Başak Burcunda Dolunay

  • 28 Şubat 2018
Başak Burcunda Dolunay

 

Merhabalar!

2. Mart, Saat:03:50

11 drc/ 22 dk ile yaşanacak Dolunay,

-İstanbul’a göre Yay yükselene sahip haritada iyimserlik, genişleme arzusu, hukuki işler, yabancılarla ilgili bağlantısı, medya, akademik meseleler, yabancı kültürleri, inançları içine alan konular gündemde olacak. Bu anlamda kendi haklarımız, beklentilerimiz üzerinden mücadele etmeye açık durumdayız. Motivasyon var ancak çeşitli çatışmalara da açık olunacak etkiler söz konusu.

-Ankara üzerinden çıkan haritada ise Oğlak burcu yükseliyor. Hayatın sorumlulukları, yükleri, disiplinli olma ihtiyacı, kariyer, test edildiğimiz durumlara işaret ediyor. Ekonomi yapmamız gereken şartları, hedefleri merkeze alma zorunluluğu getirmekte.

Özellikle (değişken nitelik) ağırlığı mevsim geçişlerini, bırakmayı sembolize ederken oynak zemin kaostan çıkmak adına endişelerin dozunu artırmakta. Günlük hayat, rutinler, planlar, düzen isteyen koşullar, çalışma düzeni, hijyen, sağlık temaları gündemde yerini alacak. Ayrıca geçerliliğini kaybetmiş, bizim akışa bıraktığımız ya da yönsüz kaldığımız konuları netleştirmek adına kararları revize etme zamanı diyor gökyüzü. Farkındalık getiren bu enerjiyi iş bitirici, becerikli, fayda yaratmaya yönelik konularda kullanmaya başlamamız gerektiğini söylüyor.

Takdir beklemeden, ortaya çıkaracağınız işleri en iyi biçimde ele alma mecburiyeti var. Kabullenen, boyun eğen yanları ile, daha ziyade zorunlu gereksinimler, görevleri ölçülü biçimde belirleme zorunluluğu arasında baskı yaşanabilir. Uzmanlık, ustalık kazanmak istediğimiz konuların önemi vurgulu olacaktır. Eksiklerimizi, kusurlarımızı daha rahat görmek, ne derece olgunlaştığını fark edebilmek adına bilinçli olma zamanı.

Detaylarda boğulmak, kendimizi tüketen,  esas resmi görmekte zorlandığımız yanını dikkate almak gerekecek. (Neptün) Esasen huzursuz, dağıtan, çözen, demoralize eden, kafa karıştıran yanları da yok değil. Balık burcunda yoğunlaşan enerjilere Dolunay yöneticisi Merkür eklendiğinde zaman zaman fiziksel gerçeklikten uzaklaşmak, reel olanla bağımızın kopabileceği, dikkatimizi dış dünyadan iç dünyaya yönelteceğimiz şartlar taşımakta. Kolay etki altında kalabiliriz. Kararsızlıklar, ertelemeler, kolaya kaçma en önemli risk olacaktır. Olumlu yanları ile bakıldığında insanlarla duygusal bütünlük, hayatın yüklerini kabullenme, vicdan, anlayış içinde olmamız mümkün. Bağımlılıklar, alışkanlıklar, bize zarar veren her türlü fenomenin esiri olmaktan uzaklaşmak adına destek alınabilir. Yeter ki kendimizi kurban edeceğimiz, başkaları ya da çeşitli durumlara yönelik tutumumuzda objektif olmaktan uzaklaşmadan. Sorumsuz, amaçsız kalmaktan ziyade, fedakarlıkların sınırlarını çizerek hareket etmekten bahsedilebilir. İdeallerimizi sorgulamaktan kaçınmamak şartı ile. Gerçeklerle/Hayaller arasında kalmanın tuzağına düşmeden dezavantajları lehe çevirme çabasına girişmek.

-Ay/Satürn etkileşimi oldukça güzel. Duygusal dalgalanmaların, belirsizliklerin üstesinden sağduyu ile gelme gücü vermekte. Aile, anne, kadınlarla ilişkiler, yerleşim, iş, düzene dair ya da sağlıkla alakalı durumlara çözüm bulmak, sorumluluk içinde hareket edebilmek için olumlu. Her türlü organizasyonel yeteneğimizi kullanabilmek, tecrübeli kişilerle ilişkilerin destekleyici yanı önemli.

-Merkür/Venüs/Jüpiter etkisi ile ilişkiler, finansal konular, ruhsal temalar adına önemli bir rahatlama yaşanırken sezgiler, ilhama açıklık, yaratıcı/sanatsal, manevi hazlar, duyarlılıklar dayanağımız olacaktır. Eğitim, iletişim, yaratıcı öğelere yer verilebilir.

Belki de hayatımızda faydalı olanla olmayanın ayırdına varacağımız konular üzerinde durulacak.  Tüm bu konuları masaya yatırmak gerekecek. Bir başka olasılık girişimlerin/başlangıçların sonuçlarının yaratacağı farkındalıkla bu sürece yönelik yeni bir değerlendirme yapma gereği doğacak olması. Özelikle objektif olmak, ilişkilerde dengeyi korumaya çalışmak ana tema. Bulanık etkilerin gölgesinden çıkmak için ayakların yere basması, akılla donanmamız gereken durumlarla karşı karşıyayız. Sorumluluk almaktan kaçındığımız konularda ciddi bir çalışma temposuna, derlenip, toparlanmaya ihtiyacımız var. Duygu/ mantık arasında çatışmalar, duygu durum bozuklukları, güvensizlik, kaygı yaratan durumların altında ezilmeden.

*Özelikle 2017 Ağustos/Eylül (Başak) sürecinde dikkatimizi verdiğimiz, didindiğimiz, başlangıçlar yaptığımız konuların sonuçlarına yönelik döneme yönelik hasat dönemi olabilir.

*Ayrıca 16 Şubat/ 2018 Kova burcunda yaşanan/Güneş tutulması dönemi kendini gösteren konuların sonuçlarına vurgu yapan önemli bir Dolunay olacaktır.

Yükselen Koç:

Sizin dışınızda gelişen, elde olmayan durumların içinden geçerken pek çok şeyin farkına varma zamanı. Çalışma, iş ortamı, günlük hayatın rutinleri adına sizleri bekleyen konular işin içinde. Ağırlaşan sorumluluklar karşısında yeni bir düzen, çalışma sistemi oluşturmak, İş konuları yanında, endişe yaratan duygulardan sıyrılmak, sağlıkla ilgili bir takım sonuçlara ulaşmak mümkün. Rutin hayatta istediğiniz gibi hareket etmekte zorlanırken, birlikte çalıştığınız kişilerle ilişkilerde sorunlara dikkat etmelisiniz. Sıkıcı, angarya işlerin getirdiği duygusal huzursuzlukların esiri olmadan kabullenmeli,  biraz da gönüllü olmaya gayret etmelisiniz. Hizmet, detaylı işlere fiziksel ve ruhsal yorgunluklar eklendiğinde sağlığınıza yönelik yeni kararlar süreci olabilir. Beslenme, diyet, çeşitli alışkanlıklar, bağımlılıklar adına çözüm odaklı hareket edebilmek önemli. Başkalarına iyi gelecek destekler, dayanışma, sizi iyileştirecek ruhsal konulara yakın olmak, akışı zorlamamak avantajınız.

Yükselen Boğa:

Duygusal hayatınız, aşk ilişkileriniz mercek altında olacaktır. Kimilerini tedirgin eden ilişkiler üzerinden huzursuzlukları aşmak adına önemli kararlar aşaması. İlişkinin daha sağlıklı ilerlemesi için mantıkla yol almalısınız. Ödün verdiğiniz aşk hayatında ne istediğinizi, beklentilerinizi açıkça ifade etmekten çekinmeyin. İlişkilerini devam ettirmekten yana olanlar biraz daha uyumlu, eleştirel tutumlardan uzak kalmaya çalışmalılar. Arkadaşlık ilişkilerinize göz atma ihtiyacınız var aslında. Ne derece fedakarlık yaptığınızı tekrar gözden geçirebilirsiniz. Çocuklarla ilişkilerin getirdiği sorumluluklar, onların yaşam koşullarını iyileştirici, düzenleyici, başarıya odaklı kararlar alınabilir. Kişisel olarak yaratıcı aktivitelerde yolunda gitmeyen bir şeyler varsa bunlara daha net gözlerle bakarak yeni bir aşama hedeflenebilir. Özellikle gelecekle ilgili odaklandığınız konuların ne derece elle tutulur olduğunu anlamak isterken şu anda, nasıl mutlu olmak istiyorsunuz sorularına cevaplar bulunacak. Bebek, annelikle ilgili güzel gelişmeler öne çıkabilir.

Yükselen İkizler:

Aile, yuva ve yerleşimle ilgili konularda yeni sorumluluklar alma dönemi. Özellikle bu alanda başlayan olası değişikliklerin getirdiği yüklerin üstesinden gelme zorunluluğu var. Ev alım satımı, yuvada yapılması gereken değişiklikler, kiralama ya da ev sahibi ile ilgili olası sorunlara çözümler üretmek gerekecek. Meslek, amaç ve işe ait planlarda ise oldukça yüklü bir gündem var. İş hayatını ilgilendiren önemli adımlar, yeni bir yön verme arzusu bir ölçüde olsa ağırlık kazanmakta.  Yeni imkanlar işte finansal konuları, projeleri içine alacaktır. Gerek aile gerekse kendi temel duygusal ihtiyaçlarınız, sağlığınız, aile büyükleri ile ilgili sağlık temaları görünür olabilir. İşle ilgili ilişkilerde daha sakin, dengeleyici olmanız gereken bu süreçte mesleki hedeflerde akılcı olmaktan uzaklaşmayın lütfen.

Yükselen Yengeç:

Yakın çevreniz, kardeşleriniz, akrabalarınızla ilgili yeni sorumluluklar, değişiklikler gündemde olabilir. Onların ihtiyaçlarına göz atmak isterken iğneleyici, eleştirel yaklaşmak gerginlikleri büyütebilir. Üzerinizde baskı kuran konularla baş etmeye iten şartları dikkatli, özenli yönetme beceriniz var. Aynı zamanda eğitim, zihinsel çalışmaları olanların bundan sonra nasıl bir yol izleyecekleri konusunda karar alma, planları organize etme, elle tutulur hale getirme aşaması diyebiliriz. İş görüşmeleri, anlaşmalar üzerinden başlayan sürecin sonuçları yanında yer değişiklikleri ya da yolculuklar önemli bir yer tutabilir kimilerinin hayatında. Kontratlar, yazışmalarla ilgili her konuda detaylara dikkat etmelisiniz. İş hayatı, kariyer, uzaklarla olan bağlantısı, eğitim ya da kendi hedefleriniz hakkında farklı bakış açıları ortaya koymaktan yana pozisyon almaktan kaçınmayın.

Yükselen Aslan:

Kişisel kazançlarınız yanında başkalarının finansal destekleri konusunda yeni gelişmeler bekliyor sizleri. Bu alanda yaşanan, endişe yaratan durumları daha net gözlerle değerlendirmek, bundan sonra nasıl bir yol izleyeceğiniz hakkında karar almak gerekecektir. Son derece mantıklı düşünmeli, uzun vadeli planlar üretmek adına bu dönem para konularında dikkatli olmalısınız. Miras, nafaka, aile, eş kaynaklı desteklerin yarattığı endişeler içinde olunabilir. Borç alacak konularında ilgilenmeniz gereken gelişmeler korkuları öne çıkarabilir, aşmanız gereken krizlerin farkındalığı yorabilir. Ortak kazançlarda yeni bir yol çizmek adına işbirliği geliştirmeye yönelik atakları akılcı yönetmek, şansa açıklık mümkün.  Kimileri adına kriz içeren finansal konular, borçlar, müşterek para meseleleri gündemde önemli bir yer tutarken kendi gücünüzle, becerinizle kazanç yaratma gayreti zorunluluk haline gelecek gibi duruyor

Yükselen Başak:

Dolunay etkileri sizleri çok yakından ilgilendiriyor. Özellikle kişisel girişimleriniz, ilişkileriniz adına imtina ile hareket etmelisiniz. Uzun zamandır bir kenara ittiğiniz ya da ihmal ettiğiniz konularla yüzleşme süreci olacaktır. Kendiniz ve kişisel konularınızla alakalı önemli kararlar, elle tutulur adımlar atılabilir. Belki ilişki içinde olduğunuz kişiler hakkında daha net gözlemler yapmak, mantıklı kararlar almaya yönelmek gerekecek. Bunu yaparken endişelerinizi bir kenara itmeniz, sağlığınızla ilgili sorunlar varsa üzerinde durmak yerinde olacaktır. Dış dünya ile yaşanan sorunları akıl süzgecinden geçirmeye ihtiyacınız var. Yakın ilişkiler, ortaklı konular, evlilik, iş hayatına ilişkin dışsal şartları göz ardı etmemelisiniz. Yeni fırsatlar yakın çevre kaynaklı olurken, kontratlar, işbirliği gerektiren durumlar,  belki işinizin lojistik boyutu oldukça güzel gelişmeler, dış dünyadan gelecek güç birliği yapılacak olanaklara işaret ediyor.

Yükselen Terazi:

12.evinizde yaşanacak Dolunay sizler için çok şey ifade ediyor açıkçası. Son dönemde yaşanan kaosun içinden çıkmak adına gerçeklerle yüzleşme zamanı. Harekete geçme gayreti içinde olsanız da akışta kalmanız gereken çeşitli konular yıpratıcı olabilir. Özellikle korkulardan sıyrılmak,  çözüm bulmanız gereken konulara odaklanmak yolu ile yeni bir kapı aralamak mümkün. İş, özel hayatınıza yönelik daha reel kararlar almak isterken sorunlardan kaçmaktan sakının. Özellikle rutin hayatınızı etkileyen koşulların dışında yeni bir yapılandırma içinde olma zamanı. Temel ihtiyaçlarınız arasında yer alan sağlık, düzen, beslenme, uyku alışkanlıklarınızı ele almanız yerinde olacaktır. İş hayatında daha fazla emek isteyen konuları toparlamak, işe yarar hale getirmek, maddi yanına yönelik beklentilerin üzerinde durma zorunluluğu var. Birtakım endişeleri aşmak için destekleyici şartlar yaratma potansiyeli bulunmakta. Yeteneklerinize güvenerek iş hayatında farklı arayışlara gidebilirsiniz. İşe dair beklentiler, yaratıcı becerileriniz, kazanç boyutu, müşteri ilişkileriniz, estetikle ilgili konularınız size verimli bir dönem taşımakta. Hizmet, kendinden verme teması ağırlıklı olurken istismar edilmeye kapalı olun lütfen. Bugünlerde kimileri adına aileyi ilgilendiren sağlık temaları uğraşlar arasında olabilir.

Yükselen Akrep:

Bu Dolunay etkisi ileriye dönük hedeflerinize yeniden göz atma ihtiyacı var. İçinde bulunduğunuz durumun yarattığı endişelerden, çekincelerden sıyrılmak, daha gerçekçi kararlar almak üzere hareket geçilebilir. Sosyal ortamlar, dostluklar destekleyici olabilir. Gereksiz arkadaş, dost ilişkileri ayıklanabilir. Özellikle aşk ve gelecek planlarınız arasında dengede kalmanız gereken süreç sön günlerde kendini hissettirmiş olmalı. Sizi kaçışa sürükleyen etkilerden uzaklaşmak önünüzü açacaktır. İşten beklenen finansal kazançlar hakkında farkındalık yaşamak, yeni ortak projelere odaklanmak için önemli günler. Aşk ilişkileri, çocuklarınızı ilgilendiren konular hakkında artan sorumlulukların üstesinden gelmek, elle tutulur kararlar almak için iş hayatında önemli gelişmelere açıksınız . Hayatın hoş yanlarına odaklanmak isterken aşırı harcamalar, müsriflikler dikkat çekebilir. Bebek kararı, doğum, hamilelik, kariyerde ve finansal konularda şansınızı büyütebileceğiniz zamanlar.

Yükselen Yay: 

Mesleki alanda üzerinizde taşıdığınız sorumluluklarla baş etme sürecindesiniz. Yeni iş konularının organize edilme zorunluluğu üstünüzde baskı kurmuş olmalı. Bu nedenle üstlerle ilişkilerde çok daha esnek, toleranslı davranmak gerekecek. Mesleki konularda yeni hedefler belirlemek, detaylar, organize konular üzerinden ilerlemek isterken, kazançları etkileyecek akıcı, somut şanslar bulunmakta. Şimdiye dek üstünü örttüğünüz yuva,  aileye dair konulara çözüm arayışınız öne çıkabilir.  Domestik konular ya da eve ait sorunlara çözüm bulmak adına yeni kararlar alabilirsiniz. Bir miktar sizi sıkıştıran, aşırı fedakarlık isteyen durumlara rağmen kendi kendinizle baş başa kalmanın huzurunu yakalamak mümkün. Belki de iş ve ev hayatı arasında dengede olmak, yapıcı çözümler üretmek için çok daha esnek planlar yapma gayretine girişmek gerekecek. İlişkilerde dengeyi korumak önemli.

Yükselen Oğlak:

Mesleki alanda yeni tecrübeler kazanmak, organize edilmesi gereken planları hayata geçirmek adına önemli bir Dolunay. Yurt dışı bağlantılarınız, uzaklarla ilgili ticari konularınız, yolculuk, eğitim, akademik planlarınızla ilgili önemli kararlar aşaması. Yapılan çalışmaların kariyere dönük boyutunu başka bir aşamaya taşıma gayreti içine girilebilir. Alacağınız kararlar, kişisel tutumunuz iş hayatınıza, ortaklaşa konulara reel gözlerle bakmak adına çeşitli projelere start verme imkanı vermekte. Sosyal çevreniz, gelecek planlarınıza dair oldukça elverişli şartlar yoğunlaşmakta. İletişim, sosyal medya, eğitim, düşüncelerinizi ifade etmeniz gereken yazışmalar yakın çevre, kardeşlerle ilişkiler, ziyaretler ön planda olacaktır.

Yükselen Kova:

Bu Dolunay sizlere borçlar,  alacaklar, finansal konular üzerinden yansıyacaktır. Parasal girişimler, ortak bütçe, harcamalar adına yeni kararlar aşaması. Prim, vergi ödemeleri, bankalarla olan ilişkiler, krediler anlamında toparlanması gerekli konulara odaklanma ihtiyacı içinde olabilirsiniz.  İşten gelen kazançlar, ortaklıktan, aileden sağlanan parasal mevzularda endişelerin üstüne çıkmak, çözüm üretmek adına harekete geçme şansınız var. Gelirler, harcamalar, bütçeniz hakkında yeni bir plan yapmak, sağduyulu olmak, kendi gelir/gider dengenizi toparlamak için kazançlara yönelik ataklar yok değil. Karşınıza çıkabilecek olanakları incelemeli, herkesin faydasına olacak sonuçlar çıkarmaya yönelmelisiniz. Kişisel bütçenin gerçekçi kılınması, kaynakların, harcamaların doğru kullanılması adına destekleyici olanaklar kullanılabilir.

Yükselen Balık:

Ortaklıklar, yakın ilişkiler, işbirliği içinde olduğunuz kişilerle bağlarınızı yeniden gözden geçirdiğiniz günler. Çok daha bilinçli olmak, süren sorunların akılcı biçimde değerlendirmek gerekecek.  Şartları rasyonel bir bakış açısı görmeye gayret etmelisiniz. Yolunda gitmeyen her tür ilişkinin sonuçları ile karşılaşmak bir başka olasılık bazılarınız için. Fedakarlıkların sınırlarını çizmekle, belirsizlikleri aşmakla alakalı durumlara dikkat edilmeli. Evlilik, önemli bir işbirliği, finansal boyutuna yönelik fırsatlarla karşılaşmanız olası. Bu yüzden kendi sorumluluklarınızın farkında hareket etmek, ortaklaşa işler, hukuki konular ya da kontratların getirdiği sorumlulukları yeniden düzenlemek gerekecek. Yurt dışı bağlantılı her türlü temanın önemi artarken, kariyere dönük fırsatlar içinden geçiliyor.

 

Sevgilerimle

Güner Yönel

@LibraAstrology

www.guneryonel.com

gyonellibra@gmail.com