Akrep Burcunda Dolunay

  • 7 Mayıs 2017
Akrep Burcunda Dolunay

11 Mayıs gecesi (00:43) (20 derece/24 dk) Dolunayı beklerken

 

Merhabalar 

Su burcu/Sabit  olan Akrep enerjileri yoğun anlamda değişim arayışına girişeceğimizi gösterirken, Mars’ın Burcunda gerçekleşmesi elbette rahat duygular içinde olmadığımızı gösteriyor!

Bastırılan duyguların, tutkuların pik yaptığı bu günlerde yaşanacak yüzleşmeler gün yüzüne çıkarken,  gizli kalan, yoran, endişe kaynağı olan temaların, içinden geçiliyor. Süregelen gerginlikler duygusal anlamda huzursuzlukları büyütürken; Özellikle paylaşılan değerler, maddi/manevi paylaşımlar, duygusal açıdan tüketici olan ne varsa içinde parasal konularda olmak üzere bizleri güçlü olmaya sevk edecektir.  ‘’Tutku ile sarıldıklarımız neler’’ buna bakma zorunluluğu ile baş başayız aslında.

Özellikle Dolunayın ilişkileri sembolize eden boyutuna bakıldığında; kutuplaşmalar, sahip olmacı tutumlar öne çıkarken, güven ve istikrar aradığımız bağlar test edilecek.  Orta yolu bulmak, çıkmazları aşmak adına esneklik, işbirliğine açık durmak önemli. Bir yandan da çeşitli engeller, çaresizlik duygusu, aldanmalar, yanlış kararlar, sonradan farkına varacağımız yanıltıcı durumlara dikkat edilmeli diyor!

#Dolunay 20 derecede yaşanırken.!! Özellikle sabit burçlar, akslar öncelikli, önemli. 5 derece eksi ve artı olmak üzere. (Boğa/Aslan/Akrep/Kova) 1, 4. 7. ve 10. ev alanlarımızda neler var? Akrep burcu haritalarımızda hangi yaşam alanında yer alıyor?

İçimizde biriken her türlü öfke, kin, öç alma, yok etme duygusu yerine,

-Güç kazanma, irade ve dayanıklılık göstermek

-Aynı zamansa yıkıcı, yok edici olmaktan uzak durmak

-Geçmişi bırakabilme, değişme cesareti

-Derinlere inebilmek, gücümüzü yenilenmek yönünde kullanmayı denemek

-Obsesif durumlar, kontrol duygusu, korkular, bırakamama şeklinde bizi ele geçiren saplantılara/duygulara arkamızı dönme gücünü kendimizde bulmak

Bu yüzden bizi güçlendirecek krizlerden gerekiyorsa kaçmamalıyız,

-Korkularımızın üzerine gidebilme cesareti göstermeliyiz

-Direncimizin test edildiğini bilmeliyiz

-Yalnızlıktan güç alabilmeliyiz

-Özellikle geçmişle olan bağımızdan, yüklerinden kurtulmaktan, belki ilişkilerimizin diyetini ödemekten korkmamalıyız.

-Uzun zamandır kangren olmuş parasal, duygusal, ikili, ya da çeşitli anlamda çürüyen bağların getirdiği yüklerden, hezeyanlardan arınarak çıkılabilir. (Mümkünse can yakmadan, travma yaratmadan, incitmeden. Nazikçe..

-Sezgilerimiz artarken, gizli kapaklı, üstü örtülü konular, bizden gizlenenler, bildiklerimizin tam tersi olan durumlarla karşılaşmamız mümkün. Dış dünyada entrikalar, güç oyunları, gizli kapaklı hareket edilen durumlar, bu şekilde davranan kişiler, ortamlar ve konulardan uzak durmalıyız.

Yükselen Koç:

Miras, ortak para paylaşımları, borç/ödemelerle ilgili çeşitli  konulara odaklısınız. Eş, ortak ya da başkaları ile olan parasal paylaşımlar, yatırımlara dönük kararlar alınabilir.  Ortak finansal konulara veya eşin para durumuna ilişkin değişiklikler sizleri yakından etkileyecektir. Kişisel kazançlar, para meseleleri, alacaklar ya da sahip olduğunuz değerler üzerinden stres yaratan durumlara çözüm odaklı yaklaşmalısınız. Çok daha fazla mücadele ve hırs getirebilecek etkiler yıpratıcı olabilir. Kredi ve borç konularında risk içeren kararlara ve aşırı harcamalara yeniden göz atma gereği duyabilirsiniz. Finansal konuların getirdiği anlaşmalar, konuşmalar gündeme geldiğinde bazı kafa karışıklıklarına, kararların ne derece doğru olduğu konusunda temkinli olunmalı.

Haftanın genelinde kariyer hayatınıza, amaçlarınıza yönelik çeşitli avantajlar bir yandan da finansal anlamda kendinize güvenerek hareket edebileceğiniz ataklar yapılabilir. Güçlü destekler yolda.

Yükselen Boğa:

Kişisel açıdan sizi bağlayan konular evlilik, ortaklık, eş, yakın arkadaşlıklar üzerinden yaşanan Dolunay önemli. Özellikle ikili ilişkiler, anlaşmalar ve ortaklıklar açısından gündeminizde yer alan konularda meydan okuyucu tavırlar yorucu olabilir. Yolunda gitmeyen ilişki, yakın arkadaşlıklarda sakin olmak, bir kez daha üzerinde düşünmek gerekebilir. Özellikle ikili ilişkilerde yaşanan sorunları aşmak isteyenler bu dönem yeni bir karar aşamasına gelmiş olabilir. (Sonlanma/evlilik, yeni bir ilişkiye başlamak şeklinde) Eşin hayatında yaşanan değişimler yanında, aşırı gergin ve benmerkezci olmanız bazı açılardan sorun kaynağı olmamalı. Kendi kişisel konularınız, tercihleriniz, başlangıçlarınız adına eyleme geçmenin hazırlıkları içindesiniz aynı zamanda.

Farkındalık kazanılacak bu günlerde haftanın geneline bakarsak, parasal konularda bazı çekinceler, belirsizlik ya da beklentilerinizi gözden geçirmeniz gereken durumlara dikkatli yaklaşmalısınız. Ödemeler dengeniz belki aşırı harcamalar adına endişeler öne çıkabilir.

Yükselen İkizler:

Günlük rutinlerde, işlerde artış yaşanırken bekleyen projelerin tamamlanma süreci içindesiniz. Bunların üzerinden nasıl ilerleyeceğiniz, ne şekilde organize edeceğiniz konusunda kararlar alabilirsiniz. Sağlık, hijyen ve beslenme alışkanlıklarınız yanında bedensel ihtiyaçlarınıza yönelmek için uygun günler. (Diyet/spor) Dinlenmek, hayatı biraz olsun yavaşlatmak mümkün görünmüyor.  Arka planda çok iş üreteceğiniz, hazırlık yapacağınız zamanlara çeşitli molalar vermek yerinde olabilir. Enerjinizin her şeye rağmen yüksek seyrettiği bu ay, önemli projelere başlama, iş ilişkilerinin getirdiği ya da hedeflerinize yönelik belirsizlikler ve karmaşa bir miktar olsa huzursuz edici olabilir. Boş vermişlik ya da kafa karışıklığı yaşatan durumlar sağlık anlamında yorucu olabilir.

Haftanın geneline bakarsak, kredi, parasal konular, borçlar ve bu yönde taşınan yüklerden kurtulmak adına bankalarla olan işlemler, krizleri aşma, kişisel yatırımları, hedefleri hayata geçirme çabası gündeminizde. Torağa ait bir yatırım, paylaşım meselesi öne çıkabilir.

Yükselen Yengeç

Aşk hayatınız, çocuklarla ilgili konularda aşılması gereken şartların son evresi. Duygusal anlamda kriz yaratan durumları esnek karşılamanız gerekebilir. Sevgi ilişkileri, aşk yaşamında heyecanın, aşırı tutkunun getirdiği stresler olsa da romantizm devrede. Bu alanda net kararlar alırken yeni bir aşk ilişkisine başlama şansı söz konusu kimileri adına. Yaratıcı konular, sanatsal uğraşlar, hobiler sizi yeni bir karar almaya iterken, ürettiğiniz her işin meyvelerini toplama, kendinizi gösterme zamanı. Yaratıcı işlerin getireceği kazanımlar yanında birtakım yatırım, alım satım ya da aileden gelen finansal bir oluşuma işaret edebilir. Ancak harcamaları dengede tutmaya çalışmalı, büyük ölçekli riskleri iyi okumalısınız. Sosyal organizasyonlar ve ortak çalışmaların sizi bağladığı bu hafta çeşitli paylaşımlar, arkadaşlıklar, ortak iş projeleri önemli görünüyor. Kendi istekleriniz peşinde koşarken başkaları ile ilişkilere önem vermeniz yararlı olacaktır.

Haftanın geneline bakıldığında hedeflerinizde belirsizlik ya da işi oluruna bırakma duygusu içine girebilirsiniz. Ancak ortaklı işler, arkadaşlıklar, güçlü bağlar kurulacak gelişmeler çeşitli projelerin üzerinden elde edilecek gelirlere, desteklere yol açabilir.

Yükselen Aslan

Ev ve aile yaşamının getirdiği baskılar bir anlamda sona eriyor. Ancak geçmişten bu yana taşıdığınız yüklerle yüzleşmek gerekecek. Bir kenara ittiğiniz duygusal endişe ve streslerin gerçek kaynağını ararken, bazılarınız anne/baba ya da yerleşimle ilgili konulara yeni çözümler üretmek zorunda kalabilir. Yerleşim, güvenlik, taşınma ya da ev alım/satım konuları öncelik kazanabilir. Evde yapılması gereken düzenlemeler, fazlalıklardan kurtulmak için uygun bir zaman dilimi. Bir yandan da iş hayatında çok daha somut, kalıcı, maddi anlamda tatmin aradığınız planlara odaklanmak gerekecek. Elle tutulur koşullar oluşturma gayreti içindesiniz. Maddi açıdan endişe yaratan şartlar belki de, iş hayatını içine alan ataklar yapmaya itiyor olacak. Bu yöndeki hedefler, çift durumların, dostlarla işbirliklerini gündeme getirebilir. Ancak arkadaşlarla olan parasal konuların yaratacağı kırılganlıklar, stres kaynağı olabilir.

Haftanın geneline bakıldığında, kariyerde kendinizi ortaya koyma mücadelesi, yeteneklerinizi öne çıkarma çabası, işe dair çeşitli projeler üretmek, kazanımlarınızı yenilemek anlamında kararlılık içindesiniz.

Yükselen Başak

Sizler yakın çevrenize odaklanırken, iletişim ağının getirdiği konular, ticari yanı,  seyahat planlarınız hız kazanıyor. Özellikle, iletişim, zihinsel çalışmalar ve satış/pazarlama işleriniz oldukça yoğun bir tempo getirmekte. Önceden başladığınız konuların, iş hayatına ilişkin projelerin sonuçları yanında yurt dışı ilişkili gelişmelere dikkat etmek gerekecek. Zira iş hayatına dair hedefleriniz sizi önemli bağlantılar kurmaya itebilir. Yakın çevre ile ilişkiler, kardeşler konusu öncelik kazanırken, hukuki meselesi ya da yurt dışı ilintili konuları olanlar adına ilişkiler, bağlar anlamında sorumluluklar devam etmekte.  Bir yandan da bazı belirsizlikler, özel hayat, iş ilişkilerinin getirebileceği engeller, aşırı boyutta kendinizden vermek hızınız kesebilir, yıpratıcı olabilir. Bu anlamdaki beklentilerde ölçülü olmakta fayda var.

Haftanın geneline bakıldığında, iş odaklı hedefler, yolculuklar, önemli temasların içinden geçileceği şartlar var. Kendinize ait yeteneklerin iş hayatına adapte edilmesi, dikkat çekmesi yönünde akıcı fırsatlar güçlü kişilerle bir araya gelineceğini anlatıyor. Çocuklarınızı ilgilendiren konularda güzel değişimler söz konusu.

Yükselen Terazi:

Dolunay etkisi kendinizi yeterince güvende hissetmediğiniz gerginlikler içinde olabilirsiniz. Finansal bir konunun yarattığı krizleri aşma mücadelesi sonlanmaları beraberinde getirebilir. İşle ilgili yetenekleriniz ve becerileriniz üzerinden beklentilerin ne derece hayata geçebileceğiniz görmek, bu yönde atılacak adımlara odaklanmak mümkün.  Yeni kararlar alma aşaması olabilir. Ödemeler, alacak ve bütçe ile ilgili çözüm arayışları sürerken, özellikle başkalarının desteği, ortaklaşa işlerden sağlanacak kazançlara yeni bir yön vermek mümkün. Ortaklı paralar, kredi, bankalarla ilgili sorunların sonuçlanacağı şartlar hızlandırma gayreti gerginliğin en önemli yanı sanki. Maddi/manevi kendinizi güven içinde hissedeceğiniz destekler, kişisel girişimlere yönelik ataklar yapılabilir. Kaynak girişinin hızlanacağı şartlar yanında, vergi, prim, kredi, borçlarla ilgili konularınız varsa bazı sorunları aşmak adına belki de orta yolu bulmak gerekecek. İşe dair projelerde gönülsüzlük, erteleme, ya da hedeflerde karmaşa içeren durumlara dikkat etmeli, sizi bekleyen çeşitli fırsatları hayata geçirmek konusunda insiyatifi ele almalısınız.

Haftanın geneline bakıldığında, beklenen ya da beklenmedik kazanımlar, yatırım ölçekli planlar, geçmiş ya da şu döneme dair para konuları destekleyici yönde görünüyor.

Yükselen Akrep

Burcunuzda yaşanacak Dolunay sizleri yakından ilgilendiriyor. Her tür girişiminiz, eyleminiz görünür olacak bu hafta. Fiziksel görünümüz, giyim ve estetik değişimler (fit olmak, diyet, spor) anlamında kendinizi yenilemekten söz edilebilir. Ancak ikili ilişkiler açısından da artık yeni bir karar almak, olası sorunlara nokta koymaktan yana gergin etkiler var. Sizi duygusal anlamda zorlayan konular olabilir. Bu yönde duygusal kriz yaratacak eylemler, ya da kışkırtıcı adımlar sorunları büyütebilir. Kimileri adına yeni bir ilişkiye başlamak, evlilik kararında güven ve istikrar öncelikli olacaktır. Ayrıca işbirliği gerektiren ortaklıklar, kariyeri ilgilendiren konulara odaklanmaya yönelirken,  oldukça hırslı ve kararlısınız. Denge kurmak,  uzlaşıdan yana olmak size yeni destekler getirecektir. Ortaklık önerilerini hayata geçirmek konusunda yeni projeler öne çıkabilir. Ancak aşk, çocuklarınızla ilgili konular ya da riskli parasal konular, aşırı harcamalara dayanan riskleri görmelisiniz. Borç vermek, finansal yükler almak için uygun bir dönem değil. Hayal kırıklığı yaşamamak adına.  Dostlarla olan para meseleleri bazı tartışmalara zemin hazırlayabilir.

Haftanın geneline bakıldığında özellikle iş ortaklıklarını içine alan anlaşmalar, konuşmalar, görüşmeler güçlü destekler alınacağını gösteriyor.

Yükselen Yay

Dolunay eşliğinde hassasiyet içinde olduğunuz temalarla yüzleşme haftası. Son günlerde İçinde bulunduğunuz şartları zorlamak yerine alışkanlıklarınıza göz atmakta fayda var. Psikolojik olarak içe dönmek, yalnızlık içinde olmak istemeniz mümkün. Ertelediğiniz işleri toparlamak, ruhunuzu besleyen konulara yönelmekten yana uygun günler. Özellikle gündelik rutininizi dengelemek için uğraş verirken, sağlığınızı zorlayan temaları iyileştirmeye yönelik adımlar atabilirsiniz. Beden ve ruh durumunuza özenli yaklaşın lütfen. Rutinlerin yeniden düzenlenmesi gerekebilir. Çalışma koşullarında sizi yoran bir yandan da aktif olmaya iten şartlar ise belirsizlik içeriyor. Çok fazla sorumluluk almaktan kaçınırken, ertelemeler öne çıkabilir.

Haftanın geneline bakıldığında, kariyer ve hedeflerde son derece kazanç getirecek ataklar, girişimler, gelirlerde artış sağlanacak fırsatlar var.

Yükselen Oğlak

Bu Dolunay sosyal çevre ilişkilerinizi, arkadaşlıkları içine alan bağları gözden geçirmeye itiyor. İçinde bulunduğunuz ortamlarda yeni duygusal bağlar kurulabilir. Aynı zamanda ortak çalışılan projelerin son aşamasına gelmek, işi bağlayan projelerin sonuçları alınabilir. Eşin arkadaşları, kendi sosyal çevreniz, çeşitli sosyal etkinlikler, hareketli zamanlar getirmekte. Oldukça hareketli, canlı bir dönem sosyal anlamda.  Aşk hayatına, çocuklarla ilişkilere ve hobiler size huzur veren konular olurken, kendi arzularınız, keyifleriniz adına pek taviz vermekten yana değilsiniz. Yaşamdan keyif alacağınız organizasyonlar, toplantılara katılım sürerken, oldukça aktif rutinler, tamamlanması gereken işler, yuvaya yönelik sorumluluklar sürüyor olacak.  Birtakım karışıklıklar, artan sorumluluklar ya da bitmesi gereken işler adına dağınık etkiler altında olabilirsiniz.

Haftanın geneline bakıldığında, işinizin eğitim, iletişim ya da yurt dışı bağlantılı çeşitli uzantıları şansa açık zamanlar getiriyor. Bu yöndeki girişimlerinizde kendinizi gösterme fırsatı sizlerle.

Yükselen Kova

Dolunay eşliğinde mesleki konular, kariyer ve hedefler konusunda artık daha net kararlar alınıyor. Üstlerle ilişkiler ve süregelen işlerinizin sonuçlarının görünür olacağı bu günlerde yeni iş projeleri, beklenen terfiler ve işte yeni imkanlar öne çıkabilir. Bu alanda daha fazla sorumluluk getiren temalar, ortaklı bir iş konusu yanında hırs, tutku söz konusu amaçlarda.  Ancak evde sizi bağlayan konular karşısında biraz huzursuzluk yaşanabilir. İş ve aile arasında ilişkilerde özenli yaklaşmak, evle alakalı konuları tamamlanması gereken yükleri unutmamak gerek. İş ve kariyer hayatı arasında denge kurmak isterken, işin medya, sunum, pazarlama, yayın boyutu öne çıkabilir. Çocuklar, aşk ilişkileri, yaratıcı işler, hobiler, sizi hafifletecek, sosyal kılacak etkinliklere yer açmak zor olmayacak. Yeter ki işleri askıya almayın, endişeleri büyütmeyin.

Haftanın geneline baktığımızda, finansal konular, aileden gelecek maddi destekler, toprağa dair bir yatırım konusu, gayrimenkul alım/satım işleri adına yüklü bir gündem içinde olunabilir.

Yükselen Balık

Son günlerde hayatı, yaşam amacınızı sorgulamak, spritüel açıdan sizi etkileyen temalarla iç içe olmaktan yanasınız. Eğitim, kişisel gelişim konuları, akademik çalışmalar ya da uluslararası işlerde verdiğiniz uğraşların sonuçları da sizi yakından ilgilendirecek.. Ancak bunları yeniden gözden geçirmek, farklı bir değerlendirme yapmak, başkalarından destek alacağınız gelişmelere odaklanmak gerekebilir. Güçlü kişilerle temaslar sıklaşabilir. Yeni haberler ve yolculuklar hız kazanabilir. Belki gizlilik içinde yürütmek istediğiniz yasal konular varsa dikkatli olmalısınız. Zihinsel açıdan odaklanmanız gereken çalışmalar, yazışmalar, iletişim, medya, pazarlama konuları yanında sözleşmeler ağırlık kazanabilir. Kardeşler, komşular ve sürekli iletişim içinde olduğunuz kişilerle olası gerginliklere dikkat etmelisiniz. Birtakım eleştirileri tolere etmeli, önerilerin fırsata dönüşebileceğini unutmamalısınız. Eve yönelik sorumlulukların arttığı bu dönem, bu alana planlarınız hakkında bazı endişeler taşıması mümkün.

Haftanın geneline bakıldığında, önemli imzalar, kontratlar ve görüşmelerin hızlanacağı şartlar yanında, arkadaşlar ve sosyal çevre ilişkilerinde çeşitli paylaşımlar gündeminizi dolduracak.

 

”Akrep burcu” haritamızda hangi ev alanında ise, yenilenme, dönüşüm, yeniden doğmak için mücadele etmemiz, kararlılık göstermemiz gereken senaryolar vardır. Yoğun korkularımız, bizi bağlayan temalar tam da burada olabilir..

 

Sevgiyle huzurla

Güner Yönel

#LibraAstroloji

www.guneryonel.com

gyonellibra@gmail.com