğini korumakta. Mars 11. evinizde arkadaşlarla bir arada olunacak hızlı bir süreç ayrıca. Daha sosyal, dışadönük paylaşımlar yaşanırken çeşitli çekişmeleri, kırgınlıkların dışında kalarak enerjinizi doğru kullanmalı kendi hedeflerinize odaklanmalısınız.

Başak: Yurt dışı konular, ticari işler, yurt içi/dışı yolculuklar, eşin yakınları, eğitim, tanıtım. yasal konular dikkat çekecektir. Son derece yoğun yurt dışı bağlar, işle bağlantılı yanı, işin iletişim boyutu artıyor. Etkin şartlar altında ilerlerken, eğitsel planlar ya da tatil projeleri öne çıkabilir bir aylık süreçte. Mars ise kariyer evinizde iken iletişim dilinizi dikkatli kullanmak, sorumluluklara odaklanmak, hızlanmak gerekecek. Rekabet içeren çatışmaların dışında kalmak önemli.

Terazi: Başkaları ile olan parasal paylaşımlar, destekler, hak arayışları, yatırım, kredi, ödemeler dengesi ön planda. Eşten/ortaktan gelen destekler, onların para durumunda değişiklikler olabilir. Ortak harcamalar, bütçe, sağlık ve yukarıdaki konularda başka bir anlamda biraz mücadeleci bir dönem aynı zamanda. En olumlu yanı ile kriz yaratan para konularına çözüm odaklı yaklaşma şansınız var bir ay süresince. Mars ise yayıncılık, eğitim, sunumlar, tanıtımlar yanında, iletişim trafiğinin artacağı her türlü zihinsel konu adına hareket taşıyor. Yasal konular yanında yolculuklar, yurt dışı kaynaklı işlerde temponuz yükselişte.

Akrep: Ortaklık, ilişkiler, yakın arkadaşlıklar, anlaşmalar devrede olabilir (yazılı/sözlü). Maddi/manevi paylaşımlar, kariyerde destekler, uzlaşma gerektiren durumlar üzerinden sıklaşan saflar var ayrıca. İş ya da özel ilişkilere yönelik oldukça istikrarlı kararlar alınabilir bir aylık süreçte. Mars ise ortak paralar, eşin kaynakları, borç/ödeme, kredi veya çeşitli finansal krizlere yönelik konularda dikkatli olmanızı öğütlüyor. Birtakım huzursuzluklar, kontrol edilemeyen para çıkışları ya da esten beklenen kaynaklar üzerinden yaşanabilir. Çift durumlara dikkat.

Yay: Çalışma koşulları, düzen, sağlık, alışkanlıklar, beslenme temaları önceliğiniz. Bu konularda destek alınabilir ihtiyaç duyulursa. Organize edilmesi gereken konular, müşteri ilişkileri, yetenekler, tecrübeler, somut işler çıkarma çabası yanında yeni olanaklarla buluşabilirsiniz. Ancak sizi köle haline getiren şartlara dikkat etmelisiniz. Bir yandan da tatlı tembellik, rehavet sayesinde işleri ötelemekten yana bir eğilim içinde olabilir kimileri. Mars ise ilişkiler, yakın arkadaşlıklar adına enerjik bir dönem taşıyor. Zihinsel anlamda dinamik paylaşımlar içindesiniz ayrıca. Ancak stres, rekabet ya da tatsız diyaloglara maruz kalabilir, çeşitli huzursuzlukları aşmanız gerekebilir çeşitli bağlarda, uzlaşma gerektiren konularda. Ya da yeni ilişkilerin taşıdığı kararsızlıklar, çift durumlar getirebilir.(Bir olasılık.)

Oğlak; Hayatın neşesi, çocuklar, tatil, keyiflere dair pek çok şeyi yaşama zamanı. Aşk/sevgi ilişkileri tatlı zamanlar getirebilir, yeni sevgi ilişkilerine başlanabilir. Sizi mutlu eden pek çok konuya yer açabilirsiniz. Sanat, yeni hobiler, hoşlandığınız işlerin sunumu, çocuklarınızla paylaşımlar, onları ilgilendiren konular da önceliğiniz olabilir. Tatil, keyiflere giden harcamalar olsa da kimileri adına yatırım, emlak, aileden gelen destek anlamında bereketli bir dönem ayrıca ay süresince. Mars ise günlük hayatınıza, iş ortamına, ilişkilerine, çalışma koşullarına, projelere yönelik tempolu koşullar getiriyor. Çok sıkı çalışma, yorulma olasılığı yanında, iş ilişkilerinde fikir ayrılıkları yaşanabilir. Belki kiracılar ya da destek aranan kişilerle sorunlar yorucu olabilir.. Ara mevsimde grip/ateşli rahatsızlıklara, sinirsel gerginliklere dikkat edin lütfen.

Kova: Aile, baba, özel hayat, yerleşik düzene dair uğraşlar, yer değişikliğine yönelik her türlü seçenek karşınızda. Evde bakım, onarım, çeşitli düzenlemeler oldukça yoğun şartlar getiriyor. Evde artan bu hareketlilik bir ay süresince sizi bağlarken, Mars bir yandan da sosyal hayata giriş yapma şansı veriyor. Fikirlerinizi yaratıcı şekilde ortaya koymak, medya, iletişim, çeşitli zihinsel becerilerin öne çıkacağı uğraşlardan keyif almak adına cesur zamanlar. Aşk hayatı elbette canlılık ve heyecan taşımakta. Sevdiğiniz kişiyle yolculuk, çeşitli aktiviteler, sosyal hayatın içinde yer almak, çeşitli paylaşımlar söz konusu. Yeni ilişkilere başlanabilir, keyiflere harcamalar artışa geçebilir. Özellikle çocukların hayatına yönelik düzenlemeler, sorumluluklar artarken, bebek sahibi olmakla alakalı tercihler öne çıkabilir. Gerek özel hayat gerekse çocuk konusunda bazı streslere açık olunabilir.

Balık: Yakın çevre, kardeşler, kısa yolculuklar, eğitim, ticari/parasal konular, anlaşmalar, zihinsel uğraşlar, işle ilgili görüşmeler devrede. Özellikle düşüncelerinizi paylaşabileceğiniz ortamlar, medya/web sitesi çalışmaları, okumak, araştırmak, yazmak önceliğiniz olacak bir ay süresince. Bu arada Mars yuva evinde sizi zorluyor olacak. Aile ilişkileri, onların ihtiyaçları, baba, yerleşik düzen, taşınma, evde düşünülen değişiklikler, bakım, yenilenme tarzında sorumluluklar artıyor. Güvenliğinize ilişkin her türlü planı hayata geçirme, uğraşma/didinme zamanı. Aile ya da kardeşlerle ilişkilerde gerginliklerden uzak durmak, iş hayatına yönelik beklentilerde sabırlı hareket etmekte fayda var.

 

Sevgiler.

 

İletişim:gyonellibra@gmail.com