Boğa Burcunda Dolunay

  • 12 Kasım 2016
Boğa Burcunda Dolunay

Mücevher gibi parlayan Süper DOLUNAY Boğa Burcunda..

14 Kasım Pazartesi,/Saat:16:52

Akrep burcunda yaşanan Yeni ay dönemi başlayan adımların sonuçlarının görünür olacağı zaman..!

Dolunay haritasında Boğa burcunun yükseliyor olması, elle tutulur sonuçlar istediğimiz, para ve güven konularının önemli olduğunu gösterirken bu yöndeki ihtiyaçlar birinci önceliğimiz olacak gibi. Daha fazla güven ve istikrar arayışı, inatçılık, sahip olduklarımızı, konforumuzu muhafaza etmeye yönelik hırslar,  fiziksel tatminin öne geçmesi ve rahata düşkünlük söz konusu bu arada. Özellikle finansal anlamda beklemede kalmış konularda bazı soru işaretlerinin öne çıkması yanında çeşitli sonuçlara ulaşmak mümkün. Bir yandan da ilişkiler, eş, evlilik, davalar, ortaklık ve içinde türlü paylaşımların olduğu konularda güç çekişmeleri dikkat çekebilir. Açık düşmanlık/rekabet duygusunun işin içinde olacağı şartlar ile birtakım gizlilik içeren, farkında olunmayan pek çok şeyin gün ışığına çıkacağı koşullar belirebilir.

Ektiklerimizi biçeceğimiz Dolunay’da kendi sahip olduğumuz değerler ve başkalarıyla olan paylaşımlar (maddi,manevi) arasında bazı ikilemlere yol açsa da gerçekten kendimizi hangi şartlarda güvende hissedeceğiz soruları öne çıkacak. Miras, kredi, borç ve ortaklı parasal konularda sonlanmalar yaşanabilir. Bir yandan da kalıcılık içeren ne tür adımların atılacağı yönünde uzun soluklu kararlara yönelirken, verimli/ üretken olma duygusu ve istikrarı koruma duygusu hakim olacak. Bütçe planlaması, iş ve finansal anlamda yeni projeler üretmek adına gözden geçirilmesi gereken pek çok konu gündemde açıkçası. Bencillik ve aşırı tutkunun esiri olmaktan da imtina etmekle beraber birtakım aldanmalara karşı uyanık olmak kaydı ile.

Dolunay (ruler) Venüs Oğlak ise; ilişkiler ve finansal konularda gerçekçi ve planlı olmakla beraber sorumluluk duygusu içinde hareket ederken, insiyatif almak gerektiğini söylüyor. Yurt dışı konular, yasal süreçler, akademik hedefler, uluslararası işler, ticari konular, basın ve medya bağlantılı projelere, sunumlara yönelik gelişmeler yanında kişisel anlamda bizi geliştirebilecek, hayata hazırlayacak konulara da işaret ediyor. Güçlü kişilerle geliştirilmesi gereken ilişkiler ve tavsiyelere kulak verme ihtiyacı yanında somut değerler yaratmak adına temkinli olmak, hedeflerimizin kalıcılığı konusunda kafa yormak önemli olacaktır.

Yükselen Koç; Maddi/manevi kazanımlarınız, gelirleriniz, yatırımlarınız hakkında yeni kararlar alınıyor. Babanın kazançları, çocukların iş ve hedefleri, eşin/ortağın kazanç, kredi ve borç konuları yanında ortak yatırımların hangi aşamada olduğu hakkında yeni bir yön belirlemekten yanasınız. Kişisel yatırımlarınız, alım satım konularınız ve bütçenizle ilgili arayışlar da sizi ilgilendiriyor. Nakit durumunuza ilişkin yeni önlemler yanında ortak bütçe, krediler, başkalarının kaynakları ile ilgili sorumluluklar sürerken, kendi işine sahip olanların bilanço ile karşılaşma dönemi olabilir. Kariyer ve iş hayatına yönelik uzun vadeli planlara, hedeflere, kurumsal boyutu yanında iş ilişkilerine odaklanma, sorumluluk bilinci kazanma süreci aynı zamanda.

Yükselen Boğa; Sizi direk kendinizle ilgili konular, genel anlamda sağlığınız, fiziksel görünümünüz ve ilişkileriniz adına yeni gelişmeler bekliyor. Önemli başlangıçlar, ilişkileri ilgilendiren boyutu önemli elbette. Çok yakın çevre, kardeşler, babanın işi ya da anne de olmak üzere onlardan gelecek birtakım destekler öne çıkabilir. Ayrıca çocukların eğitim hayatına ilişkin gelişmelerin sonuçları üzerinden yeni kararların alınabileceği olasılıklar var. Eş, yakınları veya kardeşleri ile ilgili konular yanında evlilik ve ortak işleriniz adına devam eden sorumluluklar ön planda iken dışsal koşulların göz ardı edilmemesi gerekiyor.

Yükselen İkizler;

Bilinçaltı sıkıntılar, maddi açıdan sizi yoran, endişelendiren durumlar, gizli saklı işler ve kontrol edilemeyen belki geçmişe dair durumların ortaya çıkması yanında bir takım kabullenmeler yolu ile vazgeçişler yaşanabilir. Sıkı sıkıya sarıldıklarınız, ortak para konuları, devlete ilişkin yanı, borç ve kaynaklar üzerinden yaşanan krizlere yönelik çözüm arayışlar içine girilebilir. Özellikle ruh durumunuzu etkileyen bağımlılıklar ve bırakmakta zorlandığınız her konuda destek alırken, rutin hayat, günlük çalışma şartları ve sağlıkla ilgili konulara yer açma çabası yanında dinlenmeniz, beslenme/uyku düzeninize karşı özenli olunmalı. Çalışma hayatına ilişkin yorucu tempo, destek görmekte zorlandığınız şartlar ve bitmesi gereken projeler bir süre daha devam edecektir.

Yükselen Yengeç; Arkadaşlar, sosyal çevreniz, işle ilgili ortak projeler ve gelirler üzerinden gelişecek konular yeni kararlara götürüyor sizleri. Aynı zamanda çocuğunuzun hukuki konuları, anneden gelebilecek finansal destekler, geleceğe dönük planlarınız hakkında beklentiler içine girerken işe dair projelerin sonuçlarına yol alınıyor. Çocuklar, yaratıcı eylemler ve aşk hayatında da özenli olunması gereken bağlar, sorumluluklar var aslında. Yakın arkadaşlıklar, ortaklıklar, işe dair işbirlikleri ve evlilik temalarını ciddiye almak, öneriler yanında sizin de uzun vadeli beklentilerinizi dile getireceğiniz şartların içinden geçeceksiniz.

Yükselen Aslan; Kariyer hayatınız, amaçlarınız, statünüz ve bu yöndeki projeleriniz netleşiyor. Gerek iş seçimleri gerekse kendinizden beklentileriniz hakkında yeni kararlar süreci. Aynı zamanda anneyi ilgilendiren durumlar, eşin babası ya da ailesine yönelik konular, çocukların sağlığı ya da iş koşulları adına beklenen gelişmeler karşınızda. Mesleki anlamda yeni kararlar, sağlam hedefler önceliğiniz. Bir yandan da aileniz, yaşadığınız yere dair sorumluluklar ve özel hayata ilişkin sorumluluklar devam ederken, kendi iş ve çalışma koşullarınızda daha fazla planlı olmak, üretmek ve yeni iş girişimlerini profesyonel boyutta düşünmek gerekecek.

Yükselen Başak; Yabancılarla ilgili konular, işinizin ticari boyutu ve uzaklarla olan bağlantısı, eğitim, eşin yakınlarına dair meseleler ön planda. Daha uzun vadeli hedefle ve kalıcılık istediğiniz iş hayatına ilişkin konularda yaşanan soru işaretlerinin cevabı sizde aslında. Yasal süreçleri olanlar adına hızlı bir dönem olabilir ancak içinde parasal konular var ise riskten uzak durulmalı. Yakın çevre, kardeş, akrabalar ve işle bağlantılı projelerin ağırlığı halen hissediliyor. Çocuklarınız, duygusal ilişkileriniz de ön planda. En önemlisi işle bağlantılı yaratıcı yeteneklerinize güven duymalı çekincelerinizi üzerinizden atmalısınız.

Yükselen Terazi; Eş, ortak ve işe dair parasal paylaşımlar adına sonuçların görünür olacağı zaman dilimi.  Bu alanda kendinizi yenileyeceğiniz, bağımlı olduğunuz borçlar, krediler, eşin ya da ortağın para durumuna ilişkin değişiklikler sizi bağlayacaktır. Belki miras, ortaklaşa kazanç ve yatırımlar adına önemli kararlar söz konusu. Kendi kişisel kaynaklarınız, kazanç kapasiteniz ve başkalarından ne derecede destek göreceğiniz hakkında arayışlar da önemli görünüyor. Aile, yuva, yaşanan yere dair sorumluluklar ve güvenliğinizle ilgili uğraşlar da sürecin öncelikleri arasında.

Yükselen Akrep; İlişkiler, ortaklaşa konular ve yasal süreçlere ilişkin konularda yeni bir değerlendirme yapma vakti. Var olan koşulları korumak isterken yeni işbirlikleri, ortaklıklar ve ikili ilişkilerde güven ihtiyacınız artıyor ve sizi karar aşamasına götürüyor. Özellikle ikili ilişkiler boyutunda sorumluluk almaya dair endişeleriniz varsa yüzleşmekten korkmayın. Evlilik, boşanma, anlaşmalar ve başkalarından beklentilerin artması yanında kendi şahsi başlangıçlarınız, sağlık ve genel anlamda kariyere yönelik öncelikleriniz sürmekte. Yakın çevre, kardeşler, eğitime dair planlar, lokasyon değişiklikleri, yolculuk ya da işe dair anlaşmaların önemi artıyor olacak.

Yükselen Yay; Günlük yaşamınızı yeniden düzenlemek isterken işe dair sorumlulukları ve projeleri sonlandırma çabanız öne çıkıyor. Bir yandan da sağlık, diyet, beslenme alışkanlıklarınıza göz atmak destek alarak ilerlemek mümkün. Birtakım zayıflıkların farkında olurken, size destek veren kişilerle ilişkiler, ortam değişiklikleri, ofiste yenilenmeler veya iş rutinlerini yoluna koyma zamanı. Hazırlıkların geri planda yapıldığı bu süreçte sizin başkalarına destek olma zorunluluğu doğabilir. Çok emek vermek, kazançlar, giderler, yatırımlar ve ödemeler dengenizi istikrarlı biçimde yoluna koymak adına akılcı organize ve çözüm odaklı olmak gerekecek.  Güneş Yay geçişi ile aksiyona geçme vakti.

Yükselen Oğlak;Bu Dolunay sizi aşk, çocuklar, yaratıcılık ve kişisel yetenekleriniz hakkında önemli  adımlara götürmekte. Duygusal bağlarınızı gözden geçirmek,  yeni bir aşka yol almak yanında var olan ilişkinin hangi boyuta taşınacağı hakkında karar zamanı olabilir. Özellikle arkadaş dost çevresi ile girişilen ortak işler varsa başka bir form kazanması mümkün. Çocuklarınızın da yaratıcı faaliyetlerini net gözlerle görmek onları yönlendirmekten yana tavır geliştirilebilir. Aynı zamanda sosyal hayatın, çevrenizin beklentileri yanında işten beklenen finansal konulara odaklısınız. Artan sorumluluklara rağmen planlı, disiplinli ve organize hareket edebilme, bu konularda ve kariyer planlarında kendinize güvenerek karar alma gücünüz var.

Yükselen Kova; Ev hayatınız, aileniz, anne/babanın beklentileri, sorumluluklar, bir yere yerleşmekle ilgili konular, ev alım/satım işleri, toprağa dair konular, kardeşlerin parasına yönelik meseleler gündeminizde. Yeni kararların öne çıkması yanında özel yaşamınızı toparlamak, toprağa/eve dair yeni bir gündem oluşturmak, bununla ilgili değişiklikleri hayata geçirmek mümkün. Belki aileden gelen kaynakların değerlendirilmesi yönünde sahip olduklarınıza yönelik karar aşaması. Ancak aşırı gelgitler arasında kalmanın huzursuzluğu da yok değil. Kariyer, hedefler, ast üst ilişkileri ve sorumluluklar sürerken, arka planda sizi bağlayan belirsizlikler, iş ve zorunluluklar bir süre daha yorucu olabilir.

Yükselen Balık; Yakın çevre, kardeşler, iş odaklı planlar, içinde belki paranın olduğu anlaşmalar üzerinden güven aradığınız önemli kararlar süreci. Aynı zamanda yurt dışı bağlantılı işler, hukuki konular, eğitim ya da işin ticari yanına dair sorumluluklar sürerken yolculuklar ve uzaklarla ilgili temaslar, danışmanız gereken kişilerle bir araya gelmeniz söz konusu. Gelecek yönünde planlar, sosyal bağlar, arkadaşlık ve iş bağlantılı takım çalışmalarında artan beklentilerde gerçekçi ve uzun vadeli düşünmekten yana hareket e geçilebilir.

 

Sevgiler

 

Güner Yönel

 

İletişim: gyonellibra@gmail.com