Boğa Burcunda Dolunay/Uranüs

  • 24 Ekim 2018
Boğa Burcunda Dolunay/Uranüs

Merhabalar,

24 Ekim. 2018 saat; 19;45 itibari ile 1 drc 13 dk ile Dolunay Boğa burcunda bugün gerçekleşiyor..

Geleneksel adı ile; tehlikeler, sorunlar, korkular, egonun çözüldüğü ve karmaya ait 12. evde (Uranüs ile partil) yan yana olması Dolunayı ilginç kılıyor. Venüs ile bağlantısına (Rx)hali eklenirse geçmişi bitirmeden, onunla yüzleşmeden geleceğe, yeni olana yol alınmayacağını gösteriyor.!

Boğa burcunun maddi dünya ile olan yakın bağını hatırlarsak; an haritasının 12. evinde olması her şeyden önce maddi konularda kendimizi güvende hissetmekle alakalı endişeler içinde olunduğunu gösteriyor.

Çeşitli korkularımız, bilinçaltında maddi güvenceyle alakalı bastırdığımız kaygılar açığa çıkıyor. Gizli zayıflıklar, kompleksler, geçmiş/geçmişten bu güne taşınan yükler, başkalarından, kendimizden dahi gizlediklerimiz eklendiğinde şimdiye dek ret ettiklerimizle, yok saydıklarımızla karşılaşma, yüzleşme olasılığı sürpriz olmamalı. Gizlilik içeren boyutu, bastırılmış, tam olarak farkında olamadığımız, psikolojik açıdan yıpratan, ruhen yoran, tüketen temalardan bahsedilebilir.

Bu süreç aynı zamanda değişmeden kalmakta ısrar, inat ettiğimiz konularla karşı karşıya geleceğimizin göstergesi. Özellikle bize hizmet etmeyen tüm bağlar, gelişimimize hizmet etmeyen temalar, alışkanlıklar, her türlü bağımlılık adına farkındalık taşıması,  ruhsal, psikolojik açıdan yeni bir bilince ulaşmak, belki de esiri olduğumuz suçluluk duygusundan, kendi güçsüzlüğümüzden bile özgürleşmek için bir şans olabilir. Elbette bilinçsizce bir özgürleşme dürtüsünün tuzağına düşmemek şartı ile!

12.ev aynı zamanda karşılıksız verdiğimiz, kendimizden çok başkaları için yaptığımız fedakarlıklar, bizden daha zor durumda olanlara uzatılan elimizdir.!

Artık başkaları için yapılanların sınırlarını çizmek, kendimizi gereksiz yere adadığımız, kurban ettiğimiz, karşılığında istismar edildiğimiz durumlara dur demek anlamına gelebilir bu Dolunay! Temel anlamda farkında olmadığımız kendi duygusal ihtiyaçlarımızla yeniden buluşmak belki de.

Duygusal açıdan hezeyan, anne ile ilgili endişeler, domestik konular, aileye dair konular, özel ilişkiler, günlük hayatı, iş ortamını, rutinleri bağlayan değişikliler öne çıkabilir. Hizmet, eğitim, sağlık, iletişim, kardeşler, ticari konular, iş projeleri gündemi meşgul edebilir. Enerjimizin, ana konsantrasyonun iş projelerine, yeteneklere, becerilere, organize olunması gereken türlü sorumluluklara, iş ilişkilerine odaklı olacağı söylenebilir.

En önemlisi; kendi iç benliğimizden kaçmaya çalışan bir yarış atı’mıyız, işimiz bizi ne derece tatmin ediyor ya da bize ne derece uygun soruları gündeme gelebilir. Gerek ruhsal gerekse fiziksel açıdan bizi yoran çeşitli sağlık temalarına çözümler üretmek, bulmak üzere üzerimizdeki baskıları, yükleri elemek, arınmak için yeni kararlar almanın zamanı gelmiş olabilir.

Dolunayın en önemli teması ‘’Satürn’’ ile olurken; tecrübelerimizi başka bir aşamaya taşımak, kalıcı kılmak, hazırlıklarımızı, hedeflerimizi yeniden yapılandırmak için desteğini esirgemeyecek görünüyor.

Huzura, berekete odaklanmak üzere sevgiler. 

Yükselen Koç; Maddi/manevi kazanımlarınız, gelirleriniz, yatırımlarınız hakkında yeni kararlar alınıyor ancak başkalarına bağlı parasal durumlar içinde olsanız da kendi kişisel yeteneklerinizi kazanca çevirecek yeni yollar arama şansınız var. Babanın kazançları, çocukların iş ve hedefleri, eşin/ortağın kazanç, kredi ve borç konuları yanında ortak yatırımların hangi aşamada olduğu hakkında yeni bir yön belirleme zorunluluğu doğacak gibi. Kişisel yatırımlarınız, alım satım konularınız, bütçenizle ilgili arayışlar da sizi ilgilendiriyor. Nakit durumunuza ilişkin yeni önlemler yanında ortak bütçe, krediler, başkaları ile olan parasal sorumluluklar sürerken, kendi işine sahip olanların yeni bir bilanço ile karşılaşma dönemi olabilir. Kariyer, iş hayatına yönelik uzun vadeli planlara, hedeflere, kurumsal boyutuna, iş ilişkilerine odaklanma, sorumluluk bilinci kazanma süreci olacak aynı zamanda.

Yükselen Boğa; Sizi direk kendinizle ilgili konular, genel anlamda sağlığınız, fiziksel görünümünüz ve ilişkileriniz adına yeni gelişmeler bekliyor. Önemli başlangıçlar, ilişkileri ilgilendiren boyutu önemli elbette. Çok yakın çevre, kardeşler, babanın işi ya da anne de olmak üzere onlardan gelecek birtakım destekler öne çıkabilir. Ayrıca çocukların eğitim hayatına ya da çeşitli hedeflerine yönelik  gelişmelerin sonuçları üzerinden yeni kararlar, sonuçlar alma olasılığı var. Eş, özel hayat, başkaları ile iç içe geçen her türlü bağın, işbirliklerinin  (evlilik, ortaklık, anlaşma, boşanma, davalar adına  devam eden dışsal koşulların göz ardı edilmemesi gerekiyor.

Yükselen İkizler; Bilinçaltı sıkıntılar, maddi açıdan sizi yoran, endişelendiren durumlar, gizli saklı işler, kontrol edilemeyen, belki geçmişe dair durumların (para, bütçe, kazanımlar, yatırımlar) ortaya çıkması mümkün. Sıkı sıkıya sarıldıklarınız, ortak para konuları, devlete ilişkin yanı, borç ve kaynaklar üzerinden yaşanan krizlere yönelik çözüm arayışlar içine girerken dikkatli olmalısınız. Ruh durumunuzu etkileyen bağımlılıklar, bırakmakta zorlandığınız konular, arka planda hazırlık yaptığınız iş temaları, rutin hayat, günlük çalışma şartları ve sağlıkla ilgili konulara yer açma çabası yenilikleri beraberinde getirebilir. Dinlenmeniz, beslenme/uyku düzeninize karşı özenli olmanız önemli. Çalışma hayatına ilişkin yorucu tempo, destek görmekte zorlandığınız şartlar, bitmesi gereken projeler bir süre daha devam edecektir.

Yükselen Yengeç; Arkadaşlar, sosyal çevreniz, işle ilgili ortak projeler,  gelirler üzerinden gelişecek konular yeni kararlara götürüyor sizleri. Aynı zamanda çocuğunuzun hukuki konuları, anneden gelebilecek finansal destekler, geleceğe dönük planlarınız hakkında beklentiler içine girerken işe dair projelerin sonuçlarına yol alıyor olabilirsiniz. Sizi özgürleştirecek yeni bir ortak çalışma kararı alınabilir. Çocuklar, yaratıcı eylemler ve aşk hayatında da özenli olunması gereken bağlar, sorumluluklar da yok değil. Yakın arkadaşlıklar, ortaklıklar, işe dair işbirlikleri, evlilik temalarını ciddiye almak, öneriler yanında sizin de uzun vadeli beklentilerinizi dile getireceğiniz şartların içinden geçme olasılığı söz konusu.

Yükselen Aslan; Kariyer hayatınız, amaçlarınız, bu yöndeki projeleriniz netleşiyor. Gerek iş seçimleri gerekse kendinizden beklentileriniz hakkında yeni kararlar süreci. Aynı zamanda anneyi ilgilendiren durumlar, eşin babası ya da ailesine yönelik konular, çocukların sağlığı ya da iş koşulları adına beklenen gelişmeler kimilerinin karşısında olabilir. Esasında mesleki anlamda yeni kararlar, sağlam hedefler önceliğiniz. Uzun vadede kazanımlarınızı, işinize yapacağınız yatırımları içine alan bu süreç emek ve sabır istemekte sizden. Bir yandan da aileniz, yaşadığınız yere dair sorumluluklar, özel hayata, ev ve iş arasında çabalamanız gereken konular devam ederken, kendi iş ve çalışma koşullarınızda daha fazla planlı olmak, üretmek ve yeni iş girişimlerini profesyonel boyuta taşıma cesaretini ortaya koymak gerekecek. Farklı iş seçimleri düşünenler adına sürpriz gelişmeler olası.

Yükselen Başak; Yabancılarla ilgili konular, işinizin ticari boyutu,  uzaklarla olan bağlantısı, eğitim, eşin yakınlarına dair meseleler ön planda. Daha uzun vadeli hedefler ortaya koyarken kalıcılık istediğiniz iş hayatına ilişkin konularda yaşanan soru işaretlerine cevap bulunacak. Çeşitli anlaşmaların  gündeme gelmesi mümkün. Yasal süreçleri olanlar adına hızlı bir dönem olabilir ancak içinde parasal konular var ise risk faktörü unutulmamalı. Yakın çevre, kardeş, akrabalarla bir araya gelmek, ziyaretler,  işle bağlantılı projelerin ağırlığı ise halen hissediliyor. Çocuklarınız, duygusal ilişkileriniz de ön planda. En önemlisi işle bağlantılı yaratıcı yeteneklerinize güven duymalı, var olan çekincelerinizi üzerinizden atabileceğiniz yeniliklere açık olmalısınız. Sizi değişime davet eden şartları görmekte zorlanmayacaksınız.

Yükselen Terazi; Eş, ortak,  işe dair parasal paylaşımlar adına sonuçların görünür olacağı zaman dilimi.  Bu alanda kendinizi yenilemek, bağımlı olduğunuz borçlar, krediler, eşin ya da ortağın para durumuna ilişkin değişiklikler sizi bağlayacaktır. Belki miras, ortaklaşa kazanç ve yatırımlar adına önemli kararlar, sizi özgürleştiren gelişmeler söz konusu olabilir.  Ancak çeşitli krizler, vergi, prim, sigorta konularında ya da borçlarda dikkatli hareket etmelisiniz. Kendi kişisel kaynaklarınız, kazanç kapasiteniz, başkalarından ne derecede destek göreceğiniz hakkında arayışlar önemli olacaktır. Aile, yuva, büyükler, yaşanan yere dair sorumluluklar, güvenliğinizle ilgili uğraşlar, yatırımlar yanında kariyerde önemli yapılanmalar sürecin öncelikleri arasında.

Yükselen Akrep; İlişkiler, ortaklaşa işler yanında kimilerimiz için yasal süreçlere ilişkin konularda yeni bir değerlendirme yapma vakti. Var olan koşulları korumak isterken yeni işbirlikleri, ortaklıklar ve ikili ilişkilerde güven ihtiyacınız artıyor, sizi karar aşamasına götürüyor. Özellikle ikili ilişkiler boyutunda sorumluluk almaya dair endişeleriniz varsa yüzleşmekten korkmayın. Evlilik, boşanma, anlaşmalar ve başkalarından beklentilerin artması yanında kendi şahsi başlangıçlarınız, sağlık, genel anlamda kariyere yönelik öncelikleriniz sürmekte. Yakın çevre, kardeşler, eğitime dair planlar, lokasyon değişiklikleri, yolculuk, ticari konular ya da işe dair anlaşmaların önemi artıyor.

Yükselen Yay; Günlük yaşamınızı yeniden düzenleme, işe dair sorumlulukları,  projeleri sonlandırma çabanız öne çıkıyor. Bir yandan da sağlık, diyet, beslenme alışkanlıklarınıza göz atmak destek alarak ilerlemek mümkün. Birtakım zayıflıkların farkında olurken, size destek veren kişilerle ilişkiler, ortam değişiklikleri, ofiste yenilenmeler veya kişisel iş rutinlerini yoluna koymak için yeni koşullar oluşturmak gerekebilir. Hazırlıkların geri planda yapıldığı bu süreçte sizin başkalarına destek olma zorunluluğu artacaktır. Çok emek vermek, kazançlar, giderler, yatırımlar, ödemeler dengenizi istikrarlı biçimde yoluna koymak adına akılcı, organize,  çözüm odaklı olmak gerekecek. Özellikle iş/kazanç hedeflerinde uzun soluklu hamleler adına verimli bir dönem.

Yükselen Oğlak; Bu Dolunay sizi aşk, çocuklar, yaratıcılık ve kişisel yetenekleriniz hakkında önemli  adımlara götürmekte. Kimi Oğlak’lar duygusal bağlarını gözden geçirmek,  yeni bir aşka yol almak veya var olan ilişkinin hangi boyuta taşınacağı hakkında karar alabilir. Özellikle arkadaş dost çevresi ile girişilen ortak işler varsa başka bir form kazanması mümkün. Çocuklarınızın da yaratıcı faaliyetlerini net gözlerle görmek, onları yönlendirmekten yana yeni yollar aramak, ya da sürpriz  kararlar almak olası. Aynı zamanda sosyal hayatın, çevrenizin, arkadaşların beklentileri yanında işten umulan finansal konuları mercek altına alacağınız süreç. Artan sorumluluklara rağmen planlı, disiplinli ve organize hareket edebilme, kariyer planlarında kendinize güvenerek karar alma gücünüz var.

Yükselen Kova; Ev hayatınız, aileniz, belki anne/babanın beklentileri, sorumluluklar, bir yere yerleşmekle ilgili konular, ev alım/satım işleri, toprağa dair konular, kardeşlerin parasına yönelik meseleler gündeminizde olabilir. Bu yönde kararların alınacağı gelişmeler öne çıkabilir. Özel yaşamınızı toparlamak, toprağa/eve dair yeni bir gündem oluşturmak, bununla ilgili değişiklikleri hayata geçirmek olası kimileri adına.  Belki aileden gelen kaynakların değerlendirilmesi yönünde sahip olduklarınıza yönelik karar aşaması. Ancak iş hedefleri ve yuvada olup bitenler arasında aşırı gelgitler yaşamanın  huzursuzluğu da yok değil. Kariyer, hedefler, ast üst ilişkileri, sorumluluklar sürerken, arka planda sizi bağlayan işler,  zorunluluklar bir süre daha yorucu olsa da yeni dönemin hazırlıkları hakkında uzun vadeli planları ortaya koyma şansınız var. 

Yükselen Balık; Yakın çevre, kardeşler, iş odaklı planlar,  belki içinde paranın olduğu anlaşmalar üzerinden güven aradığınız önemli kararlar süreci. Bu anlamda ani yön değişiklikleri gündeme gelebilir. Aynı zamanda yurt dışı bağlantılı işler, yasal, eğitim ya da işin ticari yanına dair sorumluluklar sürmekte. Yolculuklar, uzaklarla ilgili temaslar, danışmanız gereken kişilerle bir araya gelmeniz, eski konuları içermesi söz konusu. Gelecek yönünde planlarda, beklentilerde, sosyal bağlar, arkadaşlık ilişkilerinde, iş bağlantılı grup çalışmalarında gerçekçi,  uzun vadeli ancak daha farklı, sıra dışı düşüncelere yer açabilme gerekliliği olacak.

 

Sevgiler

Güner Yönel