Başak burcunda Yeni Ay/Neptün

  • 9 Eylül 2018
Başak burcunda Yeni Ay/Neptün

Merhabalar!

9.Eylül.2018/17 drc/Ankara-21:02 itibari ile;

Yeni Ay haritasında Boğa burcu yükseliyor, yoğun bir toprak elementi göze çarpıyor olsa da Uranüs gürünümü kayda değer!

Maddi değerler, güven, istikrar, huzur, güven aradığımız temel değerler öncelikli. Venüs 7. evde Akrep burcunda! İkili ilişkiler, sosyal bağlar, ortaklıklar, dış dünyaya bağlı olduğumuz temalar, açık düşmanlıklar, hukuki konular, işbirliği gerektiren durumlar ağırlıklı olabilir. Özellikle farkındalık kazanmanın, ilişkilere bakış açısını yenilemenin yollarını ararken, maddi, manevi değerler konusu öncelikli öneme sahip (Venüs/Uranüs/Fortuna/Şans noktası) etkileşimi dikkat çekiyor.

Yeni ay Neptün karşıtlığı hayaller ile gerçekler arasında bocalama getirse de tepede Mc/Oğlak/Pluton 120’lik görünüm yapan Güneş/Yeni ay irademizi/yaşam hedeflerimizi güçlü biçimde, kararlılıkla ortaya koyma gayretine girileceğini anlatıyor. En önemlisi toprak elementinde akıcı (grand trine) ayakların yere basacağı, gerçekçi, somut, elle tutulur planların üstesinden gelebilme gücü verecektir. Hayatın sorumluluklarını almaya kararlıyız. Merkür kendi burcunda şahane etkilerle 5. evden Asc/Uranüs/Satürn (/5,5,9. evler) güç veriyor. Yeni fikirlerin, yaratıcı düşüncelerin, becerilerin sahneye konma fikrini destekliyor. Zihinsel konsantrasyon ise yüksek. Elle tutulur planları uygulama fırsatı verirken, her türlü düşüncenin havada kalmayacağı söylenebilir. Ticari konular, anlaşmalar, yasal konular, iş bağlantılı girişimler, kişisel projeler, eğitim planları, inceleme, araştırma gerektiren alanlarda son derece güçlü, şanslı etkiler söz konusu. Jüpiter ile olan görünüm hemen yukarıda bahsedilen konularda genişleyen imkanları, şansları, güçlü beklentileri, işbirliği gerektiren oluşumları destekler nitelikte.

Haritada Hava/Ateş elementi eksik!

Bu durum bir dezavantaj gibi görünse de; özellikle ateş elementi yoksunluğu riskten uzak, sağlamcı adımlar atabilmek adına önemli bir kazanç. Dağılmış, hevessiz, bulanık etkileri (Neptün/Güneş) toparlayıcı bir rol üstlenen toprak elementi; uzun vadeli kalıcı, işe yarar ve somut olanı hayata geçirmek konusunda yanımızda.

Yeni ay’a ev sahipliği yapan Başak burcuna göz attığımızda 5. ev konularında son derece işe yarar olmanın altını çiziyor. Aşkta, ilişkilerde akılcı/mantıklı, hayatın keyiflerinde ölçülü olmaya teşvik edecektir. Son derece becerikli, çalışkan, üretken enerjilere güvenerek yol alma şansımız var. Çocukların hayatını organize etmek, onların yaşamına dair önemli kararlar almak, yaratıcı yetenekleri, projeleri, hobileri somut biçimde ortaya koymak çok mümkün. Her türlü hedefimizi, becerimiz, ustalık kazanmamız gereken işleri uzun soluklu projelendirmek için fırsatlar sunuyor.

Yine sosyal hayat, arkadaşlıklar, aşk, çocuklar, bize keyif veren konularda içimizden geldiği gibi davranmaktan çok mantıklı olmak önem kazanacak. Faydalı olanla olmayanı ayırt ederken, düşündüğümüz eylemlere yenilerini ekleyeceğiz. İnce eleyip sık dokumak zaman zaman yorucu olabilir. Hayatımıza çeki düzen vermek, çalışmak, kendi potansiyelimizi harekete geçirmek yolu ile kusursuzluk arayabiliriz. Fayda yaratabilmek adına araştırmacı yanlarımızı, organizasyonel becerilerimizi ortaya koymak, göstermek adına destekleyici. Daha ziyade becerilerin başka aşamaya taşınması, ustalık, profesyonellik taşıyan boyutuna ağırlık verilmesi adına değerli zamanlar.

Genel olarak bu dönemde organize edilmesi gereken işler, günlük hayat düzenimiz, iş ve projelerimiz, sağlık/beslenme/diyet/beden/ruh sağlığı anlamında destek arayışı, sadeleşmek, gereksiz yüklerden arınmak adına başlangıçlar zamanı. Tam anlamı ile sağlıkla, psikolojik durumumuzla ilgili konulara daha fazla eğilme süreci olarak değerlendirme şansımız var elbette. Hoşnutluk, memnuniyet duygusu kısıtlı olacaktır yazık ki. Bağışıklık sistemimizi güçlendirecek arayışlar, çalışma hayatımıza yönelik emek isteyen şartlar, evde, ofiste düzen sağlama, kökten bir temizlik yapmak için kışa hazırlık zamanı. Özellikle doğanın zenginliğini, bereketini evimize taşıyacağımız ürünlerden kış hazırlığı yapılabilir. Bağırsaklarda hassasiyetler dikkat çekebilir bu yüzden beslenme alışkanlıklarını gözden geçirmek Neptünle olan etkileşimi nedeni ile dikkatli olmak gerekecek. Çok puslu, belirsizlik içeren durumlarda hayati kararlar alırken akıl/mantık içinde hareket etmek önemli olacak elbette. Ne kadar sadelik o kadar hafiflik diyebiliriz. Tüm fazlalıklardan (duygu, eşya, bağımlılık, alışkanlık) uzaklaşma fikrini uygulamak önemli. Acıma, merhamet duygusu elbette çok değerli ancak kurban olacak boyuta taşımadan, kendimizi köle haline getirecek boyuta taşımadan lütfen.

Burçlara göre olası tüyolar bekliyorsunuz verelim o halde;

Koç burcu: Günlük hayata, çalışma ortamına dair yoğun bir tempo başlıyor. Son derece özenli, titiz davranarak çeki düzen verilmesi gereken konulara giriş yapıyorsunuz. Özellikle iş ortamında yeni düzenlemeler, etkinliğinizi ortaya koyabileceğiniz değişik çalışma yöntemleri oluşturmanız söz konusu. Yine bu süreçte hizmet içerikli temalar artacaktır. Fayda yaratmak için sıkı çalışmak, yeteneklerinizi geliştirmek konusunda yeni oluşumlar yolda. Aynı zamanda detaylardan çok iş çıkarabilir, başlayan iş projelerini büyütme imkanı bulabilirsiniz. Önceden başlayan ya da kafanızda esen konulara yeni bir form kazandırmak, iş görüşmelerini hızlandırmak, değişiklik yapma şansınız var. Parasal alanda da size fırsatlar sunacak alternatif gelişmeler, müşteri potansiyeli olabilir. Birlikte çalıştığınız kişiler var ise ilişkilerde sizi yoran, zorlayan konuları dikkate almaya, eleştirilerin dozunu ayarlamaya çalışın. Başkalarına destek olmanız gereken koşulları kabullenmeli, sizi zayıf düşüren yorgunluklara, stres, kaygı yaratan durumlara dikkat etmelisiniz. Sağlığınızla yakından ilgilenmek, önemli hassasiyetler adına destek almak yerinde olabilir. Hayatınızda gereksiz olanla olmayanı elemek için emek vermeniz gerekiyor.

Boğa burcu: Keyiflerden çok daha ziyade sorumluluklar ağırlıkta. Hayatın hoş yanları, ilişkiler, gevşeyeceğiniz konulara yer açarak biraz olsun kendinizi mutlu etmeye çalışmak hoş bir fikir olsa da; daha fazla emek isteyen, sizlerin çaba göstermesi gereken durumlar olabilir. Aşk hayatı, sevgi ilişkilerinde, evlilik planlarında esnek olmak, gereksiz endişelerden uzak, akılcı kararlar zamanı olabilir. İlişkilerde mükemmeli aramak yerine sorunlara çözüm odaklı yaklaşmalısınız. Yeni aşklara açık olmaktan korkmayın, iş/duygusal keyifler arasında sıkışıp kalmayın. Ayrıca yaratıcı işlerde kendinizi geliştireceğiniz, göz dolduracağınız olanaklar yaratmak mümkün. Pratik ve fonksiyonel yanlarınızla çok yeni ürünler çıkarabilir, sanatsal çalışmalarda güzel sonuçlar alabilirsiniz. El becerilerinizi geliştirecek hobilerle ilgilenmek, eldeki işleri başka bir aşamaya taşımak adına yeni yollar bulunabikir. Çocukları olanlar ise ilişkilerde mükemmel boyutta beklentiler, gereksiz kaygıların dışında kalarak sorumluluk almakta zorlanmayacaklar. Onların hayatına dair değişiklikler, planlanması gereken işler, yeni bir bebek kararı ya da çocukların eğitimine, temel sorunlarına ilişkin temaları düzenlemek, toparlamak için  çeşitli uğraşlar söz konusu.

İkizler Burcu:

Bu dönemde pek dışa dönük olmasanız bile yapacak çok şeyiniz var. Evde artan sorumluluklar, ailevi konular sizi oldukça titiz planlar yapmaya itmekte, meşgul etmekte. Şimdi tam da bu alanda yapılması gerekenleri pratik biçimde ilerletme zamanı. Aile büyükleri, anne ya da babayla ilgili konularda sorumluluk alırken, onların güvenliği adına toparlayıcı olmanız gerekebilir. Ayrıca bu süreçte yerleşimle ilgili konulara öncelik verebilir, evde düşünülen değişiklikleri hayata geçirebilirsiniz. Tadilat, onarım, eşya yenilenmelerini organize ederken, eve taşınan diğer çalışmalar hız kazanacaktır. Yakınlarla bir araya gelerek çözüm bekleyen konulara, sorunlara beraberce göz atılabilir. Eldeki maddi olanakların yatırıma yönelik kullanılması, emlak alım satımı ile bağlantılı girişimler adına elle tutulur planlar yapılabilir. Çeşitli finansal giderler, ev/iş arasında dağılma riskini düşünerek hareket etmek gerekebilir.

Yengeç Burcu:

Yakın çevrede olup biten konular, kardeşler, akrabalarla ilişkiler yoğunlaşıyor. Sevdiklerinizi daha sık ziyaret edebilir, getireceği sorumluklar nedeni ile esnek planlar yapmaya zorlanabilirsiniz. Onları ilgilendiren konular, organize edilmesi gereken zorunlu uğraşlar sizi bağlayabilir. Bu arada zihinsel açıdan konsantre olmanız gereken eğitsel konular, belki sınavlar, yolculuklar açısından gündeminiz yoğunlaşıyor. Yazışmalar, medya, belki blog, sanal ticaret çalışmaları adına son derece verimli ve etkin çalışmalar yapabilir çalışma hayatı aktif olanlar. Ayrıca inceleme, araştırma yapılması gereken iş konuları üzerinde durulabilir. Maddi konuları içine alan girişimler, görüşmeler organize edilebilir, verimlilik kazanabilir. Bu arada bir takım sunumlar, tanıtım ve ticari faaliyetlerin hızlı ilerleyeceği bu dönem oldukça hareketli görünüyor.

Aslan Burcu:

Sizler için para kazanmak, bu konuda gereken özeni gösterme ihtiyacı artıyor. Özellikle yeteneklerinize göz atmak konusunda yeni kararlar almaya yönelebilirsiniz. Elbette finansal bazı endişeler içinde olabilirsiniz. Organizasyonel işler üzerinde durmaya çalışın. İş hayatında uzmanlığınızı göstereceğiniz bağlantılar, yaratıcı yeteneklere yönelik beklentilere odaklanmanız mümkün.  İş gücünüzü ve yeteneklerinizi kazanca çevirecek yeni yollar aramak, değişik fikirler üretmek, yeni gelir yolları aramak uzun vadeli düşünmek, becerilerinizi başka bir aşamaya taşıma zorunluluğu bulunmakta. Zira uzun soluklu bir hazırlık sürecinde olduğunuzu unutmayın. Çok daha titiz ve gerçekçi olmanız gereken maddi konularda gelir gider dengenizi korurken, özellikle nakit durumunuzu korumak adına ölçülü olmak, keyfe keder harcamalarda mantıklı olmak gerekecek.

Başak Burcu:

Sizlere güç veren etkiler öne çıkarken belirsizlik içeren konuların dışınaçıkıyorsunuz. Özellikle ilişkiler, sosyal becerileriniz, geri planda sizi endişelendiren konuları aşarak ilerlemeniz sağlıklı bir yol olacaktır. Olaylara daha net gözlerle bakarak böyle bir dönemde mantıklı kararlar alırken, kişisel adımlarınız adına birçok önceliğiniz olacak. Özellikle iş, meslek, amaç odaklı konularının önem kazanması ile yeni arayışlar peşine düşeceksiniz. Kişisel hedefler, atılan adımların hızlanması ile kararlı bir duruş sergilemek ihtiyacı yurt dışı bağlantılara dikkat çekmekte. Sizi daha ileriye taşıyacak, karşınıza çıkan fırsatları uzun soluklu düşünmek adına bakış açınızı yenilemek, sıradanın dışında düşünmek faydalı olacaktır. Direk kendinizle alakalı konularla ilgilenirken, dış görünüşünüzle ilgili değişiklikler yapabilir, kendinizi, tarzınızı estetik açıdan yenileyebilirsiniz. Bu süreçte sağlıkla ilgili konulara göz atılabilir. Yine ilişkilerde biraz esnek olmak, gereksiz alınganlık içine girmemekte yarar var. Ayrıntılarla boğuşurken bütünü görmekte zorlanmayın. Ayrıca sizi çevreleyen çocukların, aşk hayatının, kişisel yeteneklerin sergilenmesi, göz doldurması,adına çeşitli sorumluluklar altındasınız.

Terazi Burcu:

Bu süreçte akışta kalmak, sabırlı olmak çok şey kazandıracaktır. Elde olmayan dışsal faktörlerin getirdiği kısıtlamaları kabullenme mücadeleniz devam ediyor. Kendi iç dünyanızla baş başa kalmaya gayret etmelisiniz. Özellikle ilişkiler, hayatın keyifli yanlarına karşı mesafeli olacağınız bu dönem yalnızlığı tercih etmeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Arkanızdan yapılan konuşmaların ya da hayal kırıklığı yaratacak kişilerin, durumların tadınızı kaçırmasına izin vermeyin. Bunu yaparken sağlık problemlerinizi ihmal etmemeli gereken ihtimamı göstermelisiniz. Zira farkında olmadığınız gizli zayıflıklar, alışkanlıklar, sizi tüketen kişiler, yaşamsal alışkanlıklar, bağımlılıklar adına bilinçli hareket etme şansı doğmakta. İstemeseniz de çalışmak zorunda olduğunuz son dönemde çok fazla sorumluluk altındasınız. Ancak kollektif çalışmalar, başkalarına daha çok destek olacağınız perde arkası işlerde tüketici şartları iyi yönetmek gerekecek. Finansal açıdan çeşitli risklerden, hayati kararlardan kaçınılmalı.

Akrep Burcu:

İş hayatını, sosyal çevrenizi, gelecek planlarınızı, dostluklarınızı, hayallerinizi içine alan tempo yükseliyor. Ekonomik anlamda yeni destekler çaba gösterdiğiniz ölçüde olacaktır. Takım çalışmalarında sorumluluklar artabilir. Devam eden grup çalışmaları, kariyerle bağlantılı işlerin, projelerin dikkat çekmesi olası. Bu yüzden sosyal gruplar içinde huzur sağlamak, uyumu korumak adına gereksiz endişeler size engel olmamalı. Aynı zamanda gelecekle, aşkla, çocuklarla ilgili kaygıları bir kenara bırakmanız halinde somut beklentiler ortaya koyma gücünü kullanma şansınız var. Sağlık veya hizmet temalarını içine alan organize işler çok daha öncelikli olabilir bazılarınız için. Amaçlarınızı destekleyen kişiler, olaylar, pozitif etkiler yeni girişimlerin hazırlayıcısı olabilir. Bir yandan da başta arkadaşlıklara, sosyal hayata dair paylaşımlara açık olmakta fayda var.

Yay Burcu:

İş hayatında süren tempo hedefleriniz, amaçlarınız hakkında sizi harekete geçiriyor. Şimdi içinde bulunduğunuz şartlar bir hayli yoğun olabilir. Fazla sorumluluk yükleyen görevlere, kendinizi ıspatlama, amaçlara sarılma zamanı bazı yükleri, endişeleri beraberinde getiriyor olması muhtemel. İş hayatında daha somut beklentilerle harekete geçerken içinde yer aldığınız organizasyonlar, kazanç boyutu ön planda olacaktır. Bir miktar arka planda emek isteyen şartlar olsa da hazırlıklarınızın karşılığı yakın süreçte hızlanacaktır. Başarınızı destekleyen iş ilişkileri, üstlerle olan bağlar açısından destekleyici şartlar var. Kariyer hayatında elle tutulur hedefler, beklenen yeni görevler, atamalar, maddi açıdan da size rahatlık sağlayacak imkanlar barındırıyor. Başarıya odaklandığınız bu süreçte yaptıklarınızın herkesçe görünür olacağını unutmayın. Uzun vadeli iş planlarınızı bu dönemde netleşmesi, nasıl bir yol çizeceğiniz konusunda uğraş verirken yuva, aile  ile ilgili konular sizi bağlayacaktır.

Oğlak Burcu:

Oldukça ağır, yüklü bir gündem var hayatınızda. Planlarınızın yurt dışı bağlantılarına odaklanmak, iş hayatını içine alan eğitsel konulara öncelik vermekten yana şans getiren girişimler yapılabilir. Başkalarının tecrübelerinden yararlanmak, size destek olacak kişilerle işbirliği geliştirmek adına önemli bir süreç aslında. Özellikle kendi bakış açınızı tazelemek için güzel bir dönem.  Uluslararası, ticari, medya bağlantılı, konuları olanlar açısından verimli, yaratıcı, etkin bir dönem söz konusu. Eğitim hayatı, beceriler ve yetenekler konusunda yeni arayışları olanlar ise farklı ilişkiler ve konular içinde bulabilirler kendilerini. Pek çok konuda yeni organizasyonlar iş hayatını, hedefleri içine alacak şekilde gelişirken, sıklaşan yolculuklar, iletişim konuları sorumlulukların artacağını gösteriyor. Bu alanda yeni bir düzenleme içine girebilir, pek çok şeyi bir arada organize etmek, ayarlamalar yapmak gerekebilir. Özellikle öncelikli öneme sahip konu başlıkları seçmek, uzun vadeli planlar yapma ihtiyacınız sizi zorlamakta olup zaman zaman kişisel keyiflere yer açmaya çalışın lütfen. Yabancıları içine alan konular, getireceği gelişmeler, yolculukların getireceği fırsatlar içindesiniz.

Kova Burcu:

Parasal konuların önemi daha da artıyor. Eş ya da ortağın maddi durumunda başlayan değişiklikler sizi etkilemekte. Ortak paylaşım gerektiren konularda bazı endişeler, krizler sizi akılcı kararlar almaya itecektir.  Bu konulara yaklaşımınızda kılı kırk yarmaktan uzak durmalı, esnek beklentiler içine girmelisiniz. Kişisel finansal çıkarlarınız peşinden giderken tek başınıza karar almak kolay olmayacaktır. Yeni önerileri akılcı ele almalısınız. Parasal alanda yapılacak yeni anlaşmalar düşünülen ortaklıkların önünü açabilir, yeni destekler bulabilirsiniz. Krediler, borçların yapılandırılması yönünde temkinli ilerlediğiniz bu dönem kurumsal finans, borsa, yatırımlar alanında riskten kaçınmakta fayda var. Başkalarının parasal sorumlulukları, getirdiği endişeleri aşacak gücünüz bulunuyor. Miras ya da beklenen parasal paylaşımların yatırım boyutu dikkat çekebilir. Sağlıkla ilgili sıkıntılar, sorunlar adına çeşitli destekler, operasyon kararları alınabilir.

Balık Burcu:

İkili ilişkiler, evlilik, ortaklıklar alanı yeni bir ivme kazanıyor. Pek çok konuda başlayan pazarlıklar, anlaşmalar, kontratlar adına çok daha elverişli şartlar içindesiniz. Özellikle pratik ve akılcı çözümlerin masaya yatırılacağı bu dönemi destekleyen öneriler gündemi doldurabilir. Yararlanmaya bakın. Ancak sizin dışınızda gelişen her konuda bazı eleştirilere açık olmakta fayda var. Yeni anlaşmalar hayata geçebilir. İlişkilerin, ortaklıkların devamı adına uyum yaratmak, katkıda bulunmak, mantıklı olmak gerekecek. Uzlaşmak, uyumu korumak konusunda hoşgörülü olmaya çalışın. Görev sorumluluk getiren bağlar, eşin sağlık durumuna ilişkin konular da bazılarınızın gündemine girebilir. Yeni ilişkilerin yeşerebileceği bu dönem akılcı kararlarla, ilişkisine yeni bir yön vermek isteyenler adına pozitif gelişmeler beklenebilir. Ancak geri planda birtakım hazırlıkların, emek verilmesi gereken konuların, çok çalışmak kısıtlı kazanç elde edileceği bir dönemin içinde olduğunuzu bilmelisiniz.

 

Keyifli bir hafta dileklerimle.♥♥♥

Güner Yönel

@LibraAstroloji&@LibraAtölye

www.guneryonel.com.tr

gyonellibra@gmail.com